Keratynowe prostowanie -część II - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 17:33   #1711
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie pamiętam teraz, gdzie jest opis, ale wystarczy, że nałożysz małą porcję preparatu (tego prostującego, nie odżywki, bo ona ma mniej formaldehydu- w składzie chyba w ogóle go nie ma, ale w preparacie na pewno jest, bo wyczułam ten charakterystyczny smród od razu) bodajże w zgięciu łokcia.

Życzę Ci powodzenia i mam nadzieję, że zabieg przebiegnie pomyślnie. Aha, otwarte okno balkonowe coś da jeśli powietrze nie będzie "stało". W bezwietrzny dzień warto się zaopatrzyć w wentylator.
bardzo dziękuję za cenne rady. Nie ukrywam, że się boję, nawet zrobic próbę, ale pocieszam się, że od niewielkiej ilości nic mi się nie stanie.

Czekam na przesyłkę i jak tylko zrobię próbę dam znac.

pozdrawiam
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 17:44   #1712
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

weegirl - jaka ładna blondyneczka z ciebie

no ja już na dniach robię drugi zabieg, dokupiłam te 50ml encanto, mam nadzieję, że wszystko będzie git

2 tyg po zabiegu pofarbuję na brąz mahoniowo miedziany z l'oreala, może w cieplejszym odcieniu mi będzie lepiej


znacie może jakąś lekką odżywkę bez sodium chloride, silikonów itd? używałam ostatnio alterry, ale jak dla mnie jest zbyt ciężka
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:46
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 18:06   #1713
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez polny mak Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za cenne rady. Nie ukrywam, że się boję, nawet zrobic próbę, ale pocieszam się, że od niewielkiej ilości nic mi się nie stanie.

Czekam na przesyłkę i jak tylko zrobię próbę dam znac.

pozdrawiam
Powodzenia Pochwal się później efektem

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
weegirl - jaka ładna blondyneczka z ciebie

no ja już na dniach robię drugi zabieg, dokupiłam te 50ml encanto, mam nadzieję, że wszystko będzie git

2 tyg po zabiegu pofarbuję na brąz mahoniowo miedziany z l'oreala, może w cieplejszym odcieniu mi będzie lepiej


znacie może jakąś lekką odżywkę bez sodium chloride, silikonów itd? używałam ostatnio alterry, ale jak dla mnie jest zbyt ciężka
Dziękuję

Co do odżywek, każda może nieco obciążać. Ja po zabiegu używałam głównie Isany z babassu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ng.html&next=1
(jeśli Twoje włosy nie lubią gliceryny, to nie będzie dobra odżywka dla Ciebie)

Popatrzyłabym może na Fructisy, one mają tylko zmywalny wodą Amodimethicone, np:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ca.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1

Przy czym ta pierwsza zawiera tę samą substancję powłokotwórczą, która występuje w Kallosie Latte.

Albo może coś z Garniera z serii Naturalna Pielęgnacja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...re.html&next=1 (ta odżywka jest bardzo lekka, dla mnie aż za lekka, ale po zabiegu może być ok)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...te.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ux.html&next=1 (na KWC nie ma składu, ale chyba też jest bez bez soli)

Może być jeszcze Gloria- chociaż u niektórych jest za lekka.

Ja akurat stosowałam lekkie silikony, bardziej bałam się solidnych odżywiaczy, jak Biovaxy

A tak w ogóle, to mam nadzieję, że ładnie Ci wyjdzie
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 07:22   #1714
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Rób jak chcesz. Gorzej, jeśli się okaże, że jesteś uczulona na formaldehyd Mało prawdopodobne, ale możliwe. Reakcja alergiczna w tym przypadku mogłaby się okazać fatalna w skutkach. Przy tym zabiegu naprawdę powinno się przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zapewnić sobie jak najmniejszy kontakt z preparatem. Ale oczywiście, rób jak chcesz i mam nadzieję, że to się dobrze skończy
dziękuję za odpowiedź myślę , że jak zdecyduję się na encanto to będę robiła próbę na ręku i postaram się jednak w jakiś sposób ominąc skórę głowy

Edytowane przez nesaya5
Czas edycji: 2012-01-16 o 07:27
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 09:09   #1715
Ayadeco
Raczkowanie
 
Avatar Ayadeco
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Ja robiłam elcanto 3 miesiące temu. Efekt utrzymuje się do dziś, choć stosuję szampony i odżywki nie patrząc na ich skład, włosy mam dość cienkie, w tym czasie farbowałam je na blond i było ok, farba się "przyjęła".

