Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 21:38   #211
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Gonia1 skora ktora jest normalna produkuje sebum,ale w takich ilosciach ktorych nie widac na twarzy...skora normalna jest matowa i gladka....jesli sie blyszczysz to oznacza ze twoja skora znow sie przetluszcza...w sumie to ja nie wiem jak wyglada twoja buzia...mowie tylko to co powtarza mi moja pani dermatolog .dodam ze moja twarz przed kuracja izotekiem w strefie T robila sie tlusta juz po pol godzinie po uzyciu..a po godzinie cala moja twarz była pięknie i rowno natluszczona
Rozumiem. Sama nie wiem, jak opisać moją cerę teraz. Na pewno włosy się szybciej przetłuszczają niż podczas kuracji.

A cera? Przed kuracją miałam tak tłustą cerę, że miałam wrażenie, że jest czymś "oblepiona", czułam, że dusi się pod tym łojem

Teraz czuję, że nie jest ani ściągnięta (sucha), ani tłusta, jest taka normalna.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 07:33   #212
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Sama nie wiem, jak opisać moją cerę teraz. Na pewno włosy się szybciej przetłuszczają niż podczas kuracji.

A cera? Przed kuracją miałam tak tłustą cerę, że miałam wrażenie, że jest czymś "oblepiona", czułam, że dusi się pod tym łojem

Teraz czuję, że nie jest ani ściągnięta (sucha), ani tłusta, jest taka normalna.
ale generalnie jesteś zadowolona? Warto było? Chodzi mi o skutki uboczne....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 09:37   #213
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
W sumie może źle się wyraziłam, ale mając na myśli prawdziwe skutki uboczne, miałam na myśli te "ostrzejsze" opisane w ulotce.
Do tych prawdziwych i cięższych (dla mnie, tzn, nie chciałabym aby mnie to dopadło) skutków zaliczyłabym: krwotoki z nosa, depresję, kłopot z koncentracją, zmienność nastrojów, wrażliwość (na dotyk i ciepłą wodę) skóry na całym ciele, rumień na twarzy utrzymujący się długi czas, mocne bóle stawów, bóle brzucha (uszkodzona wątroba), silne złuszczanie skóry twarzy tak, że odłazi płatami, wypadanie włosów . Mnie na razie to omija i mam nadzieję, że nas wszystkich nie dopadnie.
Wydaje mi się,żę to może częściej być skutkiem złej dawki. Raz już dermatolog proponowała mi ten lek, ale nie wzięła pod uwagę moich badań. Żadnego lipidogramu nie zleciła, nie zapytała się o nastrój, depresję. Byłam tym przerażona ..lekarka zupełnie nic nie wyjaśniła jak jest naprawdę ze skutkami ubocznymi. Zmieniłam lekarza, tym razem kazali zrobić wszystkie badania, wzięli pod uwagę inne moje choróbska.
I tak, od sierpnia zażywam lek - owszem, mam podwyższony cholesterol i próby wątrobowe. Ale nic mnie nie boli. Czasem ludzie nawet na tych lekach nie rezygnują z alkoholu ( zabójcza kombinacja), nie zmieniają jadłospisu. Co do depresji - mam ku temu skłonności przez niedoczynność tarczycy, którą porządnie leczę od roku. Po dwóch miesiącach - pisałam,że miałam zmiany nastroju - do wytrzymania, ale inna sprawa że od miesiąca mnie to nie dotyczy - nie jest to na pewno spowodowane przez jakieś zmiany w życiu . Zupełnie nic . Teoretycznie powinno się nasilać.
Na dotyk nie jestem wrażliwa; nawet przy kąpielach w gorącej wodzie nic się nie dzieje. Włosy wypadają - ale minimalnie. Przedtem w ogóle nie wypadały,teraz jedynie widzę do 20 przy myciu. To jest naprawdę nic w porównaniu do tetralysalu, po którym wyłaziły garściami...Jeśli przeżyłaś tetralysal, to chyba przy tym leku nie będzie tragicznie.
Wiem, że te wszystkie poważne skutki uboczne brzmią strasznie, ale wydaje mi się,że nie ma się ich aż tak bardzo obawiać, jeśli jest się pod opieką dobrego lekarza, który traktuje ten lek jako ostatnią konieczność,a nie "cukierki". Bądź co bądź, firmom produkującym te leki zależy,aby jak najwięcej osób zażywało, największy zysk itp.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 10:58   #214
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,żę to może częściej być skutkiem złej dawki. Raz już dermatolog proponowała mi ten lek, ale nie wzięła pod uwagę moich badań. Żadnego lipidogramu nie zleciła, nie zapytała się o nastrój, depresję. Byłam tym przerażona ..lekarka zupełnie nic nie wyjaśniła jak jest naprawdę ze skutkami ubocznymi. Zmieniłam lekarza, tym razem kazali zrobić wszystkie badania, wzięli pod uwagę inne moje choróbska.
I tak, od sierpnia zażywam lek - owszem, mam podwyższony cholesterol i próby wątrobowe. Ale nic mnie nie boli. Czasem ludzie nawet na tych lekach nie rezygnują z alkoholu ( zabójcza kombinacja), nie zmieniają jadłospisu. Co do depresji - mam ku temu skłonności przez niedoczynność tarczycy, którą porządnie leczę od roku. Po dwóch miesiącach - pisałam,że miałam zmiany nastroju - do wytrzymania, ale inna sprawa że od miesiąca mnie to nie dotyczy - nie jest to na pewno spowodowane przez jakieś zmiany w życiu . Zupełnie nic . Teoretycznie powinno się nasilać.
Na dotyk nie jestem wrażliwa; nawet przy kąpielach w gorącej wodzie nic się nie dzieje. Włosy wypadają - ale minimalnie. Przedtem w ogóle nie wypadały,teraz jedynie widzę do 20 przy myciu. To jest naprawdę nic w porównaniu do tetralysalu, po którym wyłaziły garściami...Jeśli przeżyłaś tetralysal, to chyba przy tym leku nie będzie tragicznie.
Wiem, że te wszystkie poważne skutki uboczne brzmią strasznie, ale wydaje mi się,że nie ma się ich aż tak bardzo obawiać, jeśli jest się pod opieką dobrego lekarza, który traktuje ten lek jako ostatnią konieczność,a nie "cukierki". Bądź co bądź, firmom produkującym te leki zależy,aby jak najwięcej osób zażywało, największy zysk itp.
Tetralysal jest okropny, nie dosyć, że zaraz po zakończeniu kuracji wszystko wraca to włosy wypadaja dosłownie garściami :-( i na dodatek nabawiłam sie po nich okropnej grzybicy, która leczyłam 2 tygodnie :-(

