BIAŁYSTOK szkoły językowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 18:28   #1
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Smile

BIAŁYSTOK szkoły językowe


Witam!

Chciałabym od października rozpocząć kurs j.angielskiego przygotowujący do certyfikatów FCE, CAE, CPE

Nie znam zbytnio miasta (tylko miejsce gdzie znajduje się moja uczelnia i mieszkanie)

Znalazłam kilka interesujących szkół:

1. ABC language Centre
2. Empik School
3. British & American Englisj school
4. Języki Świata (na Sienkiewicza)
5. Akademia J.obcych Zektor
6. Master (ul. Nowy Świat)

Może ktoś uczy/ł się w powyższych szkołach? Które polecacie?
Chciałabym jakiś intensywny kurs tak, żeby w rok lub 2 lata biegle opanować język no i oczywiście licze się z kosztami, tak żeby było najtaniej.

Myślę, że jestem teraz na poziomie B2. Gramatyka, rozumienie tekstu czytanego to dla mnie nie jest duży problem gorzej jest z mówieniem. Czasami zapominam najprostszych słówek. Dlatego chciałabym podszkolić się.

Bardzo proszę o jakieś opinie i rady.
Pozdrawiam
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 08:01   #2
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

jest jeszcze Prima i O.K.
ja chodzilam do okeja i teraz studiuje fil angielska wiec chyba niezla szkola ale z tego co wiem to ta dobra lektorka ktorej to zawdzieczam juz tam nie pracuje

z tego co wiem w Primie uczy kilku moich cwiczeniowcow wiec mozesz tam sie owiedziec czy sa jakies kursy na interesujacym Cie poziomie
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:16   #3
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Dzięki za odp

Przejrzałam stronkę Primy i napisałam maila, ciekawe co odpiszą.
A O.K. niestety nie ma strony to nic nie mogę zobaczyć...
andziuchna a przygotowywałaś się tam do egzaminów czy tylko tak chciałaś się douczyć?

Ciekawe czy przez rok intensywnej nauki można podchodzić do zdawania CPE
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 11:54   #4
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp

Przejrzałam stronkę Primy i napisałam maila, ciekawe co odpiszą.
A O.K. niestety nie ma strony to nic nie mogę zobaczyć...
andziuchna a przygotowywałaś się tam do egzaminów czy tylko tak chciałaś się douczyć?

Ciekawe czy przez rok intensywnej nauki można podchodzić do zdawania CPE
ja sie nie przygotowywalam do zadnych egz bo w zalozeniu mialam isc na flologie angielska wiec po co certyfikaty
a tak z ciekawosci czemu akurat takie chcesz zdawac? z tego co sie orientuje teraz oplacalne jest zdawanie TOEFL-A
a co do CPE to jest egz dla ludzi na zaawansowanym poziomie (jak sama nazwa proficiency wskazuje;p) wiec nie wiem czy w rok da sie do tego przygotowac- zalezy od tego na jakim jestes poziomie (b2 nieduzo wyjsnia bo wiem z doswiadczenia ze na jednym poziomie ludzie maja rozne umiejetnosci)
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 13:12   #5
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

TOEFL-A o tym nie słyszałam a możesz coś więcej na ten temat przybliżyć?

Chcę perfekcyjnie nauczyć się języka, tak żeby nie mieć problemów z porozumiewaniem się i taki certyfikat bardzo "ładnie" wygląda w CV więc też chcę moich przyszłych pracodawców upewnić w przekonaniu, że umiem na 100% dany język. Certyfikat jest tego potwierdzeniem.

A może w odległej przyszłości po skończeniu studiów wyjadę do kraju anglojęzycznego. Takie dokumenty znacznie ułatwiają znalezienie pracy.

Mój plan to nauczenie się perfect dwóch języków. Bo bez tego w dzisiejszym świecie jest trudno. Zaczynam od angielskiego, bo uczę się go od dłuższego czasu.


