jak odzyskać pożyczone pieniądze? :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 20:02   #31
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Dziewczyny tu nie ma żadnego przestępstwa ani wykroczenia!! Nie mieszajcie.
Po prostu dziewczyny umówiły się na pożyczkę, umowa była jak rozumiem tylko ustna i teraz dziewczyna nie chce oddać kasy. Takich rzeczy dochodzi się w sądzie na drodze cywilnej, wątpię czy policja coś pomoże, myślę że nawet nie przyjmą zgłoszenia, ale postraszyć ją możesz.
Sytuacja Mirianki była inna, bo tam chodziło o konkretną rzecz.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 12:24   #32
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Subby20 - to ty nie mieszaj. Każda umowa, nawet ustna, czy smsowa jest ważna, tak samo, jak pisana!
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 12:41   #33
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

A ja się zastanawiam dlaczego autorka wątku nic nie pisze.
Wczoraj wieczorem zajrzałam tu,była-potem cisza.
I tak do tej pory...
Kurcze nie lubię tego.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 12:45   #34
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

ciekawe jak to sie skonczy
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 13:56   #35
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Subby20 - to ty nie mieszaj. Każda umowa, nawet ustna, czy smsowa jest ważna, tak samo, jak pisana!
Sunny jeśli już
Oczywiście, że jest ważna! Nigdzie nie napisałam, że nie jest. Jest po prostu trudniejsza do wyegzekwowania.
A policja nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o złamanie umowy, bo to nie jest żadne przestępstwo ani wykroczenie. Tu mógłby pomóc tylko sąd cywilny, ale nawet nie wiadomo o jakiej kwocie mówimy.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:08   #36
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Sunny jeśli już
Oczywiście, że jest ważna! Nigdzie nie napisałam, że nie jest. Jest po prostu trudniejsza do wyegzekwowania.
A policja nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o złamanie umowy, bo to nie jest żadne przestępstwo ani wykroczenie. Tu mógłby pomóc tylko sąd cywilny, ale nawet nie wiadomo o jakiej kwocie mówimy.
Cytat:
Napisane przez Ajrin Pokaż wiadomość
co to znaczy że czyn przepołowiony granicą 250zł? jest mi winna ponad 300zł.
Chyba dzisiaj pójdę na policję.. tylko boję się żebym ja jeszcze nie musiała płacić np. za wszczynanie postępowania , sprawy czy coś takiego ( nie wiem -nigdy nie miałam z takimi sprawami i z policją do czynienia)
.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:54   #37
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Co to za koleżanka! Idź koniecznie na policje, masz wydruk z gg- tylko uważaj, żeby tam żadnych Twoich gróźb nie było, bo jeszcze Cie posądzi albo nagraj waszą rozmowe dyktafonem


Pamietam, że kiedys mój chłopak nie mógł odzyskac pieniędzy- w końcu wybrał się do tego kolesia co pożyczył pieniądze.
Kazał mu oddac kase, chłopak oczywiście dalej uparcie twierdził, że nie ma. I nie odda. A to nie była mała kwota
Dostał w pysk, złamał mu się nos
I złapał go za ręke, powiedział, że jak mu nie odda kasy to zaraz mu złamie ręke..
Oczywiście kolega odrazu znalazł pieniądze. I po kłopocie.
No, ale pieniądze pożyczyła koleżanka- więc ta opcja odpada

Powodzenia!
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 15:02   #38
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

