Zadrapię się na śmierć!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-05, 05:28   #1
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon

Zadrapię się na śmierć!!!


Witam,
Od pewnego czasu na mojej skórze pojawiają się paskudne, swędzące zmiany, doprowadzające do potwornego drapania. Między palcami oraz na rękach i nogach pojawiają się surowicze, alergiczne kropki na nogach i dłoniach oraz paskudne swędzące wysypki. Byłem u lekarza POZu ale wysłał mnie do dermatologa, na konsultacje dermatologiczną mam czekać 3 miesiące.
Nie wytrzymuję już. Proszę o pomoc.


http://imageshack.us/f/856/20111205055307.jpg/
http://imageshack.us/f/804/20111205010002.jpg/
http://imageshack.us/f/17/20111205005948.jpg/
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 07:30   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Cytat:
Napisane przez Retregon Pokaż wiadomość
Witam,
Od pewnego czasu na mojej skórze pojawiają się paskudne, swędzące zmiany, doprowadzające do potwornego drapania. Między palcami oraz na rękach i nogach pojawiają się surowicze, alergiczne kropki na nogach i dłoniach oraz paskudne swędzące wysypki. Byłem u lekarza POZu ale wysłał mnie do dermatologa, na konsultacje dermatologiczną mam czekać 3 miesiące.
Nie wytrzymuję już. Proszę o pomoc.
A jak Ci tu pomóc poza radą: idź prywatnie do lekarza.
Jedyne, co możesz zrobić, to pić wapno i smarować się hydrocortisonem bez recepty
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:07   #3
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Ok, to inaczej.
Czy może ktoś wie jaka to może być jednostka chorobowa? Ja zastanawiałem się nad świerzbem, ale nie wiem czy miałem kiedykolwiek z nim kontakt.
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:45   #4
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Cytat:
Napisane przez Retregon Pokaż wiadomość
Witam,
Od pewnego czasu na mojej skórze pojawiają się paskudne, swędzące zmiany, doprowadzające do potwornego drapania. Między palcami oraz na rękach i nogach pojawiają się surowicze, alergiczne kropki na nogach i dłoniach oraz paskudne swędzące wysypki. Byłem u lekarza POZu ale wysłał mnie do dermatologa, na konsultacje dermatologiczną mam czekać 3 miesiące.
Nie wytrzymuję już. Proszę o pomoc.


http://imageshack.us/f/856/20111205055307.jpg/
http://imageshack.us/f/804/20111205010002.jpg/
http://imageshack.us/f/17/20111205005948.jpg/

Prawdopodobnie masz egzemę. Jeśli jeszcze z tych kropek wycieka płyn to na 100%. Musisz przede wszystkim powolutku sprawdzić na co masz to uczulenie. Bo lekarz da sterydy i nic pozatym, skończysz brać - egzema wróci. Ja też to miałam męczyłam się kilka lat aż w końcu doszłam na co mam uczulenie - większość szamponów do włosów. Teraz od wielu lat mam spokój ale mam przetestowane co mmnie uczula. Musisz odstawić wszystkie kosmetyki zapachowe, kupić same emolienty i dla alergików bezzapachowe. Mnie uczula wszystko od Loreal, garnier, soraya i tego typu marki. Najlepsze są kosmetyki apteczne - niestety droższe ale skuteczne. Powodzenia
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 17:32   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Cytat:
Napisane przez Retregon Pokaż wiadomość
Ok, to inaczej.
Czy może ktoś wie jaka to może być jednostka chorobowa? Ja zastanawiałem się nad świerzbem, ale nie wiem czy miałem kiedykolwiek z nim kontakt.
Od diagnozy jest lekarz, nie forum.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 14:11   #6
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

na pewno to jest świerzb, jak przeczytasz sobie w internecie objawy i miejsca występowania to będziesz prawie pewien.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 22:37   #7
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

pattricia Twoja diagnoza okazała się trafna.
Dzięki temu do czasu przyjęcia do lekarza stosowałem leczenie przeciwhistaminowe. Niestety dermatolog je kontynuuje wdrażając dodatkowo sterydoterapie.
Pójdę do alergologa. Może mnie zdiagnozuje. Raz jeszcze dzięki ;]
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 18:03   #8
stasia_21
Przyczajenie
 
Avatar stasia_21
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Hmm...w początkowym stadium zakażenia lekarz nie jest w stanie zdiagnozować zakażenia świerzbowcem...często twierdzą że to egzema,pokrzywka,uczuleni e itd...a wystarczy tylko przyjrzeć się aby zauważyć charakterystyczne objawy-miejsca w których zaszły zmiany,ich przebieg..sama na sobie rozpoznałam świerzb choć ma on łagodny przebieg-zmiany nie były tak drastyczne..lekarz postawił inną diagnozę twierdząc że to alergia..wykupiłam tylko lek claritine który miał ograniczyć świąd,maść bakteriobójczą i wapno..po 2 tyg.zakażone zostały inne części ciała-bakterie przenoszą się pod paznokciami..poszłam znowu do lekarza który potwierdził moją wcześniejszą diagnozę i dopiero teraz kiedy stan mojej skóry się pogorszył przepisał leki na świerzb.
stasia_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 21:57   #9
Retregon
Przyczajenie
 
Avatar Retregon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do Retregon
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Słuchajcie, to jakaś masakra.
Dostałem maści sterydowe drugi raz od lekarza i telfast - NIC NIE POMAGA
Nikogo nie zaraziłem więc to na pewno nie świerzb.
Moje dłonie i stopy to rany bo świąd jest nie do zniesienia. Ratunku!
Retregon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 22:55   #10
_Wodnik_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Zadrapię się na śmierć!!!

Jeśli to egzema to musisz postarać się znaleźć czynnnik, który ją powoduje.Jeśli piszesz, że masz to stopach i rękach to nie wiem może to proszek, płyn do płukania, pościel, żel pod prysznic może jakiś inny kosmetyk, który stosujesz lub materiał, detergent. Coś co ma kontakt zarówno ze stopami jak i rękami.Musisz metodą eliminacji obserwować czy jest poprawa. Czyli np odstawiasz płyn do płukania tkanin i patrzysz czy jest lepiej czy nie.Ale niestety może to byc też np. jakiś pojedynczy składnik proszku, który występuje w większości proszków albo kosmetyków.Czasami bardzo długo trwa rozpoznanie źródła alergii kontaktowej, ale u Ciebie jest o tyle lepiej jeśli można tak powiedzieć, że masz egzemę i na rękach i na stopach. Stopy mają styczność z mniejszą ilością potencjalnych alergenów niż ręce tak mi się wydaje.
Mam nadzieje, że choc trochę pomogłam.

pozdrawiam

Edytowane przez _Wodnik_
Czas edycji: 2012-01-29 o 01:00
_Wodnik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.