Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 19:51   #4381
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dziękuję cava

mam mało ruchu, obecnie przygotowuję sie do matury i nie mam na nic czasu.. chciałabym jeść więcej, ale skoro przy takich jadłospisach nie tyję ani nie chudnę, to powinno być ok..
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 20:30   #4382
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
super tylko grzeszków brakuje :P

Dziękuję na kolacje to jakby taka sałatka-wymieszałam to sobie. A o grzeszki to ja sie nie martwię- święta idą
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 21:23   #4383
katrinka187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 589
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A o to moja dzisiejsze R

Ś: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i łyżki musli i 50 ml mleka. kromka razowca z wędliną

II ś: dwie kromki razowca jedna z wędliną druga z plastrem sera żółtego

O: 200 ml zupy pomidorowej i trochę ryżu, kapusta kiszona ok 100 gram i kawałek gotowanego kurczaka.

P: 100 ml jogurtu naturalnego, 3 orzechy włoskie, dwa jabłka, łyżka rodzynek i łyżeczka pestek słonecznika wszystko jeszcze przed 16

K: 100 gram serka wiejskiego z 3 ogórkami mało solonymi...

Ile to może mieć wszystko kalorii?? Z góry dziękuję za ocenę
__________________
Mów mi po imieniu Kasia

To co było odeszło w cień,
To koniec, koniec, skończyło się...

66 (06.04.2010) 64,9--62 -------->> 55 kg (?)


katrinka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 21:26   #4384
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

znając mój organizm i tak srogie P...

I.(12,30 bom późno wstala)wiejski lekki z koktajlem slim figura waniliowym, kilka truskawek z kompotu,20g owsianych,łyżka Cookie Crisp, kawa,kostka czekolady deserowej z marcepanem wewnątrz,mandarynka

30min szybkiego spaceru

II.
(w knajpie)Naleśnik nadziewany:jajkiem,szpina kiem,żółtym serem +sos beszamelowy,surówka z marchwi

III . Jogobella z ziarnami truskawkowa,1 batonik Bounty,kawa z mlekiem,kostka milki orzechowej,mandarynka

IV Kawałki kurczącej piersi duszonej na oleju ryżowym z pomidorami w zalewie (w sumie sos)troszkę makaronu tagliatelle,ok.10szt prażonych nerkowców

1700
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 21:33   #4385
women101
Zadomowienie
 
Avatar women101
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 539
GG do women101
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez katrinka187 Pokaż wiadomość
A o to moja dzisiejsze R

Ś: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i łyżki musli i 50 ml mleka. kromka razowca z wędliną

II ś: dwie kromki razowca jedna z wędliną druga z plastrem sera żółtego

O: 200 ml zupy pomidorowej i trochę ryżu, kapusta kiszona ok 100 gram i kawałek gotowanego kurczaka.

P: 100 ml jogurtu naturalnego, 3 orzechy włoskie, dwa jabłka, łyżka rodzynek i łyżeczka pestek słonecznika wszystko jeszcze przed 16

K: 100 gram serka wiejskiego z 3 ogórkami mało solonymi...

Ile to może mieć wszystko kalorii?? Z góry dziękuję za ocenę
Niestety nie napiszę Ci dokładnie ile twój jadłospis miał kalorii ale jeśli chodzi o jego skład bez zarzutu-nic nie zmieniaj,nie obcinaj kalorii!Oby tak dalej!
women101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 22:00   #4386
katrinka187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 589
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez women101 Pokaż wiadomość
Niestety nie napiszę Ci dokładnie ile twój jadłospis miał kalorii ale jeśli chodzi o jego skład bez zarzutu-nic nie zmieniaj,nie obcinaj kalorii!Oby tak dalej!
Dzięki za ocenę
__________________
Mów mi po imieniu Kasia

To co było odeszło w cień,
To koniec, koniec, skończyło się...

66 (06.04.2010) 64,9--62 -------->> 55 kg (?)


katrinka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 05:26   #4387
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez katrinka187 Pokaż wiadomość
A o to moja dzisiejsze R

Ś: owsianka z 2 łyżek płatków owsianych i łyżki musli i 50 ml mleka. kromka razowca z wędliną

II ś: dwie kromki razowca jedna z wędliną druga z plastrem sera żółtego

O: 200 ml zupy pomidorowej i trochę ryżu, kapusta kiszona ok 100 gram i kawałek gotowanego kurczaka.

