Czy mogę stracić mieszkanie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-07, 22:16   #91
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

a nie masz jakiegos bardzo obrzydliwego kolegi,żeby Ci pomógł? U mnie w robocie był facet, który mył nogi w zlewie. Nigdy już do tego zlewu nie podeszłam. A i brudne skarpetki do niego wkładał.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:24   #92
beses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Od czego tu zacząć?
Może od tego, że przeraziłam się trochę, gdy czytałam Wasze odpowiedzi.
Ile głów tyle pomysłów.

Zastanawia mnie skąd wzięłyście ten pomysł z ochroną kobiet w ciąży, w ustawie o ochronie praw lokatorów(...) nic na ten temat nie znalazłam, o czymś takim czytałam tylko w kodeksie pracy.
Po drugie, z postów autorki wnioskuję, że to Ona wynajęła to mieszkanie, więc nie ma tu mowy o egzekucji niepieniężnej ( opróżnienie lokalu).
Autorko, zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów (...):
1. Możesz podnieść czynsz - art.8a ustawy.
2. Nie możesz uniemożliwiać jej korzystanie z wody, prądu, gazu, itd, ani zabrać mebli- art 6a ustawy.
3. Zwróć uwagę na art.11 ust.2 pkt. 3 ustawy
Powodzenia Poinformuj nas o przebiegu sprawy.

A te Wasze pomysły, na "umilanie" życia ciężarnej hmmmm.... przesada
Swoją drogą, ciekawe czy owa ciężarna nie czyta naszego wątku
beses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:25   #93
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

No właśnie zależy też jaka jest umowa:
- na czas oznaczony
- na czas oznaczony z możliwością wcześniejszego wypowiedzenia
- na czas nieoznaczony

Niedawno weszła ta możliwość, że najemca podaje adres na który mają być przewiezione jego rzeczy, jeśli nie będzie płacił. Wcześniej wiem, że polskie przepisy faktycznie bardziej chroniły najemców niż właścicieli i znajomy bardzo na to narzekał, że np. nie powinno się wynajmować matce z dzieckiem, bo potem nie można jej wyrzucić. Autorko, jeśli masz jakiegoś znajomego pośrednika nieruchomości, to skonsultuj się jak wyglądają aktualne przepisy i co powinnaś zrobić.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:25   #94
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

o matko, flaki się we mnie przerwacają jak czytam takie historie

co do prawa nic nie pomogę, ale tak w sprawie uprzykrzania życia, oprócz tego co już napisano - może wyjmij jej drzwi od pokoju z zawiasów? + wszystko inne na klucz

przyszedł mi do głowy jeszcze hardcore - pozabierać wszystkie meble, sprzęty z całego domu, dosłownie wszystko co twoje + wyjęcie wszystkich drzwi z zawiasów łącznie z wejściowymi do mieszkania ciekawe jak długo chciałoby się jej tak mieszkać
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2013-03-07 o 22:28
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:38   #95
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez beses Pokaż wiadomość
Od czego tu zacząć?
Może od tego, że przeraziłam się trochę, gdy czytałam Wasze odpowiedzi.
Ile głów tyle pomysłów.

Zastanawia mnie skąd wzięłyście ten pomysł z ochroną kobiet w ciąży, w ustawie o ochronie praw lokatorów(...) nic na ten temat nie znalazłam, o czymś takim czytałam tylko w kodeksie pracy.
Po drugie, z postów autorki wnioskuję, że to Ona wynajęła to mieszkanie, więc nie ma tu mowy o egzekucji niepieniężnej ( opróżnienie lokalu).
Autorko, zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów (...):
1. Możesz podnieść czynsz - art.8a ustawy.
2. Nie możesz uniemożliwiać jej korzystanie z wody, prądu, gazu, itd, ani zabrać mebli- art 6a ustawy.
3. Zwróć uwagę na art.11 ust.2 pkt. 3 ustawy
Powodzenia Poinformuj nas o przebiegu sprawy.

