Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-17, 19:15   #91
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tego to już nie rozumiem.
Wszyscy (tak jak wczesniej pisałas) maja cennik, wszytsko "czarno na białym". a ksiądz nie moze miec cennika, tylko brac "co łaska"? Dlaczego? Ja jestem jak najbardziej za cennikiem, jasnym i wiadomym dla wszystkich. Jestem za tym, żeby kazdego ksiedza obowiazywał własnie cennik a nie "co łaska". Bo to dopiero jest pole do naduzyć!



No to ja musze chyba jednak buzię otworzyc i powiedzieć, że:

za slub nie zapłaciłam ani grosza (chociaz chciałam i polecieliśmy z "kopertą" ). Ksiadz koperty nie wziął, życzył nam wszytskiego najlepszego i stwierdził, że od ludzi swiezo po studiach grosza nie weźmie.

w całkiem innym miescie i w całkiem innej parafii ksiądz po kolędzie chodząc, koperty od nas nie brał. Machał ręką na tę nasza kopertę i tylko słyszelismy " nie trzeba, nie trzeba".

Jakos szczególnej biedy po nas widac nie było
i znowu czytając wizaż mam wrażenie, że mieszkam na całkiem innej planecie niż wszyscy
chodzi mi o to, że nie maja cennika a jednak podaja konkretne kwoty (lub widelki "od...do...")za slub czy pogrzeb i to jest wlasnie obluda.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:15   #92
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
A czy nie uważasz tak na serio, że ksiądz to nie tylko zawód ale i powołanie i powinien dawać jednak dobry przykład i to nie dobry przykład krętactwa. Akurat oszukiwanie urzędu skarbowego jest poniżej poziomu.

Nie najeżdżam jak to ujęłaś na bardzo zły kościół katolicki, bo sama go tworzę i jestem jego częścią, ale jednocześnie nie ma klapek na oczach. Spotkałam sie z różnymi księżmi, tak jak rożni są ludzie i podałam konkretny przykład nie uogólniając na wszystkie parafie.

Co jeśli dla człowieka ceremonie kościelne mają duże znaczenia, a w portfelu pustki. W sytuacji jaką jest pogrzeb nie możesz przecież powiedzieć, że odłożysz go na później.


Dla mojego dziadka, który przeżył ponad osiemdziesiąt lat, cale życie chodził regularnie do kościoła i przystępował do sakramentów była to bardzo ważna kwestia i gdy umarł pogrzeb wyglądał tak jak on sobie tego wcześniej zażyczył.
Gdybyśmy nie mieli odpowiednich funduszy nie moglibyśmy spełnić jego ostatniej woli. Jeśli popierasz takie rozwiązania, żeby na sakramenty było stać tylko tych lepiej usytuowanych to faktycznie nie ma co ciągnąć tematu, bo ja swojego zdania w tej kwestii nie zmienię.
Amber, chyba nie za bardzo się porozumiałyśmy. A ja też nieopatrznie zacytowałam Twoją wypowedź, o Twojej konkretnej sprawie, za co przepraszam. Tak, rzeczywiscie, akurat Ty nie uogólniałaś, ja nakręciłam się tym wątkiem, który według mnie przekształca się miejscami w besensowną chyba dyskusję o złym, wrednym Kościele

Pisałam bowiem ogólniej.

W żadnym fragmencie nie napisałam, że ksiądz to tylko zawód, że może nie być uczciwy, może np. oszukiwać urząd skarbowy.
Ale to strefa tego, co się powinno, czego nie powinno. Założenia idealne. Ja pisałam o rzeczywistości. A więc- np. nie powinien, ale ... oszukuje..
Co do dobrego przykładu... Wydaje mi się zawsze, że ludzie dorośli i w miarę świadomi nie kierują się w życiu przykładami, a swoim sumieniem, ktore nie rozgrzesza ich wtedy, kiedy widzą innych, postępujących źle. Przykładowo- taki dorosły parafianin nie zacznie nagle kraść tylko dlatego, ze widział swojego proboszcza kradnącego i wziął z niego przykład.
Co więcej, jestem gotowa szybciej "rozgrzeszyć" księdza z jakiejś wtopy. Zaraz piszę dlaczego- z powodu tego, że tkwi w pewnym sensie na świeczniku, narażony chyba na więcej złych okazji, a z miejszą możliwością złapania pionu, oddechu psychicznego , tkwi często w trudniejszej rzeczywistości, a jest słabszy- choćby ze względu na celibat, samotność, dwuznaczną sytuację, brak osadzenia wśród bliskich.

