Problem z bonsai ginseng. Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 12:06   #1
201704110948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 561

Problem z bonsai ginseng. Pomocy!


Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika

Użytkowniczka zapytała o poradę w pielęgnacji drzewka które kupiła, jednak mimo starań drzewko nie wygląda tak pięknie jak w dniu zakupu

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-27 o 09:20
201704110948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 17:47   #2
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Nie osłoniłaś go w taki mróz? Nic dziwnego, że brązowieją mu listki. I oby tylko na tym się skończyło. Zostaw go na razie i obserwuj. Jak przeżyje to przesadź go za kilka dni bo sklepowe podłoże nie nadaje się do hodowania roślin w domu.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 22:47   #3
slawomir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Moja ukochana zakupila piekne drzewko bonsaii, przed swietami, w irlandii rowniez mielismy snieg i mroz... pojawil sie ten sam objaw, listki posypaly sie w kilka dni i po tygodniu drzewko bylo lyse, ale zastosowala 1 bardzo wazne podejscie, mianowicie: powiedziala krotko, ze albo listki odrosna i drzewko zdecyduje sie zyc lub po prostu wyladuje w koszu i tyle... w miedzy czasie dobrze nawadniala drzewko co 3 - 4 dni... bycmoze zaszla pewnego rodzaju sugestia z jej strony, przeciez to rowniez pewnego rodzaju stworzenie zywe lecz chyba bardziej naturalny proces, zrzucania starego, aby nowe moglo sie odrodzic i juz po 2 tygodniach drzewko ma piekne listki i jest na dobrej drodze kluczem rowniez bylo odpowiednie miejsce - niezbyt oswietlone, i powiedzialbym nawet w cieniu, pozdrawiam
slawomir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:27   #4
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Mam ten sam problem tylko z pachira zakupioną w biedronce. Ja swoje drzewko zabezpieczyłam przed zimnem, wiec myslę, że drzewka przemarzły podczas transportu. Na drugi dzień byłam znowu w biedronce i wszystkie drzewka już miały ciemne lisćie. Jeśli ten pieniek drzewka nie przemarzł ,to jest szansa ,że drzewko odżyje.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 10:28   #5
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Zbyt sie nie znam, ale ja bym odrazu nie przesadzała do nowej ziemi. trzeba dać troche czasu drzewku, aby sie zadomowiło i przyzwyczaiło do nowego miejsca. Te kwiaty, ktore odrazu przesadzałam po kupnie pousychały mi. Teraz przesadzam dopiero po kilku tygodniach.

Aha i podlewaj bardzo oszczędnie. Dopiero jak ziemia przeschnie. A gdy zauważysz wode w podstawce, wylej ja.

Edytowane przez patbar
Czas edycji: 2011-02-25 o 10:29
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 22:22   #6
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Ja swojego gingsena mam ze 3 tygodnie. Przesadzę go na wiosnę tak jak i inne kwiaty, w tym tą nieszczesna pachirę. Wydaje mi się, że dobra będzie ziemia do palm, dracen... wpisz w google jaka ziemia i znajdziesz więcej informacji. Ja narazie tylko wiem, żeby nadmiernie nie podlewać. Fikus lubi też spokój, nie przestawiać go ,nie przekręcać.

Edytowane przez patbar
Czas edycji: 2011-02-25 o 22:24
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 20:23   #7
kbarglik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Ja tez mam ten problem,tak samo kupiłam we wtorek bonsai w biedronce, fakt było zimno ale nie aż tak, szłam bez czapki i bez rękawiczek i nie spodziewałam się że tak sie stanie za taką chwilkę bo mi nie było zimno, a szłam kawałek drogi ok. 10 min, i na drugi dzień liście zbrązowiały ale sie trzymają jeszcze, mam nadzieję że co najwyżej odpadną i w ich miejsce wyrosną nowe
kbarglik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 07:20   #8
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Mojej pachirce oberwałam te brązowe liście. I tak ledwo się trzymały. Ale reszta ładnie się trzyma. Nie podlewam jej narazie, tylko spryskuje codziennie.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 15:19   #9
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

dobrze byloby zrobic drzewkom szklarnie - http://www.przyjacielebonsai.home.pl...er=asc&start=0
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 17:38   #10
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Witam.

