Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-14, 13:57   #1111
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
ja pierwszy cykl miałam po 34 dniach... niby objawy są, a okresu nie ma
ja pierwszy i drugi mialam normalnie, czyli po 30 dniach, teraz czekam na @ cos ze 45 dni... od 2 dni mam plamienie wiec powinien sie juz zaczac
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:12   #1112
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
ja pierwszy i drugi mialam normalnie, czyli po 30 dniach, teraz czekam na @ cos ze 45 dni... od 2 dni mam plamienie wiec powinien sie juz zaczac
Życzę w miarę bezobjawowego dochodzenia do normalności.

Ja zaczęłam znowu brać tabsy, bo za dużo stresu miałam.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:35   #1113
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MariCarmen Pokaż wiadomość
Witam,
Moj problem polega na tym,ze po wielu (9)latach brania tabletek antykoncepcyjnych,prawie bez przerw, zdecydowalam sie je odstawic. I pierwszy raz, rok temu,zaczely mi tak wlosy wypadac i cera sie tak pogorszyla,ze wrocilam do tabletek...

Po roku, ponowilam probe i efekt jest ten sam...Nie biore juz trzy msce...i wygladam jakbym miala znow 16 lat...pryszczata,z wlosami przetluszczajacymi sie,ale najgorsze,ze tak strasznie wypadaja.
Moje pytanie: czy jest sens sie meczyc...? Czy moge miec problemy z zajsciem w ciazy po wielu latach stosowania anytkoncepcji?Czy to normalne,ze tak zle reaguje po odstawieniu? Jak moge moim wlosom pomoc...
Bardzo prosze o porade...i z gory dziekuje.
Powiem ci co ja bym zrobiła! Nie wróciłabym do tabletek jesli juz odstawiłam, jestem w takiej samej sytuacji jak ty i my wszystkie tu w takiej jestesmy. Właosy miałam od zawsze cieniutkie mały kucyk, teraz jak mi wypadaja tez mam wrażenie że wylysieje. A cera szkoda gadac, pryszcze sucha!! Wieć odpowiadam na Twoje pytanie: tak, to normalne że twoj organizm tak reaguje, a im szybciej odstawisz to szybciej wszystko wróci do normy. Niekiedy to trwa kilka mioesiecy a nawet lat. Zalezy jak o to dbasz, a nie zaszkopdzi wizyta u dermatologa lub kosmetyczki , zawsze coś poradzi.
Cytat:
Napisane przez bluestone Pokaż wiadomość
madziwnia
Tak nie wolno !!!!!ja byłam leczona tabletkami anty no i po skończeniu opakowania lekarz kazał mi w ósmym dniu zarzyć 5( albo 8 nie pamiętam bo to było 6lat temu) z kolejnego opakowania aby wszystko wróciło do normy !
Wybacz, ale kto cie leczył? Naprawde NIGDY nie szłyszałm żeby po skonczeniu brac jakies tabsy. A jak sama powiedziałas to było 6 lat temu, a do tej pory jest mnóstwo innych tabsów o innym poziomie hormonów i wszytsko poszło do przodu. Może kiedys tak było ale teraz nie słyszałam.
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:09   #1114
bluestone
Raczkowanie
 
Avatar bluestone
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 65
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
Powiem ci co ja bym zrobiła! Nie wróciłabym do tabletek jesli juz odstawiłam, jestem w takiej samej sytuacji jak ty i my wszystkie tu w takiej jestesmy. Właosy miałam od zawsze cieniutkie mały kucyk, teraz jak mi wypadaja tez mam wrażenie że wylysieje. A cera szkoda gadac, pryszcze sucha!! Wieć odpowiadam na Twoje pytanie: tak, to normalne że twoj organizm tak reaguje, a im szybciej odstawisz to szybciej wszystko wróci do normy. Niekiedy to trwa kilka mioesiecy a nawet lat. Zalezy jak o to dbasz, a nie zaszkopdzi wizyta u dermatologa lub kosmetyczki , zawsze coś poradzi.