Ja biore małą dawke 20 mg dziennie właśnie ze względu na podwyższony cholesterol. Generalnie dobrze sie czuje, oprócz suchych ust i 3 dniowego bólu stawów nic mi nie dolega
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 00:29   #215
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ale generalnie jesteś zadowolona? Warto było? Chodzi mi o skutki uboczne....
Warto było!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 07:26   #216
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Warto było!

dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 19:58   #217
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny ja już 2 dzień nie biorę tabletek
Już 4 dzień spóźnia mi się okres. Zrobiłm test i wyszedł negatywny, ale okresu jak nie miałam tak nie mam. I nie wiem co robić Boję się ich brać bo jeśli się okaże że jestem jednak w ciąży? Jutro rano powtórzę test (w sumie będzie to 13 dzień gdy kochałam się w dni płodne - dodam, że był to ostatni dzień płodny). Czy mam czekać na okres? Czy brać dalej Akne? Nie chcę robić przerw w kuracji, żeby to nie wpłyneło negatywnie... Poraździe coś, plisss
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 21:19   #218
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już 2 dzień nie biorę tabletek
Już 4 dzień spóźnia mi się okres. Zrobiłm test i wyszedł negatywny, ale okresu jak nie miałam tak nie mam. I nie wiem co robić Boję się ich brać bo jeśli się okaże że jestem jednak w ciąży? Jutro rano powtórzę test (w sumie będzie to 13 dzień gdy kochałam się w dni płodne - dodam, że był to ostatni dzień płodny). Czy mam czekać na okres? Czy brać dalej Akne? Nie chcę robić przerw w kuracji, żeby to nie wpłyneło negatywnie... Poraździe coś, plisss
Nie wiem,czy dobrze zrozumiałam. Ale skoro to Twój drugi dzień przerwy w zażywaniu tabletek, to jeszcze jest czas,żeby pojawił się okres.
Jeśli zażywasz tabletki, to nieważne, ile przedtem trwał Twój cykl - teraz jest nastawiony na 28 dni...Ewentualne spóźnienia liczy się od pierwszego dnia przerwy.
Spokojnie ( chociaż wiem,że trudno )..Nic innego nie umiem Ci doradzić ...
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 21:23   #219
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pisząc tabletka miałam na myśli Akne, nie antykoncepcyjne (tych nie biorę).
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 21:29   #220
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Pisząc tabletka miałam na myśli Akne, nie antykoncepcyjne (tych nie biorę).
Rozumiem...Kurczę, może na razie nie bierz akne( kilka dni ewentualnej przerwy nie powinno zepsuć kuracji), sprawdź test ( w razie pozytywnego wyniku idź do lekarza )... Miejmy nadzieję,że to wina stresu i też akne ( bo mi też się okres spóźniał niemalże o tydzień - półtora,a mam 100% pewność, że nie byłam ani jestem w ciąży ).
Trzymaj się ciepło
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-25, 21:35   #221
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jutro z rana powtórzę test i mam nadzieję, że pokaże taki sam wynik jak dzisiaj (czyli negatywny). Postaram się również iść jutro do ginekologa, tylko nie wiem czy uda mi się dostać na wizytę. Nie będę brała Akne dopóki sytuacja się nie wyjaśni. Mam nadzieję, że kilka dni przerwy nie zaszkodzi w kuracji.
