tabletki za ponad 200 zł? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-14, 23:50   #151
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Różnice cenowe wynikają z tego gdzie jest produkowany. Bardziej renomowane firmy oferują lek za wyższą cenę. W rzeczywistości z tego co wiem koszt wyprodukowania pudełka wynosi jakieś 20-30 zł jednak jest to lek dość silny i ekskluzywny więc ceny muszą być na poziomie powyżej 100 zł.

Polecam ci http://acne.republika.pl/roaccutane.html


Z tego co wiem wszyscy chwalą leczenie Izotekiem. Myślę ,że w twoim przypadku ta kuracja jest najbardziej wskazanym leczeniem i śmiało powinnaś ją zacząć. Głupotą było by nie wykorzystanie takiej możliwości zwłaszcza że powinno to załatwić ci tradzik raz na zawsze. Nawet cena tu nie powinna grać roli ponieważ jeśli nabawisz się poważnych blizn to ich usówanie może być o wiele droższe.

17 lat jest jak najbardziej odpowiednim wiekiem.

Co do skutków ubocznych to te opisane w ulotce są bardzo rzadkie. Zazwyczaj wystepuje suchość ust, sporadycznie krwawienie z nosa i wysuszenie skóry.
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 08:55   #152
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

coraz bardziej intryguje mnie ten Curacne..... jeżeli jest dublem ROA czy Izoteku to po co przepłacać......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 11:16   #153
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Hmm ,ale czy nie lepiej dołożyć 20-30 zł i kupić Izotek ,który ma już sprawdzoną skuteczność ??
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 18:13   #154
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Hmm ,ale czy nie lepiej dołożyć 20-30 zł i kupić Izotek ,który ma już sprawdzoną skuteczność ??
no tak.... ale przeicez okazało się, że Roa i Izotek maja dokłądnie taki sam skład a w związku z tym taką samą skuteczność.... a mimo, to rżónią się ceną -
więc jezli Curacne ma taki skład jak wcześniej wymienione to dlaczego ma mieć mniejsza skuteczność? chyba, że się mylę i Curacne ma inny skład?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 18:22   #155
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Hmm ,ale czy nie lepiej dołożyć 20-30 zł i kupić Izotek ,który ma już sprawdzoną skuteczność ??
no tak.... ale przeicez okazało się, że Roa i Izotek maja dokłądnie taki sam skład a w związku z tym taką samą skuteczność.... a mimo, to rżónią się ceną -
więc jezli Curacne ma taki skład jak wcześniej wymienione to dlaczego ma mieć mniejsza skuteczność? chyba, że się mylę i Curacne ma inny skład?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 23:54   #156
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Mają identyczny skład i tą samą substancje czynną więc jeżeli masz możliwość to myślę ,że możesz je użyć.
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 01:36   #157
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Kolezanka majaca ogromne problemy z tradzikiem zazywala Curacne. Mieszkala wtedy zagranica i jej tamtejszy dermatolog przepisal ten lek. Kuracje, ktora trwala 6 miesiecy, przeprowadzila 2 lata temu. Od tej pory nie ma problemu z tradzikiem i jest przeszczesliwa. Dawka leku zalezy od wagi pacjenta i w czasie trwania kuracji trzeba robic badania krwi. No i oczywiscie w zadnym razie nie mozna zajsc w ciaze. Kolezanka poleca ten lek, gdyz stosowane dotychczas antybiotyki i inne specyfiki w ogole na nia nie dzialaly.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 09:52   #158
malenka_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Czesc...Czy te tabletki nazywaja sie Aknenormin ? Ja je braBam przez 3 miesiace i naprawde dzialaja a miala duze zmiany...Polecam je,ale ponoc podczas ich brania trzeba spr poziom enzymów watrobowych (badanie krwi).
malenka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 12:20   #159
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Ja chyba jednak się jeszcze nie zdecyduję. Trochę obawiam się o swoje zdrowie, a jak przejrzałam w necie trochę zdjęć, to ja ze swoimi zaskórnikami, gulami i ropniakami mogę się schować, a poza tym przedwczoraj jak zobaczyłam co jedna noc z zoraciem zdziałała na mojej buzi, mam zamiar poużywać od września intensywniej Także przez najbliższy rok dam jeszcze szansę środkom zewnętrznym, jeśli nie dadzą rady, na osiemnachę zafunduję sobie kurację isotretinoiną Chyba koniec i kropka
Pozdrawiam
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 16:10   #160
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