A te Wasze pomysły, na "umilanie" życia ciężarnej hmmmm.... przesada
Swoją drogą, ciekawe czy owa ciężarna nie czyta naszego wątku
Zgadzam się. Wszystko reguluje ustawa. Ale nie mam tu chyba odpowiedniej siły przebicia

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
No właśnie zależy też jaka jest umowa:
- na czas oznaczony
- na czas oznaczony z możliwością wcześniejszego wypowiedzenia
- na czas nieoznaczony
Autorka pisała że na czas określony - do września. Okres wypowiedzenia powinien być zawarty w umowie a jeśli nie jest reguluje to kodeks
Art. 688 [Terminy wypowiedzenia] Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego.
Autorka i tak jest w komfortowej sytuacji bo przy umowie na czas nieokreślony okres wypowiedzenia jest bodajże 6-miesięczny
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:41   #96
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Eeh, art 193 KK, właściciel mieszkania nie ma prawa zakłócać spokoju lokatorów pod groźbą więzienia i od momentu wynajmu staje się osobą 'obcą' we własnym mieszkaniu. Do tego lokator nabywa praw do wszystkich mebli.

Tyle z imprezy. Ale to tylko jeden artykuł, tu się musi specjalista wypowiedzieć.

http://www.czpk.pl/2011/07/21/postan...-21-07-2011-r/
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:44   #97
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Jestem w szoku. Ostatnio odświeżałam sobie filmy z PRL-u (np. Nie ma róży bez ognia) i się zastanawiałam czy taka sytuacja, ze np. osoba, którą się zameldowało przeprowadza się z nami, gdy zmieniamy mieszkanie faktycznie mogła się zdarzyć, a tu widać, że i teraz nie jest lepiej. Choć też wydaje mi się, że te okresy ochronne, konieczność znalezienia mieszkania zastępczego itd., to bardziej przy mieszkaniu socjalnym?Przecież umowę można wypowiedzieć.

Któraś z Was zna taki przypadek, że kobieta w ciąży/ z dzieckiem zajmuje prywatne mieszkanie i nie da się jej ruszyć? Candycotton, mówisz, ze słyszałaś o takich przypadkach,a le czy te osoby próbowały tak zrobić, czy udało im się?

Edytowane przez Malagenia
Czas edycji: 2013-03-07 o 22:48
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 22:45   #98
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

candycotton ale to był wynajem pokoju nie mieszkania
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:47   #99
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Eeh, art 193 KK, właściciel mieszkania nie ma prawa zakłócać spokoju lokatorów pod groźbą więzienia i od momentu wynajmu staje się osobą 'obcą' we własnym mieszkaniu. Do tego lokator nabywa praw do wszystkich mebli.

Tyle z imprezy. Ale to tylko jeden artykuł, tu się musi specjalista wypowiedzieć.

http://www.czpk.pl/2011/07/21/postan...-21-07-2011-r/
ale autorka chce wrócić i mieszkać w swoim mieszkaniu, ta koleżanka według umowy wynajmuje tylko 1 pokój, nie całe mieszkanie. więc wtedy właścicielka staje się chyba lokatorem własnego mieszkania (?) i ma prawo do mebli?...
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:49   #100
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Eeh, art 193 KK, właściciel mieszkania nie ma prawa zakłócać spokoju lokatorów pod groźbą więzienia i od momentu wynajmu staje się osobą 'obcą' we własnym mieszkaniu. Do tego lokator nabywa praw do wszystkich mebli.

