Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-11, 16:59   #2221
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Melduję się, ostatnio pisałam w 2 części wątku jakoś w lipcu 2011 po skończeniu kuracji curacne. O ile jako taki trądzik nie wrócił, to zaskórniki wróciły ze zdwojoną mocą, na policzkach, dekolcie i ramionach a właśnie z nadmiernym rogowaceniem i uporczywymi zaskórnikami walczyłam

Trzech dermatologów zaleciło mi zgadnijcie co - doustne retinoidy przyjmowane w małych dawkach przez kilka lat...
Mam dylemat czy znów wojować z suchą wrażliwą na wszystko skórą i to przez co najmniej 3 lata ,czy męczyć się ze zaskórnikami, których opanowanie wymaga regularnego oczyszczania u kosmetyczki a i tak czasami budzę się z takim wysypem, że aż trudno mi się powstrzymać od wyciskania. Kwasy działają słabo, te robione u kosmetyczki dają efekt na dwa trzy dni a te do stosowania w domu nie działają albo bardzo podrażniają skórę
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 18:01   #2222
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
u mnie tez zaczynaja sie pojawiac dziurki ;/ iwgl cera sie wydaje taka zmeczona...
Zaczęły Ci się robić wgłębienia na miejscu pryszczy?

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
wiesz co u mnie te dołki i wgłębienia to są różnie raz koloru cielistego przeważnie nad ranem a takto potrafia w ciąglu chwili nie wiem gorąca, ciepłęj wody bądz dortykania buzi zrobić się czerwonawe.
Bo podobno jest tak , że jeśli zauważymy dziurke, która jest w kolorze skóry to znaczy, że już dawno tam była. Ja miałam kilka takich przypadków, że nagle dostrzegłam wgłębienia w skórze, mimo że wcześniej ich nie widziałam. Z tym że większość z nich ma kolor skóry, czyli wg tego co mówią na forum izoteku - one musiały być już wcześniej...Co myślisz o takiej teorii?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 18:01   #2223
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selvan Pokaż wiadomość
Melduję się, ostatnio pisałam w 2 części wątku jakoś w lipcu 2011 po skończeniu kuracji curacne. O ile jako taki trądzik nie wrócił, to zaskórniki wróciły ze zdwojoną mocą, na policzkach, dekolcie i ramionach a właśnie z nadmiernym rogowaceniem i uporczywymi zaskórnikami walczyłam

Trzech dermatologów zaleciło mi zgadnijcie co - doustne retinoidy przyjmowane w małych dawkach przez kilka lat...
Mam dylemat czy znów wojować z suchą wrażliwą na wszystko skórą i to przez co najmniej 3 lata ,czy męczyć się ze zaskórnikami, których opanowanie wymaga regularnego oczyszczania u kosmetyczki a i tak czasami budzę się z takim wysypem, że aż trudno mi się powstrzymać od wyciskania. Kwasy działają słabo, te robione u kosmetyczki dają efekt na dwa trzy dni a te do stosowania w domu nie działają albo bardzo podrażniają skórę
Poszukaj przyczyny trądziku przebadaj się dokładnie:laryngolog,endo krynolog,stomatolog,alerg olog,ginekolog itp Może znajdziesz przyczynę i będziesz ją leczyć a nie tylko skutki. Ale skoro zdecydowałas się na ten lek w ostateczności pewno nie zrobiłaś tego w ciemno i szukałas przyczyn wcześniej???
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 20:32   #2224
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Zaczęły Ci się robić wgłębienia na miejscu pryszczy?[COLOR="Silver"]
tzn na policzkach czyli tam gdzie zawsze mialam njwiecej pryszczy..i mam je raczej w kolorze skory
Ale i tak narazie staram sie trzymac dobrego nastawienia, ze wszystko zniknie Narazie nie mam ochoty zamartwiac sie na zapas, jak juz zaczelam ta kuracje to ja skoncze, a potem bede sie przejmowac bliznami czy przebarwieniami..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 21:00   #2225
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Poszukaj przyczyny trądziku przebadaj się dokładnie:laryngolog,endo krynolog,stomatolog,alerg olog,ginekolog itp Może znajdziesz przyczynę i będziesz ją leczyć a nie tylko skutki. Ale skoro zdecydowałas się na ten lek w ostateczności pewno nie zrobiłaś tego w ciemno i szukałas przyczyn wcześniej???
Próbowałam wszystkiego (moja mama jest lekarką, więc wszystkich specjalistów zdążyłam odwiedzić wielokrotnie). Prawdopodobnie podłoże trądziku jest w moim wypadku genetyczne. Nie mogę powiedzieć, jest zdecydowanie lepiej niż przed kuracją izotretynoiną. Teraz po prostu mam grudki widoczne pod kątem i wyczuwane palcami, niektóre są odrobinę czerwone ale nie dochodzi już do stanu zapalnego i nie zmieniają się one w bolesne cysty.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 21:08   #2226
Orsolia
Przyczajenie
 
