Do ołtarza..... jak ???? z kim??? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 13:02   #121
blanka2207
Raczkowanie
 
Avatar blanka2207
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 149
GG do blanka2207 Send a message via Skype™ to blanka2207
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

No tak tyle tylko, ze ja mogę się po nim spodziewać wszystkiego, łącznie z tym, że przyjdzie ze swoją "nową" rodziną a przynajmniej nową kobitą a tego to juz by chyba rodzice mojego TŻeta nie przetrzymali .
__________________
2009 rokiem podróżowania
blanka2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:03   #122
kasiag-01
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiag-01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 912
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Witajcie
Co do prowadzenia do ołtarza, to chyba będę musiała iść z TŻ za ksiedzem, choć bardzo bym chciała by to tato prowadził do ołtarza, ale niestety nie w moim przypadku (tata nie mieszka z Nami kupe lat już sama sie pogubiłam ok 12? i nie są po rozwodzie z moją mamą )
Za dużo ten czowiek zrobił mi krzywdy zeby mnie jeszcze prowadził, generalnie nie był nigdy lubiany ani za grosz rodzinny- w roli ojca w ogóle się nie sprawdził, więc sądze ze wyglądało by to sztucznie gdyby człowiek do któregop mam tyle zalu prowadził mnie do ołtarza,prawda? a mogę wejść sama???
Nie wiem również czy zaprosić kochanice mego ojca? no raczej nie skoro nie są z moją mamą po rozwodzie, tylko w dziwnej kilkunastoletniej separacji
Z niesieniem obrączek ...tez problem....
A jak wygląda to po skończeniu ceremoni? najpierw wychodza goscie czy para młoda? ostatnio byłam na ślubie w którym wyszli goście, para młoda szła przez prawie pusty kościół, potem reszta gości... generalnie bez ładu i składu bo Ci pierwsi zamiast wyjśc dość dalej zatarasowali cały przód i reszta nie miała jak wyjść....
kasiag-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:04   #123
kasiag-01
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiag-01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 912
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

dubel...
kasiag-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:32   #124
blanka2207
Raczkowanie
 
Avatar blanka2207
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 149
GG do blanka2207 Send a message via Skype™ to blanka2207
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez kasiag-01 Pokaż wiadomość
Witajcie
Co do prowadzenia do ołtarza, to chyba będę musiała iść z TŻ za ksiedzem, choć bardzo bym chciała by to tato prowadził do ołtarza, ale niestety nie w moim przypadku (tata nie mieszka z Nami kupe lat już sama sie pogubiłam ok 12? i nie są po rozwodzie z moją mamą )
Za dużo ten czowiek zrobił mi krzywdy zeby mnie jeszcze prowadził, generalnie nie był nigdy lubiany ani za grosz rodzinny- w roli ojca w ogóle się nie sprawdził, więc sądze ze wyglądało by to sztucznie gdyby człowiek do któregop mam tyle zalu prowadził mnie do ołtarza,prawda? a mogę wejść sama???
Nie wiem również czy zaprosić kochanice mego ojca? no raczej nie skoro nie są z moją mamą po rozwodzie, tylko w dziwnej kilkunastoletniej separacji
Z niesieniem obrączek ...tez problem....
A jak wygląda to po skończeniu ceremoni? najpierw wychodza goscie czy para młoda? ostatnio byłam na ślubie w którym wyszli goście, para młoda szła przez prawie pusty kościół, potem reszta gości... generalnie bez ładu i składu bo Ci pierwsi zamiast wyjśc dość dalej zatarasowali cały przód i reszta nie miała jak wyjść....
To widzę, że jesteśmy mniej wiecej w podobnej sytuacji jeśli chodzi o ojców i podejscie do nich . Nie sądze by mój w ogole pojawił się na moim ślubie ....... .
Po skonczeniu ceremonii najpierw powinna wyjsć Para Młoda a potem goście (przynajmniej tak bylo na slubach w ktorych uzcestniczylam)
"Kochanicę ojca" - jak ją nazwałaś, bym sobie odpusciła na 100% .
Co do niesienia obrączek to pisałaś na innym watku ze masz dzieciaczki w rodzinie, wiec może ktoreś z nich?? Moj fotograf podeslal mi ostatnio fotki na ktorych również chlopcy niesli obrączki .
__________________
2009 rokiem podróżowania

