Kiedy drugi maluch? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-15, 11:15   #31
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: Kiedy drugi maluch?

Witam, ja zostałam mamusią synka zaraz po studiach, kiedy miał 7 m-cy zaszłam w ciążę i cały czas modliłam się o córeczkę i udało się!! W 4 lata odchowałam kochające się rodzeństwo,posłałam do przedszkola (osobno,)a sama zaczęłam pracę. Napewno łatwiej nawiązywali kontakty z innymi i łatwiej im było znieść rozstanie, gdyż nie byli w domu tylko ze mną, ale też ze sobą nawzajem, czyli z drugim małym człowiekiem, z którym zabawa i ogólnie kontakt jest inny.Faktem jest,że są różni, ale to jest właśnie OK, bo się uczą od siebie i jednocześnie uzupełniają, a rolą rodziców jest, by dzcieci nie rywalizowały tzn, w tym negatywnym znaczeniu, tylko kochały się. Ja, choć mają 4 i 3 latka, często powtarzam im, że mają szczęście, że mają rodzeństwo i uczę, by opiekowały się sobą, pomagały itp. A ja też mam dobrze, bo często zamykają się w swoim pokoju i bawią godzinę, dwie, a kiedy ich podglądam cieszę się widokiem dwojga maluchów bawiących się w dom i naśladujących rodziców(nieraz jest to komiczne i nakłaniające do refleksji nad samym sobą)
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 11:15   #32
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: Kiedy drugi maluch?

Witam, ja zostałam mamusią synka zaraz po studiach, kiedy miał 7 m-cy zaszłam w ciążę i cały czas modliłam się o córeczkę i udało się!! W 4 lata odchowałam kochające się rodzeństwo,posłałam do przedszkola (osobno,)a sama zaczęłam pracę. Napewno łatwiej nawiązywali kontakty z innymi i łatwiej im było znieść rozstanie, gdyż nie byli w domu tylko ze mną, ale też ze sobą nawzajem, czyli z drugim małym człowiekiem, z którym zabawa i ogólnie kontakt jest inny.Faktem jest,że są różni, ale to jest właśnie OK, bo się uczą od siebie i jednocześnie uzupełniają, a rolą rodziców jest, by dzcieci nie rywalizowały tzn, w tym negatywnym znaczeniu, tylko kochały się. Ja, choć mają 4 i 3 latka, często powtarzam im, że mają szczęście, że mają rodzeństwo i uczę, by opiekowały się sobą, pomagały itp. A ja też mam dobrze, bo często zamykają się w swoim pokoju i bawią godzinę, dwie, a kiedy ich podglądam cieszę się widokiem dwojga maluchów bawiących się w dom i naśladujących rodziców(nieraz jest to komiczne i nakłaniające do refleksji nad samym sobą)
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 18:24   #33
24_nell
Przyczajenie
 
Avatar 24_nell
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do 24_nell
Re: Kiedy drugi maluch?

Mój synek w czerwcu skończy 3 latka,a w lipcu spodziewam się córeczki Myślę,że to jest układ idealny! 3 lata róznicy między dziećmi to jest nie za duża ani nie za mała różnica wieku.
24_nell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 18:24   #34
24_nell
Przyczajenie
 
Avatar 24_nell
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do 24_nell
Re: Kiedy drugi maluch?

Mój synek w czerwcu skończy 3 latka,a w lipcu spodziewam się córeczki Myślę,że to jest układ idealny! 3 lata róznicy między dziećmi to jest nie za duża ani nie za mała różnica wieku.
24_nell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 09:48   #35
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Re: Kiedy drugi maluch?

No tak...okazuje się, że sprawa już się wyjaśniła, decyzja się podjęła i będzie dzidzia. W styczniu. Mój synek będzie miał wtedy 16 miesięcy więc trzymajcie za mnie kciuki. Na szczęście zaczęłm już dostrzegać pozytywne strony takiego układu...Za 3 lata będę mogła zapomnieć co to pieluchy, nieprzespane noce i te paskudne kaszki...A w ogóle to bardzo się cieszę i chciałam się z Wami podzielić tą nowiną...Pozdrawiam
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 09:48   #36
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Re: Kiedy drugi maluch?

No tak...okazuje się, że sprawa już się wyjaśniła, decyzja się podjęła i będzie dzidzia. W styczniu. Mój synek będzie miał wtedy 16 miesięcy więc trzymajcie za mnie kciuki. Na szczęście zaczęłm już dostrzegać pozytywne strony takiego układu...Za 3 lata będę mogła zapomnieć co to pieluchy, nieprzespane noce i te paskudne kaszki...A w ogóle to bardzo się cieszę i chciałam się z Wami podzielić tą nowiną...Pozdrawiam
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 09:55   #37
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Kiedy drugi maluch?

kochana ,gratuluje i zazdroszczę odwagi
ja po ponad 4 latach z dnia na dzień mam mniej odwagi .
zycze zdrówka i szczęśliwego rozwiązania ,
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-29, 09:55   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Kiedy drugi maluch?

kochana ,gratuluje i zazdroszczę odwagi
ja po ponad 4 latach z dnia na dzień mam mniej odwagi .
zycze zdrówka i szczęśliwego rozwiązania ,
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 10:11   #39
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Kiedy drugi maluch?

Gratulacje i powodzenia .
Trzymam kciuki...

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 10:11   #40
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Kiedy drugi maluch?

Gratulacje i powodzenia .
Trzymam kciuki...

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 10:17   #41
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kiedy drugi maluch?

