Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-08, 16:18   #4051
xxolka15
Raczkowanie
 
Avatar xxolka15
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Na początek moim zdaniem w porządku. Jak będziesz dobrze reagować może ci zwiększyć do 30. Niektórzy biorą nawet i po 40 przy twojej wadze.
Liczy się jak długo będziesz brać (podobno).

Dzięki wielkie za odp
xxolka15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 22:17   #4052
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja zdecydowałam się zrobić peeling kawitacyjny i zacząć walczyć z zaskórnikami mechanicznie. Prawie 3 miesiące leczę się maściami i nic, codziennie porcja nowych. Jeszcze nie wiem co na to derma, ale ja już widze, że nie tędy droga.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 15:11   #4053
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Bardzo małą dawke masz Jaki masz dokładnie trądzik?
Nie mam jakiegoś bardzo nasilonego, właściwie tylko policzkach u dołu i w okolicach brody, zazwyczaj 2-3 pryszcze, ale takie podskórne, które długo nie chcą się goić i zostawiają ślady Dermatolożka powiedziała mi w sumie, że ze względu na to, że nie da się teraz unikać słońca da mi mniejszą dawkę czyli to 20 a nie 25, jak z mojej wagi by wynikało, ale dziwię się, że potem mam dawkę zmniejszyć

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Fakt, niska..i z czasem się raczej zwiększa, niż zmniejsza ( o ile organizm dobrze reaguje na lek). Ja mam 40 mg Acnenorminu, a o ile dobrze pamiętam na ulotce było 0,5 kg na kilogram. Ważę 60 kg, więc i tak 10 mg mam więcej aniżeli zalecane.

O znalazłam: Dawka leku zostanie obliczona z uwzględnieniem masy ciała pacjenta. Zazwyczaj, początkowa dawka wynosi 0,5 mg na kg masy ciała na dobę (0,5 mg/kg/dobę). Po kilku tygodniach
leczenia lekarz może zmodyfikować dawkę leku. W przypadku większości pacjentów dawka wynosi 0,5 – 1,0 mg/kg/dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku Aknenormin 20 mg jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


No i u mnie za 2 tyg. będzie zwiększał dawkę. Ostatnio przeszłam chyba słynny wysyp przed okresem, i po 1,5tyg. powoli mi schodzi. Wyglądam nieco jak biedronka
Właśnie ja powinnam mieć 25mg do mojej wagi, z tym, ze mam niedowagę (ponoć ), może to ma jakieś znaczenie Wzięłam na razie 80mg a już mam zajady i schodzi mi skóra z nosa
__________________
http://instagram.com/sandii52#
saandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 17:50   #4054
da0d8bfe13c8e7b1f0a45039ef3ea24cd6d05a3f_5e6435942e329
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie
Właśnie wzięłam ostatnią dawkę izoteku i ... jestem szczerze przerażona. Nie chcę żeby ktoś potraktował te zdanie całkiem 'na serio', ale tabletki łykałam jak witaminy. Żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust, żadnego wysypu, idealne wyniki badań, nic mi nie dolegało przez te ostatnie miesiące.
Nie będzie w tym zbytniej przesady jak napisze, że izotek bardzo dużo zmienił w moim życiu i dodał pewności siebie. Potrafię bez problemu wyjść do ludzi bez makijażu czy pokazać się z wysoko upiętymi włosami, gdzie wcześniej mi się to praktycznie nie zdarzało. Dlatego tak strasznie się boje tego co będzie i że trądzik znów wróci.

Na podtrzymanie dostałam Locacid- i tu pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację- od kiedy powinnam go stosować?
I czy są jakieś specjalne zalecenia co do pielęgnacji skóry po zakończeniu kuracji?
przyznaję, że nie zapytałam o to swojego lekarza i dlatego zwracam się do was
da0d8bfe13c8e7b1f0a45039ef3ea24cd6d05a3f_5e6435942e329 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 19:47   #4055
Karolka1989
Raczkowanie
 
