Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-17, 18:52   #2311
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Zwykle mają budżet, którego nie przekraczają. O stawkach minimalnych nie słyszałam.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 18:56   #2312
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kurczę, chyba zbyt małe oczekiwania finansowe im podałam. Byłam zaskoczona telefonem i nie byłam w ogóle pewna, o które stanowisko chodzi, bo wysyłałam im już aplikacje na różnym poziomie specjalizacji. Nie dużo zbyt małe, ale trochę jednak tak.

Ale liczę na to, że w korpopracach i tak mają widełki. Jak sądzicie?
Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zwykle mają budżet, którego nie przekraczają. O stawkach minimalnych nie słyszałam.

Mają
Kolega podał widełki, a i tak dostał na start 30%powyżej górnej granicy
__________________




Edytowane przez aga3304
Czas edycji: 2015-08-17 o 18:58
aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 19:00   #2313
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez aga3304 Pokaż wiadomość
Mają
Kolega podał widełki, a i tak dostał na start 30%powyżej górnej granicy
Huh Wcześniej jak szukałam w Polsce podawałam za dużo i otrzymywałam maile o treści "no chyba pani żartuje" , więc teraz trudno mi jakoś to wypośrodkować, żeby nie było za dużo, ale też nie za mało.

[EDIT] A może podpowiecie ile powinno się podać na stanowisko w consultingu w Warszawie/ częste wyjazdy za granice, wymagane ok. 2 lata doświadczenia i kilka języków.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-17 o 19:13
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 19:20   #2314
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Huh Wcześniej jak szukałam w Polsce podawałam za dużo i otrzymywałam maile o treści "no chyba pani żartuje" , więc teraz trudno mi jakoś to wypośrodkować, żeby nie było za dużo, ale też nie za mało.
Dobrze chociaż, że odpowiedzieli mailowo, a nie zawracali Ci głowę X etapami rekrutacji próbując finalnie zaproponować jakieś grosze
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 19:23   #2315
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez aga3304 Pokaż wiadomość
Dobrze chociaż, że odpowiedzieli mailowo, a nie zawracali Ci głowę X etapami rekrutacji próbując finalnie zaproponować jakieś grosze
Tak, ale wyobraź sobie dostać maila takiej treści A tamto stanowisko było akurat dla seniora z przynajmniej 5letnim doświadczeniem w badaniach, więc podałam sumę wysoką, ale sądziłam, że nie szokująco wysoką. Facet nawet się nie podpisał pod mailem, nawet nie podziękował za aplikację. Tylko "no chyba pani żartuje. bo ja oczywiście mam tyle kasy!", koniec

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-17 o 19:25
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 19:28   #2316
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tak, ale wyobraź sobie dostać maila takiej treści A tamto stanowisko było akurat dla seniora z przynajmniej 5letnim doświadczeniem w badaniach, więc podałam sumę wysoką, ale sądziłam, że nie szokująco wysoką. Facet nawet się nie podpisał pod mailem, nawet nie podziękował za aplikację. Tylko "no chyba pani żartuje", kropka
Byłam pewna, że to Twoje autorskie streszczenie maila, a nie dosłowny cytat
W sumie można już dużo wywnioskować o firmie na tej podstawie i nie ma czego żałować
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 21:00   #2317
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Huh Wcześniej jak szukałam w Polsce podawałam za dużo i otrzymywałam maile o treści "no chyba pani żartuje" , więc teraz trudno mi jakoś to wypośrodkować, żeby nie było za dużo, ale też nie za mało.

[EDIT] A może podpowiecie ile powinno się podać na stanowisko w consultingu w Warszawie/ częste wyjazdy za granice, wymagane ok. 2 lata doświadczenia i kilka języków.

4500-5000 netto to chyba nie jest wygórowana kwota.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 21:29   #2318
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Huh Wcześniej jak szukałam w Polsce podawałam za dużo i otrzymywałam maile o treści "no chyba pani żartuje" , więc teraz trudno mi jakoś to wypośrodkować, żeby nie było za dużo, ale też nie za mało.

