Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 12:46   #3931
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

favianna
Miszczem to i może jestem, ale żeby zaraz Mistrzem.
Tak się jakoś złożyło, że akurat w miesiącach letnich wykończyłam to, co mi ciążyło od dłuższego czasu. Upały przyczyniły się do zwiększenia ilości zużytych żeli, mydeł, toników, myjadeł do twarzy, itp; wyjazdy- do pozbycia się miniaturek, próbeczek, a dłuższe dni pozwoliły na częstsze seanse "Spa".
Jestem przekonana, że zużywamy kosmetyki w podobnym tempie.

...
Poza tym ostatnio ciągnie mnie do minimalizmu- wyrażonego nie tylko poprzez zmniejszoną ilość produktów w kosmetyczce, ale także poprzez pomniejszenie częstotliwości, czy też ilości ich używania/ nakładania. Tak, tak, dziwne, ale prawdziwe.
Ponadto ciągnie mnie do kosmetyki naturalnej, lub chociaż w "pół-naturalnej". No i oczywiście chcę postawić na jakość, ale przy dobrej korelacji z ceną. Ogólnie biorąc, chcę świadomie kupować.

Na wątek o kosmetykach naturalnych nawet nie wchodzę. Poczekam, aż zejdę z "zapasów". Siła!

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Ja również nie daję rady zużyć kremu w ciągu miesiąca, zużycia są z dłuższego czasu, a w sierpniu wydały swoje ostatnie tchnienie.

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2014-09-02 o 12:44
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 12:56   #3932
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
ja też nie zużyje kremu do twarzy w miesiąc, nawet gdy smaruje nim dodatkowo szyję lub dekolt, ja użyje trochę za dużo, to się zroluje pewnie.
Ja miesięcznie zużywam 2: na dzień i na noc. Tym razem pójdzie tylko ten na dzień bo na noc używam olejów a one są wydajniejsze.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 13:02   #3933
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
favianna
Poza tym ostatnio ciągnie mnie do minimalizmu- wyrażonego nie tylko poprzez zmniejszoną ilość produktów w kosmetyczce, ale także poprzez pomniejszenie częstotliwości, czy też ilości ich używania/ nakładania. Tak, tak, dziwne, ale prawdziwe.
Ponadto ciągnie mnie do kosmetyki naturalnej, lub chociaż w "pół-naturalnej". No i oczywiście chcę postawić na jakość, ale przy dobrej korelacji z ceną. Ogólnie biorąc, chcę świadomie kupować.

Na wątek o kosmetykach naturalnych nawet nie wchodzę. Poczekam, aż zejdę z "zapasów". Siła!

Ja również nie daję rady zużyć kremu w ciągu miesiąca, zużycia są z dłuższego czasu, a w sierpniu wydały swoje ostatnie tchnienie.
AnulaQa widze, ze podobnie mamy, z tym ze ja "wdeplam" w czytanie watku o pielegnacji naturalnej Za to juz minimalistycznie odchudzilam szafe i jakos tam panuje nad iloscia ciuchow czy butow. Najgorsze jak sa sezonowe wyprzedaze, ale juz sie przekonalam, ze wole kupic cos co na prawde mi sie podoba bardzo za normalna cene, niz cos co jest niby okazja, a nie podoba mi sie tak w 100%. bo jak mi cos nie pasuje, to wiem ze bede szukac i kupowac dalej. Na tej zasadzie od miesiaca szukam czarnego kardigana i nie moge znalezc, ale wiem ze jak znajde to przynajmniej bede zadowolona

Co do zuzyc, to zuzywam miesiecznie 1 szampon, 1/2 odzywki do wlosow, niecaly duzy lakier do wlosow, wiecej niz jeden zel (ale teraz przestawilam sie na mydla, wiec nie wiem jeszcze jak to bedzie wygladac), 1 paste do zebow, 1 antyperspirant, troche plynu micelarnego i troche kremu, 1/2 oliwki, troche jakiegos balsamu w kostce. Toniki sobie juz darowalam. Na podklad mineralny potrzebowalam kiedys okolo 3-4 miesiecy codziennego uzywania, na krem bb widze ze wystarcza 2 miesiace chyba. Filtr do twarzy to jakies pol roku.

