Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-01, 18:47   #2641
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Macie pomysł na jakiś prosty szampon do włosów?
Mam gume, glukozyd kapyl. jedwab i d-pantenol.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:55   #2642
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Macie pomysł na jakiś prosty szampon do włosów?
Mam gume, glukozyd kapyl. jedwab i d-pantenol.
Sam glukozy to chyba za mało, wg ZSK jest on stosowany jako drugi surfaktant, np. Cocamidopropyl Betaine by sie jeszcze przydała.
Na podstawie tego przepisu http://mazidla.com/index.php?option=...id=74&Itemid=2 można by umerdać coś w tym stylu:
Faza A
woda do 100
Jedwab 2-3%
Pantenol 2-3%
guma 0,5%
Faza B
CCG 15%
CAPB 25%
konserwant wedle zaleceń

ewentualnie jakiś olejek eteryczny 1-2%
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-01 o 19:56
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 22:31   #2643
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Sam glukozy to chyba za mało, wg ZSK jest on stosowany jako drugi surfaktant, np. Cocamidopropyl Betaine by sie jeszcze przydała.
Na podstawie tego przepisu http://mazidla.com/index.php?option=...id=74&Itemid=2 można by umerdać coś w tym stylu:
Faza A
woda do 100
Jedwab 2-3%
Pantenol 2-3%
guma 0,5%
Faza B
CCG 15%
CAPB 25%
konserwant wedle zaleceń

ewentualnie jakiś olejek eteryczny 1-2%
Dzieki, w takim razie trza na zakupy
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 23:35   #2644
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czym naturalnym mozemy zwalczac pryszcze/slady po wypryskach?? slyszalam ze glinka z morza mrtwego, ale cena mnie prawie zabila.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-04 o 22:59
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 13:53   #2645
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Macie jakiś pomysł jak wykorzystać kwas mlekowy na porost włosów (inny niż dodanie do odżywki) ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 11:15   #2646
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jedyne kremy jakie robiłam to najprostsze 1/1/3 z bazą kremową ZSK, więc jestem laik chemiczny i proszę o pomoc. Powyższa baza wychodzi dość drogo jak się chce zrobić krem do ciała, więc czy i jakim kremem ,,sklepowym" można ją zastąpić?i czy utrzymać proporcje 1/1/3? Generalnie nie chce mi się robić mazidał do ciała, ale chciałabym zużyć algi w płynie, które śmierdzą i dostałam jako gratis liposomy antycellulit zsk, więc wystosowałabym sobie smarowidło na celulit jakieś. Mam jakiś dzieciaczkowy gęsty krem schleckera. Ewentualnie może lotion BD?
W zapasach mam też emulgatory: lecytynę, SLP, gumę ksantatową, mocznik. I czy mam się martwić ph?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 11:36   #2647
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jedyne kremy jakie robiłam to najprostsze 1/1/3 z bazą kremową ZSK, więc jestem laik chemiczny i proszę o pomoc. Powyższa baza wychodzi dość drogo jak się chce zrobić krem do ciała, więc czy i jakim kremem ,,sklepowym" można ją zastąpić?i czy utrzymać proporcje 1/1/3? Generalnie nie chce mi się robić mazidał do ciała, ale chciałabym zużyć algi w płynie, które śmierdzą i dostałam jako gratis liposomy antycellulit zsk, więc wystosowałabym sobie smarowidło na celulit jakieś. Mam jakiś dzieciaczkowy gęsty krem schleckera. Ewentualnie może lotion BD?
W zapasach mam też emulgatory: lecytynę, SLP, gumę ksantatową, mocznik. I czy mam się martwić ph?
Baza opiera sie an wodzie, glicerynie i SLP, dalej są już zagęszczacze i stabilizatory wiec podejrzewam że jest ich mało i można je czymś zastapić, możesz dodać np. alkohol cetylowy jako stabilizator emulsji. Uzyj SLP i ew. cetyla w ilości zalecanej, lecytyne tez mozesz dodać (i wtedy mniej cetyla) zeby polepszyć przenikanie składników aktywnych. Guma to zageszczenia, moocznik do nawilżania, ale on ma wysokie pH.
A czy jakimś kupowanym da sie zastąpić? Nie wiem za głupia jestem, ale może gdybyś znalazła jakiś maga prosty: woda+gliceryna+emulgator to by sie nadawał
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-04, 22:58   #2648
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie. Niemile olana przez Was, powracam z kolejnym pytaniem.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?255,wod...wrazliwej-50ml. Sądzę, że ten micel mógłby zmywać jeszcze lepiej makijaż twarzy [taaak, o tuszu też myślę] niż olejek pomarańczowy BU. Ten olejek pom. jest świetny, naprawdę, ale micele są również wychwalane. Nigdy nie próbowałam... Coś ktoś powie na ich temat?