Za jakiś miesiąc czy dwa zamierzam zabieg powtórzyć. To jest rewelacja, koniec z loczkami, których nie znoszę i z sianem rano po wstaniu z łóżka. Włosy myję co 2 dni, więc biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że warto było poświęcić się i wykonać ten zabieg, choć strasznie drażni oczy.
Ayadeco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 09:36   #1716
moni0
Przyczajenie
 
Avatar moni0
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Witam. tydzień temu zrobiłam zabieg... Włosy są proste po umyciu i lśniące, troszkę się przetłuszczają, aczkolwiek chciałabym dodać ze po zabiegu bardzo mi się rozdwajają i łamią, jestem trochę zła bo z tego co czytałam keratyna miała pokleić łózki włosa a jest coraz gorzej... macie jakieś sposoby na to aby se nie rozdwajały ? nie chcę ich ścinać ;/
moni0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 11:20   #1717
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez moni0 Pokaż wiadomość
Witam. tydzień temu zrobiłam zabieg... Włosy są proste po umyciu i lśniące, troszkę się przetłuszczają, aczkolwiek chciałabym dodać ze po zabiegu bardzo mi się rozdwajają i łamią, jestem trochę zła bo z tego co czytałam keratyna miała pokleić łózki włosa a jest coraz gorzej... macie jakieś sposoby na to aby se nie rozdwajały ? nie chcę ich ścinać ;/
To co jest rozdwojone ściąć trzeba, bo niczym tego nie skleić. Możesz to nieco tuszować np. jedwabiem, serum czy lekkim olejem (w baaardzo małej ilości) ale to wszystko. Chyba nie do końca dokładnie czytałaś wątek- było tutaj nie raz napisane, że podcięcie końcówek należy wykonać po zabiegu a nie przed nim, bo zabieg może nieco zniszczyć końcówki. Szczególnie, jak jest źle wykonywany- wystarczy nie do końca dokładne nałożenie preparatu, o co wcale nietrudno.

Poza tym, jeśli końcówki już wcześniej były w nie najlepszej kondycji, to zabieg to uwydatnia.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 11:23   #1718
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Powodzenia Pochwal się później efektem



Dziękuję

Co do odżywek, każda może nieco obciążać. Ja po zabiegu używałam głównie Isany z babassu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ng.html&next=1
(jeśli Twoje włosy nie lubią gliceryny, to nie będzie dobra odżywka dla Ciebie)

Popatrzyłabym może na Fructisy, one mają tylko zmywalny wodą Amodimethicone, np:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ca.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1

Przy czym ta pierwsza zawiera tę samą substancję powłokotwórczą, która występuje w Kallosie Latte.

Albo może coś z Garniera z serii Naturalna Pielęgnacja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...re.html&next=1 (ta odżywka jest bardzo lekka, dla mnie aż za lekka, ale po zabiegu może być ok)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...te.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ux.html&next=1 (na KWC nie ma składu, ale chyba też jest bez bez soli)

Może być jeszcze Gloria- chociaż u niektórych jest za lekka.

