2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 10:49   #1
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156

2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?


Hej wszystkim,
tym roku zaczelam studia, ale niestety wybor kierunku to był blad i zdecydowalam, ze od października zaczynam coś nowego coś na co od początku chciałam iśc. Niestety martwi mnie jedna rzecz, poniewaz skonczylam technikum i jest juz jeden tzw. rok w plecy, a teraz jesli znow roku do tyłu to az 2 lata w plecy. Moj problem polega na tym, ze nie wiem czy dogadam z ludzmi ze studiow. Ja jestem rocznik 94 ( ale dopiero urodzona po 20 grudnia), a oni beda rocznik 96. Nigdy nie mialam problemu z nawiazywaniem znajomosci, zazwyczaj było pelno znajomych i nigdy ani ja nikogo nie odrzucalam ani nikt mnie. Jak mysliscie czy beda problemy z porozumiewaniem sie czy 2 lata ( w sumie nawet niecale dwa lata ze wzgledy na moja date urodzenia) czy ta roznica bdz nie do przeskoczenia ? Ja mysle, ze w pewnym wieku, wiek traci znaczenie i wszyscy ludzie zaczaynajac myslec podobnie i miec podobne poglady. Czekam na Wasze zdanie w tym temacie
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:54   #2
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Problem z *upy.

Dwa lata różnicy to dla Ciebie jakaś przepaść pokoleniowa, że się nie dogadasz?

Ciekawe co w takim razie mają powiedzieć ludzie po 30 czy 40, którzy idą na studia
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:01   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Problem z *upy.

Dwa lata różnicy to dla Ciebie jakaś przepaść pokoleniowa, że się nie dogadasz?

Ciekawe co w takim razie mają powiedzieć ludzie po 30 czy 40, którzy idą na studia
amen.
od siebie dodam, że w mojej studenckiej ekipie są ludzie, którzy mają lat 27 i 20. jakimś cudem wszyscy się dogadujemy
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:04   #4
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Problem z *upy.

Dwa lata różnicy to dla Ciebie jakaś przepaść pokoleniowa, że się nie dogadasz?

Ciekawe co w takim razie mają powiedzieć ludzie po 30 czy 40, którzy idą na studia
Nie chodzi, o to że przepaść ale biorąc pod uwagę, np. dzisiejszych gimnazjalistów i patrząc na to co robią to myśle, ze nawet i za 5 lat bym się z nimi nie dogadała. Mozna by powiedzieć "zapomnial wół jak cielęciem był", ale ja będąc w gimnazjum naprawde nie przypominam sobie, abym ja albo ktokolwiek z moich znajomych czy to dalszych czy blizszych zachowywal się tak jak oni teraz.

A co do ludzi w wieku 30-40, zazwyczaj nie idą oni poznac nowych ludzi tylko zdobyc potrzebne im wyksztalcenie + zazwyczaj mają juz dom,rodzine,prace.
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:08   #5
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Nie chodzi, o to że przepaść ale biorąc pod uwagę, np. dzisiejszych gimnazjalistów i patrząc na to co robią to myśle, ze nawet i za 5 lat bym się z nimi nie dogadała. Mozna by powiedzieć "zapomnial wół jak cielęciem był", ale ja będąc w gimnazjum naprawde nie przypominam sobie, abym ja albo ktokolwiek z moich znajomych czy to dalszych czy blizszych zachowywal się tak jak oni teraz.

A co do ludzi w wieku 30-40, zazwyczaj nie idą oni poznac nowych ludzi tylko zdobyc potrzebne im wyksztalcenie + zazwyczaj mają juz dom,rodzine,prace.
Jacy mityczni ONI? Ci wszyscy zdemoralizowani gimnazjaliści z rocznika 96? Błagam Daruj sobie to generalizowanie, bo szybko znajomych nie znajdziesz.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:15   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Problem zdecydowanie z tylniej części ciała
Według takiego rozumowania to nawet do pracy nie powinni przyjmować młodszych/starszych, a jedynie w tym samym wieku, co już pracujący, bo przecież nie dogadają się z resztą ekipy :P
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:20   #7
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

nie rozumiem problemu

sama idę na drugi kierunek od października a jestem z rocznika 93

u mnie na roku sa ludzie juz po jednym licencjacie czy nawet magisterce, nie widze jakichś szczególnych problemow komunikacyjnych

a jak ci nie podpasują ludzie (co może się zdarzyć przecież i z rówiesnikami czy starszymi) to nikt ci przecież nie każe budować jakichś bliskich relacji z tymi ludźmi
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 11:21   #8
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

2 lata to żadna różnica, a już na pewno nie przepaść pokoleniowa. Problem wyimaginowany. Idź na te studia i przekonasz się, że bez problemów będziesz się ze wszystkimi dogadywała.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:23   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Nie chodzi, o to że przepaść ale biorąc pod uwagę, np. dzisiejszych gimnazjalistów i patrząc na to co robią to myśle, ze nawet i za 5 lat bym się z nimi nie dogadała. Mozna by powiedzieć "zapomnial wół jak cielęciem był", ale ja będąc w gimnazjum naprawde nie przypominam sobie, abym ja albo ktokolwiek z moich znajomych czy to dalszych czy blizszych zachowywal się tak jak oni teraz.