Avatar Orsolia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ja kilka miesięcy temu byłam u dermatologa już w pełni zdecydowana. Zrobiłam badania. Poszłam na wizytę i usłyszałam, że mój organizm z czymś walczy (prawdopodobnie była to kwestia przeziębienia) i na razie dla bezpieczeństwa leku nie dostanę. Miałam zrobić kolejne badania 2 tygodnie później. Badania zrobiłam i chciałam odwiedzić moją lekarkę, jednak okazało się, że jest na urlopie. Do innych już też nie miałam szansy się zapisać, bo miałam wylecieć z kraju. Teraz szukam pracy poza granicami Polski i wolę nie dorzucać kolejnego wydatku w postaci leku. Ciągle na coś wydaję i już się tego sporo uzbierało. Mam nadzieję, że wkrótce zacznę pracę i rozpocznę kurację.

Nie wiem czy już było, ale co z ciążą? Bo chętnie bym w ciążę może nawet pod koniec przyszłego roku zaszła. Mój lekarz z Polski powiedział mi, że pół roku po odstawieniu leku nie można zachodzić w ciążę, a później to bezproblemowo. Jak myślicie gdybym dostała pracę jeszcze w tym roku i równocześnie zaczęła kurację, to pewnie dopiero w 2015 roku mogłabym spokojnie zajść w ciążę? Czy może lepiej poczekać i zacząć kurację po urodzeniu i wykarmieniu dziecka?

Ps. Wiem, że wątek stary, ale może się ktoś nowy odezwie?
Orsolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 07:51   #2227
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, mam pytanie czy u Was też pojawiają się przebarwienia tam gdzie nie było żadnych zmian? U mnie na policzku w zupełnie czystym miejscu zrobiło się kilka czerwonych plam, nie wiem o co chodzi...Może to od filtra, ale wątpie żeby oprócz zaskórników dowalił mi jeszcze przebarwienia...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 11:25   #2228
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie czy u Was też pojawiają się przebarwienia tam gdzie nie było żadnych zmian? U mnie na policzku w zupełnie czystym miejscu zrobiło się kilka czerwonych plam, nie wiem o co chodzi...Może to od filtra, ale wątpie żeby oprócz zaskórników dowalił mi jeszcze przebarwienia...
ja to zauważyłam u siebie ale dopiero pod koniec kuracji. Na policzku, tak niżej miałam czerwone małe plamki gdzie wcześniej pryszczy nie było. Potem to znikło. Podejrzewam, ze to od suchej, podrażnionej skóry itd
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 11:55   #2229
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny. Jestem ponad miesiąc po kuracji. Buźka idealna poza niewielkimi przebarwieniami. Ok. 5 dni po odstawieniu (Akne) miałam bóle kości, mięśni i ogólnie źle się czułam przez dwa dni, tak samo miałam po tygodniu rozpoczęscia brania leków. Włosy nadal wypadają, nie przetłuszczają się szybko. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Pozdrawiam
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 13:14   #2230
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

potrzebuję pomocy. Na brodzie miałam taką minimalną podskórną krostkę, zaczęła mnie wkurzać i ją rozdrapałam. W efekcie zrobił mi się z tego wielki ropny pryszcz. Smarowałam to już pastą do zębów, maścią cynkową, acnedermem i maścią ichtiolową żeby ta ropa wyszła na wierzch. Ale nic się z tym pryszczem nie dzieje, kompletnie się nie zmniejszył i mam go już od 4 czy 5 dni. Nie chcę wyciskać bo boję się że tylko to pogorszę. Co jeszcze mogłabym z nim zrobić, macie jakieś rady? Całkowicie odzwyczaiłam się od pryszczy a tu takie monstrum mi się pojawiło, tak dużego pryszcza chyba nie miałam z rok. W ogóle moja cera się ostatnio trochę zbuntowała i pojawiło mi się parę krostek ale teraz jest już ok, oprócz tego czegoś na brodzie.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 13:41   #2231
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

