Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 12:27   #1
Marzenix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4

Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?


Witam,
chciałabym wiedzieć co sadzicie o Akademii Sztuk Piękności Krystyny Łenczyńskiej w Krakowie? Czy ktoś robił tam kursy? Jaki jest poziom? Czy warto zapisać się do tej szkoły?
Jakie szkoły polecacie, jeśli nie ASP?
Z góry dziekuję za dopowiedz.
Marzenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 20:09   #2
chaczapuria
Przyczajenie
 
Avatar chaczapuria
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Marzenix Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym wiedzieć co sadzicie o Akademii Sztuk Piękności Krystyny Łenczyńskiej w Krakowie? Czy ktoś robił tam kursy? Jaki jest poziom? Czy warto zapisać się do tej szkoły?
Jakie szkoły polecacie, jeśli nie ASP?
Z góry dziekuję za dopowiedz.
Zerknęłam, że pytasz o ASP, więc przedstawię swoje subiektywne zdanie. Kurs robiłam tam w 2009 roku bodajże, taki 4-dniowy. Ogólnie średnio polecam, jeśli chcesz nauczyć się malować sama dla siebie (ja byłam tam z takimi zamiarami na szczęście). Gorzej jeżeli chcesz zostać wizażystką, to niestety ASP nie ma nic wspólnego z profesjonalnym make-upem (takie są moje odczucia, choć byłam tam dość dawno i może coś się w tym temacie zmieniło). Używało się tam jednorazowych gąbeczek, na koniec dnia mytych w płynie do mycia naczyń, cały wykład ze stylizacji, który prowadziła Pani Łenczyńska- staromodny i mało przydatny. Za dużo notowania- równie dobrze za te pieniądze można było zrobić kserówki dla kursantek i skupić się na technikach.
Jedyne co można powiedzieć dobrego, że szkoła ma w miarę przyzwoite kosmetyki (wtedy było tam dużo z Kryolanu).
chaczapuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:28   #3
Marzenix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Hmmm... Ja właśnie chciałabym otworzyć swój salon kosmetyczny i zamierzałam zapisać się na wszystkie kursy... Znasz może jakąś dobrą szkołę w Krakowie?? Mozesz mi coś polecić?
Marzenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:32   #4
olkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
Thumbs up Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Hej,

Robiłam paznokcie w ASP w 2005, wizaż w 2006, kosmetykę w 2009 i warsztaty pazurkowe w 2010 . Po kursie pracowałam w paznokciach i wizażu (freelance w Austrii), potem w kosmetyce; imo byłam dobrze przygotowana już bezpośrednio po kursie. No i kursy mi się bardzo szybko zwróciły.

Pisałam o tym z resztą na wizażu z 5 lat temu, ale mogę jeszcze raz powtórzyć: gorąco polecam ASP!

Dlaczego? Bardzo serdeczne i profesjonalne prowadzące, wkładają w kursantki "kawał serca", dobry przekaz, dużo kosmetyków za darmo i możliwość zakupu na miejscu. Wsparcie po kursie i dużo warsztatów. Świetne wzory certyfikatów i jak ostatnio czytałam akredytacja kuratorium oświaty (jak się przyjrzałam, praktycznie nikt się tym nie chwali). Dobra lokalizacja, z tego co wiem cały czas w tym samym miejscu w Rynku Dębnickim 4, tylko co się pojawiałam w odstępach rocznych to mieli coraz to więcej pięter.

Reasumując: 5+, polecam!

...

A jak masz jakieś pytania to pisz śmiało na priva.

Olka

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-04-28 o 18:19 Powód: link
olkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 17:27   #5
Kinga3333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Ta szkola to kompletne nieporozumienie...Szkolen ia z manicure odbywają się na sztucznych dłoniach!!! Ponieważ szkola nie będzie brala odpowiedzialności za to jak jedna drugiej zrobi krzywdę, ale kase za szkolenia biora- wtedy to już obaw nie ma...
Stary sprzet, Pani instruktor mowi co jak zrobić i znika w swoim pokoiku...wiec kasa wyrzucona w bloto!!! Odradzam, jeżeli chcecie się czegos nauczyć to z daleka od tego miejsca!!!
Kinga3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 19:05   #6
giovinezza
Zadomowienie
 
