Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-30, 17:11   #1
Sheome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Post

Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe


Witam! Jestem w pierwszej klasie liceum o profilu mat-fiz-inf i aby dostać się na wymarzone studia muszę dobrze napisać maturę rozszerzoną z języka angielskiego. W okolicy nie było liceum które pogodziłoby fizykę i angielski, więc pomyślałam, że angielski będzie łatwiejszy do nauki na własną rękę. Niby mam jeszcze dużo czasu, ale bardzo martwi mnie to, że mój poziom angielskiego jest niższy niż rówieśników. Od dziecka mam problemy z nauką języków, ale muszę i chcę nauczyć się go dobrze, ponieważ przyda mi się nie tylko na maturze.
Tak więc po przydługim wstępie przejdę do sedna- proszę was o podanie repetytoriów, ćwiczeń z zadaniami maturalnymi, płytek które pomogą mi zarówno w uzupełnieniu braków jak i przygotowaniu do matury. Od następnego semestru planuję zapisać się na korepetycje, ale jak na razie chcę pouczyć się sama.
Problemem jest zarówno zasób środków językowych, gramatyka jak i wymowa, więc pracy jest sporo i mam nadzieję że się w te ponad dwa lata uporam Możecie się również ze mną podzielić waszymi sposobami nauki języków, jak się uczyć aby za tydzień nie zapomnieć. Z góry wam wszystkim dziękuję!
Sheome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 21:50   #2
cytrynowa_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego

żeby oswoić się ze słuchaniem polecam słuchać BBC, radia albo ogladać w TV, jest też apka na telefon- 6 minutes English bodajże, bardzo polecam. Ale przede wszystkim DUŻO słuchać, kiedy tylko masz wolną chwilę. Polecam też właczanie dialogów z książek, zapisywanie sobie transkrypcji i sprawdzanie z zapisem(w wielu ksiązkach jest podany z tyłu zapis każdego słuchania, ja akurat korzystałam z podręcznika do poziomu podstawowego i rozszerzonego z Macmillana-matura 2015 czy jakoś tak).

Co do word formation itp napisz na priv, wyślę Ci kilka linków do stron z zadaniami.

Pisanie też powinnaś ćwiczyć, ale z tym może poczekaj na korepetycje, żeby ktoś mógł Ci to sprawdzić i powiedzieć jakie robisz błędy.

Co do książek bardzo fajna jest ta o której pisałam wcześniej, ja dodatkowo korzystałam z "Wielkiej gratyki angielskiej" z Ponsa, cała zielona, do dostania w empiku. Bardzo fajne jest w niej to, że ma rozpiętość poziomów od A do C i wszystko po kolei, w dodatku fajnie wytłumaczone.
Rób też matury z wcześniejszych lat i na stronie OKE, CKE albo czegośtam są zestawy przykładowych zadań, to też polecam przerobić.
Co do słówek to polecam kupić podręcznik do poziomu rozszerzonego i podstawowego i po prostu uczyć się unitami, co jakiś czas wracać do poprzednich i powtarzać.
Spróbuj też zagadać do nauczycielek angielskiego w Twojej szkole o jakieś materiały, myślę, że Ci pomogą. Ogólnie trudno coś więcej poradzić jak nie wiem na jakim jesteś poziomie
Czeka Cię dużo pracy ale mam nadzieję, że się uda. I pamiętaj-SYSTEMATYCZNOŚĆ. To w nauce języków najważniejsze, ciągle trzeba ćwiczyć i powtarzać. Mam nadzieję, że trochę pomogłam, jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz na priv
cytrynowa_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 19:42   #3
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe

Ja polecam
- Enterprise 4 - nie jest to samouczek, ale własciwie same cwiczenia wystarcza, bo jest tam super wylozona gramatyka
- repetytorium z Longmana - świetne listy słownictwa
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 19:49   #4
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe

Byłam na profilu z podstawowym angielskim, zdawałam rozszerzenie. Przez pierwsze dwa lata nawet nie myślałam o jakimś konkretnym przygotowywaniu się do matury - sporo czytałam, pisałam z obcokrajowcami. Tylko w maturalnej chodziłam na korepetycje, nastawione typowo na powtórkę całej gramatyki i wyćwiczenie rozwiązywania zadań maturalnych. W moim przypadku - to w zupełności wystarczyło
Na jaki poziom w tej chwili byś się oceniła?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 16:08   #5
201601201618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 74
Dot.: Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe

Ja w liceum na zajęciach też korzystałam z Enterprice 4 i całkiem przyjemna była ta książka ale nie wiem jak będzie ci się z niej samodzielnie korzystlo. A Książka- ćwiczenia gramatyczne z tej serii były baaardzo pomocne z tego co pamiętam, wszystko dobrze rozpisanie.

Dobra też byla książka Longman repetytorium matura rozszerzona - ta jest też fajna do samodzielnej nauki, z płytami, z tyłu słowniczek zgodnie z działami.

Ale przede wszystkim oglądaj dużo seriali po angielsku, na początku z angielskimi napisami



Chyba miałyśmy te same podręczniki z koleżanką wyżej :p

Edytowane przez 201601201618
Czas edycji: 2016-11-07 o 16:10
201601201618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 23:01   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Nauka do matury rozszerzonej z angielskiego na własną rękę - pomoce naukowe

Cytat:
Napisane przez Left_Pocket Pokaż wiadomość
Ja w liceum na zajęciach też korzystałam z Enterprice 4 i całkiem przyjemna była ta książka ale nie wiem jak będzie ci się z niej samodzielnie korzystlo. A Książka- ćwiczenia gramatyczne z tej serii były baaardzo pomocne z tego co pamiętam, wszystko dobrze rozpisanie.

Dobra też byla książka Longman repetytorium matura rozszerzona - ta jest też fajna do samodzielnej nauki, z płytami, z tyłu słowniczek zgodnie z działami.

Ale przede wszystkim oglądaj dużo seriali po angielsku, na początku z angielskimi napisami



Chyba miałyśmy te same podręczniki z koleżanką wyżej :p
Hah, fakt
Enterprise 4 to byl moj podręcznik w gimnazjum (biorąc pod uwagę podejscie grupy - chyba trochę na wyrost), a na dodatkowych zajęciach miałam wtedy słówka z Longmana. Potem w liceum miałam juz niestety więcej pecha, beznadziejny podręcznik New English File i leniwy anglista

Do samodzielnej nauki warto też obczaić klasycznego Murphy'ego.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 00:01:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.