Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-01, 18:40   #4471
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Okej, zgadzam się. Boli mnie tylko określenie "przeciętny". Jak patrzę na moją mamę, która haruje jako pielęgniarka i dostaje grosze to boli mnie to słowo. Bolą mnie realia w naszym kraju. Może miała szansę być kimś innym, może nie, może to wszystko jej wina, bo mogła zostać lekarką. Ale nikt mi nie powie, że to praca dla przeciętnych i, że to wynagrodzenie, które dostaje jest w porządku wobec niej.
ale nikt tu nie nazywa takiej osoby przeciętną. Praca pielęgniarki akurat jest niedoceniana w naszym kraju, a zarobki - oczywiście się z Tobą zgadzam.
Używając słowa "przeciętny" chodziło raczej o osoby które zawodowo niestety niewiele sobą reprezentują, za to często wymagania mają z kosmosu.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 18:51   #4472
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Tak chyba ogólnie jest w świecie, że nieprzeciętni osiągają sukces, bo mają np. dobre pomysły na biznes.
Też się zgadzam - wystarczy poczytać, ile młodych Brytyjczyków, Francuzów czy Hiszpanów nie może znaleźć pracy. Bezrobocie wśród ludzi do 30 roku życia jest tam praktycznie na takim samym poziomie, jak w Polsce.
I osoba, która ma ciekawe doświadczenia jest po prostu CIEKAWSZA dla pracodawcy, niż osoba, która w CV ma same studia.

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
ale nikt tu nie nazywa takiej osoby przeciętną. Praca pielęgniarki akurat jest niedoceniana w naszym kraju, a zarobki - oczywiście się z Tobą zgadzam.
Używając słowa "przeciętny" chodziło raczej o osoby które zawodowo niestety niewiele sobą reprezentują, za to często wymagania mają z kosmosu.
Dokładnie, chodzi właśnie o takie osoby. Które nic nie robiły w czasie studiów, niewiele z nich wyniosły, a myślą, że kończąc studia techniczne na start dostaną 4000 netto.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 18:52   #4473
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
ale nikt tu nie nazywa takiej osoby przeciętną. Praca pielęgniarki akurat jest niedoceniana w naszym kraju, a zarobki - oczywiście się z Tobą zgadzam.
Używając słowa "przeciętny" chodziło raczej o osoby które zawodowo niestety niewiele sobą reprezentują, za to często wymagania mają z kosmosu.
Zgadzam się w 100%.
Uważam zawód pielęgniarki za najbardziej niedoceniany ze wszystkich zawodów. Niestety to nie tylko w Polsce (tylko skala jest inna za granicą).

Nie wydaje mi się, żeby niezbędne były jakieś certyfikaty dotyczące znajomości programów po studiach (chyba, że są to programy bardzo zaawansowane i certyfikacja jest długa i kosztowna, ale to raczej nie w ramach studiów). Wystarczy wpisać to w CV i jeżeli pracodawca będzie zainteresowany, to sam sprawdzi naszą znajomość danego programu. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wymagał certyfikatów (ew. językowych, ale to też nie z autopsji lub wśród znajomych - takie certyfikaty tylko przy zdawaniu na uczelnie zagraniczne).
Chyba, że chodziłoby o wysoce specjalistyczne, profesjonalne certyfikaty, a nie po jakichś 'kursikach', ale wiem, że nie o tym tu mowa.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 18:53   #4474
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Też się zgadzam - wystarczy poczytać, ile młodych Brytyjczyków, Francuzów czy Hiszpanów nie może znaleźć pracy. Bezrobocie wśród ludzi do 30 roku życia jest tam praktycznie na takim samym poziomie, jak w Polsce.
I osoba, która ma ciekawe doświadczenia jest po prostu CIEKAWSZA dla pracodawcy, niż osoba, która w CV ma same studia.