Co do opłat za usługi księży- znam wielu takich, kótrzy nie zawsze biorą opłaty, potrafią zrobić coś za darmo.

Przykro, że nie trafiliście na jednego z nich.

Nigdzie nie napisałam, że popieram rozwiązania, że na sakramenty ma być stać tylko lepiej sytuowanych, prosze mi tu nie imputować.

Uważam, że strawa finansów Koscioła powinna być uregulowana, choćby na wzór Niemiec- opodatkowanie. Ale z możliwością - gdy kogoś na to nie stać- po prostu zmiejszenia opłaty albo jej zlikwidowania.

A moje największe zdziwienie- dotyczące dążenia nie za bardzo wierzących, żeby koniecznie ceremonie odprawiał im ksiądz- bo to godniejsze- pozostaje.
Ale, Amber - nie odnoszę tego do twojej rodziny, ale do innych wypowiedzi i do ogólnie obserwowanej tendencji.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:27   #93
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Kota faktycznie inaczej cię za pierwszym razem zrozumiałam.

Także popieram pomysł z opodatkowaniem, ale to już temat na odrębny wątek.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 01:27   #94
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale,jakie to ma znaczenie?

Gro ludzi w Polsce pracuje na czarno i żadnych składek nie płacą-to jest dopiero oszustwo,bo pozostali podatnicy przez to płacą tyle,ile płacą,bo dziurę w budżecie trzeba czymś załatać-a najłatwiej ściągać z tych wypłacalnych.

6000 tysięcy netto dla kapelanów w służbie celnej??
Poproszę linka,chętnie przeczytam .

A myślisz,że katechetą może być osoba,która przyjdzie 'z ulicy'-zapyta,czy nie potrzebują katechety i już zostanie nauczycielem religii?
Księżą są wykształconymi ludźmi,bo każdy z nich kończy przecież,żeby mógł zostać księdzem-Wyższe Seminarium Duchowne,w którym nauka trwa 5 lat.
Ktoś idzie na studia np.-ekonomia,a ktoś idzie do seminarium.
Więc-przynajmniej do prowadzenia lekcji religii są tak samo przygotowani,jak pani od polskiego,czy pan od historii.

No bez przesady.
Ksiądz nie jest niczemu winien,że ktoś nie ma co do garnka włożyć i nie widzę powodu,dla którego,w geście solidarności(?) ,miałby też o pustym żołądku chodzić.

A słyszałam,słyszałam.
I powiem tak:
-nikt tych ludzi nie zmuszał do zaciągania kredytów,jeżeli go zaciągnęli,to znaczy,że chcieli i niczyja tu wina,że padli ofiarą własnej naiwności.
W każdym środowisku zdarzają się różni ludzi-wśród duchownych także,dlatego każdy człowiek,w pierwszej kolejności powinien kierować się własnym rozumem,a dopiero później słuchać,co mówią inni i 'rozbierać to na części pierwsze' ,żeby wyciągnąć własne wnioski-zwłaszcza przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.



Plotki,plotki,plotki -od jakiejś gospodyni,z jakiejś plebani gdzieś tam w Polsce ,nie są wiarygodnym źródłem informacji .

Wydaje mi sie ze tak naprawdę sie z nami zgadzasz, tylko poprstu bawi Cię obalanie naszych argumentów. Powiem Ci coś , miałem za komuny kolegę starszego. JA miałem wtedy 13 lat on jakieś 18. Był złodziejem. Sprawa podobna do tej co ją kiedys gdzieś opisywali dawno temu. Otórz ten mój kolega okradał magazyn na plebanii. z darów które kosciół dawał biednym. Wiesz co jest najlepesze? Nikt tego na policji nie zgłosił. A wiesz czemu? Tam były jeansy, kosmetyki, kupe róznych rzeczy. A ksądz wiernym i tak zawsze tylko solone masło dawał, bo resztę opychali na bazarze. Więc jak juz mój kolega czasem ich skubnął to poprostu zaciskali wargi i pilnowali lepiej ;-)