Avatar Karolka1989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam Wszystkich _vesper trzymam kciuki, żeby trądzik nie wrócił.
Mi zostało jeszcze 29 dni kuracji, łącznie wybiorę 150 mg/kg masy ciała.
Trądziku nie mam, ale skóra nie jest ładna, jest podrażniona, zaczerwieniona, cienka, widać jeszcze czerwone plamki po krostach. Mimo tego, że biorę tylko 20 mg dziennie to skóra na nosie i wokół ust delikatnie się łuszczy, do tego na szyi zrobił mi się taki suchy placek z łuszczącą się skórą, coś jak atopowe zapalenie skóry. Do oczu codziennie zakraplam krople, bo są bardzo suche.
Pozostaje mi mieć nadzieję, że po zakończeniu kuracji skóra zregeneruje się i trądzik nie wróci...
Karolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 21:01   #4056
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=da0d8bfe13c8e7b1f0a4503 9ef3ea24cd6d05a3f_5e64359 42e329;47644737]Witajcie
Właśnie wzięłam ostatnią dawkę izoteku i ... jestem szczerze przerażona. Nie chcę żeby ktoś potraktował te zdanie całkiem 'na serio', ale tabletki łykałam jak witaminy. Żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust, żadnego wysypu, idealne wyniki badań, nic mi nie dolegało przez te ostatnie miesiące.
Nie będzie w tym zbytniej przesady jak napisze, że izotek bardzo dużo zmienił w moim życiu i dodał pewności siebie. Potrafię bez problemu wyjść do ludzi bez makijażu czy pokazać się z wysoko upiętymi włosami, gdzie wcześniej mi się to praktycznie nie zdarzało. Dlatego tak strasznie się boje tego co będzie i że trądzik znów wróci.

Na podtrzymanie dostałam Locacid- i tu pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację- od kiedy powinnam go stosować?
I czy są jakieś specjalne zalecenia co do pielęgnacji skóry po zakończeniu kuracji?
przyznaję, że nie zapytałam o to swojego lekarza i dlatego zwracam się do was [/QUOTE]

Kurcze jak czytam takie wpisy (a to już którys z kolei), że po kuracji chodzicie bez makepu to zastanawiam się, czy tylko ja mam całą twarz usłaną plamami po pryszczach? :P Nie ma szans na wyjście bez tapety z taką pizzą na twarzy
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 21:56   #4057
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem w 9 miesiącu brania izoteków. Ostatnio zaczełam ćwiczyć i zauważyłam nadmierną potliwość. Przy wykonywaniu naprawdę bardzo łatwych ćwiczeń jestem mega spocona. Podobnie przy wchodzeniu na 4 piętro, przy tych upałach jestem już spocona. Czy też tak miałyście ? Dodam że do tej pory wyniki miałam w porządku. Poza tym nigdy czegoś takiego nie miałam, zauważyłam to od jakiegoś miesiąca
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 07:50   #4058
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurcze jak czytam takie wpisy (a to już którys z kolei), że po kuracji chodzicie bez makepu to zastanawiam się, czy tylko ja mam całą twarz usłaną plamami po pryszczach? :P Nie ma szans na wyjście bez tapety z taką pizzą na twarzy
Ja dalej sie maluje, bo właśnie mam przebarwienia itd., ale na codzień jak mi sie nie chce to tylko puder Wiem, że widać jeszcze u mnie przebarwienia, ale sie tym nie przejmuje, mam teraz cere w dużo lepszym stanie niż rok temu, więc nie zamierzam sie tak samo chować pod tapetą jak wcześniej, moge troche przystopować poprostu
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 16:01   #4059
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurcze jak czytam takie wpisy (a to już którys z kolei), że po kuracji chodzicie bez makepu to zastanawiam się, czy tylko ja mam całą twarz usłaną plamami po pryszczach? :P Nie ma szans na wyjście bez tapety z taką pizzą na twarzy
Ja w trakcie przestałam się jakoś bardzo malować. Przez te 2 miesiące z trzy razy nałożyłam podkład. Buzia jest o 50% ładniejsza i nie widzę potrzeby zapychania sobie skóry. Niech wreszcie sobie pooddycha
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 16:14   #4060
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
to raczej sprawa mocno indywidualna.
a usta masz wysuszone czy też jeszcze nie?
Pisałam do Ciebie wiadomość ale nie dostałam odpowiedzi .Mogłabyś mi tu napisać do jakiego dermatologa chodzisz ?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 10:47   #4061
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny możecie mi doradzić? jakiś czas temu wspominałam, że krem alantandermoline mnie zapchał (nie wiem co mnie skusiło żeby go kupić). Odstawiłam go jak najprędzej i powróciłam do cetaphilu. Niestety krostki nie przestały wyskakiwać, nawet codziennie mam jedną nową na brodzie (nie jest to wielki pryszcz, ale ropa się pojawia). Broda nie wygląda za fajnie, nie pamiętam kiedy miałam cerę w tak złym stanie i strasznie mnie to zasmuciło. Czoło czyste na szczęście. To jest na pewno wina tego kremu bo wcześniej cerę miałam cały czas czystą (zresztą pisałam, ze moja skóra jest w świetnym stanie). Co mogę zrobić, aby broda wyglądała jak wcześniej? Jak odblokować te zatkane pory?

