Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 16:21   #361
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
też tak robię jak mam dużo naczyń tyle, że nie w misce a w drugiej części zlewu. Zmywarka u mnie nie zdaje rezultatu, za mało naczyń się u mnie brudzi a zbierać naczynia cały tydzień żeby zapełnić zmywarkę mija się z celem .

Co do restauracji ze zmywarki też na brudnych podają więc na jedno wychodzi czy by myli ręcznie z jednej, może byłby czystszy, dlatego przestałam jadać na mieście po pierwsze wszystko odgrzewane w mikrofali, niepewnej świeżości dodatkowo na nie dość czystych naczyniach, jestem dość wymagająca wybaczcie
Widocznie chodzisz do złych "restauracji"
Bo ja w niejednej pracowałem i gdybyś widziała profesjonalną zmywarko-wyparzarkę to byś zmieniła zdanie. A poza tym myją i to dwa razy, dopiero potem trafiają do wyparzenia.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2012-05-06 o 16:23
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:03   #362
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Dodam cos od siebie
Moj tata zawsze gotuje sobie mleko na patelni, zawsze i koniecznie ze smalcem...az takie otluste oczka plywaja.. a pozniej dorzuca tam suchy chleb, taka packa wychodzi i dodaje jeszcze cukier.
z kolei moj brat do wszystkiego dodaje majonez.. nawet do nalesnikow na slodko..
to tylko czesc przypomnialo mi sie, ze gdy bylam mala uwielbialam jesc galeretke prosto z paczki-miala taki fajny kwasny smak
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:57   #363
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez juustyna17193 Pokaż wiadomość
Zapraszam na mojego bloga kulinarnego. Co prawda dopiero w trakcie tworzenia,ale już zapraszam do odwiedzin:
http://*********************.com/
Juz cie zglosilam. Szkoda tylko ze az tak zasmiecilas Moje gotowanie...

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2012-05-24 o 20:18
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 07:15   #364
fave
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Dziewczyny proszę o wypełnienie krótkiej ankiety do mojej pracy.
http://www.inter☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/interank...f5341349c6.xml
Dzięki!
fave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 10:22   #365
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

U mnie w domu sie ogólnie takie przedziwne rzeczy nie zdarzają bo jadamy raczej normalnie :P, a obiady gotuje się normalne. Odpałem jest tylko moja siostra która je kotlety schabowe z dżemem, o zgrozo.

A ja jak byłam mała to uwielbiałam ketchup i majonez zmieszany razem, do wszystkiego. Nawet jadłam same kanapki posmarowane właśnie ketchupem z majonezem :P. Często też jadłam np. kanapki z szynką i ogórkiem, a potem piłam mleko, moja mama nie mogła na to patrzeć.

Natomiast przypomina mi się jedna sytuacja kulinarna, bo chodzę do szkoły gastronomicznej i na lekcjach zawsze coś gotujemy czy pieczemy, dla siebie. No i raz gotowałyśmy rosół, to znaczy nie ja tylko koleżanki. No i oczywiście gotowaliśmy dobry wywar, z mięska i warzywek. No i pani powiedziała dziewczynom, żeby przecedziły ten wywar. No to nie myśląc poszły, wzięły sitko i przecedziły... do zlewu . W efekcie musieliśmy jeść rosół na wywarze z kostek rosołowych :P.

Nigdy też nie zapomnę jak moja kumpela miała za zadanie ubić śmietankę do gofrów. No i dobra, wlała do miski i ubija mikserem. Wszystko byłoby fajnie gdyby to nie była śmietana 18% . A ona biedna ubija i ubija i nic. Pani poszła do niej i rozkminiały czemu śmietanka się nie chce ubić. Po czym usłyszałyśmy głos koleżanek które robiły sos pieczarkowy "ej gdzie jest śmietana bo w reklamówce jest tylko trzydziestoprocentowa". I już wszystko było jasne :P.