Ja akurat stosowałam lekkie silikony, bardziej bałam się solidnych odżywiaczy, jak Biovaxy

A tak w ogóle, to mam nadzieję, że ładnie Ci wyjdzie

dzięki ja mam garniera mango i tiare ale myślałam, że nie bardzo mogę jej używać i tak sobie stała na półce poszukam też glorii w auchanie, a jak coś mi będzie za lekko to sobie najwyżej dodam jakiś olejek

dziewczyny dziś dostałam paczkę, zamawiałam u tego użytkownika o którym była mowa kilka stron wcześniej CareofYou, zamawiałam 50ml i dostałam takie przelewane, czy to normalne?? powąchałam i wydaje się, że wszystko w porządku...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-01-16 o 13:42
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 18:23   #1719
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

produkowane są póki co pojemnosci 236ml i 430 lub 470ml żeby nie skłamać. Inne są rozlewane przez Polskich sprzedawców
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 18:56   #1720
agrhhh
Przyczajenie
 
Avatar agrhhh
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Heej
Mam do was pytanko a nigdzie nie doczytałam o tym. Jestem po Encanto,w tym miesiącu mam 3 osiemnastki znowu w następnym studniówka itd. czy jest jakiś płyn którym moge zastosować przed prostowaniem/kręceniem etc. bez tych wszystkich niedozwolonych rzeczy dla moich włosów. Chciałam się jeszcze zapytać o lakiery do włosów :3 mam nadzieje że mi pomożecie
ha! jeszcze jedno co myślicie o Artiste – odżywka intensywnie regenerująca z keratyną ?
__________________
Rządzi mną pożądanie


18,12,2011r - pierwsze Encanto :P

Edytowane przez agrhhh
Czas edycji: 2012-01-16 o 19:17
agrhhh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 19:38   #1721
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
produkowane są póki co pojemnosci 236ml i 430 lub 470ml żeby nie skłamać. Inne są rozlewane przez Polskich sprzedawców


ufff już myślałam ,że jakaś lipa
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 10:14   #1722
dredmaszin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Witam,
Mam zamiar wyprostowac trwale włosy, mam nadzieje ze 50ml mi starczy - włosy do ramion, dość gęste. Nie mam czasu czytać całego wątku , bo pewnie takie pytanie już padło. Producent nie podał maks temp, jednak po przeszukaniu w necie prostownica (mpm product) prostuje włosy do maks temp 200stopni. I teraz pytanie, czy taka temperatura wystarczy do wyprostowania włosów encanto? Czy może lepiej sprawić sobie lepsza prostownice?
Pozdrawiam
dredmaszin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 10:46   #1723
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez dredmaszin Pokaż wiadomość
Witam,
Mam zamiar wyprostowac trwale włosy, mam nadzieje ze 50ml mi starczy - włosy do ramion, dość gęste. Nie mam czasu czytać całego wątku , bo pewnie takie pytanie już padło. Producent nie podał maks temp, jednak po przeszukaniu w necie prostownica (mpm product) prostuje włosy do maks temp 200stopni. I teraz pytanie, czy taka temperatura wystarczy do wyprostowania włosów encanto? Czy może lepiej sprawić sobie lepsza prostownice?
Pozdrawiam

niby ma być 230 i ja taką prostowałam
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 10:48   #1724
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez dredmaszin Pokaż wiadomość
Witam,
Mam zamiar wyprostowac trwale włosy, mam nadzieje ze 50ml mi starczy - włosy do ramion, dość gęste. Nie mam czasu czytać całego wątku , bo pewnie takie pytanie już padło. Producent nie podał maks temp, jednak po przeszukaniu w necie prostownica (mpm product) prostuje włosy do maks temp 200stopni. I teraz pytanie, czy taka temperatura wystarczy do wyprostowania włosów encanto? Czy może lepiej sprawić sobie lepsza prostownice?
Pozdrawiam
To nie jest trwałe prostowanie, to po pierwsze. To w ogóle nie musi wyprostować włosów.

