Historia Sztuki - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-26, 20:36   #1
Monicczka
Raczkowanie
 
Avatar Monicczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 264

Historia Sztuki - WĄTEK ZBIORCZY


Hej dziewczyny! Czy ktoraz z was studiuje ten kierunek? Co zamierzacie po nim robic? Jakie poderczniki polecacie do przygotowania się do matury? Macie moze jakies informacje o wykladach dla wolnych słuchaczy w Katowicach?
z góry dzieki
Monicczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:27   #2
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Historia Sztuki

hej. mam na studiach dziewczynę, ktora jest na 5 roku historii sztuki. ogólne jest zadowolona z tym że mówi, że perspektyw po tym zbytnio nie ma (dlatego zaczęła drugie studia) ale chciałaby pracować w galerii sztuki. co do studiów to dla osób interesujących się tym są super. z tym że jest duzo łaciny...

co do matury to nie pomogę bo zdawałam z czego innego
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:36   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Historia Sztuki

Jedna z Wizażanek Ivvonka jest na hs,ale w Poznaniu
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:48   #4
Monicczka
Raczkowanie
 
Avatar Monicczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 264
Dot.: Historia Sztuki

mnie interesuje zwałszcza UJ
no własnie, zastanawiam się jakie są po tym szanse na prace... i czy do tego moznaby ew. 'dostudiowac' jakas zwykła historie w kierunku egiptologie, archeologie.. hyh nie znam sie na tym nie bijcie jak coś
Monicczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 10:32   #5
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Studiuje na I roku wlasnie na UJ.Z tego co widze,studia sa dosyc luzne pod wzgledem nawalu zajec,tak ze problemu nie ma z robieniem 2giego kierunku.Jesli bys chciala dostudiowywac archeologie,to sadze ze problemow nie bedzie -ten sam wydzial,niektore zajecia sie pokrywaja tematycznie.
Bez bicia przyznam sie ze poszlam tam ze wzgledu na zainteresowania,a nie perspektywy zawodowe.Chociaz te i tak nie sa zle,myslalam cos moze o byciu przewodnikiem miejskim,ale co z tego wyjdzie,to zobacze
Do matury najlepiej przygotowac sie z serii podrecznikow "Sztuka i czas"(nie wiem czy robi duza roznice czy ze starej serii czy nowej) oraz z albumow "Sztuka swiata"(strasznie opasle tomiska,ale najlepiej opatrzyc sie na reprodukcje,rysunki - pojawiaja sie na maturze bardzo czesto) i tradycyjnie z testow maturalnych do hist.sztuki (zarowno tych z nowej i starej matury).To by bylo tego na tyle
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 11:03   #6
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Historia Sztuki

Ja niestety na twoje pytania nie odpowiem,ale dodam tylko że dobija mnie że dużo ludzi musi rezygnować z pasji po to żeby mieć za co żyć
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 11:38   #7
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Historia Sztuki

Jestem w szkole plastycznej i mam przed maturą egzamin z histori sztuki to Ci poradze
"sztuka i czas" - Barbary Osińskiej - bardzo,bardzo podstawowy materiał, dużo błędów, kilka lichych czarno białych zdjęc, niby to podręcznik ale nie ma praktycznie żadnej wartości, nowe wydanie jest lepsze od pierwszego tylko pod względem większej ilosci zdjęć w kolorze, ponoć błędy są też poprawione, ale niestety całość tekstu nadal uboga cena: nowe wydanie ma chyba 3 tomy z czego każdy kosztuje ok 35 zł. stare można zdobyć już tylko w antykwariacie za ok. 15 zł.
"Sztuka cenniejsza niż złoto"-Jana Białostockiego - ksiązka ciężka, pisana językiem pełnym finezji, opisane bogate odczucia autora, troche dobrych fotografii i planów, osobiście z niej narazie nie korzystam jest dla mnie za trudnastare wydanie ma czarnobiałe fotografie i jest w dwóch tomach, nowe ma zdjęcia kolorowe i jest w jednym tomie, cena starego i nowego wydania jest podobna ok 150 zł.
"Sztuka świata" - zdecydowanie najlepsze albumy do nauki, łednie wydana, dużo pięknych zdjęć (to jej główny atut), opisane reprodukcje, nie mam jej niestety bo jest za droga :-( - 13 tomów z czego każdy kosztuje ok - 80 - 100 zł.
"Architektura włoskiego renesansu" - Peter Murray - dużo ilustracji, ale dla mnie zbyt niezrozumiale napisana więc przeczytałam ją tylko z przymusu, cena 16 zł.
"Sztuka renesansu" - Peter i Linda Murray - patrz wyżej
"Historia sztuki Nowożytnej" - Adama Bochniaka - nie ma ilustracji, ale wszystkie najważniejsze dzieła najważniejszych twórców są dobrze opisane, najlepiej czytać jednocześnie analizując reprodukcje, można dostac w antykwariatach, 2 tomy ok. 35 zł.
Słownik terminologiczny sztuk pięknych - to chyba nie będe tłumaczyć - obowiązkowo

