Dieta a trądzik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 14:52   #31
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Dieta a trądzik

Szczerze to sądziłam,że temat ten będzie bardziej rozbudowany na tym forum
Dieta ma bez wątpienia znaczenie... od dzieciństwa męczę się z trądzikiem, a nic go tak u mnie nie wywołuje jak słodycze. Ogólnie wyeliminowałam z mojej diety kakao i to parę lat temu - gdy już "muszę" zjeść coś słodkiego to wybieram batona np. z białą czekoladą. Ale z reguły unikam każdego rodzaju słodyczy. Za ostrymi rzeczami nie przepadam, więc nie mam z nimi problemu w tej kwestii. 1,5l wody mineralnej dziennie to norma, nie pijam żadnych napoi gazowanych ani kupnych soków, gdy tylko mam czas sama robię sobie je w domu. Pijam też zieloną herbatę z pigwą i pokrzywą.
Póki co trzymałam się powyższych zasad (no i biorę suplementy diety przepisane przez dermatologa,ale moim zdaniem odpowiednie odżywianie ma w tej kwestii o wiele większe znaczenie) jednak teraz chcę przejść o krok dalej, a mianowicie zacząć kierować się indeksem glikemicznym oraz większym ograniczeniem produktów mlecznych. Nie jadam ich zbyt często,ale czasem można by jednak z nich zrezygnować.

A co do "dieta a dermatolog". Jak poznać dobrego lekarza? Moim zdaniem będzie to taki który powie,że dieta wiele znaczy przy trądziku i coś doradzi. Bo wiele jest takich którzy zdzieraliby tylko pieniądze za wizyty i wzbogacali cały system sumami jakie przeznaczamy na drogie leczenie...

Moja pani dermatolog mówi,że dieta jest ważna aczkolwiek najważniejsze czego nie można zaniedbać to higiena zewnętrzna Mając problem z trądzikiem produkty oczyszczające i maści redukujące zmiany skórne to podstawa.

Z chęcią poczytam Wasze przykładowe jadłospisy i potrawy, myślę,że będzie to bardzo pomocne nie tylko dla mnie ale i innych!
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 18:48   #32
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta a trądzik

U mnie samo wyeliminowanie cukru nic nie dało. Dopiero dieta paleo, czyli odstawienie produktów zbożowych i mlecznych (mleczne czasem jeszcze jem, ale z rzadka) dało efekty.

Nie ma niestety takiego bardzo prostego przełożenia. Np. ty mówisz, że po kakao cię wysypuje, a mnie nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 18:53   #33
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
U mnie samo wyeliminowanie cukru nic nie dało. Dopiero dieta paleo, czyli odstawienie produktów zbożowych i mlecznych (mleczne czasem jeszcze jem, ale z rzadka) dało efekty.

Nie ma niestety takiego bardzo prostego przełożenia. Np. ty mówisz, że po kakao cię wysypuje, a mnie nie.
No tak, ja wcale nie napisałam,że takie przełożenie istnieje To samo dzieje się przecież z produktami użytku zewnętrznego - jednym dany pasuje innym wyrządzi krzywdę. Już nie mówiąc o antybiotykach, gdy wyda się na nie pieniądze, czasem przecierpi całą terapię dla zerowych zmian lub pogorszenia zdrowia... (wiem coś na ten temat niestety )
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:11   #34
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta a trądzik

I chyba dlatego dermatolodzy rzadko kiedy poruszają ten temat... Ale w ogóle "leczenie" trądziku przez dermatologów to temat rzeka, składający się chyba w większości z przekleństw... Przynajmniej w moim wypadku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 21:30   #35
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Dieta a trądzik

Zdecydowanie rezygnacja z produktów bogatych w duże ilości cukrów.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-29 o 21:34
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 19:32   #36
ImmoralMind
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta a trądzik

Szukam i szukam i jestem zdziwiona, że na wizażu tak mało jest wątków dotyczących zależności między trądzikiem a dietą.

Na anglojęzycznych stronach można dowiedzieć się wiele o wpływie cukru na naszą gospodarkę hormonalną. To właśnie brak hormonalnego balansu jest przyczyną stymulacji gruczołów łojowych do produkcji sebum.

Mój trądzik ma podłoże hormonalne, mianowicie podwyższony testosteron. Mam 24 lata, zmagam się od 14 roku życia, zawsze miałam idealną cerę, kiedy przyjmowałam antykoncepcję doustną. Od dwóch lat nie przyjmuję tabletek, stan mojej cery znacznie się pogorszył.


Lekarz zalecił mi jedzenie czerwonego mięsa (do tej pory nie było go w moim jadłospisie), całkowite wyeliminowanie cukru z diety (dozwolony jest jedynie ten pochodzący z owoców i warzyw) oraz spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym.

