Co na twrz, by była idealna?:-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 20:25   #1
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205

Co na twrz, by była idealna?:-)


Mam do Was, drogie Wizażanki pytanie, czym malujecie twarz, by wyglądała idealnie;-)? Chodzi mi o kosmetyki kolorowe, podkłady, pudry, brązery itp. Osobiście jestem na etapie używaniu podkładu i pudru, jednak po cudownych stepach Game umieszczonych na youtube oraz innych znalezionych tam przeze mnie dziewczątek, stwierdzam, że to zdecydowanie za mało ;-). Tak więc, kobietki, podzielmy się tutaj swoimi doświadczeniami w kwestii malowania samej buźki, tworzenia bazy pod dalsze zabiegi tj. oczy, usta i co tam jeszcze. Bez czego nie wychodzicie z domu, tylko podkład, a może puder, róż, brązer, rozświetlacz, itd., itd., itd. Poradźcie, co jest niezbędne, by buzia wygadała jak świeżo, zdrowo... po prostu pięknie!
ps. oczywiście, jeśli podobny wątek był, dajcie znaki i nie bijcie ;-)
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:12   #2
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

tak przy okazji wątku, to ja bym sięchętnie dowiedziała czego używają dziewczyny, które mają gładką, przepiękną twarz, bez efektu sztuczności
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:14   #3
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
tak przy okazji wątku, to ja bym sięchętnie dowiedziała czego używają dziewczyny, które mają gładką, przepiękną twarz, bez efektu sztuczności
O tak, to byłyby niezwykle cenne informacje
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:35   #4
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Dobrze dopasowany krem, podkład i korektor... Uwierz że naprawdę wiele można ukryć pod makijażem bez najmniejszego śladu. Nie wszystko, ale wiele. Ja nigdy bym nie wyszła z domu bez różu na policzkach i tuszu na rzęsach. Kiedy cera ma lepszy okres bo obejdę się bez podkładu, ale puder matujący + róż to obowiązek. Oczywiście najłatwiejsze zadanie mają dziewczyny z cerą bez problemów typu trądzik itd. Odpowiednie modelowanie twarzy bronzerem, różem i rozświetlaczem robi cuda
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:59   #5
marine0669
Przyczajenie
 
Avatar marine0669
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez truzkawka Pokaż wiadomość
tak przy okazji wątku, to ja bym sięchętnie dowiedziała czego używają dziewczyny, które mają gładką, przepiękną twarz, bez efektu sztuczności
o tak! Jeszcze mała prośba, jeśli ktoś ma godny polecenia krem na "niedoskonałości" skóry, chodzi mi o różne czerwone plamki(nie spowodowane alergią), krostki i również preparat na mój odwieczny problem - "cudowne" granatowe siniaki pod oczami
Proszę o rade!
__________________
Jedyny powód bzykania to ten, że jest się pszczołą.
marine0669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:42   #6
mirage01
Rozeznanie
 
Avatar mirage01
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 941
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez marine0669 Pokaż wiadomość
o tak! Jeszcze mała prośba, jeśli ktoś ma godny polecenia krem na "niedoskonałości" skóry, chodzi mi o różne czerwone plamki(nie spowodowane alergią), krostki i również preparat na mój odwieczny problem - "cudowne" granatowe siniaki pod oczami
Proszę o rade!
potrzebuje tego samego ! ale chyba nic sie z tym nie da zrobić. najlepiej do dermatologa
__________________
.trzeba być nieco podobnym by się rozumieć
i nieco różnym by się kochać <3
mirage01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:04   #7
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Trzeba próbować, na każdego działa co innego...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 11:53   #8
anexxa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Mój sprawdzony zestaw na lato:

1. krem na dzień, np. Multi Recharge Biotherm (albo Chanel Hydramax + Active, z tym że on nie ma filtrów)
2. krem tonujący Chanel Hydramax+ Teinte kolor 10 (Sand) - bardzo oszczędnie. Kiedyś używałam czegoś Sorayi, chyba o nazwie złocista pielęgnacja (?), było niezłe, ale miało jak dla mnie za dużo drobinek.
3. puder w kamieniu EL Aeromatte (lekko matujący - nie sprawdził się żaden puder rozświetlający w tej kombinacji)
4. puder rozświetlający Dior Flower Blossom (albo cokolwiek innego, co rozświetla bez brązowania)
5. puder brązujący - szachownica Clinique sprzed kilku sezonów albo tegoroczny Soleil Tan Chanel - dobry o tyle, że trudno go przedawkować
6. róż EL Tender Blush lub MAC Mineralize (ważne, żeby miał drobne iskierki, mnie akurat pasuje ciepły odcień, ale to już kwestia osobnicza).