ja musze sie przyznac ze mialam sytuacje kiedy moj chlopak (juz dawno ex i nawet o to poszlo m.in.) pozyzcyl odemnie pieniadze pareset złotych jeszzce jak chodzilismy i do dzis nie oddal
bylam nawet u jego rodzicow ale powiedzieli ze nie maja aby mi oddac (lub nie chcieli)
nie mialam nic do gadania i czynienia pieniądze nie zostaly mi oddane i to wstyd sie przyznac ze przez chlopaka dziwne bylo juz ze pozyczal odemnie pieniadze jako moj chlopak (teraz mnie to dziwi ze bylam taka glupia)
no coz pieniądze przepadly...
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 15:12   #39
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
ja musze sie przyznac ze mialam sytuacje kiedy moj chlopak (juz dawno ex i nawet o to poszlo m.in.) pozyzcyl odemnie pieniadze pareset złotych jeszzce jak chodzilismy i do dzis nie oddal
bylam nawet u jego rodzicow ale powiedzieli ze nie maja aby mi oddac (lub nie chcieli)
nie mialam nic do gadania i czynienia pieniądze nie zostaly mi oddane i to wstyd sie przyznac ze przez chlopaka dziwne bylo juz ze pozyczal odemnie pieniadze jako moj chlopak (teraz mnie to dziwi ze bylam taka glupia)
no coz pieniądze przepadly...
Rany...
Totalny brak honoru z jego strony.
Całe szczęście,że jest już ex.
A tak z ciekawości-zdarza Ci się go zobaczyć teraz?
Ciekawa jestem jego zachowania w takiej sytuacji...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 15:50   #40
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Miałam kiedyś podobną sytuację.
Kobieta z którą pracowałam pożyczyła ode mnie 200zł (jęczała że jest sama, ma 2 dzieci na utrzymaniu itp. i jakoś żal mi się jej zrobiło; pomyślałam, że 200zł to nie tak dużo, a w danej chwili nie były mi potrzebne). Następnego miesiąca ja odeszłam z pracy, ona dalej tam miała pracować. Byłam dwukrotnie w pracy po pieniądze - za każdym razem mówiła że jeszcze nie dostała od kierownika. Miałam się zgłosić po pieniądze w poniedziałek, ale w niedzielę po południu dostałam od niej sms'a, że już tam nie pracuje i że się do mnie odezwie . Najlepsze było to, że nie znałam jej adresu, nikt zwspółpracowników nie wiedział gdzie ona mieszka, bo nawet jak odprowadzali ją kiedyś z jakiejś imprezy, to nie chciała żeby ją odprowadzali pod dom (dziwne, na utrzymanie nie miała pieniędzy a na imprezy owszem). Potem dowiedziałam się, że nie tylko ode mnie pożyczala pieniądze. Jej tel. nie odbierał. Potem ja znalazłam pracę w innym mieście i jakoś tak odpuścilam temat. Plułam sobie w brodę, ze byłam taka naiwna. Ale po jakichś 8 mies. napisała do mnie inna koleżanka z pracy i pytała czy odzyskałam już te pieniądze, i powiedziała mi że widziała tą delikwentkę i wie gdzie pracuje. Długo się nie zastanawiałam i pojechałam tam odzyskać swoje pieniadze. Strasznie się zdziwiła jak mnie zobaczyła. Przywitała mnie jak dobrą przyjaciółkę której nie widziała kawał czasu (miała tupet). Zaczęłam rozmowę krótko i zwięźle (poszłam z TŻ'tem ), że przyszłam po moje pieniądze. Czerwona się zrobiła jak burak i od razu mina jej zżedła. Wyciągneła z portfela 50zł i powiedziała, że tylko tyle ma. Żebym przyszła w innym dniu... srata tata... Ja jej mówię, że ja ci pożyczyłam więcej i ma mi oddać dzisaj całość, że nie będę za nią jeździć. Żeby jej się bardziej głupio zrobiło dodałam, że nie tak się umawiałyśmy, że miała mi dać znać, a tym czasem ja muszę jej szukać zeby odzyskać swoje pieniądze. Powiedziałam, że nic mnie nie obchodzi skąd weźmie, niech weźmie z kasy a potem szefowi odda (pracowała na jakimś bazarze z ciuchami), albo niech sama od kogos pożyczy (myslałam nawet o wzięciu ciuchów). Ale wygiągnęła pieniądze z kasy i bez problemu mi je dała. Na koniec powiedziała "przepraszam"
Walcz o swoje pieniądze. Jak wiesz gdzie ona mieszka to policja zawsze może do niej zajść. Weź wydruk rozmowy z GG i w drogę. Powodzenia
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 16:48   #41
Ajrin
Raczkowanie
 