Wybacz, ale kto cie leczył? Naprawde NIGDY nie szłyszałm żeby po skonczeniu brac jakies tabsy. A jak sama powiedziałas to było 6 lat temu, a do tej pory jest mnóstwo innych tabsów o innym poziomie hormonów i wszytsko poszło do przodu. Może kiedys tak było ale teraz nie słyszałam.
Skoro Wiesz lepiej.......
__________________
bluestone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:26   #1115
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bluestone Pokaż wiadomość
Skoro Wiesz lepiej.......
Jak juz zaczełam to spytam, ale nie robie tego złośliwie, i tak czytam swoja powyższa odp. do ciebie tez tak bym odebrała.. przepraszam. Ale pwoiedz mi czy jesli wziełaś wtedy te 8 tabsów na uregulowanie po odstawieniu to pomogło? I już nie gniewaj sie na mnie
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 22:33   #1116
agusieczek
Raczkowanie
 
Avatar agusieczek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 321
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
Jak juz zaczełam to spytam, ale nie robie tego złośliwie, i tak czytam swoja powyższa odp. do ciebie tez tak bym odebrała.. przepraszam. Ale pwoiedz mi czy jesli wziełaś wtedy te 8 tabsów na uregulowanie po odstawieniu to pomogło? I już nie gniewaj sie na mnie
Podpisuję się pod Twoją odpowiedzią, dwa razy odstawiałam i teraz po 9 latach lekarz nie wspomniał że coś mam jeszcze brać, a może bluestone w Twoim przypadku to na coś konkretnie było, wiesz cosik na organizm Twój

E dziewuszki nie ma na co się gniewać, każda pisze w swoim imieniu i ma swoje zdanie i oto tu chodzi
__________________

agusieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 05:55   #1117
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Po 34 dniach od odstawienia tabletek dostałam wreszcie okres (w międzyczasie było oczywiście krwawienie z odstawienia) tak więc to chyba całkiem nieźle mi organizm zadziałał. Tak sobie myślę, że może dzisiejszy pogrzeb mojej bardzo bliskiej cioci przyspieszył tą miesiączkę, ale takto jestem pewna, że gumki nie pękły (bo niestety abstynencja seksualna okazała się mitem )
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 07:55   #1118
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Po 34 dniach od odstawienia tabletek dostałam wreszcie okres (w międzyczasie było oczywiście krwawienie z odstawienia) tak więc to chyba całkiem nieźle mi organizm zadziałał. Tak sobie myślę, że może dzisiejszy pogrzeb mojej bardzo bliskiej cioci przyspieszył tą miesiączkę, ale takto jestem pewna, że gumki nie pękły (bo niestety abstynencja seksualna okazała się mitem )
Ja dostawałam tak 31-34 dni. Wcześniej miałam równiutko 28 dni. Ale stres i tak jest: "a może jestem w ciąży?" itd... czas po odstawieniu tabletek to była dla mnie istna nerwówka.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 14:44   #1119
pspsps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

cześć Dziewuszki mam pytanie, mianowicie nie biorę tabletek niecały miesiąc, a to z tego powodu, że po prostu zapomniałam wziąć nowego opakowania ze sobą, jak jechałam do domu na wszystkich święych, a właśnie wtedy powinnam je rozpocząć, no i zastanawia mnie, czy mogę rozpocząć to opakowanie wraz z pierwszym dniem miesiączki, czy jeśli nie brałam tabletek miesiąc to mogę tak po prostu do nich wrócić? czy to ma jakieś znaczenie? jeśli tak, to jaką przerwę powinnam zrobić? (tabletki jakie biorę to Yasmin) bardzo proszę o odpowiedz
pspsps jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 16:20   #1120
Wioletkaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 34
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

pspsps - od pierwszego dnia pojawienia się miesiączki możesz rozpocząć opakowanie.Pisze na ulotce
Wioletkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 17:03   #1121
pspsps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