Dokładnie, chodzi właśnie o takie osoby. Które nic nie robiły w czasie studiów, niewiele z nich wyniosły, a myślą, że kończąc studia techniczne na start dostaną 4000 netto.
W Hiszpanii z tego co pamiętam bezrobocie wśród młodych ludzi jest zdecydowanie wyższe niż u nas, ale nie ma co się tym pocieszać, wiadomo.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:07   #4475
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%.
Uważam zawód pielęgniarki za najbardziej niedoceniany ze wszystkich zawodów. Niestety to nie tylko w Polsce (tylko skala jest inna za granicą).

Nie wydaje mi się, żeby niezbędne były jakieś certyfikaty dotyczące znajomości programów po studiach (chyba, że są to programy bardzo zaawansowane i certyfikacja jest długa i kosztowna, ale to raczej nie w ramach studiów). Wystarczy wpisać to w CV i jeżeli pracodawca będzie zainteresowany, to sam sprawdzi naszą znajomość danego programu. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wymagał certyfikatów (ew. językowych, ale to też nie z autopsji lub wśród znajomych - takie certyfikaty tylko przy zdawaniu na uczelnie zagraniczne).
Chyba, że chodziłoby o wysoce specjalistyczne, profesjonalne certyfikaty, a nie po jakichś 'kursikach', ale wiem, że nie o tym tu mowa.
Zgadzam się co do znajomości programów. Mam kilku prowadzących na studiach, którzy prowadzą swoje biura projektowe i nie raz podkreślali, że certyfikaty ich nie obchodzą. Jak przychodzi osoba chętna do pracy to sadzają ją przed komputerem i dają konkretne zadanie do wykonania, po czym od razu wiadomo czy dana osoba się zna. Dlatego nie uważam certyfikatu z jakiegoś programu jako niezbędnego do zdobycia pracy, aczkolwiek jako ciekawostka w CV fajnie wygląda, zwłaszcza jeżeli osoba nie ma zbyt dużego doświadczenia.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:13   #4476
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%.
Uważam zawód pielęgniarki za najbardziej niedoceniany ze wszystkich zawodów. Niestety to nie tylko w Polsce (tylko skala jest inna za granicą).

Nie wydaje mi się, żeby niezbędne były jakieś certyfikaty dotyczące znajomości programów po studiach (chyba, że są to programy bardzo zaawansowane i certyfikacja jest długa i kosztowna, ale to raczej nie w ramach studiów). Wystarczy wpisać to w CV i jeżeli pracodawca będzie zainteresowany, to sam sprawdzi naszą znajomość danego programu. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wymagał certyfikatów (ew. językowych, ale to też nie z autopsji lub wśród znajomych - takie certyfikaty tylko przy zdawaniu na uczelnie zagraniczne).
Chyba, że chodziłoby o wysoce specjalistyczne, profesjonalne certyfikaty, a nie po jakichś 'kursikach', ale wiem, że nie o tym tu mowa.
Raczej, ale niekoniecznie. Sama miałam zajęcia na pewnym programie z wykładowcami, którzy za szkolenia z tego samego, kończące się certyfikatami, zarabiają niemałe pieniądze. Tak bardzo przypadek, że uczelnia miała to oprogramowanie... Szczególnie, że to program do bardziej zaawansowanego modelowania, niż wykonuje większość osób po moim kierunku.

Podobnie na drugiej uczelni, inny program - nie wiem, czy jeszcze jakakolwiek uczelnia w Polsce uczy jego obsługi (a np. poprzednia miała go podobno zainstalowanego i nawet o tym nie wiedziałam ), a zdarza się, że się pojawia w ogłoszeniach dotyczących pracy. Co najlepsze w sieci nie ma wersji pirackiej, nie ma też żadnej darmowej wersji dla studentów, więc nie tak łatwo uzyskać do niego dostęp, żeby nauczyć się obsługi.