a ja się już doczekać nie mogę.... we wtorek lub środę idę zrobić wszystkie badania i od razu lecę z nimi do mojego profesorka dermatologii....
od kilku dni czytam i czytam o Roa i Izoteku - przeczytałąm chyba już wszystkie fora i informacje na necie.... ufff....
postanowiłam pozytywnie nastawić się do tych tabletek i wierzyć, że po większych lub mniejszych niedogodnościach stosowania ich będe miała ,,normalną" twarz....
już nawet szukam info o kremach i ew. wspomagaczach w czasie stosowania tych tabletek...
z tego co wyczytałam, to praktycznie każdy krem do cery bardzo suchej i wrażliwej będzie dobry, najlepsze pomadki to podobno Nievea i tabletki na wzmocnienie włosów i paznokci - Skrzypovita....
może macie jakieś sugestie do w/w informacji?
Jak widziecie jestem bojowo nastawiona do moich grud i ide na całość.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 16:30   #161
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Gonia myślę ,że nie pożałujesz i będziesz zadowolona z efektów. Pochwal się nimi na forum za jakiś miesiąc dwa

Co do kremów to myślę ,że physiogel powinien spełnić wszystkie zadania.

Życzę powodzenia i szczęścia!
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 16:56   #162
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez blazej2209 Pokaż wiadomość
Gonia myślę ,że nie pożałujesz i będziesz zadowolona z efektów. Pochwal się nimi na forum za jakiś miesiąc dwa

Co do kremów to myślę ,że physiogel powinien spełnić wszystkie zadania.

Życzę powodzenia i szczęścia!
Nie dziękuje, żeby nie zapeszyć
Będę pisałą na bieżąco jak się czuje i w ogóle..... pewnie będe potrzebowałą porad osób, które przechodzą tą kurację albo sa już po.....
kurcze, najchętniej zaczęłąbym brać juz od teraz te tabletki.... ale jeszzce pewnie z tydzień musze poczekać.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 14:20   #163
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy po Izoteku czy też Roa.... zauważyłyście zwężenie rozszerzonych porów?
ponawiam pytanie ....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 13:46   #164
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

widze Goniu, ze juz sie zdecydowalas. zatem trzymam mocno kciuki za Ciebie Kochana .

Czekoaldko a Ty jednak sie rozmyslilas. bardzo sie ciesze, ze zorac Tobie pomaga .

a powiedzcie mi czy moge od razu po odstawieniu pigulek antykoncepcyjnych zaczac stosowac izotretinoine wewnetrznie czy jednak musze odczekac (a jesli tak to ile czasu)?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 15:28   #165
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
widze Goniu, ze juz sie zdecydowalas. zatem trzymam mocno kciuki za Ciebie Kochana .

Czekoaldko a Ty jednak sie rozmyslilas. bardzo sie ciesze, ze zorac Tobie pomaga .

a powiedzcie mi czy moge od razu po odstawieniu pigulek antykoncepcyjnych zaczac stosowac izotretinoine wewnetrznie czy jednak musze odczekac (a jesli tak to ile czasu)?
ja stosuję tabletki anty i nie mam ich absolutnie odstawiać ....Lekarz, jak ze mna rozmawiał bardzo się ucieszył jak usłyszał , że tak się zabezpieczam....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 15:59   #166
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Goniu a jakie bierzesz tabsy?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:04   #167
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Goniu a jakie bierzesz tabsy?
Yasmin
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 21:06   #168
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Yasmin
i jednak nie pomagaja Ci na kropy . ja tez biore yasmin juz szosty miesiac i jakies skutki uboczne mnie dopadaja .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 21:54   #169
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
i jednak nie pomagaja Ci na kropy . ja tez biore yasmin juz szosty miesiac i jakies skutki uboczne mnie dopadaja .
Tabletki uzywam jako zabezpoeczenia, a te akurat wybrała mi moja lekarka, zobaczywszy moją paszczę....
bardziej pomagały mi na pryszzce Diane, ale po nich po jakimś czasie bardzo bardzo źle czułam, o wątrobie nie wspomne :-(. Generalnie typowe pryszzce mi zniknęły, pojawiaja się czasem ale w minimalnych ilościach (zwłąszcza jak zrezygnowałam z podkładów)
, natomiast ja mam teraz trądzik typowo grudkowy... nic nie jest tych okropnych GRUD w stanie usunąć , żadne maści, antybiotyki i inne świństwa.... więc wyczerpawszy wszystkie mozliwości chce je wykończyć grubszym kalibrem..... uważam, że 15 lat walki to długo.... połowa mojego życia :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 08:42   #170
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

