peeling laserowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 23:21   #1
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39

peeling laserowy


czy ktoś miał wykonywany peeling laserowy? zastanawiam się nad takim zabiegiem (chciałabym usunąć blizny potrądzikowe), czy jest to zabieg związany z wysokim ryzykiem- jakim?
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:54   #2
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: peeling laserowy

Chyb chodzi Ci o zabieg laserowy nie peeling ?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 18:30   #3
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

[anastazjaaa2]Chyba chodzi Ci o zabieg laserowy nie peeling.

Zdaniem pewnej pani dermatolog, poprawna nazwa to peeling laserowy. Stosuje się go m.in. przy bliznach potrądzikowych. Nie wiele można się doszukać informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych, dlatego bardzo prosiłabym osoby, które przeszły taki zabieg o radę. Czy warto taki zabieg przeprowadzić, czy ktoś może słyszał o ryzyku takiego zabiegu?
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 18:52   #4
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: peeling laserowy

Cytat:
Napisane przez oliwia2629 Pokaż wiadomość
[anastazjaaa2]Chyba chodzi Ci o zabieg laserowy nie peeling.

Zdaniem pewnej pani dermatolog, poprawna nazwa to peeling laserowy. Stosuje się go m.in. przy bliznach potrądzikowych. Nie wiele można się doszukać informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych, dlatego bardzo prosiłabym osoby, które przeszły taki zabieg o radę. Czy warto taki zabieg przeprowadzić, czy ktoś może słyszał o ryzyku takiego zabiegu?

Chyba powinnaś zmienić dermatologa

Jestem na bierząco bardzo bo sama chcem się pozbyć moich wątpliwych ozdób na twarzy i jeśli chodzi o peeling to jest to mało inwazyjna metoda i trzeba ją powtarzać kilka lub kilkanaście razy dla uzyskania zadowalającego efektu a i to nie powiedziane że będzie tak jakbyśmy chciały. Laser jest mocno inwazyjny i wystarczy jeden - trzy zabiegi żeby było ładnie, oczywiście zależy od tego jakie są zmiany i jaki laser będzie nad nimi pracował.
Konsultowałam się u trzech niezależnych lekarzy i napewno jeśli laser to = zabieg. Jest bezpieczny i nie ma możliwości powikłań jeśli po zabiegu przestrzega się zaleceń lekarza, więc bez obaw.

szystko zależy też czego chcesz się z buzi pozbyć, bo może wystarczyć głęboki peeling lub mikrodermabrazja.

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2019-04-14 o 18:15
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 19:13   #5
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

Pewnie masz racje anastazjaaa2. Mam problem z bliznami potrądzikowymi na jednym policzku, raczej głębokimi. Nie wiem co mam z tym zrobić, już przechodziłam mase zabiegów, jak np. peeling TCA (kilka razy), mikrodermabrazja, ale to na nic... Ostatnio wyczytałam na pewnym forum o laserze FRAXEL i powoli się do niego przymierzam... Trochę się obawiam, bo nie wiem dokładnie czego mogę się spodziewać po. Zresztą nie nastawiam się, że mi to coś pomoże, ale będę z tym moim kompleksem walczyć do końca, jednak boję się skutków ubocznych :-(
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 20:51   #6
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: peeling laserowy

Też mam kilka głębokich blizn na policzku ( już myślałam że tylko ja tak mam)

Też na początku myślałam o Fraxalu, ale pani profesor która wykonuje te zabiegi przekonała mnie że laser Erbowy jest w takim przypadku bardziej skuteczny, no i taniej wychodzi

Koszt jednego fraxala na twarz to 3000 zł, a żeby usunąć moje głębokie blizny na jednym się by nie skończyło, a jeden laser erbowy daje podobno taki efekt jak dwa lub trzy razy fraxal, kosztuje za całą twarz 2000 zł. Oczywiście jest bardziej inwazyjny i bolesny, ale p.profesor stwierdziła, że panie robią sobie twarz, potem wracają żeby zrobić dekold, więc wcale tak nie boli Podobno przez kilka dni jest uczucie jak po poparzeniu słonecznym, a potem pojawia się śliczna nowa skóra
Niestety muszę poczekać do jesieni bo takie zabiegi najepiej robić jesienią, żeby nie wystawiać skóry za bardzo na słońce po zabiegu, bo skóra po jest przez dość długi okres czasu delikatna i szkoda by było ją bez potrzeby narażać
Regeneruje się przez 6 miesięcy, więc ten jesienno zimowy okres jest najlepszy na takie zabiegiMusze poczekać a chciałabym już


ostatnio wariuje i usiłuję zakryć te paskudy makijażem, ale mi nie wychodzi Może masz na to jakiś sposób wypróbowany lub jakieś triki magiczne? i odsłonisz rąbek tajemnicy koleżance w niedoli ??