pytałem o celibat i widze żę nie wiesz. a ma to znaczenie sporoe w kontekście naszej dyskusji. Pewnie dlaczego martin luter przybił swoich 95 tez na drzwiach w kościele w wittemberdze też nie wiesz? Widzisz to co głosił Jezus zostało przez kosciół przez wieki ogromnie wypaczone. Np celibat został wprowadzony w kosciele dopiero w XIIw. czyli 1200 lat po śmierci chrystusa. Decyzja ta była spowodowana checia utrzymania latyfundiów koscielnych. Poprostu po ksiezach biskupach itd nie dziedziczyły ich dzieci. Bodajże do 15 w kosciół sprzedawał odpusty czyli za pieniadze odpuszczał grzechy. Był to główny powód buntu lutra i reformacji. cZarni zawsze jak tylko mogli starali sie trzymać lud w ciemnocie. Bardzo długo nie chcieli tłumaczyc biblii i czytali ją biednym głupkom po łacinie, zachowujac dla siebie przywilej jej dowolnej interpretacji (nadal zresztą dowolnie ja interpretują. Jak trzeba kogoś kopnać stosuje się zasady starego testamentu, jak oni coś przestkrobią to klepią o miłosci bozej i o odpuszczaniu). Kosciół zawsze (robi to do dzis) starał sie miec ogromny wpływ na edukacjię. Nie wiem czy uwierzysz ale swieckie szkolnictwo miało ogromne trudnosci na początku.
Tak naprawdę Watykan jest obcym Panstwem które w pierwszej kolejnosci dba wyłącznie o swoje interesy. Kosciół walczy z edukacją seksualną i antykoncepcją ponieważ jest mu na rekę model rodziny wielodzietnej ubogiej niewykształconej, tacy najchetniej zwracają sie do Boga. Nie chce mi sie nawet pisać o okrócieństwach których dopuszczali sie chrzescijanie katoliccy próbujac nawracać innych. wymordowali więcej ludzi niż zginęło ich w obu wojnach światowych. arabowie w porównaniu do krzyzowców byli uosobieniem humanizmu. Piszesz ze ksiadz ma prawo do tego i tamtego, a ja się nie zgadzam. uwazam ze pastorowie np ewangeliccy sa o wiele przyzwoitsi od naszych księży. Swiatynie protestanckie są o wiele skromniejsze, pastorowie mają rodziny (to nie sztuka komus dawac dobre rady samemu zyjac w nierealnym swiecie. Sztuka jest dać przykład jak wychować dzieci zakładając własną rodzinę)

Nie opowiadaj mi ze katecheci kończą studia teologiczne bo smiać mi sie chce. CZesto są to ludzie po kursach, poprostu swojaki z parafii zasłuzone oszołomy których sie wciska tak jak dyrektorów szkół z klucza politycznego. Miałem taka panią i mam watpliwosci czy miałą maturę. zreszta co tutaj sie rozpisywać, wykształcenie dczesto nie jest niczego wyznacznikiem. jeśłi taki człowiek jak Bender ma tytuł profesora i gada publicznie ze prezerwatywa szkodzi to o czym tutaj rozmawiać. albo kaczynscy. Prawnicy jeden doktor drugi profesor, a robia gorsze błedy jezykowe od Wałesy. Błedy za które każdy wykładowca na prawie wdeptałby studenta w ziemię.