hmm, to ja jakaś ślepawa jestem, bo jak przeglądałam ulotkę, to tego nie zauważyłam
dziękuję
pspsps jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 21:34   #1122
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
napisz coś jeszcze o tym gal vicie
galvit (zreszta nie tylko ten konkretny preparat, ale tez wiele innych) zawiera sitosterole. dzialanie: antyandrogenne, estrogenne, zmniejszające stężenie cholesterolu i lipoprotein we krwi, stabilizujące błony komórkowe, regulujące wydzielanie łoju.
oficjalnie lek stosowany w leczeniu przerostu gruczołu krokowego i przy utrudnionym oddawaniu moczu podczas stanów zapalnych prostaty. jednak stosuje sie go takze pomocniczo w leczeniu tradziku. ja domyslam sie, ze mam podwyzszony poziom androgenow, wiec ich obnizenie na pewno nie zaszkodzi mi, a moze pomoc w przypadku pogorszenia stanu cery po odstawieniu tabletek anty. zreszta kiedys juz stosowalam taka kuracje sitosterolami. zastanawiam sie tylko nad tym, czy stosowanie takich tabletek moze w znacznym stopniu zaburzyc wyniki badan hormonalnych, ktore mam zamiar zrobic za kilka tygodni... poki co zakupilam 4 opakowania galvitu, ale narazie ich nie biore. z cera narazie nic strasznego sie nie dzieje. jesli bedzie zle, to na pewno zaczne brac te tabletki.

dzis 23 dzien cyklu bez tabletek (liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki - a wlasciwie nie miesiaczki, tylko krwawienia z odstawienia). poki co dobrze sie czuje, cera i wlosy ok. libido jeszcze nie wzroslo w ten weekend strasznie bolala mnie glowa (naprawde strasznie!), byc moze ma to zwiazek z odstawieniem, ale wiadomo, ze nie musi. a od wczoraj bola mnie sutki. nie piersi - tylko sutki. nigdy czegos takiego nie mialam, przynajniej nie przypominam sobie. macie jakis pomysl czym moze to byc spowodowane?? i to by bylo na tyle ile bym dala zeby nadal przebiegalo tak bezproblemowo!!

Hanulinko! o co u Ciebie? odezwij sie...
anezka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 22:10   #1123
agusieczek
Raczkowanie
 
Avatar agusieczek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 321
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anezka Pokaż wiadomość
galvit (zreszta nie tylko ten konkretny preparat, ale tez wiele innych) zawiera sitosterole. dzialanie: antyandrogenne, estrogenne, zmniejszające stężenie cholesterolu i lipoprotein we krwi, stabilizujące błony komórkowe, regulujące wydzielanie łoju.
oficjalnie lek stosowany w leczeniu przerostu gruczołu krokowego i przy utrudnionym oddawaniu moczu podczas stanów zapalnych prostaty. jednak stosuje sie go takze pomocniczo w leczeniu tradziku. ja domyslam sie, ze mam podwyzszony poziom androgenow, wiec ich obnizenie na pewno nie zaszkodzi mi, a moze pomoc w przypadku pogorszenia stanu cery po odstawieniu tabletek anty. zreszta kiedys juz stosowalam taka kuracje sitosterolami. zastanawiam sie tylko nad tym, czy stosowanie takich tabletek moze w znacznym stopniu zaburzyc wyniki badan hormonalnych, ktore mam zamiar zrobic za kilka tygodni... poki co zakupilam 4 opakowania galvitu, ale narazie ich nie biore. z cera narazie nic strasznego sie nie dzieje. jesli bedzie zle, to na pewno zaczne brac te tabletki.

dzis 23 dzien cyklu bez tabletek (liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki - a wlasciwie nie miesiaczki, tylko krwawienia z odstawienia). poki co dobrze sie czuje, cera i wlosy ok. libido jeszcze nie wzroslo w ten weekend strasznie bolala mnie glowa (naprawde strasznie!), byc moze ma to zwiazek z odstawieniem, ale wiadomo, ze nie musi. a od wczoraj bola mnie sutki. nie piersi - tylko sutki. nigdy czegos takiego nie mialam, przynajniej nie przypominam sobie. macie jakis pomysl czym moze to byc spowodowane?? i to by bylo na tyle ile bym dala zeby nadal przebiegalo tak bezproblemowo!!

