Ślub we wrześniu 2007 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-19, 14:12   #481
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

380 zł za buciki na jedną noc?
Kompletnie nie rozumiem akcji "urkywania" status quo związku. Nie wyobrażam sobie NIE MIESZKAĆ razem zanim wpadnie się na pomysł ślubu, więc dlaczego mam kłamać? Jeśli ksiądz nie da rozgrzeszenia - trudno, będziemy dalej żyć w grzechu. Przecież po to chcemy ślubować, by uświęcić związek przed Bogiem - jeśli nam tego odmówią, to NA PEWNO do nawrócenia to nie doprowadzi.
A jakieś akcje z karteczkami do spowiedzi? Po co to komu? U nas ksiądz stwierdził, że żadnych karteczek nie będzie dawać, bo ludzie i tak to fałszują... Żałosne. To oszukiwanie księdza, czy siebie?
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 15:32   #482
aidoki
Przyczajenie
 
Avatar aidoki
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

My bierzemy ślub 15 września i stres właśnie się pojawił..... a reszta to zupełnie standardowo najwazniejsze , że jest sala i kapela reszta się ułoży...... z tymi klerykami to już tak jest jak z całą instytucją co parafia to obyczaj , co ksiądz to inne grzechy , myślę ,że nam sie o tyle udało z naukami (myślałam ,że będzie cięęęęężko) trafiliśmy na nauki akademickiej parafii "wawrzyny" i muszę przyznać nie było tak strasznie )a nawet wesoło ...pozdrowienia dla wrześniowych młodych.......
aidoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 15:56   #483
jmu
Raczkowanie
 
Avatar jmu
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 283
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez maksiaczek Pokaż wiadomość
teraz szukam butów, powiem szczerze, że nie natrafiłam jeszcze na takie, ktore by mi się podobały. skoczę dzisiaj do Blue City do sklepu http://www.artediroma.com/, w necie mnie nie zachwycają, ale koleżanka tam zamówiła buty, bo są podobno bardzo dobrej jakości. uważam, że buty na całą noc muszą być wygodne, ze skóry naturalnej. trochę przeraża mnie cena, bo te koleżanki kosztowały 380 pln.... no nic, pojadę i zobaczę
Ja kupilam te buty za 280 zl (miesiac temu) - tylko nie ze strony internetowej, a w salonie sukien slubnych wspolpracujacych z firma (w Opolu). Moze sprawdz na ich stronie takie salony - i jezeli masz taka mozliwosc - idz najpierw tam. Potwierdzam - buty dobrej jakosci i wygodne.
__________________
Pozdrawiam!
Asia
jmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 16:10   #484
maksiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez jmu Pokaż wiadomość
Ja kupilam te buty za 280 zl (miesiac temu) - tylko nie ze strony internetowej, a w salonie sukien slubnych wspolpracujacych z firma (w Opolu). Moze sprawdz na ich stronie takie salony - i jezeli masz taka mozliwosc - idz najpierw tam. Potwierdzam - buty dobrej jakosci i wygodne.
hmm, może źle usłyszałam.... dzisiaj sprawdzę osobiście
maksiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 17:28   #485
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

U mnie jest różnie. Raz jestem spokojna, a potem śni mi się, że zaraz ślub, a ja nie jestem przygotowana (fryzura, paznokcie itp.). Chciałabym mieć już wszystko zapięte na ostatni guzik, ale nie da się tego przyspieszyć (do 8 września jeszcze trochę czasu). Mam stracha przed spowiedzią...
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 08:48   #486
bagusia
Raczkowanie
 
Avatar bagusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 140
GG do bagusia
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Widzę, że ja jestem sama bo moje wesele bedzie sie odbywac 29 wrzesnia.. Ja juz mam wszystko załatwione, sale, zespol, kamerzyste+fotograf, nawet rezerwacja dekoracji, kosciol.... nauki przedmałżenskie juz za mna hehe Jedyne co to w polowie sierpnia ide zlozyc zapowiedzi i to na tyle aha i w sobote juz kazali mi zamowic sukienke, zeby zdazyli sprowadzic kornki itp
Dziewczyny dobry wybor- wrzesien to podobno wyjątkowy miesiac)
bagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 10:26   #487
boogii
Raczkowanie
 