[EDIT] A może podpowiecie ile powinno się podać na stanowisko w consultingu w Warszawie/ częste wyjazdy za granice, wymagane ok. 2 lata doświadczenia i kilka języków.
jak to topowy consulting (MBB), to nawet nie ma co negocjować, bo oni mają konkretne stawki na konkretnych stanowiskach/poziomach zaawansowania
jeżeli to firmy spoza tej trójki, to dużo zależy od wielkości i profilu firmy, różnice już są spore wydaje mi się, że większość firm zmieści się w widełkach 4-10k netto (oczywiście mówimy o dość początkowym stanowisku, skoro ok. 2letnie doświadczenie)
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2015-08-17 o 21:31
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 21:33   #2319
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jak to topowy consulting (MBB), to nawet nie ma co negocjować, bo oni mają konkretne stawki na konkretnych stanowiskach/poziomach zaawansowania
jeżeli to firmy spoza tej trójki, to dużo zależy od wielkości i profilu firmy, różnice już są spore wydaje mi się, że większość firm zmieści się w widełkach 4-10k netto (oczywiście mówimy o dość początkowym stanowisku, skoro ok. 2letnie doświadczenie)
No dobrze, czyli chyba faktycznie podałam trochę za mało. Co robić, pisać już teraz i korygować czy czekać aż przejdę do dalszego etapu licząc, że ta pierwsza podana kwota nie była wiążąca? Na stronie pytali o kwotę minimalną, więc tym się zasugerowałam podając ją dzisiaj.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-17 o 21:36
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 21:42   #2320
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
No dobrze, czyli chyba faktycznie podałam trochę za mało. Co robić, pisać już teraz i korygować czy czekać aż przejdę do dalszego etapu licząc, że ta pierwsza podana kwota nie była wiążąca? Na stronie pytali o kwotę minimalną, więc tym się zasugerowałam podając ją dzisiaj.
raczej bym nie korygowała na wyższą tylko na niższą, jak już, czyli w odwrotnym do Twojego przypadku
na przyszłość dobrze jest sobie zrobić mały research o finansach na danym stanowisku w danej firmie - akurat branża consultingowa jest szeroko komentowana w sieci (no i oczywiście brać pod uwagę swoje osobiste aspiracje finansowe, jeżeli stawki podlegają negocjacjom)
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 21:45   #2321
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
raczej bym nie korygowała na wyższą tylko na niższą, jak już, czyli w odwrotnym do Twojego przypadku
na przyszłość dobrze jest sobie zrobić mały research o finansach na danym stanowisku w danej firmie - akurat branża consultingowa jest szeroko komentowana w sieci (no i oczywiście brać pod uwagę swoje osobiste aspiracje finansowe, jeżeli stawki podlegają negocjacjom)
Tylko, że widzisz to należy od tylu czynników. Ta praca byłaby głównie na wyjazdach zagranicznych. Sądzę, że oni opłacaliby zakwaterowanie, prawda? Ale co na przykład z komunikacją miejską? Oni płacą czy ja? W jednym mieście w którym bym pracowała taki bilet miesięczny to koszt ok. 200 EUR/ miesiąc, więc to duża kasa.

Jak staram się w DE o podobne stanowiska to wiem bardzo dokładnie ile tu się zarabia, ale z tymi wyjazdami trudniej to ocenić.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 21:55   #2322
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tylko, że widzisz to należy od tylu czynników. Ta praca byłaby głównie na wyjazdach zagranicznych. Sądzę, że oni opłacaliby zakwaterowanie, prawda? Ale co na przykład z komunikacją miejską? Oni płacą czy ja? W jednym mieście w którym bym pracowała taki bilet miesięczny to koszt ok. 200 EUR/ miesiąc, więc to duża kasa.