Po drugie, 230 stopni to nie maksymalna, a optymalna temperatura. Niektóre osoby robiły w mniejszej i części zabieg wyszedł, innej części nie Wszystko zależy od grubości włosów i ich podatności.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 12:59   #1725
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Moje włosy dwa tygodnie po QOD na dowód tego, że formaldehyd do niczego potrzebny nie jest polecam QOD bo jest zdecydowanie prostszy do przeprowadzenia i bezpieczny przede wszystkim. Zdjęcie w świetle dziennym bez lampy. Włosy są tuż po myciu, po prostu wysuszone. Używam szamponu Babydream (4 zł w Rossmanie) i odżywki Anti Age Keratin System, ktoś tu wklejał linka, na allegro kosztuje 30 zł z przesyłką, włosy są super mięciutkie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg QOD.jpg (65,6 KB, 130 załadowań)

Edytowane przez eelmirka
Czas edycji: 2012-01-17 o 13:03
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:24   #1726
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Moje włosy dwa tygodnie po QOD na dowód tego, że formaldehyd do niczego potrzebny nie jest polecam QOD bo jest zdecydowanie prostszy do przeprowadzenia i bezpieczny przede wszystkim. Zdjęcie w świetle dziennym bez lampy. Włosy są tuż po myciu, po prostu wysuszone. Używam szamponu Babydream (4 zł w Rossmanie) i odżywki Anti Age Keratin System, ktoś tu wklejał linka, na allegro kosztuje 30 zł z przesyłką, włosy są super mięciutkie
u mnie qqd nie sprawdziło się -po myciu i wysuszeniu na głowie miałam prawie to samo co przed -dla mnie encanto jest bezkonkurencyjne i pewnie to zależy od włosów -po encanto włosy długi czas były proste i nie puszyły się -jedno z czym się zgadzam to na pewno QQD bardziej komfortowo się używa nie śmierdzi i nie szczypie w oczy
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:00   #1727
Kasiik86
Przyczajenie
 
Avatar Kasiik86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Dziewczyny jaki polecacie szampon po encanto ładnie pachnący do włosków suchych? Używa ktoś Gliss Kur ten z keratyną? Nie wytrzymam zbyt długo z tym Baby Dream. Śmierdzi jak nie wiem i włosy są bardzo szybko tłuste. A maseczka jakaś pachnąca? Zapachu Kallos Late też długo nie zdzierże
Ps Ja mam włosy po łopatki, lecz gęste i niestety nie starczyło mi 50 ml.
Kasiik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 17:06   #1728
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

a jak wygladaly twoje wlosy przed Qodem?
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:33   #1729
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Kasiik86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki polecacie szampon po encanto ładnie pachnący do włosków suchych? Używa ktoś Gliss Kur ten z keratyną? Nie wytrzymam zbyt długo z tym Baby Dream. Śmierdzi jak nie wiem i włosy są bardzo szybko tłuste. A maseczka jakaś pachnąca? Zapachu Kallos Late też długo nie zdzierże
Ps Ja mam włosy po łopatki, lecz gęste i niestety nie starczyło mi 50 ml.
Wystarczy spojrzeć na jego skład na KWC... to, że ma SLES to nic, ale że ma Sodium Chloride prawie na początku składu... możesz sobie używać, ale na własną odpowiedzialność Przecież sól podobno wypłukuje keratynę, na każdej stronie wątku jest to powtarzane.

Co do pachnących kosmetyków- każdy lubi co innego. Odżywka Isana z olejkiem babassu ma ładny, owocowy zapach. Odżywka garnier z mango i tiare też nieźle pachnie. Bioetika z kokosem i aloesem. Pewnie długo by wymieniać...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 21:03   #1730
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jeśli Ci nie obciąża włosów, to ok Nie wiem, jaki stosujesz szampon, teoretycznie ta odżywka nie do końca się zmywa szamponami bez SLES, ale jeśli włosy nie są obciążone, to nie masz się czym martwić. Takie odżywki w spreju nie muszą się jakoś strasznie nadbudowywać
Dziękuje za odpowiedź, szampon stosuje Alterry, po paru razach stosowania się widzę nadmiernego obciązenia, nie ma też problemu z domyciem, a do tego stosuje olejowanie, wiec chyba jest ok, i tak się ciesze, ze w koncu nie ma poszenia po zabiegu i są szanse na zapuszczenia włosisków ). A skusiłam się na ten spray, bo nie mogłam się zebrać na zamówienie keratyny z mazideł, ale moze kiedys się uda
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:07   #1731
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Moje włosy dwa tygodnie po QOD na dowód tego, że formaldehyd do niczego potrzebny nie jest polecam QOD bo jest zdecydowanie prostszy do przeprowadzenia i bezpieczny przede wszystkim. Zdjęcie w świetle dziennym bez lampy. Włosy są tuż po myciu, po prostu wysuszone. Używam szamponu Babydream (4 zł w Rossmanie) i odżywki Anti Age Keratin System, ktoś tu wklejał linka, na allegro kosztuje 30 zł z przesyłką, włosy są super mięciutkie
takie włosy ta ja mam 2 ale miesiące po encanto dopiero
a zaraz po zabiegu qod i myciu po 72h wygladały jak by nie miały zabiegu prostującego