Tyle z imprezy. Ale to tylko jeden artykuł, tu się musi specjalista wypowiedzieć.

http://www.czpk.pl/2011/07/21/postan...-21-07-2011-r/
Zgodzę się ale to też chyba zależy czy właściciel wynajmuje mieszkanie czy pokój. Jak tylko pokój to w drugim może swobodnie mieszkać i być współlokatorem dla najemcy

abiblabla ubiegłaś mnie :p
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-07 o 22:50
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:51   #101
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Wszystko reguluje ustawa. Ale nie mam tu chyba odpowiedniej siły przebicia



Autorka pisała że na czas określony - do września. Okres wypowiedzenia powinien być zawarty w umowie a jeśli nie jest reguluje to kodeks
Art. 688 [Terminy wypowiedzenia] Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego.
Autorka i tak jest w komfortowej sytuacji bo przy umowie na czas nieokreślony okres wypowiedzenia jest bodajże 6-miesięczny
Ten przepis, który podałaś dotyczy umów na czas nieoznaczony.
Jeśli umowa jest przykładowo na 12 miesięcy i nie ma tam nic o możliwości wypowiedzenia, to obie strony muszą dostosować się do tego.
W ogóle najlepiej iść z tą umową nie tyle do prawnika, co do kogoś kto na co dzień zajmuje się nieruchomościami. Taka osoba ma i wiedzę i praktyczne doświadczenie. Może się okaże, że nie musi zapewniać tej kobiecie lokalu zastępczego po zakończeniu umowy.

Odcięcia prądu, gazu, itp. to nie jest dobry pomysł, bo ponowne podłączenie jest dość kosztowne.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-03-07 o 22:58
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 22:59   #102
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Ten przepis, który podałaś dotyczy umów na czas nieoznaczony.
Jeśli umowa jest przykładowo na 12 miesięcy i nie ma tam nic o możliwości wypowiedzenia, to obie strony muszą dostosować się do tego.
W ogóle najlepiej iść z tą umową nie tyle do prawnika, co do kogoś kto na co dzień zajmuje się nieruchomościami. Taka osoba ma i wiedzę i praktyczne doświadczenie. Może się okaże, że nie musi zapewniać tej kobiecie lokalu zastępczego.

Odcięcia prądu, gazu, itp. nie polecam, bo ponowne podłączenie jest dość kosztowne.
No fakt, ślepa jestem. Ale może wypowiedzieć umowę z tytułu niewłaściwego użytkowania lokalu (pisała że bez jej wiedzy mieszkały tam dwie inne osoby)
Zaraz zaraz...
Art. 688[2] [Podnajem, bezpłatne używanie] Bez zgody wynajmującego najemca nie może oddać lokalu lub jego części do bezpłatnego używania ani go podnająć. Zgoda wynajmującego nie jest wymagana co do osoby, względem której najemca jest obciążony obowiązkiem alimentacyjnym.

No i podnieść czynsz
Art. 685[1] [Wypowiedzenie wysokości czynszu] Wynajmujący lokal może podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego.

Szkoda że nie ma autorki bo mogłaby sprecyzować co w tej umowie zawarła
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:03   #103
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

czytajac takie rzeczy, jak ta historia, to az wlosy staja deba, jacy ludzie zyja w spoleczenstwie autorko nie daj sie, na pewno jest jakis spokoj zeby sie jej pozbyc piszesz ze za trzy miesiace bierze slub i gdzie bedzie mieszkal jej facet-wprowadzi sie do Twojego mieszkania, czy kazde bedzie mieszkac u siebie?
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:09   #104
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Najlepiej podnieś czynsz od razu do 500 zł, jeżeli tak można
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:16   #105
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
Któraś z Was zna taki przypadek, że kobieta w ciąży/ z dzieckiem zajmuje prywatne mieszkanie i nie da się jej ruszyć? Candycotton, mówisz, ze słyszałaś o takich przypadkach,a le czy te osoby próbowały tak zrobić, czy udało im się?
Tamci akurat byli bez ciąży, taka sobie parka bez meldunku. No i właściciele musieli im to mieszkanie oddać koniec końców, bo mieli do wyboru płacić ich rachunki albo kupić im mieszkanie o takim samym standardzie. Woleli po prostu przepisać, z resztą drugiego kredytu by nie dostali na zakup. Poza tym nie ma w Polsce wywalania na bruk, jedyna szansa tutaj to udowodnić, że jednak tamta dziewczyna może wrócić do rodziców swoich. Albo poczekać na ten ślub.

