Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-29, 18:45   #661
mariuda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lipno.
Wiadomości: 33
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny! Otóż jestem po pierwszym opakowaniu Angiletty. Jestem w trakcie 3 dnia po wzięciu ostatniej tabletki. Okresu nie ma, ale było plamienie - dzień. Czy mam to traktować jak okres czy czekać cierpliwie?
Aha a jak okres pojawi się w trakcie brania nowego opakowania to co wtedy zrobić?
Ciążę wykluczam, bo od około miesiąca nie współżyję z chłopakiem.
Jest to moje pierwsze w życiu opakowanie tabletek.
Jeśli napisałam w złym miejscu, to mnie po prostu przekierujcie :C
mariuda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 19:28   #662
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mariuda666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Otóż jestem po pierwszym opakowaniu Angiletty. Jestem w trakcie 3 dnia po wzięciu ostatniej tabletki. Okresu nie ma, ale było plamienie - dzień. Czy mam to traktować jak okres czy czekać cierpliwie?
Aha a jak okres pojawi się w trakcie brania nowego opakowania to co wtedy zrobić?
Ciążę wykluczam, bo od około miesiąca nie współżyję z chłopakiem.
Jest to moje pierwsze w życiu opakowanie tabletek.
Jeśli napisałam w złym miejscu, to mnie po prostu przekierujcie :C
Biorąc tabletki, nie masz okresu, tylko krwawienie z odstawienia . Czekaj. Twój organizm jeszcze nie przystosował się do tego, że bierzesz hormony, więc te pierwsze krwawienia mogą wyglądać różnie i mogą być nieregularne. Możliwe, że jeszcze będziesz krwawić/plamić. Możliwe, że nie. Po paru miesiącach Ci się wszystko unormuje i wtedy będziesz wiedziała kiedy, jak długo i jak obficie.
Jak krwawienie albo plamienie pojawi się w trakcie nowego opakowania, to bierzesz je normalnie dalej.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 12:05   #663
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Ja biorę Desette Mono, również właśnie skończyłam pierwsze opakowanie i wzięłam parę tabletek z drugiego... No i niestety prawie cały czas mam lekkie krwawienie (czasem bardziej plamienie). Pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszym dniu okresu. Okres się skończył, przez tydzień był spokój i potem się zaczęło to już trzeci tydzień i coraz bardziej mi się to nie podoba szczerze mówiąc... Ile można chodzić z podpaską dzień w dzień?! Miał ktoś podobnie? Mija w końcu? Zastanawiam się nad zmianą tabletek na dwuskładnikowe (jak kiedyś je brałam to nie miałam takich przebojów)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 05:58   #664
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Dzien dobry!! Dziewczyny
Dawno mnie tu nie było na wizaz. I nie mogę się odnaleść...
Mam pytanko w sprawie tabletek Belara.
Jakies opinie? czy sa "tak" dobre jak mowią?
Czy duze są skoki wagi?
Nadmienie , że nigdy nie stosowałam tego typu tabletek.

Jeśli chcesz napisz prywatną wiadomość
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 17:19   #665
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość
Dzien dobry!! Dziewczyny
Dawno mnie tu nie było na wizaz. I nie mogę się odnaleść...
Mam pytanko w sprawie tabletek Belara.
Jakies opinie? czy sa "tak" dobre jak mowią?
Czy duze są skoki wagi?
Nadmienie , że nigdy nie stosowałam tego typu tabletek.

Jeśli chcesz napisz prywatną wiadomość
Nie ma czegoś takiego, jak "opinia" o tabletkach anty. To jest lek i każdy na niego reaguje inaczej. Jedna osoba może w ogóle nie odczuć skutków ubocznych, a inna będzie bardzo źle reagowała na tabletki. Każdy organizm jest inny.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 07:36   #666
ptysiu871
Raczkowanie
 