Posiadanie zaświadczenia/certyfikatu w sumie nie wyklucza sprawdzenia umiejętności przez pracodawcę. Jednak i tak jestem w zdania, że suplement do dyplomu to zbyt suche i niejasne informacje. Czasem zresztą pracodawca chce, żeby może nie tyle przynieść certyfikaty, co np. przykładowe projekty albo pracę dyplomową. Jednak na pewno jest to szczególnie fajne, jak program zna stosunkowo niewielu absolwentów w skali kraju. Na pewno mniej by mnie interesowały certyfikaty z programów typowych, które uważa się, że każdy absolwent powinien mieć w małym palcu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:26   #4477
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Raczej, ale niekoniecznie. Sama miałam zajęcia na pewnym programie z wykładowcami, którzy za szkolenia z tego samego, kończące się certyfikatami, zarabiają niemałe pieniądze. Tak bardzo przypadek, że uczelnia miała to oprogramowanie... Szczególnie, że to program do bardziej zaawansowanego modelowania, niż wykonuje większość osób po moim kierunku.

Podobnie na drugiej uczelni, inny program - nie wiem, czy jeszcze jakakolwiek uczelnia w Polsce uczy jego obsługi (a np. poprzednia miała go podobno zainstalowanego i nawet o tym nie wiedziałam ), a zdarza się, że się pojawia w ogłoszeniach dotyczących pracy. Co najlepsze w sieci nie ma wersji pirackiej, nie ma też żadnej darmowej wersji dla studentów, więc nie tak łatwo uzyskać do niego dostęp, żeby nauczyć się obsługi.

Posiadanie zaświadczenia/certyfikatu w sumie nie wyklucza sprawdzenia umiejętności przez pracodawcę. Jednak i tak jestem w zdania, że suplement do dyplomu to zbyt suche i niejasne informacje. Czasem zresztą pracodawca chce, żeby może nie tyle przynieść certyfikaty, co np. przykładowe projekty albo pracę dyplomową. Jednak na pewno jest to szczególnie fajne, jak program zna stosunkowo niewielu absolwentów w skali kraju. Na pewno mniej by mnie interesowały certyfikaty z programów typowych, które uważa się, że każdy absolwent powinien mieć w małym palcu.
U mnie na uczelni też można było zrobić trochę bardziej specjalistycznych certyfikatów w ramach kilku przedmiotów, jak np. ACCA, SAS, itp. Ale to zupełnie inna bajka, niż omawiane tutaj kursy, więc nie chciałam wchodzić w ten poziom szczegółowości.
Samo korzystanie z danego programu na studiach nie gwarantuje dobrej jego znajomości (mogę podać przykład mojej osoby i programu MS Project - cały przedmiot się na nim opierał, ale nic już z tego nie pamiętam , więc certyfikat też byłby jak o kant pupy obić, bo nie ukazuje mojej aktualnej wiedzy)

Wydaje mi się, że kurs/certyfikat ma przede wszystkim czemuś służyć. Jeżeli wiadomo, że jest niezbędny do wykonywania danego zawodu, to się go robi obowiązkowo. Jeżeli może być bardzo pomocny przy awansie, to też się go robi. Jeżeli jest kilka kursów/certyfikatów, które z jakimś tam prawdopodobieństwem będą dobrze odbierane przez rekruterów/mogą nam się przydać w pracy, to też warto wybrać coś, co nam pasuje najbardziej i to zrealizować. Przy tym warto kierować się jakością i akredytacjami.
Inne kursy uważam, że robimy tylko dla siebie (i oczywiście zachęcam innych i siebie zawsze do samorozwoju). A później, nawet nie zauważymy, w jakim momencie przydadzą nam się zdobyte umiejętności
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 19:26   #4478
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50477407]Zgadzam się co do znajomości programów. Mam kilku prowadzących na studiach, którzy prowadzą swoje biura projektowe i nie raz podkreślali, że certyfikaty ich nie obchodzą. Jak przychodzi osoba chętna do pracy to sadzają ją przed komputerem i dają konkretne zadanie do wykonania, po czym od razu wiadomo czy dana osoba się zna. Dlatego nie uważam certyfikatu z jakiegoś programu jako niezbędnego do zdobycia pracy, aczkolwiek jako ciekawostka w CV fajnie wygląda, zwłaszcza jeżeli osoba nie ma zbyt dużego doświadczenia. [/QUOTE]