Dzięki Spohie86.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 21:42   #222
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Jutro z rana powtórzę test i mam nadzieję, że pokaże taki sam wynik jak dzisiaj (czyli negatywny). Postaram się również iść jutro do ginekologa, tylko nie wiem czy uda mi się dostać na wizytę. Nie będę brała Akne dopóki sytuacja się nie wyjaśni. Mam nadzieję, że kilka dni przerwy nie zaszkodzi w kuracji.
Dzięki Spohie86.
Wiesz, myślę, że jeśli od razu powiesz jaki to wypadek, to lekarz powinien Cię przyjąć - i to bez gadania . Życzę Ci szybkiego i pozytywnego wyjaśnienia sprawy
Trzymaj się ciepło
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 06:43   #223
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Jutro z rana powtórzę test i mam nadzieję, że pokaże taki sam wynik jak dzisiaj (czyli negatywny). Postaram się również iść jutro do ginekologa, tylko nie wiem czy uda mi się dostać na wizytę. Nie będę brała Akne dopóki sytuacja się nie wyjaśni. Mam nadzieję, że kilka dni przerwy nie zaszkodzi w kuracji.
Dzięki Spohie86.
Azzis -trzymam za Ciebie kciuki
ja biore tabletki anty, brałam je juz przed Akne, ale lekarz przepisując mi Akne, powiedzaił, że MUSZE brac tabletki antykoncepcyjne, tym bardziej, że mam stałego partnera.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 08:09   #224
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Powtórzyłam test- wynik taki sam jak wczoraj - negatywny.
Okresu dalej nie mam
Tabletek anty nie powinnam brać ze względu na złe wyniki wątrobowe.
Ale zawsze strasznie uważamy z TŻ-tem, a już od czasu gdy biorę Akne, to szczególnie.
Cholewka, martwię się.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 08:28   #225
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Powtórzyłam test- wynik taki sam jak wczoraj - negatywny.
Okresu dalej nie mam
Tabletek anty nie powinnam brać ze względu na złe wyniki wątrobowe.
Ale zawsze strasznie uważamy z TŻ-tem, a już od czasu gdy biorę Akne, to szczególnie.
Cholewka, martwię się.
a boli ci podbrzusze albo chociaż czujesz sie tak jak przed okresem?
A ostatnio w ogóle się nie zabezpieczałąś? Prezerwatywa np....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 08:47   #226
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a boli ci podbrzusze albo chociaż czujesz sie tak jak przed okresem?
A ostatnio w ogóle się nie zabezpieczałąś? Prezerwatywa np....
Czasem mnie coś zakłuje, ale nie czuje się tak jakbym miała dostać okres. Pisałam, że odkąd biorę Akne szczególnie uważamy z Tż-em. Zawsze używamy prezerwatywy, nigdy nam nie pękła, nie zsuneła się itp.
Wg obliczeń kalendarzyka komputerowego kochaliśmy się w ostatni dzień płodny (który wg tego kalendarzyka trwa 2 tyg.). Myślę, że po 13 dniach, gdybym był w ciaży test na pewno wykazałby to.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 17:25   #227
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Czasem mnie coś zakłuje, ale nie czuje się tak jakbym miała dostać okres. Pisałam, że odkąd biorę Akne szczególnie uważamy z Tż-em. Zawsze używamy prezerwatywy, nigdy nam nie pękła, nie zsuneła się itp.
Wg obliczeń kalendarzyka komputerowego kochaliśmy się w ostatni dzień płodny (który wg tego kalendarzyka trwa 2 tyg.). Myślę, że po 13 dniach, gdybym był w ciaży test na pewno wykazałby to.