P: 100 ml jogurtu naturalnego, 3 orzechy włoskie, dwa jabłka, łyżka rodzynek i łyżeczka pestek słonecznika wszystko jeszcze przed 16

K: 100 gram serka wiejskiego z 3 ogórkami mało solonymi...

Ile to może mieć wszystko kalorii?? Z góry dziękuję za ocenę
Ja bym dorzuciła więcej warzyw i cacy
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 05:35   #4388
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Rrrrr. Uprzejmie proszę o ocenkę

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, big jabłko, cynamon)
II śniadanie: 2 kromki razowca- jedna z szynką drobiową, sałatą, ogórkiem kiszonym i kiełkami; druga z 3 łyżkami tuńczyka wsw, pomidorem i kiełkami
Obiad: "hamburger" made by Limonka - bułka pełnoziarnista, tofuburger-------> podgrzane w mikrofali + pomidor, papryka, ogórek kiszony, cebula, ketchup i musztarda
Podwieczorek: wieśniak lekki, garść migdałów
Kolacja: omlet z samych białek (sztuk 3) ze szpinakiem; szklanka "tymi ręcami" robionego soku marchwiowego.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 05:37   #4389
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Rrrrr. Uprzejmie proszę o ocenkę

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, big jabłko, cynamon)
II śniadanie: 2 kromki razowca- jedna z szynką drobiową, sałatą, ogórkiem kiszonym i kiełkami; druga z 3 łyżkami tuńczyka wsw, pomidorem i kiełkami
Obiad: "hamburger" made by Limonka - bułka pełnoziarnista, tofuburger-------> podgrzane w mikrofali + pomidor, papryka, ogórek kiszony, cebula, ketchup i musztarda
Podwieczorek: wieśniak lekki, garść migdałów
Kolacja: omlet z samych białek (sztuk 3) ze szpinakiem; szklanka "tymi ręcami" robionego soku marchwiowego.
Ekstra
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 07:24   #4390
vikki87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Do Santos:
Kulturyści i sportowcy, którzy ćwiczą dziennie po kilka godzin twierdzą (a nawet podają jakieś konkretne naukowe przykłady), że ćwiczenie na czczo powoduje spalanie nie tylko tłuszczu, ale także mięśni (katabolizm). Musiałabyś przekopać forum sfd, żeby dowiedzieć się dokładniej co i jak - a zdania i tak wciąż są podzielone
vikki87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 08:22   #4391
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Rrrrr. Uprzejmie proszę o ocenkę

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, big jabłko, cynamon)
OK, ale rano lepszy byłby serek normalny czyli pełnotłusty.

II śniadanie: 2 kromki razowca- jedna z szynką drobiową, sałatą, ogórkiem kiszonym i kiełkami; druga z 3 łyżkami tuńczyka wsw, pomidorem i kiełkami Bardzo fajnie! I bardzo zdrowo!

Obiad: "hamburger" made by Limonka - bułka pełnoziarnista, tofuburger-------> podgrzane w mikrofali + pomidor, papryka, ogórek kiszony, cebula, ketchup i musztarda Bardzo dobrze, szkoda ze nie polałaś kotleta ketchupem
Podwieczorek: wieśniak lekki, garść migdałów Ok

Kolacja: omlet z samych białek (sztuk 3) ze szpinakiem; szklanka "tymi ręcami" robionego soku marchwiowego. Niestety kolacja mi się nie podoba.


Dlaczego z samych białek?

zółtko ma raptem 0,2gr węglowodanów. To jest NIC! a to w żółtku siedzą witaminy,makro i mikroelementy, także proteiny(białko), jedz całe jaja, zwłaszcza na R które i tak obcina znacznie ilość składników odżywczych jakie zjadasz. Szpinak bardzo dobrze - szpinak mrożony ma dużo wyższy współczynnik przyswajalności białka niż świezy, w dodatku kwas foliowy, witaminy, OK.

Natomiast sok marchwiowy wieczorem na R to ryzykowna sprawa, to bomba węglowodanowa w dodatku bardzo szybko przyswajalna bo cały błonnik został w sokowirówce. A to błonnik powoduje , że węglowodany z warzyw przyswajają się stopniowo. taki sok jest BARDZO zdrowy, ale na R należało by go wypić na śniadanie, najpóżniej do obiadu.