Chyba zrobie sobie liste ile czasu potrzebuje na zuzycie w poszczegolnej kategorii i wpisze orientacyjna date kiedy moge cos z tej kategorii kupic ;P

A zuzycie kremu do twarzy to dla mnie zmora
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 13:51   #3934
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4796597 9]po inspiracjach
http://www.biedronka.pl/pl/press,id,...we-nr-36B-2014

tylko proszę nie posądzać mnie o kusicielstwo [/QUOTE]

Dzięki Mnie w sumie nic nie kusi. Może kopsnę się tylko po szampon Farmony, ale nie wiem, czy mi się będzie chciało Na ten micel Garniera się czaję, ale mam teraz dużą Biodermę w użyciu + 2 micele w zapasie, więc jeszcze nie ten moment.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Nalezy mi sie. Pocieszam sie ze wiekszosc to pielegnacja, a to za moment zniknie (kazdy sie pewnie tak tu pociesza).
To zależy Jeśli ktoś kupuje np. 5-ty balsam, a praktycznie nie używa, to raczej ciężko się w ten sposób pocieszać.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:48   #3935
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Weszłam dziś do natury po udanej wizycie u dentysty,na której okazało się, że mam wszystkie zęby zdrowe i skusiłam się na cień szary My secret za 2,99, podkład My secret perfect matt przeceniony na 5,99 i z promocji - 40% cień bell Hypoallergenic w pięknym wrzosowym kolorze nr 50 oraz lakier Essence effect 01 pixie dust. Odłożyłam za to przecenioną szminkę Catrice, bo uznałam, ze mam duużo smarowideł do ust, choć była świetna przyznam.
luskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:55   #3936
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
Podrzucisz link?



Który?



Faktycznie


Zużyłam samoopalacz i krem do twarzy.
all matt plus. idealnie kryje.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja miesięcznie zużywam 2: na dzień i na noc. Tym razem pójdzie tylko ten na dzień bo na noc używam olejów a one są wydajniejsze.
ty wszystkich smarowideł dużo zużywasz ;p
Cytat:
Napisane przez luskap Pokaż wiadomość
Weszłam dziś do natury po udanej wizycie u dentysty,na której okazało się, że mam wszystkie zęby zdrowe i skusiłam się na cień szary My secret za 2,99, podkład My secret perfect matt przeceniony na 5,99 i z promocji - 40% cień bell Hypoallergenic w pięknym wrzosowym kolorze nr 50 oraz lakier Essence effect 01 pixie dust. Odłożyłam za to przecenioną szminkę Catrice, bo uznałam, ze mam duużo smarowideł do ust, choć była świetna przyznam.
ciekawe czy mnie cos w naturze skusi jutro

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 23:09   #3937
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Przyznam się szczerze, że polubiłam oliwki/ olejki do ciała. Latem całkowicie je odstawiłam, a teraz trudno mi się bez nich obyć. Prysznic jest przyjemny, pielęgnacja po -szybka i skuteczna. Tylko ręcznik wymaga częstego prania.
Aż ciężko wracać mi do balsamów. Ech, znowu to masowanie/ wcieranie/ wklepywanie i czekanie... aż wszystko się ładnie wsiąknie. No ale przecież sama chciałam, zapasów nikt nie wyczarował.

Tak sobie myślę, że ciężko odwykować się od zakupów kosmetycznych, jeśli ciągle się o nich mówi. Może łatwiej byłoby się Nam uporać z tym problemem na forum... szachistów?

Kupiłam:
- 2 żele Isany- bo limitki, poza tym Rossmana mam nie po drodze, przyda się
- 2 mydła Nivea- bo lubię, nowe zapachy

Buziaki

Od końca- co to za limitki Isany i co to za nowe mydła Nivea, hmmm?
Milion zużyć moja droga, powinszowac u mnie póki co juz 4 zużycia we wrześniu, ale Ciebie to w zyciu nie dogonię.