pallstre też miałam problem z nadmierną potliwością i do tej pory wydaje mi się, ze pocę się bardziej niż przed kuracją. Wyjdę na chwilę na spacer podczas tych upałów i już mam całe plecy mokre. Wcześniej tak nie było. Szybciej też się męczę.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 10:51   #4062
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurcze jak czytam takie wpisy (a to już którys z kolei), że po kuracji chodzicie bez makepu to zastanawiam się, czy tylko ja mam całą twarz usłaną plamami po pryszczach? :P Nie ma szans na wyjście bez tapety z taką pizzą na twarzy
Spoko, ja mam podobnie
Nie ma opcji wyjść całkiem bez niczego. Policzki mam w czerwonych kropkach.
Jak wyskakuję do osiedlowego sklepu tylko, to maźnę się delikatnie podkładem po policzkach, ale jednak... Moja cera jest bardzo niejednolita...
Na uczelnię czy do pracy na pewno nie wyszła bym bez make up'u.
Poza tym wystarczy, że się dotknę, podrapię i pojawia się zaczerwienienie...
A i tak uwielbiam moją cerę teraz

I przyłączę się do pytania _vesper o pielęgnację po kuracji.
Właśnie będę zaczynała ostatnie opakowanie.
Nie mam bladego pojęcia jak ustawić pielęgnację.
Może znacie jakieś blogi w tej tematyce?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 10:58   #4063
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=da0d8bfe13c8e7b1f0a4503 9ef3ea24cd6d05a3f_5e64359 42e329;47644737]Witajcie
Właśnie wzięłam ostatnią dawkę izoteku i ... jestem szczerze przerażona. Nie chcę żeby ktoś potraktował te zdanie całkiem 'na serio', ale tabletki łykałam jak witaminy. Żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust, żadnego wysypu, idealne wyniki badań, nic mi nie dolegało przez te ostatnie miesiące.
Nie będzie w tym zbytniej przesady jak napisze, że izotek bardzo dużo zmienił w moim życiu i dodał pewności siebie. Potrafię bez problemu wyjść do ludzi bez makijażu czy pokazać się z wysoko upiętymi włosami, gdzie wcześniej mi się to praktycznie nie zdarzało. Dlatego tak strasznie się boje tego co będzie i że trądzik znów wróci.

Na podtrzymanie dostałam Locacid- i tu pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację- od kiedy powinnam go stosować?
I czy są jakieś specjalne zalecenia co do pielęgnacji skóry po zakończeniu kuracji?
przyznaję, że nie zapytałam o to swojego lekarza i dlatego zwracam się do was [/QUOTE]
Moim zdaniem Locacid to nie jest dobry pomysł on silnie podrażnia i złuszcza skóre co od razu po skończeniu kuracji retinoidami raczej nie jest wskazane.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 19:21   #4064
ImmoralMind
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny !

Wybaczcie, jeśli się powtórzę, ale nie jestem w stanie przeczytać całego wątku.

Właśnie wracam od dermatologa z książeczką informacyjną Axotretu. Jestem w szoku, ponieważ nigdy żaden dermatolog nie proponował mi leczenia retinoidami. Wydawało mi się, że mój przypadek jest zbyt lekki na taką kurację. Mój trądzik ciągnie się 10 lat, momentami nie było go wcale, czasami było źle, ale nie fatalnie. Obecnie jest gorzej - miewam jedną do trzech poważniejszych ropnych zmian w miesiącu - to już max.
Derma powiedziała, że zmian mam mało, ale namawia mnie na tę kurację z racji takiej, że są głębokie, a po drugie już zbyt długo walczę z trądzikiem.
Owszem, zmiany są ropne, ale nie pozostawiają mi głębokich blizn, a jedynie przebarwienia, które bardzo szybko się goją.