Albo ostatnio, są święta i mama chciała żebym zrobiła takie mięso co raz robiłam w domu z przepisu szkolnego, czyli polędwiczki w pepsi. No i ok wszystko szło ładnie, aż do czasu gdy siostra mnie zawołała i całkowicie zapomniałam o tych polędwiczkach. Mama przyszła z miasta i mówi że coś się przypala, no tak, okazało się że moje polędwiczki troszkę przywarły. Mama oczywiście krzyk bo goście i wogóle, a ja spokojnie przełożyłam polędwiczki do innego garnka, sos przelałam, podlałam wodą i powiedziałam mamie że w takim razie niech ona pilnuje skoro ja nie umiem. Minęła godzina, wchodzę do kuchni a tam polędwiczki zjarane na kamień xD. Powiedziałam tylko "no to się popisałaś, tylko lekcje brać od Ciebie". Nie odezwała się ani słowem :P. A w efekcie gościom podała jajka sadzone :P.
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 15:09   #366
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Insonne Pokaż wiadomość
Mój tata kocha kuchenne eksperymenty. Dodaje np. miód do kapusty kiszonej. Oczywiście mało tego miodu. Ale kapusta jest wtedy naprawdę wyśmienita. Moja babcia dodaje gruszki do bigosu i leczo. Nie polecam... A kolega opowiadał, że jak chciał odgrzać jajko na twardo w mikrofalówce to mu jajko wybuchło.
No ale oni to się chowają przy tym co tutaj czytałam.
praktyki z miodem i owocami do leczo sama stosowolam
No ale a propos dziwacznych praktyk, a wlasciwie bledow kulinarnych, to kolega z ktorym mieszkalam gotowal wszystkie kielbasy i parowki wkladajac je do zimnej wody. Zawsze narzekal, ze to wszystko bez smaku itp, poczatkowo sie nie wtracalam, kazdy robi co chce, ale w koncu powiedzialam, ze wygotowana kielbasa nie moze zachowac smaku, chyba, ze potrzebuje podstawe do zupy. Bardzo sie zdziwil, bo cala rodzina tak robi i kielbache wciaz w zimnej wodzie wstawia

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
U mnie w domu sie ogólnie takie przedziwne rzeczy nie zdarzają bo jadamy raczej normalnie :P, a obiady gotuje się normalne. Odpałem jest tylko moja siostra która je kotlety schabowe z dżemem, o zgrozo.

A ja jak byłam mała to uwielbiałam ketchup i majonez zmieszany razem, do wszystkiego. Nawet jadłam same kanapki posmarowane właśnie ketchupem z majonezem :P. Często też jadłam np. kanapki z szynką i ogórkiem, a potem piłam mleko, moja mama nie mogła na to patrzeć.

Natomiast przypomina mi się jedna sytuacja kulinarna, bo chodzę do szkoły gastronomicznej i na lekcjach zawsze coś gotujemy czy pieczemy, dla siebie. No i raz gotowałyśmy rosół, to znaczy nie ja tylko koleżanki. No i oczywiście gotowaliśmy dobry wywar, z mięska i warzywek. No i pani powiedziała dziewczynom, żeby przecedziły ten wywar. No to nie myśląc poszły, wzięły sitko i przecedziły... do zlewu . W efekcie musieliśmy jeść rosół na wywarze z kostek rosołowych :P.

Nigdy też nie zapomnę jak moja kumpela miała za zadanie ubić śmietankę do gofrów. No i dobra, wlała do miski i ubija mikserem. Wszystko byłoby fajnie gdyby to nie była śmietana 18% . A ona biedna ubija i ubija i nic. Pani poszła do niej i rozkminiały czemu śmietanka się nie chce ubić. Po czym usłyszałyśmy głos koleżanek które robiły sos pieczarkowy "ej gdzie jest śmietana bo w reklamówce jest tylko trzydziestoprocentowa". I już wszystko było jasne :P.

Albo ostatnio, są święta i mama chciała żebym zrobiła takie mięso co raz robiłam w domu z przepisu szkolnego, czyli polędwiczki w pepsi. No i ok wszystko szło ładnie, aż do czasu gdy siostra mnie zawołała i całkowicie zapomniałam o tych polędwiczkach. Mama przyszła z miasta i mówi że coś się przypala, no tak, okazało się że moje polędwiczki troszkę przywarły. Mama oczywiście krzyk bo goście i wogóle, a ja spokojnie przełożyłam polędwiczki do innego garnka, sos przelałam, podlałam wodą i powiedziałam mamie że w takim razie niech ona pilnuje skoro ja nie umiem. Minęła godzina, wchodzę do kuchni a tam polędwiczki zjarane na kamień xD. Powiedziałam tylko "no to się popisałaś, tylko lekcje brać od Ciebie". Nie odezwała się ani słowem :P. A w efekcie gościom podała jajka sadzone :P.

