mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 17:36   #1
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894

mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie


hej mam pomozcie jaka powinnam miec wage przy takim wzroscie jakie diety sa najlepsze??
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 17:48   #2
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez agusia894
hej mam pomozcie jaka powinnam miec wage przy takim wzroscie jakie diety sa najlepsze??
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak prawidłowa waga Jedni ważą mało, a nie wyglądają na tyle i odwrotnie Jeśli czujesz się źle ze swoją wagą i uważasz, że masz tego i owego za dużo to powinnaś coś z tym zrobić. Trudno tez określić jaka dieta byłaby dla Ciebie dobra. Podaj ile masz lat i jak wyglądają dokładnie Twoje posiłki, ćwiczysz coś Może wystarczy, że zrezygnujesz ze słodyczy i zaczniesz dużo się ruszać
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:00   #3
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak prawidłowa waga Jedni ważą mało, a nie wyglądają na tyle i odwrotnie
Zgadzam sie!!
Zawsze mozesz spr swoje tzw. BMI (wiecej tutaj --> http://pl.wikipedia.org/wiki/BMI)
Dodam ze jest wiele stron www gdzie mozesz gdzie BMI obliczy za Ciebie komputer, np: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/0,51205,1833728.html
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:02   #4
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak prawidłowa waga Jedni ważą mało, a nie wyglądają na tyle i odwrotnie Jeśli czujesz się źle ze swoją wagą i uważasz, że masz tego i owego za dużo to powinnaś coś z tym zrobić. Trudno tez określić jaka dieta byłaby dla Ciebie dobra. Podaj ile masz lat i jak wyglądają dokładnie Twoje posiłki, ćwiczysz coś Może wystarczy, że zrezygnujesz ze słodyczy i zaczniesz dużo się ruszać
nie cwicze jem jak mam okazje jem jedzenie tradycyjne i optymalne bo tak jedza moi rodzice kupilam dzis czerwona herbate mam 17lat wszyscy mi mowia i ze jestem gruba wiec chyba cos w tym jest mam za duzo na brzuszku i udach co z tym zrobic
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:03   #5
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia)
Zgadzam sie!!
Zawsze mozesz spr swoje tzw. BMI (wiecej tutaj --> http://pl.wikipedia.org/wiki/BMI)
Dodam ze jest wiele stron www gdzie mozesz gdzie BMI obliczy za Ciebie komputer, np: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/0,51205,1833728.html
Pozdrawiam
moje bmi 24.24 ale nie czuje sie z tym dobrze
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:08   #6
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Na to wychodzi ze Twoja waga jest w jak najlepszym porzadku.
Moge zapytac co Ci dokladnie, konkretnie przeszkadza? Aha napisz jeszcze ile liczysz sobie wiosenek. To moze wtedy cos doradzimy.
Pozdrawiam
Sorki nie zauwazylam ze juz wczesniej odp na te pytania
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:23   #7
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez agusia894
nie cwicze jem jak mam okazje jem jedzenie tradycyjne i optymalne bo tak jedza moi rodzice kupilam dzis czerwona herbate mam 17lat wszyscy mi mowia i ze jestem gruba wiec chyba cos w tym jest mam za duzo na brzuszku i udach co z tym zrobic
No tak skad ja znam ten bol. Tez mam 17 lat (162, 50kg) ale na brzuszku mi sie zawsze odkladaja moje "grzeszki"(kebaby, pizza, slodycze itp). Wszedzie laski z plaskimi odslonietymi, opalonymi brzuchami (czesto z przebitym pepkiem) i czuje sie presje.
Mi znajomi nie mowia ze jestem gruba, zawsze narzekaja ze jaka to ja nie malutka. Dodam, ze mnie tez ( w figurze)nic procz brzuszka nie przeszkadza.
Wogole co to za "znajomi" ktorzy Ci wytykaja ze jestes (Twoim zdaniem) pelniejsza? Moze to tylko takie (glupie) zarty ktore Ty bierzesz do serca?
Kiedys na fitnesie zalozylam watek o typach figur (--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125419) poczytaj sobie i moze razem cos posatanowimy, cio ?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 18:31   #8
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez agusia894
nie cwicze jem jak mam okazje jem jedzenie tradycyjne i optymalne bo tak jedza moi rodzice kupilam dzis czerwona herbate mam 17lat wszyscy mi mowia i ze jestem gruba wiec chyba cos w tym jest mam za duzo na brzuszku i udach co z tym zrobic
Nie da się schudnąć bez aktywności fizycznej Żadna dieta nie sprawi, że pozbędziesz się tłuszczu, bo tylko ćwiczenia + racjonalna dieta mogą to sprawić. Czerwona herbata może minimalnie polepszyć Twoją przemianę materii, ale nic więcej Nie lubisz ćwiczyć czy nie masz czasu Może znajdź sobie jakiś rodzaj aktywności, który sprawi Ci przyjemność (rower, bieganie, basen, fitnes, siłownia - wybór jest naprawdę spory)