Co do oliwek/olejków/balsamów to dla mnie tutaj jedynym rozwiązaniem sa balsamy pod prysznic Nivea. Zwykłych balsamów nie używam w ogole (wróć- mam jeden chyba od roku? Moze sie juz nawet przeterminowal?), oliwek pod prysznicem tylko zima, a te podprysznicowe Nivea to super wynalazek. Mogliby tylko rzucić jakies bardziej świeże, owocowe zapachy, ale myśle, ze wkrótce to
nadrobią.

Proponuje sie odwykowac na forum dla hodowców rzepaku uprawnego, myśle, ze moze to byc porywająca lektura a póki co informuje o:
- promocji -30% w Hebe na wybrane marki
- konkursie w Biedronce, gdzie za zakupy powyżej 50zl otrzymuje sie zdrapkę, chyba jest 100 samochodów do wygrania. Tak wiec jak sie rzucicie na kosmetyki z gazetki w Biedzie, to moze sie okazać, ze wyjedziecie nowa fura


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

Edit- obstawiam, ze nowe mydła to te o zapachu jagód i kopru włoskiego. Wiwat koper włoski, chyba najbardziej wiatropedne ziolo swiata


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 05:40   #3938
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Od końca- co to za limitki Isany i co to za nowe mydła Nivea, hmmm?
Milion zużyć moja droga, powinszowac u mnie póki co juz 4 zużycia we wrześniu, ale Ciebie to w zyciu nie dogonię.

Co do oliwek/olejków/balsamów to dla mnie tutaj jedynym rozwiązaniem sa balsamy pod prysznic Nivea. Zwykłych balsamów nie używam w ogole (wróć- mam jeden chyba od roku? Moze sie juz nawet przeterminowal?), oliwek pod prysznicem tylko zima, a te podprysznicowe Nivea to super wynalazek. Mogliby tylko rzucić jakies bardziej świeże, owocowe zapachy, ale myśle, ze wkrótce to
nadrobią.

Proponuje sie odwykowac na forum dla hodowców rzepaku uprawnego, myśle, ze moze to byc porywająca lektura a póki co informuje o:
- promocji -30% w Hebe na wybrane marki
- konkursie w Biedronce, gdzie za zakupy powyżej 50zl otrzymuje sie zdrapkę, chyba jest 100 samochodów do wygrania. Tak wiec jak sie rzucicie na kosmetyki z gazetki w Biedzie, to moze sie okazać, ze wyjedziecie nowa fura


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

Edit- obstawiam, ze nowe mydła to te o zapachu jagód i kopru włoskiego. Wiwat koper włoski, chyba najbardziej wiatropedne ziolo swiata


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie jestem w stanie zrobić zakupów w biedro na 50zł a nawet jak to nie dam rady tego doniesć do domu.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 05:43   #3939
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez luskap Pokaż wiadomość
Weszłam dziś do natury po udanej wizycie u dentysty,na której okazało się, że mam wszystkie zęby zdrowe i skusiłam się na cień szary My secret za 2,99, podkład My secret perfect matt przeceniony na 5,99 i z promocji - 40% cień bell Hypoallergenic w pięknym wrzosowym kolorze nr 50 oraz lakier Essence effect 01 pixie dust. Odłożyłam za to przecenioną szminkę Catrice, bo uznałam, ze mam duużo smarowideł do ust, choć była świetna przyznam.
Fajny jest ten podkład tylko koszmarnie jaśnieje przy nakładaniu. Mam nr 2 i 3 i już rozcierając na rece widac, jak stają się wrecz białe.

Ale n twarzy po chwili lekko się dopasowują, zostają dalej jasniesze niz wycisnite z tubki, więc bez brązera się nie obejdę.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 07:28   #3940
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Miałam dwa podkłady z my secret i oba tragiczne były. Z jednego woda mi leciała a potem coś czego na twarzy rozsmarowć bym nie mogła i drugi jak dla murzynki.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 07:43   #3941
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

wy też kusicie naturą?
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 07:56   #3942
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
ty wszystkich smarowideł dużo zużywasz ;p
Nie wszystkich.
Próbkę kremu 2 ml mam na jedno użycie na twarz i szyję więc nic dziwnego że zużywam krem w miesiąc.