U nas "zrobiliśmy" prawie identycznie, kiedy urodził się mój młodszy syn, starszy miał 17 msc. Powodzenia
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-29, 10:17   #42
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Kiedy drugi maluch?

U nas "zrobiliśmy" prawie identycznie, kiedy urodził się mój młodszy syn, starszy miał 17 msc. Powodzenia
lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 12:37   #43
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: Kiedy drugi maluch?

Brawo!!! Styczeń to dobry miesiąc. Powodzenia i duuużo zdrowia. Dbaj o siebie!!!
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 12:37   #44
Mysia-pysia
Raczkowanie
 
Avatar Mysia-pysia
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 158
Re: Kiedy drugi maluch?

Brawo!!! Styczeń to dobry miesiąc. Powodzenia i duuużo zdrowia. Dbaj o siebie!!!
Mysia-pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 16:55   #45
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: Kiedy drugi maluch?

Witaj,
zawsze mowilam, ze na drugie dziecko zdecyduje sie ok. roku po porodzie, ale teraz (jestem w 7 m-cu ciazy) chyba zmienilam zdanie ... Moja ciaza jest od pocz.zagrozona, nie moge dzwigac, duzo chodzic, itd i boje sie, ze sytuacja moze sie powtorzyc przy nastepnej ciazy, a wtedy szkoda byloby mi pierwszego dzieciatka, tego, ze nie moge sie nim tak zajmowac, dlatego odczekam chociaz 3 lata i dopiero wtedy postaramy sie o nastepnego malca
Na pewno aspekt zdrowotny, to jak przebiegala pierwsza ciaza, nalezy rowniez brac pod uwage.

pozdrawiam
Agga + 25 tyg. Malenstwo
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 16:55   #46
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: Kiedy drugi maluch?

Witaj,
zawsze mowilam, ze na drugie dziecko zdecyduje sie ok. roku po porodzie, ale teraz (jestem w 7 m-cu ciazy) chyba zmienilam zdanie ... Moja ciaza jest od pocz.zagrozona, nie moge dzwigac, duzo chodzic, itd i boje sie, ze sytuacja moze sie powtorzyc przy nastepnej ciazy, a wtedy szkoda byloby mi pierwszego dzieciatka, tego, ze nie moge sie nim tak zajmowac, dlatego odczekam chociaz 3 lata i dopiero wtedy postaramy sie o nastepnego malca
Na pewno aspekt zdrowotny, to jak przebiegala pierwsza ciaza, nalezy rowniez brac pod uwage.

pozdrawiam
Agga + 25 tyg. Malenstwo
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 06:18   #47
LaraMru
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: Re: Kiedy drugi maluch?

U nas 3,5 roku różnicy. Uważam że w sam raz Synek bardzo dobrze przyjął narodziny siostrzyczki. nie jest agresywny w stosunku do niej i ogólnie bardzo się kochają
LaraMru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:39   #48
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Kiedy drugi maluch?

U mnie 3 lata roznicy. Uwazam,ze tak jest najlepiej,choc pracy przy dzieciach duzo. Miedzy mna a moja siostra jest 8 lat i to zdecydowanie za duzo, poskutkowało tym,ze nie miałysmy ze soba wiekszej wiezi, co na szczescie z wiekiem sie zmieniło.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:26   #49
niepodobna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 037
Dot.: Re: Kiedy drugi maluch?

moim skromny zdaniem lepiej nie czekać.. po pierwsze wyjdzie Cię to w wiele taniej. i nie chodzi tu tylko o małego bobasa, ale później szkoła, książki, ja zawsze miałam w gimnazjum i podstawówce książki po starszym o rok bracie i zawsze mama te 200zł w roku zaoszczędziła. niby to mało, ale jak zliczyć rok po rokuto spora kwota się uzbiera. teraz byś miała też cacy. bo i wózek masz, ciuszki, więc o takie sprawy nie ma co się przejmować i zadręczać. pozostaje tylko pytanie czy jesteś na to gotowa? bo może byc trudno, ale sama pomyśl jak będzie później? któraś tu pisała o lepszym kontakcie między rodzeństwem i to jest prawda, bo nawet 4 lata między nimi to naprawde dużo. a jak dzieciaczki już się odchowa to nic tylko patrzeć i cieszyć się



edit:

Cytat:
Napisane przez vincencik
No tak...okazuje się, że sprawa już się wyjaśniła, decyzja się podjęła i będzie dzidzia. W styczniu. Mój synek będzie miał wtedy 16 miesięcy więc trzymajcie za mnie kciuki. Na szczęście zaczęłm już dostrzegać pozytywne strony takiego układu...Za 3 lata będę mogła zapomnieć co to pieluchy, nieprzespane noce i te paskudne kaszki...A w ogóle to bardzo się cieszę i chciałam się z Wami podzielić tą nowiną...Pozdrawiam
no więc życzę powodzenia

Edytowane przez niepodobna
Czas edycji: 2008-12-28 o 12:28
niepodobna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 14:49   #50
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Re: Kiedy drugi maluch?

Jestem mamą 4,5 latki
Przez pierwsze 3 lata nie byłam gotowa na drugie dziecko, gdyż córka dość chorowała i była bardzo absorbująca
Potem wahałam się jednak nic z tego nie wyszło
Dziś zrobiłam sie zdecydowanie za wygodna, dziecko mam odchowane, samodzielne, życie poukładane,czas dla siebie....
Może jest inny powód?
Sama też nie mam rodzeństwa.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.