Jak staram się w DE o podobne stanowiska to wiem bardzo dokładnie ile tu się zarabia, ale z tymi wyjazdami trudniej to ocenić.
Generalnie na tego typu wyjazdach/delegacjach pracodawca opłaca hotel i śmigasz taxi, a nie komunikacją miejską i często hotel znajduje się blisko siedziby klienta, jeżeli to dłuższy projekt
Do tego dochodzi coś takiego jak 'dieta' - są stawki ustawowe takich diet w zależności od kraju docelowego (możesz sobie sprawdzić w sieci), a firmy tego pokroju najczęściej te stawki mają sporo wyższe, więc nie sugerowałabym się wyjazdami przy podawaniu wymagań finansowych, bo raczej na nich się jeszcze zarabia
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 21:59   #2323
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jak to topowy consulting (MBB), to nawet nie ma co negocjować, bo oni mają konkretne stawki na konkretnych stanowiskach/poziomach zaawansowania
jeżeli to firmy spoza tej trójki, to dużo zależy od wielkości i profilu firmy, różnice już są spore wydaje mi się, że większość firm zmieści się w widełkach 4-10k netto (oczywiście mówimy o dość początkowym stanowisku, skoro ok. 2letnie doświadczenie)
Po jakim jesteś kierunku? Ja się powoli godzę z faktem, że będę się chyba musiała przebranżowić albo iść za ladę
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:00   #2324
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Generalnie na tego typu wyjazdach/delegacjach pracodawca opłaca hotel i śmigasz taxi, a nie komunikacją miejską i często hotel znajduje się blisko siedziby klienta, jeżeli to dłuższy projekt
Do tego dochodzi coś takiego jak 'dieta' - są stawki ustawowe takich diet w zależności od kraju docelowego (możesz sobie sprawdzić w sieci), a firmy tego pokroju najczęściej te stawki mają sporo wyższe, więc nie sugerowałabym się wyjazdami przy podawaniu wymagań finansowych, bo raczej na nich się jeszcze zarabia
Nie bardzo rozumiem Twoje ostatnie zdanie. Ja podałam stawkę jak porządna pensja juniorska w Warszawie. Powinna byłam podać łącznie z dietami czy bez nich? Czy tłumaczeniem, że podałam bez nich nie zbłaźniłabym się?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:07   #2325
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem Twoje ostatnie zdanie. Ja podałam stawkę jak porządna pensja juniorska w Warszawie. Powinna byłam podać łącznie z dietami czy bez nich? Czy tłumaczeniem, że podałam bez nich nie zbłaźniłabym się?
Nie no, właśnie piszę o tym, że nie powinnaś w ogóle łączyć wyjazdów zagranicznych z podawanymi przez siebie stawkami - bo koszt podróży służbowych, to koszt pracodawcy. I że dzięki dietom, można jeszcze sporo $ przywieźć do kraju, jak ktoś rozsądnie te pieniądze wydaje

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Po jakim jesteś kierunku? Ja się powoli godzę z faktem, że będę się chyba musiała przebranżowić albo iść za ladę
jestem po metodach ilościowych w ekonomii, ale nie pracuję obecnie w doradztwie
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:10   #2326
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Nie no, właśnie piszę o tym, że nie powinnaś w ogóle łączyć wyjazdów zagranicznych z podawanymi przez siebie stawkami - bo koszt podróży służbowych, to koszt pracodawcy. I że dzięki dietom, można jeszcze sporo $ przywieźć do kraju, jak ktoś rozsądnie te pieniądze wydaje
Ok, czyli rozumiem, że nie zbłaźniłabym się, gdybym interpretowała to jako to co podałam plus diety.

Jak dostanę pracę to będę Ci chyba musiała postawić dobrego drinka albo kupić dużą czekoladę jeśli nie pijesz alkoholu, bo już nie pierwszy raz mi tu doradzasz
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:11   #2327
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
jestem po metodach ilościowych w ekonomii, ale nie pracuję obecnie w doradztwie
Coś liznęłam z tej dziedziny tylko na studiach Pomyślę Wybieram się do pup, bo bez jakiegokolwiek stażu nie mam czego szukać w zawodzie urbanisty...
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:19   #2328
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Ok, czyli rozumiem, że nie zbłaźniłabym się, gdybym interpretowała to jako to co podałam plus diety.

Jak dostanę pracę to będę Ci chyba musiała postawić dobrego drinka albo kupić dużą czekoladę jeśli nie pijesz alkoholu, bo już nie pierwszy raz mi tu doradzasz
Interpretacja dobra
Ale diet się po prostu nie traktuje jako części wynagrodzenia w formalnej rozmowie z pracodawcą, a przynajmniej nie powinno się tak ich traktować, bo są one po to, by pokryć koszty życia, kiedy jest się w delegacji zagranicznej i w 95% wszystko jest tam droższe niż w Polsce.
Nie słyszałam też o firmie, która takich diet nie przyznaje Nie wiem nawet, czy byłoby to zgodne z prawem

A jak poszły testy? jesteś już po?
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:24   #2329
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Interpretacja dobra
Ale diet się po prostu nie traktuje jako części wynagrodzenia w formalnej rozmowie z pracodawcą, a przynajmniej nie powinno się tak ich traktować, bo są one po to, by pokryć koszty życia, kiedy jest się w delegacji zagranicznej i w 95% wszystko jest tam droższe niż w Polsce.
Nie słyszałam też o firmie, która takich diet nie przyznaje Nie wiem nawet, czy byłoby to zgodne z prawem

