przygarnę pieska yorka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 10:31   #1
Greenka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Question

przygarnę pieska yorka


Witam! (Nie wiem czy to dobry wątek, jeśli nie, bardzo proszę o przesunięcie)
Pilnie poszukuję pieska yorka, tak do ceny 200 zł (więcej niestety nie jestem w stanie dać
Czy ktoś z Was wie, gdzie możnaby kupić, bądź dostać takiego pieska?
Greenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:11   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez Greenka001 Pokaż wiadomość
Witam! (Nie wiem czy to dobry wątek, jeśli nie, bardzo proszę o przesunięcie)
Pilnie poszukuję pieska yorka, tak do ceny 200 zł (więcej niestety nie jestem w stanie dać
Czy ktoś z Was wie, gdzie możnaby kupić, bądź dostać takiego pieska?

nie jesteś w stanie dać więcej za pieska niż 200zl a liczysz się z tym jaki jest koszt utrzymania psa?wiesz że psa trzeba zaszczepić(nie tylko na wściekliznę ),odrobaczyć,kupić krople na kleszcze itd itp.Dochodzą koszty sterylizacji/kastracji a to nie są tanie rzeczy
Jeśli kupisz psa bez szczepień to powinnaś dopilnować tego aby piesek szczepienia otrzymał,piesek może zachorować a wtedy koszty leczenia mogą być naprawdę duże.Zastanów się poważnie czy stać Cię na psa.

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-06-26 o 11:12
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:30   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: przygarnę pieska yorka

1) a czemu akurat yorka? to bardzo kapryśne pieski
2) skoro możesz wydać tylko 200zł to co z utrzymaniem pieska? ja na mojego to 200zł lekko na samo jedzenie wydaje co miesiąc, do tego szczepienia, raz był operowany (tym pieskom często wyrastają podwójne ząbki i trzeba je operacyjne usuwać - nie jest to tania zabawa), fryzjera - raz na dwa miesiące a jeżeli nie fryzjer to znowu trzeba mieć dużo czasu na pielęgnowania sierści (plus wydatki na akcesoria i szampony) - bo inaczej to ci się kulka z dredami zrobi
generalnie to jest dość kosztowna w utrzymaniu rasa a już zwłaszcza jak ktoś planuje wspierać pseudohodolwe kupując psy bez rodowodu bo tutaj ryzyko chorób u pieska jest ogromne
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:53   #4
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: przygarnę pieska yorka

Za takie pieniadze kupisz psa z pseudohodowli jak juz ktoś tutaj wspomniał. Przykre jest ze chcesz pieska a nie troszczysz się o to w jakich warunkach takie psy są howane. Dodatkowo masz gwarancję że będziesz z nim stałym gościem u weta. Na to cie stać?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:53   #5
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
1) a czemu akurat yorka? to bardzo kapryśne pieski
2) skoro możesz wydać tylko 200zł to co z utrzymaniem pieska? ja na mojego to 200zł lekko na samo jedzenie wydaje co miesiąc, do tego szczepienia, raz był operowany (tym pieskom często wyrastają podwójne ząbki i trzeba je operacyjne usuwać - nie jest to tania zabawa), fryzjera - raz na dwa miesiące a jeżeli nie fryzjer to znowu trzeba mieć dużo czasu na pielęgnowania sierści (plus wydatki na akcesoria i szampony) - bo inaczej to ci się kulka z dredami zrobi
generalnie to jest dość kosztowna w utrzymaniu rasa a już zwłaszcza jak ktoś planuje wspierać pseudohodolwe kupując psy bez rodowodu bo tutaj ryzyko chorób u pieska jest ogromne
ja nie uważam że utrzymanie yorka to jest droga sprawa.... ja ze swoim jestem 3 razy w roku u fryzjera - latem - każda wizyta 50zł , w okresie zimowym nie obcinam suni... szczepienie raz na rok kwota coś koło 30zł, póki co piesek raz mi zachorował i wydałam wtedy 150zł na leczenie ale tak to jest ok, szampony i takie duperele co prawda też troszkę kosztują bo ja co miesiąc kupuje szampon dla pieska.... ubranko na zimę mam jedno dla niej i kosztowało ono coś koło 50-70zł nie pamiętam dokładnie... a jedzenie... no póki nie skończyła roku to dostawała karmę specjalną którą kupowałam u weterynarza i płaciłam za nią 50zł za 1 kg ale te pieski jedzą malutko... teraz moja sunia można powiedzieć je wszystko... daje jej karmę dla psa normalną... do tego z obiadu dostaje kostki, ryż, marchewkę a czasami ktoś żuci jej jeszcze coś innego i jest ok... wiadomo nie można dać pieskowi zlewek takie jak dostaje inny duży pies... no ale takie delikatne rzeczy może zjeść... no i mam takie zboczenie że do picia daje jej wodę przegotowaną letnią....