Avatar ptysiu871
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trzebnica
Wiadomości: 40
GG do ptysiu871
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Brałam madinette rok czasu , tyle to trwało bo do tego czasu niby nic wielkiego się nie działo ale w końcu zrozumiałam ,że są winne moim wahaniom nastrojów (nie byle jakich, sama to czułam że czasem pieklilam się z byle powodu więc zamiast krzyczeć na innych zamykałam się w pokoju i przeplakiwalam swoje nerwy a później pukałam się w głowę o co mi w ogóle chodziło), jestem osobą szczupłą waże 55kg przy wzroście 174 ale przy madinette stałam się tłustym chudzielcem , moje ciało było jak galareta, strasznie zatrzymywałam wodę i miałam cellulit na całych nogach , caaalych. Libido na minusie, a tak miało być pięknie...zmieniłam tabsy na vibin mini (to to samo co yaz który kiedyś brałam i czułam się ok) , już po paru tabletkach nogi mi "wysuszyły się" z tej galarety, wiem że do pełni zadowolenia to muszę ćwiczyć itd ale widzę ogromną różnicę.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
ptysiu871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 11:25   #667
sorrisotriste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Od około roku biorę tabletki Belara i mam mały problem. Mój ginekolog wyjechał na urlop a potrzebuję recepty. Myślałam o pójściu prywatnie do innego lekarza, ale czy ktoś kto nie ma wglądu w kartę itd przepisze mi tabletki?
sorrisotriste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 08:30   #668
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

To zależy na kogo trafisz w sumie, też miałam kiedyś taką sytuację i nie wypisał mi, kazał iść prywatnie
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 08:48   #669
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Mnie kiedyś zwykły lekarz rodzinny przepisał,
powiedziałam, że gin na urlopie, pokazałam opakowanie i bez problemu wypisał
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 11:04   #670
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Zgadza się każdy raguje inaczej. Wstrzymałam się z tymi tabsami
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 17:41   #671
thewerka27
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość
Zgadza się każdy raguje inaczej. Wstrzymałam się z tymi tabsami
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej zaczęłam właśnie od tabletek Belara. Nie zauważyłam u siebie większych skutków ubocznych. Pamiętam jedynie, że przez ok pierwsze 3 tygodnie ich stosowania byłam bardzo drażliwa, kłótliwa i płaczliwa. Po tym czasie moje huśtawki nastrojów unormowały się. Bardzo bałam się o to, że przybędzie mi kilka kilogramów, jednak nic takiego nie nastąpiło. Z cellulitem też nie mam problemów. Na libido też nie narzekam. Pewnie brałabym je dalej, jednak okazało się, że mam torbiel na jajniku i ginekolog zapisał mi silniejsze tabletki. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, możesz śmiało pisać
thewerka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 06:03   #672
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thewerka27 Pokaż wiadomość
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej zaczęłam właśnie od tabletek Belara. Nie zauważyłam u siebie większych skutków ubocznych. Pamiętam jedynie, że przez ok pierwsze 3 tygodnie ich stosowania byłam bardzo drażliwa, kłótliwa i płaczliwa. Po tym czasie moje huśtawki nastrojów unormowały się. Bardzo bałam się o to, że przybędzie mi kilka kilogramów, jednak nic takiego nie nastąpiło. Z cellulitem też nie mam problemów. Na libido też nie narzekam. Pewnie brałabym je dalej, jednak okazało się, że mam torbiel na jajniku i ginekolog zapisał mi silniejsze tabletki. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, możesz śmiało pisać
Dziękuję kochana za odpowiedź. Tak mam pyt. bo już nawet wstydzę sie do gin dzwonić i pytać bo nie znam sie na tym kompletnie Jesli dostane okres np. w czwartek to mam jak brac te tab.? od czwartku czy jechać od pon.? za strzałką? bo Belara jest podpisana w dni tyg. i nie mam pojęcia jak je brać jeśli dostane okres. Bo to chyba w 1 dzień miesiączki mam wziąść???? Wiem ze przez 21 dni i 7 dni przerwy.
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 08:30   #673
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś zwykły lekarz rodzinny przepisał,
powiedziałam, że gin na urlopie, pokazałam opakowanie i bez problemu wypisał
A u mnie nawet pomimo że chodzę do niego od lat odesłał mnie z kwitkiem
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 17:18   #674
thewerka27
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość
Dziękuję kochana za odpowiedź. Tak mam pyt. bo już nawet wstydzę sie do gin dzwonić i pytać bo nie znam sie na tym kompletnie Jesli dostane okres np. w czwartek to mam jak brac te tab.? od czwartku czy jechać od pon.? za strzałką? bo Belara jest podpisana w dni tyg. i nie mam pojęcia jak je brać jeśli dostane okres. Bo to chyba w 1 dzień miesiączki mam wziąść???? Wiem ze przez 21 dni i 7 dni przerwy.
Tak, opakowanie zaczynasz pierwszego dnia miesiączki. U mnie akurat to był czwartek, u Ciebie może to być inny dzień. Bierzesz je o stałej, jednej godzinie (ja brałam o 21), przez 21 kolejnych dni. W moim przypadku, ostatnią tabletka z opakowania brałam w środę i przez 7 następnych dni jest przerwa na krwawienie/plamienie z odstawienia. Po tych 7 dniach, znowu w czwartek zaczynałam nowe opakowanie tabletek. Strzałki mają Ci ułatwić branie tabletek, tak samo jak podpisane dni tygodnia. W ten sposób możesz łatwo kontrolować ich przyjmowanie