Avatar Ajrin
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 108
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Dziewczyny, dopiero teraz się odzywam bo przed chwilką wróciłam, seminarium mi sie na uczelni przedłużyło i nie mam już na nic sił.
Nie byłam na Policji jeszcze, ponieważ dzisiaj przeprowadziłam rozmowe z moim dobrym kolegą, (dosyć pokaźnym i stanowczym ) i pod koniec tygodnia jedziemy do jej i jej chłopaka mieszkania, Krzysiek wściekł się tak samo jak ja ,jak mu opowiedziałam wszystko i powiedział że się postara odzyskać moje rzeczy (oprócz kasy jeszcze bluzka pożyczona kiedyś na wesele, i ten telewizor--on nie ma dla mnie znaczenia ale teraz po prostu nie chcę żeby korzystali z moich rzeczy, skoro okazała się taka podła to niech kupi sobie swój własny tv, skoro mi napisała że stać ich na wszystko na co im potrzeba, tylko nie ma ochoty mi oddać pieniędzy bo po co

a w naszej rozmowie na gg, nie ma żadnych gróźb tylko to postraszenie Policją i jej odpowiedź w której wyśmiałą Policję, no i wcześniej w trakcie rozmowy już mi puściły nerwy i jej troche nawtykałam że nie ma honoru itp...
Nie mieści mi się w głowie w jaki sposób ta dziewczyna myśli, skoro mi powiedziała że: "zachowuję się jak żałosny szczyl bo
wydzwaniam po kase i się nie odczepiłam"
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych i złych. Ludzie są albo
czarujący, albo nudni."

-Oscar Wilde
Ajrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 16:53   #42
Ajrin
Raczkowanie
 
Avatar Ajrin
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 108
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam dlaczego autorka wątku nic nie pisze.
Wczoraj wieczorem zajrzałam tu,była-potem cisza.
I tak do tej pory...
Kurcze nie lubię tego.
Droga Warszawianko wczoraj byłam, założyłam wątek, pogrzebałam w necie, potem poszłam spać, rano pojechałam na uczelnię, a zaglądam tu kiedy tylko mogę
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych i złych. Ludzie są albo
czarujący, albo nudni."

-Oscar Wilde
Ajrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 16:59   #43
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Widzę, że Wy dalej swoje z tą Policją... ja się już nie będę powtarzać.
Przy takiej sumie oczywiście dochodzenie sądowe nie ma sensu.
Szczerze- Twój sposób z kolegą wydaje mi się najbardziej sensowny, oczywiście do przemocy nie namawiam
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:11   #44
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Ajrin Pokaż wiadomość
Droga Warszawianko wczoraj byłam, założyłam wątek, pogrzebałam w necie, potem poszłam spać, rano pojechałam na uczelnię, a zaglądam tu kiedy tylko mogę
No to dobrze
Już myślałam,że może zapomniałaś o Nas,martwiących się tutaj

Wiesz co,ja się obawiam tej Waszej wizyty.
Twój kolega jak napisałaś jest postawny,więc może i ta dziewczyna się wystraszy-ale może też i wyniknąć np bójka.
Przecież siłą też do ich mieszkania nie wejdziecie-tak więc może w ogóle do rozmowy nie dojdzie..?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:12   #45
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Pamietam, że kiedys mój chłopak nie mógł odzyskac pieniędzy- w końcu wybrał się do tego kolesia co pożyczył pieniądze.
Kazał mu oddac kase, chłopak oczywiście dalej uparcie twierdził, że nie ma. I nie odda. A to nie była mała kwota
Dostał w pysk, złamał mu się nos
I złapał go za ręke, powiedział, że jak mu nie odda kasy to zaraz mu złamie ręke..
Oczywiście kolega odrazu znalazł pieniądze. I po kłopocie.
No, ale pieniądze pożyczyła koleżanka- więc ta opcja odpada
Dla mnie to to się najbardziej nadaje na policję


Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Widzę, że Wy dalej swoje z tą Policją... ja się już nie będę powtarzać.
Przy takiej sumie oczywiście dochodzenie sądowe nie ma sensu.
Szczerze- Twój sposób z kolegą wydaje mi się najbardziej sensowny, oczywiście do przemocy nie namawiam

taaa, szerzmy samosądy w państwie prawa.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:17   #46
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Dobra i na jakiej podstawie Policja ma działać????
Jak ma przyjąć zgłoszenie? Czego zgłoszenie w ogóle? Tego, że ktoś nie chce się wywiązać z umowy? A jak weźmiecie pożyczkę w banku i nie oddacie to Waszym zdaniem bank zgłosi to na Policję?!

Aha, przecież napisałam, że do przemocy nie namawiam.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:23   #47
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Zawsze, jak nie uda Ci się odzyskać pożyczonych pieniędzy, a złość Ci nie minie, możesz, tak sobie fantazjując, co nie, zwyczajnie odczekać parę tygodni, i się zemścić ; przyplątać się karnawałowym styczniowym nocoporankiem na jej osiedle i narysować kluczem do mieszkania, na masce samochodu jej lub jej chłopaka, ładnego kwiatka, np. Zapłaci za nowy lakier, to się już nie będzie tak cieszyć.

__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:43   #48
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
narysować kluczem do mieszkania, na masce samochodu jej lub jej chłopaka, ładnego kwiatka, np. Zapłaci za nowy lakier, to się już nie będzie tak cieszyć.

Albo -"Szczęśliwego nowego roku! "
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 18:04   #49
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Rany...
Totalny brak honoru z jego strony.
Całe szczęście,że jest już ex.
A tak z ciekawości-zdarza Ci się go zobaczyć teraz?
Ciekawa jestem jego zachowania w takiej sytuacji...
tak zdarzylo sie mi go zobaczyc bo mieszkamy w tym samym miescie, ma teraz dziewczyne i dziecko gdy ich mijalam na ulicy raz z nią jak byla w ciąży to popatrzyl na mnie z jakimś grymasem na twarzy jak by chcial powiedziec "co sie patrzysz"
moze to bylo dltego ze popatrzylam sie na brzuch jego dziopy co byla w ciąży w kazdym razie nawet o cześć nie bylo mowy...
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-11, 19:15   #50
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Zawsze, jak nie uda Ci się odzyskać pożyczonych pieniędzy, a złość Ci nie minie, możesz, tak sobie fantazjując, co nie, zwyczajnie odczekać parę tygodni, i się zemścić ; przyplątać się karnawałowym styczniowym nocoporankiem na jej osiedle i narysować kluczem do mieszkania, na masce samochodu jej lub jej chłopaka, ładnego kwiatka, np. Zapłaci za nowy lakier, to się już nie będzie tak cieszyć.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Albo -"Szczęśliwego nowego roku! "

Hehe dobre dobre
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 19:30   #51
Ajrin
Raczkowanie
 
Avatar Ajrin
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 108
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Nie będzie zadnej bójki na bank, bo niby między kim?
między moim kolega a nią?, między kolegą a jej chłopakiem?
nieee , on jest postawny i zdecydowany, ale nie głupi
gdybysmy cokolwiek im zrobili to by się obróciło podwójnie przeciwko nam, ponieważ nie dosyć że byłabym bez swojego długu to jeszcze oni mogliby iść spokojnie na policję i to by się kwalifikowało na jakąś sprawę ,jakaś przemoc...
ale tak nie będzie.. a nawet jeśli nic nie wskóram, to chociaż trochę im jeszcze o sobie przypomne-jak to jedna Wizażanka napisała, i ja to popieram że ostatecznie mogę jeszcze być dla mojej "koleżanki" naprawdę upierdliwa
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych i złych. Ludzie są albo
czarujący, albo nudni."

