Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-01, 13:30   #331
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Niedawno odkryłam żel świetlikowy i wpadłam na pomysł: czy mogłabym go wymieszać z witaminami A i E w kapsułkach? Chyba nie straci przez to wartości pielęgnujących, ale czy nie ucierpi na tym konsystencja żelu?
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 19:07   #332
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Dziewczyny, plećcie mi jakiś dobry, mocno odżywczy krem pod oczy tak do 200 zł. Moja skóra pod oczami jest bardzo cienka i sucha, pojawiły się na niej drobne linie i zagniecenia, wygląda na zmęczoną. Chciałabym żeby kremik porządnie ją odżywił, zapobiegał dalszym uszkodzeniom, lekko natłuszczał. Wszystkie dotychczasowe kremy, także apteczne nie spełniły moich oczekiwań, za słabo nawilżały.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:25   #333
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Dziewczyny, plećcie mi jakiś dobry, mocno odżywczy krem pod oczy tak do 200 zł. Moja skóra pod oczami jest bardzo cienka i sucha, pojawiły się na niej drobne linie i zagniecenia, wygląda na zmęczoną. Chciałabym żeby kremik porządnie ją odżywił, zapobiegał dalszym uszkodzeniom, lekko natłuszczał. Wszystkie dotychczasowe kremy, także apteczne nie spełniły moich oczekiwań, za słabo nawilżały.
Redermic do skóry suchej - próbowałas? A jak nie to polecam krem łusty Aretina Q na noc, ZIaji - rewelacyjnie nawilża. Stosuję go teraz przy kuracji Zorakiem (tez pod oczy) i jestem zadowolona. DObry krem za śwmieszne pieniądze. Gdyby Ci nie podpasował,to zawsze zużyjesz do stóp
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 17:26   #334
janova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Witam drogie Wizażanki!
Czy któraś z Was używała tego specyfiku? Pojawił się właśnie na allegro. Znalazłam w necie dwie pochlebne oceny, ale waham się jeszcze co do zakupu.
janova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 18:40   #335
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Podłącze się pod pytanie Sama mam spore zasinienia w kącikach oczu odkąd tylko pamiętam.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 08:25   #336
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Czy jesteś w stanie podać skład tego kremu?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:40   #337
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Wyszperany w necie

Water, Glycerin, Sorbital, Cyclopentasiloxane, Polysilicone-11, Helianthus Annuus (Sunflower Seed), Hesperidine Methyl Chalcone, Silica, Gynostemma Pentaphyllum Extract, Cetyl Alcohol, Steareth-20, Stearic Acid, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Dipeptide-2, Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, Aloe Barbadenise Leaf Juice (Aloe) Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Equisetum Arvense (Horse Tail) Extract, Green Tea Extract, Polyglyceryl-3 Beeswax, Triethanolamine, MethylParaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Phenoxyethanol, Isobutylparaben
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 09:49   #338
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Wkleję go w tym:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...w#post10956487

wątku, aby sprawdzić, co to za cudowny specyfik.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:59   #339
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami


Tak na pierwszy rzut oka ma sporo wyciągów roślinnych...i niestety dużo parabenów
Co prawda na samym końcu składu, ale zawsze.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 11:53   #340
inonka
Przyczajenie
 
Avatar inonka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
GG do inonka
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

Używam Vanilyxu od jakiś dwóch tygodni. Poużywam jeszcze trochę i opiszę działanie. Muszę tylko zaznaczyć, że ostatnio stosowałam krem Skin Doktors na cienie i mam je już tylko w wewnętrznym kąciku oka, a nie jak na początku pod całą gałką. Zobaczymy czy poradzi sobie z tymi "resztkami"
__________________
24.04 - oficjalnie: zapuszczam włosy
długość na dzień dzisiejszy 40 cm, dążę do 60 cm...
inonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:10   #341
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Vanilyx - krem na sińce pod oczami

hmm ciekawe a co do SKIN DOCTOR to jest bardzooo drogi cena = efekty ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 12:45   #342
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
jakimi retinoidami potraktowac zmaszczki mimiczne wokół oczu u 27 latki?