schabowe z dzemem sa okej serio i a props ignorancji w znajomosci wlasciwosci produktow (smietana 18% pewnie kwasna do ubijania), to rozwla mnie gdy ktos cos wrzuca do mikrofali, a potem twierdzi, ze chuj... w smaku, choc w piekarniku robiloby sie moze 10 min dluzej i wtedy mialoby jakikolwiek smak

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez LejdiMarmolada Pokaż wiadomość
Moja koleżanka zajada się kanapkami z szynką, serem i ... chipsami
to akurat brytyjski klasyk, ich paskudna bulka z ich paskudna szynka i garsc chipsow na wierzch i to jeszcze o smaku... octu. Troche mi zajelo ale nauczylam sie jesc frytki z octem, a wlasciwie to z maggi.

Poza tym przypomnialo mi sie ulubione sniadanie mojego dziadka: gorące posolone mleko z rozgotowanym makaronem swiderki oraz koniecznie rosol z ziemniakami.


No i kolega z pracy (slynacy z ekscentryzmu i lekkiego opoznienia umyslowego), ktory wpakowal calego surowego kurczaka do stolowkowej mikrofali, ustawil na full, 20 min i siedzac na podlodze wciagnal niczym najlepszego kebaba.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwusiach Pokaż wiadomość
Dodam cos od siebie
Moj tata zawsze gotuje sobie mleko na patelni, zawsze i koniecznie ze smalcem...az takie otluste oczka plywaja.. a pozniej dorzuca tam suchy chleb, taka packa wychodzi i dodaje jeszcze cukier.
hmmm... moze i dobre :P

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Salsashark Pokaż wiadomość
Kocham ten temat
Myślałam, że moj TŻ posypujący kanapki z tatarem pokruszonymi chipsami był nowatorski, ale widzę, że dużo tu chipsowych kombinacji.
Zresztą od tamtej pory chipsy do tatara to dla mnie tak samo oczywisty dodatek jak cebulka czy ogórek :P
Kiedyś też posypaliśmy kanapki z hummusem podsmażonymi obierkami z ziemniaków Też pycha.
Inna kombinacja z tatarem (kocham surowe mięso)- kanapka z tatarem posmarowana sosem tzatziki. Nigdy się z tym nie spotkałam, a uważam, że pasuje idealnie.

tatar z tzazikami?? musi byc pyszne ja w ogole kocham surowe mieso (tatar z oliwa, maggi, pieprzem i... cukrem), co moja mame przyprawialo o bol glowy, bo mialam i mam w zwyczaju wcinanie surowej piersi z kurczaka... najlepiej klasycznie - z maggi.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:49   #367
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

to nie kulinarne ale z jedzeniem związane- moja mama wysłała mi kiedyś w paczce pocztą polską jajka...nie muszę chyba opisywać jak wyglądało wnętrze tej paczki jak ją dostałam
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 18:12   #368
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
to nie kulinarne ale z jedzeniem związane- moja mama wysłała mi kiedyś w paczce pocztą polską jajka...nie muszę chyba opisywać jak wyglądało wnętrze tej paczki jak ją dostałam


ja znam historie z... zimnymi nożkami. Dziwna babcia dziwnego kolegi wyslala mu z Polski do UK galaretke z nóżek, ktora jeszcze nam proponowal w pracy... "No wiecie, troche sie rozleciala, ale sklepalem wszystko razem, do lodowki i stężało na nowo... "
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 18:05   #369
Good_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 78
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ostatnio w pracy chciałam wylać wodę z czajnika elektrycznego, wylewam do zlewu patrze a tam kawa fusiasta!

Nowy przepis?
Good_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:16   #370
jessie_hunter
Przyczajenie
 
Avatar jessie_hunter
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Naczytałam się o kanapkach z serem i dżemem i przypomniałam sobie, że jako dziecko też tak jadałam. Przypomniałam też sobie, że w lodówce mam obrzydliwie słodki dżem z moroszek (w lidlu był, więc pomna norweskich informacji o kwaskowości tych malin rzuciłam się do zakupu, a tu fińskie słodkości...) i znalazłam sposób na jego zjedzenie: na kanapce z chleba z kminkiem i z masłem ziołowym (żeby nie było - w trakcie lektury forum przetestowałam, zeżarłam takie dwie kanapki i gdyby nie późna pora, to rzuciłabym się na następną ).

