Czy to może być cholestaza ciążowa...? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-14, 13:32   #1
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29

Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(


Cześć mamuśki i nie-mamuśki, potrzebuję porady... Przeszukałam forum, ale nadal nic nie wiem, tylko jestem coraz bardziej przestraszona. Jestem w 32 tyg. ciąży. Otóż od jakiegoś tygodnia strasznie swędzą mnie boki, mniej więcej od bioder aż pod pachy, szczególnie wieczorem, jak położę się do łóżka. Czasem zdarza się jeszcze, że uda. Myślałam, że to jakieś uczulenie, więc piłam wapno, ale jakoś nic mi to nie pomogło. Wczoraj miałam usg, z dzidzią wszystko w porządku, we wtorek mam wizytę u gina, ale do tego czasu to chyba zawału dostanę :/ Na forach często pojawia się choroba o nazwie cholestaza ciążowa, ale tam objawem początkowym zwykle jest świąd stóp i dłoni oraz chęć drapania aż do krwi, często budzenie się w nocy z powodu tego swędzenia. Ja tak nie mam - nie drapię się do krwi, nie swędzą mnie stopy i dłonie, a jak uda mi się w końcu zasnąć, to śpię do rana. Stąd moje pytanie, czy to może być ta straszna cholestaza... ?
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 19:56   #2
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

Cytat:
Napisane przez irtew Pokaż wiadomość
Cześć mamuśki i nie-mamuśki, potrzebuję porady... Przeszukałam forum, ale nadal nic nie wiem, tylko jestem coraz bardziej przestraszona. Jestem w 32 tyg. ciąży. Otóż od jakiegoś tygodnia strasznie swędzą mnie boki, mniej więcej od bioder aż pod pachy, szczególnie wieczorem, jak położę się do łóżka. Czasem zdarza się jeszcze, że uda. Myślałam, że to jakieś uczulenie, więc piłam wapno, ale jakoś nic mi to nie pomogło. Wczoraj miałam usg, z dzidzią wszystko w porządku, we wtorek mam wizytę u gina, ale do tego czasu to chyba zawału dostanę :/ Na forach często pojawia się choroba o nazwie cholestaza ciążowa, ale tam objawem początkowym zwykle jest świąd stóp i dłoni oraz chęć drapania aż do krwi, często budzenie się w nocy z powodu tego swędzenia. Ja tak nie mam - nie drapię się do krwi, nie swędzą mnie stopy i dłonie, a jak uda mi się w końcu zasnąć, to śpię do rana. Stąd moje pytanie, czy to może być ta straszna cholestaza... ?
ja mialam cholestaze ciazowa.. jest to cos naprwde strasznego i nie zycze ci tego.

byc moze skora cie swedzi od przesuszonego powietrza w mieszkaniu?? sezon grzewczy, kaloryfery wlaczone wiec warto smarowac sie balsamami. polecam garniera czerwony do bardzo suchej skory

daj znac czy ustapilo

podrawiam
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 20:55   #3
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

No ja jestem w 25tc i od jakiegoś czas oduwałam straszne swędzenie nóg...zrobiłam próby wątrobowe i aspat i alat wyszły podwyższone,ale to jeszcze nie świadczy o cholestazie.Przyczyn swędzenia może być kilka:
rozciąganie się skóry
twarda woda
złe kosmetyki
problemy z wątrobą

nie ma się co mrtwić na zapas,trzeba się oradzić lekarza!
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 23:29   #4
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

na watrobe brala poczatkowo essentiale forte.
pozniej bralam nawet lekkie leki psychotropowe ale odstawilam bardzo szybko bo i tak nie pomagaly za to skutki uboczne dla dzecka mogly byc niebezpieczne.

tabletki ktore pomogly to ursofalk.. z tego co pamietam placilam 119zl za nie ale doslowne po 2 dniach swedzenie bardzo sie zmniejszylo..

do porodu nie przespalam ani jednej nocy zasypialam dopiero okolo 8 rano i moglam spac do 11:00

trzymam kciuki aby u was dziewczyny to nie bylo to
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:43   #5
irtew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

Uff, byłam u lekarza i zrobiłam dodatkowe badania krwi, wszystkie wyniki mam w normie. Zaczęłam się smarować zamiast oliwką, to kremami z serii Perfecta Mama z DAX'a i wiecie co...? Przestało swędzieć :P Wychodzi na to, że chodziło o rozciąganie skóry. Może i jestem panikarą, ale to wszystko z obawy o dzidzię
irtew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:51   #6
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

nie jesteś panikarą myśle, ze kazda mama z troski o maleństwo zareagowałaby tak samo
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:58   #7
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Czy to może być cholestaza ciążowa...? :(

Cytat:
Napisane przez irtew Pokaż wiadomość
Uff, byłam u lekarza i zrobiłam dodatkowe badania krwi, wszystkie wyniki mam w normie. Zaczęłam się smarować zamiast oliwką, to kremami z serii Perfecta Mama z DAX'a i wiecie co...? Przestało swędzieć :P Wychodzi na to, że chodziło o rozciąganie skóry. Może i jestem panikarą, ale to wszystko z obawy o dzidzię

No to super

u mnie moze są małe problemy z wątrobą ale to chyba nie cholestaza,a to cholerne swędzenie to na pewno od oliwek J&J!!! kurcze jak tylko zaczęłam smarowac nogi Nivea to od razu mi pomogło
nie przypuszczałam,że moga się dziać takie cuda po zastosowaniu nieodpowiedniego kosmetyku

ale i tak będę kontrolowac moją wątróbkę,bo całkiem mozliwe,że to było jakieś początkowe stadium cholestazy...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.