-Oscar Wilde
Ajrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 20:53   #52
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Dziewczyny,
nie mieszajcie autorce w głowie! Po pierwsze-policja nie ma NIC do tego!
"Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia"-żródło wikipedia. Polcja nie jest do rozstrzygania tego typu sporów między ludźmi!

Ajrin- wyjściem z tej sytuacji jest założenie dziewczynie sprawy z powództwa cywilnego.. Idąc na policje tak czy siak właśnie do tego dojdzie tyle że przez pośredników. Policja nic tu nie zdziała-bo jak? Zapuka do niej i powie-proszę oddać? W tym momencie rozmowa na gg nie jest ŻADNYM dowodem. To dopiero by było sprawdzane podczas postępowania sądownego- trzeba by było sprawdzać jej autentyczność itd.

Przy takiej kwocie odradzam jednak zakładanie sprawy- po pierwsze trzeba by tu wykorzystać biegłego- duuużo kosztuje rozmowa z nim. Masz kiepskie dowody- Ty będziesz twierdzić, że ona od Ciebie pożyczyła, ona że nie i tak każda może sobie po 100 świadków wzywać . Rozmowa na gg musiałaby być sprawdzana pod kątem adresów IP, komputery by były sprawdzane( masz oryginalnego Windowsa?) Trudna sprawa Jeśli przegrasz wiesz, że ponosisz koszty postępowania- napewno kilka(naście) krotnie przekraczające to 300zł.

Ewentualnie możesz to podciągać pod artykuł 286.


A jako ja to proponuje na nią ANONIMOWO choćby podesłać policje i zgłosić nielegalnego Windowsa albo napisać jej na samochodzie coś ładnego, ot życzenia noworoczne jak w propozycji wyżej
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!

Edytowane przez Ćwirka
Czas edycji: 2011-03-17 o 15:49 Powód: dopisek
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 21:46   #53
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Ćwirka dobrze wiedzieć Chociaż ustawowe zadanie Policji są znacznie szersze i na tego typu interwencje Policja też jezdzi (stety bądz niestety) - udzielając porady prawnej.
Ale z tym niszczeniem mienia to chyba żartujecie? Jeszcze dziewczyna dopłaci do tej pożyczki sporą kwotę pokrywając 'koleżance' lakierowanie samochodu. A uwierzcie mi, że można to udowodnić i odpowiedzieć za to.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 21:51   #54
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Potrafię sobie wyobrazić co czuje autorka watku.
Ja ostatnio bym straciła 10x mniejszą kwotę, bo 30 zł - byąłm na poczcie i w domu wieczorem zauwazyłam że mi Pani wydała resztę jakkbym dała jej 20 zł, a dałam 50. Aż mi się goraco zrobiło Poszłam na drugi dzień i bez problemu dostałam pieniądze


Co do pozyczki: dobry zwyczaj - nie pożyczaj. Ja się tego trzymam i sama też staram się nie pozyczać od kogoś (a jak już to od mamy ).
Jak widać na przykładzie autorki, nawet "przyjaciółce" nie można ufać
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 21:57   #55
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Ajrin, jadąc z kolegą o wyglądzie bysiora do mieszkania tej dziewczyny może to się skończyć jakąś awanturą czy szarpaniną, w wtedy to WY będziecie mieli kłopot. Jak Was dziewczyna oskarży o pobicie albo grożenie jej, to nie dośc, że nie odzyskacie pieniędzy, to jeszcze będziecie mieli sprawę w sądzie.

A na policji warto się przynajmniej zapytac, co zrobic i jak postepowac w tej sprawie. Może okazać sie, że ktos z funkcjonariuszy odwiedzi tą panne i to wystarczy, aby się pokwapiła ze zwrotem pożyczki.