Od prawie 10 lat zajmuję się bonsai. Pozwolę sobie na udzieleniu kilku rad.

Fikusy są drzewami, które lubią dużo światła, TOLERUJĄ słabe naświetlenie. Zaszkodzić im może natomiast bezpośrednie letnie nasłonecznienie (może przypalić liście). Przy zbyt słabym naświetleniu będzie zrzucał liście w sporych ilościach.

Pierwsze kroki jakie należy poczynić po zakupie:

1. W czasie transportu ze sklepu do domu zabezpieczyć przed przemarznięciem.

2. W domu postawić go w dobrze nasłonecznionym miejscu (najlepsze będzie południowe okno). Jeśli pod parapetem na full grzeje kaloryfer może mu zaszkodzić gorące i bardzo suche powietrze więc lepiej postawić go w innym miejscu z dala od kaloryfera ale blisko okna. Jak już znajdziemy dla niego miejsce zostawić tam i nie przenosić. Przenoszenie co chwile/codziennie nawet o kilka metrów będzie miało zły wpływ.

3. Pilnować bezwzględnie aby ziemia zawsze była wilgotna... nie bardzo mokra. Nie podlewać tak aby z otworów drenażowych wyciekał nadmiar wody.

4. Nie panikować gdy przez kilka pierwszych dni opadnie kilka listków. W ten sposób drzewko reaguje na zmianę otoczenia. Trzeba dać mu czas na aklimatyzację.

5. Któraś z Pań wspomniała, że ziemia w roślinach prosto ze sklepu często jest słabej jakości - to prawda. Ale z przesadzeniem należy poczekać do okresu wiosennego albo letniego lub odczekać przynajmniej dwa/trzy tygodnie aż drzewko się zaaklimatyzuje.

6. Z nawożeniem należy poczekać do wiosny. Użyć specjalnego nawozu do bonsai łatwo dostępnego w każdym hipermarkecie budowlanym.

W razie jakichkolwiek niejasności proszę śmiało pisać do mnie za pośrednictwem gg - 4298848

Dziękuję i pozdrawiam
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:07   #11
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

dziekujemy za tak wyczerpujace informacje
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 08:29   #12
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Często kupując w supermarketach, kupujemy już przemrożone rośliny A co do przenoszenia nie osłoniętych roslin w mróz. To tak jakbyśmy sami wyszli na golasa i latali po zimnie. Choroba mur beton.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 14:08   #13
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
To wspaniale! Niech rośnie zdrowo

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-27 o 09:21
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 19:17   #14
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Ja bym przesadziła. W końcu już marzec i niedługo rośliny zaczną budzić ze snu zimowego.
Jeżeli nie zdecydujesz się na przesadzenie to chociaż usuń ten torf. Podłoże sklepowe i tak długo jest wilgotne to jeszcze odcięłaś dopływ powietrza i dlatego nie wysycha.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:36   #15
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
W pierwszej kolejności to wyciągnij go z osłonki. Zakładam, że jest to osłonka a nie doniczka bo raczej nie wkłada się doniczki do doniczki tylko do osłonki. Powodów nie przesychania ziemi może być kilka. Jak słusznie zauważyła Agnieszka Gie może mieć odcięty dopływ powietrza. Może to być spowodowane tym, że ziemia w której rośnie drzewko ma takie właściwości, że bardzo dobrze trzyma wilgoć. W dodatku ten torf. Poza kwasowością torfu rozróżnia się też torf wysoki i niski. Jeden ma właściwość trzymania wilgoci drugi oddychalności.

Jeśli minęło co najmniej dwa tygodnie od momentu przyniesienia go do domu możesz go przesadzić.

Jeśli chcesz prowadzić go w stylu bonsai należało by go przesadzić do doniczki typowej dla bonsai. Zakładam, że jest ukształtowany w formie miotełkowej więc najodpowiedniejsza była by okrągła doniczka.