Cytat:
znając mój organizm i tak srogie P...

I.(12,30 bom późno wstala)wiejski lekki z koktajlem slim figura waniliowym, kilka truskawek z kompotu,20g owsianych,łyżka Cookie Crisp, kawa,kostka czekolady deserowej z marcepanem wewnątrz,mandarynka OK

30min szybkiego spaceru

II.
(w knajpie)Naleśnik nadziewany:jajkiem,szpina kiem,żółtym serem +sos beszamelowy,surówka z marchwi BARDZO DOBRZE i zdrowo, ale mało, dlaczego tylko 1 naleśnik? Chyba że to był taki wielki nalesnik, to wtedy OK

III . Jogobella z ziarnami truskawkowa,1 batonik Bounty,kawa z mlekiem,kostka milki orzechowej,mandarynka Nie podoba mi się, ale dobrze że cokolwiek szkoda że nie wpadło do tej mandarynki jabłko, a do jogurtu bułeczka ziarnista posmarowana masłem i marmoladą/miodem

IV Kawałki kurczącej piersi duszonej na oleju ryżowym z pomidorami w zalewie (w sumie sos)troszkę makaronu tagliatelle,ok.10szt prażonych nerkowców OK, bardzo ładnie tylko nie rozumiem czemu "troszkę" tylko, szkoda że nie wpadła jakaś surówka do tego, najlepiej z zielonych waqrzyw, bo w ogóle ich nie widzę

1700
no nie wiem czy to P, U to minimum 2000 przy zalożeniu że mało się ruszamy i nie parcujemy solidnie głową
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 09:32   #4392
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dziewczyny dżemiki - niestety domowych nie posiadam, jakieś na R - przejdą??

I mam pytanie w sprawie herbat - bo jak jestem w domu, a teraz przed świętami (i po)sporo czasu będę w domku. Czerwoną piję 3x dziennie, bo tylko tyle można, niestety zielonej nie ścierpię niestety :/ można miętę pić ??? bo ją mogę hektolitrami spożywać (joke)

pozdrawiam
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 09:58   #4393
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
dziewczyny dżemiki - niestety domowych nie posiadam, jakieś na R - przejdą??

Niskosłodzone na śniadanie w ramach rozpusty będą ok, byle z umiarem a nie pół słoika na raz

I mam pytanie w sprawie herbat - bo jak jestem w domu, a teraz przed świętami (i po)sporo czasu będę w domku. Czerwoną piję 3x dziennie, bo tylko tyle można
A czemu nie wolno więcej?
Rozumiem jakbyś ją słodziła, ale tak to nie wiem o co chodzi. Dlaczego max 3?
No i zawsze zostają herbatki owocowe, ziołowe, rooibos, zielona aromatyzowana np opuncją czy pigwą
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 10:05   #4394
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Bo wypłukują coś z organizmu, wf-ista mnie przestrzegał , mój znajomy, jak pochwaliłam się, że nie piję już wcale herbaty czarnej.

Nie wiem czy miał rację.
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 10:44   #4395
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
Bo wypłukują coś z organizmu, wf-ista mnie przestrzegał , mój znajomy, jak pochwaliłam się, że nie piję już wcale herbaty czarnej.

Nie wiem czy miał rację.
A sa takie teorie, faktycznie, IMO przesadzone.
Jakoś mnie nic nie wypłukuje herbata bez względu na kolor. Wyniki mam jak młody poborowy a herbatę, każdą od czarnej po białą pijam litrami.
Myslę że żadna przesada nie jest dobra, pewnie jakby pić jakąś wyjątkowo siekierzastą herbatę to byłby problem, ale zwykła niezbyt mocna herbatka, zdrowej osobie bez problemów z przyswajaniem nie zaszkodzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 10:53   #4396
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cava dziękuję bardzo

moje śniadania dzisiejsze proszę o ocenkę.