Też się dowiedziałam, że mikrodermabrazja i peelingi moga tylko rozjaśnić przebarwienia ewentualnie zmniejszyć poryi wygłazic oraz troche odśierzyć skórę, ale na blizny potrądzikowen nie ma się co oszukiwać, potrzeba większego kalibru broni
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 22:50   #7
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

Coś ty, na pewno nie jesteś sama Powiem Ci więcej- jest nas (z takim problem) dosyć sporo
"Obleciałam" chyba wszystkie fora dotyczące tego wątku, i muszę Ci powiedzieć, że też mi to dodało troszkę otuchy bo myślałam, że tylko ja mam taką ....... cerę. Moje koleżanki, ani inne osoby, które mnie otaczają takiego problemu nie mają.... I nie muszę Ci chyba mówić jak czasami się przy nich czuję Czasami mam takiego doła, że szkoda gadać, ale co zrobić, trzeba jakoś sobie radzić.

Co do jakiegoś kamuflarzu - to wiesz sama kombinuję, ale jak dotąd bez skutecznie. Używam podkładu, pudru sypkiego, czasami jeszcze korektora.

Jeśli natomiast chodzi o wybór lasera, to ja Ci powiem tak- boję się tego erbowego.... Słyszałam, że strasznie się po tym zabiegu wygląda i dosyć długo trzeba przeczekać ten okres po zabiegu w domu, A po fraxelu praktycznie nic nie widać- twarz jest lekko zaczerwieniona. Zgadzam się z Tobą, że fraxel daje mniejsze rezultaty i trzeba też wykonać co najmniej 3 takie zabiegi żeby można było zobaczyć jakieś efekty, ale ja jednak mam obawy co do tego drugiego typu lasera


NA FORUM KAFETERIA (SPOSóB NA BLIZNY POTRąDZIKOWE_PEELING CZY LASER) znajdziesz kilka osób z tym samym problemem co my
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 22:41   #8
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: peeling laserowy

Właśnie wczoraj byłam u m,ojej pani dermatolog i na laser jesteśmy umówione na 5 listopada, już sie nie mogę doczekać

Erbowy jest naprawdę bezpieczny i wcale nie wygląda się tak zle po zabiegu po tygodniu można już wrócić do pracvy, myślę , że to małe poświęcenie , a potem wreszcie śliczna buzia Też się boje, ale już postanowione

Moje koleżanki też mają wszystkie śliczne cery, bez takich paskudztw... Na pocieszenie powiem Ci, że podobno ludzie nie zwracają na takie rzeczy jak niefajna cera uwagi, tylko my jesteśmy przewrażliwione na tym punkcie dość mocno

A poza tym mamy fantastyczne charakterki, a to przecież najważniejsze, świetne z nas dziewczyny w końcu
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 20:09   #9
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

Tak sobie myślę- może też umówię się na ten laser na listopad, ale po 5tym Opiszesz mi jak ten zabieg przebiega i jak się wygląda po. Będziesz moim króliczkiem doświadczalnym Cio??
Bo ja się obawiam

A takie małe pytanko jesteś może z Trójmiasta?

A co do mojej "pięknej" cery... ja naprawdę myślę, że wszyscy zwracają na nią uwagę i patrzą się właśnie tylko na te (ja Ty to określasz) paskudztwa

A co do naszych charakterków- to nie mam akurat tutaj wątpliwości, że jesteśmy naprawdę fajne
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 23:34   #10
oliwia2629
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

Na to wygląda, że ja pierwsza będę miała wykonywany zabieg, jestem umówiona 11 marca na laser Fraxel.
oliwia2629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 17:52   #11
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: peeling laserowy