Tak właśnie tak, ksiadz w gescie solidarnosci powinien własnie chodzic o pustym zoładku, moze dałby innym parafianom przykłąd i podzielili by sie z tym biedakiem. ksiadz powinien byc pasterzem i niejako dzielić los swoich parafian a nie ich skubać. Chyba ze idąc twoim tokiem rozumowania zakładamy ze wiara i religiia to biznes jak kazdy inny gdzie nie ma zasad, gdzie liczy sie kto jest sprytniejszy bardziej bezczelny wtedy sie z tobą zgodzę we wszystkim co piszesz.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 13:59   #95
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Bardzo nie podoba mi się ton ktorym raczysz swoich rozmówców .
Weź sobie jeszcze stołeczek i na niego wejdź
Wybacz leuwen ale wyjeżdżasz z faktami hist . ktore są znane całkiem przeciętnemu uczniowi szkoły podstawowej .
Jakoś szczęki z podłogi nie zbieram
Twoja pogarda ,lekcewazenie aż wychodzi zza ramy Twojej wypowiedzi do ludzi ups baranów ,ktorzy ojej sie modlą .
Nie kazdy jest taki swiatły jak Ty
Masz prawo .
Tylko wiesz oni sie modlą a Ty.... robisz coś co np w moich (!) oczach dyskwalifikuje Cie jako np człowieka/mężczyznę / dla mnie /
Oczywiście ,ze Ci bimba i powiewa ,ze jakaś wirtualna łajka nie jest Tobą zainteresowana ale mam nadzieję,ze odbierzesz przekaz tak jakbym sobie tego zyczyła
Nie znam Cię napatoczyłes sie w tym wątku -przeczytałam Twój jeden (!) post w innym wątku i wiesz wystarczyło mi to na pewne zobrazowanie Twojej osoby .Nie wywlekam
Moje prawo
Tylko zycie,nie?
Jednemu pasi to innemu tamto i sie kręci.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 14:58   #96
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze tak naprawdę sie z nami zgadzasz, tylko poprstu bawi Cię obalanie naszych argumentów. Powiem Ci coś , miałem za komuny kolegę starszego. JA miałem wtedy 13 lat on jakieś 18. Był złodziejem. Sprawa podobna do tej co ją kiedys gdzieś opisywali dawno temu. Otórz ten mój kolega okradał magazyn na plebanii. z darów które kosciół dawał biednym. Wiesz co jest najlepesze? Nikt tego na policji nie zgłosił. A wiesz czemu? Tam były jeansy, kosmetyki, kupe róznych rzeczy. A ksądz wiernym i tak zawsze tylko solone masło dawał, bo resztę opychali na bazarze. Więc jak juz mój kolega czasem ich skubnął to poprostu zaciskali wargi i pilnowali lepiej ;-)
Jej,przecież sama wcześniej pisałam,że także wśród księży znajdują się osoby,które nie mają na pewno kryształowego charakteru,bo jest to środowisko,jak każde inne.
Są dobrzy i są źli-jak wszędzie.
I nie rozumiem,w jakim celu przytoczyłeś tu historię kolegi i pokątnego sprzedawania jeansów?
To,że jeden ksiądz tak robił,nie znaczy,że wszyscy tak robili.
Nie osądzaj wszystkich,na podstawie jednego-bo to jest niesprawiedliwe,zwłaszcza dla tych,którzy są uczciwi.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