allex11 może Maxibiotic? mnie dermatolog kazała smarować te duże bolace z ropą nim
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 14:51   #2232
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
allex11 może Maxibiotic? mnie dermatolog kazała smarować te duże bolace z ropą nim
dzięki, jak nic się dalej nie ruszy to wypróbuję jeżeli macie jeszcze jakieś sposoby na duże ropne pryszcze to piszcie.

Swoją drogą to jest straszne jak moje samopoczucie jest teraz uzależnione od stanu mojej cery. Od razu się teraz gorzej czuję gdy się pogorszyła. Kiedyś pryszcze były dla mnie codziennością i nie robiły na mnie wrażenia a teraz nawet jak się pojawi mała krosta to ja już mam dosyć i najchętniej bym się gdzieś schowała zanim nie zniknie.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 16:17   #2233
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ul eva Pokaż wiadomość
Jestem załamana. Poszłam po tych 6 miesiącach od kuracji do dermatologa z moimi bliznami. Czekałam na jakiś zabieg i nic! Aż się rozkleiłam. Stwierdził, że blizny są wypukłe, czyli nie mają postaci dziur.. więc nic nie należy robić, tylko czekać aż zjaśnieją. Pod światło widzę u siebie duże zapadnięcia, więc nie mam pojęcia o czym on mówi.. Przepisał mi stały zestaw no-scar i jakiś żel złuszczający z Iwostinu. Nie mam pojęcia co robić, jak myślicie, czy mam iść z tym do jakiegoś dobrego salonu kosmetycznego?
Ja również walczę z moją blizną ale już się powoli poddaję. Mam ją na klatce piersiowej więc czuję się z tym źle ale już sama nie wiem czego wypróbować, proszę o rady
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 20:06   #2234
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

selavie: wiesz co ta teora dla mnie nie działa. Ja ewidetnie pamiętam, ze miałam pryszcza tam i teraz zrobiła sie dopiero dziurka tam !!! ogólnie to tam gdzie były kiedyś pryszcze najwiecej to mam tak przeoraną skórę....
tak samo jak dermatolodzy mówią, ze włosy wypadają nie od izo albo owłosienie nadmierne nagle też nie od tego...
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 15:43   #2235
Orsolia
Przyczajenie
 
Avatar Orsolia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Orsolia Pokaż wiadomość
A ja kilka miesięcy temu byłam u dermatologa już w pełni zdecydowana. Zrobiłam badania. Poszłam na wizytę i usłyszałam, że mój organizm z czymś walczy (prawdopodobnie była to kwestia przeziębienia) i na razie dla bezpieczeństwa leku nie dostanę. Miałam zrobić kolejne badania 2 tygodnie później. Badania zrobiłam i chciałam odwiedzić moją lekarkę, jednak okazało się, że jest na urlopie. Do innych już też nie miałam szansy się zapisać, bo miałam wylecieć z kraju. Teraz szukam pracy poza granicami Polski i wolę nie dorzucać kolejnego wydatku w postaci leku. Ciągle na coś wydaję i już się tego sporo uzbierało. Mam nadzieję, że wkrótce zacznę pracę i rozpocznę kurację.

Nie wiem czy już było, ale co z ciążą? Bo chętnie bym w ciążę może nawet pod koniec przyszłego roku zaszła. Mój lekarz z Polski powiedział mi, że pół roku po odstawieniu leku nie można zachodzić w ciążę, a później to bezproblemowo. Jak myślicie gdybym dostała pracę jeszcze w tym roku i równocześnie zaczęła kurację, to pewnie dopiero w 2015 roku mogłabym spokojnie zajść w ciążę? Czy może lepiej poczekać i zacząć kurację po urodzeniu i wykarmieniu dziecka?