Avatar boogii
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 45
GG do boogii
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez bagusia Pokaż wiadomość
Widzę, że ja jestem sama bo moje wesele bedzie sie odbywac 29 wrzesnia.. Ja juz mam wszystko załatwione, sale, zespol, kamerzyste+fotograf, nawet rezerwacja dekoracji, kosciol.... nauki przedmałżenskie juz za mna hehe Jedyne co to w polowie sierpnia ide zlozyc zapowiedzi i to na tyle aha i w sobote juz kazali mi zamowic sukienke, zeby zdazyli sprowadzic kornki itp
Dziewczyny dobry wybor- wrzesien to podobno wyjątkowy miesiac)
bagusia - nie jestes sama, ja tez slubuje 29 wrzesnia, z jednej strony nie moge sie doczekac, a z drugiej powoli sie zaczynam denerwowac, jeszcze troche mamy do zalatwienia, ale juz w niedziele spadniemy z ambony Pozdrawiam
boogii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 13:00   #488
Milusiasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 199
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Dziewczęta muszę sie pochwalić wreszcie spisaliśmy protokół w Urzędzie Stanu Cywilnego, mamy to już za sobą

Szczerze przyznam, iż dopiero przy jego spisywaniu i słowach:
"zamierza zawrzec związek małżeński z...."
"po ślubie będzie nosić nazwisko....." poczułam powagę chwili.
To jak to, to już za chwilę powiem tak meżczyźnie i koniec... Teraz wiem, że jesteśmy razem z własnej nieprzymuszonej woli a potem... nie sądziłam, że to tak odbiorę ale w tym Urzędzie to do mnie dotarło



http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200900930.png

www.naszslub.bloog.pl
Milusiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 16:14   #489
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez Milusiasia Pokaż wiadomość
Dziewczęta muszę sie pochwalić wreszcie spisaliśmy protokół w Urzędzie Stanu Cywilnego, mamy to już za sobą

Szczerze przyznam, iż dopiero przy jego spisywaniu i słowach:
"zamierza zawrzec związek małżeński z...."
"po ślubie będzie nosić nazwisko....." poczułam powagę chwili.
To jak to, to już za chwilę powiem tak meżczyźnie i koniec... Teraz wiem, że jesteśmy razem z własnej nieprzymuszonej woli a potem... nie sądziłam, że to tak odbiorę ale w tym Urzędzie to do mnie dotarło
My dziś byliśmy w USC złożyć papiery do ślubu konkordatowego. Jak dostaliśmy do podpisu deklarację i zobaczyłam swoje nazwisko z nazwiskiem po mężu (będę miała dwuczłonowe) poczułam się tak samo. Do tej pory ślub tylko "wisiał w powietrzu", a tu już tak poważnie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 18:51   #490
asia2381
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Witajcie!
Ja też mam ślub 29 września, piękny miesiąc, mam nadzieję że będzie taka POLSKA ZŁOTA JESIEŃ - moja ulubiona pora roku.Pod koniec lipca wybieramy sie do USC i spisać protokół w kościele. Dużo jeszcze przed nami ale pomału kompletujemy wszystko.
Pozdrawiam serdecznie z Wa-wy i z Cz-wy gdzie bierzemy ślub
asia2381 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 14:07   #491
bagusia
Raczkowanie
 
Avatar bagusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 140
GG do bagusia
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez asia2381 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Ja też mam ślub 29 września, piękny miesiąc, mam nadzieję że będzie taka POLSKA ZŁOTA JESIEŃ - moja ulubiona pora roku.Pod koniec lipca wybieramy sie do USC i spisać protokół w kościele. Dużo jeszcze przed nami ale pomału kompletujemy wszystko.
Pozdrawiam serdecznie z Wa-wy i z Cz-wy gdzie bierzemy ślub
no to dziewczyny żeby tylko nie padało.... fajnie by było gdyby świeciło słoneczko ale nie było upału... ślub w kolorze złotym hmm... miodzio.....
__________________
szczęśliwa żonka od.... http://www.suwaczek.pl/cache/9e14759bf7.pngl

