Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;) - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-16, 17:59   #1441
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez iwona200
Haha ja właśnie to zrobiłam Pokaże TŻ'towi, w tamtym roku posadził zioła pierwszy raz i nie wszystkie urosły, ale w tym roku ma dokładniej zbadać temat i papryczki też chce zasadzic.
Mój TŻ na samym początku był bardzo sceptycznie nastawiony do takiego buszu. Od kiedy spróbował moich papryczek, sam mnie teraz goni do siania. Jest moc.

Gdzie kupujecie warzywa? Ja mam z tym problem, bo często nawet te organiczne są dla mnie bez smaku.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
wow

A te zielone kuleczki z tyłu to pomidory, czy oliwki?

masz ciepło w domu? ja sie boje, że u mnie jest za zimno i jeszcze przy oknie, to już w ogóle ciągnie i wszystko pozamarza
Niedojrzałe pomidory koktajlowe.
Swoim siewkom specjalnie robię mikro szczelinę w oknie, inaczej wybujają, na nic później takie chuchro. Zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą a ilością światła jaką obecnie mogą otrzymać. U mnie jest zakręcony kaloryfer i lekko uchylone okno(mieszkanie mamy wyjątkowe ciepłe, wiecznie muszę wietrzyć bo mi za gorąco, w sypialni staram się utrzymywać temp. ok 19 C, w nocy jest zapewne mniej).
Moja mama sadzonki trzyma w nieogrzewanej piwnicy.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 18:07   #1442
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Mój TŻ na samym początku był bardzo sceptycznie nastawiony do takiego buszu. Od kiedy spróbował moich papryczek, sam mnie teraz goni do siania. Jest moc.

Gdzie kupujecie warzywa? Ja mam z tym problem, bo często nawet te organiczne są dla mnie bez smaku.



Niedojrzałe pomidory koktajlowe.
Swoim siewkom specjalnie robię mikro szczelinę w oknie, inaczej wybujają, na nic później takie chuchro. Zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą a ilością światła jaką obecnie mogą otrzymać. U mnie jest zakręcony kaloryfer i lekko uchylone okno(mieszkanie mamy wyjątkowe ciepłe, wiecznie muszę wietrzyć bo mi za gorąco, w sypialni staram się utrzymywać temp. ok 19 C, w nocy jest zapewne mniej).
Moja mama sadzonki trzyma w nieogrzewanej piwnicy.
Tez mialam wlasne pomidorki koktajlowe niebo w gebie. Oprocz tego pyszne cytryny na przyklad. Mandarynki wyszly suche
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 18:21   #1443
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Niedojrzałe pomidory koktajlowe.
Swoim siewkom specjalnie robię mikro szczelinę w oknie, inaczej wybujają, na nic później takie chuchro. Zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą a ilością światła jaką obecnie mogą otrzymać. U mnie jest zakręcony kaloryfer i lekko uchylone okno(mieszkanie mamy wyjątkowe ciepłe, wiecznie muszę wietrzyć bo mi za gorąco, w sypialni staram się utrzymywać temp. ok 19 C, w nocy jest zapewne mniej).
Moja mama sadzonki trzyma w nieogrzewanej piwnicy.

chyba sie skuszę, ale boje sie reakcji TŻ, zawsze jak za cos się zabieram to mi nie wychodzi
Reki do roślin tez nie mam, ale jeszcze warzywek nie próbowałam siać, więc może akurat sie uda.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 18:26   #1444
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Super ten parapet!
W domu mam sałatę pomidory itp ze szklarni. Na stancji chętnie bym coś takiego sobie postawiła Tylko się zastanawiam czy np sałata, rzodkiewka wyrosną.
Chyba mnie zachęciłyście do kiełków