azzis - wiem, że nie czas teraz na mądrzenie się , ale przy braniu Akne trzeba się zabezpieczać bardziej pewnie niż tylko prezerwatywa.... Jeśli nie możesz brać tabletek anty, są tez plasterki czy zastzryki, które nie obciążają wątroby.....
Pewnie nie jesteś w ciąży , ale pomyśl następnyn razem.... a jak Wam pęknie prezerwatywa? Przecież chcesz w przyszłośći urodzić ZDROWE dziecko.....
Trzymam kciuki za Ciebie i bardzo Cie proszę kochana i przemyslenie tego....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 18:20   #228
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wiem, że to nie żarty.
Powiedziałam TŻ-towi koniec z seksem przez najbliższych kilka miesięcy
Po weekendzie ide do gin. zapytam co mi zaproponuje.
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy.

EDIT: Właśnie wyczytałam, że przeciwskazania do stosowania plastrów są takie same jak tabletek... Co do zastrzyków, to będę szukać...

Edytowane przez azzis
Czas edycji: 2007-10-26 o 18:37 Powód: dodanie inf.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 18:54   #229
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Azzis, podczas brania izo okres spóźniał mi się nawet o 2 tyg., więc się nie martw!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-26, 19:01   #230
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja już przestałam się łudzić, że moja cera jest nadal matowa... Nieco ponad miesiąc po odstawieniu izo znowu się błyszczę! Wczoraj usłyszałam od kogoś (dystrybutor kosmetków) :"Ma pani trochę tłustą cerę" Znowu zaczęłam się przyglądać ludziom, których mijam i pominę to, że nie widzę prawie u nikogo pryszczy, ja nawet nie widzę, żeby innym świeciła się cera!

Włosy znowu muszę myć co 2 dni, tak jak przed izo. Żebym chociaż mogła myć je co trzeci dzień... Znacie jakiś sposób, żeby przedłużyć świeżość włosów o jeden dzień? Słyszałam kiedyś o sposobie z maką (wciera się w skórę głowy i ona absorbuje tłuszcz) :p ale nie próbowałam... Włosy nadal wypadają.