6 warstw to niby bardzo dużo, ale ten makijaż twarzy zajmuje mi 2 minuty z poukładaniem kosmetyków z powrotem w kuferku. No, dochodzi jeszcze tusz i błyszczyk, ale tego nie liczę.
anexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:58   #9
nikja134
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 72
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

ja mam cere normalna zadnych krostek pryszczy wagrow itp mimo tego przad perfekcyjnym makijazem jak czasem mi sie chce tonizuje buzie nastepnie mleczko kolejnie dream mat muss <3 kocham to cuda pozniej puder w kulkach z avonu i buzka cudenko bez efektu maski szczucznosci tapety itp
nikja134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:15   #10
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Ciesze się, że jest jakiś odzew, bałam się, że wątek zginie w tłumie. Ja, póki co rzecz jasna, kładę na buźkę:
1. krem nawilżający;
2. podkład - od niedawna nakładamy gąbeczkami;
3. no i pudrooo;
4. w porywach, jak mi się przypomni, że posiadam kuleczki chyba oriflamowe, to również je zastosuje, to jako róż, to jako brązer na całą buzię.
W chwili obecnej to tyle, mam nadzieję, że uda mi się dołączyć do naszych profesjonalistek i osiągnąc wymarzony efekt na buzi
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:26   #11
sylwia468
Raczkowanie
 
Avatar sylwia468
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 416
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Nie zginie wręcz przeciwnie
__________________
Nie warto w życiu płakać i szlochać.
Nie warto w życiu marzyć i śnić.
Lecz warto kogoś bardzo pokochać
I dla tej miłości cierpieć i żyć.
sylwia468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 22:11   #12
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Ja nakladam na buzie kremik głeboko nawilzający zeby skorka bula mieciutka i gladka. Potem podklad Revlon Colorstay, czekam az zrowna sie ze skolortem skory.
Potem pudruje twarz pudrem w kamieniu Creme Puff z Max Factor.
A na koncu delikatnie poprawiam True Match Minerals z L'oreal'a

A oto efekty:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11111.jpg (52,3 KB, 324 załadowań)
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:27   #13
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Ja uzyskuje efekt idealnej twarzy, moja kumpela się śmieje, że niczym porcelanowa laleczka , co jest bardzo przydatne zwłaszcza do jakichś mini sesji fotograficznych nakładając na twarz sporo kosmetyków (oczywiście po oczyszczeniu twarzy i kremie):

(*baza - nie zawsze)
* Dermacol
* fluid X-ceptional GOSH
* korektor pod oczy Touch up! GOSH
* puder sypki GOSH
* kulki brązujące GOSH


Z własnego doświadczenia wiem, że warto używać kosmetyków kolorywch z tej samej linii. U mnie jest to GOSH, u każdego może to być jego ulubiona firma. Produkty te wtedy uzupełniają się i doskonale ze sobą łączą.
Sekret też tkwi w powolnym makijażu, tj. każdej wartwie trzeba dać czas na wchłonięcie się, złączenie się.
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:32   #14
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Wca;e nie jest powiedziane ze jedna linia jest dobra. Nie zawsze te kosemtyki są rownie dobre. Podklad moze byc swietny, ale puder juz gorszy... i wtedy efekt juz nie jest taki dobry
Dlatego warto szukac "idealow"
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 22:44   #15
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

No wlasnie, mnie tez interesuje dlaczego niby powinno sie uzywac kosmetyki kolorowe z tej samej linii...

Ja mam takie problem ze wszelkie podklady jakie dotad wyprobowalam wydaja sie uwydatniac zaskorniki. Co na to poradzic ? Czy mam zla technike, czy moze powinnam jakos wczesniej przgotowac twarz ? Czy moze to jednak wina podkladu ?
__________________

Edytowane przez eternalvoyageur
Czas edycji: 2008-07-09 o 23:26
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 01:06   #16
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Dla mnie sekret piekna tkwi w dobrze przygotowanej skorze pod makijaz.Przede wszystkim zluszczac,ale nie nagminnie.Peeling to cudowny kosmetyk-oczyszcza,wygladza,rozjas nia.Dobry krem pod makijaz jest wskazany.Co najwazniejsze-nie mozna dopuscic do przesuszenia skory,poniewaz wtedy kosmetyki zle sie rozprowadzaja,podkreslaja skorki,zaskorniki,wagry.J esli cera jest oczyszczona i nawilzona makijaz lepiej sie naklada,ladnie stapia ze skora.