A co do ludzi w wieku 30-40, zazwyczaj nie idą oni poznac nowych ludzi tylko zdobyc potrzebne im wyksztalcenie + zazwyczaj mają juz dom,rodzine,prace.
Taaa, bo wszyscy gimnazjaliści to mentalna gimbaza, faktycznie...
Problem to owszem, możesz mieć, jak będziesz się odnosić do kolegów z roku z wyższością, jaka to Ty starsza jesteś, mądrzejsza i bardziej życiowo doświadczona. U mnie na studiach osoby z rocznika ,,prawidłowego" w niektórych grupach stanowią wręcz mniejszość, są ludzie i o 5, i 15 lat starsi. To, jak się kto odnalazł w grupie, nie zależy od wieku, tylko zachowania. Jak ktoś jest trzy lata starszy i o kolegach z grupy mówi per dzieciaki, podkreślając na każdym kroku, jaki to rocznik np. 89 jest wyjątkowy, że wszystko po 90 jest be, to niech się nie dziwi, że nie jest popularny
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:23   #10
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

To wina systemu edukacji, że ludzie nauczeni są trzymać się w grupkach rówieśniczych. W pracy nie będziesz miała tylko osób z tego samego rocznika, może nawet ktoś sporo młodszy będzie Twoim przełożonym i jak wtedy poradzisz sobie z przepaścią pokoleniową? Nie rób wyliczeń, tylko oceniaj po rozmowie, a nie metryce.
Ewentualnie odpuść studia i karierę, żeby czasem nie musieć użerać się z gównażerią albo staruchami. :p
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:36   #11
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Nie chodzi, o to że przepaść ale biorąc pod uwagę, np. dzisiejszych gimnazjalistów i patrząc na to co robią to myśle, ze nawet i za 5 lat bym się z nimi nie dogadała. Mozna by powiedzieć "zapomnial wół jak cielęciem był", ale ja będąc w gimnazjum naprawde nie przypominam sobie, abym ja albo ktokolwiek z moich znajomych czy to dalszych czy blizszych zachowywal się tak jak oni teraz.

A co do ludzi w wieku 30-40, zazwyczaj nie idą oni poznac nowych ludzi tylko zdobyc potrzebne im wyksztalcenie + zazwyczaj mają juz dom,rodzine,prace.
Ja tak samo myślałam o gimnazjalistach z roczników wyższych ode mnie, a jestem 86 Także 94 to dla mnie w ogóle abstrakcja. Na studiach miałam nawet panie po pięćdziesiątce, z którymi każdy się świetnie dogadywał.
Na studia nie idziesz poznawać ludzi (może przy okazji), tylko zdobywać wykształcenie. Rozumiem, że gdybyś miała mieć faceta 2 lata starszego to też byś się z nim nie dogadała? A 10 lat starszego?
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 12:07   #12
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Studiuję drugi kierunek, gdy już dawno skończyłam pierwszy. Na studiach na różnych latach mojego kierunku są osoby w wieku 18-30 lat. Nikt nikogo nie pyta o wiek. Jak ktoś pyta albo ma z tym jakiś problem to znaczy, że jest bardzo niedojrzały... Wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:29   #13
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

U nas był nawet 50 - latek i nie miał problemu z akceptacją ze strony innych studentów na roku. Jestem rocznik 93 i u mnie też zdarzyły się przypadki osób ze starszych roczników, to normalne.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:33   #14
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Jestem 93 a studiuje niby z rocznikiem 94 , "niby" bo jest pół na pół - zresztą to śmieszne nikt nikogo o wiek nie pyta, zazwyczaj o metryce dowiadujemy się przez przypadek. Każdy przyjął że nie wszyscy są z "prawidlowego" rocznika, jak będziesz od razu zakładać że nie dogadasz się z tą "gimbaza" to możesz mieć naprawdę problem pod tytułem "nikt nie chce ze mną rozmawiać ". W gimnazjum nikt nie jest poważny, każdy jest jeszcze dzieckiem a na studiach zazwyczaj są ludzie uważający i zachowujący się jak dorośli .
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:35   #15
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Problem z *upy.
Dokładnie. 2 lata to tyle co nic.