pytałem o celibat i widze żę nie wiesz. a ma to znaczenie sporoe w kontekście naszej dyskusji. Pewnie dlaczego martin luter przybił swoich 95 tez na drzwiach w kościele w wittemberdze też nie wiesz? Widzisz to co głosił Jezus zostało przez kosciół przez wieki ogromnie wypaczone. Np celibat został wprowadzony w kosciele dopiero w XIIw. czyli 1200 lat po śmierci chrystusa. Decyzja ta była spowodowana checia utrzymania latyfundiów koscielnych. Poprostu po ksiezach biskupach itd nie dziedziczyły ich dzieci. Bodajże do 15 w kosciół sprzedawał odpusty czyli za pieniadze odpuszczał grzechy. Był to główny powód buntu lutra i reformacji. cZarni zawsze jak tylko mogli starali sie trzymać lud w ciemnocie. Bardzo długo nie chcieli tłumaczyc biblii i czytali ją biednym głupkom po łacinie, zachowujac dla siebie przywilej jej dowolnej interpretacji (nadal zresztą dowolnie ja interpretują. Jak trzeba kogoś kopnać stosuje się zasady starego testamentu, jak oni coś przestkrobią to klepią o miłosci bozej i o odpuszczaniu). Kosciół zawsze (robi to do dzis) starał sie miec ogromny wpływ na edukacjię. Nie wiem czy uwierzysz ale swieckie szkolnictwo miało ogromne trudnosci na początku.
Tak naprawdę Watykan jest obcym Panstwem które w pierwszej kolejnosci dba wyłącznie o swoje interesy. Kosciół walczy z edukacją seksualną i antykoncepcją ponieważ jest mu na rekę model rodziny wielodzietnej ubogiej niewykształconej, tacy najchetniej zwracają sie do Boga. Nie chce mi sie nawet pisać o okrócieństwach których dopuszczali sie chrzescijanie katoliccy próbujac nawracać innych. wymordowali więcej ludzi niż zginęło ich w obu wojnach światowych. arabowie w porównaniu do krzyzowców byli uosobieniem humanizmu. Piszesz ze ksiadz ma prawo do tego i tamtego, a ja się nie zgadzam. uwazam ze pastorowie np ewangeliccy sa o wiele przyzwoitsi od naszych księży. Swiatynie protestanckie są o wiele skromniejsze, pastorowie mają rodziny (to nie sztuka komus dawac dobre rady samemu zyjac w nierealnym swiecie. Sztuka jest dać przykład jak wychować dzieci zakładając własną rodzinę)
Dzięks za powtórkę z historii,ale jak napisała Łajka,w podstawówce się tego już uczyłam ,więc żadnego wrażenia ten tekst na mnie nie zrobił i nie wniósł nic nowego do dyskusji na temat pochówku.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Nie opowiadaj mi ze katecheci kończą studia teologiczne bo smiać mi sie chce. CZesto są to ludzie po kursach, poprostu swojaki z parafii zasłuzone oszołomy których sie wciska tak jak dyrektorów szkół z klucza politycznego. Miałem taka panią i mam watpliwosci czy miałą maturę. zreszta co tutaj sie rozpisywać, wykształcenie dczesto nie jest niczego wyznacznikiem. jeśłi taki człowiek jak Bender ma tytuł profesora i gada publicznie ze prezerwatywa szkodzi to o czym tutaj rozmawiać. albo kaczynscy.
A kończą,kończą-zdziwiłbyś się.
Obecnie katecheci są zatrudniani na takich samych zasadach,jak nauczyciele i jak ktoś nie ma magistra,to musi uzupełnić edukację o studia wyższe,lub żegnaj szkoło-nadzór nad tym sprawują kuratoria,bo to im podlegają szkoły,które zatrudniają katechetów świeckich (zresztą księży oczywiście też) .