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że ciężko odwykować się od zakupów kosmetycznych, jeśli ciągle się o nich mówi. Może łatwiej byłoby się Nam uporać z tym problemem na forum... szachistów?
Na forum szachistów bym chyba kupowała z nudów.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:05   #3943
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4797920 8]wy też kusicie naturą?[/QUOTE]
no co Ty;p
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Nie wszystkich.
Próbkę kremu 2 ml mam na jedno użycie na twarz i szyję więc nic dziwnego że zużywam krem w miesiąc.



Na forum szachistów bym chyba kupowała z nudów.
to świadczy o tym, żeś systematyczna

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:06   #3944
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Miałam dwa podkłady z my secret i oba tragiczne były. Z jednego woda mi leciała a potem coś czego na twarzy rozsmarowć bym nie mogła i drugi jak dla murzynki.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Trzeba je zmieszać przed wyciśnięciem, to fakt, ale podoba mi się ich musowa konsystencja. Jak już się uleży na twarzy, to ładnie się prezentują, skóra nie wyglada na zmęczoną ani sztucznie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:11   #3945
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4797920 8]wy też kusicie naturą?[/QUOTE]
mnie tam nie kusi, bo w mieście będę dopiero w połowie miesiąca, więc wszystkie promocje się pokończą chociaż jeśli chodzi o kolorówkę to jestem w gruncie rzeczy zaspokojona.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:39   #3946
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Ze mnie to leniwy nalogowiec, jak juz przechodze kolo drogerii to wejde(tzn wchodzilam, teraz unikam), ale zeby jechac specjalnie(nawet jak sa fajne promocje) to mi sie nie chce

A teraz mam w glowie swoja liste zachcianek i bede sie jej trzymac, tzn jak zuzyje 3 produkty z kategorii x to kupie jeden z listy, itd itd.
Wyciagnelam z zapasow krem z alverde (matujacy na dzien z perla) czemu ich wszystkie kremy pachna tak podobnie? :/ Ogolnie to mi dm juz mocno zbrzydl. Cos tam moze kupie(wciaz kocham ich morelowe mydlo czy olejek alverde z arnika), ale juz na pewno nie w takiej ilosci jak kiedys
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2014-09-03 o 09:45
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 10:01   #3947
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Wyciagnelam z zapasow krem z alverde (matujacy na dzien z perla) czemu ich wszystkie kremy pachna tak podobnie? :/ Ogolnie to mi dm juz mocno zbrzydl.
Ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o Alterrę, dla mnie wszystkie te produkty pachną tak samo
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 11:56   #3948
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Od końca- co to za limitki Isany i co to za nowe mydła Nivea, hmmm?
Milion zużyć moja droga, powinszowac u mnie póki co juz 4 zużycia we wrześniu, ale Ciebie to w zyciu nie dogonię.
(...)
Proponuje sie odwykowac na forum dla hodowców rzepaku uprawnego, myśle, ze moze to byc porywająca lektura a póki co informuje o:
- promocji -30% w Hebe na wybrane marki
- konkursie w Biedronce, gdzie za zakupy powyżej 50zl otrzymuje sie zdrapkę, chyba jest 100 samochodów do wygrania. Tak wiec jak sie rzucicie na kosmetyki z gazetki w Biedzie, to moze sie okazać, ze wyjedziecie nowa fura


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

Edit- obstawiam, ze nowe mydła to te o zapachu jagód i kopru włoskiego. Wiwat koper włoski, chyba najbardziej wiatropedne ziolo swiata