Nadal stosuję kosmetyki nawilżające i nieagresywne. Oby tylko pryszcze nie wróciły!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 19:09   #231
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja niestety nie znam żadnych sposobów na przedłużenie świeżości, ale słyszałam o jakichś spray'ach, może ich spróbuj?
Sama myję włosy codziennie, bo mimo iż nie przetłuszczają mi się tak jak wcześniej, jakoś podświadomie czuję, że są tłuste i muszę je umyć.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 20:08   #232
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
A ja już przestałam się łudzić, że moja cera jest nadal matowa... Nieco ponad miesiąc po odstawieniu izo znowu się błyszczę! Wczoraj usłyszałam od kogoś (dystrybutor kosmetków) :"Ma pani trochę tłustą cerę" Znowu zaczęłam się przyglądać ludziom, których mijam i pominę to, że nie widzę prawie u nikogo pryszczy, ja nawet nie widzę, żeby innym świeciła się cera!

Włosy znowu muszę myć co 2 dni, tak jak przed izo. Żebym chociaż mogła myć je co trzeci dzień... Znacie jakiś sposób, żeby przedłużyć świeżość włosów o jeden dzień? Słyszałam kiedyś o sposobie z maką (wciera się w skórę głowy i ona absorbuje tłuszcz) :p ale nie próbowałam... Włosy nadal wypadają.

Nadal stosuję kosmetyki nawilżające i nieagresywne. Oby tylko pryszcze nie wróciły!
przed Akne byłam bardzo zadolona z szamponu Palmolive, takiego w zielonym opakowaniu, chyba miał w nazwie oczyszzcający....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 22:14   #233
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

azzis, mam nadzieję, że Twoja sprawa dobrze się rozwiążę
Jednak zastanawia mnie, że nie wszystkie które bierzecie retinoidy macie obowiązek antykoncepcji. Jak powiedziałam mojej dermatolog, że chcę retinoidy, to pierwsza rzecz jaką kazała mi zrobić - podpisać oświadczenie, że muszę i zgadzam się na stosowanie antykoncepcji w postaci pigułek, a od mojego ginekologa kazała przynieść oświadczenie, że mam przepisane pigułki, że brałam je do 1 miesiaca przed kuracją i że po kuracji będę kontyunuowala taką formę antykoncepcji przez min. 3 miesiące. Dlatego strasznie mnie dziwi, że parę z Was nie miało takiego obowiązku, wydaje mi się to trochę nieodpowiedzialne ze strony dermatologa. Nie ważne, czy ma się partnera czy nie, bo jak smutno ale prawdziwie powiedziała moje dermatolog - ngidy nie wiadomo co się zdarzy, dziewczyna możę być np. zgwałcona i co wtedy?

Przy okazji zapytam - czy wy nie pijecie alkoholu w trakcie Akne?? Bo gdzieś mi coś takiego tutaj mignęło. Przecież z tego co wiem, nie ma żadnych przeciwwskazań?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 08:55   #234
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
azzis, mam nadzieję, że Twoja sprawa dobrze się rozwiążę
Jednak zastanawia mnie, że nie wszystkie które bierzecie retinoidy macie obowiązek antykoncepcji. Jak powiedziałam mojej dermatolog, że chcę retinoidy, to pierwsza rzecz jaką kazała mi zrobić - podpisać oświadczenie, że muszę i zgadzam się na stosowanie antykoncepcji w postaci pigułek, a od mojego ginekologa kazała przynieść oświadczenie, że mam przepisane pigułki, że brałam je do 1 miesiaca przed kuracją i że po kuracji będę kontyunuowala taką formę antykoncepcji przez min. 3 miesiące. Dlatego strasznie mnie dziwi, że parę z Was nie miało takiego obowiązku, wydaje mi się to trochę nieodpowiedzialne ze strony dermatologa. Nie ważne, czy ma się partnera czy nie, bo jak smutno ale prawdziwie powiedziała moje dermatolog - ngidy nie wiadomo co się zdarzy, dziewczyna możę być np. zgwałcona i co wtedy?