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
u mnie qqd nie sprawdziło się -po myciu i wysuszeniu na głowie miałam prawie to samo co przed -dla mnie encanto jest bezkonkurencyjne i pewnie to zależy od włosów -po encanto włosy długi czas były proste i nie puszyły się -jedno z czym się zgadzam to na pewno QQD bardziej komfortowo się używa nie śmierdzi i nie szczypie w oczy
właśnie

Cytat:
Napisane przez aagusiaa88 Pokaż wiadomość
a jak wygladaly twoje wlosy przed Qodem?
wstaw zdjęcia

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wystarczy spojrzeć na jego skład na KWC... to, że ma SLES to nic, ale że ma Sodium Chloride prawie na początku składu... możesz sobie używać, ale na własną odpowiedzialność Przecież sól podobno wypłukuje keratynę, na każdej stronie wątku jest to powtarzane.

Co do pachnących kosmetyków- każdy lubi co innego. Odżywka Isana z olejkiem babassu ma ładny, owocowy zapach. Odżywka garnier z mango i tiare też nieźle pachnie. Bioetika z kokosem i aloesem. Pewnie długo by wymieniać...
zadziwiają mnie ludzie którzy zabierają się za coś nie mając o tym zielonego pojęcia
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 21:51   #1732
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

pszczoła takie czyli jakie? Moje są proste, naturalnie się układają i nie tracą na objętości. Nie sądzę że tak mogą wyglądać włosy 2 miesiące po Encanto - miałam Encanto i na początku były ulizane i proste jak druty a potem wracał skręt i nie ma to nic wspólnego z efektem jaki mam teraz

wklejam swoje wypowiedzi tylko dlatego, że niektóre osoby wahają się co do zabiegu i jak widać po mnie warto spróbować jak dla mnie lepsze efekty jak i sam zabieg: czas trwania i efekty uboczne które po Encanto są nieznane - ale wiemy już pszczoła że Ty masz to gdzieś, grunt żeby włos był prosty
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 01:29   #1733
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
pszczoła takie czyli jakie? Moje są proste, naturalnie się układają i nie tracą na objętości. Nie sądzę że tak mogą wyglądać włosy 2 miesiące po Encanto - miałam Encanto i na początku były ulizane i proste jak druty a potem wracał skręt i nie ma to nic wspólnego z efektem jaki mam teraz