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Prawnicy jeden doktor drugi profesor, a robia gorsze błedy jezykowe od Wałesy. Błedy za które każdy wykładowca na prawie wdeptałby studenta w ziemię.
A z tym to się akurat zgadzam -i do tego jeszcze -często nie dbają o wizerunek zewnętrzny.

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Tak właśnie tak, ksiadz w gescie solidarnosci powinien własnie chodzic o pustym zoładku, moze dałby innym parafianom przykłąd i podzielili by sie z tym biedakiem. ksiadz powinien byc pasterzem i niejako dzielić los swoich parafian a nie ich skubać. Chyba ze idąc twoim tokiem rozumowania zakładamy ze wiara i religiia to biznes jak kazdy inny gdzie nie ma zasad, gdzie liczy sie kto jest sprytniejszy bardziej bezczelny wtedy sie z tobą zgodzę we wszystkim co piszesz.
Jaki biznes?
Istnieje coś takiego,jak państwo Watykan ,z papieżem,jako głowa tego państwa.
A każde państwo rządzi się swoimi prawami.
Pokaż mi kraj na ziemi,w którym jego głowa na znak solidarności z biednymi mieszkańcami też chodzi boso i głodno.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:03   #97
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Bardzo nie podoba mi się ton ktorym raczysz swoich rozmówców .
Weź sobie jeszcze stołeczek i na niego wejdź
Wybacz leuwen ale wyjeżdżasz z faktami hist . ktore są znane całkiem przeciętnemu uczniowi szkoły podstawowej .
Jakoś szczęki z podłogi nie zbieram
Twoja pogarda ,lekcewazenie aż wychodzi zza ramy Twojej wypowiedzi do ludzi ups baranów ,ktorzy ojej sie modlą .
Nie kazdy jest taki swiatły jak Ty
Masz prawo .
Tylko wiesz oni sie modlą a Ty.... robisz coś co np w moich (!) oczach dyskwalifikuje Cie jako np człowieka/mężczyznę / dla mnie /
Oczywiście ,ze Ci bimba i powiewa ,ze jakaś wirtualna łajka nie jest Tobą zainteresowana ale mam nadzieję,ze odbierzesz przekaz tak jakbym sobie tego zyczyła
Nie znam Cię napatoczyłes sie w tym wątku -przeczytałam Twój jeden (!) post w innym wątku i wiesz wystarczyło mi to na pewne zobrazowanie Twojej osoby .Nie wywlekam
Moje prawo
Tylko zycie,nie?
Jednemu pasi to innemu tamto i sie kręci.
Niestety wiekszośc faktów oprócz inkwizycji i pobieznie przerobionej reformacji nie jest znanych uczniom szkoły podstawowej, sredniej ani nawet studentom. bo podręczniki konstruuje się tak by się czasem komuś nie narazić. za komuny robiono zresztą podobnie tylko w inna stronę. Nie napisałem zę każdy kto sie modli jest baranem. Słowa baran uzyłem do osób które modla sie o przyziemne rzeczy takie jak pieniadze zamiast poprostu wziac sie do roboty, oraz do sredniowiecznego społeczenstwa w kontekście takim zę byli to najcześciej ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia do czego kosciół mocno sie przyczynił blokojąc szkolnictwo swieckie, Mozna ich porównać do baranów bo byli dosłownie jak to przysłowiowe stado baranów. Oczywiscie możesz mieć swoje zdanie na mój temat, jednak nie jest to przedmiotem tej dyskusji. nie mówimy tutaj o mnie ani o tobie. Nie dbam o to czy podoba ci się jakim jestem człowiekiem czy nie. W zyciu nie kieruję sie tym by sie innym przypodobać, chyba że muszę bo moje korzyści są wieksze od strat moralnych.

Jeśi oceniasz kogoś po dwóch wątkach to zapewniam Cię jeszcze ze w życiu nie raz sie mocno przejedziesz ;-) czego oczywiscie Ci nie życzę, nawet jeśli masz o mnie złe zdanie
pozdrawiam.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 17:12   #98
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Pragnę dodać, że pewne wiadomości, przeciętnemu uczniowi szkoły podstawowej, nie są znane.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:13   #99
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość


Jaki biznes?
Istnieje coś takiego,jak państwo Watykan ,z papieżem,jako głowa tego państwa.
A każde państwo rządzi się swoimi prawami.
Pokaż mi kraj na ziemi,w którym jego głowa na znak solidarności z biednymi mieszkańcami też chodzi boso i głodno.

No własnie nareszcie powiedziałaś coś z czym kompletnie sie zgadzam. A czy ejst takie Panstwo pytasz? No cóz. Było takie Panstwo okupowane przez rzymian 2000 lat temu. Jego mieszkancy mieli króla Jezusa, który chciał poprawic ich los i buntował sie przeciw rzymowi, zapłacił za to smiercią na krzyżu (więc zrobił dla nich wiecej niż ktokolwiek mógł od niego oczekiwać). Los mieszkańców niestety się przez to nie poprawił. widać ci którzy ogłaszaja sie dzis jego spadkobiercami i apostołami doszli do wniosku ze było to zwykłe frajerstwo, przecież można było sie z Rzymianami dogadać, utargować coś, zachachmęcić, zamataczyć, byc moze dlatego watykan jest normalnym Państwem które głównie dba o swój interes.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:20   #100
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
No własnie nareszcie powiedziałaś coś z czym kompletnie sie zgadzam. A czy ejst takie Panstwo pytasz? No cóz. Było takie Panstwo okupowane przez rzymian 2000 lat temu. Jego mieszkancy mieli króla Jezusa, który chciał poprawic ich los i buntował sie przeciw rzymowi, zapłacił za to smiercią na krzyżu (więc zrobił dla nich wiecej niż ktokolwiek mógł od niego oczekiwać). Los mieszkańców niestety się przez to nie poprawił. widać ci którzy ogłaszaja sie dzis jego spadkobiercami i apostołami doszli do wniosku ze było to zwykłe frajerstwo, przecież można było sie z Rzymianami dogadać, utargować coś, zachachmęcić, zamataczyć, byc moze dlatego watykan jest normalnym Państwem które głównie dba o swój interes.
Naderemnie szukałam w tym poście cienia logiki i sensu, których byłam bardzo spragniona...
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:25   #101
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Naderemnie szukałam w tym poście cienia logiki i sensu, których byłam bardzo spragniona...