Wynajmuje 1 pokój, przedpokój, łazienkę i kuchnię. Wiec tego prawnika trzeba spytać czy wolno robić imprezy w celu wykurzenia, czy ona nie będzie później miała prawa pozwać autorki o odszkodowanie za zrujnowane zdrowie swoje i dziecka i zakłócenie tego całego miru domowego. Z ciężarnymi nie ma żartów.

Tych przepisów swoją drogą jest za dużo, żeby je tak tu z googli wytrzasnąć. Ale jeśli się da robić imprezy to ogłoszenie na fejsbuku i project X party z udziałem całego miasta.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:19   #106
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Właśnie jeśli umowa jest na 12 miesięcy po 160zł, to chyba nie da się w tym czasie podnieść czynszu (chyba, że w umowie jest taki zapis). W sumie wiele zależy od tego co jest w umowie.
Może ma jakieś znaczenie to, że wynajęła tylko pokój, czyli nie odrębną nieruchomość, a jedynie część.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:34   #107
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tamci akurat byli bez ciąży, taka sobie parka bez meldunku. No i właściciele musieli im to mieszkanie oddać koniec końców, bo mieli do wyboru płacić ich rachunki albo kupić im mieszkanie o takim samym standardzie. Woleli po prostu przepisać, z resztą drugiego kredytu by nie dostali na zakup.
Zbyt abstrakcyjna dla mnie sytuacja
Tzn rozumiem że jakby mieszkanie było socjalne to z chwilą zameldowania się w nim lokatorów mieszkanie przechodzi na nich bo lokalu socjalnego nie można wynajmować
Ale skoro piszesz że to mieszkanie było kupione na kredyt to już nic z tego nie rozumiem

Cytat:
Poza tym nie ma w Polsce wywalania na bruk, jedyna szansa tutaj to udowodnić, że jednak tamta dziewczyna może wrócić do rodziców swoich. Albo poczekać na ten ślub.
Ale dlaczego? Skoro ma umowę w ręce i w dodatku na czas określony? Wynajmujący nie musi niczego udowadniać
Jest gdzieś taki zapis w polskim prawie?

_chocolate Autorka nie może podnieść odstępnego którego nie pobiera zresztą. Pobiera czynsz na pokrycie rachunków (spółdzielnia + media), skoro przestał wystarczać to chyba spokojnie może go podnieść. To tak jak wynajmujesz mieszkanie odstępne + czynsz. Odstępne się nie zmienia, ale jak ci przyniosą kwit ze spółdzielni że czynsz wzrasta to musisz go opłacić. Tak mi się wydaje przynajmniej :p
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-07 o 23:40
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:35   #108
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ale możesz chyba z własnego mieszkania zabrać wszystkie meble tak po prawdzie i odłączyć media. Bez wody, prądu i mebli będzie musiała sobie pójść.
nie wolno odłączać ludziom wody; za odcięcie od wody można mieć wiele nieprzyjemności. Poza tym nie da się jej odłączyć jednej osobie tylko od razu cały pion
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2013-03-07 o 23:36
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 23:49   #109
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
nie wolno odłączać ludziom wody; za odcięcie od wody można mieć wiele nieprzyjemności. Poza tym nie da się jej odłączyć jednej osobie tylko od razu cały pion
Wynajmujący ma obowiązek oddać przedmiot najmu gotowy do użytku (doprowadzić też media), choć dla mnie śmieszne jest trochę to że nie można odłączyć ich gdy lokator nie płaci rachunków.

