ściąganie w szkole - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 17:52   #241
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ściąganie w szkole

Ściągania na (inne) oszustwo przekładać próbować nie trzeba, bo ściąganie nie jest wygodą, ułatwieniem, ani wsparciem, tylko, samo w sobie, ni mniej, ni więcej, kłamstwem, hochsztaplerstwem, oszustwem dokładnie.

I teraz będę bardzo złosliwa. Jakoś ksztalciuchowstwa i przyszłego kształciuchowstwa doskonale tu widać - umiejętność odróżniania zaradności od cwaniactwa powinno się opanować najpóźniej w gimnazjum.



Nikogo nie próbuję nawracać. Rzadko chce mi się robic za cudze moralne rusztowania . Ale tak trochę nieładnie okłamywac siebie, mówiąc, że to, co nie w porząsiu, wporząsiem jest.


Z 2 jednak strony, trudno odmowic logiki temu rozumowaniu.
Ściaganie jest be.
Będę ściągać czy nie będę ściagać?
E, nie, będę ściągać.
To co będę się martwic i potępiać <karać>, skoro i tak zamierzam w określony sposób postąpić.


Normalne mechanizmy obronne.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:52   #242
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
Dotyczyło to też przedmiotów pokroju PO czy sztuki "(z której akurat byłam dobra - więc potrzeby nie było...:P).
to po co ściągałaś, jak 'potrzeby nie było'?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:54   #243
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

iris_ek nie zgodzę się z Tobą, ze Ci ściągający będą marnymi 'urzędasami'. Skąd możesz wiedzieć kto jak się sprawdzi w zawodzie? Czy tylko zaliczone lub nie egzaminy mają na to wpływ? Większość zapewne nadrobi praktyką i jakiekolwiek braki w wiedzy się wyrównają.

Oczywiście Aeterno, ze ściąganie jest ble, ale mam niezwykle wyćwiczony kręgosłup moralny. No i niech będzie nawet cwaniactwem w czyimś mniemaniu. Mało istotne co ktoś sądzi, ważne że ja się z tym dobrze czuję i śpię bez problemu po nocach
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:54   #244
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez kleo14
Ja zawsze mam bilet (nie tylko na PKP ale również kartę miejską i w moim mieście kupuję bilety nawet na ten jeden czy dwa przystanki) więc nie zawsze ściąganie przekłada się na inne oszustwa, przynajmniej w moim wypadku.
I w moim
Sieciówka zawsze jest, a jak zapomnę to kupuję bilet.
A to, że czasami ściągam (i to z tych przedmiotów, z których na pewno nie będę zdawała matury, np historia, i z tych tematów, które mnie nie interesują*) to nie oznacza, że jestem oszustką na każdym kroku swojego życia.


* bo gdyby nie kazali mi się uczyć, dajmy na to, faraonów starożytnego Egiptu, podczas, gdy jestem na profilu biologiczno-chemicznym, na pewno mniej bym ściągała.


Aeterna, ja wcale nie mówię, że ściąganie jest takie wporząsiu ale nie jest to aż takie wielkie przestępstwo, a i w szkole nie jadę cały czas tylko na ściągach.
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:56   #245
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
to po co ściągałaś, jak 'potrzeby nie było'?
akurat ze sztuki nie ściągałam, chodziło mi o pokazanie tu przedmiotu,, traktowanego często gęsto jako pobocznego. Bo dla mnie taki PO właśnie takim przedmiotem było - trochę z niego wyniosłam np. opatrunki, które uważam za bardzo przydatne, jednak jednocześnie uczenie się kilku tabelek z alarmami - w trakcie bombardowania, skażenia czymś tam... czy diabeł wie czego, uważałam za bezsensowne.

Edit.
A gdy miałam jeszcze do wyboru tego samego dnia kartkówkę z "faworyzowanych" przeze mnie przedmiotów np. historia - przykładałam się właśnie do niej, a nie alarmów.