Z dziwnych (dla innych) połączeń: bardzo lubię solone chipsy z jogurtem truskawkowym (byle nie w wersji light - jest wtedy obrzydliwy).

Jako dziecko w przedszkolu karmiona byłam m.in. plackami ziemniaczanymi z ubitą śmietaną na słodko - dałabym się wtedy za to pokroić. Chyba czas sobie to przypomnieć przy najbliższej okazji...

Kiedy moja matka gotowała zupę grzybową (klarowną taką, nie zawiesistą, z ziemniakami i makaronem w jednym), to zwykle też smażyła naleśniki (żeby każdy mógł "się dopchać" albo samymi naleśnikami do zupy, albo po zupie zjeść je z serem na słodko). Ja najbardziej lubiłam jeść wszystko razem, czyli zupę zagryzać naleśnikiem nafaszerowanym słodkim twarogiem.

Również z dzieciństwa: podstawową sałatką w moim domu była najprostsza pomidorowa (pomidory, cebula, sól, pieprz, śmietana). Sałatka sałatką, ale najlepsze było to, co zostawało na dnie, czyli przyprawiona mieszanka soku z pomidorów i śmietany, w której moczyło się chleb i jadło taki rozciapciany. Pyyycha... (do dzisiaj robię to samo, tylko zamiast śmietany od lat już używam jogurtu naturalnego).

Mój TŻ nie rozumie za bardzo mojej miłości do sosu miodowo-musztardowego, za to sprzedał mi kiedyś patent na ciasteczka (markizy) doprawiane sosem chili albo tabasco
jessie_hunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:26   #371
Good_angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 78
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez jessie_hunter Pokaż wiadomość
Mój TŻ nie rozumie za bardzo mojej miłości do sosu miodowo-musztardowego, za to sprzedał mi kiedyś patent na ciasteczka (markizy) doprawiane sosem chili albo tabasco
Sos miodowo musztardowy
Używam do wszystkiego.
Marynata do kurczaka, jako sos do sałaty

Aaa jeszcze jedno. Mój tata do wszystkiego pije mleko. Śniadanie typu parówki + mleko. Obiad + mleko zawsze zawsze zawsze
Good_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 19:42   #372
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez sylwusiach Pokaż wiadomość
Dodam cos od siebie
Moj tata zawsze gotuje sobie mleko na patelni, zawsze i koniecznie ze smalcem...az takie otluste oczka plywaja.. a pozniej dorzuca tam suchy chleb, taka packa wychodzi i dodaje jeszcze cukier.
Mój tata gotuje sobie mleko, wrzuca do tego kawałki bułki i dodaje duuużo cukru. Jakie to jest pyszne!

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość

Natomiast przypomina mi się jedna sytuacja kulinarna, bo chodzę do szkoły gastronomicznej i na lekcjach zawsze coś gotujemy czy pieczemy, dla siebie. No i raz gotowałyśmy rosół, to znaczy nie ja tylko koleżanki. No i oczywiście gotowaliśmy dobry wywar, z mięska i warzywek. No i pani powiedziała dziewczynom, żeby przecedziły ten wywar. No to nie myśląc poszły, wzięły sitko i przecedziły... do zlewu . W efekcie musieliśmy jeść rosół na wywarze z kostek rosołowych :P.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:10   #373
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Good_angel Pokaż wiadomość

Aaa jeszcze jedno. Mój tata do wszystkiego pije mleko. Śniadanie typu parówki + mleko. Obiad + mleko zawsze zawsze zawsze
mój maślankę)
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:06   #374
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Mój brat - Makaron na słodko ze śmietaną, truskawkami i polane to ketchupem.

TŻ za to je prawie wszystko z ketchupem.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:54   #375
arbuz3841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja np nie rozumiem jak można jeść płatki z mlekiem?! dla mnie to połączenie jest obrzydliwe(taka rozmokła ciapa blee) a moja siostra do tego dodaje jeszcze cukier!
arbuz3841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:59   #376
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez arbuz3841 Pokaż wiadomość
Ja np nie rozumiem jak można jeść płatki z mlekiem?! dla mnie to połączenie jest obrzydliwe(taka rozmokła ciapa blee) a moja siostra do tego dodaje jeszcze cukier!
No bo chrupki musza byc zalane zimnym mlekiem zeby zostały chrupiące. Wtedy masz kilka minut na śniadanie tylko... Znam wielu co jedzą jedynie szybko chrupki a mleko zostaje
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:03   #377
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez jessie_hunter Pokaż wiadomość
Z dziwnych (dla innych) połączeń: bardzo lubię solone chipsy z jogurtem truskawkowym (byle nie w wersji light - jest wtedy obrzydliwy).



oj oj ja takie dziwactwa w ciąży jadłam, najczęściej jednak były do chipsy z jogurtem waniliowym typu danio.