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Za takie pieniadze kupisz psa z pseudohodowli jak juz ktoś tutaj wspomniał. Przykre jest ze chcesz pieska a nie troszczysz się o to w jakich warunkach takie psy są howane. Dodatkowo masz gwarancję że będziesz z nim stałym gościem u weta. Na to cie stać?
wiesz... ja kupiłam pieska yorka 5 lat temu i dałam na za niego 950zł plus musiałam jechać po niego 150km i pomimo tak drogiego kosztu kupiłam pieska bez rodowodu... bo wtedy z rodowodem kosztował coś koło 2 tysi.
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 13:20   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
ja nie uważam że utrzymanie yorka to jest droga sprawa.... ja ze swoim jestem 3 razy w roku u fryzjera - latem - każda wizyta 50zł , w okresie zimowym nie obcinam suni... szczepienie raz na rok kwota coś koło 30zł, póki co piesek raz mi zachorował i wydałam wtedy 150zł na leczenie ale tak to jest ok, szampony i takie duperele co prawda też troszkę kosztują bo ja co miesiąc kupuje szampon dla pieska.... ubranko na zimę mam jedno dla niej i kosztowało ono coś koło 50-70zł nie pamiętam dokładnie... a jedzenie... no póki nie skończyła roku to dostawała karmę specjalną którą kupowałam u weterynarza i płaciłam za nią 50zł za 1 kg ale te pieski jedzą malutko... teraz moja sunia można powiedzieć je wszystko... daje jej karmę dla psa normalną... do tego z obiadu dostaje kostki, ryż, marchewkę a czasami ktoś żuci jej jeszcze coś innego i jest ok... wiadomo nie można dać pieskowi zlewek takie jak dostaje inny duży pies... no ale takie delikatne rzeczy może zjeść... no i mam takie zboczenie że do picia daje jej wodę przegotowaną letnią....



wiesz... ja kupiłam pieska yorka 5 lat temu i dałam na za niego 950zł plus musiałam jechać po niego 150km i pomimo tak drogiego kosztu kupiłam pieska bez rodowodu... bo wtedy z rodowodem kosztował coś koło 2 tysi.
no tak tylko ty miałaś np. wydać te 1000zł na psa a autorka ma raptem 200zł także chyba to jasno sugeruje, że skoro nawet na jednorazowy większy wydatek (no bo psa kupujesz tylko raz) jej nie stać to jak ma ją być stać na takie wydatki miesiąc w miesiąc?
nawet się ograniczając to i tak jest spory dodatek do domowego budżetu

jak się ktoś uprze to można i psa trzymać bez kosztów, karmić resztkami, nie szczepić itd - no ale to chyba lepiej z głowy wybić takie pomysły niż zachęcać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 14:48   #7
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: przygarnę pieska yorka

Ja rozumiem, że yorki są supermodne i kul, ale zapewniam, że darmowe psy (z np. schroniska) są równie kochane (właściwie bardziej bo są wdzięczne) więc rozważ to, szczególnie jak nie masz pieniędzy
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 15:02   #8
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
daje jej karmę dla psa normalną... do tego z obiadu dostaje kostki, ryż, marchewkę a czasami ktoś żuci jej jeszcze coś innego i jest ok... wiadomo nie można dać pieskowi zlewek takie jak dostaje inny duży pies...

mogłabyś to rozwinąć? bo wychodzi na to, że duże psy nadają sie do jedzenia resztek i zlewek
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:17   #9
nielubiegrzybow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 497
Dot.: przygarnę pieska yorka