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję, starałam się być po prostu regularna. I tak jakoś wyszło, że zapasy drastycznie maleją.
Przyznam, że przez blisko półtoraroczne zauroczenie YR, tak rzadko kupowałam jakiekolwiek inne żele spoza asortymentu, że dla mnie większość dostępnych myjadeł na rynku to novum. Co się zaś tyczy samej Isany, nie bardzo orientuję się w ich nowościach- jedynie napis , Limitiere edition kazał mi myśleć o tym, że to chyba produkty sezonowe. W zasadzie do koszyka wleciało z 5 żeli, ale potem zdecydowałam się odłożyć 3 z nich grzecznie na półeczkę. Ale do rzeczy. Kupiłam Pomarańczę z Grejpfrutem oraz Melon z Gruszką (bodajże z drobinkami olejku).
Co się zaś tyczy mydeł Nivea, to tych zapachów jeszcze nie miałam, i wcześniej mi się w oczy nie rzuciły, więc przypuszczam, że to też coś nowego : truskawka i mleko, passion fruit i proteiny mleka.

Ale mnie rozbawiłaś... a do tej pory myślałam, że to moje dowcipy są najśmieszniejsze.


Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Nie wszystkich.
Próbkę kremu 2 ml mam na jedno użycie na twarz i szyję więc nic dziwnego że zużywam krem w miesiąc.
Na forum szachistów bym chyba kupowała z nudów.
Kochana, nikt Ci nie zabroni. Nakładaj jak lubisz i wedle potrzeb.
Mnie 50ml słoiczek wystarcza na ok 2 m-ce. Czasami na krócej, a czasami na dłużej. Nie bez znaczenia jest konsystencja i wydajność kremu, moja regularność w jego nakładaniu, potrzeby skóry, właściwości , i to czy aplikuję go tylko na twarz czy też i na szyję, dekolt. Przyznam, że lepszy krem nakładam tylko na twarz (wiadomo walczę o każdy ml) a ten nieco gorszy/ tańszy na szyję i dekolt. Czasami to ten sam produkt, a czasami dwa różne. Całkiem niedawno doceniłam fakt pielęgnacji szyi i dekoltu, myślę, że powinnysmy pamiętać o nawilżaniu tej strefy ciała. To bardzo ważne.

Szachy są bardzo ciekawe, zwłaszcza kiedy się wygrywa. Ale porażka boli jak cholera, dlatego rzadko grywam.

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o Alterrę, dla mnie wszystkie te produkty pachną tak samo
Ja nie przepadam za tymi zapachami. Przypominają mi musującą oranżadę w proszku. Każdy jeden- kolejny.
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 12:07   #3949
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Zużyłam krem do rak Melisa Uroda. Całkiem fajny był
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 12:44   #3950
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Ja 50 ml kremu zużywam w pół roku.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 13:21   #3951
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie zrobić zakupów w biedro na 50zł a nawet jak to nie dam rady tego doniesć do domu.
mi się kiedyś udało, imprezę robiłam i musiałam nakupować jedzenia na 20 osób w 3 osoby targaliśmy zakupy do domu


SIERPIEŃ:

przybyło: 3
ubyło: 8

przybyło:
Fa, Natural & Pure, dezodorant roll-on, White Grape, 50 ml
Garnier Naturalna Pielęgnacja , Odżywka do włosów normalnych Mango i kwiat tiare
LOreal, Studio Line, Indestructible, Lakier utrwalający

wydane:
8,99 + 6,8 + 7 piel + 4,99 + 2,99

99 + 49 sprzedane perfumy
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZUŻYCIA:
* The Body Shop, Moroccan Rose Bath & Massage Oil (Olejek do kąpieli i masażu z marokańską różą) 60ml
* Lirene Dermoprogram, Żel pod prysznic Soczyste winogrona
* Rossmann, Isana, Creme Dusche Milchprotein (Kremowy żel pod prysznic `Proteiny mleka`)
* Yves Rocher, Monoi de Tahiti, Tropical Lagoon Shower Gel (Szampon - żel pod prysznic) 150ml
* Chocolate Masque
* Rossmann, Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych Granat i aloes)
* Ziaja, Sopot Sun, Emulsja do opalania wodoodporna
* PharmaCF, Venus, Żel do higieny intymnej regenerujący i przeciwzapalny Kora dębu