Pozatym mnustwo książek o architekturze których do tej pory nawet nie kupiłam i nie przejrzałam

Jesteś w normalnym Liceum i chcesz zdawać mature z historii sztuki ? Słyszałam, że mają wprowadzić jakiś przepis żeby tylko uczniowie tych liceum gdzie historia sztuki jest przedmiotem szkolnym mogli zdawać historie sztuki na maturze poniewarz uczniowe którzy nigdy nie mieli styczności z tym przedmiotem nie dali sobie rady na tegorocznej maturze...

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2005-12-01 o 16:25
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 11:54   #8
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Historia Sztuki

zdawalam historie sztuki na maturze
polecam sztuke i czas ( ale musisz sobie poszerzac wiadomosci dodatkowo jesli chodzi o miejsce gdzie znajduje sie jakies dzielo sztukiw nowym wydaniu nie ma takich info)
sztuka cenniejsza niz zloto
najlepsze podreczniki do nauki
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 11:56   #9
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez Durga
Jesteś w normalnym Liceum i chcesz zdawać mature z historii sztuki ? Słyszałam, że mają wprowadzić jakiś przepis żeby tylko uczniowie tych liceum gdzie historia sztuki jest przedmiotem szkolnym mogli zdawać historie sztuki na maturze poniewarz uczniowe którzy nigdy nie mieli styczności z tym przedmiotem nie dali sobie rady na tegorocznej maturze...
faktycznie z mojego miasta jako jedyna zdalam historie sztuki zarowno podstawowa jak i rozszerzona ale jesli ktos sie tym interesuje to da sobie rade
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 22:08   #10
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Historia Sztuki

Studiuje I rok historii sztuki na UAM w Poznaniu i jestem bardzo zadowolona. Zdawalam stara mature, gdyz ukonczylam liceum sztuk plastycznych. Historie sztuki mialam przez 5 lat jako przedmiot i zdawalam takze obowiazkowy egzamin dyplomowy. W zwiazku z tym musialam zdawac egzamin na studia. A samo studiowanie jest bardzo przyjemne, jesli rzeczywiscie sie tym pasjonujesz. Nie ma duzo zajec, ale wymagaja poswiecenia czasu glownie na czytanie. Przydatna jest takze znajomosc jezyka niemieckiego. Zycze powodzenia!

(Dziewczyny wymienily przydatne lektury. Osobiscie pozwole sobie stwierdzic, ze nie cierpialam Osinskiej. Jesli chodzi o Slownik Terminologiczny to polecam oczywiscie Kozakiewicza. Czesc tych lektur bedziesz wykorzystywac dalej na studiach... )
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 22:39   #11
ofca102
Raczkowanie
 
Avatar ofca102
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 176
GG do ofca102
Dot.: Historia Sztuki

Zawsze możesz wybrać sie na Kulturoznastwo spec. cywilizacjie starozytne świata na UJ... kierunek nawet fajny sama na nim jestem
ofca102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 06:54   #12
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez Durga
"Sztuka cenniejsza niż złoto"- Mirona Białoszewskiego - ksiązka ciężka, pisana językiem pełnym finezji, opisane bogate odczucia autora, troche dobrych fotografii i planów, osobiście z niej narazie nie korzystam jest dla mnie za trudnastare wydanie ma czarnobiałe fotografie i jest w dwóch tomach, nowe ma zdjęcia kolorowe i jest w jednym tomie, cena starego i nowego wydania jest podobna ok 150 zł.
Sprostuje troche,bo autorem tej ksiazki jest Jan Białostocki.