Cytat:
iris_ek nie zgodzę się z Tobą, ze Ci ściągający będą marnymi 'urzędasami'. Skąd możesz wiedzieć kto jak się sprawdzi w zawodzie? Czy tylko zaliczone lub nie egzaminy mają na to wpływ? Większość zapewne nadrobi praktyką i jakiekolwiek braki w wiedzy się wyrównają.
O lekarzu powiesz to samo? o prawniku? administratywiście? pielęgniarce? i wielu innych?
Ile dokumentów będzie musiało zostać źle podbitych, ilu petentów źle pouczonych, ile złych diagnoz lekarskich taka osoba będzie potrzebowała żeby "nadrobić"?
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:57   #246
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
ściąganie w szkole

Cytat:
* bo gdyby nie kazali mi się uczyć, dajmy na to, faraonów starożytnego Egiptu, podczas, gdy jestem na profilu biologiczno-chemicznym, na pewno mniej bym ściągała.
No i od nowa. Zapraszam do XIX w., na pensję dla dobrych panien, tam nie męczyli nadto brutalną edukacją, za to uczyli ładnie kaligrafować, haftować, a wiedza o ułamkach wystarczała do wtajemniczenia. ^^

Kochanie, to nie to, co myslisz.
...No dobra, to to, ale to był tylko seks!




Alez to nie jest cwaniactwo w moim mniemaniu. To, po prostu - jest cwaniactwo.

A wysypiania sie, naturalnie, bez złośliwości, życzę.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-16 o 19:08 Powód: post pod postem
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:02   #247
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
ale mam niezwykle wyćwiczony kręgosłup moralny.
znaczy, że często naginany?

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
No i od nowa. Zapraszam do XIX w., na pensję dla dobrych panien, tam nie męczyli nadto brutalną edukacją, za to uczyli ładnie kaligrafować, haftować, a wiedza o ułamkach wystarczała do wtajemniczenia. ^^

eot.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 18:04   #248
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
iris_ek nie zgodzę się z Tobą, ze Ci ściągający będą marnymi 'urzędasami'. Skąd możesz wiedzieć kto jak się sprawdzi w zawodzie? Czy tylko zaliczone lub nie egzaminy mają na to wpływ? Większość zapewne nadrobi praktyką i jakiekolwiek braki w wiedzy się wyrównają.
Po co iść na 6 lat owej slynnej tu, w tym temacie, medycyny. Lepiej zrobić kurs dla pielegniarek, i prosto na salę do szpitala.

nara.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:04   #249
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

ale widziecie, co wy piszecie?
pozniej, w rozmowach z innymi DOROSLYMI ludzmi
tez nie bedziecie sie wypowiadac w pewnych tematach, bo was nie obchodza?
chcecie po liceum uchodzic za ludzi swiatlych
jak najmniejszym kosztem?

wyksztalcenie o czyms swiadczy, nauka i wiedza poszerza horyzonty.
wy sie ograniczacie, do czego wam wygodnie.
potem lament, bo mnie bank oszukal, bo nie potrafie sobie procentu odestek wyliczyc,
bo w liceum zawsze sciagalam. wszkaze matematyka nieprzydatna.
Polski nieprzydatny - no bo po co lektury czytac, wiersze analizowac,
łacina kuchenna rządzi i czuły wojtek na onecie.
Historia nieprzydatna - po co komu wiedza o tym, co bylo. Jeszcze zrozumiem o co chodzi w polityce, i o co te konflikty na swiecie, i głowa mnie z nadmiaru wiedzy rozboli.

Rozumiem, ze z lenistwa mozna raz, drugi zrobic sciage, zamiast sie nauczyc. Choc dalej wstyd.
Ale pisanie o sciaganiu, jakby to byla najnormalniejsza rzecz na swiecie, pisanie, ze niektore przedmioty sa zupelnie nieprzydatne i DLATEGO sciagacie - wiekszy wstyd.
tym bardziej, ze tego nie widzicie.
Przyznajecie sie do własnego ignoranctwa. publicznie.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:06   #250
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
ściąganie w szkole

iris_ek tak powiem tak samo. Uważam, ze właśnie praktyka na to jest, by przyuczyć się do jakiegoś zawodu. Wykonuje się je pod okiem specjalisty, więc bez obaw, że przyszły lakarz kogoś uśmierci.