Dla mojego pracodawcy certyfikat Autodeska to właśnie była taka ciekawostka. Ale i tak mnie przemaglował przed monitorem, żeby sprawdzić, czy faktycznie umiem AutoCada.

Zawsze mam ubaw ze studentów/absolwentów, którzy przychodzą pytać się o praktyki/staż/pracę i mają w CV napisane - "bardzo dobra", "zaawansowana" znajomość AutoCada - i jak przychodzi do narysowania czegokolwiek (najprostszego przyłącza czy przekroju studzienki kanalizacyjnej) to jest ":O" i po co, czemu, oni potrafią AutoCada bo mieli semestr zajęć na uczelni...
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:37   #4479
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
U mnie na uczelni też można było zrobić trochę bardziej specjalistycznych certyfikatów w ramach kilku przedmiotów, jak np. ACCA, SAS, itp. Ale to zupełnie inna bajka, niż omawiane tutaj kursy, więc nie chciałam wchodzić w ten poziom szczegółowości.
Samo korzystanie z danego programu na studiach nie gwarantuje dobrej jego znajomości (mogę podać przykład mojej osoby i programu MS Project - cały przedmiot się na nim opierał, ale nic już z tego nie pamiętam , więc certyfikat też byłby jak o kant pupy obić, bo nie ukazuje mojej aktualnej wiedzy)

Wydaje mi się, że kurs/certyfikat ma przede wszystkim czemuś służyć. Jeżeli wiadomo, że jest niezbędny do wykonywania danego zawodu, to się go robi obowiązkowo. Jeżeli może być bardzo pomocny przy awansie, to też się go robi. Jeżeli jest kilka kursów/certyfikatów, które z jakimś tam prawdopodobieństwem będą dobrze odbierane przez rekruterów/mogą nam się przydać w pracy, to też warto wybrać coś, co nam pasuje najbardziej i to zrealizować. Przy tym warto kierować się jakością i akredytacjami.
Inne kursy uważam, że robimy tylko dla siebie (i oczywiście zachęcam innych i siebie zawsze do samorozwoju). A później, nawet nie zauważymy, w jakim momencie przydadzą nam się zdobyte umiejętności
Dlatego pisałam, że np. od jakiejś oceny albo po zdaniu dodatkowego egzaminu. Mnie po prostu wkurza, że np. musiałabym zapłacić, przejść drugi raz to samo, w mniejszej ilości godzin i dostałabym certyfikat Bez sensu. Szkoda, że to oprogramowanie nie jest chociaż wprost wymienione w suplemencie.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Dla mojego pracodawcy certyfikat Autodeska to właśnie była taka ciekawostka. Ale i tak mnie przemaglował przed monitorem, żeby sprawdzić, czy faktycznie umiem AutoCada.