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Nikt nikogo nie pyta o wiek. Jak ktoś pyta albo ma z tym jakiś problem to znaczy, że jest bardzo niedojrzały...
Niby co niedojrzałego jest w zapytaniu kogoś, ile ma lat? o.O

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2015-01-24 o 14:49
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 15:06   #16
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Nie rozumiem dlaczego tak wielu ludzi martwi to czy dogadają się z ludźmi na studiach. Przecież studiuje się głównie po to żeby się czegoś dowiedzieć, poszerzyć wiadomości z jakiegoś zakresu, zdobyć wykształcenie, a nie szukać miliona przyjaciół. Ja osobiście mam kilka dobrych koleżanek i kolegów (tak żeby mieć do kogo buzie otworzyć czasami czy o coś zapytać) i to mi wystarczy i żeby być zdrowym psychicznie nie można iść na studia z nastawieniem: wszyscy mają mnie lubić i ze wszystkimi muszę się dogadywać, bo się zwariuje
Dlatego nie patrz na różnicę wieku (praktycznie żadną w twoim przypadku ) lub czy się z kimś dogadasz czy nie, tylko jeśli na prawdę chcesz studiować to nie będzie dla ciebie przeszkód
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 16:52   #17
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Dwa lata różnicy w tym wieku to żadna różnica. Co innego 2latek a 4 latek xD Sama jestem w takiej sytuacji, 2 lata 'w plecy'. Połowa ludzi na moim roku to rocznik 'właściwy' czyli '92, a druga połowa to w dużej mierze '90 no i starsi. W kontaktach, rozmowach tego nie czuć, nie widać. No chyba, że ktoś jest mentalnym gimbusem. na prawdę nie masz się czym przejmować i robić z igły widły
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 22:15   #18
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Ja p***ole
Jestem 88 i zdradzę Ci tajemnicę: zachowywaliście się równie idiotycznie jak obecni gimnazjaliści. Jak widać niektórym nadal nie przeszło
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 23:03   #19
Linke
Raczkowanie
 
Avatar Linke
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 42
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Jestem z rocznika '92 i sama mam z powodu czteroletniej szkoły średniej i rocznej przerwy po maturze dwa lata "w plecy".
Większość mojego roku na studiach to ludzie z mojego rocznika oraz starsi; ci z '94 to zdecydowana mniejszość.
Linke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 00:18   #20
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ja p***ole
Jestem 88 i zdradzę Ci tajemnicę: zachowywaliście się równie idiotycznie jak obecni gimnazjaliści. Jak widać niektórym nadal nie przeszło
Jak widać 88 dalej w gimnazjum
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 00:31   #21
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Spoko. Autorka skoro ma takie dylematy, to wcale jakos mentalnie nie odstaje od ludzi mlodszych od siebie. Może nawet więcej niz te dwa lata.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 00:42   #22
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Ostatnio na tym forum nie można o nic zapytać, bo z kazdej strony pełno hejtów.. ludzie wyluzujcie, ten swiat i tak jest pelen nienawisci...
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 07:01   #23
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Ostatnio na tym forum nie można o nic zapytać, bo z kazdej strony pełno hejtów.. ludzie wyluzujcie, ten swiat i tak jest pelen nienawisci...
Proszę, nie dorabiaj sobie teorii. Czekałaś na "nasze zdanie", to je masz, w dodatku częściowo pokrywa się z Twoim (cytuję bez poprawiania błędów: "Ja mysle, ze w pewnym wieku, wiek traci znaczenie i wszyscy ludzie zaczaynajac myslec podobnie i miec podobne poglady. Czekam na Wasze zdanie w tym temacie ")...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 07:56   #24
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego tak wielu ludzi martwi to czy dogadają się z ludźmi na studiach. Przecież studiuje się głównie po to żeby się czegoś dowiedzieć, poszerzyć wiadomości z jakiegoś zakresu, zdobyć wykształcenie, a nie szukać miliona przyjaciół. Ja osobiście mam kilka dobrych koleżanek i kolegów (tak żeby mieć do kogo buzie otworzyć czasami czy o coś zapytać) i to mi wystarczy i żeby być zdrowym psychicznie nie można iść na studia z nastawieniem: wszyscy mają mnie lubić i ze wszystkimi muszę się dogadywać, bo się zwariuje
Dlatego nie patrz na różnicę wieku (praktycznie żadną w twoim przypadku ) lub czy się z kimś dogadasz czy nie, tylko jeśli na prawdę chcesz studiować to nie będzie dla ciebie przeszkód
Ja rozumiem. Przerabiałam sytuację, w której kompletnie nie mogłam dogadać się z grupą i ani oni nie lubili mnie, ani ja nie lubiłam ich. Serio, nie udało mi się znaleźć w grupie nikogo z kim mogłabym się dogadać. Nie było łatwo. Szczególnie, gdy przychodziło do tworzenia grup do robienia projektów itd.. Tylko, że to nie była kwestia wieku, a zainteresowań, poglądów, charakterów.