Edytowane przez blanka2207
Czas edycji: 2007-02-13 o 11:10
blanka2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 09:39   #125
blanka2207
Raczkowanie
 
Avatar blanka2207
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 149
GG do blanka2207 Send a message via Skype™ to blanka2207
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

dubel
__________________
2009 rokiem podróżowania

Edytowane przez blanka2207
Czas edycji: 2007-02-13 o 11:10
blanka2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 07:52   #126
kasiag-01
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiag-01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 912
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

no tak... co do obrączek to dziewczynka ma 10 lat więc pozostaje mi chłopiec 5 -6 letni, ale niewidziałam by chłopiec niósł obraczki z tad ten mój dylemat.
para młoda wychodzi i ustawia się pod kościłem dośc daleko by mogli wszyscy swobodnie wyjść jestem za ale jak to zrobić z gośćmi przecież nie każe im siedzieć, jak znam zycie jak kilku wydzie z tyłu to cały sznur za nimi poleci
kasiag-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 14:19   #127
junia1
Raczkowanie
 
Avatar junia1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 255
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Witam Was!!
Ja chciałam żeby do ołtarza prowadził mnie ojciec, ale sytuacja tak się potoczyła, że ojciec zostawił mnie i mamę. Za to rolę ojca pełnił mój ojciec chrzestny (brat rodzony mojej mamy) i tak sobie pomyślałam, a raczej bardzo bym chciała, żeby to on prowadził mnie do ołtarza. I powiem Wam że zaproponowałam mu to i się ZGODZIŁ. Teraz czym prędzej do ślubu
__________________
Pozdrawiam Junia1


decupage wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578034
junia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 09:06   #128
mary lu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

A ja ostatnio ma straszny problem. Dziewczyny czy nie sądzicie że przy opcji Tata prowadzi mnie do ołtarza Pan Młody jest troszke "poszkodowany". Chodzi mi o to że my jako Panny Młode wchodzi z Tatą i bardzo uroczyście a tenbiedaktak sam jak to u was wyglądało???
mary lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 09:54   #129
kasiag-01
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiag-01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 912
Do ołtarza..... jak ???? z kim???

i tam
mi się podoba... niech czeka na swa księżniczką...moze się odmyśli i się cofnie???
nie nie żartuję
w ogole się tym nie przejmuj
tak jest bardzo ładnie i uroczyście
ja jestem przed, no i przed inną forma wejścia

Blanko!!!
a jak ty sobie obmyslilaś Wasze wejście do kościoła????

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-07-16 o 15:59 Powód: post pod postem
kasiag-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:13   #130
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez kasiag-01 Pokaż wiadomość
no tak... co do obrączek to dziewczynka ma 10 lat więc pozostaje mi chłopiec 5 -6 letni, ale niewidziałam by chłopiec niósł obraczki z tad ten mój dylemat.
nam niósł mój chrzesniak, był zreszta jedynym ministrantem na mszy i czytał nam list do Koryntian
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:31   #131
junia1
Raczkowanie
 
Avatar junia1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 255
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Mój TŻ już wie że bedzie mnie prowadził do ołtarza ojciec chrzestny i jest z tego dumny, że przed ołtarzem będę mu "przekazana" nie mogę się już doczekać
__________________
Pozdrawiam Junia1


decupage wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578034
junia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 18:38   #132
kasiakkk
Zadomowienie
 
Avatar kasiakkk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 334
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Na początku planowałam, żeby prowadził mnie tata - ale teraz sama nie wiem. Narzeczony marudzi - chyba zazdrosny No i trochę boję się komentarzy - wiadomo, zawsze znajdą się życzliwi, którzy skrytykują wszelkie 'urozmaicenia'
__________________
MOJA CÓRECZKA WALCZY O ŻYCIE

MOŻESZ JEJ POMÓC
www.serce-oliwki.pl
kasiakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 08:25   #133
kasiag-01
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiag-01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 912
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

