pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-30, 20:37   #1
malinka7988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13

pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?


hej dziewczyny pomózcie bo nie wiem co robić mianowice planuje założyć aparat stały i byłam dzis u ortodonki ale zebym mogła załozyc stały aparat chce usunąć mi dwie górne czwórki i bardzo sie tego obawiam,ale nie bólu po wyrwaniu zeba ale ze to bedzie widać i to bardzo, ze no po prostu nie mam zebów i nie bede sie mogła uśmiechnac ani nic bo bede szczerbata.czy któraś z was była w tej samej sytuacji? bo nie wiem czy rozykować i wyrywać te zeby czy dać sobie spokój moja wada nie rzuca sie tak bardzo w oczy ja mam po prostu bardziej szczeke wysunieta do przosu niz krzywe zeby no ale jak mówiłam ortodonka zaleca usuniecie górnych czwórek,czy któraś z was usuwala czwórki czy bardzo było to widać to ze nia ma sie tych zebów i jak szybko te dziury sie niwelowały bo aparat robił swoje i przesuwał te zeby i czy czasami na koncu leczenia nie pojawiła sie miedzy jedynkami diastema? moze panikuje ale chyba zadna dorosła osoba nie chciała by być nagle szczerbata,dlatego pytam moze któraś z was ma takie coś za sobą? z góry wam dziekuje za odp
malinka7988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 20:46   #2
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Ja Ci radzę zmienić ortodontkę, też planuję założyć aparat i moja ortodontka (mająca męża chirurga szczękowo-twarzowego, z którym się zawsze konsultuje) mówiła, że teraz rzadkością jest wyrywanie ÓSEMEK, a co dopiero czwórek (czwórek już od dawna się nie wyrywa, a jeśli chodzi o ósemki to zależy, ale też się starają nie wyrywać), że teraz starają się za wszelką cenę rozszerzyć szczękę, bo już się nie wyrywa zębów, no ale to wszystko zależy od osoby, u mnie myślała, że będziemy wyrywać ósemki (rosną mi pod kością), ale po analizie stwierdziła, że nigdy nie powinnam wyrywać ósemek, tylko będę miała aparat do rozszerzania szczęki Z jakiego jesteś województwa jesteś? Dałabym Ci namiary na moją
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."


Edytowane przez Ona.
Czas edycji: 2011-08-30 o 20:48
Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 20:48   #3
Nutella_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 42
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Też musiałam mieć usuwanego zęba, żeby mieć stały aparat, ale to tylko dlatego żeby zrobić miejsce bo niektóre zęby mi na siebie nachodziły ( szczególnie lewa jedynka na prawą). Ja akurat miałam usuwaną lewą górną piątkę i szczerze mówiąc to teraz nie mam tam żadnej szpary. Czasami usunięcie zęba jest konieczne.
__________________
To moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.
Nutella_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 20:55   #4
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Co do mojego przypadku jeszcze, to ja mam bardzo szeroką szczękę (brały mi największy odcisk), ale mam też szerokie zęby, gdzie ósemki rosną mi pod kośćmi i dodatkowo w dolnym łuku, jednego zęba mam w poprzek! (tak jeden ząb jest odwrócony o 90 stopni i jest ściśnięty pomiędzy innymi zębami) i powiedziała, że obejdzie się bez wyrywania (nie wiem gdzie się zmieści ten ząb, ale z jej obliczeń wyszło, że się zmieści) także ja na Twoim miejscu bym spróbowała u innego ortodonty
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 06:12   #5
malinka7988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 13
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

ja jestem z małopolski,właśnie też mam zamiar sie wybrac do innego ortodonty w krakowie na ul starowiślnej tylko nie wiem jak sie nazywa( doktor zapisał mi jakimś pisakiem i zmazało mi sie nazwisko) ale ważne ze ulica choc została,a w moim przpadku gdy byłam dzieckiem nosiłam z 5 lat aparat wyjmowany i moja orto też za wszelka cene nie chciała wtedy usunac tylko pchać te zeby zeby sie pomieściły i konsekwencja tego jest widac taka ze je ladnie wtedy na styk praktycznie wepchała ,ale gdy teraz są juz ósemki to nie ma miejsca już za chiny mi nachodzą różnież jedynki na siebie i zęby nie sa proste tnz że ich ksztalt nie przypomina tak jak powinno byc czyli bardziej w lini prostej tylko takie pólkole mi sie tworzy bo teraz wszystkie zęby są pchane do przodu i te jedynki aż zaczęły na siebie zachodzić.no masakra ,a co do usuniecia 5 to bym sie nawet nie zastanawiała bo 5 juz tak nie widać , no ale usuniecia 5 to mi niestety nie zaproponowała bo sie uparla na te czwórki nie da sie zeby widać nie było tych dziur po wyrwaniu eh.no masakra z tą orto
malinka7988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:28   #6
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Rozszerzanie, rozszerzaniem, ale zmieszczenie zębów to nie wszystko. Zęby jeszcze muszą do siebie pasować góra-dół. Więc jednak usuwanie często jest konieczne, wszystko to przypadek indywidualny. Ale z innym orto zawsze warto porozmawiać.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:56   #7
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Hej też mam ten problem. Mi każą wyrwać jedną czwórkę, bo piątka wybiła sie z łuku zębowego i rośnie bardziej na podniebieniu, porzez co górne zęby lecą w lewą stronę. Generalnie prezentują się wszystkie ząbki ładnie ale ... lekko przesuwają się w prawą stronę. jeśli chodzi o wyrywanie czórek to mi dentystka powiedziała,że to stara szkola-kiedys faktycznie wyrywało się te zeby bo one są trochę słabsze i najszybciej się psują i kiedyś wyrywało się je profilaktycznie.. boje sie aparatu, mam 23 lata i jakoś mi głupio chodzić z drutami rodzina mnie na pewno wyśmieje chciałabym żeby aparat na noc zakładany dał radę ( przesunąć 5 w miejsce wyrwanej 4 i posunąć zęby w prawo ) , ale z racji wieku moze byc juz tylko tak ze aparat stały tyko mi pomoze wyprostowac zęby używa którać z was aparatu na noc? są rezultaty?
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-31, 09:52   #8
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Hej też mam ten problem. Mi każą wyrwać jedną czwórkę, bo piątka wybiła sie z łuku zębowego i rośnie bardziej na podniebieniu, porzez co górne zęby lecą w lewą stronę. Generalnie prezentują się wszystkie ząbki ładnie ale ... lekko przesuwają się w prawą stronę. jeśli chodzi o wyrywanie czórek to mi dentystka powiedziała,że to stara szkola-kiedys faktycznie wyrywało się te zeby bo one są trochę słabsze i najszybciej się psują i kiedyś wyrywało się je profilaktycznie.. boje sie aparatu, mam 23 lata i jakoś mi głupio chodzić z drutami rodzina mnie na pewno wyśmieje chciałabym żeby aparat na noc zakładany dał radę ( przesunąć 5 w miejsce wyrwanej 4 i posunąć zęby w prawo ) , ale z racji wieku moze byc juz tylko tak ze aparat stały tyko mi pomoze wyprostowac zęby używa którać z was aparatu na noc? są rezultaty?
Ale nie ma czego sie bać! Ja mam 25 lat i nikt się ze mnie nie śmieje. Nie słyszałam żeby w tym wieku leczono aparatem ruchomym, najlepiej pójść na konsultacje do ortodonty.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 12:14   #9
Koka_inna
Raczkowanie
 