A co do tematu to wydaję około 100 zł na tydzień, czasem mniej, czasem więcej. Ale mam dużo rzeczy z domu. Czasem wychodzi mniej, czasem więcej. Ale ja student jeszcze jestem.
Z domu mam zawsze mięso wieprzowe (zwykle biorę polędwicę albo szynkę). Rodzice kupują zwykle połówkę zwierzaka i go dzielą na części i mrożą w dużej zamrażarce. Ekologiczny przynajmniej Biorę też warzywa: ziemniaki, marchew, pietruszka, buraki. Tak bardziej jesienią pory, paprykę itp.
Sama sobie kupuję tylko nabiał, chleb, owoce, warzywa, kurczaka. Kaszy, ryżu mąki mam zwykle zapas, bo na początku semestru idę na większe zakupy, a sama dużo nie jem. Makaron jem głównie brązowy.

Staram się słodkiego nie jeść, nie mam cukru, zamiast tego czasem daktyle sobie dodaję( 8zł/kg auchan ). Słodkie jogurty też rzadko jem, głównie naturalne + dodaję do nich owoce. Zimą kupuję mieszanki sałat.
Nie kupuję też gotowych smarowideł do chleba, tylko np trochę brzuszków z łososia i robię pastę z serkiem wiejskim.
Staram się kupować na promocjach, zakupy robię głównie w Auchanie, czasem w Lidlu, Biedronce.

W domu też zrobiłam sporo mrożonek jesienią. Mam zamrożoną: paprykę, cukinię, brokuła(tego kupiłam jak był tani), szpinak, fasolkę.
Resztę sobie dokupuję.

Więc miarodajna nie jestem, bo sporo mam z domu Ale według mnie nie wydaję dużo. Sporo sobie sama gotuję. Planuję tak żeby nie wyrzucać.

Edytowane przez 8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Czas edycji: 2015-02-16 o 18:47
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 18:29   #1445
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość

chyba sie skuszę, ale boje sie reakcji TŻ, zawsze jak za cos się zabieram to mi nie wychodzi
Reki do roślin tez nie mam, ale jeszcze warzywek nie próbowałam siać, więc może akurat sie uda.
Koktajlówki i ostre papryczki są dosyć łatwe w uprawie. Dużo słońca, nie przelewać i zapewnić odpowiednie mikroelementy. Z szkodnikami na parapecie zazwyczaj nie ma większych problemów więc siej, nic się nie bój.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 20:04   #1446
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Sama hoduje(z nasion albo innymi sposobami-pietruszka), dla mnie te ze sklepu są marnej jakości. Jeżeli masz słoneczny parapet to proponuje spróbować. Na parapecie hoduje również warzywa np. ostre papryczki i pomidory
Super, ja w zimie niczego nie sadze, pora zaczac!
Nie masz problemu z ziemiorkami w ziemi? Bo ja niestety tak, a strasznie mnie denerwuja i po prostu dostaje szalu jak mi sie zalegaja. W kwiatach doniczkowych je tepie chemia ale przy jadalnych roslinach to odpada.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 08:12   #1447
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tez mialam wlasne pomidorki koktajlowe niebo w gebie. Oprocz tego pyszne cytryny na przyklad. Mandarynki wyszly suche
A jaką miałaś odmianę, miały miękką skórkę?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Super, ja w zimie niczego nie sadze, pora zaczac!
Nie masz problemu z ziemiorkami w ziemi? Bo ja niestety tak, a strasznie mnie denerwuja i po prostu dostaje szalu jak mi sie zalegaja. W kwiatach doniczkowych je tepie chemia ale przy jadalnych roslinach to odpada.
W mieszkaniu raczej nie mam, jak widzę że się pojawiają to wybijam paluchami(potrząsam doniczką i wtedy wyłażą na wierzch). Dorosłym, silnym roślinom raczej nie wyrządzą większych szkód, gorzej z młodymi siewkami(można prewencyjnie wyprażyć podłoże w piekarniku). Na balkonie pełno tego fruwa, ale nic innego poza mechanicznym tępieniem nie robię.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 08:17   #1448
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
A jaką miałaś odmianę, miały miękką skórkę?
Odmianę czego? mandarynek?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 08:29   #1449
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Odmianę czego? mandarynek?
pomidorów
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-17, 08:34   #1450
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
pomidorów
Niestety nie pamiętam, bo to tato sadził i zmieniał odmiany, zeby popróbować. Wszystkie były pyszne
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 14:30   #1451
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
OK próbuję wrzucić zdjęcia mojej kiełkownicy samoróbki
Gdzie ja byłam, że nie znałam sposobu słoikowego super wygodne to jest z tego co widzę, a mam jeszcze idealne pojemniki, że nawet dziurawić nakrętek nie będę musiała