Nie napędzaj bez sensu pseudohodowli. Jeśli nie zależy ci na rasowym yorku, psa w typie yorka za worek karmy możesz przygarnąć ze schroniska, mnóstwo zwierzaków podobnych do rasowych szuka właścicieli. Ale tak samo jak dziewczyny wyżej, zastanowiłabym się na twoim miejscu czy mnie stać. Pies to niemały wydatek, nawet taki zdrowy i bezproblemowy. Karma, akcesoria, szczepienia, fryzjer, to wszystko kosztuuuje.
nielubiegrzybow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:22   #10
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: przygarnę pieska yorka

Popieram dziewczyny poczytaj sobie , albo pooglądaj jak wyglądają suczki z pseudo hodowli to od razu ci przejdzie chęć na zakup psa z takiego miejsca a jak ci nie przejdzie tzn , że psa nie powinnaś mieć. Jeżeli jesteś przygotowana na koszt posiadania psa , to jedź do schroniska , jest wiele , wiele różnych piesków potrzebujących domu, małych ras też.

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
mogłabyś to rozwinąć? bo wychodzi na to, że duże psy nadają sie do jedzenia resztek i zlewek
Też mnie to zaniepokoiło...
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:33   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: przygarnę pieska yorka

a mnie ten tekst o zlewkach dla dużych psów wydał się tak absurdalny, że aż śmieszny. Nie mogę chichotu powstrzymać, przeprasza, ale sobie mojego labradora wyobraziłam chłepczącego ze świńskiego korytka.
Co do głównego wątku to powtórzę co dziewczyny przede mną. Psa należy kupić z LEGALNEJ HODOWLI (wtedy należy się liczyć z konkretną sumą) albo wziąć do adopcji za darmo jakiegoś psa.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 15:53   #12
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: przygarnę pieska yorka

Odrobaczenie psa kosztuje 10zł, szczepienie ok. 60zł, (szczeniaka trzeba zaszczepić 2-3 razy), co miesiąc kropelki na kleszcze (ok. 20zł), do tego koszty leczenia, jeśli na coś zachoruje plus koszty karmy. To już ponad 200zł...
Bez słitaśnego yorka jeszcze nikt nie umarł, jeśli chcesz psa tylko po to, żeby się chwalić, że masz yorka (za 200zł ) to błagam Cię, nie bierz psa

Duży pies je zlewki i jest pewnie uczepiony do budy :[
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:01   #13
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: przygarnę pieska yorka

nie wiem o co chodzi z tymi zlewkami, chciałabym żeby osoba, która to napisała wyjaśniła co miała na myśli.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:22   #14
celnineczka
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 68
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
nie jesteś w stanie dać więcej za pieska niż 200zl a liczysz się z tym jaki jest koszt utrzymania psa?wiesz że psa trzeba zaszczepić(nie tylko na wściekliznę ),odrobaczyć,kupić krople na kleszcze itd itp.Dochodzą koszty sterylizacji/kastracji a to nie są tanie rzeczy
Jeśli kupisz psa bez szczepień to powinnaś dopilnować tego aby piesek szczepienia otrzymał,piesek może zachorować a wtedy koszty leczenia mogą być naprawdę duże.Zastanów się poważnie czy stać Cię na psa.
Dokładnie. Koszt posiadania psa to nie tylko sam jego zakup...
A ja i tak uważam, że lepiej jakiegoś przygarnąć ze schroniska niż akurat dbać o to czy pies jest rasowy czy nie.
celnineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:35   #15
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
mogłabyś to rozwinąć? bo wychodzi na to, że duże psy nadają sie do jedzenia resztek i zlewek
mając na myśli zlewki nie chodziło mi ot to że je ze świńskiego koryta jak to ktoś napisał... tylko takie resztki po obiedzie... logiczne że jak jest duży piesek to można wszystko mu dać do jedzenia... takiemu york'owi nie damy dużej kości czy w ogóle kości... mój york dostaje najwyżej chrząstki nic poza tym ponieważ jak by była za duża kość i ostra to by jej przebiła żołądek... - tak mówił mój weterynarz... a większy pies nie ma problemu ze zjedzeniem kości.... mam też inne pieski na podwórku i one dostawają normalne jedzenie takie jak my ludzie jemy i nic im nie jest... ale jednak yorkowi nie dałabym takiego jedzenia jak my jemy... może też dlatego że on mi się kojarzy z delikatnym psem...

i nie miałam namyśli pisząc to jakiś dziwnych rzeczy tylko chodziło mi o resztki z obiadów... przepraszam źle się wyraziłam


i nie polecam psów rasy Husky - chyba że ja mam felerny przypadek który nie chce w ogóle słuchać...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."