Hanulinko! o co u Ciebie? odezwij sie...
Piszesz że Cię bolą sutki , jeju mam to samo, już myślałąm że jestem nadwrażliwa, ale widzę że nie. Ja mam takie różowiutkie i bolące przy dotyku jak nie wiem co. 20 dzień odstawienia tab. Libido wzrosło bardzo, reszta bez zmian, a i jeszcze bolą mnie bardzo jajniki, nie codziennie ale czuję je bardzo.
__________________

agusieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 05:05   #1124
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

U mnie dalej bez okresu. Ale objawy mam podobne do waszych... Tzn mnie też bolały sutki i też niby wszystko wskazuje na to,że dostane okres, a okresu nie ma... Na razie nie mam problemów z cerą...Już 3tyg temu powinnam dostać i chyba pojde do lekarza... Jak kiedyś robiłam przerwe w braniu tabletek to okres dostałam normalnie,a teraz takie jaja się dzieją... Szczerze powiem, mam już dość... Ja chciałam zajść w ciąże, a teraz to już sama nie wiem co to będzie... ;-( ;-( ;-(
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:10   #1125
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Aga* Pokaż wiadomość
U mnie dalej bez okresu. Ale objawy mam podobne do waszych... Tzn mnie też bolały sutki i też niby wszystko wskazuje na to,że dostane okres, a okresu nie ma... Na razie nie mam problemów z cerą...Już 3tyg temu powinnam dostać i chyba pojde do lekarza... Jak kiedyś robiłam przerwe w braniu tabletek to okres dostałam normalnie,a teraz takie jaja się dzieją... Szczerze powiem, mam już dość... Ja chciałam zajść w ciąże, a teraz to już sama nie wiem co to będzie... ;-( ;-( ;-(

aby zajść w ciąże po odstawienieu tabletek, trzeba odczekać conajmniej pół roku a do tego zażywać kwas foliowy, innaczej można zaszkodzić tylko poczetemu dziecku...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 11:49   #1126
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

uff juz myslalam, ze jestem dziwolagiem z tymi bolacymi sutkami piersi bolaly mnie nie raz w zyciu, ale zeby tylko sutki to nigdy... no i chyba zaczynaja mnie pobolewac jajniki, czyzby jajeczkowanie...
oprocz tego jak narazie wszystko ok
anezka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 12:43   #1127
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja dostałam krwawienia z odstawienia potem mój "normalny" okres a teraz to niewiem oco chodzi ale tak bardzo mi dokucza lewy jajnik ze masakra.. i zastanawiam sie czy to jeszcze moze byc skutek odstawienia tebletek?Myslałam tez ze to moze poprosy zaczyna mi sie jajeczkowanie..
Ciąże wykluczam raczej.
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 18:52   #1128
Hanulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

No to dostałam okres co prawda wywołany sztucznie, zastrzykami z progesteronu, ale w końcu jest. Za 3 dni zaczynam Parlodel.

@anezka
Kochana, zaczekaj z Galvitem. Zrób najpierw wszystkie badania, a potem jeszcze skonsultuj decyzję z lekarzem. Niby to tabletki bez recepty, ale mimo wszystko lepiej je brać pod kontrolą, żeby sobie nie zaszkodzić. Fitohormony wiele się nie różnią od tych, przyjmowanych z tabletkami anty, dlatego te "cudowne" herbatki powodują w czasie picia powiększanie biustu. W naszej sytuacji trzeba na wszystko uważać.

Edytowane przez Hanulinka
Czas edycji: 2007-11-17 o 19:17
Hanulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 19:56   #1129
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hanulinka Pokaż wiadomość
No to dostałam okres co prawda wywołany sztucznie, zastrzykami z progesteronu, ale w końcu jest. Za 3 dni zaczynam Parlodel.