Ciekawe czy Ty nie będziesz popełniać żadnych błędów?

No i z mojej strony też koniec tematu. Wracam do nauki Pozostaje mi tylko zakończyć tym, że postępowania nie zmienię i nie żałuję.

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
znaczy, że często naginany?



Jak to w życiu

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-16 o 19:07 Powód: post pod postem
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:09   #251
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
No i od nowa. Zapraszam do XIX w., na pensję dla dobrych panien, tam nie męczyli nadto brutalną edukacją, za to uczyli ładnie kaligrafować, haftować, a wiedza o ułamkach wystarczała do wtajemniczenia. ^^
Ale czemu mam się uczyć czegoś, co i tak po zaliczeniu zapomnę?
To ja już wolę kaligrafię (przynajmniej bym ładnie pisała, przydałoby się w życiu).

Do zdania matury z matematyki chyba będzie potrzebne mi coś więcej, niż znajomość ułamków.


Awia, wiadomo, że każdą dziedzinę nauki trzeba mieć chociaż trochę opanowaną, ale czy muszę znać historię na takim poziomie, jakbym conajmniej miała zadatki na profesora tegoż przedmiotu ?
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 18:11   #252
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
ale widziecie, co wy piszecie?
pozniej, w rozmowach z innymi DOROSLYMI ludzmi
tez nie bedziecie sie wypowiadac w pewnych tematach, bo was nie obchodza?
chcecie po liceum uchodzic za ludzi swiatlych
jak najmniejszym kosztem?

wyksztalcenie o czyms swiadczy, nauka i wiedza poszerza horyzonty.
wy sie ograniczacie, do czego wam wygodnie.
potem lament, bo mnie bank oszukal, bo nie potrafie sobie procentu odestek wyliczyc,
bo w liceum zawsze sciagalam. wszkaze matematyka nieprzydatna.
Polski nieprzydatny - no bo po co lektury czytac, wiersze analizowac,
łacina kuchenna rządzi i czuły wojtek na onecie.
Historia nieprzydatna - po co komu wiedza o tym, co bylo. Jeszcze zrozumiem o co chodzi w polityce, i o co te konflikty na swiecie, i głowa mnie z nadmiaru wiedzy rozboli.

Rozumiem, ze z lenistwa mozna raz, drugi zrobic sciage, zamiast sie nauczyc. Choc dalej wstyd.
Ale pisanie o sciaganiu, jakby to byla najnormalniejsza rzecz na swiecie, pisanie, ze niektore przedmioty sa zupelnie nieprzydatne i DLATEGO sciagacie - wiekszy wstyd.
tym bardziej, ze tego nie widzicie.
Przyznajecie sie do własnego ignoranctwa. publicznie.
__________________
Masz 99% racji, w moim mniemaniu. Jeśli ktoś nie jest w stanie obliczać owych sławetnych procentów (a znam takich, którzy mieli z tym problem na dobrowolnej maturze z majcy) to powinien chyba wrócić do podstawówki.
Tylko kwestia skali jest dość istotna - bo w naszym szkolnictwie panuje model wszechwiedzy. Uczeń jednej klasy powinien wymienić wszystkich faraonów II dynastii (z dokładnymi datami śmierci) i jednocześnie robić skomplikowane obliczenia matematyczne/fizyczne, poopowiadać o biochemii i napisać książkę. Tak się nie da. Wg mnie system jest złyi to powoduje problemy. Inną sprawą jest, ze ludzie chcą mieć ze wszystkiego świetne oceny - najlepiej średnia 5,5. Tylko pytanie: za co, za ściąganie?