Na drugim kierunku [z pierwszego zrezygnowałam z różnych względów, towarzystwo było tu raczej najmniej ważne ] spotkałam się z osobami w różnym wieku. Od młodszych ode mnie o 4 lata po starszych ode mnie o 20 lat. I dogadywaliśmy się całkiem nieźle. Zdarzały nam się zgrzyty, w których zwalaliśmy winę na różnicę w wieku, ale bardziej chodziło nam tutaj o życiowe doświadczenie i gadanie w stylu 'jak będziesz w moim wieku to zobaczysz' Zresztą... Myślę, że nasze charaktery też tu miały sporo do powiedzenia.

Patrzenie na sam wiek, to czepianie się tak naprawdę najmniej ważnej w tym wszystkim rzeczy. Rozumiem strach, gdy różnica jest naprawdę znaczna, ale dwa lata? To tyle co nic.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:32   #25
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Nie chodzi, o to że przepaść ale biorąc pod uwagę, np. dzisiejszych gimnazjalistów i patrząc na to co robią to myśle, ze nawet i za 5 lat bym się z nimi nie dogadała. Mozna by powiedzieć "zapomnial wół jak cielęciem był", ale ja będąc w gimnazjum naprawde nie przypominam sobie, abym ja albo ktokolwiek z moich znajomych czy to dalszych czy blizszych zachowywal się tak jak oni teraz.
.
Pani dojrzała od kołyski wcale nie hejtuje całych roczników jak leci. To nie hejt, broń Boże.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 09:46   #26
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Jak widać 88 dalej w gimnazjum
wróżę ci towarzyski sukces na studiach, z takim podejściem
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 12:48   #27
katrixa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

U mnie na roku, blisko połowa ludzi była starsza ode mnie. Wszyscy dogadywaliśmy się dobrze. Wiadomo, jednych się lubi bardziej drugich mniej. Ale tutaj wiek nie był kryterium tego, że z kimś dogadywało się lepiej czy gorzej. Ja musiałam przerwać studia i teraz wybieram się na migisterkę od października. Ludzie pewnie będą ode mnie młodsi, ale wcale nie uważam tego za problem. Jak już będziesz na studiach, zobaczysz, że na Twoim roku nie będziesz jedyną dwudziestoparolatka
katrixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 09:12   #28
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Proszę Cię dziewczyno

Też jestem rocznik 94, ale z pierwszych dni stycznia, kilkanaście godzin i byłabym jeszcze 93 :P Mieszkam za granicą. W tym roku dopiero kończę liceum, bo:

1) Jestem rok do tyłu od jakoś 14 r.ż., bo rok chodziłam do szkoły językowej, żeby móc w ogóle ukończyć gimnazjum.

2) Po gimnazjum poszłam do czegoś a'la technikum, ale okrutnie minęło się to z moimi oczekiwaniami, poza tym trafiłam na okropną klasę i byłam tam totalnym kozłem ofiarnym (bo Polka z silnym akcentem) i po roku zrezygnowałam.

3) Jak doszłam do siebie wzięłam się za liceum, to było akurat jak kończyłam 18 lat, kończę je dopiero teraz, a mimo to jestem jedną z najmłodszych w klasie :P Na studia wybieram się w październiku, z tym że zamierzam zrobić tylko 3,5 roku, a nie całe 5.

Nie masz się co stresować, przecież nie ma sztywnych zasad dotyczących tego w jakim wieku rozpocząć studia. Niektórzy po liceum/technikum robią sobie gap year, idą do pracy albo np. nie udało im się uzyskać tylu punktów ile wymaga ich wymarzony kierunek, więc poprawiają za rok. Dorośli ludzie na patrzą na wiek, przecież to nie jest już gimnazjum, że trzecioklasiści nie zadają się z pierwszakami...
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 18:45   #29
unachica17
Rozeznanie
 
Avatar unachica17
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 625
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

U mnie na studiach osoby sa w najróżniejszym wieku i jakos nie mamy problemów z dogadaniem sie
unachica17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:38   #30
syzygium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 39
Dot.: 2 lata różnicy wieku na studiach czy to problem?

Na studiach różnica wieku nie ma aż takiego znaczenia. W grupie mam kilka lat starsze koleżanki na moim kierunku to norma. To dorośli ludzie w czym miałby Twój wiek przeszkadzać komukolwiek, nie przejmuj się
syzygium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-15 12:15:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.