Ciąża mimo antykoncepcji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-14, 18:38   #31
mielikki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

http://embrion.pl/

http://www.npr.pl/
http://www.npr.pl/forum/
mielikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:42   #32
mielikki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Wikipedia to naprawdę bardziej wiarygodne źródło
mielikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:45   #33
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez mielikki Pokaż wiadomość
Spirala nie uniemożliwia poczęcia. Powoduje ona śmierć poczętego dziecka w kilka dni po poczęciu. Nie jest to więc środek antykoncepcyjny, a wczesnoporonny.
Mielikki, ale spirala nie jest srodkiem wczesnoporonnym. W medycynie, zeby bylo poronienie, musi byc ciaza. A ciaza zaczyna sie w momencie implantacji zarodka w macicy. Skoro spirala tylko przeciwdziala zagniezdzeniu, ale nie powoduje wydalenia juz zagniezdzonego zarodka, to znaczy, ze nie dziala wczesnoporonnie. Z punktu widzenia religii oczywiscie, niedopuszczenie do implantacji jest grzechem, tak samo jak niedopuszczenie do utworzenia zygoty. Ale to jest religia, i osoby niewierzace moga sobie w spokoju i zgodnie z prawem wszystkie te metody stosowac. Nie zastanowilo Cie nigdy dlaczego w Polsce aborcja na zyczenie jest nielegalna, ale jakos spirala juz nie jest nielegalna, mimo ze wedlug Ciebie jest srodkiem poronnym?

Dlatego mam wrazenie, ze Twoje zrodla nie sa do konca obiektywne - nie uzywaja fachowej terminologii, tylko taka, ktora ma na celu wywolanie okreslonych emocji.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:49   #34
mielikki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Jeśli coś jest antykoncepcyjne to uniemożliwia poczęcie, a jeśli do poczęcia już doszło (połączenia się dwóch komórek - powstania zygoty) to o jakiej antykoncepcji ma tu być mowa?

A Ciebie nie zastanowiło dlaczego antykoncepcja, aborcja jest tak propagowana, często w niejasny, laicki sposób? Jaki robi się na tym biznes? Ale to już inna bajka.
mielikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:54   #35
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez mielikki Pokaż wiadomość
Jeśli coś jest antykoncepcyjne to uniemożliwia poczęcie, a jeśli do poczęcia już doszło (połączenia się dwóch komórek - powstania zygoty) to o jakiej antykoncepcji ma tu być mowa?
Etymologia slowa antykoncepcja jest jasna. Ja mowilam tylko o znaczeniu slowa wczesnoporonne. Nie ma implantacji - nie ma ciazy. Dla osob wierzacych natomiast sam fakt powstnia zygoty juz jest rownoznaczny z ciaza, dlatego Ty sobie spirali nie zalozysz, a ja pewnie kiedys tak
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 19:24   #36
mielikki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

I tak to już jest i będzie... Każdy ma swój pogląd i trudno go zmienić, dlatego Ty będziesz stosować to co uważasz za właściwa i ja także

Skoro więc coś nie jest antykoncepcyjne, a według Ciebie nie jest także wczesnoporonne to jakie jest?
mielikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 08:12   #37
Cycu841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Ja zaszłam w ciążę biorąc tabletki. Nigdy nie zapomniałam o pigułce a spóźniłam się może ze 2 razy o 15 minut z przyjęciem , ale to było jakieś pół roku przed faktem ciąży.
Wkoorwia mnie jak ktoś pisze pierdoły że zaszła w ciąże bo źle stosowała!!!
Gówno prawda.!!!
Jak by się Wam zdarzyło to byście się ocknęli nie douczone albo nie doinformowane księżniczki.
Zalecam pogawędkę z lekarzem skoro nie wiecie że nie ma środka 100 % anty. I wszystko się może zdarzyć
To tyle. dziękuje za uwagę
Cycu841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 08:40   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Cycu841 Pokaż wiadomość
Ja zaszłam w ciążę biorąc tabletki. Nigdy nie zapomniałam o pigułce a spóźniłam się może ze 2 razy o 15 minut z przyjęciem , ale to było jakieś pół roku przed faktem ciąży.
Wkoorwia mnie jak ktoś pisze pierdoły że zaszła w ciąże bo źle stosowała!!!
Gówno prawda.!!!
Jak by się Wam zdarzyło to byście się ocknęli nie douczone albo nie doinformowane księżniczki.
Zalecam pogawędkę z lekarzem skoro nie wiecie że nie ma środka 100 % anty. I wszystko się może zdarzyć
To tyle. dziękuje za uwagę
Tia jasne .
Skuteczność pigułek to nie tylko zażywanie ich w czasie ale inne rzeczy ,księżniczko.
Radze przytemperować język.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:13   #39
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Biorę tabletki od 20 lat z przerwami. Nie ma powodu wtedy stosować innych środków. Nie znam przypadku zajścia przy stosowaniu i ch zgodnie z zaleceniami. Pomijam wymioty i ostre biegunki, ale to oczywiste, że wtedy trzeba się dodatkowo zabezpieczyć. W innych wypadkach dodatkowa prezerwatywa lub kończenie poza pochwą jest pozbawione sensu.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 21:01   #40
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tia jasne .
Skuteczność pigułek to nie tylko zażywanie ich w czasie ale inne rzeczy ,księżniczko.
Radze przytemperować język.
To ja Tobie radze przytemperować język bo z tego co widzę to wszystkim na około dogryzasz. Musiał ktoś ci nieźle zaleźć na skórę.
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:03   #41
Cycu841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Droga Paulo78 jeżeli nie jesteś lekarzem , ani nie zaszłaś nigdy w ciążę przy stosowaniu antykoncepcji jakiejkolwiek to może daj sobie spokój z udzielaniem się w wątku lub przynajmniej z fisiowaniem . Nie masz prawa oceniać skuteczności antykoncepcji. To że Tobie się nie zdarzyło to nie znaczy że nie mogło się zdarzyć komuś innemu. Czasami Bóg ingeruje w nasze życie nawet jeśli sobie tego nie życzymy. Życzę powodzenia
Cycu841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 17:01   #42
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Cycu841 Pokaż wiadomość
Droga Paulo78 jeżeli nie jesteś lekarzem , ani nie zaszłaś nigdy w ciążę przy stosowaniu antykoncepcji jakiejkolwiek to może daj sobie spokój z udzielaniem się w wątku lub przynajmniej z fisiowaniem . Nie masz prawa oceniać skuteczności antykoncepcji. To że Tobie się nie zdarzyło to nie znaczy że nie mogło się zdarzyć komuś innemu. Czasami Bóg ingeruje w nasze życie nawet jeśli sobie tego nie życzymy. Życzę powodzenia