Ahaaa... jest jeden mały problem - nie jadam praktycznie warzyw - jedynie ziemniaki i brokuły :/ jestem niejadkiem strasznym, może jednak Wy pomożecie mi jakoś kładać dania, żeby nie zabrakło w nich ani białek, ani węglowodanów , ani zdrowych tłuszczy

R

Śniadanie I :

dwie kromki razowca z polędwicą sopocką (chuda) i posypane startym parmezanem + trochę suchonych moreli
+ miętka

Śniadanie II:

jogurt mały naturalny + orzechy , jabłko
czerwona herbata


Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 10:59   #4397
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
Cava dziękuję bardzo

moje śniadania dzisiejsze proszę o ocenkę.

Ahaaa... jest jeden mały problem - nie jadam praktycznie warzyw - jedynie ziemniaki i brokuły :/ jestem niejadkiem strasznym, może jednak Wy pomożecie mi jakoś kładać dania, żeby nie zabrakło w nich ani białek, ani węglowodanów , ani zdrowych tłuszczy

R

Śniadanie I :

dwie kromki razowca z polędwicą sopocką (chuda) i posypane startym parmezanem + trochę suchonych moreli
+ miętka

Śniadanie II:

jogurt mały naturalny + orzechy , jabłko
czerwona herbata





wklejamy całe jadłospisy
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 11:30   #4398
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A więc, Cava, jako że jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy to poprosiłabym o ocenke

Postanowiłam przez okres świąteczny nie certolić się i jeść jak na utrzymaniu, także moje U.

Śn
-spore jabłko razem z ogonkiem (ano właśnie, mam pytanie- czy te wszystkie łuski i pestki tworzące ogonek są faktycznie takie zdrowe? Bo mi się obiło o uszy, że najlepiej wymiatają z przewodu pokarmowego wszystko co złe).
-owsianka z budyniem (5 łyżek płatków owsianych, 150ml mleka, spora łyżka proszku budyniowego, garść kandyzowanego ananasa, pare suszonych morelek, 3 suszone daktyle, troche kandyzowanej skórki pomarańczowej).
-spora pomarańcza (jako że się zasłodziłam tym śniadaniem )

II śn
-2 płaty śledziowe w oleju z ogórkami kiszonymi i szczypiorkiem, kromka razowca obłożona warzywami (rzodkiewka,pomidor, papryka, sałata).

Ob
-4/5 trepów (to coś takiego jak pyzy z mięsem, z tą różnicą, że podłużne) polane sosem czosnkowym (jogurt +czosnek) posypane natką.

-pomiędzy jakieś 4 mandarynki

Kol
2 jajka na miękko z kromką razowca + warzywka
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 11:36   #4399
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Do Nikia0503 - pamietaj, ze mieta powoduje spowolonienie pracy jelit i w duzej ilosci moze powodowac zaparcia. Ja dlatego nie pije, choc bardzo lubie. Moze kup sobie w sklepach z herbata na wage jakies mieszanki z owocami? Te herbatki sa pyszne.

Cytat:
Napisane przez vikki87 Pokaż wiadomość
Do Santos:
Kulturyści i sportowcy, którzy ćwiczą dziennie po kilka godzin twierdzą (a nawet podają jakieś konkretne naukowe przykłady), że ćwiczenie na czczo powoduje spalanie nie tylko tłuszczu, ale także mięśni (katabolizm). Musiałabyś przekopać forum sfd, żeby dowiedzieć się dokładniej co i jak - a zdania i tak wciąż są podzielone
Dzieki. No dobra, zalozmy, ze powinno sie jesc przed treningiem. I teraz pytanie, czy wystarczy zjesc na 2-3 h przed (wczesniej nie moge) i co wazniejsze - ILE. Bo ja spalam min 400 kcal na treningu a czesem i z 700. To czy powinnam zjesc przed posilek, ktory ma tyle lub wiecej kcal???
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 17:23   #4400
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Eh.... P:

Ś: kasza manna na mleku 3,2% z budyniem czekoladowym, orzechami i rodzynkami, kromka chleba z masłem żółtym serem i dżemem truskawkowym, grejpfrut, kawa z mlekiem 3,2%

ŚII: drożdżówka z makiem, sok Kubuś---->uczelnia
banan----> pociąg


O: zupa krupnik (pierwszy raz robiłam sama) mięsko z zupy + bułka 100g z ziarnami
D: dużo rolady lodowej z sosem toffi i waflami tortowymi
pomarańcza, 2 mandarynki