Wypadało by też przyciąć korzenie. Niestety nie dałaś zdjęć i ciężko doradzić rozmiary doniczki.

Jeśli chodzi o przesadzanie i przycinanie korzeni polecam www.drzewko-bonsai.pl/przesadzanie.html

Ziemia:

uzyj ziemi zwykłem zmieszanej z piaskiem rzecznym w stosunku 1:1
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-27 o 09:21
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:05   #16
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Oto klasyczny przykład masowej produkcji. Korzenie przyrosły do tego stopnia, że wypychają z doniczki ziemię i całą roślinę.

Przesadzić obowiązkowo. Przyciąć korzenie również. Po przycięciu korzeni należało by też delikatnie zredukować koronę ale bym się z tym wstrzymał na jakiś czas po przesadzeniu bo niewiele tej korony jest.
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:04   #17
Armani1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Lightbulb Dylemat z ginseng

Witam . Mam podobny dylemat co koleżanka drzewko z tego samego źródła. Co prawda nic mu się nie dzieje ale chce je przesadzić i prowadzić jak należy.Jest podobne do tego na zdjęciach (kathrinaaaaa) choć troche mniejsze korzenie aż tak nie wyłażą. doniczka i osłonka taka sama.W końcu też z biedronki . Podpowiedzcie do jakiej doniczki przesadzić i czy usówać starą ziemie z korzeni czy nie?A jeszcze jedno chce je trzymać po przeciwnej stronie pokoju od okna czyli nie przy oknie.Można przyjąć że miejsce zacienione.
Podpowiedzcie proszę czy coś z tego będzie.
Z góry dzięki pozdro!!!
P.S.
Kupiłem nawóz w żelu mineral żel NAWÓZ DO BONSAI przeznaczony do wszelkich roślin uprawianych w formie bonsai.Tak tam pisze używać tego czy nie?
Armani1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:28   #18
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Jeśli chcesz go prowadzić jako zwykłą roślinę pokojową to możesz przesadzić do większej. Jeśli jako bonsai to do mniejszej ceramicznej=glinianej, okrągłej. Możesz dać na dno keramzy a nawet musisz

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Armani1982 Pokaż wiadomość
Witam . Mam podobny dylemat co koleżanka drzewko z tego samego źródła. Co prawda nic mu się nie dzieje ale chce je przesadzić i prowadzić jak należy.Jest podobne do tego na zdjęciach (kathrinaaaaa) choć troche mniejsze korzenie aż tak nie wyłażą. doniczka i osłonka taka sama.W końcu też z biedronki . Podpowiedzcie do jakiej doniczki przesadzić i czy usówać starą ziemie z korzeni czy nie?A jeszcze jedno chce je trzymać po przeciwnej stronie pokoju od okna czyli nie przy oknie.Można przyjąć że miejsce zacienione.
Podpowiedzcie proszę czy coś z tego będzie.
Z góry dzięki pozdro!!!
P.S.
Kupiłem nawóz w żelu mineral żel NAWÓZ DO BONSAI przeznaczony do wszelkich roślin uprawianych w formie bonsai.Tak tam pisze używać tego czy nie?
Najlepiej usuń starej ziemi ile się da. Pewnie jest już mocno wyjałowiona i zapewne nie jest to odpowiednia mieszanka.

Ficusy tolerują słabe naświetlenie ale lepiej czują się przy większym nasłonecznieniu. Może się okazać, że jak go postawisz w cieniu to Ci zrzuci wszystkie liście.

Jeśli teraz stoi na oknie to go tam zostaw. Zmiana stanowiska nie wpływa dobrze. Ja moje ficusy przenoszę maksymalnie dwa razy w roku. Wiosna na balkon kiedy jest już ciepło i jesienią wnoszę do mieszkania kiedy temperatura się obniża.