Swoją drogą pamiętam taką sytuację, czytałam w gazecie, jak jakaś babka kupiła od miasta kamienicę po taniości i okazało się że lokatorzy nie płacą wcale albo prawie wcale. Narobili zaległości w tysiącach zł, chciała odłączyć im wodę, to w wodociągach powiedzieli że każdy ma prawo do wody i dalej będą ja doprowadzać.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 05:36   #110
nie ma niku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 211
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Już jestem w swoim mieszkaniu, postanowiłam zabrac jej tv z pokoju i odłaczyc internet, zakaz korzystania z moich sprzetow takich jak pralka, odkurzacz itp, zadnych gości .Pomachala mi umowa przed nosem i ze sie nie wyprowadzi, widzialam gdzie schowala tę umowe, myslicie ze moge ją zabrac jak jej nie bedzie i nie bedzie miala wtedy dowodu ze tu mieszka? I tak jak ktos tu pisal spakuje jej rzeczy i wystawie za drzwi i zmienie zamki w drzwiach?
nie ma niku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 05:50   #111
Priety
Raczkowanie
 
Avatar Priety
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 343
GG do Priety
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez nie ma niku Pokaż wiadomość
Już jestem w swoim mieszkaniu, postanowiłam zabrac jej tv z pokoju i odłaczyc internet, zakaz korzystania z moich sprzetow takich jak pralka, odkurzacz itp, zadnych gości .Pomachala mi umowa przed nosem i ze sie nie wyprowadzi, widzialam gdzie schowala tę umowe, myslicie ze moge ją zabrac jak jej nie bedzie i nie bedzie miala wtedy dowodu ze tu mieszka? I tak jak ktos tu pisal spakuje jej rzeczy i wystawie za drzwi i zmienie zamki w drzwiach?
Oj z tym bym uważała, bo mogła sobie zrobić kopię I możesz mieć potem nieprzyjemności

Machać to sobie może, w umowie nie ma przypuszczam zapisu, że może gości przyjmować, więc jeśli dałaś jej taki zakaz to ma pecha Tylko uważaj z tym uprzykrzaniem jej życia



A co do tej wody ro dla mnie porażka - wodociągi niby nie odetną, ale z tego co wiem, odcinają, kiedy ktoś ma zaległości wobec nich i wtedy mogą odciąć tak? Chore jakieś prawo mamy
__________________
Maksio - 22.12.2010
Zuzia - 31.07.2013
19.08.2011
Priety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 05:53   #112
nie ma niku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 211
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Wiecie w jakim szoku byłam jak zobaczyłam swoje mieszkanie? brak szyby w drzwiach w lazience, patelnie ktore zostawilam tak zniszczone ze do wyrzucenia, z 2cm warstwy brudu na piekarniku. sciany wiadomo ze sie brudza ale slady keczupu? moje rzeczy popakowane do workow bo zrobila sobie miejsce w szafie w tym drugim pokoju.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

Mam takie pokretlo w lazience do odcinanai wody w swoim mieszkaniu w razie awarii, moge je za kazdym razem zabierac jak wychodze z lazienki oczywiscie wode zostawiajac odlaczona
nie ma niku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 06:49   #113
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

szkoda, że do tej pory nie napisałaś, co masz zawarte w tej umowie. jej rzeczy z twojego pokoju bym wywaliła do jej pokoju, bo się za bardzo rozpanoszyła.

dziewczyny, dla mnie to jest niedorzeczne, żeby autorka miała zapewniać lokum koleżance po zakończeniu umowy najmu. przecież jak kończą się umowy studentom to właściciele mieszkań nie szukają im nowych mieszkań.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 06:59   #114
nie ma niku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 211
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
szkoda, że do tej pory nie napisałaś, co masz zawarte w tej umowie. jej rzeczy z twojego pokoju bym wywaliła do jej pokoju, bo się za bardzo rozpanoszyła.