I... ważne! Czy to prawda, że spir. salicylowy naniesiony na pryszcze powoduje blizny? Wiem, ze jest skladnikiem dobrego toniku garniera, ktory to pomagal mi przy sladach powypryskowych.. Przestraszylam sie, tylko sudocremem teraz sie miziam.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-04 o 23:01
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 06:07   #2649
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Witajcie. Niemile olana przez Was, powracam z kolejnym pytaniem.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?255,wod...wrazliwej-50ml. Sądzę, że ten micel mógłby zmywać jeszcze lepiej makijaż twarzy [taaak, o tuszu też myślę] niż olejek pomarańczowy BU. Ten olejek pom. jest świetny, naprawdę, ale micele są również wychwalane. Nigdy nie próbowałam... Coś ktoś powie na ich temat?
Ma ładny skład i 6 komentarzy poniżej Jednak, nikt ci nie powie jaka bedzie dla Ciebie jesli sama nie kupisz i sie nie przekonasz
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 13:20   #2650
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Podpowiedzcie proszę co dodać do olejku myjącego (ala BU) żeby był bardziej oczyszczający?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:30   #2651
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie proszę co dodać do olejku myjącego (ala BU) żeby był bardziej oczyszczający?
W sensie oczyszczający z sebum, antytrądzikowy?
Dokładnie to, co podpowiadają w zsk - kwas salicylowy i olejek eteryczny herbaciany.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 17:32   #2652
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie proszę co dodać do olejku myjącego (ala BU) żeby był bardziej oczyszczający?
Jeśli chodzi Ci o lepsze mycie, to możesz dodać jeszcze betainy koko.... W necie krążą przepisy, np. na wątku "mini kwc kosmetyków samorobionych" czy coś takiego, w jednym z ostatnich postów jest przepis.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 10:19   #2653
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie Dziewczyny.
Moja przygoda z kosmetykami samorobionymi zaczęła się dopiero, dlatego jestem bardzo niedoświadczoną jeszcze biochemiczką W związku z tym chciałam Was prosić o pomoc w wyborze zestawu pielęgnacyjnego dla mojej problemowej skóry. Teraz używam produktów z Biochemii Urody (serum na naczynka, olej z malin, hydrolat z kwiatu pomarańczy i flavo-C, które niestety mnie zapycha), ale ponieważ czas oczekiwania na przesyłkę zniechęca do zakupu, następne produkty chciałabym kupić na ZSK. Chciałabym się do tego dobrze przygotować, żeby zakup był przemyślany
Moja skóra:
- naczynkowa, wrażliwa, kilka przebarwień
- z rozszerzonymi porami, skłonna do zapychania i tworzenia zaskórników, z większymi nieprzyjaciółmi raczej nie mam problemów
- lekko przetłuszczająca się w strefie T, zaskórniki na nosie i brodzie
- cienie pod oczami i wieczna opuchlizna (badania krwi w porządku)

Chciałabym z końcem lata zająć się tymi zaskórnikami i rozszerzonymi porami i likwidacją przebarwień, natomiast nie mam pojęcia przy pomocy których produktów mogłabym to zrobić, mając na uwadze wrażliwą i naczynkową stronę.
Oferta ZSK jest bardzo bogata i w zasadzie każdy z produktów kusi i wydaję się wart przetestowania.
Będę bardzo Wam wdzięczna za jakieś rady i propozycje produktów, które mogłabym wykorzystać do mojej pielęgnacji.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:43   #2654
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To mój pierwszy post więc chciałam się przywitać Mam nadzieje, że zagoszczę na tym forum na dłużej i będę miała okazję zgłębiać tajemnice biochemii