I tam.... urozmaicenia?
tak być powinno, że tato odprowadza! jak już to ktoś może zazdrościć!!!!
kasiag-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:37   #134
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

nio u mnie troszke zmiana planów, pójdę do ołtarza z mężem, bo tatus w sumie, to sie nie zgodzil, nie chciał mnie zaprowadzić, powiedział, że lepiej będzie wyglądało, jak młodzi będą szli przez kościół razem. Trudno. Zawiodłam sie, bo zawsze marzyłam o tym, że mnie tatuś zaprowadził, ale trudno sie mówi. Pogodziłam się już z tym. Życzę powodzenia i wiele radości tym panią młodym, które pójdą z tatusiami do ołtarza.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 05:41   #135
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Ja zawsze myślałam,że mój tata nie będzie mnie chciał poprowadzić do ołtarza.. I dlatego nigdy o tym nawet nie wspominałam. Ale ostatnio byliśmy na ślubie mojego kuzyna i tam właśnie ojciec prowadził młodą... Mojemu tacie strasznie się to spodobało i zapytał mnie czy ja też bym tak chciała bo on byłby zaszczycony. No i tak właśnie będzie
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 10:20   #136
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Hej,
nam też ksiądz wspominał że istnieje taka możliwość że tato prowadzi młodą ale my wolimy ten wariant kiedy młodzi idą razem do ołtarza bo to właśnie kojarzy mi się z tym, że razem wchodzimy na nową drogę życia, a poza tym trochę tak dziwinie zostawiać samego faceta pod ołtarzem
Podoba mi się właśnie jak taki mały brzdąc niesie obrączki przed młodymi. My nie mamy takich maluszków w rodzinie, ale za to moja kuzyneczka będzie śpiewać nam Ave Maria (przepięknie) i czytać razem z przyszłą szwagierką czytania.
A co do wyjścia z kościoła to chyba goście powinni poczekać aż młodzi wyjdą pierwsi.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 18:28   #137
Brzuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 185
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez justka_81 Pokaż wiadomość
Hej,

A co do wyjścia z kościoła to chyba goście powinni poczekać aż młodzi wyjdą pierwsi.
Chyba żartujesz... Gdy Młodzi pierwsi wyjdą, to kto ich powita i obsypie ryżem lub pieniędzmi na szczęście?? Zresztą wychodzą Młodzi i co... czekają aż reszta gości wyjdzie?? Kiedy mogą zacząć "odbierać" życzenia... aż ktokolwiek do nich podejdzie czy wtedy aż goście wszyscy wyjdą??

Goście wg polskiej tradycji wychodzą gdy Młodzi są przy bocznym ołtarzu. Ale w sumie każdy robi tak jak chce.
Brzuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 22:23   #138
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

bylam na weselu u kolezanki gdzie do oltarza prowadzil ja wlasnie tata a pan mlody stal juz przy oltarzu -przyprowadzily go tam 2 kolezanki panny mlodej i czekaly przy nim az ona do niego dolaczyla
fajnie jak ojciec prowadzi do oltarza tak wtedy jest uroczyscie a ukochany czeka na ciebie przed oltarzem hmmmmm.........
aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:46   #139
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Brzuszek ja byłam już na kilku weselach i w sumie to na każdym było inaczej, ale nie podobało mi się jak goście "rzucają się" do wyjścia a młodzi czekają aż tamci wyjdą żeby też móc ruszyć. Mi podobało się kiedy młodzi wychodzili przez środek kościoła i Ci z ławek które właśnie mijali wychodzili dopiero wtedy ze swoich miejsc bo młodzi nie idą przez pusty kościół,
Pozdrawiam
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 15:22   #140
kaska868
Przyczajenie
 