edit.
Izaluka wiem jak wyglądają praktyki. Niestety raczej nie robi się na nich rzeczy, z którymi ma się do czynienia w zawodzie, samodzielnie. I nie, zdaję sobie sprawę że błędy popełniać będę, jednak z teoretyczną podbudową mam większe szanse na zmniejszenie ich ilości i jakości.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:21   #253
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez iris_ek
Tylko kwestia skali jest dość istotna - bo w naszym szkolnictwie panuje model wszechwiedzy. Uczeń jednej klasy powinien wymienić wszystkich faraonów II dynastii (z dokładnymi datami śmierci) i jednocześnie robić skomplikowane obliczenia matematyczne/fizyczne, poopowiadać o biochemii i napisać książkę. Tak się nie da. Wg mnie system jest złyi to powoduje problemy. Inną sprawą jest, ze ludzie chcą mieć ze wszystkiego świetne oceny - najlepiej średnia 5,5. Tylko pytanie: za co, za ściąganie?
Właśnie o tym mówię.
Mam zamiar iść na coś związanego z kosmetologią/biochemią (fakt, mam ponad 2 lata do matury, ale mniej więcej plany dot. studiów sprecyzowane) I nie jestem w stanie dobrze nauczyć się tego wszystkiego.
A średnia 5,5 jest dla mnie w tym momencie nieosiągalna nawet przy pomocy ściąg
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:32   #254
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: ściąganie w szkole

moja wiedza mój skarb-szczerze mówiąc większa satysfakcje mam nawet z faktu samego posiadania pewnych wiadomości i uczenia się nowych rzeczy niż z ocen
choć miałam taki rok na studiach gdzie stypendium naukowe było moim być albo nie być- i to moje być wiązało się z religioznastwem, filozofią starożytną i współczesną, pedagogiką ,metodyką-ktoś by powiedział po co mi to jak moją przyszłościa będzie pewnie zostanie nauczycielem plastyki(no cóż taki kierunek-a ja siedziałam czytałam, notowałam, na wykłady chodziłam i bez ściągania zaliczałam-często moim wypowiedziom pisemnym brakowało wiele-natomiast miło było usłyszeć ,że przynajmniej wiem o czym piszę-oprócz stypendium dało mi to wymierne korzyści-stałam sie poważnym partnerem do dyskusji dla wielu ludzi, w tym dla wykładowców-warto czasem sę uczyć nie ściągac właśnie dla tej odrobiny przyjemnej konwersacji na niebanalny temat
a z tego co zauważąm to właśnie okres liceum i studiow jest czasem kiedy nabywamy większośc swojej wiedzy, kiedy najwięcej się czyta i poznaje-(niewykluczam,że jest masa osób sięgajaca po ambitne lektury i samodokształcająca się w róznych dziedzinach i później)-i troszkę szoda było by mi zmarnować ten czas na ściąganie,żeby potem przez resztę życia bazować na wiedzy z podstawówki i ani me ani be...
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:35   #255
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
i ani me ani be...
ani kukuryku. Podpisuję się rekami i nogami pod twoim postem.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:07   #256
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: ściąganie w szkole

A mnie najbardziej 'rozwala', jak ludzie ściągają na kursach, za które sami płacą
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:35   #257
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Tylko mi nie pisz, że moja szkoła jest jakaś nie teges. Są to ludzie z tytułami doktorów, profesorów... Kompletnie niektórym wisi czy to napiszemy z głowy czy ze ściąg.
A dlaczego miałoby im zależeć,żeby każdy 'pisał z głowy'??
Przecież to nie w ich interesie leży,żeby student opuścił mury uczelni z konkretną wiedzą.
Dla nich się liczy to,co ma na papierze,lub to,co usłyszy podczas egzaminu.
I prawidłowo.
Oni tylko wykonują swoją pracę,a student ma do wykonania swoją.
Jak nie opanujesz materiału,to nie licz,że później dostaniesz dobrą pracę od 8 do 16 za 5 tysięcy złotych.
A już na pewno doktorowi z Twojej uczelni jest to obojętne,że jego studecni zasilą kasy w Tesco.