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Sama hoduje(z nasion albo innymi sposobami-pietruszka), dla mnie te ze sklepu są marnej jakości. Jeżeli masz słoneczny parapet to proponuje spróbować. Na parapecie hoduje również warzywa np. ostre papryczki i pomidory
Dążę do takiego parapetu, a i balkon przy kuchni mam spory to jak się ciepło zrobi to i tam się hodowla rozrośnie
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 14:44   #1452
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dążę do takiego parapetu, a i balkon przy kuchni mam spory to jak się ciepło zrobi to i tam się hodowla rozrośnie
Też bym chciała, ale mam mieszkanie od strony północnej i ani grama słońca do niego nie wpada. Są jakieś warzywa, które nie potrzebują słońca?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 20:37   #1453
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50321059]Też bym chciała, ale mam mieszkanie od strony północnej i ani grama słońca do niego nie wpada. Są jakieś warzywa, które nie potrzebują słońca? [/QUOTE]

Obawiam się, że w całkowitym cieniu warzywa będą słabe i chorowite. Może rozwiązaniem byłby grow box.
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 20:47   #1454
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50321059]Też bym chciała, ale mam mieszkanie od strony północnej i ani grama słońca do niego nie wpada. Są jakieś warzywa, które nie potrzebują słońca? [/QUOTE]
też miałam północne mieszkanie i zero słońca, ale ostre papryczki hodowałam na parapecie bez problemu
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 20:56   #1455
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Obawiam się, że w całkowitym cieniu warzywa będą słabe i chorowite. Może rozwiązaniem byłby grow box.
[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;5032802 1]też miałam północne mieszkanie i zero słońca, ale ostre papryczki hodowałam na parapecie bez problemu[/QUOTE]
Zostaje mi jeszcze opcja działek u teściów i u rodziców, ale nie ukrywam, że fajnie by było patrzeć na swoje warzywka na co dzień. Spróbuję z papryczkami.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 05:34   #1456
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
Obawiam się, że w całkowitym cieniu warzywa będą słabe i chorowite. Może rozwiązaniem byłby grow box.
Albo zahoduj se pieczarki/ boczniaki
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 10:06   #1457
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Podliczyłam nasze wydatki na spożywkę na luty - 850 zł na 2 osoby, w tym 58 zł jedzenie na mieście, drugie tyle alkohol i 40 zł dania gotowe. O dziwo dawno nie jedliśmy tak różnorodnie, w tych wydatkach jest zawarta m.in. wołowina, krewetki i łosoś. kilka razy w tygodniu je u nas moja siostra. W styczniu odkryłam mały ryneczek gdzie np papryka bywa po 3 zł/kilogram, winogrona po3- 4 zł itp
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 13:19   #1458
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U mnie miesięczne wydatki wyszły w granicach 330 zł/osobę. Ale! Dostałam kilka słoików bigosu, z których zrobiłam łazanki. I dostałam trochę dziczyzny z czego zrobiłam gulasz na 2 dni. Ale miałam gości na jeden weekend.
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 13:42   #1459
kraina _chichow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 677
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Podliczyłam nasze wydatki na spożywkę na luty - 850 zł na 2 osoby, w tym 58 zł jedzenie na mieście, drugie tyle alkohol i 40 zł dania gotowe. O dziwo dawno nie jedliśmy tak różnorodnie, w tych wydatkach jest zawarta m.in. wołowina, krewetki i łosoś. kilka razy w tygodniu je u nas moja siostra. W styczniu odkryłam mały ryneczek gdzie np papryka bywa po 3 zł/kilogram, winogrona po3- 4 zł itp


Skąd jesteś?
__________________
"Z kłamstwami są same kłopoty. Trzeba smakować każde słowo, zanim je człowiek wypuści z ust... "
kraina _chichow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 14:31   #1460
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Też podliczylam luty. Miesiac 28 dniowy. 4 osoby.