....bo miłość nie zna pór dnia.... a nadzieja nie ma końca....

bagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 15:52   #492
aniauk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: 8.09.2007 :)

ja mam 8 wrzesnia , teraz jeszce tego nie odczuwamy ze to juz nadchodzi , ale zapewne jak 2 tygodnie przed weselem znajdziemy sie w Polsce to sie zacznie szal, choc juz wszytko jest przygotowane , tego samego dnia ma kilka innych osob swoj wielki dzien , z zcego tym bardziej sie ciesze
aniauk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 20:21   #493
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: 8.09.2007 :)

Wczoraj pani w USC mówiła, że ksiądz ma termin 5 dni, żeby dostarczyć do nich dokumenty po ślubie, czyli do czwartku. Jeśli tego nie zrobi, USC nie wystawi aktu ślubu. Jak dziś przeczytałam post jednej z wizażanek, że muszą wziąć ślub cywilny, bo ksiądz nie dostarczył ich dokumentów do USC, to się przeraziłam.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 18:09   #494
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

A ja chyba oszalałam Pojechałam w sobotę w końcu na przymiarkę mojej sukni ślubnej i... spodobała mi się inna. Jak ją zobaczyłam to po pierwsze , a po drugie . Na szczęście zupełnym zbiegiem okoliczności dało się wszystko odkręcić i mam nową MOJĄ sukienkę
Poza tym szukaliśmy obrączek i spodobały nam się takie proste, klasyczne. No i cena przystępna- 700zł. Zamówimy je, jak będziemy tam następnym razem (za 2 tygodnie), na razie intensywnie myślimy nad tym, co na nich wygrawerować.
No i jeszcze całą moją rodzinkę mamy "z głowy" jeśli chodzi o rozdawanie zaproszeń Z tej "przeprawy" zaproszeniowej wróciliśmy baaaardzo przejedzeni, a jeszcze cała rodzina Tżta...
aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 22:02   #495
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Ja kupiłam dzis sobie buciki slubne. Muszę je jeszcze rozchodzić. Jesteśmy juz prawie, prawie na półmetku rozwożenia zaproszeń. W przyszłym tygodniu moze pojedziemy po garnitur dla mojego Tż.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:19   #496
bagusia
Raczkowanie
 
Avatar bagusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 140
GG do bagusia
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez aaneczka Pokaż wiadomość
A ja chyba oszalałam Pojechałam w sobotę w końcu na przymiarkę mojej sukni ślubnej i... spodobała mi się inna. Jak ją zobaczyłam to po pierwsze , a po drugie . Na szczęście zupełnym zbiegiem okoliczności dało się wszystko odkręcić i mam nową MOJĄ sukienkę
Ja się własnie boje tego samego- obecnie przebywam i pracuje za granicą, do Polski przylatuje 3tyg przed weselem.. suknia juz sie szyje, znalazłam śliczną suknie w internecie w ktorej sie zakochałam Niestety nie widzialam jej na żywa, i troszke mam obawe jak ją zobacze. Jeśli chodzi o fason to powinnam wyglądać dobrze bo przymierzałam podobną.... miejmy nadzieje że bedzie taka sama.... nie ma to jak załatwiać suknie ślubna przez telefon. Chciałam sobie tylko zarezerwować miejsce w salonie i ewentualnie zapłacić zaliczkę, żeby zaczęli mi szyć po przyjeździe do PL, niestety w salonie powiedzili mi że 3 tyg to za mało.... Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze bo- suknia ŚLICZNA jest, taka inna
__________________
szczęśliwa żonka od.... http://www.suwaczek.pl/cache/9e14759bf7.pngl

....bo miłość nie zna pór dnia.... a nadzieja nie ma końca....

bagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 12:53   #497
aidoki
Przyczajenie
 
Avatar aidoki
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Ja umieram ze starchu , że tydzień przed ślubem spojrzę na moja suknię i sie rozbeczę z rozpaczy , szyję we Wrocławiu ma być model Darie Herm`s krawcowa mówi, że jeszcze mogę coś zmienić i szukam pomysłów zastanawiam się co by się stało jakbym znalazła inną suknię teraz do września niecałe 2 miesiące , rozterki panny młodej ech............ a ślub wymyśliliśmy w klimacie przełomu lat 50-60 suknia ma być taka jak nosiła gina lollobrigida a smoking ala bond no i fura z 60 roku
aidoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:23   #498
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

dziewczyny ja sie tez tego obawialam ale mam sposob- poprostu nie patrze na inne suknie hehe. ale gdy przypadkiem cos mi wpadnie w oko to mowie sobie, ze moja jest ladniejsza
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:35   #499
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