@anezka
Kochana, zaczekaj z Galvitem. Zrób najpierw wszystkie badania, a potem jeszcze skonsultuj decyzję z lekarzem. Niby to tabletki bez recepty, ale mimo wszystko lepiej je brać pod kontrolą, żeby sobie nie zaszkodzić. Fitohormony wiele się nie różnią od tych, przyjmowanych z tabletkami anty, dlatego te "cudowne" herbatki powodują w czasie picia powiększanie biustu. W naszej sytuacji trzeba na wszystko uważać.
moze masz racje. dlatego tez narazie wstrzymalam sie z braniem tych tabletek. poki co nie musze, bo narazie nic zlego nie dzieje sie z moja cera. do lekarza pojde za jakies 2-3 tygodnie. wtedy tez zrobie badania hormonow, usg i zobaczymy co dalej. zepewne tez bede musiala brac progesteron. w kazdym badz razie ciesze sie, ze w koncu zdecydowalam sie odstawic tabletki. mam zamiar byc twarda i nie zrazac sie nieprzyjemnymi konsekwencjami
trzymam kciuki zeby u Ciebie wszystko bylo w porzadku, odezwij sie czasem co dalej sie u Ciebie dzieje
anezka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 17:17   #1130
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziwczyny,słyszałam ze po ostawienbiu tabletek zwieksza się płodnosc kobiety ..nie wiecie ile to trwa ?I jak długo schodzą hormony z organizmu?

Teraz biore yasminelle i czuje sie fatalnie zastanawiam sie nad odstawieniem biore je 6 miesiecy ,myslałam nad przerwą (tylko pytanie jak długa jest potrzebna) i pojscie do dobrego gin ktory zrobi mi test na hormony i dobierze dobre tabletki..
Nie chce juz ryzykowac ze strzelaniną ktore beda dla mnei odpowiednie;\
Myslicie ze to dobry pomysł?czy lepiej poprostu nie robic przerwy i zmienic na inne (i znieniac tak długo az poczuje sie dobrze)
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 20:36   #1131
zielony_motylek
Rozeznanie
 
Avatar zielony_motylek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 896
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Jeśli chcesz zrobić przerwe to przynajmniej 3 miesiące, ale wydaje mi się, że lepiej jak pójdziesz do lekarza zanim podejmiesz taką decyzje i spytasz go co lepsze.. Zresztą i tak jeśli będziesz chciała zmienić tabletki to będziesz musiala się do niego przejść
__________________
zielony_motylek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-19, 21:50   #1132
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

no własnie tak myslałam tylko czy te 3 miesiace w celibacie?
(tyle tez tra ten zmozony okres płodnosci?)
A nie chce ryzykowac nawet jak bede uzywac gumek...

Do gin musze isc ale mam wizyte dopiero za 4 miechy,a ten do ktorego ide TYLKo po recepty jest beznadzijny i nei chce sie go radzic ;\
wiec myslałam ze odstawie tabletki i za 4 miesiace pojde na zbadanie poziomu hormonow i dobranie odpowiednich dla mnie..
Tylko po 1sze jak odstawie tab. to na styczen a wtedy mam sesje i boje sie jak bede reagowała na odstawienie..
a po 2gie boje sie tego zmozonego okresu płodnosci -_-
no i po 3cie z moimi tab. da sie zyc najgorszy jest 1,5 tyg z poczatku bilstra potem objawy mijają..nie wiem czemu tak jest ze kazdy poczatek opokowania powoduje u mnie dusznosci mdłosci i kiepski nastroj
(znazcy to nei jest 24 h-ale meczące)
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 04:39   #1133
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dostałam wreszcie okres!! Po 38 dniach oczekiwań... Tylko czemu taki obfity, mam nadzieje,że to tylko początek taki.
Ufff, ulżyło mi
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 07:59   #1134
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Aga* Pokaż wiadomość
Dostałam wreszcie okres!! Po 38 dniach oczekiwań... Tylko czemu taki obfity, mam nadzieje,że to tylko początek taki.
Ufff, ulżyło mi
takie wariacje będę do pół roku od zaprzestania zażywania tabsów
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 12:14   #1135
BetaBlue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Kiedy należy odstawic tabletki?

