Mamusie Majowe 2018 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-23, 15:13   #1291
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Ja o ciąże się starałam w sumie kilka miesięcy. Po 4 miesiącach konkretnych prób okazało się, że mam polipa w macicy i nie ma szans na ciążę, póki nie usunę. Poszłam na zabieg histeroskopii w czerwcu. Później musiałam czekać kilka tygodni. Na szczęście udało się już w 1 cyklu starań.
Byłam już u gina 2 razy. 20 września w 7t4d widziałam już serduszko. Dziś jest 8t1d. Serduszko mnie uspokoiło... na 3 dni. Nagrałam tego małego kosmitę na usg, mam filmik, oglądam go, ale boję się cieszyć, boję się po prostu. Tak wiele z Was to przeszło.... A ja mam niedoczynność tarczycy (leczoną, w normie), depresję za sobą (biorę antydepresanty jeszcze), nadwagę - to mam wrażenie, że ja to już w ogóle jestem 100% kandydatką do nieszczęścia :/
Przed wizytą u gina mówiłam, że jak zobacze serduszko to już odpuszczę. Teraz zobaczyłam serduszko, to czekam na 10/12 tydzień. Później będę czekać na genetyczne usg, pozniej na płec, a następnie na 26 tydzień, bo wtedy dziecko ma już szansę na przeżycie w razie porodu przedrwczesnego. No dzizaaaaas!
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:15   #1292
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
Ehh, a we Francji regularnie dostaję też dobre rady, że mam prawo do kieliszka szampana albo do małego piwa...


We Włoszech jest tak samo - czego w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Ja juz się nie mogę doczekać poniedziałku. Od razu powiem o tym plamieniu.


To już powoli zaczynam trzymać kciuki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:16   #1293
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
Ja paliłam przed ciąża - po zrobieniu testu nie wzięłam papierosa do ust - to dla mnie niewyobrażalne jak ciężarne mogą palić - nawet na porodówce w kiblach laski paliły szok ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------








Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja przed ciążą paliłam 10 lat. Od momentu zobaczenia 2 kresek, rzuciłam w sekundę. I do tej pory nic
Jak widzę mamuśki z fajkami, mam ochotę im przywalić
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:21   #1294
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
No właśnie prywatnie. Jestem zalamana. Jak potraktuje mnie tak po raz kolejny to następną wizytę pójdę gdzieś indziej. O ona powiedziała mi ze z USG wynika ze to początek 5 tyg. Ze jeszcze serduszka nie ma. No ale co to był za problem dać mi zdjęcie ja to mam zawsze szczęście zanim znajdę lekarza zawsze i niezależnie jakiej specjalizacji

Co do dyrektora i prezesa owszem fajne zachowanie gorzej z szefem naszym wewnętrznym oddzialowym. Bo on jest niereformowalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja na twoim miejscu albo bym sie upomniała albo bym po prostu zmieniła lekarza ... Nie załamuj się bo na tym etapie co wizytę możesz chodzić gdzie indziej tym bardziej ze jest to wizyta prywatna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Oby juz nic niepokojacego sie nie dzialo
Domima dobrze ze juz lepiej z tym kluciem, postaraj sie za duzo nie rozmyslac tym razem musi vyc dobrze kochana.
U mnie chyba hormony sie wlaczyly poplakalam sie bo nie moglam znalec poprzednich wynikoe badan krwi to dopiero poczatek ciazy a gdzie tu dalej...
Moja gin chyba zawsze daje mi wydruk z usg chociaz z jednej wizyty nie mam ale nie pamietam czy nie dala czy gdzies zgubilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


dziękuje za słowa otuchy Kochana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:22   #1295
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
Ja na twoim miejscu albo bym sie upomniała albo bym po prostu zmieniła lekarza ... Nie załamuj się bo na tym etapie co wizytę możesz chodzić gdzie indziej tym bardziej ze jest to wizyta prywatna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
We Włoszech jest tak samo - czego w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------