Edytowane przez thewerka27
Czas edycji: 2017-07-03 o 17:19
thewerka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 17:49   #675
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thewerka27 Pokaż wiadomość
Tak, opakowanie zaczynasz pierwszego dnia miesiączki. U mnie akurat to był czwartek, u Ciebie może to być inny dzień. Bierzesz je o stałej, jednej godzinie (ja brałam o 21), przez 21 kolejnych dni. W moim przypadku, ostatnią tabletka z opakowania brałam w środę i przez 7 następnych dni jest przerwa na krwawienie/plamienie z odstawienia. Po tych 7 dniach, znowu w czwartek zaczynałam nowe opakowanie tabletek. Strzałki mają Ci ułatwić branie tabletek, tak samo jak podpisane dni tygodnia. W ten sposób możesz łatwo kontrolować ich przyjmowanie
kochana czyli jak np. dostane okres w czwartek to od tabletki podpisanej czwartkiem mam brac? a co ze wczesniejszymi czyli pon, wt, sr,? kurcze przepraszam ze ci tak truje ale nie znam sie kompletnie na antykoncepcji ciezko mi to ogarnac
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 17:59   #676
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość
kochana czyli jak np. dostane okres w czwartek to od tabletki podpisanej czwartkiem mam brac? a co ze wczesniejszymi czyli pon, wt, sr,? kurcze przepraszam ze ci tak truje ale nie znam sie kompletnie na antykoncepcji ciezko mi to ogarnac
Pytanie nie do mnie, ale żeby Cię nie wstrzymywać odpowiem.
To nie ma znaczenia (pod względem działania antykoncepcji) od której tabletki z blistra zaczniesz, o ile są to tabletki aktywne (Twój blister to 21 tabletek aktywnych a nie 21 aktywnych + 7 placebo).
Jednak najlepiej, żebyś zaczęła od tej opisanej jako "czwartek" (jeśli okres dostaniesz w czwartek), żeby Ci się później nic nie pomyliło. Te co zostaną z tego tygodnia opisane jako "poniedziałek", "wtorek", "środa" bierzesz na końcu, po wybraniu wszystkich pozostałych.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:20   #677
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Boże dziewczynki dziekuje za Anielską cierpliwość do moich głupich pytań jak będę jeszcze potrzebowała pomocy pomożecie prawda?
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:26   #678
thewerka27
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość
kochana czyli jak np. dostane okres w czwartek to od tabletki podpisanej czwartkiem mam brac? a co ze wczesniejszymi czyli pon, wt, sr,? kurcze przepraszam ze ci tak truje ale nie znam sie kompletnie na antykoncepcji ciezko mi to ogarnac
Dokładnie, dostaniesz okres w czwartek to bierzesz tabletkę czwartkową I idziesz po kolei. Z tego co pamiętam dni tygodnia wypisane na blistrze w przypadku Belary "idą" w lewą stronę. Także każdą tabletkę bierzesz po kolei, każdego kolejnego dnia. Nie przejmuj się tymi wcześniejszymi tabletkami. Wybierzesz je, ale jako ostatnie. Jak już wcześniej wspomniałam rozpisane dni tygodnia na blistrze mają Ci ułatwić przyjmowanie tabletek, łatwiej Ci jest kontrolować ich codziennie branie.
thewerka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 20:42   #679
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thewerka27 Pokaż wiadomość
Dokładnie, dostaniesz okres w czwartek to bierzesz tabletkę czwartkową I idziesz po kolei. Z tego co pamiętam dni tygodnia wypisane na blistrze w przypadku Belary "idą" w lewą stronę. Także każdą tabletkę bierzesz po kolei, każdego kolejnego dnia. Nie przejmuj się tymi wcześniejszymi tabletkami. Wybierzesz je, ale jako ostatnie. Jak już wcześniej wspomniałam rozpisane dni tygodnia na blistrze mają Ci ułatwić przyjmowanie tabletek, łatwiej Ci jest kontrolować ich codziennie branie.
Dziekuje dziekuje