Edytowane przez Sophie86
Czas edycji: 2005-11-28 o 13:07 Powód: Skleroza :)
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:28   #13
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Historia Sztuki

ja tez sprostuje stare wydanie jest w 4 tomach ( jesli dobrze pamietam a nowe ( mam je) jest w 2. do rokoka i od rokoka 1 kosztuje w granicy 50 zl np za 1 tom dalam 48 a za 2 52zl
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 12:55   #14
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Historia Sztuki

Trochę podniosę wątek, bo chciałam zadać pytanie w imieniu mojej znajomej. Planuje ona zdawać historię sztuki na maturze. Nigdy nie miała do czynienia z tym przedmiotem (w jej szkole go nie ma) i uczyć musiałaby się sama. W związku z tym chciałabym zapytać, czy wg Was samodzielna nauka (na poziom podstawowy - przykładowy arkusz tutaj: http://www.cke.edu.pl/images/stories...his_szt_a1.pdf), na którą znajoma ma niecały rok, będzie pochłaniać dużo czasu? Niestety ma też sporo nauki w szkole i innych zajęć, więc czasu na historię sztuki nie będzie mieć bardzo dużo. Jak myślicie, czy w ogóle jest sens się za to zabierać?

Dodam od siebie, że ona często skarży się, że przyswajanie wiedzy nie idzie jej szybko, więc nie jest tak, że przeczyta i pamięta. Musi nad książkami spędzać sporo czasu.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 16:20   #15
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Historia Sztuki

up
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 17:28   #16
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Ja sie uczylam sama,tez mialam duzo zajec.
Mysle sobie,ze po pierwsze duzo zalezy od kojarzenia reprodukcji,znalezienia analogii,wiec musi miec dobra pamiec wzrokowa.Drugie - logiczne myslenie. Trzy- znajomosc schematow do opisywania dziel sztuki( opis, esej ).Wariantow jest wiele ale to kwestia dopasowania - nad tym trzeba siasc,wziac roznorodne przyklady .Inna rzecz to nauka pamieciowa.Tego nie jest takl wiele jak sie znajdzie najistotniejsze rzeczy. Epoka - czas trwania,cechy stylowe,tworcy,najwazniej sze dziela (te najbardziej oklepane,najczesciej pojawiajace sie jako ilustracje w podrecznikach) i pojecia (techniki artystyczne,ornamenty).
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:03   #17
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Historia Sztuki

na poziomie podstawowym, nie trzeba znac schematow do opisu dziel sztuki, jest to potrzebne na rozszerzony (chyba, ze cos sie zmienili od ostatniego roku ) Jesli Twoja kolezanka NAPRAWDE sie interesuje sztuka, to mysle, ze powinna sobie poradzic. na mature z historii sztuki nie trzeba kuc wielu faktow, najwazniejsza jest pamiec wzrokowa i umiejetnosc kojarzenia ze soba roznych rzeczy.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:22   #18
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez lilithin
Jesli Twoja kolezanka NAPRAWDE sie interesuje sztuka, to mysle, ze powinna sobie poradzic. na mature z historii sztuki nie trzeba kuc wielu faktow, najwazniejsza jest pamiec wzrokowa i umiejetnosc kojarzenia ze soba roznych rzeczy.
Hmm, nie powiedziałabym, żeby jakoś szczególnie się sztuką interesowała. Właściwie bardzo niewiele... Ale jeśli nie ma dużo typowego zakuwania, to nie powinno być tak źle.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:29   #19
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Hmm, nie powiedziałabym, żeby jakoś szczególnie się sztuką interesowała. Właściwie bardzo niewiele... Ale jeśli nie ma dużo typowego zakuwania, to nie powinno być tak źle.
Jesli tak,to moze byc ciezko.Bo do pewnego stopnia trzeba miec motywacje,zeby przebrnac przez wszystkie epoki,niektore sa naprawde niewdzieczne.I choc troche to lubic,zeby wziac zalozmy jakis album i "oswoic" sie ze stylem danego artysty.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 18:32   #20
Monicczka
Raczkowanie
 