To już powoli zaczynam trzymać kciuki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja szukałam ginekologa do czasu, aż się w 100% przekonałam. To zbyt ważny moment, by oddawać się w ręce kogoś, kto nie spełnia naszych oczekiwań w 100%.
Ja też bym zmieniła lekarza. Swojego znalazłam po 6 próbach u innych ginów...
Jeżeli jesteś z okolic Warszawy, mogę podać namiary.
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:28   #1296
valvue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 105
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
Ja na twoim miejscu albo bym sie upomniała albo bym po prostu zmieniła lekarza ... Nie załamuj się bo na tym etapie co wizytę możesz chodzić gdzie indziej tym bardziej ze jest to wizyta prywatna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rozmawiałam bardzo długo z mężem i z mama która bardzo się martwi o moje serce bo zauważyła ze trochę ciężko oddycham łapie szybko zadyszki. Gadalismy ze lepiej w moim przypadku zwłaszcza ze plemienia już były żebym miała jednego już lekarza. No i zdecyfowalam się. Wybrałam kobietę dzięki której tez zaszlam w ciążę bo trafnie włączyła leczenie gdy inny lekarz nie zauważył ze mam 30krotnie podwyższona ptolaktyne. Także idę do kobiety do zastepcy ordynata w prywatnym szpitalu położniczo ginekologicznym. Wizytę mam we wtorek. Wezmę to co mam a praktycznie odnośnie ciąży to mam tylko dwa wyniki bety. Bo tam 170zl za wizytę trudno wole płacić i mieć lekarza w szpitalu niż nieplacic i czuć się niepewnie ❤ i jeszcze wezmę wyniki mojego echo serca i wypis ze szpitala po operacji serducha ❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
Ja szukałam ginekologa do czasu, aż się w 100% przekonałam. To zbyt ważny moment, by oddawać się w ręce kogoś, kto nie spełnia naszych oczekiwań w 100%.
Ja też bym zmieniła lekarza. Swojego znalazłam po 6 próbach u innych ginów...
Jeżeli jesteś z okolic Warszawy, mogę podać namiary.
Dziękuję bardzo za pomoc ale niestety całkiem inny region. Ja małopolska ❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
valvue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:39   #1297
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
U mnie tez kaftan
To jest masakra jaki to jest stres i strach.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------


Ja tez nie dostalam zdj. Ale mam nadzieje ze w poniedziałek juz dostane.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------


Mnie dzisiaj tez pobolewa, kluje


Co to się stało teściowej?


No a najgorsze w tym wszystkim to wkręcanie i czytanie w necie o objawach czy ich brakach
Katastrofa. Ja nie wiem w którym momencie można się zacząć tak na legalu cieszyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez blaira Pokaż wiadomość
Witaj Domii

Dziewczyny bawcie się dobrze

Stokrotka, czekamy tu na wieści z niecierpliwością

Ja też dostałam zdjęcia naszego "baranka" tak mój mąż pieszczotliwie nazwał maleństwo hehe.

Ja w przyszłym tygodniu na badania krwi i szykuje mi się kolejna wizyta.

Dziewczyny czy wy też pilnujecie się by nie spać na brzuchu, jakoś tak po ostatnim usg jak lekarz pokazał mi uciskając lekko brzuch jak maleństwo reaguje, teraz mam obawy że coś ucisnę i uszkodzę np łożysko

Co do zaparć to ich u mnie nie ma...ale za często to ja do toalety nie chodzę może raz na 3-4 dni.
W sumie to tak się dzieję odkąd przestała mi ostatnio smakować kawa.
Powinnam się tym zainteresować? Bo czuję się ogólnie ok.