Witajcie
10 lat temu nie miałam bladego pojęcia jak zapobiagać zmarszczkom mimycznym, a moja kosmetyczka "ostrzegala", zeby zawczasu nie poddawać delikatnej skóry wokół oczu jakimis silnymi kosmetykami.... nie słyszałam o filtrach fotostablinych lub nie i teraz mam już zmarszczki.... i to dośc sporo... jak maluje sobie kreske na dolnych powiekach to rozmazuje się i wchodzi między bruzdy(((((((((((

teraz juz mam jako takie pojęcie o przeciwdziałaniu zmarszczkom...i mam taki plan .....potraktować zmarszczki retinoidami i cały czas natłuszczać, nawilżać i oczywiście stosować flitry ....chcę iśc do dematologa i poprosić o receptę na retinoidy....jednak nie wiem o jakie poprosić
DROGIE FORUMOWICZKI PORADZCIE MI !
Z GÓRY DZIĘKUJĘ
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 10:43   #343
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Miałam drobne, ledwo widoczne tylko przy uśmiechu linie pod oczami, które jednak chciałam zlikwidować krem pod oczy Retin- oX. Efekt jest odwrotny do oczekiwanego - teraz mam zmasakrowaną skórę pod oczami - zmarszczki dużo bardziej widoczne, zagniecenia też, ogólnie wygląda to tak, jakbym się w ciągu niecałych 3 miesięcy zestarzała o kilka lat. Jestem załamana. Czy to normalne? Krem miał rewelacyjne oceny, więc tym bardziej jestem zawiedziona. Dodam, że mam z natury suchą i cienką skórę pod oczami, ale teraz wygląda jak pergamin.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:48   #344
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Miałam drobne, ledwo widoczne tylko przy uśmiechu linie pod oczami, które jednak chciałam zlikwidować krem pod oczy Retin- oX. Efekt jest odwrotny do oczekiwanego - teraz mam zmasakrowaną skórę pod oczami - zmarszczki dużo bardziej widoczne, zagniecenia też, ogólnie wygląda to tak, jakbym się w ciągu niecałych 3 miesięcy zestarzała o kilka lat. Jestem załamana. Czy to normalne? Krem miał rewelacyjne oceny, więc tym bardziej jestem zawiedziona. Dodam, że mam z natury suchą i cienką skórę pod oczami, ale teraz wygląda jak pergamin.
U Ciebie był to krem pod oczy, u mnie zauważyłam to samo przy kremie do twarzy na noc Retin-OX. Nie jest to zły krem, ale po 2 opakowaniu z rzędu musiałam z tego samego powodu przystopować. Dodatkowo przewrażliwiał cerę na wszelkie hydrolaty, micele, mydła....


Sprobuj czegoś "zwykłego"np. przeciwzmarszczkowy oeparol z wiesiołkiem pod oczy, niby zwykły krem a świetnie "pogrubia" skórę przez intensywne nawilżanie, regeneruje i odżywia.
Mniej jest więcej
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 18:21   #345
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Wyobraź sobie, że właśnie ten krem (Oeparol) stosowałam razem z Retin-Oxem. Naprawdę jest bardzo dobry, ale to co zrobił Retin jak na razie mnie przeraża i nie daje się naprawić. Moim problemem nie są mocno widoczne zmarszczki, ale właśnie ta cieniutka skóra i zagniecenia, które się robią podczas snu. Tak jakby brakowało tkanki podskórnej. Zauważyłam też, że jest gorzej gdy piję dużo kawy.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:07   #346
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Dziewczyny, plećcie mi jakiś dobry, mocno odżywczy krem pod oczy tak do 200 zł. Moja skóra pod oczami jest bardzo cienka i sucha, pojawiły się na niej drobne linie i zagniecenia, wygląda na zmęczoną. Chciałabym żeby kremik porządnie ją odżywił, zapobiegał dalszym uszkodzeniom, lekko natłuszczał. Wszystkie dotychczasowe kremy, także apteczne nie spełniły moich oczekiwań, za słabo nawilżały.
polecam olej arganowy i/lub skwalan z Biochemii Urody - coś niesamowitego i to do tego ok 9zł/15ml
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:28   #347
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Loss_lauri, a masz porownanie tych olejow z olejem z dzikiej rozy, jak sie sprawuja pod oczami ??
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 08:42   #348
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Loss_lauri, a masz porownanie tych olejow z olejem z dzikiej rozy, jak sie sprawuja pod oczami ??
nie - nigdy nie miałam oleju z dzikiej róży, ale sądzę, że - jeśli nie będzie cie podrażniał to też powinien fajnie odżywiać skórę. w ogóle oleje to najlepsza rzecz na skórę wokół oczu
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 09:56   #349
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Loss_lauri, a masz porownanie tych olejow z olejem z dzikiej rozy, jak sie sprawuja pod oczami ??
Ja używam często pod oczy mieszanki oleju z róży, tamanu i HA. Super nawilża skórę wokół oczu . Używam też czasem masła cupuacu w okolicę oczu i też polecam, ale milej się używa jednak olejków płynnych

