Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-18, 12:23   #1
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola

Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?


Widzę, że jesteście mnieźle "oblatane" w temacie kremów, serum i innych cudów- poczytałam wątek o Juvicie (używam od kilku dni ) i widzę jakie mam braki w kosmetycznej wiedzy!! ... Gubie się w tym wszystkim -czas nadrobić
Chciałabym sie zabrać za wybielanie brązowawych przebarwień - z ich powodu od dłuższego czasu nie opalam twarzy i oczywiście używam kremów z filtrami.... Przejrzałam KWC ale nie wiem.... czy mogę używać kremów wybielających pod oczy i na powieki - tam tego świństwa jest najwięcej :/ ?
Do tego mam sporo rozszerzonych naczynek.. jak tu nie zaszkodzić na jedno walcząc z drugim? Na razie smaruję sie juvitem i kombinuję co na to nałożyć... na dzień mam Iwostin nawilżający z fitrem 20 (chyba za niski! ) na noc nie mam pojęcia co.. pomóżcie
Lato to może nie najlepsza pora ale mi właśnie teraz to zaczęlo przeszkadzać! Może na jesień jaki głębszy peeling... ale po peelingu azjatyckim miałam straszne problemy z kwitnącymi miesiącami głęboko "posadzonymi" krostami a po peelingu kwasami rozszerzone naczynka pięknie mi rozkwitły
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 08:24   #2
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

Nie ma dla mnie ratunku???
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 08:45   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

Yolu, czy te przebarwienia masz pod oczami ( i są to nieregularne piegi, zlane w większe plamki czy podkrązone oczy?
Jezeli plamy to wit c może pomóc, jednak zamiast juvitu postawiłabym na wodniste serum, które łatwiej się wchłania + jakiś odplamiacz (z kwasem kojowym - Lierac Anti Taches, lub Mela D,). Kwasy przydatne w innych czesciach twarzy tutaj się raczej nie nadają, zbyt drażniące. Mozna jesze spróbowac retinoidów lub pochodnych (Retin A, Ysteal po oczy, oprócz działania złuszczającego także przeciwzmarszczkowe) no i filtry. Iwostin który uzywasz, ma marne filtry, wypróbuj coś z wyższa ochroną, ze stabilny kompleksem filtrów, coś z gamy SVR, LRP, Vichy, Avene - im wyższe tym lepiej. dzięki nim naczynka powinny się uspokoić, do tego serum z antyoksydantami, wit. k, Przy naczynkach kwasy AHA i BHA są mało wskazane, moga je podrazniać, może mniej drazniące PHA? Mozesz spróbowac Diroseral Avene, Rosalic, seria bielendy z wyciągiem z kasztanowca dla naczynkowców, delikatne oczyszczanie, nic ze scierających peelingów, filtry na dzień, wit c i działanie długofalowe.
mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 09:01   #4
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

Jasne, że pomogłaś Bardzo Ci dziękuję Joanno. Plamy to oczywiście nie podkrążone oczy, a właśnie takie rozlane piegi... Kwas kojowy? No muszę sie zabrać za kosmetyczną edukację !! Co do złuszczania to do tej pory używałam enzymatycznego peelingu kolastyny - teraz myślę o peelingu Nu Skin
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:00   #5
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

Yolu, ja mam chyba podobny problem. moje powieki sa po prostu o ton ciemniejsze od reszty twazy. Tak jabym je pomalowala brazowym cieniem.
Nie wiem co na to moge poradzic ( teraz moze skorzystam z rad wizazystek)- traktuje powieki korektorem ;-)
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 16:53   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Talking Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

To ja tez zadam tu pytanie, bo zaciekawily mnie te kwasy PHA. W jakich kremach one sa, co mozna kupic? Do tej pory mialam Effaclar K, tak polecany na wizazu. Krzywdy mi nie zrobil, tzn. tym moim malym naczynka, ale skoro moze zaszkodzic... Wiec droga joanno napisz kochaniutka co mozna kupic w naszych aptekach co zawira te kwasy PHA. Mile widziane produkty, ktore mozna kupic w Niemczech. Jesli bedzie cos dostepnego tylkow w PL, to tez pisz. Ja wyberam sie do PL 22 sierpnia, wiec sie chce obkupic w kremy naczynkowe i moglabym sobie i te PHA kwaski kupic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 19:42   #7
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: Przebarwienia pod oczami i na powiekach - czym to zwalczyć?

Moniko, kwasy PHA w swojej ofercie ma m.in BioMed (dystrybutor) ten od Neostaty na Polskę, Takim najlepiej znanym kremem z pha jest Renewal (jest w KW). Wiadomo, ceny ma delikatnie mówiąc dużo za duże, tu można o nich poczytać:
http://www.bio-med.pl/pha.html
http://www.bio-med.pl/pha1.html
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_6.php
To tyle co do produktów dostepnych w Polsce, w Niemczech niestety nie wiem
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.