Jedne uzywaja drogich kosmetykow,inne tych tanszych.Mimo wszystko uwazam,ze sukces tkwi w odpowiednio przygotowanej twarzy.Nie oszukujmy sie-zaniczyszczona twarz z pryszczami nigdy nie bedzie wygladac idealnie,bo po prostu idealna nie jest.Nalozenie podkladu i korektora zdzialac moze wiele,ale cudu bym nie oczekiwala.Tak wiec problem tkwi w naszej skorze.Ogladajac modelki na wybiegu zawsze wydawalo mi sie,ze maja idelane cery bez skazy....Wystarczy wygrzebac na necie zdjecia-zblizenia,ich skora pozostawia wiele do zyczenia.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 05:20   #17
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Ale nawet jesli ktoras z dziewczytn ma idealnie czysta twarz bez przebarwien itd to nie zawsze jest tak, zewyglada bosko... Kosmetyki tez trzeba potafic dobierac...
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:48   #18
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Hej, hej, a czy ja napisałam, że POWINNO się?
Akurat na to każdy z nas ma inne zdanie, ja napisałam, że z mojego własnego doświadczenia wysnułam takie wnioski, używałam kosmetyków z różnych firm, teraz używam z jednej i u siebie widzę kolosalną różnicę
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:04   #19
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Drogie kobietki, z racji założenia przez mnie tego wątku postanowiłam powiększyć swoją kameralną kolekcję kosmetyków do buźki o parę pozycji. Zakupiłam więc:
1. nowy podkład /bo stary już się kończy/
2. korektor w płynie
3. róż oczywiście
4. rozświetlacz inglotowy - cudoooo!!! pani w sklepie mnie pomazała i pierwsze wrażenie mnie bardzo zadowala.
To wszystko, oparłam się wspaniałemu pędzelkowi to różu, musi poczekać na lepsze czasy. To do dzieła!!!
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 20:05   #20
marine0669
Przyczajenie
 
Avatar marine0669
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Co do rozświetlacza, gdzie go można dostać i w jakiej cenie?
__________________
Jedyny powód bzykania to ten, że jest się pszczołą.
marine0669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:49   #21
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

No dobra, ale ja mam cere naczynkowa i nie moge robic peelingow. Co najwyzej przecieram twarz wacikiem...

Moze ktos napisze bardziej szczegulowo o tym przygotowaniu skory do makijazu ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:09   #22
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

peelingi nie muszą być mechaniczne, mogą być enzymatycznie. sama takich używam, i jest o wiele lepiej niż w przypadku tradycyjnych zdzieraków. i dodam, że podklad o wiele lepiej trzyma się na speelingowanej i dobrze nawilżonej cerze. kiedyś robiłam ten błąd, że ciągle matowiłam, wysuszałam itd (trądzik mam), cera przez to wyglądała okropnie nawet po nałożeniu makijażu. teraz używam taniego (i o kiepskich recenzjach ) podkładu miss sporty (ze względu na cenę i jasne odcienie - jedynka "matującego" mi pasuje, z innych tańszych cięzko mi znaleźć odpowiedni kolor), który na dobrze przygotowanej cerze trzyma się świetnie. wyrównuje koloryt cery i wygląda naturalnie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:21   #23
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez marine0669 Pokaż wiadomość
Co do rozświetlacza, gdzie go można dostać i w jakiej cenie?
Płaciłam za niego 39,00 zł. Kupiłam go w sklepie inglot, ale pewnie można go też dostać na ich stoiskach. Nie wiem czy w "zwykłych", nie inglotowych drogeriach, bo ostatnio pani w millorze powiedziała mi, że pigmentów nie można dostać gdzie indziej niż w inglocie.
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:32   #24
Elie
Rozeznanie
 
Avatar Elie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 655
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
peelingi nie muszą być mechaniczne, mogą być enzymatycznie.
To samo chciałam napisać
Zgadzam się także z resztą, peeling to naprawdę świetna sprawa.
Ile to ja moją mamę musiałam namawiać... A jak już sobie sama zrobiła, to teraz sama o tym pamięta, bo efekty są naprawdę warte spróbowania

Jeśli chodzi o korektor w płynie, to z takich ok. 30zł dobry jest GOSHa, Rimmela (ale nie jestem pewna, czy to ten, co jest u nas w sklepach, bo koleżanka miała kupowany w UK i miał trochę inny kolor), a z tych górno-półkowych się nie znam



.
__________________
I wanna be a goddess...
Elie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 21:54   #25
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Podstawą jest dobre nawilżenie twarzy, w moim przypadku krem Avon LivBotanicals.

Pod oczy -
  • krem Oriflame Seeing is Beliving (rozświetla i rozjaśnia skórę pod oczami)
  • korektor pod oczy rozświetlający Oriflame w kolorze Gold
  • dermacol nr 211

Podkład-
  • Oriflame Skin Perfect Foundation Antifatigue Complex, kolor Porcelain
Puder prasowany-

  • Sensique rozświetlający nr 101 (na całą twarz) lub puder Oriflame Silk Touch w kolorze Light
Rozświetlenie i brązery-
  • polecam biały puder rozświetlający Inglot, mozaiki Avonu, kuleczki Pierre Rene Meteorites w kolorze Pastel, rozświetlacze i brązery Bell Planete.Tak w ogóle to mam fioła na punkcie rozświetlaczy i mam ich mnóstwo Sama nie wiem już, który jest najlepszy
Moją cerę można zobaczyć na MM
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:41   #26
Czarna_Ines
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 205
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
Podstawą jest dobre nawilżenie twarzy, w moim przypadku krem Avon LivBotanicals.