Avatar giovinezza
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
GG do giovinezza
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Hej dziewczyny chciałabym podbić wątek. Jestem zainteresowana kursem podstawowym z manicure + metoda żelowa w tej szkole, ale wszystkie opinie są bardzo stare. Chcialabym wiedzieć jak aktualnie wygląda ten kurs? Moze znajdzie się ktos kto nie dawno ukończył kurs i służy radą. ? Dla mnie bedzie to pierwszy kurs ze stylizacji paznokci wiec chciałabym podjąć dobrą decyzję. Pozdrawiam
__________________
!



giovinezza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 20:07   #7
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Spróbuje odświeżyć wątek - może jakieś nowsze opinie? ktoś kto był na kursie rok/dwa temu?
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 17:19   #8
GosiaSZkrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Akademia Sztuk Piekności Kraków - co sądzicie?

Byłam na kursie w ASP mniej więcej rok temu. Paznokcie-akryl i rzęsy.
Szkolenie z przedłużania rzęs było przeprowadzone dość przyzwoicie, choć trochę za krótkie, nie ma możliwości skończyć stylizacji na modelce, za mało czasu dla początkującej osoby, to powinno być zmienione.
Pani prowadząca bardzo sympatyczna i kompetentna.

Szkolenie z akrylu to była istna porażka.
W ofercie kursu mowa była o pracy na szablonach oraz zdobieniach z akrylu. W rzeczywistości pracowałyśmy tylko na tipsach doklejanych do plastikowej dłoni!
Uczestniczyłam w wielu kursach, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam
Pędzle, tak ważne przy metodzie akrylowej, były w opłakanym stanie, wyglądały jak miotełki do kurzy, wypadało włosie. Akryle najgorszej jakości, taniocha z Chin.
Brak frezarki! Akryl jest bardzo twardy, piłowanie pilnikiem to męczarnia, może wręcz zniechęcić do metody akrylowej!
Brak rękawiczek jednorazowych, stare pilniki.
Pani "prowadząca" średnio zainteresowana kursantkami. Telefon był ważniejszy.

Jak wyglądał sam kurs?
Najpierw była pokazówka Pani "prowadzącej", zrobiła jeden paznokieć, kiepski, kwadratowy french. Niewiele przy tym mówiła, nie padło ani jedno zdanie na temat poprawnej budowy paznokcia, sposobu piłowania, kompletnie nic. Cały jej wykład można streścić do słów: weź akryl i uklep go na paznokciu
Po tym fantastycznym wprowadzeniu przyszła pora na nas, biedne kursantki
Musiałyśmy zrobić cztery paznokcie, każdy oczywiście na tipsie. Kształt owalny, długi i krótki kwadrat oraz migdał. Wiecie jak wygląda migdał z tipsa? To kompletna porażka
Pani "prowadząca" w zasadzie nie nadzorowała naszej pracy. Bez przerwy gdzieś wychodziła, rozmawiała przez telefon.
Później nadeszła chwila oceny owoców naszej pracy, ja miałam już duże doświadczenie w żelach, więc jakoś sobie radziłam sama. Niestety dziewczyna z którą siedziałam przy stoliku miała spore trudności. Pani "prowadząca" nie widziała jednak w tym problem.
Powiedziała jej tylko, że "następnym razem, trzeba lepiej piłować".
Przerwa 30min i druga część kursu - zdobienia.
Podobnie jak przy pierwszej części najpierw pokazówka przy biurku.
Trzy kulki z niebieskiego akrylu zalane białym akrylem i spiłowane...czyli niebieskie kropki oraz kwiatek, trochę lepszy, ale też bez polotu.
Później my miałyśmy się "pobawić w zdobienia". Nawet ich nie oglądała. Byle do 16, koniec kursu, kasa i do domu.

Nie wiem jak wyglądają inne kursy. Może tylko akryl to niewypał.
Jednak po takich doświadczeniach nie pójdę już nigdy do ASP.

Tipsy to przeżytek, teraz są inne standardy. Mam wrażenie, że Pani od akrylu uczyła metod sprzed 25 lat.
Odradzam, szkoda czasu i pieniędzy.
Płacisz za papier. Nic się nie nauczysz.
GosiaSZkrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-27 18:19:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.