Ja niby usypiam na boku a zaraz się przekręcam na brzuch także ciężko mi nad tym zapanować ...
"Baranek " jak słodko ❤️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 15:40   #1298
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
No a najgorsze w tym wszystkim to wkręcanie i czytanie w necie o objawach czy ich brakach
Katastrofa. Ja nie wiem w którym momencie można się zacząć tak na legalu cieszyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi mój ginekolog powiedział, że ich (lekarzy) nic tak nie wkurza, jak kobiety czytające fora i inne zawiłości internetów. Stwierdził, że woli dostawać ode mnie masę smsów i samemu mi odpisywać, niż zastanawiać się co ja tam wyczytałam

Ja ciągle szukam o objawach - panika, bo mam, albo panika, bo ich nie mam. Momentu do cieszenia się chyba nie ma. Ja odetchnę z ulgą (mam nadzieję) jak skończę 12 tydzień. Wtedy ryzyko poronienia jest NAJMNIEJSZE w całej ciąży.
Ale do tego czasu jeszcze 4 tygodnie...


A co do spania na brzuchu - można spać na brzuchu w ciąży na 100%. Tak długo, jak tylko będzie Wam wygodnie. Organizm sam da znać, że już ma dość i potrzebuje innej pozycji. Mówiła to wielokrotnie mamaginekolog (ta blogerka ginekolog) i mój lekarz to potwierdził. Dziecku nie ma prawa się NIC stać

Edytowane przez MaksiaKasia
Czas edycji: 2017-09-23 o 15:43
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:46   #1299
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduje tylko ze wszystko ok pozniej zdam Wam dluzsza relacje, bo jestesmy u dziadkow moich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


❤️ super ze wszystko ok czekamy na relacje wobec tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
Cześć Jestem Kaśka, mam 26 lat, mieszkam pod Warszawą. Mam termin przypada na 13 maja 2018. Jestem w 8t1d


Witaj Kasia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Nie widzę foty groszka :/
Ale też siebie pokaże
Załącznik 7246456

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Pieknieeeeee ❤️ ależ jesteś Laleczka sieci mamuśka bez dwóch zdań ❤️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
Mam świetnego ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest okej. Ale należy do grupy lekarzy, która do 10-12 tygodnia się ,,nie podnieca". Powiedział, żeby się cieszyć, poinformować męża, ,,ale na instagram jeszcze za wcześnie"

Z jego doświadczenia wynika, że roni się 30% ciąż. To jest przerażające. Po prostu przerażające. W życiu wiele przeżyłam i chciałabym, żeby teraz było chociaż z górki...

Nie wiem jak Wy, ale ja nie potrafię się cieszyć z tej ciąży póki co. Ja się nie chcę z maleństwem identyfikować, bo boję się przywiązania, które później - w razie dramatu - będzie koszmarem...

Ech. A mówią, że ciąża to najpięknieszy czas Chyba dla nerwicy!


Mój lekarz tez jest raczej z takich ...
Również należymy do osób które wiele przeszły wież na każdym kroku się o wszystko boje ... i nie umiem nad tym zapanować... staram się szukać tych pozytywów ale ten paniczny strach o dziecko powoduje u mnie wręcz paraliż ... eh ... czas od wizyty do wizyty jest strasznieeee długi... najchetniej bym chodziła co tydzień a i to by mi było mało ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:52   #1300
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

A ja chyba bym się nie uspokoiła tym usg co tydzień, bo bałabym się przed każdą wizytą, że ciąża obumarła i uslyszę dramatyczną wiadomość. A to jest chyba najgorsze. I tak po wyjściu z gabinetu byłby spokój przez 2 dni a do kolejnej wizyty znowu panika że coś nie tak. Ech...trudne czasy przed nami, Kochane...
trzeba mieć nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

PS. Mozecie mi powiedziec, jako swiezakowi, jak mogę cytować pojedyncze elementy z różnych postów? Nie wychodzi mi to i mi wkleja wszystko