Jaki był stan Waszej cery/ stopień desperacji kiedy zaczynałyście kurację ? Czy nie wydaje Wam się ta diagnoza zbyt pochopna ?

Dodam, że nigdy wcześniej nie brałam żadnej farmakologii na trądzik, prócz hormonów.
ImmoralMind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 19:53   #4065
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=da0d8bfe13c8e7b1f0a4503 9ef3ea24cd6d05a3f_5e64359 42e329;47644737]Witajcie
Właśnie wzięłam ostatnią dawkę izoteku i ... jestem szczerze przerażona. Nie chcę żeby ktoś potraktował te zdanie całkiem 'na serio', ale tabletki łykałam jak witaminy. Żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust, żadnego wysypu, idealne wyniki badań, nic mi nie dolegało przez te ostatnie miesiące.
Nie będzie w tym zbytniej przesady jak napisze, że izotek bardzo dużo zmienił w moim życiu i dodał pewności siebie. Potrafię bez problemu wyjść do ludzi bez makijażu czy pokazać się z wysoko upiętymi włosami, gdzie wcześniej mi się to praktycznie nie zdarzało. Dlatego tak strasznie się boje tego co będzie i że trądzik znów wróci.

Na podtrzymanie dostałam Locacid- i tu pytanie do dziewczyn, które skończyły kurację- od kiedy powinnam go stosować?
I czy są jakieś specjalne zalecenia co do pielęgnacji skóry po zakończeniu kuracji?
przyznaję, że nie zapytałam o to swojego lekarza i dlatego zwracam się do was [/QUOTE]

Ja skończyłam łykać axotret jakiś miesiąc temu i muszę stwierdzić że moja skóra nadal się poprawia jest jaśniejsza,mniej podrażniona,zaczerwienion a,blizny po pryszczach stają się jaśniejsze,nawet przebarwienia zbledły.Także byłam przerażona po połknięciu ostatniej tabletki jak to bedzie ale jak na razie wszystko idzie dobrze więc odwagi dziewczynyco ma być to będzie

Ja dostałam epiduo do stosowania 2 razy w tygodniu.Na razie używjm kosmetyki,które miałam wcześniej i jest Ok,nawilżam skórę i tyle.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 18:35   #4066
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Allex11- cieszę się, że nie jestem sama, bo już trochę się stresowałam W trakcie upałów to moment dosłownie i jestem spocona, kurcze nigdy czegoś takiego nie miałam. Poza tym i ja już kończę kurację. Sierpień jest 9 miesiącem brania izoteków i muszę przyznać, że i mi pojawiają się malutkie krostki na brodzie, na policzkach, nie wiem czy to również słońce ma swój udział w tym, bo zawsze jak jest goręcej i mocniejsze słońce to cos się pojawia na twarzy. Ogólnie bolała mnie ostatnio wątroba, od tygodnia głowa szaleje(silne, pulsujące bóle po zażyciu tabletki)- dlatego zmniejszyłam dawkę zgodnie z zaleceniem dermatolog. Już nie mogę się doczekać jak przestane to łykać :P a na przemywanie twarzy mogę polecić żel ATOPERAL- bardzo wydajny i dobry
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 20:44   #4067
magda_lena90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej !
dołączam do Was dziewczyny, walczę z trądzikiem już z 10 lat i od miesiąca łykam Axotret... na razie mam wysyp, ale.. jak chce się być pięknym to trzeba pocierpieć:P
magda_lena90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 14:31   #4068
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Ja skończyłam łykać axotret jakiś miesiąc temu i muszę stwierdzić że moja skóra nadal się poprawia jest jaśniejsza,mniej podrażniona,zaczerwienion a,blizny po pryszczach stają się jaśniejsze,nawet przebarwienia zbledły.Także byłam przerażona po połknięciu ostatniej tabletki jak to bedzie ale jak na razie wszystko idzie dobrze więc odwagi dziewczynyco ma być to będzie