Zawsze mam ubaw ze studentów/absolwentów, którzy przychodzą pytać się o praktyki/staż/pracę i mają w CV napisane - "bardzo dobra", "zaawansowana" znajomość AutoCada - i jak przychodzi do narysowania czegokolwiek (najprostszego przyłącza czy przekroju studzienki kanalizacyjnej) to jest ":O" i po co, czemu, oni potrafią AutoCada bo mieli semestr zajęć na uczelni...
Może z kółkiem czy kreską sobie poradzą, tylko nie wiedzą jak przyłącze wygląda
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:41   #4480
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Może z kółkiem czy kreską sobie poradzą, tylko nie wiedzą jak przyłącze wygląda
To samo chciałam napisać, nie wiadomo czy im wiedzy brakowało czy umiejętności.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 19:51   #4481
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
A co do kursów, to jestem w trakcie jednego opłacanego przez pracodawcę. Jak zobaczyłam ile kosztuje to wolałabym dostać za niego kasę do ręki, biorąc pod uwagę jego przydatność Wiedzę dał może i fajną, to nie jest coś o czym mówi się na studiach, w jakiś sposób może mi się przydać w pracy zawodowej, ale po zdaniu egzaminu daje mi uprawnienia do wykonywania zawodu, którego w życiu nie będę wykonywać Wykorzystam to jako ciekawostkę do CV co najwyżej. Tak naprawdę taką samą wiedzę mógł przekazać ktoś w ramach szkolenia wewnętrznego, nie generując aż takich kosztów i pomijając zbędną część