○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Tak lekceważącego stosunku do nauki to ja dawno nie widziałam.
I tak się zastanawiam,po co to niektórzy idą na te studia?
Dla dyplomu?,który i tak będzie tylko ozdobą na ścianie,bo pożytku z kawałka kartki żadnego nie będzie,bo dyplom bez wiedzy można o kant kuli rozbić .
A może,żeby przedłużyć młodość?,przelecą kolejne latka pod skrzydłami rodziców,w beztrosce i radości.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:36   #258
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej 'rozwala', jak ludzie ściągają na kursach, za które sami płacą
o to mnie tez
a zadania domowe odpisuja (z kursow jezykowych)
Po cholere chodza?
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:39   #259
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej 'rozwala', jak ludzie ściągają na kursach, za które sami płacą
hah, trafne spostrzeżenie.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 19:40   #260
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej 'rozwala', jak ludzie ściągają na kursach, za które sami płacą
Albo na studiach,które sami wybrali Przymusu nie ma i jak się komuś nie podoba studiować nie musi.A teksty,że jakiś przedmiot jest niepotrzebny mnie śmieszą...można się o tym przekonać np jak student 4 roku ekonomii ściągał na matmie na 1 roku,bo po co mu to ,a potem ma problemy chociażby z policzeniem prostych rzeczy na statystyce czy ekonometrii
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:52   #261
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ściąganie w szkole

Taa, biedne dzieciaki, tysiące szczegółów, skomplikowane obliczenia na matematyce i fizyce, napisanie książki, faktycznie, prawie profesorowie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:55   #262
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: ściąganie w szkole

ja tak tylko przypomnę, ze każdy ma prawo miec własne zdanie, ale powiedz cos na tym forum to zaraz Cię będą umoralniać czy sobie tego życzysz czy nie.

bo my jesteśmy tymi dobrymi, nie ściagamy, bo ściąganie to ZUUUUUO!, za to wy, które ściagacie jesteście godnymi pogardy namiastkami człowieka
miło tak sobie czasem powiedzieć, że super hiper jestem ja - i moralna taka i od innych lepsza.

i do tego te proste wnioskowania i generalizowanie:
-bo jak sciaga to i w sklepie ukradnie
-bo jak ściaga, to nieuk, bez wiedzy o czymkolwiek, ignorat, z którym nie zamienisz inteligentnego słowa
-bo jak sciaga to w pracy będzie do bani, albo lepiej- będzie szukał pomocy naszej, a wtedy kij mu w oko, niech zdycha
-bo jak sciaga to duma go rozpiera i smieje się w głos z nas- pracowitych mrów robotnic.

Awia Twoja irytacja naprawdę jest godna lepszej sprawy, a i kijem Wisły nie cofniesz.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 19:56   #263
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

[1=e49053b4781f408f3584008 be78503b2c10ffec8;6053221]ja tak tylko przypomnę, ze każdy ma prawo miec własne zdanie, ale powiedz cos na tym forum to zaraz Cię będą umoralniać czy sobie tego życzysz czy nie.

[/quote]

Aete, skąd wiedziałaś?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:02   #264
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Taa, biedne dzieciaki, tysiące szczegółów, skomplikowane obliczenia na matematyce i fizyce, napisanie książki, faktycznie, prawie profesorowie.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Uważam, ze przesadą jest faszerowanie dzieciaków w gimnazjum rachunkiem prawdopodobieństwa - znam taki przypadek z autopsji (podobny przypadek miałam w liceum - będąc w klasie niemieckojęzycznej przerabiałam dokładnie to samo z matematyki co mat-fiz, tylko dlatego, ze pani miała wygórowane ambicje). Nie usprawiedliwiam tych, którzy ściągają - w moim odczuciu ściąganie jest złe. Po prostu. Jednak póki system nie założy pewnej małej segregacji już na początku (no, może z wyjątkiem podstawówki) i nie zmienimy podejścia do ocen - bo "kto ma dobrą ocenę a ściągnął jest cool, a kto ma dobrą ocenę ale się nauczył jest jajogłowym kujonem" - nic nie pomoże w walce ze ściąganiem.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:02   #265
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ściąganie w szkole

Zaznaczę, że do poirytowania mi daleko...
Umoralnianie, wbrew pozorom, mnie nie interesuje, a już na pewno dlatego, że każdy w końcu robi monitorem ''pyk'', i idzie robić swoje.
Za to gdy ktoś wylewa złote treści w rodzaju ściagam, i to jest jak gdyby w porządku, to nic złego czyli, wniosek prosty - to coś dobrego - to mi się może zrobić wesoło na taki właśnie widoczek.
Nie ma żadnej różnicy między zrzynaniem na klasówkach, a np. dyskretnym świsnięciem księdzu z tacki monety 5-złotowej - jakkolwiek sumienie każdej jednostki postanawia w tej kwestii inaczej.