Edytowane przez MaksiaKasia
Czas edycji: 2017-09-23 o 15:54
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 15:59   #1301
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
Rozmawiałam bardzo długo z mężem i z mama która bardzo się martwi o moje serce bo zauważyła ze trochę ciężko oddycham łapie szybko zadyszki. Gadalismy ze lepiej w moim przypadku zwłaszcza ze plemienia już były żebym miała jednego już lekarza. No i zdecyfowalam się. Wybrałam kobietę dzięki której tez zaszlam w ciążę bo trafnie włączyła leczenie gdy inny lekarz nie zauważył ze mam 30krotnie podwyższona ptolaktyne. Także idę do kobiety do zastepcy ordynata w prywatnym szpitalu położniczo ginekologicznym. Wizytę mam we wtorek. Wezmę to co mam a praktycznie odnośnie ciąży to mam tylko dwa wyniki bety. Bo tam 170zl za wizytę trudno wole płacić i mieć lekarza w szpitalu niż nieplacic i czuć się niepewnie i jeszcze wezmę wyniki mojego echo serca i wypis ze szpitala po operacji serducha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------


Dziękuję bardzo za pomoc ale niestety całkiem inny region. Ja małopolska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też łapią zadyszki i w pierwszej ciąży też mnie lapały. Ostatnio jak biegłam do metra tylko po schodach to facet mi ustąpił miejsca taka zdyszna nad nim stałam

Ja odetchnę z ulgą dopiero po prenatalnych. Tym bardziej, że mój wiek będzie ciągnął statystykę w dół :/ Czuje że amnio mnie nie ominie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
niud jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 16:02   #1302
Ladymama85
Zakorzenienie
 
Avatar Ladymama85
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3 074
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
A ja chyba bym się nie uspokoiła tym usg co tydzień, bo bałabym się przed każdą wizytą, że ciąża obumarła i uslyszę dramatyczną wiadomość. A to jest chyba najgorsze. I tak po wyjściu z gabinetu byłby spokój przez 2 dni a do kolejnej wizyty znowu panika że coś nie tak. Ech...trudne czasy przed nami, Kochane...
trzeba mieć nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

PS. Mozecie mi powiedziec, jako swiezakowi, jak mogę cytować pojedyncze elementy z różnych postów? Nie wychodzi mi to i mi wkleja wszystko
jak na kompie siedzisz, to masz w prawym dolnym roku środkową ikonkę wielocytuj...
Ladymama85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:07   #1303
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
Rozmawiałam bardzo długo z mężem i z mama która bardzo się martwi o moje serce bo zauważyła ze trochę ciężko oddycham łapie szybko zadyszki. Gadalismy ze lepiej w moim przypadku zwłaszcza ze plemienia już były żebym miała jednego już lekarza. No i zdecyfowalam się. Wybrałam kobietę dzięki której tez zaszlam w ciążę bo trafnie włączyła leczenie gdy inny lekarz nie zauważył ze mam 30krotnie podwyższona ptolaktyne. Także idę do kobiety do zastepcy ordynata w prywatnym szpitalu położniczo ginekologicznym. Wizytę mam we wtorek. Wezmę to co mam a praktycznie odnośnie ciąży to mam tylko dwa wyniki bety. Bo tam 170zl za wizytę trudno wole płacić i mieć lekarza w szpitalu niż nieplacic i czuć się niepewnie i jeszcze wezmę wyniki mojego echo serca i wypis ze szpitala po operacji serducha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------


Dziękuję bardzo za pomoc ale niestety całkiem inny region. Ja małopolska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No i bardzo dobrze. Kciuki już trzymam za wizytę - oby babeczka się okazała tym strzałem w dziesiątkę - ale z opisu wydaje się być kompetentna . Na która masz wizytę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:10   #1304
valvue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 105
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze. Kciuki już trzymam za wizytę - oby babeczka się okazała tym strzałem w dziesiątkę - ale z opisu wydaje się być kompetentna . Na która masz wizytę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ona przyjmuje prywatnie we wtorki i czwartki od 8 do 17. Trzeba przyjść i się zarejestrować i poczekać. Kolejki ma ogromne i to same ciezarne prawie. Najlepiej iść na 7.30 i być na samym początku kolejki bo o 8.10 jest już masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
valvue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:14   #1305
DomimaZet
Zakorzenienie
 