[QUOTE=aaneczka;4838933]Poza tym szukaliśmy obrączek i spodobały nam się takie proste, klasyczne. No i cena przystępna- 700zł. Zamówimy je, jak będziemy tam następnym razem (za 2 tygodnie), na razie intensywnie myślimy nad tym, co na nich wygrawerować.

Jejku!! dla mnie to Kupa pieniędzy za cośtak małego jak obrączka! szkoda mi wydawać pieniędzy na obrączkę...
__________________
Wymiana ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post87641949
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 15:13   #500
Karola_82
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 142
Wyślij wiadomość przez MSN do Karola_82
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

[quote=Kasiunia66;4844686]
Cytat:
Napisane przez aaneczka Pokaż wiadomość
Poza tym szukaliśmy obrączek i spodobały nam się takie proste, klasyczne. No i cena przystępna- 700zł. Zamówimy je, jak będziemy tam następnym razem (za 2 tygodnie), na razie intensywnie myślimy nad tym, co na nich wygrawerować.

Jejku!! dla mnie to Kupa pieniędzy za cośtak małego jak obrączka! szkoda mi wydawać pieniędzy na obrączkę...

a ja uwazam ze na obraczkach nie nalezy oszczedzac, w koncu mamy je nosic cale zycie, wiec musza byc trwale! ja za swoje dalam 1000 zl (w promocji) i wcale nie uwazam zeby to bylo duzo, mysle ze sa warte swojej ceny
__________________
Moje dwa M&Msy:
Maja 15.05.2009
Mikołaj 18.12.2011


Dieta (znowu): 178 cm / 64kg
Cel pt. "wakacje w sexy ciele"
do 1.06 - 9 kg (55kg)
Karola_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:53   #501
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

"a ja uwazam ze na obraczkach nie nalezy oszczedzac, w koncu mamy je nosic cale zycie, wiec musza byc trwale! ja za swoje dalam 1000 zl (w promocji) i wcale nie uwazam zeby to bylo duzo, mysle ze sa warte swojej ceny[/quote]"


Jestem takiego samego zdania- one przecież są na całe życie. Jak szukaliśmy obrączek, najpierw patrzyliśmy na to, żeby nam się podobały, a że przy okazji nie są drogie, to dodatkowy plus Poza tym będziemy je kupować w małym miasteczku- tam zawsze wszystko było tańsze
aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 18:24   #502
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Przyszłam się pochwalić. Mamy już chyba wszystko, dziś kupiliśmy garnitur - o dziwo jasny i zamówiliśmy obrączki(będą za dwa tygodnie). W sumie jeszcze butów dla Ł. nie mamy ale buty to już najmniejszy problem. Teraz jeszcze musze pomyśleć nad kwiatkami bo garnitur jasny, koszula biała, kremowy musznik a suknia biała. I teraz nie wiem jakie mam dobrać dodatki. Może ktoś pomoże??
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 07:45   #503
zmarzenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 174
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez aaneczka Pokaż wiadomość
A ja chyba oszalałam Pojechałam w sobotę w końcu na przymiarkę mojej sukni ślubnej i... spodobała mi się inna. Jak ją zobaczyłam to po pierwsze , a po drugie . Na szczęście zupełnym zbiegiem okoliczności dało się wszystko odkręcić i mam nową MOJĄ sukienkę
Poza tym szukaliśmy obrączek i spodobały nam się takie proste, klasyczne. No i cena przystępna- 700zł. Zamówimy je, jak będziemy tam następnym razem (za 2 tygodnie), na razie intensywnie myślimy nad tym, co na nich wygrawerować.
No i jeszcze całą moją rodzinkę mamy "z głowy" jeśli chodzi o rozdawanie zaproszeń Z tej "przeprawy" zaproszeniowej wróciliśmy baaaardzo przejedzeni, a jeszcze cała rodzina Tżta...