Może nie mieszaj Boga w to Nie strasz dziewczyn, które zaczynają swoje przygody z seksem i pigułkami, bo to na prawdę odbiera przyjemność. Przyjęliśmy Twoją historię, mrożącą krew w żyłach.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 07:48   #43
Cycu841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Przepraszam nie chciałam nikogo wystraszyć. Opisałam swój przypadek ku przestrodze naiwnym dziewczynom które bezgranicznie ufają antykoncepcji. To że mi się przytrafiło to nie znaczy że Wam się też przytrafi.
Chcę tylko żebyście były świadome że takie rzeczy jak ciąża mimo antykoncepcji się zdarzają.
Pozdrawiam
i życzę dużo radości z bezpiecznego sexu
Cycu841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 11:36   #44
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Cycu841 Pokaż wiadomość
Przepraszam nie chciałam nikogo wystraszyć. Opisałam swój przypadek ku przestrodze naiwnym dziewczynom które bezgranicznie ufają antykoncepcji. To że mi się przytrafiło to nie znaczy że Wam się też przytrafi.
Chcę tylko żebyście były świadome że takie rzeczy jak ciąża mimo antykoncepcji się zdarzają.
Pozdrawiam
i życzę dużo radości z bezpiecznego sexu

No właśnie I po co się tak gorączkować, wystarczy na spokojnie powiedzieć o co chodzi. A ciąża mimo antykoncepcji zdarza się naprawdę rzadko. Bo jaki sens byłby antykoncepcji jeśli większość i tak by zachodziła w ciąże? Czy wtedy to w ogóle można byłoby nazwać antykoncepcją? Ustawić sobie przypominanie w telefonie, sprawdzić listę leków, które zakłócają prawidłowe działanie tabletek antykoncepcyjnych i spokojnie współżyć. Im więcej stresu tym więcej robi się głupich rzeczy - takie moje zdanie. Szczerze to nigdy nie widziałam takiego przypadku, nie znałam, nie słyszałam od znajomych, że ktoś jest w ciąży a brał co do minuty tabletkę - oprócz historii internetowych. Mojej mamy koleżanka zaszła w ciąże mimo tabletek anty. Co się okazało? Brała antybiotyki. I to jedyny przypadek, o którym słyszałam i oczywiście nie jest to wina tabletek.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie

Edytowane przez Cola_Ola
Czas edycji: 2011-05-30 o 11:38
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 10:31   #45
Trolka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

No coz Cycu841,nie jestes jedynym "przypadkiem" w ktorym antykoncepcja nie zadzialala jak powinna... Ostatnio kiedy kochalismy sie z mezem pekla nam gumka i zaraz nastepnego dnia rano biegiem lecialam do apteki po tabletke "po". Zaraz po powrocie do domu wzielam Levonelle i od razu poczulam sie pewniej. Miesiaczka spozniala mi sie prawie tydzien,ale po przeczytaniu mnostwa komentarzy na temat tej tabletki stwierdzilam ze to "normalne",ze okresu moge nie miec nawet przez kilka miesiecy i pewnie nadal nie wiedzialabym ze tabletka "po" zawiodla gdyby nie fakt ze zaczelam dziwnie sie czuc,ciagle bylam senna,zmeczona a moj ulubiony perfum nagle stracil swoj cudowny zapach . Po zrobieniu testu niemal od razu pojawily sie dwie wyrazne kreski. Jak sama widzisz jest wiecej kobiet na ktore antykoncepcja "nie dziala w 100%". Pozdrawiam.
Trolka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 14:28   #46
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Ciąża mimo antykoncepcji

Tyle, że tabletka po to już nie antykoncepcja, ale wyścig z czasem aby nie doszło do zapłodnienia.
Antykoncepcją była gumka, która Wam pękła.
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.