Avatar DomimaZet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11 638
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
Ona przyjmuje prywatnie we wtorki i czwartki od 8 do 17. Trzeba przyjść i się zarejestrować i poczekać. Kolejki ma ogromne i to same ciezarne prawie. Najlepiej iść na 7.30 i być na samym początku kolejki bo o 8.10 jest już masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O rany No to się pewnie wyczekasz - ale może faktycznie dobrze ze jest opcja wcześniejszego przyjścia ... obyś się szybko wkręciła w kolejkę i oczywiście od razu daj nam tu znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DomimaZet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:19   #1306
valvue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 105
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
O rany No to się pewnie wyczekasz - ale może faktycznie dobrze ze jest opcja wcześniejszego przyjścia ... obyś się szybko wkręciła w kolejkę i oczywiście od razu daj nam tu znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No jasne jasne od razu dam znać co i jak. Bardzo bym chciała serduszko już zobaczyć. W zeszły piątek było umówione ze wg USG to początek 5 tyg wiec we wtorek będzie koniec 6 Hmmm nie wiem czy nie za wcześnie no ale l4 mi się kończy wiec i tak muszę iść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
valvue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:36   #1307
85cabce079a739571384bfd24737f09ed791b49e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3 259
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Dziewczynki przytulam wszystkie panikary!

Ja jakoś naiwnie liczę, że wszystko będzie dobrze.
A co internet mówi o moich szansach na donoszenie ciąży to szkoda słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
85cabce079a739571384bfd24737f09ed791b49e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:46   #1308
Ladymama85
Zakorzenienie
 
Avatar Ladymama85
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3 074
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
No jasne jasne od razu dam znać co i jak. Bardzo bym chciała serduszko już zobaczyć. W zeszły piątek było umówione ze wg USG to początek 5 tyg wiec we wtorek będzie koniec 6 Hmmm nie wiem czy nie za wcześnie no ale l4 mi się kończy wiec i tak muszę iść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różnie może być, w zależności jak tam owu była, u mnie byłam w drugiej ciąży jkoś coś 6 tydz i kilka dni i serca nie było, a za tydzień już było , ale życzę,zeby u Ciebie było wcześniej
Ladymama85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:50   #1309
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez valvue Pokaż wiadomość
No jasne jasne od razu dam znać co i jak. Bardzo bym chciała serduszko już zobaczyć. W zeszły piątek było umówione ze wg USG to początek 5 tyg wiec we wtorek będzie koniec 6 Hmmm nie wiem czy nie za wcześnie no ale l4 mi się kończy wiec i tak muszę iść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja serducha nie widziałam w 5t5d. Było dopiero w 7t5d
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 16:51   #1310
valvue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 105
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez Ladymama85 Pokaż wiadomość
Różnie może być, w zależności jak tam owu była, u mnie byłam w drugiej ciąży jkoś coś 6 tydz i kilka dni i serca nie było, a za tydzień już było , ale życzę,zeby u Ciebie było wcześniej
Wg om powinnam we wtorek zacząć 9 tydz, ale faktycznie później była owulacja. Ale jak byłam w piątek to mi powiedziała gin ze powinno spokojnie już serduszko będzie widać. No ale zobaczymy czy faktycznie będzie widać ❤ oby ❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
valvue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 16:55   #1311
monikaaa193
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie Majowe 2018

[1=85cabce079a739571384bfd 24737f09ed791b49e;7738172 1]Chyba Nat nie każe Ci jeść śmiercionośnego jedzenia z mikrofali, że się tak rezemocjonowałaś? Czy coś przeoczyłam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie wiem.gdzie tu widzisz jakies rozemocjonowanie😊 dziele sie swoja wiedza.
Cytat:
Napisane przez _groooszek_ Pokaż wiadomość
Musimy mieć 5 tys postów żeby zamknąć wątek

Też wyglądam jak idź stąd

Witaj

Marzę o kawie

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------


Spoko, ja też nie za to jaki mam apetyt
Cytat:
Napisane przez Agawik87 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe mamy i dołączam do Was
Podglądam Was od czasu do czasu od kiedy podejrzewałam, że jestem w ciąży, ale z przywitaniem czekałam do 100% potwierdzenia.
Maluszek wreszcie ujawnił się na usg więc ja ujawniam się u Was.