Ja proponuje aktywnośc fizyczną + racjonalne odżywianie (znaczy ograniczasz słodycze, fast foody, napoje gazowane, produkty mączne) starasz się jeść często a mniej. Przerwy między posiłkami niech wynoszą około 3 godziny. Przed spaniem staraj się z 2-3 godziny już nic nie jeść. No i pamiętaj o najwazniejszym - dużo ruchu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:51   #9
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Nie da się schudnąć bez aktywności fizycznej Żadna dieta nie sprawi, że pozbędziesz się tłuszczu, bo tylko ćwiczenia + racjonalna dieta mogą to sprawić. Czerwona herbata może minimalnie polepszyć Twoją przemianę materii, ale nic więcej Nie lubisz ćwiczyć czy nie masz czasu Może znajdź sobie jakiś rodzaj aktywności, który sprawi Ci przyjemność (rower, bieganie, basen, fitnes, siłownia - wybór jest naprawdę spory)

Ja proponuje aktywnośc fizyczną + racjonalne odżywianie (znaczy ograniczasz słodycze, fast foody, napoje gazowane, produkty mączne) starasz się jeść często a mniej. Przerwy między posiłkami niech wynoszą około 3 godziny. Przed spaniem staraj się z 2-3 godziny już nic nie jeść. No i pamiętaj o najwazniejszym - dużo ruchu
jestem po operacji kolana wiec do przyszlej wiosny nie ma mowy o sporcie tylko rehabilitacja
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:59   #10
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez agusia894
jestem po operacji kolana wiec do przyszlej wiosny nie ma mowy o sporcie tylko rehabilitacja

Przykro mi Nie wiem co i ile jesz, ale może poprostu ogranicz te bardziej tłuczące pokarmy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 01:39   #11
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Wg www.dieta.pl:
Przeciętna waga dla kobiety w wieku 17 lat przy wzroście 165 cm:
52 - 55 kg
+/- 5 kg
(zależne od budowy ciała)

Z tym, ze trzeba traktowac to z przymruzeniem oka. To sa dane usrednione, a to niekoniecznie ma wiele wspolnego z konkretnym organizmem.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 14:16   #12
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

dziekuje bardzo dziewczynki
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 14:38   #13
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

agusoa894 cos juz postanowilas ?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 20:01   #14
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia)
agusoa894 cos juz postanowilas ?
Pozdrawiam
dzis 10 km na rowerku czerwona herbatka i 40 brzuszkow
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 13:37   #15
norrtalje_girl
Rozeznanie
 
Avatar norrtalje_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 901
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