Gdyby ściąganie miałoby być w porządku, i niczym złym, to nie byłoby sprawdzianów, egzaminów i kolokwiów - proste chyba, nie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:05   #266
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

Ja sie wcale nie irytuję

Moze dzieki temu ktos sie zastanowi nad tym, co robi.

A i tym, co sciagaja i dostaja stypendia - w mojej szkole - zycze powodzenia.
80 PLN (słownie osiemdziesiat) na semestr ( słownie - jeden semestr)
za srednia od 4.5
a zeby miec piatke, trzeba dostać 94% na tescie.
czwórka jest od 88%
powodzenia
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:07   #267
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ja sie wcale nie irytuję

Moze dzieki temu ktos sie zastanowi nad tym, co robi.

A i tym, co sciagaja i dostaja stypendia - w mojej szkole - zycze powodzenia.
80 PLN (słownie osiemdziesiat) na semestr ( słownie - jeden semestr)
za srednia od 4.5
a zeby miec piatke, trzeba dostać 94% na tescie.
czwórka jest od 88%
powodzenia
serio? to szaleją!
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:08   #268
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Natalee, dobrze gadasz, a raczej piszesz

Aeterna, nie wiem, może Ty widzisz sens uczenia się rzeczy, z których nie będziesz w ogóle w życiu korzystała, ale ja nie. Nie ściągam z przedmiotów, które lubię i które rozumiem. Liceum ogólnokształcące, jest chyba zbyt ogólnokształcące, ponieważ ja, dzięki kochanej nauczycielce od geografii, mam ją na wyższym poziomie niż chemię.

Irys_ek w pierwszej klasie LO jestem do przodu z materiałem z matematyki w porównaniu z klasą mat-fiz właśnie.
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:11   #269
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
ściąganie w szkole

Irisek, to że i w szkole moga byc psychopaci , to jest oczywiste. Oficjalnie jest określony programem materiał do zrealizowania i to on wlasnie realizowany być powinien.

I też chodziłam do jakże super hiper wypasionego ogólniaka, do którego bez znajomości lub bardzo wysokiej średniej się nie dostałeś (decydowały egzaminy wstępne, więc wcześniejsze szkolne oceny i tak były drugorzędne, ale rywalizacja była bardzo ostra - i ten poziom szkoła trzyma dalej) - i prawda jest taka, że niesamowite i, o jakże profesorskie, pojęcie o temacie to mogli mieć olimpijczycy, a to z tego względu, że, w związku z powyższym (), przyswajali więcej wiedzy, niż owa wymagana standardowa ilość. (Pomine już, że wygranie nawet wszystkich ;-) olimpiad nie gwarantowało nikomu magistra z automatu, i przypuszczam, że to się w ostatnich czasach nie zmieniło ).



Bez kitu, szkoły nie były i długo jeszcze nie będą przewidywane dla geniuszy, tylko dla przeciętnych ludzi.
:P

Cytat:
Aeterna, nie wiem, może Ty widzisz sens uczenia się rzeczy, z których nie będziesz w ogóle w życiu korzystała, ale ja nie. Nie ściągam z przedmiotów, które lubię i które rozumiem. Liceum ogólnokształcące, jest chyba zbyt ogólnokształcące, ponieważ ja, dzięki kochanej nauczycielce od geografii, mam ją na wyższym poziomie niż chemię.
Słodkie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-12-16 o 20:21 Powód: post pod postem
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 20:12   #270
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Aeterna, nie wiem, może Ty widzisz sens uczenia się rzeczy, z których nie będziesz w ogóle w życiu korzystała, ale ja nie.
No wiesz, zależy co przez to rozumieć. Jeśli ktoś jest historykiem to niepotrzebna mu znajomość wszystkich pierwiastków, z liczbami atomowymi itp. ale wypadałoby żeby wiedział, że H2O to woda a nie kwas siarkowy. Tak bardzo ogólnie rzecz ujmując.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 19:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.