W tej chwili Wam nie napiszę co to za kurs, więc nie pytajcie, ale kiedyś może się przyznam
Mnie rozwala, jak widzę jakieś oferty kursów z cenami w stylu 1800zł NETTO za 3 dni (21h zajęć). Zwłaszcza, jeśli dotyczą jakichś totalnych podstaw, które można opanować sammu! Jakby tak poprzeliczać moje darmowe studia na kursy, to by wyszedl majątek Dopiero zaczęłam je doceniać
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 19:58   #4482
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Mnie rozwala, jak widzę jakieś oferty kursów z cenami w stylu 1800zł NETTO za 3 dni (21h zajęć). Zwłaszcza, jeśli dotyczą jakichś totalnych podstaw, które można opanować sammu! Jakby tak poprzeliczać moje darmowe studia na kursy, to by wyszedl majątek Dopiero zaczęłam je doceniać
Czasem np. kurs weekendowy z certyfikatem kosztuje 2000 zł i zapewniają, że nie można zrobić certyfikatu bez kursu. Oczywiście jak się dobrze sprawdzi to można zwykle zdawać sam egzamin w akredytowanym ośrodku za jakieś 600-700 zł
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:06   #4483
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Mnie rozwala, jak widzę jakieś oferty kursów z cenami w stylu 1800zł NETTO za 3 dni (21h zajęć). Zwłaszcza, jeśli dotyczą jakichś totalnych podstaw, które można opanować sammu! Jakby tak poprzeliczać moje darmowe studia na kursy, to by wyszedl majątek Dopiero zaczęłam je doceniać
Mnie jeszcze naszło takie przemyślenie, że miejsc na uczelniach jest dużo w porównaniu do ilości chętnych. Uczelnie powinny myśleć, jak być atrakcyjnymi dla potencjalnego studenta, bo samo miejsce w rankingu bazującym niekiedy na mało ważnych kryteriach nie ma dużego znaczenia. Co z tego, że uczelnia jest wyżej w rankingu, skoro ma przestarzały program nauczania, bo wykładowcy zaraz będą się kłaść do grobu, więc co będą na stare lata się douczać i uczyć nowszych rzeczy? Podobnie mogłoby być z tymi certyfikatami - zrobić godzinę zamiast dwóch zapchajdziury, a w to miejsce za zaoszczędzone pieniądze umożliwić zrobienie certyfikatu.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:20   #4484
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze naszło takie przemyślenie, że miejsc na uczelniach jest dużo w porównaniu do ilości chętnych. Uczelnie powinny myśleć, jak być atrakcyjnymi dla potencjalnego studenta, bo samo miejsce w rankingu bazującym niekiedy na mało ważnych kryteriach nie ma dużego znaczenia. Co z tego, że uczelnia jest wyżej w rankingu, skoro ma przestarzały program nauczania, bo wykładowcy zaraz będą się kłaść do grobu, więc co będą na stare lata się douczać i uczyć nowszych rzeczy? Podobnie mogłoby być z tymi certyfikatami - zrobić godzinę zamiast dwóch zapchajdziury, a w to miejsce za zaoszczędzone pieniądze umożliwić zrobienie certyfikatu.
Wiesz, to tylko wydaje się takie proste.
Co innego przestarzały program nauczania, a co innego kiepska kadra.
Sugerujesz tu, żeby zwalniać wiekowych nauczycieli, a zaraz pojawi się wątek 'moją mamę zwolnili 3 lata przed przejściem na emeryturę, chamy!'.
U nas poszło się niestety na ilość, a nie na jakość. Co nam po tych wszystkich studentach, jak mają marną wiedzę i umiejętności. Co nam po tylu profesorach, jak z ich umiejętnościami nauczania i wiedzą jest podobnie. U nas się mało inwestuje w jakość edukacji i niestety takie efekty. Powinno się inwestować w najlepsze jednostki (studenckie i nauczycielskie), dostosowywanie programów nauczania do standardów światowych i zmieniającego się otoczenia. Tego nie ma. A jak tego nie ma, to nie ma dobrych efektów.
Niestety cały psikus tkwi w polityce rządowej, bo od tego, w największej mierze zależy, jak wydawane są pieniądze na uczelniach. Uczelnia dostaje kasę od studenta, więc nie ma się co dziwić, że jest jak jest.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:25   #4485
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Wiesz, to tylko wydaje się takie proste.
Co innego przestarzały program nauczania, a co innego kiepska kadra.
Sugerujesz tu, żeby zwalniać wiekowych nauczycieli, a zaraz pojawi się wątek 'moją mamę zwolnili 3 lata przed przejściem na emeryturę, chamy!'.
U nas poszło się niestety na ilość, a nie na jakość. Co nam po tych wszystkich studentach, jak mają marną wiedzę i umiejętności. Co nam po tylu profesorach, jak z ich umiejętnościami nauczania i wiedzą jest podobnie. U nas się mało inwestuje w jakość edukacji i niestety takie efekty. Powinno się inwestować w najlepsze jednostki (studenckie i nauczycielskie), dostosowywanie programów nauczania do standardów światowych i zmieniającego się otoczenia. Tego nie ma. A jak tego nie ma, to nie ma dobrych efektów.
Niestety cały psikus tkwi w polityce rządowej, bo od tego, w największej mierze zależy, jak wydawane są pieniądze na uczelniach. Uczelnia dostaje kasę od studenta, więc nie ma się co dziwić, że jest jak jest.
Nie mówię zwalniać. Mówię: wymagać, również od prowadzących. Nie tylko od studentów.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:32   #4486
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Mam pytanie z tyłka: Jak zacząć maila do właściciela firmy (akurat jest też podany mail do niego, a nie tylko do sekretariatu), któremu chcę wysłać moje cv? `Szanowny Panie` moim zdaniem brzmi dziwnie, ale może jest ok tylko ja mam jakieś uprzedzenia ?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:33   #4487
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50478988]Mam pytanie z tyłka: Jak zacząć maila do właściciela firmy (akurat jest też podany mail do niego, a nie tylko do sekretariatu), któremu chcę wysłać moje cv? `Szanowny Panie` moim zdaniem brzmi dziwnie, ale może jest ok tylko ja mam jakieś uprzedzenia ? [/QUOTE]

Moim zdaniem to dość bezpieczna, bo neutralna opcja
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:35   #4488
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to dość bezpieczna, bo neutralna opcja
Też mi się tak wydaje ale wolałam zapytać, bo już tak przywykłam do `Szanowni Państwo`, że `Szanowny Panie` wydaje się dziwne.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 20:47   #4489
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Szanowny Panie - jak najbardziej ok.