Avatar Monicczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 264
Dot.: Historia Sztuki

hej to ja załozycielka wątku ;D

no więc zorientowałam się troche itp.
i na UJ nie trzeba miec matury z his. sztuki tylko wystarczy historia rozsz. pol. i jezyk.
ale...
jezeli wynik z tamtych przedmiotów ich zainteresuje to moga dopusic cię do egzaminów ustnych i stwierdzajacych hm.. jakies umiejetnosci czy cos takiego no

ja narazie nie mam zielonego pojecia jak połaczyc swoje zainteresowania z czyms pozytecznym ciagle szukam jakiegos fajnego rozwiązania :/

z jednej strony kreci mnie archeologia, historia, z drugiej konserwatorstwo, zabytki od strony techniczej, architektura i historia sztuki własnie
i zielonego pojecia nie mam co mam studiować :/
Monicczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 18:39   #21
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez Sophie86
Jesli tak,to moze byc ciezko.Bo do pewnego stopnia trzeba miec motywacje,zeby przebrnac przez wszystkie epoki,niektore sa naprawde niewdzieczne.I choc troche to lubic,zeby wziac zalozmy jakis album i "oswoic" sie ze stylem danego artysty.
Szczerze mówiąc to nie wiem do końca, jak to z nią jest - nie znam jej zainteresowań. Wydaje mi się, że się tym nie interesuje, co nie znaczy, że nie może zacząć. Odnoszę wrażenie, że ma troszkę artystyczną duszę (choć chyba tego nie rozwija, poza tym - mogę się mylić), więc nie będzie to dla niej dużą katorgą. Zresztą, sama nie wiem... To już jej wybór. Dziękuję za rady
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:25   #22
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez Monicczka
hej to ja załozycielka wątku ;D

no więc zorientowałam się troche itp.
i na UJ nie trzeba miec matury z his. sztuki tylko wystarczy historia rozsz. pol. i jezyk.
ale...
jezeli wynik z tamtych przedmiotów ich zainteresuje to moga dopusic cię do egzaminów ustnych i stwierdzajacych hm.. jakies umiejetnosci czy cos takiego no

ja narazie nie mam zielonego pojecia jak połaczyc swoje zainteresowania z czyms pozytecznym ciagle szukam jakiegos fajnego rozwiązania :/

z jednej strony kreci mnie archeologia, historia, z drugiej konserwatorstwo, zabytki od strony techniczej, architektura i historia sztuki własnie
i zielonego pojecia nie mam co mam studiować :/
http://www.ihs.uj.edu.pl/egzamin_wstepny.html
Tutaj sa wszystkie wymagania.
A i nie wiem skad mysl,ze te zainteresowania sie sa zwiazane z czyms pozytecznym
Archeologia - wiadomo, prace na wykopaliskach.To by sie fajnie laczylo z historia - wiadomosci i ogolnie.Konserwatorstwo- bardzo potrzebne,wystarczy przejsc sie ul.Grodzka lub Florianska,zeby sie o tym przekonac.Nawiasem mowiac,ostatnio dosyc dobrze platna praca. Architektura - projektowanie.
Historia sztuki - hipotezy dla archeologow,konsultacje z konserwatorami ,prace badawcze i inwentaryzacyjne (wbrew pozorom nie wszystko jest dobrze opisane,caly czas sa luki jesli chodzi o wiedze).
Zreszta,tak moim zdaniem - nie ma co za bardzo dreczyc sie kwestia wyboru. Moze Ci sie wydawac,ze zle wybierzesz czy cos.Ale trudno o cos takiego,jesli te wszystkie rzeczy sie ze soba lacza.Roznice sa moim zdaniem nie tak drastyczne.
Powodzenia
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:28   #23
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Szczerze mówiąc to nie wiem do końca, jak to z nią jest - nie znam jej zainteresowań. Wydaje mi się, że się tym nie interesuje, co nie znaczy, że nie może zacząć. Odnoszę wrażenie, że ma troszkę artystyczną duszę (choć chyba tego nie rozwija, poza tym - mogę się mylić), więc nie będzie to dla niej dużą katorgą. Zresztą, sama nie wiem... To już jej wybór. Dziękuję za rady
Jak jest w niej troche choc troche z artystycznej duszy,to powinna sobie poradzic
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 15:54   #24
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Historia Sztuki