Ps. Wiem, że wątek stary, ale może się ktoś nowy odezwie?

jak myślicie dziewczynki? ciąża czy retinoidy??
Orsolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:08   #2236
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Orsolia Pokaż wiadomość
jak myślicie dziewczynki? ciąża czy retinoidy??
Wiem, ze byla tu juz jakas dziewczyna, chyba z pierwszego watku jeszcze i ona chyba po roku od zakonczenia kuracji zaszla w ciaze i urodzila zdrowe dziecko Ale nie pamietam juz dokladnie..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 21:08   #2237
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A jak to jest z alkoholem przy braniu Aknenorminu? Jeżeli wypiłam nawet nie połowę piwa to mogę spokojnie parę godzin później wziąć tabletki? Bo w ulotce nie ma nic wspomniane o tym, jak i również dermatolog nic mi nie mówił, że nie mogę pić alkoholu.
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 08:57   #2238
Orsolia
Przyczajenie
 
Avatar Orsolia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Wiem, ze byla tu juz jakas dziewczyna, chyba z pierwszego watku jeszcze i ona chyba po roku od zakonczenia kuracji zaszla w ciaze i urodzila zdrowe dziecko Ale nie pamietam juz dokladnie..
Dziękuję za podpowiedź ursuliana Poszukam w takim razie w pierwszym wątku. Hmmm... Tak sobie teraz myślę, że zanim znajdę pracę może minąć kilka miesięcy. Później może być nawet rok brania tabletek i na wszelki wypadek pewnie z rok bym odczekała od skończenia ich brania... Chyba najpierw zrobię sobie dzidziusia, bo czas gna jak szalony

Ps. Jaki piękny nick - jakbyś była moją siostrzyczką - zdrówko
Orsolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 18:57   #2239
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, Aknenormin biorę już ponad pół roku (pierwsza tabletka - 01.02.2013). Przez ten okres jeszcze się nie zdarzyło, by moja skóra wyglądała pięknie
Pozbyłam się pryszczy, za to nabawiłam się czerwonych kropek, mini krostek.
Myślałam, że to może uczulenie na podkład, tusz do rzęs itp. Odstawiłam wszystko, stosuję tylko żel do mycia Pharmaceris dla cery wrażliwej i alergicznej oraz krem Physiogel dla skóry bardzo suchej, wrażliwej, alergicznej...

Dołączam zdjęcia - powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was miała coś takiego i jak mam walczyć z tymi niedoskonałościami?
Mam te kropeczki na całej twarzy, głównie przy oczach, nosie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-08-14 19.27.55.jpg (107,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-08-14 19.28.30.jpg (127,4 KB, 50 załadowań)
package jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 20:10   #2240
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wyglada na to ze to od izo... moze warto zmniejszyc dawke i patrzyc czy sie zmniejsza tez to???? ja tak manipulowalam z dawka jak mialam bomble na ustach i jak po powiekszeniu ....
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 22:14   #2241
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez package Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Aknenormin biorę już ponad pół roku (pierwsza tabletka - 01.02.2013). Przez ten okres jeszcze się nie zdarzyło, by moja skóra wyglądała pięknie
Pozbyłam się pryszczy, za to nabawiłam się czerwonych kropek, mini krostek.
Myślałam, że to może uczulenie na podkład, tusz do rzęs itp. Odstawiłam wszystko, stosuję tylko żel do mycia Pharmaceris dla cery wrażliwej i alergicznej oraz krem Physiogel dla skóry bardzo suchej, wrażliwej, alergicznej...

Dołączam zdjęcia - powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was miała coś takiego i jak mam walczyć z tymi niedoskonałościami?
Mam te kropeczki na całej twarzy, głównie przy oczach, nosie...
nieciekawie to wygląda pokazywałaś to swojej dermie?