Avatar Koka_inna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 45
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Hej też mam ten problem. Mi każą wyrwać jedną czwórkę, bo piątka wybiła sie z łuku zębowego i rośnie bardziej na podniebieniu, porzez co górne zęby lecą w lewą stronę. Generalnie prezentują się wszystkie ząbki ładnie ale ... lekko przesuwają się w prawą stronę. jeśli chodzi o wyrywanie czórek to mi dentystka powiedziała,że to stara szkola-kiedys faktycznie wyrywało się te zeby bo one są trochę słabsze i najszybciej się psują i kiedyś wyrywało się je profilaktycznie.. boje sie aparatu, mam 23 lata i jakoś mi głupio chodzić z drutami rodzina mnie na pewno wyśmieje chciałabym żeby aparat na noc zakładany dał radę ( przesunąć 5 w miejsce wyrwanej 4 i posunąć zęby w prawo ) , ale z racji wieku moze byc juz tylko tak ze aparat stały tyko mi pomoze wyprostowac zęby używa którać z was aparatu na noc? są rezultaty?
Ja miałam wyrywaną prawą 4 . Męczyłam się z hyraxem, który ładnie poszerzył szczękę, ale mimo to miałam za mało miejsca żeby trójka weszła do łuku. Dla pewności poszłam na konsultacje do jeszcze jednej orto, która powiedziała to samo co tamta:P Ja mam 20 lat i żałuję, że nie zrobiłam nic z tym wcześniej, ale wyszło jak wyszło wolę nosić aparat i za 2 lata mieć ładne ząbki, niż w przyszłości żałować że nic z tym nie zrobiłam. Więc na twoim miejscu zakładałabym aparat. To nie jest powód do wstydu. Powiedziałabym raczej że do dumy wiele osób chciałoby mieć aparat a nie stać ich ze względu finansowych. Z mojego otoczenia wszyscy reagowali pozytywnie. Jeżeli ktoś by zareagował śmiechem, to świadczy tylko o jego głupocie Uważam, że po 13 roku życia aparat wyjmowany to strata czasu i pieniędzy. Ja w wieku 11 lat miałam i nic nie pomógł, a co dopiero po 20 ;] więc jeżeli masz możliwości finansowe na stały to serdecznie polecam. Efekt końcowy wynagrodzi wszystko
__________________
Aparacik

Dół - 26.05.2011 - Listopad.2012
Góra - 5.08.2011 - Listopad.2012

Hyrax - od 14.02.2011 do 2.08.2011
Koka_inna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:45   #10
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Mnie też się zsunęła przerwa po wyrwanej czwórce. Naprawdę nie będzie tego widać, właśnie po to się te zęby usuwa, żeby pozostałe się ładnie ułożyły. Tylko oczywiście nie od razu, u mnie to trwało nieco ponad rok. A szpary nie było widać aż tak.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:04   #11
jimmpa
Raczkowanie
 
Avatar jimmpa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 64
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Ja mam już wyrwaną 4 na dole i 5 do góry. Bo mam tak małą szczękę że bez wyrwania nie dałoby rady :/ Wiec teraz muszę sie zdecydować.. ale się boję
jimmpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 15:58   #12
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Zgadzam się, że to sprawa indywidualna. Ja mam stłoczenie zębów, ale mi powiedziała, że nie będzie wyrywać, bo szkoda zdrowych zębów, tylko mam zawiązki "8" usunąć.
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:53   #13
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: pomóżcie -aparat i bycie szczerbatym czy krzywy zgryz?

Dzięki , trochę mnie pocieszyłyście, może jakoś wytrwam. Faktycznie zęby to jedna z ozdób kobiety, a na starość mogą się jeszcze skrzywić, Na aparat będzie mnie stac dopiero od stycznia, więc może do tego czasu jakoś przeboleję i założe ten stały...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.