2800 zl, zakładam 3000 bo nie mam paragonów na "mamo daj na pizzę, lizaka, bułkę".

jest w tym troszkę drobnej chemii typu płyn do mycia twarzy, higieny intymnej, papier toaletowy czy szampon.
Typowa drobnica, nie ma wydatków z Rossmaana czy innych drogeri, nie musiałam kupować proszków do prania ani nic tego typu

Nie ma wołowiny na steki, krewetek itp. luksusów.

Nie ma wydatków na batony energetyczne, izotoniki, BCAA.

Nie ma kociej karmy, ale jest mieso dla kota - jakieś 40 zł.

Jest jedzenie na mieście - 380 zł.

No i weszłam w miesiac, z miesem w zamrażarce i mrożonkami warzywnymi na dobre 4-5 obiadów kupionymi 31 stycznia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-03-01 o 14:36
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:56   #1461
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Też podliczylam luty. Miesiac 28 dniowy. 4 osoby.

2800 zl, zakładam 3000 bo nie mam paragonów na "mamo daj na pizzę, lizaka, bułkę".

jest w tym troszkę drobnej chemii typu płyn do mycia twarzy, higieny intymnej, papier toaletowy czy szampon.
Typowa drobnica, nie ma wydatków z Rossmaana czy innych drogeri, nie musiałam kupować proszków do prania ani nic tego typu

Nie ma wołowiny na steki, krewetek itp. luksusów.

Nie ma wydatków na batony energetyczne, izotoniki, BCAA.

Nie ma kociej karmy, ale jest mieso dla kota - jakieś 40 zł.

Jest jedzenie na mieście - 380 zł.

No i weszłam w miesiac, z miesem w zamrażarce i mrożonkami warzywnymi na dobre 4-5 obiadów kupionymi 31 stycznia.
to niemało - dużo jadacie?
miałam nadzieję, że przy rodzinie koszty się zmniejszają (sama wydaję ok 800zł miesięcznie na jedzenie, jednoosobowe gospodarstwo domowe) a tu widzę, że niekoniecznie
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:57   #1462
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U nas w tym miesiącu dwie osoby, sama spożywka 1480zł. Chemia, kosmetyki,ubrania,benzyna itp -to juz osobno. Nic na mieście nie bylo jedzone,wszystko domówka. Aż się boję tego miesiąca bo to przygotowanie świąt...

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2015-03-01 o 14:59
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:58   #1463
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Ja jak zwykle, 1000 złotych i zero w portfelu do jutra...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:01   #1464
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

u nas 2 osoby 662zl. W tym mscu trochę mniej, bo nie było jedzenia na mieście.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:01   #1465
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
to niemało - dużo jadacie?


miałam nadzieję, że przy rodzinie koszty się zmniejszają (sama wydaję ok 800zł miesięcznie na jedzenie, jednoosobowe gospodarstwo domowe) a tu widzę, że niekoniecznie


Jak miałaś nadzieję że się zmniejszają? Przeciez więcej brzuszków do karmienia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:02   #1466
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

W tym miesiącu 900 zł na dwie osoby, w tym alkohol i trochę chemii domowej (Pronto, płyn do mycia szyb itd) 4 razy obiad poza domem i jedno wyjście do restauracji za 200 zł.