dziewczyny, dla mnie to jest niedorzeczne, żeby autorka miała zapewniać lokum koleżance po zakończeniu umowy najmu. przecież jak kończą się umowy studentom to właściciele mieszkań nie szukają im nowych mieszkań.
w umowie mam zawarte że wynajmuje jej jeden pokój, cena za wynajem, i na jaki okres czasu wynajmuje i do ktorego dnia danego miesiaca ma placic. To nie jest zadna skomplikowana umowa bo tak jak pisalam, ja znalam tą dziewczyne wczesniej, nie sądzilam ze taki numer wywinie. W umowie jest zawarte jeszcze że zajmuje ten wiekszy pokój, ten mniejszy miala wynajac ta druga dziewczyna, ktora sie rozmyslila a w ostatecznosci i tak tam mieszkala bez mojej wiedzy.
nie ma niku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:19   #115
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Autorko nie chcę Cię straszyć, nie jestem też prawnikiem i nie znam się na tym, ale wiem, że są ogromne problemy, żeby wyrzucić kogoś z mieszkania. Właśnie dlatego, że to polskie chore prawo broni lokatorów :-/ Ludzie latami się sądzą, żeby móc wyeksmitować lokatorów z własnych mieszkań, bo oni nie chcą z tamtąd wyjść, mimo, że umowa się skończyła! Ale mówią, że nie mają gdzie mieszkać i w świetle prawa nie możesz ich wyrzucić na bruk bez decyzji sądu.

Masakra, strasznie współczuję sytuacji! Najlepiej idź do prawnika.

Ja bym poczekała do tego września i wtedy, jak skończy się umowa to po prostu jakby ona gdzieś wyszła to wywaliłabym jej ubrania przed blok w workach, zmieniła zamki i nic by nie mogła zrobić, bo kto Ci udowodni, że dobrowolnie z tamtąd nie wyszła? Powiedziałabym , że umowa się skończyła, umówiłyśmy się, że ona ma gdzie mieszkać i tam jedzie bo jej nie przedłużam i tyle. Bo w tej sytuacji , w której jesteś i ona ma umowę to po wymianie zamków może przyjechać z policją i musisz ją wpuścić ! A jakby tej umowy już nie miała to wtedy możesz to zrobić. W ogóle przyszło mi teraz do głowy coś... skoro ona ma tą umowę, tam jest Twój podpis to może ją sfałszować ! W sensie skończy jej się we wrześniu i ona podrobi taką samą np na jakiś jeszcze czas, bo przepisze po prostu Twój podpis na kartke... tam nie ma pieczątki jak np to jest gdy firma lub osoba prowadząca działalność podpisuje coś, więc do podrobienia... a jeśli ona jest taka chamska to czemu nie ? Nie chcę Cię straszyć ale zwróc uwagę na to wszystko i poradź się prawnika.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:21   #116
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Mam nadzieję że szybko się jej pozbędziesz, nie miej litości dla cwaniaków
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:21   #117
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Eeh, art 193 KK, właściciel mieszkania nie ma prawa zakłócać spokoju lokatorów pod groźbą więzienia i od momentu wynajmu staje się osobą 'obcą' we własnym mieszkaniu. Do tego lokator nabywa praw do wszystkich mebli.
dokładnie jak pisze Drabineczka, właścicielka wynajęła tylko pokój, więc nie ma takiej siły, bo była obca w mieszkaniu. Co innego, jakby wynajęła całe mieszkanie. Z tym, że musi udostępnić wodę, prąd i media. Nie może zamknąć jej kuchni ani łazienki, chyba że wstawi jej do tego pokoju kibelek, prysznic, umywalkę, lodówkę i kuchenkę
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:21   #118
nie ma niku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 211
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

Dzisiaj idę do prawnika
nie ma niku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:26   #119
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

koniecznie daj znać co powiedział prawnik ! Trzymamy kciuki.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:41   #120
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Czy mogę stracić mieszkanie?

ja nie wiem ale mi właścicielka mieszkania u której wynajmowałam pokój zastępczego nie szukała a może powinna i muszę się do niej zgłosić jeszcze

Nie ma niku a meldowałaś ją tam?
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.