A jak poszły testy? jesteś już po?
GMAT? Poszedł chyba dobrze, bo zaprosili mnie do ostatniego etapu. W dodatku od razu tego samego dnia kilka godzin po egzaminie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 22:26   #2330
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Coś liznęłam z tej dziedziny tylko na studiach Pomyślę Wybieram się do pup, bo bez jakiegokolwiek stażu nie mam czego szukać w zawodzie urbanisty...
Urbanista to musi być ciekawe zajęcie jak jest to zajęcie, a domyślam się, że może być ciężko
Jakbym miała się na szybko przebranżowić, to wybrałabym któryś z nowoczesnych zawodów związanych z internetem/social media. W krótkim czasie można ogarnąć potrzebną wiedzę, niewielka bariera wejścia, zarobki w porządku jak na początek, możliwość pracy zdalnej, czyli, tak naprawdę, mieszkanie w 'Pcimiu Dolnym' nie jest przeszkodą

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
GMAT? Poszedł chyba dobrze, bo zaprosili mnie do ostatniego etapu. W dodatku od razu tego samego dnia kilka godzin po egzaminie.
ooo, no to świetnie! Gratuluję!
I jaką miał formę? Pytania żywcem wyjęte z GMATa, czy raczej dostosowane do potrzeb takiego testu?
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2015-08-17 o 22:28
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:31   #2331
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość

ooo, no to świetnie! Gratuluję!
I jaką miał formę? Pytania żywcem wyjęte z GMATa, czy raczej dostosowane do potrzeb takiego testu?
Pytania bardzo podobne do GMATu. Powiedziałabym, że poziom trudności ten sam. Za to czasu tylko połowa: minuta na zadanie. Na szczęście forma pisemna nie elektroniczna, czyli można było wracać do wcześniejszych pytań. Ale i tak straszno było z tą minutą na zadanie
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:36   #2332
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Pytania bardzo podobne do GMATu. Powiedziałabym, że poziom trudności ten sam. Za to czasu tylko połowa: minuta na zadanie. Na szczęście forma pisemna nie elektroniczna, czyli można było wracać do wcześniejszych pytań. Ale i tak straszno było z tą minutą na zadanie
To ciekawie
Poziom trudności na GMATcie jest zmienny i to jest w nim jednocześnie najlepsze i najgorsze
Ale cieszę się, że dobrze poszło! powodzenia na kolejnym etapie!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 22:39   #2333
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
To ciekawie
Poziom trudności na GMATcie jest zmienny i to jest w nim jednocześnie najlepsze i najgorsze
Ale cieszę się, że dobrze poszło! powodzenia na kolejnym etapie!
Dzięki, teraz to już chyba tylko kwestia negocjacji warunków, chociaż nie chcę zapeszyć.

I dzięki za wszystkie wskazówki!!!
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 23:14   #2334
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
A czy zdawała któraś z Was test rozumowania liczbowego/ werbalnego do Accenture?
Tak, jak ktoś już napisał - są to testy SHL, które w każdej firmie wyglądają podobnie. Test rozumowania liczbowego jest bardzo prosty, jedyna trudność to czas, trzeba szybko wykonywać działania - w sumie tylko koncentrację i płynność obliczeń możesz tu poprawić, bo treść zadań jest bardzo prosta. W teście werbalnym nie bardzo jest też jak się przygotować, dla mnie to po prostu umiejętność rozumienia czytanego tekstu. Najtrudniejsza z testów SHL jest część rozumowanie indukcyjne/logiczne i tutaj akurat bardzo przydaje się robienie przeróżnych testów na inteligencję, bo łatwiej dostrzegasz zależności.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 07:24   #2335
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Urbanista to musi być ciekawe zajęcie jak jest to zajęcie, a domyślam się, że może być ciężko
Jakbym miała się na szybko przebranżowić, to wybrałabym któryś z nowoczesnych zawodów związanych z internetem/social media. W krótkim czasie można ogarnąć potrzebną wiedzę, niewielka bariera wejścia, zarobki w porządku jak na początek, możliwość pracy zdalnej, czyli, tak naprawdę, mieszkanie w 'Pcimiu Dolnym' nie jest przeszkodą
Jest masakrycznie ciężko, bo praca praktycznie jedynie w urzędach albo pracowniach projektowych:/
Właśnie ten Internet nie jest złym pomysłem, no i nie musiałabym się przenosić
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 08:53   #2336
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Tak, tylko pracując w Pcimiu dolnym firma musi zapewnić ci komputer, legalne oprogramowanie i darmowy internet (przecież nie będziesz płacić za używanie swojego prywatnego neta do pracy i zawalać swojego dysku firmowymi plikami), więc nie każdy pracodawca się na to zgadza. U mnie byłoby ekstra, gdyby jakiś pracodawca podarował mi kompa za 7 tys + 10 oprogramowanie legalne na graficzne programy. Nie mówię o XP legalnym. Wszystko zależy od branży w jakiej się pracuje.