To moja pierwsza ciąża i póki co czuję się całkiem dobrze. Poza pobolewaniem piersi i brakiem apetytu, za to pragnienie jak u smoka. Czasem lekko pobolewa mnie brzuch, ale na szczęście coraz rzadziej.

Cieszę się i już nie mogę doczekać maja.
A teraz kończę i szybko lecę czytać wątek dokładniej i Was lepiej poznać
Cytat:
Napisane przez brunetka2000 Pokaż wiadomość
Ja tez mam 2 koty 😀😀
Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Od rana miałam ochotę na kisiel truskawkowy ale jak weszłam do pracy to myślałam, że zwymiotuje i teraz siedzę tylko z herbatą bez jedzenia i czekam czy przejdzie


Mnie też spodnie na guzik lekko kuły, ale całe szczęście legginsy które wyglądają jak jeansy są wygone i nic nie gniecie.

ooo ja na razie oglądałam, ale jeszcze się nie odważyłam kupować
Cytat:
Napisane przez DomimaZet Pokaż wiadomość
Mnie czeka rozmowa ale nie wiem w sumie jak zareagują ... póki co czuje się jak oszustka ze jeszcze im nie powiedziałam eh ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------





Hm No niezbyt przyjemne takie niby wyrzuty masakra - niektórzy to maja tupet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

[1=85cabce079a739571384bfd 24737f09ed791b49e;7738178 6]A na usg nie masz napisanego terminu? Ja mam na podstawie wielkości pęcherzyka wpisany, ziarenek był za malutki na wyznaczanie terminu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Wlasnie teraz widze ze faktycznie pisze na usg 18.05 😂😊😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monikaaa193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:04   #1312
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Wg om i wg wymiarow dzidziusia jest 7w0d i termin porodu 12.05. Maz wszedl ze mna do gabinetu, slyszelismy bijace serduszko na chwile obecna wszystko jest dobrze z maluszkiem. Zalozyla karte ciazy. Musze zrobic niestety krzywa cukrowa i nie moge cytrynowej glukozy bo podobno moze zanizac wynik o kilka jednostek. Jeszczr kilka badan do zrobienia na nastepna wizyte. Musze tez mierzyc cisnienie 2x dziennie bo przed wizyta wyszlo mi za wysokie. Maluszek ma cale 9,7 mm Dostalam L4, ale gin uprzedzila ze do 12 tyg moga mnie i tak zwolnic z pracy... I mamy dylemat co zrobic, ale w L4 nie ma podanego wieku ciazy a chyba lepiej zebym nie wdychala tych toksycznych oparow. Na razie mam brac tylko kwas foliowy, zadnych dodatkowych suplementow. Zaplacilam 130zl, fotki na pamiatke mamy Kolejna wizyta ok. 14.10. W ogole zdziwilismy sie, bo najpierw wziela mnie na fotel i zbadala "recznie" i mowi gratuluje jestes w ciazy
A ponizej nasz szkrabik jak go nazywa gin to koleczko to tworzace sie lozysko a ta plamka to dzidzia
1506182595504.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _St0kr0tka
Czas edycji: 2017-09-23 o 17:18
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:16   #1313
Ladymama85
Zakorzenienie
 
Avatar Ladymama85
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3 074
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
Ja serducha nie widziałam w 5t5d. Było dopiero w 7t5d
To u mnie tak samo w drugiej ciąży, teraz zaczynam 6 tydz, a jeszcze się nei zapisałam :O a musze gdzies iść przed 10 tc żeby zaświadczenie późneij mieć do becikowego, jeżeli dostane