Dietę wprowadziłam w życie dzisiaj i chętnie podzielę się efektami.
Dodam, że mój trądzik nie jest ostry, aczkolwiek raz na jakiś czas miewam ropne wysypy.

Oto kilka artykułów o cukrze, diecie i trądziku
http://www.huffingtonpost.com/dr-mar..._b_822163.html
http://www.acneeinstein.com/does-sugar-cause-acne/

Na koniec historia dziewczyny, która wyszła z ciężkiego ropnego trądziku dzięki diecie ubogiej w cukier
http://ancestral-nutrition.com/progr...l-acne-killer/
ImmoralMind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 21:02   #37
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta a trądzik

Ja pozbywając się glutenu z diety pozbyłam się połowy trądziku. Niestety na nabiał też źle reaguje moja skóra, ale ciężko usunąć mi z diety jogurt, zwłaszcza, że moja dieta zaleca jedzenie go.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 14:11   #38
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Ja pozbywając się glutenu z diety pozbyłam się połowy trądziku. Niestety na nabiał też źle reaguje moja skóra, ale ciężko usunąć mi z diety jogurt, zwłaszcza, że moja dieta zaleca jedzenie go.
Nie możesz zamienić na jakiś inny fermentowany produkt?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:31   #39
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta a trądzik

Nie mogę. Domowy jogurt ze szczepami bakterii jest podstawą diety SCD. Poza tym na fermentowane produkty jeszcze za wcześnie na tym etapie diety. Narobiłam ogórków na zimę i pewnie dopiero zimą je wprowadzę. Jogurt powoli ograniczam. Zobaczę przy jakiej ilości stan skóry się poprawi.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 10:36   #40
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dieta a trądzik

Dieta ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd naszej cery. i tak jak napisała, któraś z dziewczyn, lekarze często lekceważą jej znaczenie, bo lepiej dać antybiotyki, sterydy i leczyć skutki, niż przyczynę trądziku. Niestety, ale jedzenie jakie teraz spożywamy jest nafaszerowane zarówno antybiotykami, jak i sterydami, wszędzie jest nadmierna ilość cuku i soli, to wszystko wpływa na stan naszej skóry, nie mówiąc już o zaburzeniach hormonalnych, które również są przyczyną trądziku. Prawda jest taka, że większość z nas cierpi na nietolerancje pokarmowe i jedząc produkty, które wydają się zdrowe też sobie szkodzimy. Ja bardzo długo zmagałam się z wypryskami i nic nie pomagało, zaraz po odstawieniu maści problem od nowa się pojawiał. Więc wykonałam test a kod metaboliczny - już zdesperowana i po odstawieniu produktów szkodzących, po jakichś 2 miesiącach miałam zupełnie inną skórę. sama nie wierzyłam, że może zajść aż taka zmiana jedynie przez zmianę nawyków żywieniowych.

tutaj znalazłam art. nt. diety a AZS, który tylko potwierdza, że dieta to lekarstwo http://natemat.pl/111253,atopowe-zap...storie-choroby

a tutaj jakiś artykuł ogólnie zradami żywieniowymi dla cery trądzikowej:

http://ageless.pl/dieta-rodzaj-skory-cera-tradzikowa/
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 23:33   #41
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez xiuxiunat Pokaż wiadomość
Dieta ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd naszej cery. i tak jak napisała, któraś z dziewczyn, lekarze często lekceważą jej znaczenie, bo lepiej dać antybiotyki, sterydy i leczyć skutki, niż przyczynę trądziku. Niestety, ale jedzenie jakie teraz spożywamy jest nafaszerowane zarówno antybiotykami, jak i sterydami, wszędzie jest nadmierna ilość cuku i soli, to wszystko wpływa na stan naszej skóry, nie mówiąc już o zaburzeniach hormonalnych, które również są przyczyną trądziku. Prawda jest taka, że większość z nas cierpi na nietolerancje pokarmowe i jedząc produkty, które wydają się zdrowe też sobie szkodzimy. Ja bardzo długo zmagałam się z wypryskami i nic nie pomagało, zaraz po odstawieniu maści problem od nowa się pojawiał. Więc wykonałam test a kod metaboliczny - już zdesperowana i po odstawieniu produktów szkodzących, po jakichś 2 miesiącach miałam zupełnie inną skórę. sama nie wierzyłam, że może zajść aż taka zmiana jedynie przez zmianę nawyków żywieniowych.

