Bolacy jajowód a ciaza... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-25, 10:19   #1
idealnecialo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 261
Unhappy

Bolacy jajowód a ciaza...


Wiatam! Przepraszam za glupi tytuł wątku ale nie wiedzialam jak go nazwac. Prosze o porade pana DR. ale chetnie wyslycham wszystkich jezeli bedziecie umieli mi doradzic. A więc sprawa jest taka. 14 stycznia(sobota) kochalam sie z chlopakiem oczywiscie bez zabezpieczen.Wyszlo ze prawodopodobnie byl to ostatni dzien płodny. Potem gdzies do czwarku (nie pamietam ile dokladnie dni) bolał mnie najpierw troche jajnik a ptoem caly czas jajowód i jakbybyl troszenkie spochniety(choc wiadomo jak to przewrazliwiona kobieta). Wlasciwie mam okres tak co 29-32 dni(ale to góra) a dzis jest 33(a nawet 32 zadko sie zdarza)-wiem ze to i tka nic jeszcze nie znaczy. No i jak nigdy bola mnie tka piersi ze dotkanac nie moge(to az straszne!), a i zawsze gdzies kilka dni przed spodziewanym okresem mialam ogromne bole brzucha niedo wytrzymania, a teraz nic poprostu nic. I jest taka sprawa. Test nie moge tu kupic u siebie, bo jak to mala miescina-cos sie kupi juz wszyscy wiedza i gadaja. Nie mam tez gdzie jechac kupic indziej.Odpada jak narazie tez badanie krwi i ginekolog. Ale pytanie konkretnie dotyczy tego czy jest mozliwe wlasnie to ze ten bolacy jajowód był przyczyną tego ze zaplodnione jajeczko przemieszczało sie do macicy? Bardzo prosze o odpowiedzi bede wdzieczna!!!!!!!

NEcia
idealnecialo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:51   #2
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Bolacy jajowód a ciaza...

zapłodnione jajeczko ma średnicę jakieś kilku komórek, więc bardzo mało prawdopodobne jest, żeby jego przemieszczanie dawało stan zapalny albo bóle, albo żeby odczucia związane z tym różniły się jakoś od przemieszczania się niezapłodnionego jajeczka.

przynajmniej tak mi się zdaje

pozdrawiam
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 10:54   #3
sylvia-83
Przyczajenie
 
Avatar sylvia-83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Bolacy jajowód a ciaza...

Witam serdecznie opowiem szczerze ze mam podobny problem ale ja biore tabletki anty, mój ginekolog wykrył mi małego torbiela na jajniku i zapowiedział ze po okresie powinien zniknąć okresu jeszcze nie mam (działo sie to na dniach) ale zapowiedzał ze po okresie musze koniecznie sie do niego zgłosić mam takie same objawy jak ty skurcze jajnika (tylko prawego tam gdzie jest torbiel) i straszne bóle piesi od stron zewnętrznych na twoim miejscu poszłabym do ginekologa bedziesz miała pewność ze to nie ciąża i dowiesz sie zarazem co ci dolega
__________________
Moje Ciuszki -https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...96#post1181196
www.cashmere.blog4u.pl- po prostu zobacz....
sylvia-83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:22   #4
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Bolacy jajowód a ciaza...

Cytat:
Napisane przez idealnecialo
oczywiscie bez zabezpieczen.
Dla mnie nie jest to oczywiste.
Dorosła, odpowiedzialna osoba nigdy do tego nie dopuszcza. Idealne cialo, na przyszlosc prosze , nigdy nie dopuszczaj juz do takiej sytuacji.

Cytat:
Test nie moge tu kupic u siebie, bo jak to mala miescina-cos sie kupi juz wszyscy wiedza i gadaja. Nie mam tez gdzie jechac kupic indziej.
Ludzkie gadanie, to najmniejszy twoj problem w tej chwili
Ludzie "gadali, od zarania dziejow, gadają i gadac beda", to zaden powod by wymigiwac sie od kupna testu. Z takimi skutkami wlasnie trzeba sie liczyc, decydujac na wspolzycie.
To najlatwiejsza droga by rozwiac twoje watpliwosci, kupic test.
To zaden wstyd, a napewno nic trudnego dla doroslej kobiety i jej partnera, ktorzy wspolzyja (mozesz poprosic o to partnera, to wasza wspolna sprawa)

Cytat:
Ale pytanie konkretnie dotyczy tego czy jest mozliwe wlasnie to ze ten bolacy jajowód był przyczyną tego ze zaplodnione jajeczko przemieszczało sie do macicy? Bardzo prosze o odpowiedzi bede wdzieczna!!!!!!!

NEcia
Wczesna ciaza przynosi indywidualne objawy. Najczesniej takie, jakie towarzysza owulacji i miesiaczce- napiecie brzucha, bol, nadwrazliwosc piersi. Ale tez rozdraznienie, zmeczenie, czeste oddawawnie moczu.Opisywane przez Ciebie moga sygnalizowac wczesna ciaze, ale takze zblizajacy sie okres. Jedyne rozwiazanie- to test.
Powodzenia
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 19:30   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Bolacy jajowód a ciaza...

A jeżeli zapłodnione jajeczko zagniezdziło się w jajowodzie a nie w macicy ,to może to być ciąża pozamaciczna.Najlepiej idz do lekarza,bo możesz sobie narobić biedy.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.