Avatar kaska868
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Młoda Para stoi w drzwiach kościoła,podchodzi do nich ksiądz i udziela im błogosławieństwa a następnie podchodzą do ołtarza.Najpierw idzie ks z ministrantami a później Wy no i na końcu wasi świadkowie.
kaska868 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 22:28   #141
MoNkA.B
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Co do wyjscia.... moge opisac jak bylo u mnie!
Po zakonczeniu ceremoni, ksiadz kazal odwrocic sie do wszystkich obecnych i przedstawil nas juz jako malzenstwo!! Pozniej zagral marsz i ruszylismy do wyjscia! Za nami swiadkowie, rodzice, rodzenstwo i goscie. Przy samym wyjsciu Kosciola, zatrzymalismy sie, kazdy z wychodzacych skladal zyczenia i wychodzil na zewnatrz...
Na samym koncu My! Ryz i pieniazki sie posypaly..
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 12:40   #142
jolanta.g.
Raczkowanie
 
Avatar jolanta.g.
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 363
GG do jolanta.g.
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

ja rowniez wymarzylam sobie zeby Tatko poprowadzil mnie do oltarza dokladniej do mojego wybranka,jestem jego jedyna corka i wiem jaki bylby wzruszony i dumny alez jakie mnie spotkalo rozczarowanie gdy opowiedzialam o tym Ksiedzu i nie wyrazil na to zgody!!!podsumowal ze to czyste aktorstwo!takze upewnijcie sie dziewczyny przed czy was to nie spotka...
jolanta.g. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 13:26   #143
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

No mnie też ma tata prowadzić do ołtarza.Co prawda nie pytałam jeszcze księdza lae myślę że u nas nie będzie z tym problemu
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 21:26   #144
Sol Magda
Rozeznanie
 
Avatar Sol Magda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 654
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Mi się maży właśnie takie wejście, ale w sumie nie wim co na to TZ>
Sol Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 07:19   #145
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Na pewno się zgodzi, wiesz to takie oficjalne przekazanie córki przez ojca jej przyszłemu mężowi.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 08:32   #146
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez jolanta.g. Pokaż wiadomość
ja rowniez wymarzylam sobie zeby Tatko poprowadzil mnie do oltarza dokladniej do mojego wybranka,jestem jego jedyna corka i wiem jaki bylby wzruszony i dumny alez jakie mnie spotkalo rozczarowanie gdy opowiedzialam o tym Ksiedzu i nie wyrazil na to zgody!!!podsumowal ze to czyste aktorstwo!takze upewnijcie sie dziewczyny przed czy was to nie spotka...
Osobiście nie odpowiada mi ta forma, ale nam sam ksiądz mówił że jest taka możliwość więc to chyba nie jest żadne aktorstwo. Kościół traktuje to jako symbolikę. Kiedy ksiądz przychodzi po Was do wejścia i prowadzi Was do ołtarza to oznacza że wita i wprowadza do domu bożego, zaprasza do sakramentu. Natomiast kiedy tato prowadzi Cię do ołtarza to oznacza że tak jak wprowadzał Cię do kościoła przez chrzest tak teraz przekazuje Cie przyszłemu mężowi pod opiekę żebyście w kolejnym sakramencie uczestniczyli razem. Przynajmniej tak opowiadał nam nasz ksiądz.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 10:08   #147
ewula83
Rozeznanie
 
Avatar ewula83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Opole-Niemcy
Wiadomości: 917
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Mnie moj tato poprowadzi do ołtarza.Najpierw wejda drużbowie i goscie,potem narzeczony z rodzicami,a na końcu przy marszu Meldensona ja z ojcem.Boje sie czy wszystko wypali tak jak ja chce.....
ewula83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 10:40   #148
Laurence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

My się własnie zastanawiamy Zawsze chcialam zeby tata mnie poprowadził do ołtarza ale mój misio chciałby ze mną wejść Więc jeszcze nie wiem na co się zdecydujemy Mamy jeszcze miesiąc
Laurence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 10:51   #149
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

ale wam dobrze my jeszcze musimy czekać do 18 sierpnia. Z jednej strony chciałabym już a z drugiej boję się że nie zdąże wszystkiego załatwić na czas Tzn głównie chodzi mi o dodatki bielizna biżuteria itp.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 10:10   #150
femme111
Raczkowanie
 
Avatar femme111
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 188
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

ja tez bardzo bym chciała... ale taty już nie mam... chrzestnego też ;(
femme111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.