Pod oczy -
  • krem Oriflame Seeing is Beliving (rozświetla i rozjaśnia skórę pod oczami)
  • korektor pod oczy rozświetlający Oriflame w kolorze Gold
  • dermacol nr 211

Podkład-
  • Oriflame Skin Perfect Foundation Antifatigue Complex, kolor Porcelain
Puder prasowany-

  • Sensique rozświetlający nr 101 (na całą twarz) lub puder Oriflame Silk Touch w kolorze Light
Rozświetlenie i brązery-
  • polecam biały puder rozświetlający Inglot, mozaiki Avonu, kuleczki Pierre Rene Meteorites w kolorze Pastel, rozświetlacze i brązery Bell Planete.Tak w ogóle to mam fioła na punkcie rozświetlaczy i mam ich mnóstwo Sama nie wiem już, który jest najlepszy
Moją cerę można zobaczyć na MM
Kiciu, pięknie Ci ta buźka wychodzi, przejrzałam Twoje wątki na MM. Bardzo ładnie.
Czarna_Ines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 21:32   #27
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez Czarna_Ines Pokaż wiadomość
Kiciu, pięknie Ci ta buźka wychodzi, przejrzałam Twoje wątki na MM. Bardzo ładnie.
Dziękuję bardzo
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 22:20   #28
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Zgadzam sie, ze najwazniejszy jest peeling raz w tygodniu, tonik i odpowiedni krem nawilzajacy, dobrze dobrany do rodzaju cery. Po moich testach i probach znylazlam swoj ideal. Mam cere mieszana z widocznymi porami, na czole - sucha.
Ten sam podklad nakladany na rozne kremy nawilzajace Chanel, Biotherm, Loreal, Lancome i apteczne LRP i Avene dawal inny efekt. Ten sam podklad raz swiecil sie niemilosiernie ( po Chanel Hydra plus ), pozostawial plamy, scieral sie i znikal z twarzy.... itp
Po wielu douglasowskich probkach znalazlam ideal - Shiseido Purenes. Lekki - prawie wodnisty ale dobrze nailzajacy.
Na to lekki podklad YSL - Perfect touch ( z pedzelkiem ) w wersji letniej lub Armani - zimowej.
Wykonczam tylko rozswietlajacym pudrem brazujacym Chanel - gofrem.
Pudru sypkiego czy w kamieniu juz nie uzywam. Makijaz wytrzymuje ok. 8 - 10 godzin, ale pod warunkiem, ze pod podkladem jest odpowiedni krem nawilzajacy.

Efekt jest naturalny i niewidoczny.

Ten zestaw sprawdzil sie na twarzach znajomych, podczas przedimprezowego maziania.

Polecam kremy tonujace Lancome Aqua Fusion, i Diora Hydra Action. Kryja dosc dobrze. Na wieksze niespodzianki wystarczy korektor ( np. Revlon, Dior, Art Deco - zalezy od cery i wymaganego kolorku )

Inne wysokopolkowe kremy tonujace plamia i pozostawiaja nienaturalna swiecaca maske.
Drogeryjnych nie uzywalam.

Ciezko mi to mowic, bo pudernica jestem WIELKA, ale mniej znaczy wiecej. Jeden lub dwa dobre, pasujace kosmetyki czynia wiecej niz 10 innych uzytych jednoczesnie.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 22:31   #29
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Zgadzam sie z przedmowczynia.Ja mam niestety ten problem,ze mam dosc jasna cere...ale miejscami zaczerwieniona przez co jest mi cholernie ciezko dobrac odpowiedni kolor podkladu.Nie wiem czy w moim przyapdku fluid ma zakrywac zaczerwienia..nie mam pojecia jak go dla siebie dobrac
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 23:07   #30
sylwia468
Raczkowanie
 
Avatar sylwia468
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 416
Dot.: Co na twrz, by była idealna?:-)

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z przedmowczynia.Ja mam niestety ten problem,ze mam dosc jasna cere...ale miejscami zaczerwieniona przez co jest mi cholernie ciezko dobrac odpowiedni kolor podkladu.Nie wiem czy w moim przyapdku fluid ma zakrywac zaczerwienia..nie mam pojecia jak go dla siebie dobrac
mam to samo
__________________
Nie warto w życiu płakać i szlochać.
Nie warto w życiu marzyć i śnić.
Lecz warto kogoś bardzo pokochać
I dla tej miłości cierpieć i żyć.
sylwia468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.