P: 2 kawałki orzechowca, 3 trufle
cappuccino orzechowe


PII: bułka z ziarnami 100g z masłem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem
szklanka soku z jeżyn
jabłko


K: krajanka śledziowa w sosie tatarskim, 2 kromki chleba z masłem ziołowym----> będzie

I po kolacji pewnie jeszcze coś wpadnie
__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 17:23   #4401
Black-lulu
Rozeznanie
 
Avatar Black-lulu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

ekhm "U"
I: Miseczka Corn Flakes z jogurtem naturalnym i brązowym cukrem
II. Bułka z kminkiem z szynka, maslem i ogorkiem w zalewie, jablko
III. 2 kromki żytniego wieloziarnistego z twarogiem tlustym i ketchupem, jedno ciastko sojowe
80 minut na łyżwach
IV. 3/4 woreczka ryzu bialego z obledna iloscia sosu slodko-kwasnego z piersia z kurczaka
V. Tak z 2 ogromne łychy surowego ciasta na murzynek, czekoladka (16g) Ritter Sport Knusperflakes, troche masla orzechowego
VI. Grahamka: jedna polowka z maslem i parowka drobiowa, druga z serem żółtym wędzonym.

Nie wykluczam, ze cos dojdzie po kolacji, bo jakas taka niedojedzona dzisiaj jestem
Prosze o wstepne ogledziny i rozpoznanie
__________________
You talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.



http://airellejab.pinger.pl/ Uzewnętrzniam się

https://twitter.com/#!/AirelleJab Tweet Tweet
Black-lulu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 17:32   #4402
vikki87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Santos,
ekspertem nie jestem, ale sprawdziłam na sobie, radziłam się sportowców, których figura i system treningów mi się podobały, więc mogę Ci odpowiedzieć: Nie, to nie działa w ten sposób - inaczej my, kobiety, nie byłybyśmy w stanie się ruszać po zjedzeniu porządnego 800kcal posiłku ja w każdym razie bym nie mogła. (dlatego niektóre porady na tym forum przyprawiają o ból głowy i zasada "nie chcesz, nie czytaj" jakoś marnie przy tym skutkuje).
Co do ubytku kalorii na treningu - ważny jest posiłek potreningowy, który niejako uzupełnia to, co mogłoby zagrozić naszym mięśniom. A śniadanie to podstawa - w Twoim przypadku, skoro ćwiczysz rano, z przewagą węgli. Po trenigu - białko łatwo przyswajalne. węgle o wyższym IG można śmiało potreningu zjeść, bez skutków ubocznych dla figury - mam oczywiście na myśli podejście zdroworozsądkowe - a nie obżeranie się i nadrabianie fast foodami, słodyczami i innymi tego typu polepszaczami nastroju, bo nie tędy droga.
Skoro możesz jeść tylko 2-3h przed treningiem, to dorzuć jakieś wolno wchłanialne węglowodany, np. kasze, ryż brązowy i inne - poszukaj w necie i wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada - nie opadniesz z sił tuż przed treningiem.
I małą rada na koniec - orzechy są dobre zawsze i wszędzie - ćwiczysz dużo, więc o kalorie się nie martw, ale za garść orzechów dziennie organizm podziękuje w przyszłości

Edytowane przez vikki87
Czas edycji: 2008-12-18 o 17:33
vikki87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 18:17   #4403
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dlaczego z samych białek?
zółtko ma raptem 0,2gr węglowodanów. To jest NIC! a to w żółtku siedzą witaminy,makro i mikroelementy, także proteiny(białko), jedz całe jaja, zwłaszcza na R które i tak obcina znacznie ilość składników odżywczych jakie zjadasz. Szpinak bardzo dobrze - szpinak mrożony ma dużo wyższy współczynnik przyswajalności białka niż świezy, w dodatku kwas foliowy, witaminy, OK.

Natomiast sok marchwiowy wieczorem na R to ryzykowna sprawa, to bomba węglowodanowa w dodatku bardzo szybko przyswajalna bo cały błonnik został w sokowirówce. A to błonnik powoduje , że węglowodany z warzyw przyswajają się stopniowo. taki sok jest BARDZO zdrowy, ale na R należało by go wypić na śniadanie, najpóżniej do obiadu.