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie - nigdy nie miałam oleju z dzikiej róży, ale sądzę, że - jeśli nie będzie cie podrażniał to też powinien fajnie odżywiać skórę. w ogóle oleje to najlepsza rzecz na skórę wokół oczu
Dokładnie . Używałam sporo kremów pod oczy (i na twarz ogólnie), ale żaden nie dał nawet porównywalnego efektu z tym co dają oleje.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 20:17   #350
12ewa34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Sińce pod oczami

Witam
Chciałam się Was poradzić co stosować na sińce pod oczami? Mam je nieustannie, nieważne czy jestem wyspana czy też nie. Słyszałam, że istnieje jakiś krem ze specjalnym składnikiem, który pozwala się tego pozbyć. Jeśli tak jest faktycznie, to jak nazywają się takie kremy i ile mogą kosztować?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi ;*
12ewa34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 16:21   #351
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
polecam olej arganowy i/lub skwalan z Biochemii Urody - coś niesamowitego i to do tego ok 9zł/15ml
Dzięki, na pewno wypróbuję! Tonący brzytwy się chwyta (skoro apteczne kremy nie dają rady), już od dawna mam ochotę na jakieś olejki z BU.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:45   #352
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Ja też mam problem z wiecznymi sińcami pod oczami, tylko w lecie kiedy jestem opalona wyglądam znośnie. Mam cienką skórę i na całym ciele bardzo prześwitują mi żyły, no a pod oczami objawia się to cieniami. Oczywiście worki też normalka. Próbowałam wielu kremów: Cernor XO, AA Prestige, żel arnikowy FlosLek nie sprawdziły się, zero efektów. Całkiem nieźle spisywał się Eris Phramaceris N - wrócę do niego na zimę bo na lato trochę za tłusty.
Jedynym produktem który okazał się genialny był Hylexin. Faktycznie cieni nie było prawie wogóle widać. Niestety cena masakryczna (ja go wygrałam z gazety), nawet nie wiem czy jest jeszcze gdzieś dostepny. Wiem że był w Sephorze i kosztował chyba ze 300 zł. Całe szczęście był mega wydajny i starczył na prawie rok. Niestety cena dla mnie zaporowa więc gdybym go nie dostała na pewno bym go nie kupiła. Ale naprawdę działał.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:23   #353
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