Dlatego też zależy mi na takich egzaminach
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:31   #6
madziuninek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Ja polecam Empik (pan Kuźma jest najlepszy).
madziuninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:44   #7
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Ja chodziłam do języków świata tyle, że na niemiecki ALe opowiem Ci chociaz o szkole
No wiec szkoła jest nad rossmannem w takim nowoczesnym biurowcu i sama też jest bardzo nowoeczesna. Sale są bardzo ładne, kolorowe ale nie rozpraszają uwagi przy nauce. Mają bardzo oryginalne nazwy zamiast numerów Moja np nazywała się RÓŻANA (cała na rózowo) ale jest jeszcze jagodowa, oliwkowa, lawendowa itp itd
Nauczyciele (a przynajmniej moja babka) korzystają na lekcjach czesto z telewizora, dvd. Czesto chodzilismy tez do sali z laptopami na jakies cwiczenia interaktywne i do laboratorium ze słuchawkami aby nauczyc sie gadac i sluchac W tym roku chyba dziennik internetowy uruchamiają.
Ogólnie to wszystko zalezy od lektora i grupy. Mojej lektorce np bardzo zalezało aby czegos nauczyc, jak ktos chciał to dawala dodaktowe prace, czasem na e-mail cos przesłala, jakies piosenki przynosiła do nauki :P
Ja chodziłąm na kurs weekendowy 3 h w sobote (chyba 45 h x 2 semestry). Grupy są baaardzo rózne. Moja od niemieckiego liczyła 6 osób ale z angielskiego sa wieksze (około 12 os - wiadomo ze angielski ma wiecej chetnych) a np w jednej grupie hiszpanskiego były tylko 4 osóbki

Teraz chyba jakies promoce są. Jaks ie zapłaci do 25.08 to chyba 400 zniżki. Cały czas dostaje jakies ulotki reklamowe na moj adres ale drugi raz tam nie pójde, bo przydzielili mnie ostatnio do słabej grupy i troche sie nudziłam ALe mysle ze na kursie do egzaminów nie będzie takich 'kwiatkow' co zdania nie skleca... Teraz przenosze sie do BERLINA tam przy 4 SP
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 14:56   #8
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
TOEFL-A o tym nie słyszałam a możesz coś więcej na ten temat przybliżyć?

Chcę perfekcyjnie nauczyć się języka, tak żeby nie mieć problemów z porozumiewaniem się i taki certyfikat bardzo "ładnie" wygląda w CV więc też chcę moich przyszłych pracodawców upewnić w przekonaniu, że umiem na 100% dany język. Certyfikat jest tego potwierdzeniem.

A może w odległej przyszłości po skończeniu studiów wyjadę do kraju anglojęzycznego. Takie dokumenty znacznie ułatwiają znalezienie pracy.

Mój plan to nauczenie się perfect dwóch języków. Bo bez tego w dzisiejszym świecie jest trudno. Zaczynam od angielskiego, bo uczę się go od dłuższego czasu.


Dlatego też zależy mi na takich egzaminach
wpisz w wyszukiwarce toefl to certyfikat honorowany za granica

Cytat:
Napisane przez madziuninek Pokaż wiadomość
Ja polecam Empik (pan Kuźma jest najlepszy).
a pan Kuzma jest tez cwiczeniowcem u mnie na wydziale
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 15:40   #9
madziuninek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Wiem, że jest też ćwiczeniowcem. Ja studiuję angli na UW i nie mam przyjemności mieć z nim zajęć
madziuninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:33   #10
korniczekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Cytat:
Napisane przez Paulinak01 Pokaż wiadomość
Ja chodziłam do języków świata tyle, że na niemiecki ALe opowiem Ci chociaz o szkole
No wiec szkoła jest nad rossmannem w takim nowoczesnym biurowcu i sama też jest bardzo nowoeczesna. Sale są bardzo ładne, kolorowe ale nie rozpraszają uwagi przy nauce. Mają bardzo oryginalne nazwy zamiast numerów Moja np nazywała się RÓŻANA (cała na rózowo) ale jest jeszcze jagodowa, oliwkowa, lawendowa itp itd
Nauczyciele (a przynajmniej moja babka) korzystają na lekcjach czesto z telewizora, dvd. Czesto chodzilismy tez do sali z laptopami na jakies cwiczenia interaktywne i do laboratorium ze słuchawkami aby nauczyc sie gadac i sluchac W tym roku chyba dziennik internetowy uruchamiają.
Ogólnie to wszystko zalezy od lektora i grupy. Mojej lektorce np bardzo zalezało aby czegos nauczyc, jak ktos chciał to dawala dodaktowe prace, czasem na e-mail cos przesłala, jakies piosenki przynosiła do nauki :P
Ja chodziłąm na kurs weekendowy 3 h w sobote (chyba 45 h x 2 semestry). Grupy są baaardzo rózne. Moja od niemieckiego liczyła 6 osób ale z angielskiego sa wieksze (około 12 os - wiadomo ze angielski ma wiecej chetnych) a np w jednej grupie hiszpanskiego były tylko 4 osóbki