My wybraliśmy cienkie, z żółtego złota obrączki, sama klasyka i wszędzie w dużych salonach i galeriach ceny były po ok. 500 zł. Przez przypadek weszłam do Jubilera na Mokotowskiej i tam będą kosztować ok. 350 zł w zależności od wagi. Także warto pytać.
Co do sukienek to moja jest na poprawkach u krawcowej i jak ją przymierzyłam z bolerkiem i bucikami to podoba mi się jeszcze bardziej.
zmarzenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 22:45   #504
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez maksiaczek Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny.

jeśli chodzi o spowiedź to absolutnie nie powiemy, że mieszkamy razem- niestety, będzie to kłamstwo w dobrej sprawie.
Maksiaczku! Prosze Cię, nie rób tego. Ponieważ bierzesz ślub, zakładam , że jestes osobą wierzacą. Dlaczego więc chcesz popełnić tak ogromny grzech? Nie wolno przystępować do sakramentu po świetokradzku. Zresztą któraś z dziewczyn napisała -> bierzesz ślub czyli chcesz zmienić ten stan mieszkania "na kocia łapę". Powinnaś więc dostać rozgrzeszenia. Może być ewentualnie problem z czasem między pierwsza, a drugą spowiedzią. Może przenieś się na ten czas do rodzinki. Jeśli nie masz takiej możliwości, to da sie jakoś załatwić, że pprzystąpicie do tej spowiedzi zaraz przed ślubem i ona wystarczy. Także prosze, nie rób tego. Po co paprać sobie niepotrzebnie sumienie? na pewno się uda inaczej to załatwić! głowa do góry!!!
__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 10:44   #505
jaśmina23
Raczkowanie
 
Avatar jaśmina23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: OLKUSZ
Wiadomości: 211
GG do jaśmina23
Smile Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Hej dziewczyny,

mam kilka pytań typu: kto za co płaci:/

Jak jest u was?? kto płaci za obraczki, kto za kościół, za samochód i dekorację, za kwiaty dla młodej, starszej i dla rodziców?? Za ubiór pana młodego??

U nas narazie mamy ustalone ze orkiestre pół na pół, wodeczke też i kazdy płaci za swoich gości
jaśmina23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 10:49   #506
jaśmina23
Raczkowanie
 
Avatar jaśmina23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: OLKUSZ
Wiadomości: 211
GG do jaśmina23
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez *Aga* Pokaż wiadomość
Przyszłam się pochwalić. Mamy już chyba wszystko, dziś kupiliśmy garnitur - o dziwo jasny i zamówiliśmy obrączki(będą za dwa tygodnie). W sumie jeszcze butów dla Ł. nie mamy ale buty to już najmniejszy problem. Teraz jeszcze musze pomyśleć nad kwiatkami bo garnitur jasny, koszula biała, kremowy musznik a suknia biała. I teraz nie wiem jakie mam dobrać dodatki. Może ktoś pomoże??
*Aga* na pasażu weneckim na ul. długiej w Krakowie, wejdż do ostatniego sklepu z garniturami na parterze, maja garnitury Intermoda miedzy innymi, ale gosciu który tam sprzedaje, potrafi super doradzić. Wez zdjęcie sukni a on Ci powie jakie dodtaki dla młodego Naprawe rewelacja- gość jest konkretny, mi szczęka opadła jak wybieralismy garnitur dla mojego Tż. Nigdzie nas tak nie obsłużono (ani w sosnowcu, ani w katowicach w końcu trafilismy tam).
jaśmina23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:05   #507
aguha
Rozeznanie
 
Avatar aguha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 618
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez jaśmina23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

mam kilka pytań typu: kto za co płaci:/

Jak jest u was?? kto płaci za obraczki, kto za kościół, za samochód i dekorację, za kwiaty dla młodej, starszej i dla rodziców?? Za ubiór pana młodego??