Edytowane przez Kolor Bzu
Czas edycji: 2015-03-01 o 15:04
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:14   #1467
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
W tym miesiącu 900 zł na dwie osoby, w tym alkohol i trochę chemii domowej (Pronto, płyn do mycia szyb itd) 4 razy obiad poza domem i jedno wyjście do restauracji za 200 zł.
Straaasznie mało. 900 minus te 200 zł na jeden posiłek to 700 na dwie osoby. 350/os. Zazdroszczę małego żołądka. Ja nawet nie tyle jem drogie rzeczy ale w dużych ilościach. Np. 5 bananów z mlekiem sojowym na sniadanie, duuużo warzyw.
bzebze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:21   #1468
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez bzebze Pokaż wiadomość
Straaasznie mało. 900 minus te 200 zł na jeden posiłek to 700 na dwie osoby. 350/os. Zazdroszczę małego żołądka. Ja nawet nie tyle jem drogie rzeczy ale w dużych ilościach. Np. 5 bananów z mlekiem sojowym na sniadanie, duuużo warzyw.
Mało nie jemy- jak kanapki to TŻ co najmniej 5 ja 3. Codziennie jemy warzywa, czy to jako surówka, czy jako główny składnik obiadu. Jemy mięso- indyka, wołowe, kurczaka, krewetki, ale czasami też wątróbkę czy inną tańszą rzecz. Masło zawsze prawdziwe, mleko nie UHT, chleb ziarnisty a nie białą bułę, owoców trochę (ja mniej bo większość mnie uczula). Pijemy mało soków- głównie wodę i herbatę bo tak lubimy. Raczej nie kupujemy słodyczy- jak mamy na coś słodkiego ochotę to albo sama piekę, albo podjadamy płatki śniadaniowe na sucho (TŻ uwielbia, ja tylko niektóre). Jemy jogurty, musli, sery- normalne rzeczy.

Nie raz już słyszałam na Wizażu że to niemożliwe, że się mieścimy w kwocie ok 600 zł na miesiąc, plus raz na 2,3 miesiące dodatkowe 300 zł na zapasy droższych mięs/owoców morza czy składników do orientalnych dań np. sushi, ale nie chce być inaczej.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:34   #1469
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Mało nie jemy- jak kanapki to TŻ co najmniej 5 ja 3. Codziennie jemy warzywa, czy to jako surówka, czy jako główny składnik obiadu. Jemy mięso- indyka, wołowe, kurczaka, krewetki, ale czasami też wątróbkę czy inną tańszą rzecz. Masło zawsze prawdziwe, mleko nie UHT, chleb ziarnisty a nie białą bułę, owoców trochę (ja mniej bo większość mnie uczula). Pijemy mało soków- głównie wodę i herbatę bo tak lubimy. Raczej nie kupujemy słodyczy- jak mamy na coś słodkiego ochotę to albo sama piekę, albo podjadamy płatki śniadaniowe na sucho (TŻ uwielbia, ja tylko niektóre). Jemy jogurty, musli, sery- normalne rzeczy.

Nie raz już słyszałam na Wizażu że to niemożliwe, że się mieścimy w kwocie ok 600 zł na miesiąc, plus raz na 2,3 miesiące dodatkowe 300 zł na zapasy droższych mięs/owoców morza czy składników do orientalnych dań np. sushi, ale nie chce być inaczej.
Ja tobie wierzę, bo u mnie za ten miesiąc wyszło bardzo malutko, ale pozwolę sobie kwotę zatrzymać dla siebie, bo zaraz będą gromy, że nie jem nic albo gloduję
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:38   #1470
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Ja tobie wierzę, bo u mnie za ten miesiąc wyszło bardzo malutko, ale pozwolę sobie kwotę zatrzymać dla siebie, bo zaraz będą gromy, że nie jem nic albo gloduję
Rozumiem. Ja się przez to już nie raz przebijałam. Najpierw, że mało jemy, potem że w takim razie niezdrowo i niezbilansowanie, potem, że konfabuluję z wołowiną i sushi.
Wizaż jest pod tym względem jest nieubłagany- wydajesz dużo to jesteś nowobogacka i nie znasz życia. Wydajesz mało to masz wszystk dziurawe i niezdrwe
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 09:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.