Ja dostałam epiduo do stosowania 2 razy w tygodniu.Na razie używjm kosmetyki,które miałam wcześniej i jest Ok,nawilżam skórę i tyle.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zastanawiam się jak to jest, że jednym bledną te przerwienia, a u innych już zostają. Mi wszyscy pisali, że one zejdą same, ale po prawie pół roku nie zbladły nawer odrobinę. We wrześniu - październiku na 100% ide na laser, bo ewidentnie w moim przypadku nie znikną same.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 14:49   #4069
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak to jest, że jednym bledną te przerwienia, a u innych już zostają. Mi wszyscy pisali, że one zejdą same, ale po prawie pół roku nie zbladły nawer odrobinę. We wrześniu - październiku na 100% ide na laser, bo ewidentnie w moim przypadku nie znikną same.
Nie lepiej zaczął od kwasów? Taniej, można też samemu w domu wykonywać lżejsze zabiegi. Laser to chyba już ostateczność
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 16:07   #4070
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej

kurację Izo zakończyłam ponad pół roku temu. jestem bardzo zadowolona (przynajmniej jak dotąd) generalnie problem "wypryskowy" już u mnie nie występuje. dodatkowo pozbyłam się wągrów, które zagościły w strefie T. Skóra twarzy wyjaśniała, stała się bardziej miękka i delikatna. pozbyłam się także pryszczy na plecach.
w czasie stosowania efekty uboczne - suche, pękające usta i nierozstawanie się z pomadką, suchość oczu, pękająca skóra; efekty dodatkowe - nieprzetłuszczające się włosy ) jedno i drugie wróciło do normy po skończeniu kuracji.

podsumowując moją historię - jestem zadowolona z kuracji retinoidami. o tyle o ile do ponad połowy kuracji nie było widać efektów, to później właściwie z dnia na dzień obserwowałam poprawę stanu skóry, a przy tym mojej psychiki także na swoim przykładzie wiem, że warto było uzbroić się w cierpliwość czekania na efekty, chociaż kiedy ich nie było miałam pokusy by zrezygnować z leczenia.

życzę sukcesów )
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 17:55   #4071
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak to jest, że jednym bledną te przerwienia, a u innych już zostają. Mi wszyscy pisali, że one zejdą same, ale po prawie pół roku nie zbladły nawer odrobinę. We wrześniu - październiku na 100% ide na laser, bo ewidentnie w moim przypadku nie znikną same.
Ja mam duuużo bledsze przebarwienia, myśle, że to jest przedewszystkim zasługa kurkumy
A tak ogólnie to mi ostatnio ciągle wyskakują takie małe pryszcze w okolicy nosa

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kokosowoczekoladowa Pokaż wiadomość
hej

kurację Izo zakończyłam ponad pół roku temu. jestem bardzo zadowolona (przynajmniej jak dotąd) generalnie problem "wypryskowy" już u mnie nie występuje. dodatkowo pozbyłam się wągrów, które zagościły w strefie T. Skóra twarzy wyjaśniała, stała się bardziej miękka i delikatna. pozbyłam się także pryszczy na plecach.
w czasie stosowania efekty uboczne - suche, pękające usta i nierozstawanie się z pomadką, suchość oczu, pękająca skóra; efekty dodatkowe - nieprzetłuszczające się włosy ) jedno i drugie wróciło do normy po skończeniu kuracji.

podsumowując moją historię - jestem zadowolona z kuracji retinoidami. o tyle o ile do ponad połowy kuracji nie było widać efektów, to później właściwie z dnia na dzień obserwowałam poprawę stanu skóry, a przy tym mojej psychiki także na swoim przykładzie wiem, że warto było uzbroić się w cierpliwość czekania na efekty, chociaż kiedy ich nie było miałam pokusy by zrezygnować z leczenia.