Póki co czekam na okres... przepisała mi gin luteine na wywołanie okresu ale czy brać? jak myslicie? czy nie lepiej poczekać aż samo przyjdzie?
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....

Edytowane przez marzenkaz
Czas edycji: 2017-07-03 o 20:44
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-05, 09:45   #680
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marzenkaz Pokaż wiadomość

Póki co czekam na okres... przepisała mi gin luteine na wywołanie okresu ale czy brać? jak myslicie? czy nie lepiej poczekać aż samo przyjdzie?
jak masz nieregularne to weź, bo możesz sobie chwilę poczekać
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 07:55   #681
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
jak masz nieregularne to weź, bo możesz sobie chwilę poczekać
witaj

A ile tak mozna czekac az samo przyjdzie?
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-26, 13:59   #682
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez ptysiu871 Pokaż wiadomość
jestem osobą szczupłą waże 55kg przy wzroście 174 ale przy madinette stałam się tłustym chudzielcem , moje ciało było jak galareta.
O rany nie jestem jedyną, która tak miała :P dosłownie ciało flak i galareta, a zawsze byłam dość zbita. Nawet cycki mi sflaczały.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 07:57   #683
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Biorę tabletki Belara od czerwca. Jestem właśnie w połowie 6 opakowania i znowu mam plamienia. Jest tak mniej więcej co drugi miesiąc. Ktoś tak miał? Na microgynonie tego nie było. Czy to możliwe, że branie Heviranu 800 spowodowało te plamienia? Można się wykończyć. W dodatku na lewym jajniku wykryto mi torbiel 4 mm, do kontroli za pół roku. Chyba czas wrócić do micro. Ktoś tak miał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 10:16   #684
cytrynka1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 20
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Biorę tabletki Belara od czerwca. Jestem właśnie w połowie 6 opakowania i znowu mam plamienia. Jest tak mniej więcej co drugi miesiąc. Ktoś tak miał? Na microgynonie tego nie było. Czy to możliwe, że branie Heviranu 800 spowodowało te plamienia? Można się wykończyć. W dodatku na lewym jajniku wykryto mi torbiel 4 mm, do kontroli za pół roku. Chyba czas wrócić do micro. Ktoś tak miał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mam IDENTYCZNY problem. jestem w połowie 6 opakowania Belary i znowu mam plamienia, które pojawiają się mniej więcej co drugie opakowanie :P więc sytuacja dokładnie ta sama. i też nie wiem już, co robić. ginekolog powiedziała, żeby jeszcze chwilę poczekać i najwyżej mi przepisze inne... ale jest to strasznie denerwujące bo pojawia się nie wiadomo kiedy... a po 6 opakowaniu już chyba wszystko powinno być ok... sczególnie, ze Belara jest dość mocna i powinna trzymać cykl...
a jeśli mogę wiedzieć to dlaczego zmieniłaś tamte tabletki? przy nich nie miałaś żadnych plamień, tak?