Dziękuję serdecznie za ocenę. Postaram się następnym razem mieć Twoje mądre rady na uwadze

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ekstra
Dzięki dzięki
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 18:41   #4404
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Jestem padnięta mogę trochę przybredzać , proszę więc o wyrozumiałość.
To jest U tak?

Cytat:
Napisane przez KOKAINA Pokaż wiadomość
A więc, Cava, jako że jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy to poprosiłabym o ocenke




Śn
-spore jabłko razem z ogonkiem (ano właśnie, mam pytanie- czy te wszystkie łuski i pestki tworzące ogonek są faktycznie takie zdrowe? Bo mi się obiło o uszy, że najlepiej wymiatają z przewodu pokarmowego wszystko co złe). W skórce i w okół ogryzka jest najwięcej błonnika, to on działa jak miotełka, czyli prawda, ale te "łuski" przy pestkach radzę wyjmować żeby nie wiem jakie cuda w nich były. Mnie się kiedyś taka przy przełykaniu wbła w migdałek, mało się nie udusiłam
No i właśnie świetnie jest zacząć dzień od owocu/warzywa, , "przepchnie" co po nocy ma wyjść na zewnątzr.

W ogóle owoce powinno się jeść przed posiłkiem, lub jako osobną przegryzkę między posiłkami - trawią się szybciej niż mięso czy nabiał, i zjedzone po nim mogą zacząc fermentować w jelitach i dawac uczucie wzdęcia.

Ale jeśli ktoś nie ma takich problemów to tez bez przesady, jak moze to niech je kiedy mu się podoba.

-owsianka z budyniem (5 łyżek płatków owsianych, 150ml mleka, spora łyżka proszku budyniowego, garść kandyzowanego ananasa, pare suszonych morelek, 3 suszone daktyle, troche kandyzowanej skórki pomarańczowej).
-spora pomarańcza (jako że się zasłodziłam tym śniadaniem ) OK, śnaidanie spokojnie może być oparte na węglowodanach (a nawet powinno), w płatkach i mleku (mam nadzieję pełnotłustym!) było trochę białka i tłuszczu (jak odtłuszczone mleko było to) suszone morele super, ananas świetnie tez wymiata, chyba nawet skuteczniej niż jabłka. Mogło ew. wpaść kilka orzechów jakichś

II śn
-2 płaty śledziowe w oleju z ogórkami kiszonymi i szczypiorkiem, kromka razowca obłożona warzywami (rzodkiewka,pomidor, papryka, sałata). Super!

Ob
-4/5 trepów (to coś takiego jak pyzy z mięsem, z tą różnicą, że podłużne) polane sosem czosnkowym (jogurt +czosnek) posypane natką. Ok, ale jakby jeszcze kapustkę kiszoną z cebulką i oliwą to już w ogóle byłby szał.

-pomiędzy jakieś 4 mandarynki ok
Kol
2 jajka na miękko z kromką razowca + warzywka bardzo Ładnie. A razowiec z masłem?
Uratowały Cię te śledzie, bo wydaje mi się że mało NNKT, nie widzę orzechów, oliwy, oleju np lnianego (omega3!), nasion słonecznika, dyni, sezamu, lnu

Black-lulu
Cytat:
ekhm "U"
I: Miseczka Corn Flakes z jogurtem naturalnym i brązowym cukrem Ok, jednak brakuje jakiegoś owocu, warzywa, szklanki soku z pomarańczy czy pomidorów
II. Bułka z kminkiem z szynka, maslem i ogorkiem w zalewie, jablko OK
III. 2 kromki żytniego wieloziarnistego z twarogiem tlustym i ketchupem, jedno ciastko sojowe Ok, ale tez nie widze wit C, mogłaś dodać paseczek papryki, troche obgotowanych brokułów
80 minut na łyżwach
IV. 3/4 woreczka ryzu bialego z obledna iloscia sosu slodko-kwasnego z piersia z kurczaka
Ale gdzie surówka? Reszta ok

V. Tak z 2 ogromne łychy surowego ciasta na murzynek, czekoladka (16g) Ritter Sport Knusperflakes, troche masla orzechowego Nie patrzę, brzuch mnie boli od patrzenia ;-), ale po tych łyżwach należał Ci się strzał węglowodanów bo obiad jednak taki "przelotowy" ;-). Ale litości surowe ciasto w takiej ilości?! :P
VI. Grahamka: jedna polowka z maslem i parowka drobiowa, druga z serem żółtym wędzonym. Gdzie warzywa?