Jak już masz nawóz to nawozić. Proponuję zacząć od kwietnia. NIE NAWOZIĆ DO 3 TYGODNI PO PRZESADZENIU.

więcej szczegółowych informacji na www.drzewko-bonsai.pl
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-27 o 09:22
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:35   #19
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Question Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Witam


Wkoncu trafilam na forum dla mnie .
Szukam pomocy dla mojego bonsai , pisalam juz na innych forach , ale zawsze uslyszalam odpowiedz "poczytaj na internecie jak pielegnowac drzewko". No to chyba normalne ze jakbym znalazla jakas pomoc to bym nie szukala jeszcze pomocy na forach , ale oki nie wazne .



Dziewczyny macie przecpiekne bonsai .
Ja tez mam juz troche mojego bonsai , ale nie stety niewiem jaka to odmiana , w jakiej ziemi siedzi (bo juz mnie sie o to na innych forach pytali) itp
Poprostu zrzucil wszytkie liscie (myslalam ze to przez zime ) , ale nic sie nie dzieje . Podlewam go regularnie , zraszam , nawet nawoz kupilam specjalny i nic


Prosze pomozcie mi jak moge go uratowac
Dolanczam zdjecie zeby bylo wiadomo moze co mu jest


Dziekuje z gory i serdecznie pozdrawiam


Bonsei 010.jpg

Bonsei 011.jpg

Bonsei 012.jpg

Bonsei 013.jpg

Bonsei 014.jpg

Bonsei 015.jpg

Bonsei 016.jpg



POmozcie prosze : pliz::p liz:
__________________
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 08:56   #20
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

To ginseng albo retusa... to akurat mało ważne bo obie odmiany w hodowli rządzą się tymi samymi prawami.

Wyciągnij go z doniczki i zobacz czy nie gniją mu korzenie.
Następnie sprawdź czy doniczka ma otwór drenażowy na dnie.
Jeśli nie gnije i ma otwór drenażowy zwróć uwagę na to czy stanowisko jakie ma zapewnia mu wystarczającą ilość światła. Fikusy lub dużo światła.
Postaw w dobrze nasłonecznionym miejscu i pilnuj żeby miał zawsze wilgotną ziemię. Nie mokra tylko wilgotną.

Zaczyna sie wiosna więc powinien odżyć.

Pozdrawiam
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:52   #21
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Napisane przez bonsaista Pokaż wiadomość
To ginseng albo retusa... to akurat mało ważne bo obie odmiany w hodowli rządzą się tymi samymi prawami.

Wyciągnij go z doniczki i zobacz czy nie gniją mu korzenie.
Następnie sprawdź czy doniczka ma otwór drenażowy na dnie.
Jeśli nie gnije i ma otwór drenażowy zwróć uwagę na to czy stanowisko jakie ma zapewnia mu wystarczającą ilość światła. Fikusy lub dużo światła.
Postaw w dobrze nasłonecznionym miejscu i pilnuj żeby miał zawsze wilgotną ziemię. Nie mokra tylko wilgotną.

Zaczyna sie wiosna więc powinien odżyć.

Pozdrawiam





Zrobilam wszytko co jest napisane no i nie gnija mu korzenie i jest dziurka w doniczce.
Aha no i go przestawilam tak ze z obydwu okien pada na niego swiatlo ,rano z jednego i popoludniu z drugiego.
I postawilam go kolo fonntany pokojowej jak widec na zdjeciu zeby mu parowalo
i mial wilgotno

Czy tak jest dobrze czy jeszszce cos moge zrbic )

I jeszcze tak wg dziekuje bardzo za cenne rady.
Mam nadzieje ze naprawde odrzyje i bede miala piekne drzewko .
Pozdrawiam serdecznie
__________________

Edytowane przez mam trzy faliste
Czas edycji: 2011-03-17 o 06:37
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:54   #22
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Zapomialam dodac zdjecia hehhe
Oto one


Bonsei 004.jpg

Bonsei 002.jpg
__________________
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:17   #23
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Dodaje jeszcze djecia korzeni moze bedzie lepiej wiadomo



Bonsei 003.jpg

Bonsei 002.jpg

Bonsei 001.jpg
__________________
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:15   #24
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

mam trzy faliste a jesteś w stanie określi czy okna z których pada światło na Twoje drzewko są południowe, północne, wschodnie czy zachodnie?