Co do propozycji porysowania jej samochodu - nie potepiłabym Cie za cos takiego, ale ta panna na pewno sie domyśli, że to Twoja sprawka. A co, jesli ktoregoś dnia wrzuci Ci kamień do mieszkania przez szybę albo wezwie na pomoc SWOICH kolesiów?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 22:00   #56
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Jak juz jesteśmy przy gdybaniu.
Udowodnij komuś po kilku czy kilkunastu tygodniach od konfliktu (powiedzmy, że złość do wiosny nie wyparuje), że pręga na masce jest spod jego ręki. Co będą badać? Grunt? Sandałki? Klucze od mieszkania? Bierzesz stary nieużywany klucz i wyrzucasz po wszystkim...

Nie oszukujmy się, gdyby zachować spryt, raczej dużo można drugiemu złośliwie naszkudzić, świństwo to nie jest wynalazek współczesnych.
Koleżanka naszkudzila nawet nie będąc zmuszoną być sprytną.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 22:22   #57
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A co w tym dziwnego? Mówisz, że nie możesz się doprosić zwrotu pieniędzy, na dowód dajesz wydruk z GG i mówisz, że masz świadków na to, że pozyczka była. Może wystarczy telefon z komendy do tej panny, żeby sie wystraszyła. A póki co spróbuj ja naciągnąć na bardziej szczegółowa rozmowę na GG, żeby podać więcej informacji.
Zgadzam się. Policja Ci pomoże. Wyraźnie ich poproś jedynie o telefon do tej dziewczyny. Nie składaj żadnych zeznań, tak żeby policja nie musiała robić przy Tobie żadnej papierkowej roboty. Zwyczajny telefon, ew. odwiedziny z funkcjonariuszem (zwykłe wezwanie) u dłużniczki. Powinno pomóc. Życzę powodzenia.

Dobry zwyczaj - nie pożyczaj. Już kilka moich stówek gdzieś po świecie sobie chodzi i nie widzę szans na ich odzyskanie. Dlatego nie pożyczam i już.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:12   #58
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Jak juz jesteśmy przy gdybaniu.
Udowodnij komuś po kilku czy kilkunastu tygodniach od konfliktu (powiedzmy, że złość do wiosny nie wyparuje), że pręga na masce jest spod jego ręki. Co będą badać? Grunt? Sandałki? Klucze od mieszkania? Bierzesz stary nieużywany klucz i wyrzucasz po wszystkim...

Nie oszukujmy się, gdyby zachować spryt, raczej dużo można drugiemu złośliwie naszkudzić, świństwo to nie jest wynalazek współczesnych.
Koleżanka naszkudzila nawet nie będąc zmuszoną być sprytną.
Ostatnio panuje jakaś moda na rysowania obrazków na cudzych samochodach, nie wiem skąd to się wzięło, ale w mojej okolicy to istna plaga. Sama miałam przyjemność złapania kogoś na gorącym uczynku - facet był dosłownie w amoku podczas tworzenia swojego działa. Widziałam też film, na którym załapała się dość nierozważna pani skrobiąca coś na karoserii cudzego samochodu. Tym osobą się nie udało. Pomocne w ujawnianiu ów "artystów" są też osoby, którym nudno w zyciu i świat obserwują zza okna. Taki dziadek czy babcia siedzi w nim już od wczesnych godzin porannych. To zapewne nikły procent w porównaniu z ogółem, ale dla mnie to bez znaczenia, bo osobiście nie zniżyłabym się do takiego poziomu.

Każdy czyni co uważa za słuszne. Jeden kradnie cudze pieniądze drugi skrobie po lakierze.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:09   #59
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

Mi sie wydaje,ze w takiej sytuacji jestes bezradna Nic juz nie zrobisz..Sila jej nie zmusisz.A na przyszlosc zapamietaj : Dobry zwyczaj, nie pozyczaj .
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:35   #60
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: jak odzyskać pożyczone pieniądze? :(

oj.. jest tylko jedno rozwiazanie w tym wypadku: kogoś nasłac, pożadnie nastraszyć. Może da jakiś skutek;]
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.