A u mnie generalnie rok stracony. Może w styczniu pojawią się nowe ogłoszenia o pracę. Może... Strasznie to dołujące jest. Czasem czuję się jak bez rąk. Najfajniejsze są ogłoszenia że szukają, ale musisz mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Zastanawiam się co sobie obciąć, rękę, może nogę, a może zniszczyć sobie oczy, to może ktoś mnie zatrudni, bo będzie widać, czarno na białym że mogą płacić mniejszy ZUS za mnie (mając orzeczenie o niepeł. pracodawca mniej płaci za utrzymanie pracownika) . Nie chcę ubliżać osobą z kwestią niepełnosprawności, ale jak czytam tego typu ogłoszenia to mnie trafia wielki SZ.

Staram się nie załamywać, ale nie mam sił już. Po prostu nie mam. Staram się rozwijać, uczę się na tyle ile mogę sama, robię sobie portfolio fotograficzne, staram się... ale bez pieniędzy stałych jest to ogromnie trudne. Dla większych firm bez szkoleń, papierków się nie liczy to że samemu się uczysz, za darmo. Dorobić sobie nie możesz, bo nie masz własnej firmy, nie wystawiasz faktur VAT. Więc kółko zamknięte, bo jak ją mieć jak nie masz żadnych pieniędzy własnych.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 09:01   #2337
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

A propos pracy w doradztwie, czy któraś z Was aplikowała kiedyś do Deloitte?
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 09:03   #2338
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja jestem 1,5 miesiąca od obrony i już mam to poczucie bycia niepotrzebną, wiszenia i byciu uzależnioną od rodziców:/
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 09:38   #2339
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5245123 3]Tak, tylko pracując w Pcimiu dolnym firma musi zapewnić ci komputer, legalne oprogramowanie i darmowy internet (przecież nie będziesz płacić za używanie swojego prywatnego neta do pracy i zawalać swojego dysku firmowymi plikami), więc nie każdy pracodawca się na to zgadza. U mnie byłoby ekstra, gdyby jakiś pracodawca podarował mi kompa za 7 tys + 10 oprogramowanie legalne na graficzne programy. Nie mówię o XP legalnym. Wszystko zależy od branży w jakiej się pracuje.

A u mnie generalnie rok stracony. Może w styczniu pojawią się nowe ogłoszenia o pracę. Może... Strasznie to dołujące jest. Czasem czuję się jak bez rąk. Najfajniejsze są ogłoszenia że szukają, ale musisz mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Zastanawiam się co sobie obciąć, rękę, może nogę, a może zniszczyć sobie oczy, to może ktoś mnie zatrudni, bo będzie widać, czarno na białym że mogą płacić mniejszy ZUS za mnie (mając orzeczenie o niepeł. pracodawca mniej płaci za utrzymanie pracownika) . Nie chcę ubliżać osobą z kwestią niepełnosprawności, ale jak czytam tego typu ogłoszenia to mnie trafia wielki SZ.

Staram się nie załamywać, ale nie mam sił już. Po prostu nie mam. Staram się rozwijać, uczę się na tyle ile mogę sama, robię sobie portfolio fotograficzne, staram się... ale bez pieniędzy stałych jest to ogromnie trudne. Dla większych firm bez szkoleń, papierków się nie liczy to że samemu się uczysz, za darmo. Dorobić sobie nie możesz, bo nie masz własnej firmy, nie wystawiasz faktur VAT. Więc kółko zamknięte, bo jak ją mieć jak nie masz żadnych pieniędzy własnych.[/QUOTE]


W takiej sytuacji otwierasz działalność gospodarczą i podpisujesz kontrakt b2b. Wtedy samemu trzeba sobie zapewnić sprzęt i jest to zupełnie naturalne w wolnych zawodach typu grafik. A zakup komputera wrzucasz sobie w koszty.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Jest masakrycznie ciężko, bo praca praktycznie jedynie w urzędach albo pracowniach projektowych:/
Właśnie ten Internet nie jest złym pomysłem, no i nie musiałabym się przenosić
to działaj!
nie ma co się zamartwiać i być bezczynnym, jeżeli 'przyszłości' w zawodzie nie ma
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 09:44   #2340
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Nawet nie wiecie jak bardzo pragnę pracować! Ja od września zaczynam darmowe studia technik usług kosmetycznych, bo pracy nie mam jako grafik. Może się uda w innym zawodzie. Masakra z tą pracą. Nic innego darmowego nie było, więc poszłam na to. Szkoda że UP nie finansuje studiów na przekwalifikowanie się do innego zawodu.

Edytowane przez e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Czas edycji: 2015-08-18 o 09:47
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.