tutaj znalazłam art. nt. diety a AZS, który tylko potwierdza, że dieta to lekarstwo http://natemat.pl/111253,atopowe-zap...storie-choroby

a tutaj jakiś artykuł ogólnie zradami żywieniowymi dla cery trądzikowej:

http://ageless.pl/dieta-rodzaj-skory-cera-tradzikowa/
A można zapytać gdzie robi się takie badanie na kod metaboliczny i ile to kosztuje?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 10:09   #42
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Dieta ma bez wątpienia znaczenie... od dzieciństwa męczę się z trądzikiem, a nic go tak u mnie nie wywołuje jak słodycze. Ogólnie wyeliminowałam z mojej diety kakao i to parę lat temu - gdy już "muszę" zjeść coś słodkiego to wybieram batona np. z białą czekoladą. Ale z reguły unikam każdego rodzaju słodyczy. Za ostrymi rzeczami nie przepadam, więc nie mam z nimi problemu w tej kwestii. 1,5l wody mineralnej dziennie to norma, nie pijam żadnych napoi gazowanych ani kupnych soków, gdy tylko mam czas sama robię sobie je w domu. Pijam też zieloną herbatę z pigwą i pokrzywą.
Mam podobnie! Co prawda z jakimś mega wielkim trądzikiem się nie zmagałam, ale począwszy od okresu dojrzewania zawsze coś na twarzy miałam, z różnym natężeniem.

Wiadomo, każdy jest inny, ale mnie również pomogło po prostu odstawienie całkowicie słodyczy. Odstawiłam dawno temu, chociaż potem zdarzało mi się skusić na jakieś ciacho czy batonik, miesiąc temu znów zrezygnowałam z nich całkowicie i całkowicie też zniknął problem na twarzy. Teraz jedyne cukry jakie przyjmuję to te w owocach, no i ewentualnie te znajdujące się w niewielkich ilościach w innym niż słodkości jedzeniu.
Kakao też nie tykam, podobnie jak nie pijam mleka. O fast foodach nawet nie wspominam.
1,5 l wody dziennie to minimum, ale nie piję butelkowanej, najczęściej przegotowaną kranówkę, a czasem po prostu kranówkę.

Produkty mleczne (oprócz samego mleka) i mączne jak najbardziej jem, wszelkie jogurty naturalne, serki wiejskie, itp., a z mącznych zawsze wybieram te zawierające węglowodany złożone (pełnoziarniste makarony, brązowe ryże, itd.). Nie zauważyłam, żebym po takich produktach mnie wysypywało, ale to też pewnie kwestia indywidualna.
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 11:04   #43
darmozjadka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta a trądzik

Ja poszłam na biorezonans i wyszło mi, że jestem uczulona na mleko - nie tak, że swędzi czy coś, tylko po prostu np. jak będę chora to dłużej będę zdrowieć pijąc mleko. To samo tyczyło się wyprysków, piję teraz kozie mleko czasami i jest dużo lepiej!
darmozjadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:40   #44
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
A można zapytać gdzie robi się takie badanie na kod metaboliczny i ile to kosztuje?
Samo badanie kosztuje 1800 zł w vimedzie i tam je też robiłam, chociaż ja trafiłam akurat na promocję i kosztowało mnie to ok. 1400 zł. było to jakiś czas temu, więc już dokładnie nie pamiętam.
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 00:35   #45
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez xiuxiunat Pokaż wiadomość
Samo badanie kosztuje 1800 zł w vimedzie i tam je też robiłam, chociaż ja trafiłam akurat na promocję i kosztowało mnie to ok. 1400 zł. było to jakiś czas temu, więc już dokładnie nie pamiętam.
Dzięki Chciałam wiedzieć z jakim rzędem kwoty trzeba się liczyć, przyznam, że koszt bardzo wysoki. Mam nadzieję, że z czasem cena nieco spadnie i badanie stanie się do udźwignięcia dla przeciętnego człowieka
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 11:48   #46
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dzięki Chciałam wiedzieć z jakim rzędem kwoty trzeba się liczyć, przyznam, że koszt bardzo wysoki. Mam nadzieję, że z czasem cena nieco spadnie i badanie stanie się do udźwignięcia dla przeciętnego człowieka
doskonale Cię rozumiem, bo badania rzeczywiście są drogie, ot tak przeciętny człowiek nie może sobie na nie pozwolić, ale naprawdę warto je wykonać. swoją drogą, NFZ mógłby pomyśleć nad ich refundacją
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 13:59   #47
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez xiuxiunat Pokaż wiadomość
doskonale Cię rozumiem, bo badania rzeczywiście są drogie, ot tak przeciętny człowiek nie może sobie na nie pozwolić, ale naprawdę warto je wykonać. swoją drogą, NFZ mógłby pomyśleć nad ich refundacją
Chociażby częściową..
Ale przecież lekarze muszą mieć robotę, to po co ludzi uświadamiać za bardzo
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 16:38   #48
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Chociażby częściową..
Ale przecież lekarze muszą mieć robotę, to po co ludzi uświadamiać za bardzo
niestety szkoda tylko, że my na tym cierpimy.
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 15:21   #49
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Dieta a trądzik