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Wg om i wg wymiarow dzidziusia jest 7w0d maz wszedl ze mna do gabinetu, slyszelismy bijace serduszko na chwile obecna wszystko jest dobrze z maluszkiem. Zalozyla karte ciazy. Musze zrobic niestety krzywa cukrowa i nie moge cytrynowej glukozy bo podobno moze zanizac wynik o kilka jednostek. Jeszczr kilka badan do zrobienia na nastepna wizyte. Musze tez mierzyc cisnienie 2x dziennie bo przed wizyta wyszlo mi za wysokie. Maluszek ma cale 9,7 mm Dostalam L4, ale gin uprzedzila ze do 12 tyg moga mnie i tak zwolnic z pracy... I mamy dylemat co zrobic, ale w L4 nie ma podanego wieku ciazy a chyba lepiej zebym nie wdychala tych toksycznych oparow. Na razie mam brac tylko kwas foliowy, zadnych dodatkowych suplementow. Zaplacilam 130zl, fotki na pamiatke mamy Kolejna wizyta ok. 14.10. W ogole zdziwilismy sie, bo najpierw wziela mnie na fotel i zbadala "recznie" i mowi gratuluje jestes w ciazy
A ponizej nasz szkrabik jak go nazywa gin to koleczko to tworzace sie lozysko a ta plamka to dzidzia
Załącznik 7246641

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
och cudne <3
No na tyle praktyki, to oni już wiedzą po samym macanku, jak macica powinna wygląda na daną chwilę
Ladymama85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:21   #1314
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018



---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Wg om i wg wymiarow dzidziusia jest 7w0d i termin porodu 12.05. Maz wszedl ze mna do gabinetu, slyszelismy bijace serduszko na chwile obecna wszystko jest dobrze z maluszkiem. Zalozyla karte ciazy. Musze zrobic niestety krzywa cukrowa i nie moge cytrynowej glukozy bo podobno moze zanizac wynik o kilka jednostek. Jeszczr kilka badan do zrobienia na nastepna wizyte. Musze tez mierzyc cisnienie 2x dziennie bo przed wizyta wyszlo mi za wysokie. Maluszek ma cale 9,7 mm Dostalam L4, ale gin uprzedzila ze do 12 tyg moga mnie i tak zwolnic z pracy... I mamy dylemat co zrobic, ale w L4 nie ma podanego wieku ciazy a chyba lepiej zebym nie wdychala tych toksycznych oparow. Na razie mam brac tylko kwas foliowy, zadnych dodatkowych suplementow. Zaplacilam 130zl, fotki na pamiatke mamy Kolejna wizyta ok. 14.10. W ogole zdziwilismy sie, bo najpierw wziela mnie na fotel i zbadala "recznie" i mowi gratuluje jestes w ciazy
A ponizej nasz szkrabik jak go nazywa gin to koleczko to tworzace sie lozysko a ta plamka to dzidzia
Załącznik 7246641

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem prawnikiem z wykształcenia. Nie ma czegoś takiego, jak zwolnienie dopiero od 12 tygodnia. To jest niezgodne z kodeksem pracy. W ciąży jesteś od samego początku i ochronie podlegasz już teraz a nie w żadnym 12 tygodniu dopiero. Od 1 dnia ciąży jesteś w 100% pełnoprawną ciężarną. Pamiętaj o tym i dbaj o swoje prawa. Nie możesz robić nadgodzin, nie możesz dźwigać - masz prawo powiedzieć o ciąży szefowi i mieć 100% pewność, że Cię nie wyrzuci. Spokojnie więc.

Edytowane przez MaksiaKasia
Czas edycji: 2017-09-23 o 17:31
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:35   #1315
monikaaa193
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Boje sie.. to dopiero 5tc a bol brzucha juz 3 tydzien.biore duphaston. Czy ktoras mactakoe bole ? Plamien na szczescie brak. Ciagle spie i leze..chce juz 3.10 i wizyte serduszkowa.❤ sytuacje pogarsza fakt ze m hashimoto.... 😢😢😢😢czuje ze ciezko bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monikaaa193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:37   #1316
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------