Cytat:
Napisane przez monaliza1986 Pokaż wiadomość
zastanawiam sie czy moze to byc równiez przez okres , który własnie mam..........
Proszę o poradę czy mogę odstawić tabl. jak się pomyliłam i wzięłam ją nie wczasie okresu wybrałam ich 6
BetaBlue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 19:34   #1136
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
takie wariacje będę do pół roku od zaprzestania zażywania tabsów
Ja pierwszy okres po odstawieniu miałam dokładnie w takiej samej "objętości" jak w trakcie brania tabletek. Po 4 dniach zostało już tylko lekkie plamienie a dziś szóstego dnia już mi się skońćzyło czyli wyszło na to że cała miesiączka trwała 4,5 dnia
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-20, 20:48   #1137
Wanilia2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

witajcie.

tabletki odstawiłam 21 sierpnia, dostałam krwawienia z odstawienia i od tej pory czekam na naturalny okres

ile? juz niemal 100 dni?

tabletki bralam 6 lat i nie bede juz ich łykać. To, ze to moje całe endometrium wygląda jak to okreslił gin MIZERNIE i to, ze tyle czekam na okres, utwierdziło mnie w przekonaniu ze poszukam innego zabezpieczenia.

za 1,5 roku chce zajsc w ciaze i ciesze się ze teraz juz odstawiłam bo jakbym to zrobiła za te 1,5 roku i chciała zajsc w ciaze to by było kino wiec dobrze ze juz robię to teraz.

objawy po ostawieniu - zadne. jest jak było. nie wiem jaki bedzie okres bo czekam.

moje pytanie jest takie

lekarka przepisała mi luteine po ktorej mam dostać okres.
ale nie wiem za bardzo czy nie lepiej tego nie brać i czekac ? no bo luteina tez sztucznie wywoła okres a ja chce miec naturalny nawet jak przyjdzie mi na niego czekać całe miesiace jeszcze.

Jak myslicie?
Wanilia2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 07:17   #1138
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Luteina ma wywołać okres, ale dzięki temu jest większa szansa, że następną miesiączkę dostaniesz już bez brania jakichkolwiek leków.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 16:52   #1139
monika1207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 20
GG do monika1207
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam Was bardzo serdecznie. Ja także odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam rok (cilest). 23.09 wziełam ostatnią tabletkę z listka i 26.09 dostałam miesiączkę ( z odstawienia) która trwała do 30.09. Lekarz powiedział że powinnam dostać miesiączkę naturalną 22.10, podczas kontrolej wizyty u mojej pani ginekolog 31.10 dostałam tabletki Luteina na wywołanie miesiączki. Po wybraniu całego opakowania tabletek ( brałam przez 7 dni ) do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu. Zaczynam się już bardzo niepokoić . Ciążę wykluczam całkowicie. Czy mam się zgłosić do lekarza ? ( termin wizyty pewnie wypadnie dopiero za 1,5 miesiąca ). Jak długo można czekać na pojawienie się miesiączki? , zależy mi na tym gdyż chcę wrócić do tabletek. Proszę o poradę. Pozdrawiam
monika1207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-21, 20:12   #1140
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monika1207 Pokaż wiadomość
Witam Was bardzo serdecznie. Ja także odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam rok (cilest). 23.09 wziełam ostatnią tabletkę z listka i 26.09 dostałam miesiączkę ( z odstawienia) która trwała do 30.09. Lekarz powiedział że powinnam dostać miesiączkę naturalną 22.10, podczas kontrolej wizyty u mojej pani ginekolog 31.10 dostałam tabletki Luteina na wywołanie miesiączki. Po wybraniu całego opakowania tabletek ( brałam przez 7 dni ) do dnia dzisiejszego nie dostałam okresu. Zaczynam się już bardzo niepokoić . Ciążę wykluczam całkowicie. Czy mam się zgłosić do lekarza ? ( termin wizyty pewnie wypadnie dopiero za 1,5 miesiąca ). Jak długo można czekać na pojawienie się miesiączki? , zależy mi na tym gdyż chcę wrócić do tabletek. Proszę o poradę. Pozdrawiam
W takim razie po co odstawiałaś? Na 1 czy 2 miesiące ? Nie bardzo rozumiem tą decyzję
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.