u mnie sierpień dobry, wydatków mało (mogłam nie kupować tej odżywki Garniera, ale w sumie i tak zaraz ją zużyję, więc to nie jakiś wielki grzech, zresztą - droga nie była). Sprzedałam 2 nowe flaszki perfum z YR które kiedyś tam dostałam gratis do zamówień, zarobiłam 150zł. Wogóle dużo rzeczy powystawiałam na allegro, bo mi się pies pochorował i już wydałam na niego 1000zł a jeszcze trochę przede mną więc staram się maxymalnie ograniczać wydatki i kołować kasę skąd tylko się da Jakby któraś z Was chciała zerknąć to podaję link: http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=2894035
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 14:55   #3952
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

w końcu mam neta


Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o Alterrę, dla mnie wszystkie te produkty pachną tak samo
ja się tą "cudowną"maską tak zraziłam, że teraz omijam kosmetyki tej marki.
Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
mi się kiedyś udało, imprezę robiłam i musiałam nakupować jedzenia na 20 osób w 3 osoby targaliśmy zakupy do domu


SIERPIEŃ:

przybyło: 3
ubyło: 8

l]
ekstra bilans


próbowałam dzisiaj wydać w biedronce 50 zł

ale nawet do 30 nie dobiłam
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 21:28   #3953
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Ja mam podobne odczucia jeśli chodzi o Alterrę, dla mnie wszystkie te produkty pachną tak samo
Mam podobnie
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 21:43   #3954
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Zużycia chodzą parami:
- szampon Joanna Naturia z pokrzywą i zieloną herbatą
- balsam do ciała Vaseline Aloe Soothe

kupiłam ten sam szampon co wyżej (3,49)
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 22:09   #3955
hladomorna2
Przyczajenie
 
Avatar hladomorna2
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Co do zuzyc, to zuzywam miesiecznie 1 antyperspirant
Czy to antyperspirant w sprayu czy w kulce? Bo ja w kulce nie mogę zużyć, natomiast w sprayu całkiem szybko schodzi. I niestety w mam troche zapasów w kulce
hladomorna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:01   #3956
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Pierwsze zuzycie- zel pod prysznic os - malinowo-waniliowy- kiedys mocno lubiany, teraz mi zbrzydl. A niestety nastepny czeka w kolejce.

W pierwszej polowie miesiaca nie kupuje nic z pielegnacji. A potem-zobaczymy, najpierw musze cos pozuzywac i pomyslec czy cos w ogole moge kupic oprocz micela(tu zapasow brak)
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:56   #3957
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Mój bilans sierpniowy wygląda następująco:


Sierpień

Wyszło: 25

1. ZSK, korund
2. Sephora, poczwórne cienie do powiek
3. Oriflame, Oriflame, paleta cieni Jazz Fusion
4. Oriflame, Cocktails & the City Flirty Bella, Żel pod prysznic 200 ml
5. ZSK, Ekstrakt Przeciwtrądzikowy 15 ml
6. Fitomed, Glinka żółta ~42g
7. BU, Serum Lemon 35 ml
8. Bandi, Body Care, Opalizujący bronzer 200 ml
9. Rossmann, Rival de Loop, Hydro, Nawilżający krem - żel pod oczy 15 ml
10. Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych 200 ml
11. Etja, olejek eteryczny z drzewa herbacianego 10 ml
12. Yves Rocher, So Elixir Purple 5 ml
13. Yves Rocher, Iris Noir 5 ml
13. Yves Rocher, Vanille Noir 5 ml
14. Oriflame, korektor do twarzy z olejkiem herbacianym
15. Garnier Fructis, Goodbye Damage 100 ml
16. Fitomed, żel do mycia twarzy 200 ml
17. Aknicare, Podkład w kompakcie z filtrem
18. Maybelline, Colorama, lakier do paznokci
19. Oriflame, Feet Up, spray do stóp 150 ml
20. Farmona, Tutti Frutti, Masło do ciała, `Liczi i Rambutan` 275 ml
21. Garnier, Mineral Deodorant, 5 Protection Skin + Clothes 48H Spray, Antyperspirant w sprayu
22. Oriflame Beauty Kajal Eyeliner
23. Avon 24 k, pomadka z 24 karatowym złotem
24. ZSK, naturalny olejek grejpfrutowy 10 ml
25. Bielenda, Afryka SPA, Odmładzający peeling cukrowy do ciała 200g