Ale oczywiście jak to początkująca mam pewien problem. Jakiś czas temu kupiłam sobie przeciwtrądzikowy krem na moc z liposomami. Zakupiłam również niezbędne akcesoria ale niestety okazało się, że ze stancji wzięłam wszystko poza mieszadełkiem na baterie. Teraz siedzę w domu rodzinnym i nie wiem czy próbować robić bez niego i liczyć, że wystarczą energiczne ruchy ręką czy czekać aż przy okazji będę mogła zabrać mieszadełko. Próbował ktoś może robić krem tylko przy pomocy bagietki i był zadowolony z efektów?
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:26   #2655
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Próbował ktoś może robić krem tylko przy pomocy bagietki i był zadowolony z efektów?
Nie próbowałam i również jako niedoświadczona biochemiczka (mam tylko 3 kremy na koncie) nie odważyłabym się. Nie wiem czy samym mieszadełkiem wyjdzie Ci kremowa konsystencja Może lepiej poczekaj jak będziesz miała już mieszadełko.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:43   #2656
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak myślicie, czy jest sens mieszania kremów nieekologicznych (czyli typu oriflame) z żelem hialuronowym? Słabo się na tym znam niestety


Wydaje mi się, że konsystencja nie jest najgorsza i całkiem nieźle kremik mi nawilża, lepiej niż samodzielnie.. Co sądzicie?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-07-07 o 15:44
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:49   #2657
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie próbowałam i również jako niedoświadczona biochemiczka (mam tylko 3 kremy na koncie) nie odważyłabym się. Nie wiem czy samym mieszadełkiem wyjdzie Ci kremowa konsystencja Może lepiej poczekaj jak będziesz miała już mieszadełko.

Dziękuje za odpowiedź W takim razie poczekam i jakoś się przemęczę. Ostatnio dostałam strasznego trądziku więc postanowiłam odstawić serum oczyszczające z ZSK, które przestało chyba na mnie działać i spróbować czegoś nowego. Ale jak mam wyrzucić bo coś nie wyjdzie to lepiej nie eksperymentować
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 09:37   #2658
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Uhh już myślałam, że nikt tu nie zagląda
Ponawiam moją prośbę o pomoc w zestawieniu produktów. Jeśli macie jakieś przetestowane już produkty, które możecie polecić do mojej cery - będę niezmiernie wdzięczna.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:33   #2659
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28014795]Uhh już myślałam, że nikt tu nie zagląda
Ponawiam moją prośbę o pomoc w zestawieniu produktów. Jeśli macie jakieś przetestowane już produkty, które możecie polecić do mojej cery - będę niezmiernie wdzięczna.[/QUOTE]
Ja zaglądam ale specjalistką nie jestem. Raczej liczę na rady innych.
Mam tłustą cerę z zaskórnikami. Chwalę sobie bardzo hydrolat oczarowy(to moje kwc), miałam ten krem, ale zupełnie mi nie wyszedł.
Na świecącą buzię o dziwo pomógł mi Krem Anty-aging 50 ml - Retinol roślinny + PHA + HA .
Przykro mi, że nie mogłam Ci pomóc.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 11:27   #2660
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Basiu, dziękuję że odpisałaś. Ja też czaję się na hydrolat oczarowy i napewno go zamówię. Ja nie mam większych problemów ze świeceniem się, bardziej męczące są zaskórniki, rozszerzone pory i naczynka. Marzę o jednolitym kolorycie...
Dziękuję jeszcze raz za Twój wpis i czekam na kolejne, być może zajrzy tu ktoś, kto ma większe doświadczenie w tym temacie i będzie mógł coś poradzić.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:36   #2661
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28017308]Basiu, dziękuję że odpisałaś. Ja też czaję się na hydrolat oczarowy i napewno go zamówię. Ja nie mam większych problemów ze świeceniem się, bardziej męczące są zaskórniki, rozszerzone pory i naczynka. Marzę o jednolitym kolorycie...
Dziękuję jeszcze raz za Twój wpis i czekam na kolejne, być może zajrzy tu ktoś, kto ma większe doświadczenie w tym temacie i będzie mógł coś poradzić.[/QUOTE]