Anastazjo uwierz mi ze laser erbowy nie daje efektow jesli chodzi o blizny, owszem usunie Ci przebarwienia , ale tez na jednym sie nie skonczy ale na pewno. Bardzo mocno podraznia skore, jest bolesny i drogi. Nie dziala na glebsze warstwy skory. Pieknie sie o nim pisze, lekarze namawiaja, bo niezle sobie za niego licza. Jednak to jest bardziej laser ktory ma dzialanie redukujace zmarszczki, a nie slady zanikowe.
Natomiast Fraxel dziala na odnowe tkanki /kolagenu/, poprzez siatke nakuwania i pobudzanie jego tworzenia. Erbowy tylko odsysa wode ze skory, przez co ta skora intensywnie zluszcza sie i obumiera.
Znam sie troche na tym, wiem na co namawiaja lekarze, czym sie kieruja itd, ale naprawde poczytaj najpierw na forach, doswiadczenia ludzi ktorzy maja niejednokrotnie kilka roznych zabiegow za soba. Lekarze niestety czesto sa nastawieni jedynie na zysk...
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 17:24   #12
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: peeling laserowy

Witam Wizażanki. Czy mogłybyście podzielić się wrazeniami po zabiegu? Byłabym dozgonnie wdzięczna.. Oliwia2629 jeśli jesteś już po, i jak? Mam okropną cerę, niestety nadal pojawia się sporo stanów zapalnych i pewnie byłoby to przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserowego.. Kusi mnie ten Fraxel..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 16:09   #13
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: peeling laserowy

Zdecydowanie jeśli chodzi o usuwanie blizn skuteczny jest laser frakcyjny, zabieg jest nieprzyjemny i to nawet bardzo, buzia 72 godz jest mocno opuchnięta a pierwszą dobę leciutko krwawi (chociaż zależy to od tego jak koaguluje laser podczas zabiegu). Przed polecam znieczulic sie Emlą...ale efekty są naprawde zdumiewające.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-29 o 19:09
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 13:01   #14
Louiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: peeling laserowy

Witam wszystkich na forum.
Pragnę wyjaśnić kilka pojęć związanych z peelingiem laserowym:
1. Peeling ablacyjny dokonywany za pomocą laserów frakcyjnychnp: C02, Er:Yag...
Przy ich użyciu dochodzi do odparowania wierzchniej warstwy skóry (stąd obrzęki i krwawienia). Stosuje się go przy znacznych „niedoskonałościach „ skóry.
Przykład: http://www.laseryfrakcyjne.pl



2. Peeling nieablacyjny wykonywany laserem Q-switch Nd:Yag z zastosowaniem specjalnego absorbera w postaci emulsji. Zabieg bezinwazyjny o charakterze kosmetycznym (trądzik, rozszerzone pory......).
Przykład: http://www.croaton.pl/uslugi,peeling-laserowy.html

Pozdrawiam

Louiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 08:21   #15
proszę o pomoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: peeling laserowy

Cytat:
Napisane przez oliwia2629 Pokaż wiadomość
Pewnie masz racje anastazjaaa2. Mam problem z bliznami potrądzikowymi na jednym policzku, raczej głębokimi. Nie wiem co mam z tym zrobić, już przechodziłam mase zabiegów, jak np. peeling TCA (kilka razy), mikrodermabrazja, ale to na nic... Ostatnio wyczytałam na pewnym forum o laserze FRAXEL i powoli się do niego przymierzam... Trochę się obawiam, bo nie wiem dokładnie czego mogę się spodziewać po. Zresztą nie nastawiam się, że mi to coś pomoże, ale będę z tym moim kompleksem walczyć do końca, jednak boję się skutków ubocznych :-(
Miałam robiony wczoraj TCA. Lekarz powiedział, że mogę miec tylko raz a później już fraxel żeby usunął blizny. Po peelingu byłam biała lekko, później czerwona, dzisiaj lekko zbrązowiałam. Może wiesz jak długo schodzi skóra?Lekarz twierdzi, że do wtorku zejdzie.
proszę o pomoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:04   #16
tonik25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 39
Dot.: peeling laserowy

witaj,i przeczytałam twoją wypowiedź i bardzo chciałabym wiedziec czy zabieg laserowy pomógł?sama się do niego przymierzam.pozdrawiam
tonik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 16:06   #17
EuglenaZdumiona
Przyczajenie
 
Avatar EuglenaZdumiona
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: peeling laserowy

Cześć, czy ktoś miał robiony peeling laserowy SpectraPeel we wrocławskim gabinecie Croaton? Jak wrażenia i rezultaty? Nie znalazłam nigdzie żadnej opinii, będę więc bardzo wdzięczna za odpowiedź.
EuglenaZdumiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.