życzę sukcesów )
Super, że napisałaś no i trzymam kciuki, żeby trądzik już nigdy u ciebie nie zagościł
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 00:22   #4072
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=ursaliana;47726802]Ja mam duuużo bledsze przebarwienia, myśle, że to jest przedewszystkim zasługa kurkumy
A tak ogólnie to mi ostatnio ciągle wyskakują takie małe pryszcze w okolicy nosa [COLOR="Silver"]

Mi ciągle wyskakują zaskórniki, niektóre bardzo widoczne - np dzis wyszedł mi pod samym okiem i wygląda to conajmniej dziwnie
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 09:26   #4073
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak to jest, że jednym bledną te przerwienia, a u innych już zostają. Mi wszyscy pisali, że one zejdą same, ale po prawie pół roku nie zbladły nawer odrobinę. We wrześniu - październiku na 100% ide na laser, bo ewidentnie w moim przypadku nie znikną same.
a probowalas moze kremow z kwasami ? konkretnie z kwasem migdałowym, sprobuj
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 10:03   #4074
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=Selavie;47730637]
Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Mi ciągle wyskakują zaskórniki, niektóre bardzo widoczne - np dzis wyszedł mi pod samym okiem i wygląda to conajmniej dziwnie
Ale masz na myśli otwarte? Bo nie bardzo wyobrażam sobie zamknięte pod samym okiem.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 11:43   #4075
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam.
We wtorek jadę do dermatologa i najpewniej rozpocznę kurację doustnymi retinoidami.
Z trądzikiem walczę od 20 lat ,a mam obecnie 39.
Nie jest on może jakiś bardzo ciężki,mam raczej pojedyńcze zmiany ropne,żadnych nacieków.Przy tym bardzo duzy łojotok.
Przez lata brałam Marvelon i cera była w miarę ładna.Po odstawieniu było dobrze przez rok,w marcu nasilił się znacznie łojotok i zaczęły się pojawiać duże ropne krosty.
Leczyłam sie Unidoxem przez 2 mies.W trakcie brania pryszcze zeszły,łojotok został.Po odstawieniu krosty wróciły.
Próbowałam znowu z hormonami,ale lekarka bez żadnych badań przepisała mi Teenię.Po pierwszym opakowaniu wysypało mnie grudkami na czole,gdzie nigdy nie miałam żadnych zmian,Teraz konczę trzecie opakowanie i ciąglę zasypane czoło,przy tym po kilka krost na policzkach.Nie są juz ropne,ale takie bardziej podskórne ,troche bola.
Nie jest ich wiele,ale widzę że z tygodnia na tydzien moja twarz wyglada gorzej.
Obawiam się że w tym wieku nie mam już na co czekać i musze zacząć działać.
Mam bardzo wrażliwą cerę.Maści na trądzik robią mi z twarzy masakrę,podrażnienia i nic nie pomagają.
Czy jest tu ktoś kto ma podobny problem?
Chciałabym odstawić Teenię i zrobić badania hormonale.
Czy można je zrobić podczas brania retinoidów?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:03   #4076
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=--Olka--;47732319]
Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość

Ale masz na myśli otwarte? Bo nie bardzo wyobrażam sobie zamknięte pod samym okiem.

No właśnie takie rzeczy się dzieją u mnie, jest zamknięty ;p
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 12:14   #4077
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Allex11 jak tam Twoje wlosy? Moje wypadają od 6,5 miesiąca bez przerw. Straszne ile czasu to już trwa. Teraz biorę Dermena Complex, lekarz zalecił. Wcześniej był Gelacet i Biotebal (2x wszystko). Fryzjerka kazał mi wcierać żel nawilżajacy skórę głowy, też już wykończyłam. Skalp już się tak nie łuszczy, ale włosy dalej lecą. Podsumowując bez żadnej ściemy - straciłam połowe.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 17:33   #4078
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie zaczynaja wlosy wypadac :-( stosuje wcierki, olejki może nie calkiem regularnie ale to chyba nic nie daje :-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 17:40   #4079
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi garściami wypadały przez ok 2tyg., ale już się unormowało i jest ok. Nie będę łysa
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 19:48   #4080
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, czy któraś z Was przy końcu kuracji miała chore gardło? (wysuszona śluzówka i tego typu sprawy) U mnie sytuacja wygląda tak, że zostało mi jeszcze 5 tabletek do końca. Od tygodnia gardło mam czerwone, dzisiaj bardzo się zaogniło, boli przy przełykaniu śliny, boli mnie również ucho, mam również powiększone węzły chłonne na szyi. Biorę antybiotyk dopiero 2 dzień. Tak czy inaczej pomyślałam, że to może być powiązane z izotekami- innych większych objawów nie mam prócz wysuszonej bardzo mocno śluzówki w gardle. Co o tym myślicie?
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.