agusiu, jakbym czytala o sobie Jeszcze miesiac temu mialam 163 cm i 66 kg, takze wiem, ze raczej sobie nie ubzduralas, ze troche mozna by zrzucic... Nie wiem jak wiele u Ciebie, bo waga to rzeczywiscie indywidualna sprawa, a i obwody wiele nie mowia, bo ktos, kto ma grubsze kosci moze miec wiecej w obwodzie, ale mniej tluszczyku niz ktos kto jest niby "szczuplejszy" w obwodzie. Ale nie o tym. Schudlam 4 kg w ciagu miesiaca, mysle, ze tempo jest ok. Z przyczyn losowych nie moge teraz cwiczyc, ale od wrzesnia zabieram sie porzadnie do pracy (basen, fitness, silownia). Przez pierwsze dwa tygodnie dtosowalam diete MZ (mniej jadlam, ograniczalam slodycze, zeby przygotowac organizm troche...), potem przeszlam na SB i zrzucialm jeszcze dwa. Ja chcialabym schudnac jeszcze minimum 7 kg, a najlepiej jak bedzie to 10, zebym wazyla 52 kg, bo jak tyle wazylam to sie najlepiej ze soba czulam. Ty musisz dobrac diete do wlasnych mozliwosci (tylko balgam! nie dietty cud!) i dolozyc cwiczenia. Ja tez pije czerwona herbate i w ciagu dnia wypijam 1.5 litra plynow, do tego zmieniam tabletki na Yasmin, zeby mi wody nie zatrzymywaly w organizmie. Niby takie male *******ki, ale jak sie wszystko zbierze razem, to mozna zrzucic pokazna sumke kilogramow. Staraj sie i nie poddawaj, a na pewno sie uda Pozdrawiam i przepraszam, ze sie tak rozpisalam
__________________


Powrót córki marnotrawnej
norrtalje_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:30   #16
Lolcia_Olcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Wydaje mi się, że powinnaś ważyc tyle ile będziesz się dobrze czuła ( oczywiście nie presadzajac!). Ja np. mam 155cm wzrostu i waże 44, a doktorka kiedy pytała sie mnie ile waże sugerwala 30...Może po prostu masz tak jak ja ciężkie kości? Chyba, że rzeczywiście masz za dużo cialka tu i ówdzie ale to można zrzucić - trzeba się ruszać i nie jeść kalorycznego jedzenia typu fast food i różnych rzeczy. Przy odchudzaniu przyjazne będą ci owoce, a w szczególności warzywa....Pozdrawiam!
Lolcia_Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:44   #17
aanusia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 50
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

ja czytalam kiedys ze idealną wage oblicza sie w ten sposob: od ilosci cm(wzrost) odejmujesz 110. i wtedy wychodzi waga. np
ja mam 1,69 wzrostu wiec:
169cm-110=59 kg., i tyle powinnam wazyc. uwazam ze to jest sluiszne
aanusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 15:10   #18
MartynQaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
GG do MartynQaaa
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

ja mam 165cm. i waze 53 i chce schudnac bo ja np zle sie z tym czuje ale jesli ty czujesz sie ze swoja waga dobrze to jest okej.
MartynQaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 19:03   #19
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Cytat:
Napisane przez agusia894 Pokaż wiadomość
jestem po operacji kolana wiec do przyszlej wiosny nie ma mowy o sporcie tylko rehabilitacja
ale brzuszkow nie robi sie kolanami,wiec mozesz cwiczyc
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 13:01   #20
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Mam tyle samo wzrostu co Ty. W ciągu 5 lat ważyłam od 47 do 62 kg. (47kg to efekt silnego stresu, najgorszy "figurowo" okres w moim życiu). Teraz ważę 55 kg (to jest w sumie moja norma, od której czasem powstają jakieś odchylenia). Osobiście uważam, że przy 60kg wyglądałam najlepiej i czułam się najlepiej...
Ślepe podążanie za słupkami nikomu nie pomaga. To Ty masz czuć się z tym dobrze
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:36   #21
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

ja mam 166cm i waze 53kg ale nie jestem zadowolona ze swojego brzucha dlatego go katuje cwiczeniami
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 07:53   #22
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

55kg
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 17:52   #23
K!nguśś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 292
Send a message via Skype™ to K!nguśś
Dot.: mam 165cm i 66 kg ile powinnam wazyc przy takim wzroscie

Ja będąc w podobnym wieku przy wzroście 167 cm ważę 59.5 kg i próbuje się odchudzić do 55kg (ale muszę przyznać, że ciężko mi to idzie, zapewne przez moją miłość do słodyczy)
__________________
Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek

Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie.

Paolo Coelho
K!nguśś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.