Cóz jedynę co mogę napisać to to ze jest mi bardzo przykro że jej nie znalazłaś.Jakakolwiek polemika chyba nie ma sensu.
pozdrawiam.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 17:25   #102
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Ja widzę logikę bardzo wyraźnie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:26   #103
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Pragnę dodać, że pewne wiadomości, przeciętnemu uczniowi szkoły podstawowej, nie są znane.
Wiadomo,że w ciągu 45 minut,dwa razy w tygodniu ,nawet w ciągu 5 lat trwania szkoły podstawowej -nauczyciel,choćby nie wiem,jak się starał-nie będzie w stanie przedstawić dziejów ,od ich zarania po czasy obecne.
Ale na pewno nie zaszkodzi poczytać na własną rękę ,coś więcej niż tylko romansidła i kryminały .

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
No własnie nareszcie powiedziałaś coś z czym kompletnie sie zgadzam. A czy ejst takie Panstwo pytasz? No cóz. Było takie Panstwo okupowane przez rzymian 2000 lat temu. Jego mieszkancy mieli króla Jezusa, który chciał poprawic ich los i buntował sie przeciw rzymowi, zapłacił za to smiercią na krzyżu (więc zrobił dla nich wiecej niż ktokolwiek mógł od niego oczekiwać). Los mieszkańców niestety się przez to nie poprawił. widać ci którzy ogłaszaja sie dzis jego spadkobiercami i apostołami doszli do wniosku ze było to zwykłe frajerstwo, przecież można było sie z Rzymianami dogadać, utargować coś, zachachmęcić, zamataczyć, byc moze dlatego watykan jest normalnym Państwem które głównie dba o swój interes.
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Naderemnie szukałam w tym poście cienia logiki i sensu, których byłam bardzo spragniona...
Szczerze mówiąc,też nie rozumiem,o co kaman .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:30   #104
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Zapewniam, że nawet i w szkole średniej, rozmaita literatura lżejsza miewa (naj)większe branie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:31   #105
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Wiadomo,że w ciągu 45 minut,dwa razy w tygodniu ,nawet w ciągu 5 lat trwania szkoły podstawowej -nauczyciel,choćby nie wiem,jak się starał-nie będzie w stanie przedstawić dziejów ,od ich zarania po czasy obecne.
Ale na pewno nie zaszkodzi poczytać na własną rękę ,coś więcej niż tylko romansidła i kryminały .

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○



Szczerze mówiąc,też nie rozumiem,o co kaman .
Proszę ją jeszcze przeboleję, ale Ciebie? ;-)
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:32   #106
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Och. To ja stąd idę.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:32   #107
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Tu już chyba nawet nie ma znaczenia:gdzie i kiedy ,każdy czyta to,co go interesuje,o ile w ogóle go coś interesuje.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:35   #108
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Proszę ją jeszcze przeboleję, ale Ciebie? ;-)
A czym ja się od Koty różnię ??

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Och. To ja stąd idę.
Niom,najłatwiej jest się ewakuować.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:36   #109
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Och. To ja stąd idę.
Miałem na mysli Kotę
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 17:38   #110
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

wiem.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:39   #111
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A czym ja się od Koty różnię ??

