Pytanie dotyczące uwalniania się komórki jajowej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 21:06   #1
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53

Pytanie dotyczące uwalniania się komórki jajowej.


Witam.
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. Wiem na ich temat całkiem sporo, lecz nadal zastanawiam się, jak to jest w jednym przypadku pominięcia tabletki. Bo wiadomo, że istnieje magiczna granica 12 godzin, i w zależności od tygodnia są inne zasady postępowania. A co jeśli do stosunku dojdzie, powiedzmy, w poniedziałek rano, kobieta zapomni wziąć standardowo wieczorem poniedziałkowej tabletki, oraz nie przypomni sobie o niej w przeciągu 12h. Jaka istnieje możliwość wznowienia owulacji w takim czasie, ze plemniki nie zdążyły umrzeć i jest szansa że w opisanej przeze mnie sytuacji dojdzie do zapłodnienia? Czy komórka jajowa uwalnia się precyzyjnie po 12 h, czy jest to dość płynna granica miedzy "jeszcze bezpiecznie" a "już za późno"? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 22:38   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pytanie dotyczące uwalniania się komórki jajowej.

W ciągu 12 godzin raczej się nie uwolni, bo sama komórka jajowa dojrzewa ok. 14 dni, a jak wiadomo tabletki hamują owulację
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:02   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pytanie dotyczące uwalniania się komórki jajowej.

Też uważam, że te magiczne 12h to za mało, żeby doszło do owulacji. Wydaje mi się, ze producenci tabletek po prostu się w pewien sposób zabezpieczają.

Ja bym jednak tego nie lekceważyła i trzymała się ulotki. Nigdy nie przewidzisz reakcji organizmu. Więc jakbyś kiedyś pominęła tabletkę i przyjęła ją powyżej 12 h, to postępuj według ulotki. Są przecież kobiety, które zaszły w ciążę, bo zapomniały 1 tabletki. Także jak to mówią- przezorny zawsze ubezpieczony
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:18   #4
Ulquiorra4
Raczkowanie
 
Avatar Ulquiorra4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 53
Dot.: Pytanie dotyczące uwalniania się komórki jajowej.

Oczywiście. Ja panikara jestem, więc nawet jak raz w 3 tyg się 10h spóźniłam to już panika. ;P Dzięki za odpowiedź.
Ulquiorra4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-19 20:18:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.