Albo ogórki kwaszone smarowałam nutellą
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 12:06   #378
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Świetny wątek, przebrnęłam przez cały!

Najpierw się chciałam odnieść do jednego postu, bo mnie zdziwił: chodziło o makaron do rosołu. U mnie w domu wrzuca się surowy makaron do rosołu, widziałam że ktoś bardzo się temu dziwił, ale dla mnie to jest normalne, ostatnio o tym rozmawiałam z koleżanką i u niej to samo, jeszcze się dziwiła że jej teściowa gotuje makaron osobno bo i po co

Ja za to lubię:
1) pierogi ruskie z cukrem - dopiero niedawno ktoś mi uświadomił, że to dziwne
2) ciepły tost, posmarowany masełkiem i na to kawałki truskawki, brzmi może dziwnie ale pycha
3) jako dziecko uwielbiałam takie chrupki http://kaczuszka.co.uk/thumb/flips-c...1151002378.jpg maczać w jogurcie truskawkowym, nie wiem czy to dziwne w sumie Ooo i słony popcorn też lubię z jogurtem


Aaa i ktos pisał o zupie wiśniowej - brzmi pysznie! I mam jakieś niejasne wspomnienia, że jadłam cos takiego, nie było przypadkiem takiego gorącego kubka czy czegoś w tym rodzaju?
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:17   #379
trufelka
Raczkowanie
 
Avatar trufelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 171
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

oh, cudowny wątek . dorzuce swoje doświadczenia.

mistrzem kulinarnym jest mój dziadek. Zawsze gotowała babcia, więc po. jejśmierci zaczą improwizować nawłasną rękę. Do każdej zupy wrzuca pomidory w całości. Ogorkowa, grzybowa, kalafiorowa, grochowa, nieważne. Pomidor musi byc. Oraz pół kostki masła.
Jak mu robię babkę ziemniaczaną to zjada ja z... gotowanymi ziemniakami. Ew makaronem.
trufelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 18:28   #380
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Świetny wątek, przebrnęłam przez cały!

Najpierw się chciałam odnieść do jednego postu, bo mnie zdziwił: chodziło o makaron do rosołu. U mnie w domu wrzuca się surowy makaron do rosołu, widziałam że ktoś bardzo się temu dziwił, ale dla mnie to jest normalne, ostatnio o tym rozmawiałam z koleżanką i u niej to samo, jeszcze się dziwiła że jej teściowa gotuje makaron osobno bo i po co

Ja za to lubię:
1) pierogi ruskie z cukrem - dopiero niedawno ktoś mi uświadomił, że to dziwne
2) ciepły tost, posmarowany masełkiem i na to kawałki truskawki, brzmi może dziwnie ale pycha
3) jako dziecko uwielbiałam takie chrupki http://kaczuszka.co.uk/thumb/flips-c...1151002378.jpg maczać w jogurcie truskawkowym, nie wiem czy to dziwne w sumie Ooo i słony popcorn też lubię z jogurtem


Aaa i ktos pisał o zupie wiśniowej - brzmi pysznie! I mam jakieś niejasne wspomnienia, że jadłam cos takiego, nie było przypadkiem takiego gorącego kubka czy czegoś w tym rodzaju?
U mnie gotuję się makaron oddzielnie. Zawsze. Jak Mama lub Mama TŻ gotuję rosół to gar taki, że jedzą go potem przez kilka dni więc makaron trzymany przez tyle dni w wodzie zwyczajnie traci swoją lekką twardość.
Nie wiem jak u Ciebie się gotuję, że ten makaron cały czas jest taki fajny al dente? Nawet na drugi dzień?


Mnie wszystko dziwi, oprócz chrupek z jogurtem.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:21   #381
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
U mnie gotuję się makaron oddzielnie. Zawsze. Jak Mama lub Mama TŻ gotuję rosół to gar taki, że jedzą go potem przez kilka dni więc makaron trzymany przez tyle dni w wodzie zwyczajnie traci swoją lekką twardość.
Nie wiem jak u Ciebie się gotuję, że ten makaron cały czas jest taki fajny al dente? Nawet na drugi dzień?