Co do uczelni. Moim zdaniem to źle, że likwiduje się instytucję docenta. Oni byli naprawdę potrzebni. Teraz jest tak, że pracownicy są rozliczani przede wszystkim z dorobku naukowego. Więc nic dziwnego, że często dydaktykę zlewają.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 21:00   #4490
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie mówię zwalniać. Mówię: wymagać, również od prowadzących. Nie tylko od studentów.
No cóż, żeby wymagać, to trzeba jeszcze pozwalać (na dowolne tworzenie programów nauczania) i odpowiednio finansować.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 21:00   #4491
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50479049]Też mi się tak wydaje ale wolałam zapytać, bo już tak przywykłam do `Szanowni Państwo`, że `Szanowny Panie` wydaje się dziwne. [/QUOTE]

Teoretycznie jest to prawidłowy wybór, ja bym jednak napisała "dzień dobry" biorąc pod uwagę naszą wspólną branżę która jest dość bezpośrednia
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 21:03   #4492
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
No cóż, żeby wymagać, to trzeba jeszcze pozwalać (na dowolne tworzenie programów nauczania) i odpowiednio finansować.
Akurat miałam na myśli coś, co nie jest najwyraźniej problemem pod względem programu czy finansowania, skoro część uczelni naucza na starych polskich normach, a część już na europejskich.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 21:06   #4493
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

'Szanowny Panie <nazwisko>' byłoby chyba ok :tak:

a tu jeszcze krótki artykuł o tym, gdzie obecnie najłatwiej znaleźć pracę
http://forsal.pl/artykuly/855627,gdz...rudnienia.html

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Akurat miałam na myśli coś, co nie jest najwyraźniej problemem pod względem programu czy finansowania, skoro część uczelni naucza na starych polskich normach, a część już na europejskich.
Mi się wydaje, że program, kasa i nastawienie, to największe problemy, które można zlikwidować. Do tego współpraca nauki i biznesu, stypendia zagraniczne dla nauczycieli...
Inną sprawą jest np. demografia.
System jest zepsuty - to jak naczynia połączone, nie wystarczy poprawy w jednym aspekcie.
Takie przynajmniej są moje obserwacje.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 21:22   #4494
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Póki co zostaje zmienianie uczelni, nikt nas dożywotnio nie trzyma na jednej
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 22:06   #4495
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

witajcie dziewczyny.
W ogłoszeniu na stanowisko sekretarki w firmie, jest w wymaganiach " umiejętność sporządzania pism" . Jest może na forum wiżanka która wyjaśni o jakie to pisma dokładnie może chodzic?

Edytowane przez niemodnaPOLKA
Czas edycji: 2015-03-01 o 22:17
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 22:15   #4496
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
'Szanowny Panie <nazwisko>' byłoby chyba ok :tak:

a tu jeszcze krótki artykuł o tym, gdzie obecnie najłatwiej znaleźć pracę
http://forsal.pl/artykuly/855627,gdz...rudnienia.html
.
Lublina nawet nie biorą pod uwagę...jaka bieda
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 22:24   #4497
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Lublina nawet nie biorą pod uwagę...jaka bieda
Siedlce jako jedne z najgorszych miejsc... powinnam bić pokłony, że mam swoje ochłapy
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 22:25   #4498
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Siedlce jako jedne z najgorszych miejsc... powinnam bić pokłony, że mam swoje ochłapy
Chyba tak
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 23:20   #4499
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Siedlce jako jedne z najgorszych miejsc... powinnam bić pokłony, że mam swoje ochłapy
Siedlce to moje rodzinne miasto, podziwiam, że udało Ci się tam znaleźć pracę
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:04   #4500
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
'Szanowny Panie <nazwisko>' byłoby chyba ok :tak:

a tu jeszcze krótki artykuł o tym, gdzie obecnie najłatwiej znaleźć pracę
http://forsal.pl/artykuly/855627,gdz...rudnienia.html
Jestem w pierwszej trójce - szkoda, że najgorszych miast
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.