Przy okazji zapytam - czy wy nie pijecie alkoholu w trakcie Akne?? Bo gdzieś mi coś takiego tutaj mignęło. Przecież z tego co wiem, nie ma żadnych przeciwwskazań?
zgadzam się w 100% co do antykoncepcji... niestety są lekarze i lekarze :-(
Ja nie piję alkoholu w ogóle, bo muszę dbać o wątrobę, a właśnie on chyba najbardziej jej szkodzi....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 09:55   #235
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Sprawa dobrze się rozwiązała. Dzisiaj dostałam okres We wtorek idę do dermy i ginekologa i poproszę go o antykoncepcję - zobaczymy co mi zaproponuje.
Mój dermatolog nie nakazał mi brać tabletek. W sumie to tylko zapytała się czy planuję teraz dzieci. Kazała podpisać "coś", nawet nie powiedziała co. Dopiero z ulotki dowiedziałam się o tym leku i o skutkach jakie może mieć na płód.
Pomimo iż zawsze kochamy się "z głową" mamy oboje nauczkę, bo takiego strachu nigdy się nie najedliśmy.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 14:34   #236
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
izotek a podkład i mycie twarzy

lecze sie izotekiem
i przez to mam cholernie wrazliwa cere
tak wiec staram sie ja delikatnie pielęgnowac
myje twarz Cetaphilem od czasu do czasu smaruje Xerialem 5
no i uzywam codziennie podkłądu normateint

i w tym tkwi problem: ten podkład nie hce sie dobrze zmyc ta emulsja bo pocieram twarz leciutko zeby nie podrazniac
wiec praktycznie jest on cały czas na twarzy

co robic zmywac mocniej ?
lub czyms go zastąpic ? jakim podkładem
a moze najpierw krem a na to podkłąd ?

czy Xerial 5 nadaje sei na zime ?
niby nie ma w składzie wody ale czy nie rozsadzi mi podczas mrozu naczynek ?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 15:51   #237
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Moze emulsja nie bedzie sobie radzic z demakijazem tak jak powinna wiec moze plyn micelarny warto wlaczyc do demakijazu?albo mleczko?opcjonalnie moglaby byc tez oliwka Hipp-delikatna i nie powinna zrobic Ci krzywdy.

Xerial 5 na zime moze byc nie wystarczajacy moim zdaniem ale poczekamy jeszcze nha inne opinie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 17:37   #238
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Sprawa dobrze się rozwiązała. Dzisiaj dostałam okres We wtorek idę do dermy i ginekologa i poproszę go o antykoncepcję - zobaczymy co mi zaproponuje.
Mój dermatolog nie nakazał mi brać tabletek. W sumie to tylko zapytała się czy planuję teraz dzieci. Kazała podpisać "coś", nawet nie powiedziała co. Dopiero z ulotki dowiedziałam się o tym leku i o skutkach jakie może mieć na płód.
Pomimo iż zawsze kochamy się "z głową" mamy oboje nauczkę, bo takiego strachu nigdy się nie najedliśmy.
cieszę się bardzo, że wszystko dobrze się skończyło
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 17:40   #239
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: izotek a podkład i mycie twarzy

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
lecze sie izotekiem
i przez to mam cholernie wrazliwa cere
tak wiec staram sie ja delikatnie pielęgnowac
myje twarz Cetaphilem od czasu do czasu smaruje Xerialem 5
no i uzywam codziennie podkłądu normateint

i w tym tkwi problem: ten podkład nie hce sie dobrze zmyc ta emulsja bo pocieram twarz leciutko zeby nie podrazniac
wiec praktycznie jest on cały czas na twarzy

co robic zmywac mocniej ?
lub czyms go zastąpic ? jakim podkładem
a moze najpierw krem a na to podkłąd ?

czy Xerial 5 nadaje sei na zime ?
niby nie ma w składzie wody ale czy nie rozsadzi mi podczas mrozu naczynek ?
a może po prostu zrezygnuj z podkłądu? ja zrezygnowałam
Używam pudru brązującego Glam Bronze, buźkę myję Ziają Calma i wszystko jest super
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:28   #240
julia1612
Raczkowanie
 
Avatar julia1612
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 107
Wink Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny!To moj 5dzien brania izoteku.Mam pytanie czy to mozliwe, że po 5 dniu usta już się wysuszają?!Czy to tylko efekt działania mojej wyobraźni?To pytanie kieruje to tych specjalistek
julia1612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.