Aha i bardzo ważne... ziemia do kaktusów to ziemia do kaktusów. Czasem można użyć ziemie do kaktusów do jakiegoś gatunku bo ma takie właściwości i składniki jakich wymaga gatunek. Ale każdy gatunek ma inne wymagania glebowe. Przykładowo idziesz do sklepu i mówisz, że potrzebujesz ziemię do bonsai i dają Ci ziemię do kaktusów. A co jeśli okazuje się że twoje bonsai to drzewko lub krzew iglasty który potrzebuję podłoża o kwaśnym odczynie?! Mieszanka do kaktusów raczej nie ma takiego odczynu. Jeśli już kupujecie podłoże nie w specjalistycznym sklepie z bonsai to nie mówcie że potrzebujecie ziemie do bonsai tylko powiedzcie do jakiego gatunku.

Poza tym liczy się nie tylko skład ale również proporcje. Pewnie większość roślin będzie rosła w zwykłej ziemi, ale jak będzie rosła. Im lepiej dobrana mieszanka tym drzewko będzie lepiej rosło.

Pozdrawiam
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.

Edytowane przez bonsaista
Czas edycji: 2011-03-16 o 15:23
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 06:33   #25
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Jedno jest tak wschodnio-polnocne
no a to drugie to zachodnio-poludniowe

Chyba heheh tak mi se wydaje
Lub moze wschodnie po prawej a zachodnie po lewej
__________________

Edytowane przez mam trzy faliste
Czas edycji: 2011-03-17 o 06:36
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:13   #26
bonsaista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
GG do bonsaista
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Nic Twojemu drzewku nie będzie. Mieszanak ziemi dla ficusów jest bardzo podobna do tej dla kaktusów. W tym przypadku akurak Pani ze sklepu doradziła dobrze. Uczulam tylko żeby kupując ziemię mówić że potrzebujemy ziemię do takiego a takiego gatunku prowadzonego jako bonsai a nie mówić, że do bonsai.
__________________
DRZEWKO BONSAI - hodowla, pielęgnacja, kształtowanie,
galeria, sklep.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-27 o 09:22
bonsaista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:51   #27
barmaanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Witaj załóż na niego folie i zraszaj co jakis czas, mocniej podlej,woda bedzie parowac i odżyje .Mój był zmarznięty zgubił wszystkie listki przeczytałam tu na forum żeby tak zrobić i się udało. Pozdrawiam powodzenia
barmaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:58   #28
mam trzy faliste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 105
GG do mam trzy faliste
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Napisane przez barmaanka Pokaż wiadomość
Witaj załóż na niego folie i zraszaj co jakis czas, mocniej podlej,woda bedzie parowac i odżyje .Mój był zmarznięty zgubił wszystkie listki przeczytałam tu na forum żeby tak zrobić i się udało. Pozdrawiam powodzenia


Dzieki za podpowiedz
__________________
mam trzy faliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 13:31   #29
Basienka0172
Przyczajenie
 
Avatar Basienka0172
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łęczna
Wiadomości: 20
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Dziewczyny pomocy! Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? na górze suchy a u dołu wypuszcza młode gałązki,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ficus.jpg (161,8 KB, 18 załadowań)
__________________
08.02.2010 Znowu razem B&K
22.11.2011 Zaręczyny
08.06.2013 Nasz wielki dzień
Basienka0172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 13:40   #30
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: PROBLEM Z BONSAI GINSENG!!! Pomocy

Cytat:
Napisane przez Basienka0172 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy! Czy da się jeszcze coś z tym zrobić? na górze suchy a u dołu wypuszcza młode gałązki,
Mam właśnie podobny problem. Na górze opadły wszystkie listki i zrobił się goły wysuszek a na dole puszcza dużo nowych. Rok temu podobnie mnie denerwował, mam nadzieję, że się opamięta...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-25 00:41:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.