Specjalistką nie jestem ale mam podobną cerę (naczynka, zaskórniki) i u mnie świetnie spisywało się serum SAP z wit. C. Dawało efekt takiej bardzo ładnej świetlistej, odświeżonej, zdrowej skóry. Miałam wrażenie, że uspokaja cerę. Warto się mu przyjrzeć bo wiele osób chwali sobie działanie wit. C.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:03   #2662
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Specjalistką nie jestem ale mam podobną cerę (naczynka, zaskórniki) i u mnie świetnie spisywało się serum SAP z wit. C. Dawało efekt takiej bardzo ładnej świetlistej, odświeżonej, zdrowej skóry. Miałam wrażenie, że uspokaja cerę. Warto się mu przyjrzeć bo wiele osób chwali sobie działanie wit. C.
SAP jest antybakteryjną forma wit. c, wiec na pewno będzie to dla niektórych zaletą
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:05   #2663
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Specjalistką nie jestem ale mam podobną cerę (naczynka, zaskórniki) i u mnie świetnie spisywało się serum SAP z wit. C. Dawało efekt takiej bardzo ładnej świetlistej, odświeżonej, zdrowej skóry. Miałam wrażenie, że uspokaja cerę. Warto się mu przyjrzeć bo wiele osób chwali sobie działanie wit. C.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
SAP jest antybakteryjną forma wit. c, wiec na pewno będzie to dla niektórych zaletą

Byłoby super, bo serum flavo-C z Biochemii mnie zapycha i nie jestem w stanie go używać Najpewniej z powodu wit. E, która była w zestawie. Na pewno będę mieć oko w takim razie na to serum SAP.
Myślałam jeszcze o oleju z orzechów laskowych i chyba jeśli dobrze pamiętam lnianym - że zapobiega powstawaniu zaskórników.
Dziękuję Wam dziewczyny i czekam na kolejne typy.

Edytowane przez 0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Czas edycji: 2011-07-09 o 08:21
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:40   #2664
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28030221]Byłoby super, bo serum flavo-C z Biochemii mnie zapycha i nie jestem w stanie go używać Najpewniej z powodu wit. E, która była w zestawie. Na pewno będę mieć oko w takim razie na to serum SAP.
Myślałam jeszcze o oleju z orzechów włoskich i chyba jeśli dobrze pamiętam lnianym - że zapobiega powstawaniu zaskórników.
Dziękuję Wam dziewczyny i czekam na kolejne typy.[/QUOTE]

Wit. E można z serum z kwasem askorbinowym wywalic, to serum można sprowadzić do bardzo niewielu składników. Tak na marginesie dzisiaj zobaczyłam, że ZSK wprowadziło tez kwas askorbinowy. Chyba kupie SAP i spróbuje oba połaczyc z ciekawości, gdzieś czytałam że łaczenie różnych form wit. C, choć z drugiej strony pH bedzie problemem
Co do olejów to nie wiem czy przeciwdziałają zaskórnikom ale na pewno są doskonałe do cery podatnej na zapychanie, tylko niestety oba nietrwałe przez te dobre kwasy, szczególnie lniany
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:31   #2665
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wit. E można z serum z kwasem askorbinowym wywalic, to serum można sprowadzić do bardzo niewielu składników. Tak na marginesie dzisiaj zobaczyłam, że ZSK wprowadziło tez kwas askorbinowy. Chyba kupie SAP i spróbuje oba połaczyc z ciekawości, gdzieś czytałam że łaczenie różnych form wit. C, choć z drugiej strony pH bedzie problemem
Co do olejów to nie wiem czy przeciwdziałają zaskórnikom ale na pewno są doskonałe do cery podatnej na zapychanie, tylko niestety oba nietrwałe przez te dobre kwasy, szczególnie lniany
Wiem, że można nie dodawać wit.E, ale taka byłam podekscytowana jak je robiłam, że zapomniałam o tym,. Z resztą nie zdawałam sobie sprawy, że moja skóra jest aż tak skłonna do zapychania. Wiedziałąm, że zapychają mnie wszelkie parafiny, ale nie sądziłam, że wit. E też W tym serum z ZSK, które podałyście SAP widzę, że jest jednym ze składników "kompleks witamin" - musiałabym się dowiedzieć czy tam przypadkiem nie ma wit. E?
Ja teraz używam oleju z malin i bardzo mi odpowiada, poza tym ładnie pachnie. Ale jak wchodzę na ZSK, to bym kupiła wszystkie - i śliwkowy i arbuzowy i awokado i orzechowy i i i ...
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:47   #2666
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28034310]Wiem, że można nie dodawać wit.E, ale taka byłam podekscytowana jak je robiłam, że zapomniałam o tym,. Z resztą nie zdawałam sobie sprawy, że moja skóra jest aż tak skłonna do zapychania. [/QUOTE]
Akurat olejowa wit. E dość czesto ludzi zapycha.
Cytat:
Napisane przez mgielka
Wiedziałąm, że zapychają mnie wszelkie parafiny, ale nie sądziłam, że wit. E też W tym serum z ZSK, które podałyście SAP widzę, że jest jednym ze składników "kompleks witamin" - musiałabym się dowiedzieć czy tam przypadkiem nie ma wit. E?
Jest w ilości 1-5%, doadając cały kompleks w stężeniu 1% otrzymujesz malutka ilość 0,01-0,05% wit. E, w dodatku w formie Tocopheryl Acetate a nie Tokoferolu, dlatego nie obawiałbym sie zapychania
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 19:08   #2667
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dobry wieczór