na jej miejscu najbardziej bym zakowala sztukee wspolczesna(artysci wtedy moim zdaniem chyba cami nie wiedzieli ci ze zoba zrobic albo byli pod wplywem uzywek roznego rodzaju) i co gdzie w jakiej piwnicy jakiego muzeum lezy.(po co to komu?)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:13   #25
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Historia Sztuki

nie tylko artysci XXwieku tworzyli pod wplywem roznego rodzaju uzywek ;]

a jesli chodzi o muzea, to tez nie na pamiec, mozan troche pokajrzyc fakty, np. Goya byl Hiszpanem, wiec najwiecej jego obrazow bedzie w Hiszpanii, a slynne muzem tego kraju to Prado. oczywiscie nie sprawdza sie to we wszystkich przypadkach
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 21:10   #26
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Historia Sztuki

Odkopuję . Od jakiś 2 lat marze o studiowaniu historii sztuki.. Ah.. Dużo czytam, kupuję przerózne albumy... Ale na ziemie sprowadzają mnie dwa fakty: trudno znaleść wymarzoną pracę (ja osobiście chciałabym pracowac w muzeum, ale nie jako konserwatorka, ale pomagac artystom organizować wernisaże, wyłapywać talenty, oprowadzać po wystawach) oraz rodzice, którzy po prostu nie wierzą, że się tym interesuje, że wymyslam... Sama nie wiem czy mi to przejdzie, ale czuję, że mogę coś wnieść w tę dziedzinę, a nauka sprawia mi przyjemność..
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:29   #27
lady Makbet
Przyczajenie
 
Avatar lady Makbet
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 24
Dot.: Historia Sztuki

Składałam papiery na historię sztuki i nawet się dostałam . Jednak z przycyzn praktycznych tj. brak pracy wybrałam prawo
lady Makbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 17:43   #28
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Thumbs down Dot.: Historia Sztuki

Cytat:
Napisane przez lady Makbet
Składałam papiery na historię sztuki i nawet się dostałam . Jednak z przycyzn praktycznych tj. brak pracy wybrałam prawo
A mnie rodzice namawiają do prawa. Mój brat skończył prawo 3 lata temu, bracuje jako asystent sędziego, zarabia ponad 1000zł. Więc aż tak kolorowo nie jest. Co prawda nie mieszkam w wielkiem mieście i jest to sąd rejonowy, ale z pracą coraz gorzej. A na aplikacje jak trudno się dosać . Ale powodzenia . Ja się zastanawiam czy warto zrezygnować z zainteresowań, czy ważniejsza jest praca, stabilne życie. W sumie przecież zawsze można samemu w domu czytać interesujące nas ksiązki... Ah sama nie wiem...
PS. lady Makbet ile jest chętnyh na 1 miejsce? W jakim mieście się dostałaś?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:17   #29
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: Historia Sztuki

Ja się dostałam na historie sztuki UŁ Co prawda dopiero z odwołania bo brakło mi wieluu punktów,ale jednak. Może ktoś studjuje w Łodzi? I ogólnie mógłby mi opisać jak wygląda pierwszy rok na tym kierunku? Wiem,że na każdej uczelni może byc inaczej,ale tak mniej więcej..? Boje sie że nie dam sobie rady,że moja wiedza jest zbyt uboga i że się ośmieszę jak czegoś nie będę wiedziała.. Czy zaczyna się wszystko od podstaw czy zakładają że wszyscy są już na jakims wysokim poziomie jeśli chodzi o wiedze i kto ma braki to jego problem? Pozdrawiam

Edytowane przez Akee
Czas edycji: 2006-08-21 o 12:04
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:05   #30
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: Historia Sztuki

Up!
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 18:15:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.