ja zobacze co mi powie ginekolog na poczatku wrzesnia (po zrobionych badaniach) i wtedy bede sie martwic co dalej. cos mi sie zdaje, ze wyniki nie wyjda dobre i wtedy zostanie mi pewnie tylko izotretinoina wewnetrznie. a przyznam, ze boje sie tego jak diabli.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 16:49   #171
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

pory sie nieserty nie zwerzają...BUU...ALE PLAMKI SZYBCIEJ ZNIKAJA NIZ NORMLANIE
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 18:08   #172
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Bede brac Roacuttan za jakies 10 dni bede pisac o efektach i ewentualnych skutkach ubocznych.Dla mnie ten lek to ostatnia szanasa na normalna skore. Mam 30 lat i syfy jak gowniara dorobilam sie przez te lata (...chyba 15) blizn, mam niska samoocene kompleksy. Cena leku wcale nie jest wysoka jak pomysle ile wydawalam na super kremy kosmetyki czy czary kosmetyczek to roa wychodzi jak za darmo

Pryszczaci zastanowcie sie dobrze czy warto sie meczyc kolejne lata

znalazlam cos takiego ODTRUWANIE po ROA



Odtruwanie i regeneracja organizmu po leczeniu retinoidami = izotretinoinš /Isotretinoin/, /np. Roaccutane, Accutane/ = (pochodnymi kwasu witaminy A). Profilaktyka skutków terapii retinoidami.


dr Henryk Różański
Z uwagi na liczne listy w sprawie leczenia następstw stosowania izotretinoiny powstała ta oto skromna stronka, która w punktach zawiera zasady postępowania.
Metoda odtruwania i regeneracji organizmu po stosowaniu izotretinoiny wykorzystuje œrodki pochodzenia mineralnego i roœlinnego, rzadziej preparaty syntetyczne.

Cele kuracji:
- ochrona i regeneracja nabłonków
- ochrona i regeneracja wštroby
- ochrona i regeneracja serca
- ochrona i regeneracja nerek
- ochrona i regeneracja układu nerwowego
- ochrona i regeneracja narzšdów płciowych
- ochrona i regeneracja narzšdu wzroku
- profilaktyka kamicy żółciowej i nerkowej
- regulacja poziomów glukozy, lipoprotein, cholesterolu we krwi
- stabilizacja œródbłonków i błon komórkowych
- normalizacja i ochrona procesów krwiotworzenia (hemopoezy)
- sprawne usuwanie metabolitów pochodnych kwasu witaminy A
- regulacja poziomów enzymów


Postępowanie:
1. Preparaty karnityny zmniejszajš objawy uboczne wywoływane przez izotretinoinę. Dawka doustna: 1 g karnityny (1000 mg) 2 razy dziennie, przez 1 miesišc, potem przerwa 2-tygodniowa i kurację ponawiamy (3-krotnie).
2. Preparat z metioninš i cholinš: Methiovit - tabl. (2 tabl. 2 razy dziennie).
3. Witamina E - 1 kaps. 100 mg 2 razy dziennie.
4. Witamina C - 1000 mg 1 raz dziennie, najlepiej w formie tabletek musujšcych.
5. Fosfolipidy, np. preparat Esseliv - kaps. lub preparat Essentiale forte - kaps. (2 kaps. 2 razy dziennie)
6. Olej lniany naturalny - 1 łyżka 2 razy dziennie na chlebie lub bułce.
7. Sylimarol - draż. 70 mg (2 draż. rano i wieczorem).
8. Wody zdrojowe: Zuber, Jan, Muszynianka, Staropolanka. Wypijać 1-2 litry dziennie.
9. Dolomit - tabl. (3 tabletki 2 razy dziennie), jako Ÿródło magnezu i wapnia.
10. Preparat płynny złożony:
Rp. I
Nalewka z miłorzębu - 100 ml
Nalewka (sok) z dziurawca - 50 ml
Nalewka (intrakt) z karczochu (Cynacholin) - 50 ml
Cardiol C - krople - 30 ml
Solaren - płyn zawierajšcy wycišg z kurkumy (lub nalewka z kurkumy samodzielnie sporzšdzona w proporcji 1 częœc surowca na 3 częœci alkoholu 40-70%)
Płyny wymieszać w podanej proporcji. Uzyskany preparat zażywać rano i wieczorem po 1 łyżeczce w 100 ml wody.
Sok (nalewka) z babki - 30 ml
11. Mieszanka ziołowa
Rp. II
Nasiona wiesiołka /mielone!/- 0,5 częœci (objętoœciowo, np. pół szklanki)
Nasiona czarnuszki /mielone!/ - 2 cz.
Liœć ortosyfonu - 1 cz.
Ziele połonicznika - 1 cz.
Ziele skrzypu, przytulii lub połonicznika - 1 cz.
Korzeń lub ziele mniszka - 1 cz.
Ziele (liœć) pokrzywy - 1 cz.
Zioła wymieszać starannie. 2 łyżki mieszanki zalać 2 szklankami wody, zagotować, odstawić na 30 minut, przecedzić. Wypić w cišgu dnia.