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2013-08-14 o 22:31
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 05:54   #2242
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Już ok. miesiąc temu pisałam tu o tych kropkach, derma powiedziała, że to pewnie podrażnienie (choć nawet jakoś szczególnie nie spojrzała na te zmiany..), przepisała mi maść Cortineff i nawet pomogło, ale taką maść można stosować max 2 tygodnie, nie dłużej.
A gdy tylko się zdarzyło, że nie posmarowałam się tą maścią to znów mi się to pojawiało... Następną wizytę mam dopiero 5 września, to może teraz się przyjrzy i mam nadzieję uda się coś z tym zrobić...
Bo nie ukrywam, że po pół roku kuracji liczyłam na piękną cerę...
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 14:43   #2243
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez package Pokaż wiadomość
Już ok. miesiąc temu pisałam tu o tych kropkach, derma powiedziała, że to pewnie podrażnienie (choć nawet jakoś szczególnie nie spojrzała na te zmiany..), przepisała mi maść Cortineff i nawet pomogło, ale taką maść można stosować max 2 tygodnie, nie dłużej.
A gdy tylko się zdarzyło, że nie posmarowałam się tą maścią to znów mi się to pojawiało... Następną wizytę mam dopiero 5 września, to może teraz się przyjrzy i mam nadzieję uda się coś z tym zrobić...
Bo nie ukrywam, że po pół roku kuracji liczyłam na piękną cerę...
może spróbuj opisać swój problem na stronie izotek.pl?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 15:15   #2244
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Orsolia Pokaż wiadomość

Ps. Jaki piękny nick - jakbyś była moją siostrzyczką - zdrówko

haha nawet nie sie kaplam

A ja ostatnio po umyciu wlosow zauwazylam, ze strasznie zaczely mi wypadac
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 15:50   #2245
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Package, a w którym miesiącu to się zaczęło pojawiać? Stopniowo czy wysypami? Podwyższałas w trakcie dawkę?

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Ja jestem po pierwszym miesiącu, mam już włoski na twarzy o których pisała Palinka - ciekawe czy tak już zostanie? Plus przebarwienia nawet po najmniejszych zmianach nie goją się i nie bledną odkąd zaczęłam kurację. Czy one w końcu zaczną zniknać czy będę w ciapki aż do odstawienia?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 16:55   #2246
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dawki nie zwiększałam, biorę 2x20 dziennie.
Pojawiło się to ponad miesiąc temu, byłam u dermatolog, zaleciła maść, która pomogła, ale tylko na chwilę, bo po jej skończeniu znów mnie wysypało... Czy może to być od słońca, jak myślicie? Jakaś nadwrażliwość czy coś... albo potówki?
Gdy wychodzę na dwór, to stosuję filtr 50 z biodermy lub la roche posay. Ale muszę przyznać, że nie stosuję ich codziennie.
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:12   #2247
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a moja broda wygląda masakrycznie w dalszym ciągu pryszcz za pryszczem reszta twarzy jest nawet ok, mogłabym wyjec bez makijażu, ale broda
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 20:32   #2248
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Package, a w którym miesiącu to się zaczęło pojawiać? Stopniowo czy wysypami? Podwyższałas w trakcie dawkę?

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Ja jestem po pierwszym miesiącu, mam już włoski na twarzy o których pisała Palinka - ciekawe czy tak już zostanie? Plus przebarwienia nawet po najmniejszych zmianach nie goją się i nie bledną odkąd zaczęłam kurację. Czy one w końcu zaczną zniknać czy będę w ciapki aż do odstawienia?

a jakie te włoski??? i jak to wygląda??? w jakich miejscach itp itd??? ja mam dola mega z tego powodu
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 21:22   #2249
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mam na policzach w okolicach nosa i brody...dziś mój chłopak powiedział mi , że mam wąsy ;p Także sama rozumiesz...

Package, dla mnie to wygląda na jakiś skutek uboczny, nie jak wysyp po Izoteku. Może jakaś reakcja alergiczna na kosmetyk? Ja często mam drobne zaskórniki po kosmetykach-zapychaczach. Mówisz, że po maści zupełnie zniknęły i powróciły gdy przestałaś używać? Nie widziałam żeby ktoś miał takie zmiany od Izoteku, więc chyba coś jeszcze musiało się złożyć na to. Ale najlepiej jak przyciśniesz dermatologa, jeśli Cie oleje to polecam zmienić, szkoda nerwów- jeśli jesteś z Warszawy lub Łodzi to polecam dr Pawlikowskiego.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 09:19   #2250
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, co Wam pomaga na ropne krostki? Zrobiła mi się na środku policzka, na miejscu gdzie wcześniej była taka sucha 'kropka' po zaleczonym pryszczu - faaajnie. Smaruje papką jadwigi, i maścią kalias, ale ona nie chce zniknąć. Dziwne, ropne krostki zawsze były najłatwiejsze do usunięcia.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.