Teraz chyba jakies promoce są. Jaks ie zapłaci do 25.08 to chyba 400 zniżki. Cały czas dostaje jakies ulotki reklamowe na moj adres ale drugi raz tam nie pójde, bo przydzielili mnie ostatnio do słabej grupy i troche sie nudziłam ALe mysle ze na kursie do egzaminów nie będzie takich 'kwiatkow' co zdania nie skleca... Teraz przenosze sie do BERLINA tam przy 4 SP
Witam, ja uczyłam się tam w liceum, a potem na kursie maturalnym - przygotowali mnie do matury rozszerzonej - profesjonalna szkoła. Polecam Panią Monikę, i Panią Anię, pan Piotr przygotowywał mnie do matury - bardzo wymagający człowiek! On po prostu jest pasjonatem tego co robi. Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem szkoły - to z całego serca polecam Języki Świata!
korniczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:59   #11
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Od siebie mogę polecić jeszcze homeschool.
Moja koleżanka tam chodzi i poleca tę szkołę, mój brat chodził tam na roczny kurs do matury rozszerzonej z j. angielskiego. Zdał bardzo dobrze, a nawet jeszcze lepiej, choć w liceum tego języka rozszerzonego nie miał
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 15:21   #12
halka_halka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

A ja tez polecam Języki Świata. W tej szkole nauczyli mnie mówić, prowadzili dużo konwersacji (chodziliśmy do laboratorium), mieliśmy zajęcia z nativem i tak jak Pauinako01 napisała często puszczali nam fragmenty filmów, ogólnie dużo interaktywnych ćwiczeń. Zdecydowanie różnorodność. Chodziłam na angielski do p. Tomka i francuski do p. Edyty. Zedcydowanie polecam! W tym roku planuję zdawać TELCa. Może też potrzebujecie tego certyfikatu, to zapiszemy się razem. Jest wtedy jakaś promocja.
halka_halka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 14:42   #13
rabczuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

witam wszystkich, czy ktos mi podpowie ktora szkole jezykowa wybrac dla moich dzieci? mam 7 i 9-latki i chcialabym zeby sie troche zaczely zaznajamiac z jez.angielskim, a moze jakis inny jezyk warto wybrac?
rabczuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 20:56   #14
malesza
Raczkowanie
 
Avatar malesza
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 32
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Cytat:
Napisane przez rabczuk Pokaż wiadomość
witam wszystkich, czy ktos mi podpowie ktora szkole jezykowa wybrac dla moich dzieci? mam 7 i 9-latki i chcialabym zeby sie troche zaczely zaznajamiac z jez.angielskim, a moze jakis inny jezyk warto wybrac?
Od 2 lat posyłam swoje dziecko do euroschool perfect na Upalnej. Mała zadowolona z zajęć, bardzo chętnie chodzi, sporo już potrafi. Ostatnio zaopatrzyli się w tablice dotykowe, prowadzą na tym zajęcia nawet z maluchami. Po takiej lekcji droga powrotna do domu to relacja z tego co akurat udało się Miśce zdobyć, napisać czy kogo pokonać. Lektorka tez jest bardzo miła. Taka mamusina. Czasem wiem, że mają zajęcia z nativem chociaz to dopiero 9 latki. Myślę, że tam warto.
malesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 11:06   #15
Radzio123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

a ja swoje 2 córy od 2 lat prowadzam do Jezykow Swiata - staramy sie, by w tym samym czasie zajecia byly, ale najwazniejsze, ze dzieciakom sie podoba: ksiazki, lektorka, pan ktory mowi tylko po angielsku, ogladanie programow dla dzieci po angielsku, gry, nawet zaproponowano nam zeby Córki wziely udzial w tescie jezykowym do certyfikatu - duzo opowiadaja po powrocie do domu i w tym roku tez je zapisze
Radzio123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 16:47   #16
PenelopeR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Mam pytanko, mianowicie jaka według was jest najlepsza szkoła językowa w Białym?? Chodzi mi o taką co nauczą i przy tym bedzie wporządku atmosfera oraz cena
PenelopeR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 20:02   #17
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

Ja polecam Empik, fantastyczni nauczyciele i atmosfera
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 16:37   #18
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

A ja planuję od września zapisać się na francuski, może któraś z Was mogłaby polecić jakąś szkołę językową ?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 16:49   #19
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86
Dot.: BIAŁYSTOK szkoły językowe

moja znajoma z bialegostoku poleca najbardziej szkole empiku, bo miała tam native speakerow na bardzo wysokim poziomie
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 17:49:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.