Nie wykluczam, ze cos dojdzie po kolacji, bo jakas taka niedojedzona dzisiaj jestem
Prosze o wstepne ogledziny i rozpoznanie
Mało warzyw i owoców, mało zdrowych tłuszczy- jak u koleżanki powyżej, ale ona się wybroniła śledziami , Ty zjadłas troszeczkę masła orzechowego, ale to jednak mało. Oliwę, orzechy, tłuste morskie ryby prosze jeść bo nie widzę fosforu.

Może na kolację makrelę wędzoną z brokułami polanymi oliwą z czosnkiem?



NIKA503 wklejaj cały jadłospis
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2008-12-18 o 18:55 Powód: dopisek
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 19:00   #4405
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

moje wczorajsze U( bardzo prosze niech to ktos oceni)
I tost z szynka i serem zołtym, jogurt naturalny,pomarancz, kawa
II salatka z tunczyka,kukurydzy i majonezu
III zupa ogorkowa i 6 plackow z jablkami( chyba za duzo ale to ale to byly takie male placuszki)
IV jablko
V kanapka z twarozkiem i pomidorem
paczka kitkat popchocs

nie wiem czy troche nie za duzo tego wszystkiego...
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 19:30   #4406
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
moje wczorajsze U( bardzo prosze niech to ktos oceni)
I tost z szynka i serem zołtym, jogurt naturalny,pomarancz, kawa
II salatka z tunczyka,kukurydzy i majonezu
III zupa ogorkowa i 6 plackow z jablkami( chyba za duzo ale to ale to byly takie male placuszki)
IV jablko
V kanapka z twarozkiem i pomidorem
paczka kitkat popchocs

nie wiem czy troche nie za duzo tego wszystkiego...
do śniadanka mogłaś nawet dwa te tosty przecież
nie za dużo, nie za dużo, tylko wydaje mi się, ze te kitkaty mogłaś zamienić z jabłkiem, ale co tam
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 19:53   #4407
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U:

Iśn: wieśniak 150g + 4 łyżki płatek owsianych
kromka razowca 70g z serkiem topionym, pomidor, kawa

IIśn: drożdżówka z makiem i serem, jabłko

O: 1/2 woreczka kaszy gryczanej
100g filetu z kurczaka z warzywami
2 marchewki

K: serek homo 180g, 10 migdałów, 6 śliwek suszonych, jabłko
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 20:49   #4408
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Uratowały Cię te śledzie, bo wydaje mi się że mało NNKT, nie widzę orzechów, oliwy, oleju np lnianego (omega3!), nasion słonecznika, dyni, sezamu, lnu
Dzięki wielkie
Straaaaasznie pomocna osóbka z Ciebie
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 20:58   #4409
sailormoon00011
Raczkowanie
 
Avatar sailormoon00011
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Księżyc:P
Wiadomości: 138
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dzisiejsze U:

6:30-
herbata z cytryną , owsianka: 4 łyżki owsianych,40g musli tropikalnych,10g mieszanki studenckiej,2 łyżki rodzynek, łyżka wiórków kokosowych,150ml mleka

10:20- (szkoła)- grahamka 100g z plastrem baleronu,ogórkiem i szczypiorkiem

13- (szkoła) jabłko

15-16 - 1,5 talerza krupniku (dużo kaszy,ziemniaków,marchewk i i groszku) , sałatka: jajko, marchew,groszek, ser żółty

18- 30g ziaren słonecznika (w biegu)

21- talerz sałatki: smażona ryba(lekka panierka)z papryką i cebulą duszoną, ketchupem,ocet,ogórki ; przegryzłam ok 100g ugotowanych brokułów, parę rzodkiewek
sailormoon00011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-18, 21:03   #4410
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
do śniadanka mogłaś nawet dwa te tosty przecież
nie za dużo, nie za dużo, tylko wydaje mi się, ze te kitkaty mogłaś zamienić z jabłkiem, ale co tam
dzieki
no niby moglam ale strasznie mnie wzielo na czekolade wieczorem
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.