Kurację należy prowadzić w trakcie zażywania izotretinoiny, czyli przez około 6 miesięcy. Ponadto ten schemat regeneracji i odtruwania warto zastosować po leczeniu izotretinoinš przez około 3 miesišce.
Obowišzuje zasada: 1 miesiac regularne stosowanie preparatów, następnie przerwa na 2-3 tygodnie i powrót do schematu zażywania.

Do natłuszczania okolic oczu i warg polecam Alantan, Linomag lub olej winogronowy. Doskonały jest również olej migdałowy i czarnuszkowy.

W razie suchoœci narzšdów płciowych najlepiej zastosować olej z czarnuszki, olej wiesiołkowy, olej migdałowy lub winogronowy.
Przy obrzękach twarzy zastosować okłady z chłodnego naparu z nasion czarnuszki (1-2 łyżki mielonych nasion zalać szklankš wrzšcej wody, odstawić na 30 minut, przecedzić).
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 18:56   #173
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

to trzeba brac tyle rzeczy na raz ?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 01:54   #174
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
to trzeba brac tyle rzeczy na raz ?
Nie trzeba, Aniu. Ten tekst o odtruwaniu zdaje się jest ze strony luskiewnika, a zauważyłam, że strasznie tam demonizują roa czy izo.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 06:57   #175
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Goniu1 to co Ty bierzesz?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 11:05   #176
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Question Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

kurcze, odebrałam wyniki.... mam podwyzszony cholesterol i glukoze we krwi.... :-( i jakies MCH bardzo wysokie (chyba chemoglobina) - jestem ciekawa czy dostane te tabletki.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 11:11   #177
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Exclamation Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez virtualia Pokaż wiadomość
Bede brac Roacuttan za jakies 10 dni bede pisac o efektach i ewentualnych skutkach ubocznych.Dla mnie ten lek to ostatnia szanasa na normalna skore. Mam 30 lat i syfy jak gowniara dorobilam sie przez te lata (...chyba 15) blizn, mam niska samoocene kompleksy. Cena leku wcale nie jest wysoka jak pomysle ile wydawalam na super kremy kosmetyki czy czary kosmetyczek to roa wychodzi jak za darmo

Pryszczaci zastanowcie sie dobrze czy warto sie meczyc kolejne lata

znalazlam cos takiego ODTRUWANIE po ROA


Odtruwanie i regeneracja organizmu po leczeniu retinoidami = izotretinoinš /Isotretinoin/, /np. Roaccutane, Accutane/ = (pochodnymi kwasu witaminy A). Profilaktyka skutków terapii retinoidami.


dr Henryk Różański
Z uwagi na liczne listy w sprawie leczenia następstw stosowania izotretinoiny powstała ta oto skromna stronka, która w punktach zawiera zasady postępowania.
Metoda odtruwania i regeneracji organizmu po stosowaniu izotretinoiny wykorzystuje œrodki pochodzenia mineralnego i roœlinnego, rzadziej preparaty syntetyczne.

Cele kuracji:
- ochrona i regeneracja nabłonków
- ochrona i regeneracja wštroby
- ochrona i regeneracja serca
- ochrona i regeneracja nerek
- ochrona i regeneracja układu nerwowego
- ochrona i regeneracja narzšdów płciowych
- ochrona i regeneracja narzšdu wzroku
- profilaktyka kamicy żółciowej i nerkowej
- regulacja poziomów glukozy, lipoprotein, cholesterolu we krwi
- stabilizacja œródbłonków i błon komórkowych
- normalizacja i ochrona procesów krwiotworzenia (hemopoezy)
- sprawne usuwanie metabolitów pochodnych kwasu witaminy A
- regulacja poziomów enzymów