Edytowane przez HoneyIlove
Czas edycji: 2013-06-26 o 16:40
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:45   #16
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: przygarnę pieska yorka

naprawdę sądzisz, że duży "piesek" może jeść resztki z obiadu i gotowane kości bez szkody dla zdrowia? czy sobie po prostu jaja robisz?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:47   #17
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość


wiesz... ja kupiłam pieska yorka 5 lat temu i dałam na za niego 950zł plus musiałam jechać po niego 150km i pomimo tak drogiego kosztu kupiłam pieska bez rodowodu... bo wtedy z rodowodem kosztował coś koło 2 tysi.
950 a 200 to jednak roznica, zwlaszcza ze pojechalas na miejsce i zobaczylas jak stan rzeczy wyglada.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:54   #18
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
naprawdę sądzisz, że duży "piesek" może jeść resztki z obiadu i gotowane kości bez szkody dla zdrowia? czy sobie po prostu jaja robisz?
myślę, że wiele psów takie jedzenie dostaje i jak są do tego przyzwyczajeni to nic im nie jest... u mnie osobiście pieski wszystkie oprócz yorka mają kupowane kości dla psa i dostają do tego karmę suchą... ale powiem ci że osobiście widziałam w rodzinie jak dawali psom jedzenie np zupę jakąś i nic psowi nie było...

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
950 a 200 to jednak roznica, zwlaszcza ze pojechalas na miejsce i zobaczylas jak stan rzeczy wyglada.
w sumie tak kota w worku nie brąłam...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:01   #19
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: przygarnę pieska yorka

psy nie mogą jeść ludzkiego żarcia, jest niezdrowe i rozwala im układ pokarmowy. Nie mogą też jeść gotowanych kości, jeżeli już kości to surowe.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 17:17   #20
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
psy nie mogą jeść ludzkiego żarcia, jest niezdrowe i rozwala im układ pokarmowy. Nie mogą też jeść gotowanych kości, jeżeli już kości to surowe.
masz rację, no ale ludzie są ludźmi i lubią łamać zasady.... i nie przejmują się konsekwencjami....
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:38   #21
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: przygarnę pieska yorka

Na prawdę nie widzicie różnicy pomiędzy wydaniem jednorazowo 1500 zł od wydania 200 zł co miesiąc? -.-
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:39   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: przygarnę pieska yorka

idź do schroniska, tam też są rasowe psy, ludzie je porzucają jak dostaną na prezent a potem uznają że jednak ich nie chcą
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:52   #23
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez klaustynka Pokaż wiadomość
Na prawdę nie widzicie różnicy pomiędzy wydaniem jednorazowo 1500 zł od wydania 200 zł co miesiąc? -.-
tak czytam i też nie wierzę....kurczę ja też bym nie miała jednorazowo żeby tyle wydać na pieska, ale te 200-300 miesięcznie już tak( a nie wyda tyle..wcześniej już były wymienione kwoty szczepień, odrobaczeń itp)...myślę, że autorce raczej o to chodziło niż posiadanie sweet pieska do chwalenia...po czym tak sądzicie? po jednym pytaniu już wiecie co to za osoba i jak będzie pieska traktować?
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:57   #24
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: przygarnę pieska yorka

za 200 zł to można kupić szczeniaka z PSEUDOHODOWLI a to jest nielegalne i niemoralne.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:02   #25
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
mając na myśli zlewki nie chodziło mi ot to że je ze świńskiego koryta jak to ktoś napisał... tylko takie resztki po obiedzie... logiczne że jak jest duży piesek to można wszystko mu dać do jedzenia... takiemu york'owi nie damy dużej kości czy w ogóle kości... mój york dostaje najwyżej chrząstki nic poza tym ponieważ jak by była za duża kość i ostra to by jej przebiła żołądek... - tak mówił mój weterynarz... a większy pies nie ma problemu ze zjedzeniem kości.... mam też inne pieski na podwórku i one dostawają normalne jedzenie takie jak my ludzie jemy i nic im nie jest... ale jednak yorkowi nie dałabym takiego jedzenia jak my jemy... może też dlatego że on mi się kojarzy z delikatnym psem...

i nie miałam namyśli pisząc to jakiś dziwnych rzeczy tylko chodziło mi o resztki z obiadów...