Jestem prawnikiem z wykształcenia. Nie ma czegoś takiego, jak zwolnienie dopiero od 12 tygodnia. To jest niezgodne z kodeksem pracy. W ciąży jesteś od samego początku i ochronie podlegasz już teraz a nie w żadnym 12 tygodniu dopiero. Od 1 dnia ciąży jesteś w 100% pełnoprawną ciężarną. Pamiętaj o tym i dbaj o swoje prawa. Nie możesz robić nadgodzin, nie możesz dźwigać - masz prawo powiedzieć o ciąży szefowi i mieć 100% pewność, że Cię nie wyrzuci. Spokojnie więc.
Dzieki i tak dala mi L4 wiec chyba po prostu z niego skorzystam. Mamy duze stezenie substancji oznaczonych jako toksyczne dla plodu i przy wiekszej produkcji czuc to na korytarzu a na ten dzial tez czesto chodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:38   #1317
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez monikaaa193 Pokaż wiadomość
Boje sie.. to dopiero 5tc a bol brzucha juz 3 tydzien.biore duphaston. Czy ktoras mactakoe bole ? Plamien na szczescie brak. Ciagle spie i leze..chce juz 3.10 i wizyte serduszkowa.❤ sytuacje pogarsza fakt ze m hashimoto.... 😢😢😢😢czuje ze ciezko bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem w 8 tygodniu. W 5 miałam takie bóle miesiączkowe przez kilka dni. To normalne. Przeszło całkowicie. Mam niedoczynność tarczycy od 5 lat. Leczę się euthyroxem - także nie jesteś sama. Dbaj o poziom tarczycy i systematycznie bierz leki.
Prawda jest taka, że czy będziesz leżała, czy biegała - nie masz wpływu na to, co się stanie. Jak masz poronić, poronisz na leżąco. Jak masz donosić, donosisz nawet jak będziesz śmigać na siłownię.
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:39   #1318
polasia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2 583
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez monikaaa193 Pokaż wiadomość
Boje sie.. to dopiero 5tc a bol brzucha juz 3 tydzien.biore duphaston. Czy ktoras mactakoe bole ? Plamien na szczescie brak. Ciagle spie i leze..chce juz 3.10 i wizyte serduszkowa.❤ sytuacje pogarsza fakt ze m hashimoto.... 😢😢😢😢czuje ze ciezko bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ze tak napiszę mam "tylko" czynność i też się boję. Na wizytę pójdę po Tobie bo chcę ok 5.10. A wizytę u endo mam dopiero na koniec października, dodam że umówioną w czerwcu.. Jakoś muszę dotrwac. Ale będę spokojniejsza po wizycie u gina, wtedy u endo już też inna rozmowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
polasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:40   #1319
MaksiaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Dzieki i tak dala mi L4 wiec chyba po prostu z niego skorzystam. Mamy duze stezenie substancji oznaczonych jako toksyczne dla plodu i przy wiekszej produkcji czuc to na korytarzu a na ten dzial tez czesto chodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście z tego korzystaj, teraz nie praca jest najważniejsza, a Wy. Substancje toksyczne na tak wczesnym etapie mogą mieć okropne skutki. Nie daj się zastraszyć, że ktoś Cię wyrzuci, bo nie mają do tego prawa
MaksiaKasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-23, 17:40   #1320
monikaaa193
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie Majowe 2018

Cytat:
Napisane przez MaksiaKasia Pokaż wiadomość
Ja jestem w 8 tygodniu. W 5 miałam takie bóle miesiączkowe przez kilka dni. To normalne. Przeszło całkowicie. Mam niedoczynność tarczycy od 5 lat. Leczę się euthyroxem - także nie jesteś sama. Dbaj o poziom tarczycy i systematycznie bierz leki.
Prawda jest taka, że czy będziesz leżała, czy biegała - nie masz wpływu na to, co się stanie. Jak masz poronić, poronisz na leżąco. Jak masz donosić, donosisz nawet jak będziesz śmigać na siłownię.
Lekarz zalecil mi jak najwiecej odpoczynku i lezenia wiec slucham go choc to ciezkie. Mam nadzieje ze do 3. Przejda mi te bole...najgorsze ze one sa ciagle juz ok 15/20 dni ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monikaaa193 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-12 21:28:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.