Edytowane przez cytrynka1237
Czas edycji: 2018-01-31 o 10:18
cytrynka1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 10:21   #685
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez cytrynka1237 Pokaż wiadomość
mam IDENTYCZNY problem. jestem w połowie 6 opakowania Belary i znowu mam plamienia, które pojawiają się mniej więcej co drugie opakowanie więc sytuacja dokładnie ta sama. i też nie wiem już, co robić. ginekolog powiedziała, żeby jeszcze chwilę poczekać i najwyżej mi przepisze inne... ale jest to strasznie denerwujące bo pojawia się nie wiadomo kiedy... a po 6 opakowaniu już chyba wszystko powinno być ok...
a przy innych tabletkach tak nie miałaś? bo wiem, ze Belara jest dość mocna i powinna trzymać cykl...
Wcześniej brałam Microgynon z przerwami i nigdy tak nie miałam. Zmieniłam na Belarę ze względu na tłustą cerę, z czym po Belarze nie mam problemu. A teraz te plamienia i skurcze większe niż przy krwawieniu z odstawienia. Zamówiłam w aptece 6 kolejnych opakowań Belary, ale teraz nie wiem czy je wykupić, a może poproszę tylko i dwa opakowania żeby sprawdzić, czy plamienia znowu wystąpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 10:25   #686
cytrynka1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 20
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Wcześniej brałam Microgynon z przerwami i nigdy tak nie miałam. Zmieniłam na Belarę ze względu na tłustą cerę, z czym po Belarze nie mam problemu. A teraz te plamienia i skurcze większe niż przy krwawieniu z odstawienia. Zamówiłam w aptece 6 kolejnych opakowań Belary, ale teraz nie wiem czy je wykupić, a może poproszę tylko i dwa opakowania żeby sprawdzić, czy plamienia znowu wystąpią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja też biorę jeszcze jedno opakowanie i jak się powtórzy to zmieniam. bo to cholernie męczące... i nie mam pojęcia od czego tak może być
cytrynka1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 10:38   #687
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez cytrynka1237 Pokaż wiadomość
ja też biorę jeszcze jedno opakowanie i jak się powtórzy to zmieniam. bo to cholernie męczące... i nie mam pojęcia od czego tak może być
Ginekolog mówiła mi o jeszcze jednych tabletkach podobnych do Belary i działających antyandrogennie, ale nie pamiętam, co to było. Może zmienię Belarę na, gdy pójdę kolejny raz do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 19:10   #688
Ritsuo
Przyczajenie
 
Avatar Ritsuo
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Ech, muszę odkopać, bo jestem strasznie zła

Do końca mojego pierwszego blistra pierwszych tabletek (Belara) został mi tydzień a ja od początku ich brania mam dzień w dzień lekkie brązowe plamienia. Przyznam, że jest to dość uciążliwe. Czy jest tu jakaś wizażanka, która plamiła tylko przez pierwsze opakowanie? Nie chciałabym się z tym ożerać jeszcze przez drugie
Ritsuo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 06:48   #689
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ritsuo Pokaż wiadomość
Ech, muszę odkopać, bo jestem strasznie zła

Do końca mojego pierwszego blistra pierwszych tabletek (Belara) został mi tydzień a ja od początku ich brania mam dzień w dzień lekkie brązowe plamienia. Przyznam, że jest to dość uciążliwe. Czy jest tu jakaś wizażanka, która plamiła tylko przez pierwsze opakowanie? Nie chciałabym się z tym ożerać jeszcze przez drugie
Brałam belarę 5 miesięcy i co drugi miesiąc przez pół opakowania krwawiłam, bo plamienia to to nie były i do tego miałam bóle brzucha. Wróciłam do microgynon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 08:42   #690
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ritsuo Pokaż wiadomość
Ech, muszę odkopać, bo jestem strasznie zła

Do końca mojego pierwszego blistra pierwszych tabletek (Belara) został mi tydzień a ja od początku ich brania mam dzień w dzień lekkie brązowe plamienia. Przyznam, że jest to dość uciążliwe. Czy jest tu jakaś wizażanka, która plamiła tylko przez pierwsze opakowanie? Nie chciałabym się z tym ożerać jeszcze przez drugie
Ja na początku miałam inne tabletki (nie pamiętam już nazwy) i przez całe pierwsze opakowanie krwawiłam - ginekolog uprzedzał, że tak się może zdarzyć. Przy drugim opakowaniu z plamieniem już problemów nie było, ale miałam inne upierdliwe skutki uboczne i trzecie opakowanie to już była belara, która akurat mi bardzo służy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-03 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.