Postępowanie:
1. Preparaty karnityny zmniejszajš objawy uboczne wywoływane przez izotretinoinę. Dawka doustna: 1 g karnityny (1000 mg) 2 razy dziennie, przez 1 miesišc, potem przerwa 2-tygodniowa i kurację ponawiamy (3-krotnie).
2. Preparat z metioninš i cholinš: Methiovit - tabl. (2 tabl. 2 razy dziennie).
3. Witamina E - 1 kaps. 100 mg 2 razy dziennie.
4. Witamina C - 1000 mg 1 raz dziennie, najlepiej w formie tabletek musujšcych.
5. Fosfolipidy, np. preparat Esseliv - kaps. lub preparat Essentiale forte - kaps. (2 kaps. 2 razy dziennie)
6. Olej lniany naturalny - 1 łyżka 2 razy dziennie na chlebie lub bułce.
7. Sylimarol - draż. 70 mg (2 draż. rano i wieczorem).
8. Wody zdrojowe: Zuber, Jan, Muszynianka, Staropolanka. Wypijać 1-2 litry dziennie.
9. Dolomit - tabl. (3 tabletki 2 razy dziennie), jako Ÿródło magnezu i wapnia.
10. Preparat płynny złożony:
Rp. I
Nalewka z miłorzębu - 100 ml
Nalewka (sok) z dziurawca - 50 ml
Nalewka (intrakt) z karczochu (Cynacholin) - 50 ml
Cardiol C - krople - 30 ml
Solaren - płyn zawierajšcy wycišg z kurkumy (lub nalewka z kurkumy samodzielnie sporzšdzona w proporcji 1 częœc surowca na 3 częœci alkoholu 40-70%)
Płyny wymieszać w podanej proporcji. Uzyskany preparat zażywać rano i wieczorem po 1 łyżeczce w 100 ml wody.
Sok (nalewka) z babki - 30 ml
11. Mieszanka ziołowa
Rp. II
Nasiona wiesiołka /mielone!/- 0,5 częœci (objętoœciowo, np. pół szklanki)
Nasiona czarnuszki /mielone!/ - 2 cz.
Liœć ortosyfonu - 1 cz.
Ziele połonicznika - 1 cz.
Ziele skrzypu, przytulii lub połonicznika - 1 cz.
Korzeń lub ziele mniszka - 1 cz.
Ziele (liœć) pokrzywy - 1 cz.
Zioła wymieszać starannie. 2 łyżki mieszanki zalać 2 szklankami wody, zagotować, odstawić na 30 minut, przecedzić. Wypić w cišgu dnia.

Kurację należy prowadzić w trakcie zażywania izotretinoiny, czyli przez około 6 miesięcy. Ponadto ten schemat regeneracji i odtruwania warto zastosować po leczeniu izotretinoinš przez około 3 miesišce.
Obowišzuje zasada: 1 miesiac regularne stosowanie preparatów, następnie przerwa na 2-3 tygodnie i powrót do schematu zażywania.

Do natłuszczania okolic oczu i warg polecam Alantan, Linomag lub olej winogronowy. Doskonały jest również olej migdałowy i czarnuszkowy.

W razie suchoœci narzšdów płciowych najlepiej zastosować olej z czarnuszki, olej wiesiołkowy, olej migdałowy lub winogronowy.
Przy obrzękach twarzy zastosować okłady z chłodnego naparu z nasion czarnuszki (1-2 łyżki mielonych nasion zalać szklankš wrzšcej wody, odstawić na 30 minut, przecedzić).



jeżeli to dr Różański z gdyni to sorki, ale to pseudolekarz :-(
Poszłam do niego z ostrym wysypem tradziku a on mnie skierował na zabieg mikrodermabrazji w jego klinice (oczywiście nie poszłam )
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 17:39   #178
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

EE tam jak jak nieczego z tych rzeczy nie uzywam a dobrze sie czuje
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 12:38   #179
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Goniu1 to co Ty bierzesz?
Aniu, ja biorę Izotek, a w zasadzie będę go brać jeszcze przez 2 dni.

A propos, gdzie jest kontynuacja wątku "Jak powstrzymać się od wyciskania?".
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 13:57   #180
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: tabletki za ponad 200 zł?

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Aniu, ja biorę Izotek, a w zasadzie będę go brać jeszcze przez 2 dni.

A propos, gdzie jest kontynuacja wątku "Jak powstrzymać się od wyciskania?".
Goniu1 ale chodzilo mi co bierzesz z tych "wspomagaczy", zeby nie dopuscic do skutkow ubocznych izoteku? i jak Kochana u Ciebie?

prosze bardzo :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196331
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.