..
o matko...

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
masz rację, no ale ludzie są ludźmi i lubią łamać zasady.... i nie przejmują się konsekwencjami....
tylko wlasnie, Ty tak karmisz swoje pieski
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:09   #26
nielubiegrzybow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 497
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
za 200 zł to można kupić szczeniaka z PSEUDOHODOWLI a to jest nielegalne i niemoralne.
O to to to. Właśnie. Szkoda, że cały czas jest taka niska świadomość tego tematu. Pies z pseudo nie jest rasowy. Jest źle traktowany, żyje w marnych warunkach i pochodzi z nielegalnego rozmnażania. Pies ze schroniska również nie jest rasowy, za to jest darmowy, tudzież za "co łaska" i można mu ofiarować lepszy dom zamiast napychać portfel padalcowi, który żeruje na niekontrolowanym rozmnażaniu zwierząt.
nielubiegrzybow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:26   #27
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
o matko...

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------



tylko wlasnie, Ty tak karmisz swoje pieski
tak, karmię pieski normalnym jedzeniem typu marchewka, ryż, kasza.... tak zalecał dawać weterynarz... a przecież my też to jemy... u mnie np. ryż jest do zupy co drugi dzień i co? mam mu nie dawać ryżu bo ja też jem ryż?? ziemniaków np. nie daję psu bo nie wolno... ale to co kazał dawać weterynarz to daję swoim pieskom...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."

Edytowane przez HoneyIlove
Czas edycji: 2013-06-26 o 18:28
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:42   #28
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: przygarnę pieska yorka

Nie dostaniesz yorka za tyle pieniędzy. Nawet bez rodowodu. Chyba, że chodzi ci o jakiegoś wypasionego pluszowego to już prędzej.

Z resztą śmierdzi mi to infantylnością - byle jak najmniej za wymyślonego (nie wymarzonego) pieska. Ciekawe co zrobisz jak piesek zachoruje i wcale nie mówię tu o tylko poważnej chorobie, ale np wbity kłos w ucho. Baaaardzo kosztowne leczenie Przykładowo.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:56   #29
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: przygarnę pieska yorka

Bez przesady, autorka nie napisała, że nie stać ją na pieska, jak to piszecie i że ma na jego utrzymanie tylko 200 zł. Wyolbrzymiacie i same się nakręcacie. Pewnie liczy się z kosztami jego utrzymania, jak to jest z każdym zwierzątkiem, ale dodatkowo na jego zakup ma odłożoną kwotę. Wg mnie głupotą jest wydanie 1 tys. zł na psa (i to bez rodowodu). Jest mnóstwo ogłoszeń ludzi, którzy chcą oddać szczenięta, wystarczy poszukać. Sama szukałam Yorka dla córy i np. na tablicy.pl znalazłam co najmniej 3 ogłoszenia o oddaniu psiaków-yorków ZA DARMO w mojej okolicy, ale jednak zrezygnowałam, bo jeden pies myśliwski i dwa koty dla naszej trójki wystarczają do szczęścia Fakt, bez rodowodu, ale oddawali za darmo, więc pewnie nikt celowo ich nie płodził, w strasznych warunkach (i o tym tu pisano).
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:08   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przygarnę pieska yorka

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość

wiesz... ja kupiłam pieska yorka 5 lat temu i dałam na za niego 950zł plus musiałam jechać po niego 150km i pomimo tak drogiego kosztu kupiłam pieska bez rodowodu... bo wtedy z rodowodem kosztował coś koło 2 tysi.
A był bez rodowodu bo ?

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
powiem ci że osobiście widziałam w rodzinie jak dawali psom jedzenie np zupę jakąś i nic psowi nie było...


Ty też możesz jeść parówki MOM i papierem toaletowym i też ci nic nie będzie ale za 5-10 lat żółądek, wątroba, jelita ci wysiądą, dlatego "psowi" nic nie było po zjedzeniu zupy bezpośrednio.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.