wklejam swoje wypowiedzi tylko dlatego, że niektóre osoby wahają się co do zabiegu i jak widać po mnie warto spróbować jak dla mnie lepsze efekty jak i sam zabieg: czas trwania i efekty uboczne które po Encanto są nieznane - ale wiemy już pszczoła że Ty masz to gdzieś, grunt żeby włos był prosty
jakie efekty uboczne?!
Czyżby wszyscy dostawali raka? Jakby nie wiadomo ile tego Formaldehydu tam było... dziżas nie dajmy się zwariować
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 08:23   #1734
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
jakie efekty uboczne?!
Czyżby wszyscy dostawali raka? Jakby nie wiadomo ile tego Formaldehydu tam było... dziżas nie dajmy się zwariować
A skąd mam wiedzieć? Wystarczy mi, że pojawiły się takie sygnały na forum i daje to do myślenia. Przynajmniej niektórym.
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 09:44   #1735
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
A skąd mam wiedzieć? Wystarczy mi, że pojawiły się takie sygnały na forum i daje to do myślenia. Przynajmniej niektórym.
Na wizażu pamiętam że czytałam również o QQD ze zawiera Formaldehyd -ze skład nie jest cały podany i tak naprawdę oprócz samego producenta nikt dokładnie nie wie co tam jest
A tak naprawdę czy jest sens robienie komuś przytyków że ktoś mniej lub bardziej jest uświadomiony albo pisanie " czas trwania i efekty uboczne które po Encanto są nieznane - ale wiemy już pszczoła że Ty masz to gdzieś, grunt żeby włos był prosty "
czy znamy efekty uboczne które mogą wystąpić po QQD ?-nie bo na każdego może inaczej działać i w 100% też nie jest bezpieczny -
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 09:50   #1736
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
pszczoła takie czyli jakie? Moje są proste, naturalnie się układają i nie tracą na objętości. Nie sądzę że tak mogą wyglądać włosy 2 miesiące po Encanto - miałam Encanto i na początku były ulizane i proste jak druty a potem wracał skręt i nie ma to nic wspólnego z efektem jaki mam teraz
To super, że jesteś zadowolona z QOD, ale muszę się zgodzić z pszczolą- włosy nie wyglądają jak po 2 tygodniach od zabiegu keratynowego Chyba, że ich nie suszyłaś i wyschły same. Ale jeśli taki efekt Cię zadowala to super Wydaje mi się, że nie ma sensu atakować osób, których efekt uzyskany u Ciebie by nie zadowolił

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
A skąd mam wiedzieć? Wystarczy mi, że pojawiły się takie sygnały na forum i daje to do myślenia. Przynajmniej niektórym.
Skoro nie wiesz (co mnie dziwi, bo na forum było o działaniu farmaldehydu nie raz- i o tym długofalowym, przy codziennym narażeniu na działanie tej substancji, i o możliwym działaniu drażniącym i alergizującym), to po co siać ferment? Osoby, które robią sobie Encanto są świadome tego, że w nim jest formaldehyd. A Ty pewnie jesteś świadoma tego, że może i tak nie do końca znasz skład INCI swojego preparatu lub znając go nie wiesz, który składnik w nim pełni rolę utrwalacza
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 10:34   #1737
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Żadna z was, również ja, nie dysponuje wystarczającą wiedzą biochemiczną. Nie wiem jakie skutki może mieć stosowanie Encanto ale dla mnie nie jest normalne to co się dzieje podczas samego zabiegu i to mi wystarcza żeby "siać ferment". Dyskusja na forum to nie tylko wspólne przyklaskiwanie sobie.

Tu już nawet nie chodzi o formaldehyd, zabieg Encanto jest długi i nieprzyjemny, nie każdemu chce się przez to przechodzić. QOD to bułka z masłem i podobny efekt - według mnie lepszy
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 10:47   #1738
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Żadna z was, również ja, nie dysponuje wystarczającą wiedzą biochemiczną. Nie wiem jakie skutki może mieć stosowanie Encanto ale dla mnie nie jest normalne to co się dzieje podczas samego zabiegu i to mi wystarcza żeby "siać ferment". Dyskusja na forum to nie tylko wspólne przyklaskiwanie sobie.

Tu już nawet nie chodzi o formaldehyd, zabieg Encanto jest długi i nieprzyjemny, nie każdemu chce się przez to przechodzić. QOD to bułka z masłem i podobny efekt - według mnie lepszy
To samo tyczy się QQD -również nie dysponujemy wystarczającą wiedzą
Co do długości zabiegu; w czasie są porównywalne ,ale tak jak wcześniej napisałam encanto śmierdzi


Edit:
Dla dziewczyn które szukają balsamu odżywki z keratyną polecam
IMPERITY HAIR, IMPERITY PROFESSIONAL , balsam

skład:
water/aqua ,cetearyl alcohol ,gliceryn ,cetrimonium chloride ,citric acid ,hydrolyzed keratin ,hydrolyzed wheat protein ,panthenol , benzophenone-4 ,perfum/fragrance ,methylisothiazolinone , methylchloroisothiazolino ne , benzyl alcohol ,+/-:cl19140 , cl42090 , cl 18050

obietnica producenta ;

intensywnie regenerujący balsam do włosów suchych i farbowanych ,zawiera filtr UV wzmacnia kolor ,prov B5 proteiny pszenicy keratyna intensywnie regenerują wzmacniają i nabłyszczają włosy .