Tym że od kilku dni toczymy pewną dyskusje odnosząc sie wzajemnie do napisanych postów. No i pisząc ze nie widzisz w tym logiki załamujesz mnie. Wielu z nas chyba zna sytuację kiedy jest się w innym kraju rozmawia sie w obcym języku, gadamy gadamy i wydaje sie nam ze jest ok a po godz czy dwóch okazuje sie ze każde rozmawia zupełnie o czym innym albo nie rozumie o czym się mówi.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:44   #112
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

czuję się spostponowana, odrzucona, rozpaczam
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:46   #113
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Tym że od kilku dni toczymy pewną dyskusje odnosząc sie wzajemnie do napisanych postów. No i pisząc ze nie widzisz w tym logiki załamujesz mnie. Wielu z nas chyba zna sytuację kiedy jest się w innym kraju rozmawia sie w obcym języku, gadamy gadamy i wydaje sie nam ze jest ok a po godz czy dwóch okazuje sie ze każde rozmawia zupełnie o czym innym albo nie rozumie o czym się mówi.
No,ja takiej sytuacji nie znam,bo jak nie potrafię rozmawiać po chińsku,to się nie zabieram do rozmowy z Chińczykiem,w jego rodzinnym języku.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:47   #114
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
czuję się spostponowana, odrzucona, rozpaczam
Nie miałem zamiaru ci dopiec, poprostu z Fresą prowadzimy tutaj od dłuzszego czasu spór, stąd moja wypowiedź. ;-)
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:49   #115
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

mimo wszystko rozpaczam, ach
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:50   #116
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No,ja takiej sytuacji nie znam,bo jak nie potrafię rozmawiać po chińsku,to się nie zabieram do rozmowy z Chińczykiem,w jego rodzinnym języku.
Heh no to tylko gratuluję Ci twojej szkoły która tak Cię nauczyła że od razu biegle rozmawiasz po angielsku czy niemiecku. Wiesz ja mówię dobrze po niemiecku wręcz biegle, studiowałem na zagranicznej uczelni, mimo to nie raz zdazały mi sie takie sytuacje. No ale cóz widać do złej szkoły chodziłem. Zawsze sądziłem ze języka obcego najlepiej uczymy sie przez rozmowę z kimś kogo ten język jest mową ojczystą. ale widać się myliłem. Daj jakieś namiary na twoją szkołe bo jak będę mieć dzieci to chętnie je tam poślę ;-)
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:51   #117
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Jeśi oceniasz kogoś po dwóch wątkach to zapewniam Cię jeszcze ze w życiu nie raz sie mocno przejedziesz ;-) czego oczywiscie Ci nie życzę, nawet jeśli masz o mnie złe zdanie
pozdrawiam.
I kto to mówi-sam oceniasz cały kościół,na podstawie jednego księdza,który sprzedawał na lewo jeansy i jakichś salezjan,dla których ludzie pożyczki zaciągali.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:52   #118
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez leuwen Pokaż wiadomość
Heh no to tylko gratuluję Ci twojej szkoły która tak Cię nauczyła że od razu biegle rozmawiasz po angielsku czy niemiecku. Wiesz ja mówię dobrze po niemiecku wręcz biegle, studiowałem na zagranicznej uczelni, mimo to nie raz zdazały mi sie takie sytuacje. No ale cóz widać do złej szkoły chodziłem. Zawsze sądziłem ze języka obcego najlepiej uczymy sie przez rozmowę z kimś kogo ten język jest mową ojczystą. ale widać się myliłem. Daj jakieś namiary na twoją szkołe bo jak będę mieć dzieci to chętnie je tam poślę ;-)
Najlepszą szkołą,jest samo życie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:53   #119
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A czym ja się od Koty różnię ??


Niom,najłatwiej jest się ewakuować.
Niom
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 17:55   #120
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Czy ksiądz ma prawo odmówić pochówku ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
I kto to mówi-sam oceniasz cały kościół,na podstawie jednego księdza,który sprzedawał na lewo jeansy i jakichś salezjan,dla których ludzie pożyczki zaciągali.
teraz to mi wciskasz, nic takiego nie napisałem ze oceniam kosciół po jednym ksiedzu biznesmenie. To tylko jeden z wielu przykładów których znam mnóstwo. Oceniam kosciół głównie na własnych życiowych doswiadczeniach z nim zwiazanych, oceniam go też na podstawie tego co jest napisane w testamencie, oceniam go na podstawie jego historii i dokonań. Na podstawie tego co obserwuje w tej chwili. Oceniam go głównie jako instytucję. Natomiast ty oceniasz instytucję i jej politykę na podstawie dokonań kilku szlachetnych ludzi którzy w tej instytucji jednakże nie mają praktycznie nic do powiedzenia.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.