U nas narazie mamy ustalone ze orkiestre pół na pół, wodeczke też i kazdy płaci za swoich gości
U nas koszty jak narazie rozłożyły się następująco:
Młody płacił za obraczki, płaci za swój garnitur, za alkohol, napoje, będzie płacił za mój bukiet i swój mały do garnituru (bukietu dla świadkowej nie zamawiamy)
Ja płacę za swoją suknię, kupiłam zaproszenia i wysłalam je, kupiłam stroik na aukto.

Na dzień dzisiejszy tyle, również każdy płaci za swoich gości.
Kwestii kamerzysty, fotografa czy zespołu jeszcze nie rozpatrywaliśmy.
Ponieważ wesele robimy wspólnie z moją mamą finanse czerpiemy z trzech źródeł.

Generalnie nie ma żadnych sprzeczek co to tego kto ile i za co płaci. Pieniądze nie są dla nas tematem do kłotnie bo to bzdura totalna
Dla nas i bez ślubu wszystko jest wspólne bo się strasznie kochamy
__________________
...Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem...
Krzysztof Myszkowski
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200400430.png
LENKA JEST JUŻ Z NAMI - 15.06.2009 21.45 - 2990 g i 53 cm NAJKOCHAŃSZEGO SZCZĘŚCIA
aguha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 13:03   #508
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez jaśmina23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

mam kilka pytań typu: kto za co płaci:/

Jak jest u was?? kto płaci za obraczki, kto za kościół, za samochód i dekorację, za kwiaty dla młodej, starszej i dla rodziców?? Za ubiór pana młodego??

U nas narazie mamy ustalone ze orkiestre pół na pół, wodeczke też i kazdy płaci za swoich gości
A my postanowiliśmy wszystkie koszta związane ze ślubem rozłożyć na pół
I w sumie nie martwimy się kto za co ma płacić, dla nas to nie jest ważne.
Na razie wygląda to tak, że raz ja (tzn. moja mama, bo ja niestety nie pracuję jeszcze :/) za coś płace, a innym razem TŻ
Wydatki zapisujemy wraz z dopiskiem kto płacił
Na koniec zsumujemy wszystkie wydatki i podzielimy je na pół, podliczymy kto ile wydał i będziemy wiedzieć komu trzeba zwrócić i ile
__________________
26.06.2007 - obrona pracy magisterskiej - od teraz Pani mgr inż.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200109082441.png

Nasze zaręczyny
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200402030926.png

15.09.2007 - żoncia to ja
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070915060114.png
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 13:43   #509
jaskier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 222
GG do jaskier
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

Cytat:
Napisane przez jaśmina23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

mam kilka pytań typu: kto za co płaci:/

Jak jest u was?? kto płaci za obraczki, kto za kościół, za samochód i dekorację, za kwiaty dla młodej, starszej i dla rodziców?? Za ubiór pana młodego??

U nas narazie mamy ustalone ze orkiestre pół na pół, wodeczke też i kazdy płaci za swoich gości
My wszystko chcieliśmy zorganizować sami - uzbieraliśmy więc pieniądze na skromny ślub i wesele. Jednak moi kochani rodzice stwierdzili, że dołożyli się sporo (90%) do ślubu mojej siostry więc mnie samej nie zostawią. Zresztą moje wesele będzie ostatnim bo już więcej rodzeństwa nie mam... Wesele będzie więc na większą liczbę osób niż planowaliśmy. Na razie załatwiamy wszystko sami i sami płacimy a gdy już się zapasy wyczerpią pomogą rodzice. Na pewno zapłacą za suknie i zespół. Na resztę powinno nam starczyć z oszczędności.
jaskier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 14:10   #510
agusia154
Raczkowanie
 
Avatar agusia154
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 37
GG do agusia154
Dot.: Ślub we wrześniu 2007

u nas jest tak ze odkladamy pieniadze od ok. roku tyle ile sie da. i nie zwracamy uwagi kto ile i za co zaplaci najwazniejsze zeby bylo pieknie w koncu bedziemy malzenstwem i wszystko juz od dawna uwazamy za wspolne.. wiekszosc placimy sami. i tak mialo byc ale rodzice sie uparli ze nam pomoga wiec moi rodzice zaplacili za moja suknie buty dodatki i strojenie Kościoła a rodzice TZ za jego calkowite ubranie i moj bukiet no i obraczki
agusia154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 16:46:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.