PONIŻEJ ANALIZA DO NIEJ: Shawtyy-wizażanki

"W sumie skład całkiem całkiem. Początek to emolient, wygładzi i zmiękczy. Potem humektant, nawilża - zatrzymuje wodę we włosach. Następnie antystatyk - ograniczy elektryzowanie. Skład "dzieli" konserwant, ale nie z tych agresywnych, jednakże stężenie dalszej części składników jest już mniejsze, ale jest Proteiny pszenne, keratyna i witamina. Plus cząstka obiecanego filtru . Brak silikonów i składników powłokotwórczych (kondycjonerów pq i q). "
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2012-01-18 o 11:29
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 20:39   #1739
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
pszczoła takie czyli jakie? Moje są proste, naturalnie się układają i nie tracą na objętości. Nie sądzę że tak mogą wyglądać włosy 2 miesiące po Encanto - miałam Encanto i na początku były ulizane i proste jak druty a potem wracał skręt i nie ma to nic wspólnego z efektem jaki mam teraz

wklejam swoje wypowiedzi tylko dlatego, że niektóre osoby wahają się co do zabiegu i jak widać po mnie warto spróbować jak dla mnie lepsze efekty jak i sam zabieg: czas trwania i efekty uboczne które po Encanto są nieznane - ale wiemy już pszczoła że Ty masz to gdzieś, grunt żeby włos był prosty
znasz mnie że tak mówisz? po prostu ja taki efekt jak Ty na zdjeciach 2 tyg po miałam po 2miesiacach po encanto, na każdego działa wszystko inaczej...
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
To super, że jesteś zadowolona z QOD, ale muszę się zgodzić z pszczolą- włosy nie wyglądają jak po 2 tygodniach od zabiegu keratynowego Chyba, że ich nie suszyłaś i wyschły same. Ale jeśli taki efekt Cię zadowala to super Wydaje mi się, że nie ma sensu atakować osób, których efekt uzyskany u Ciebie by nie zadowolił

Skoro nie wiesz (co mnie dziwi, bo na forum było o działaniu farmaldehydu nie raz- i o tym długofalowym, przy codziennym narażeniu na działanie tej substancji, i o możliwym działaniu drażniącym i alergizującym), to po co siać ferment? Osoby, które robią sobie Encanto są świadome tego, że w nim jest formaldehyd. A Ty pewnie jesteś świadoma tego, że może i tak nie do końca znasz skład INCI swojego preparatu lub znając go nie wiesz, który składnik w nim pełni rolę utrwalacza
wlasnie!!

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
Żadna z was, również ja, nie dysponuje wystarczającą wiedzą biochemiczną. Nie wiem jakie skutki może mieć stosowanie Encanto ale dla mnie nie jest normalne to co się dzieje podczas samego zabiegu i to mi wystarcza żeby "siać ferment". Dyskusja na forum to nie tylko wspólne przyklaskiwanie sobie.

Tu już nawet nie chodzi o formaldehyd, zabieg Encanto jest długi i nieprzyjemny, nie każdemu chce się przez to przechodzić. QOD to bułka z masłem i podobny efekt - według mnie lepszy

mi długość trwania zabiegu nie przeszkadza. zwykła cierpliwość
a efekt nie jest podobny niestety

odnośnie formaldehydu - jak czesto malujesz paznokcie???
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!


Edytowane przez pszczola2000
Czas edycji: 2012-01-18 o 20:46
pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 23:04   #1740
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
A skąd mam wiedzieć? Wystarczy mi, że pojawiły się takie sygnały na forum i daje to do myślenia. Przynajmniej niektórym.
"bo ktoś coś powiedział i teraz trzeba się bać"
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.