Odsypki: 7
1. Everyday Minerals róż/bronzer Email me
2. Lucy Minerals róż Hyacinth
3. Rhea, puder Adobe Sunset (niewiele w strunie)
4. LaurEss cień do powiek Thunder
5. Sweetscents Bisque Glo puder mineralny
6. Everyday Minerals Boardwalk cień do powiek
7. Everyday Minerals róż/bronzer Innocence



Wymiana
Otrzymane

Przyszło: 15
1. Sephora, Moisturizing Body Lotion, Nawilżające mleczko do ciała Kwiat Pomarańczy 190 ml
2. Rimmel Apocalips, lakier do ust
3. Rimmel, Wonder&Full, tusz do rzęs
4. Vichy, woda termalna 50 ml
5. Hipp, oliwka do ciała 200 ml
6. Seboradin, lotion do włosów 200 ml
7. Alverde, arganowy olejek do włosów 50 ml
8. Alverde, woda różana 200 ml
9. Natura Siberica, szampon do włosów suchych Ochrona i Odżywienie 400 ml
10. Bielenda, skin clinic, tonik do twarzy
11. Bielenda, skin clinic, serum
12. Bingospa, balsam antycellulitowy
13. Bell, korektor pod oczy 7 w 1
14. Natur Vital, szampon do włosów z limonką
15. Natur Vital, odżywka do włosów

5 zakupów, jedyną zachcianką był tonik z Bielendy. Kolejne podsumowanie kosmetyków przed wyjazdem w piątek/sobotę.

Od 1 września poleciały tez:


1. Miss Sporty, korektor do twarzy
2. Astor Seductive Codes, tusz do rzęs
3. Oriflame, Pure Skin, żel pod prysznic z kwasem salicylowym 200 ml
4. Oriflame, Swedish Spa, maska do stóp 100 ml

Edytowane przez zywieczdroj
Czas edycji: 2014-09-04 o 08:58
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:52   #3958
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Fajny jest ten podkład tylko koszmarnie jaśnieje przy nakładaniu. Mam nr 2 i 3 i już rozcierając na rece widac, jak stają się wrecz białe.

Ale n twarzy po chwili lekko się dopasowują, zostają dalej jasniesze niz wycisnite z tubki, więc bez brązera się nie obejdę.
Też to zauważyłam jak testowałam w drogerii. W ogóle trzeba go dobrze rozsmarować, bo w miejscu pocierania robi się biały, a na obrzeżach ciemny... Ja wzięłam nr 4 i wcale nie jest za ciemny.

Parole, na nim na tubce jest napisane, żeby potrząsnąć przed każdym użyciem.

Kosh, może ty kładziesz grubą warstwę smarowideł, ze tak wszystko idzie
luskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 12:23   #3959
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Ze mnie to leniwy nalogowiec, jak juz przechodze kolo drogerii to wejde(tzn wchodzilam, teraz unikam), ale zeby jechac specjalnie(nawet jak sa fajne promocje) to mi sie nie chce
U mnie podobnie sprawy się mają

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
SIERPIEŃ:

przybyło: 3
ubyło: 8

Wogóle dużo rzeczy powystawiałam na allegro, bo mi się pies pochorował i już wydałam na niego 1000zł a jeszcze trochę przede mną więc staram się maxymalnie ograniczać wydatki i kołować kasę skąd tylko się da
Ładnie
Ojej, a co to się pieskowi dzieje?


Kupiłam szampon Gliss Kur i Aussie (był za 7,00 zł w koszu z uszkodzonymi produktami) i zmywacz do paznokci Isany (a poprzedni zużyłam).
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 13:14   #3960
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część XI

u mnie nie ma jeszcze zdanego zużycia.
wpadł biały lakier do paznokci za 3,20 to ma być baza pod jasne niekryjące lakiery, których nie chce wyrzucać.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 14:51:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.