u mnie poprawę widzę opo roll-on z FIRMY ROC głównie na worki, ale cienie też schodzą choć jakiegoś super mocnego efektu nie ma choć na to trzeba poczekać dłużej
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:40   #354
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Question Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Ja też mam widoczne zmarszczki pod oczami i zaczełam co wieczór smarować się phisiogelem pod oczy nie zrobie sobie tym krzywdy?i jeszcze jedno:pomoże mi to?nie chcxe rozbabrać tych wąwozów
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 21:04   #355
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Możecie polecić mi jakieś kremy pod oczy, które będą nawilżały skórę ale nie będą jej podrażniały? Mam taki problem, że po każdym kremie łzy mi się leją, oczy szczypią i pieką (( Używałam już tanich i drogich kremów
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:39   #356
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Edytkaaa Pokaż wiadomość
Możecie polecić mi jakieś kremy pod oczy, które będą nawilżały skórę ale nie będą jej podrażniały? Mam taki problem, że po każdym kremie łzy mi się leją, oczy szczypią i pieką (( Używałam już tanich i drogich kremów
chodzi ci o jakiś lekki krem czy coś bogatszego przeciwzmarszczkowego? ja - jak już pisałam - polecam oleje, mam skórę atopową i bardzo suchą i one naprawdę mi pomagają, wracając jednak do 'sklepowych' kremów to miałam kiedyś (to była era przed BU) krem pod oczy Avene (ok 45 zł/15 ml), tylko że on jest bardzo lekki i raczej nie na problemy ze zmarszczkami, ot takie nawilżające coś, nie podrażnił mi skóry ani spojówek, z tym że zawiera rumianek, więc osoby uczulone na ten alergen nie powinny go stosować. mogę jeszcze polecić krem Nanobase(ok 30 zł/30g), który obecnie stosuję - to mieszanka parafiny, wazeliny, wosku carnauba i innych lipidów, świetny na przesuszoną skóręoba kremy dostępne są w aptece
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:42   #357
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
chodzi ci o jakiś lekki krem czy coś bogatszego przeciwzmarszczkowego? ja - jak już pisałam - polecam oleje, mam skórę atopową i bardzo suchą i one naprawdę mi pomagają, wracając jednak do 'sklepowych' kremów to miałam kiedyś (to była era przed BU) krem pod oczy Avene (ok 45 zł/15 ml), tylko że on jest bardzo lekki i raczej nie na problemy ze zmarszczkami, ot takie nawilżające coś, nie podrażnił mi skóry ani spojówek, z tym że zawiera rumianek, więc osoby uczulone na ten alergen nie powinny go stosować. mogę jeszcze polecić krem Nanobase(ok 30 zł/30g), który obecnie stosuję - to mieszanka parafiny, wazeliny, wosku carnauba i innych lipidów, świetny na przesuszoną skóręoba kremy dostępne są w aptece
Jakie oleje mozesz polecić na ostre stany atopowe? Zeby nawilżały i natłuszczały, ale absolutnie nie wysuszały, jak to robi tamanu i kmonkowy?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:53   #358
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jakie oleje mozesz polecić na ostre stany atopowe? Zeby nawilżały i natłuszczały, ale absolutnie nie wysuszały, jak to robi tamanu i kmonkowy?
jak miałam 'plamy' to szybciej goiły się posmarowane mixem lipobaza+skwalan+HA, w ciągu dnia też dosmarowywałam się skwalanem, tylko że on jest chyba dla mnie za lekki teraz skórę mam w miarę ok i przerzuciłam się na cieższy olej arganowy - od tej pory nie miałam nawrotu, ale to pewnie też zasługa diety eliminacyjnej. teraz na BU zamówiłam 50 mol o. arganowego bo zawiera on w sobie też skwalan, więc to chyba takie 2 w 1; myślę, że jeśli nie masz alergii na orzechy, też powinien być dobry
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:56   #359
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jak miałam 'plamy' to szybciej goiły się posmarowane mixem lipobaza+skwalan+HA, w ciągu dnia też dosmarowywałam się skwalanem, tylko że on jest chyba dla mnie za lekki teraz skórę mam w miarę ok i przerzuciłam się na cieższy olej arganowy - od tej pory nie miałam nawrotu, ale to pewnie też zasługa diety eliminacyjnej. teraz na BU zamówiłam 50 mol o. arganowego bo zawiera on w sobie też skwalan, więc to chyba takie 2 w 1; myślę, że jeśli nie masz alergii na orzechy, też powinien być dobry
lipobaze mam, HA mam, o ile dobrze kojarzę to mam malutka buteleczkę arganowego w domu, musze sprawdzić.

Skwalenu nie próbowałam jeszcze, ale chyba zamówię przy kolejnym zamówieniu...

Co do diety, to u mnie tylko ona pomaga, żadne kremy, żadne protopiki, elidele, czy inne świństwa nie łagodzą atopii, tylko własnie dieta...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:17   #360
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Kiedyś spotkałam się z opinią,że jak ktoś ma skłonność to obrzęków/worów pod oczami to nie powinien stosować żelu ha.
Chodziło o to,że on jakoś zatrzymuje wodę.
Co o tym myślicie?Też macie takie odczucia?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.