Mam pytanie dotyczące eliksiru wybielającego http://www.zrobsobiekrem.pl/?358,eli...-i-piegi-30-ml.

Za pierwszym razem robiłam z gotowego zestawu, był ok oprócz tego, że strasznie mi się rolował na twarzy po pewnym czasie. Duszą detektywa obdarzona, wyczytałam gdzieś, że może to być wina gumy ksantanowej. Za drugim razem robiłam sama (sama odmierzałam składniki) i dodałam więc mniej tej gumy, licząc na to, że wyeliminuję problem
Niestety okazało się że serum się rozwarstwia... no i jednak jest trochę zbyt płynne...

Niepocieszona więc pytam: czy po tym, jak dodałam konserwantu, mogę jeszcze raz przelać serum do buteleczki, wkręcić trochę gumy i zagęścić? Teraz wakacje więc jakoś przeżyję to wałkowanie na buzi chyba Zachciało mi się eksperymentów :P
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 20:34   #2668
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mgielka321 mam cerę bardzo podobną do Twojej. Jak narazie tylko raz składałam zamówienie na ZSK ale bardzo polecam tonik: hydrolat cytrynowy z dodanym ekstraktem na rozszerzone naczynka. Jeszcze nic nigdy mi tak nie ujednoliciło cery. Do mycia twarzy olejek pachnotka-migdał. Gratis dostałam peeling truskawkowy który też mi się spodobał ale w sumie w peelinigach za bardzo nie widzę różnicy. Został mi jeszcze do wypróbowania korund ale pewnie jutro nadrobie straty
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 09:51   #2669
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Akurat olejowa wit. E dość czesto ludzi zapycha.

Jest w ilości 1-5%, doadając cały kompleks w stężeniu 1% otrzymujesz malutka ilość 0,01-0,05% wit. E, w dodatku w formie Tocopheryl Acetate a nie Tokoferolu, dlatego nie obawiałbym sie zapychania
O kurcze, brzmi strasznie uczenie (a ja miłam tylko 3 z chemii ) ale rozumiem, że nie mam się czego obawiać.

Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
mgielka321 mam cerę bardzo podobną do Twojej. Jak narazie tylko raz składałam zamówienie na ZSK ale bardzo polecam tonik: hydrolat cytrynowy z dodanym ekstraktem na rozszerzone naczynka. Jeszcze nic nigdy mi tak nie ujednoliciło cery. Do mycia twarzy olejek pachnotka-migdał. Gratis dostałam peeling truskawkowy który też mi się spodobał ale w sumie w peelinigach za bardzo nie widzę różnicy. Został mi jeszcze do wypróbowania korund ale pewnie jutro nadrobie straty
Dziękuję za propozycję - skład tego ekstraktu wygląda bardzo atrakcyjnie a cena nie przeraża, a bez hydrolatu już nie wyobrażam sobie poranka ani wieczoru, więc taki połaczenie byłoby super. Tylko Ile tego ekstraktu dodajesz do hydrolatu? I czy do całej butli naraz, czy dojakiejś podręcznej buteleczki?
Pachnotka-migdał również brzmi ciekawie. To czekam na Twoją opinię o korundzie

I bardzo Wam dziękuję dziewczyny za wiadomości
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:00   #2670
Evita_
Raczkowanie
 
Avatar Evita_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

jaki olej poleciłybyście ze względu na ładny zapach? chciałabym sobie zrobić masło do ciała, ale nie wiem, który olej zamówić, a chciałabym żeby miał ładny zapach
Evita_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.