niestety, jak się ma kłopoty z cerą to trzeba baczniej przyjrzeć się temu, co jemy. Na pewno nie można sobie pozwolić na fast foody (chociaż te nigdy nie są dobrym rozwiązaniem) no i też żadne przetworzone jedzenie, no i słodycze też nie działają dobrze. Ale mnie zaskoczyłyście z tymi badaniami nie miałam pojęcia, że one takie drogie są
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 01:02   #50
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Ciekawe, czy takie są skomplikowane czy tak mało placówek w PL je wykonuje Pewnie z krwi robi się takie testy..Przynajmniej człowiek dokładnie by wiedział, czego unikać, a tak błądzi jak dziecko we mgle i eksperymentuje sam na sobie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-09-23 o 01:04
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:57   #51
xiuxiunat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 61
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ciekawe, czy takie są skomplikowane czy tak mało placówek w PL je wykonuje Pewnie z krwi robi się takie testy..Przynajmniej człowiek dokładnie by wiedział, czego unikać, a tak błądzi jak dziecko we mgle i eksperymentuje sam na sobie
zanim zrobiłam test w vimedzie orientowałam się w temacie testów. są dwa rodzaje: jeden się robi z krwi z palca, a drugi, tak jak w vimedzie z krwi obwodowej, gdzie w laboratorium diagnosta sprawdza pod mikroskopem reakcje alergiczne. no i jednak bardziej zaufałam diagnoście. z resztą pomimo, że w vimedzie test wydaje się droższy, to jak sobie obliczyłam, ile wychodzi za jeden alergen, to wyszło taniej, niż inne testy.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez xiuxiunat Pokaż wiadomość
zanim zrobiłam test w vimedzie orientowałam się w temacie testów. są dwa rodzaje: jeden się robi z krwi z palca, a drugi, tak jak w vimedzie z krwi obwodowej, gdzie w laboratorium diagnosta sprawdza pod mikroskopem reakcje alergiczne. no i jednak bardziej zaufałam diagnoście. z resztą pomimo, że w vimedzie test wydaje się droższy, to jak sobie obliczyłam, ile wychodzi za jeden alergen, to wyszło taniej, niż inne testy.
aha, no i ten test w wimedzie bada również nasilenie nietolerancji, a nie tylko ją wykrywa. więc np. jak na teście kurczak wyszedł mi na zielono, to nie oznacza, że nie mogę go jeść, ale muszę go ograniczyć, bo jedząc go w duyżych ilościach mogę się na niego uczulić. tak w skrócie
xiuxiunat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:32   #52
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Witam
Od kilku lat walczę z trądzikiem, kosmetyki nie pomagają zbytnio więc myślę o zmianie diety. Jest tu ktoś kto mi pomoże i powie co moge jeść a czego nie? Może jakieś przepisy?
Mi na trądzik kilka lat temu pomogły tabletki drożdżowe i wyeliminowanie z diety produktów mlecznych, fastfoodów i ostro doprawionych dań.
Do tej pory jak zjem coś ostrzejszego czy zacznę jeść więcej białek widzę pogorszenie stanu cery.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 19:38   #53
lula30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 15
Dieta a trądzik

Nie jedz słodyczy,nie pij alkoholu.Mięso tylko chude i produkty pełnoziarniste.Jeśli chodzi o trądzik to idź do dermatologa on TOBIE PORADZI.
lula30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 23:05   #54
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Mi na trądzik kilka lat temu pomogły tabletki drożdżowe i wyeliminowanie z diety produktów mlecznych, fastfoodów i ostro doprawionych dań.
Do tej pory jak zjem coś ostrzejszego czy zacznę jeść więcej białek widzę pogorszenie stanu cery.
Właśnie frapuje mnie nabiał i powód, dla którego skóra źle na niego reaguje, u siebie także go podejrzewam, ale tylko podejrzewam, pewności nie mam. A bardzo lubię niestety
Oczywistą zależność negatywną dostrzegam jedynie po czekoladzie, a i to spostrzeżenie zajęło mi całe lata świetlne. Co do przypraw, to nie dostrzegam żadnego wpływu na wygląd cery.

Xiuxiunat dzięki za rozjaśnienie tematu testów

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez lula30 Pokaż wiadomość
Nie jedz słodyczy,nie pij alkoholu.Mięso tylko chude i produkty pełnoziarniste.Jeśli chodzi o trądzik to idź do dermatologa on TOBIE PORADZI.
Każdą kurację dermatologiczną najlepiej skorelować z dobrą i odpowiednią dietą, to może być połowa sukcesu, i to nie tylko jeśli chodzi o tę przypadłość, a właściwie niemal każdą przypadłość czy chorobę.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 00:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.