Mnie wszystko dziwi, oprócz chrupek z jogurtem.
Nie jest al dente, jeszcze chyba nie jadłam rosołu z makaronem al dente.. Jest miękki i tyle, po paru dniach tak samo
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 19:38   #382
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
U mnie gotuję się makaron oddzielnie. Zawsze. Jak Mama lub Mama TŻ gotuję rosół to gar taki, że jedzą go potem przez kilka dni więc makaron trzymany przez tyle dni w wodzie zwyczajnie traci swoją lekką twardość.
Nie wiem jak u Ciebie się gotuję, że ten makaron cały czas jest taki fajny al dente? Nawet na drugi dzień?


Mnie wszystko dziwi, oprócz chrupek z jogurtem.
Ja gotuje makaron w pomidorowce i uważam ze na drugi dzien jest tak samo dobry trzeciego juz bym pod rząd nie dała rady. A poza tym ja z dużego garnka odlewam troche do odgrzania wiec ten makaron nie gotuje sie co rusz. No i ja właśnie makaron gotuje 2 minuty dłużej niz podane na opakowaniu. Nie znoszę kiedyś jest poltwardy . Po ugotowaniu jak na opakowaniu nie zjem .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:12   #383
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Nie jest al dente, jeszcze chyba nie jadłam rosołu z makaronem al dente.. Jest miękki i tyle, po paru dniach tak samo
Ja zawsze gotuję makaron al dente. Po prostu taki lubię do wszystkiego.
To nie wiem jak to się dzieję, ale ja u siebie widzę jak wrzucony do zupy i zostawiony traci całkowicie kształt, wręcz się rozpada.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ja gotuje makaron w pomidorowce i uważam ze na drugi dzien jest tak samo dobry trzeciego juz bym pod rząd nie dała rady. A poza tym ja z dużego garnka odlewam troche do odgrzania wiec ten makaron nie gotuje sie co rusz. No i ja właśnie makaron gotuje 2 minuty dłużej niz podane na opakowaniu. Nie znoszę kiedyś jest poltwardy . Po ugotowaniu jak na opakowaniu nie zjem .
No u Nas też się odlewa w małe garnki. Ja lubię taki półtwardy.
Co region to obyczaj.

Dla mnie placki ziemniaczane z cukrem są bardzo dziwne a Mama i Siostra jedzą tak prawie zawsze.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:22   #384
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Mnie zadziwia zawsze mój tata, który jada kaszankę z ciastem drożdżowym .


Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Dla mnie placki ziemniaczane z cukrem są bardzo dziwne a Mama i Siostra jedzą tak prawie zawsze.
Z cukrem są moje ulubione .


A makaron też zawsze gotuję oddzielnie...
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:32   #385
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Z cukrem są moje ulubione .
Moje też! Ale dawno nie jadłam placków ziemniaczanych!

Co do makaronu, też nie wyobrażam sobie gotowania go w zupie.

Z moich połączeń:
- ketchup + ... wszystko niemal :P twaróg, jajko (kolega mi uświadomił, że to dziwne ), ogórki kiszone, pomidor
- paluszki słone z dżemem/nutellą/palone (ale to kiedyś)
- miałam też fazę na sos chili słodki , pasował mi do płatków gwiazdek cynamonowych
- ser pleśniowy typu camembert plus miód

Trochę by się tego jeszcze znalazło

Kolega jadł z kolei kanapki z szynką konserwową i bitą śmietaną
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:49   #386
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Ketamina Pokaż wiadomość
Moje też! Ale dawno nie jadłam placków ziemniaczanych!
O nie, placki ziemniaczane z cukrem to marnotrawstwo . Uwielbiam placki ziemniaczane ale tylko i wyłącznie słone z utartą cebula. I np z sosem cygańskim albo gulaszem .
Oj chyba w weekend zrobie bo juz kilka lat nie jadłam nie wiem jak mozna je jeść ze śmietana i cukrem.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 20:50   #387
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez Ketamina Pokaż wiadomość
- paluszki słone z dżemem/nutellą/palone (ale to kiedyś)
do tej pory jem paluszki słone maczane w nutelli .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 05:59   #388
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

U nas tez sie je placki ziemniaczane z cukrem, od kiedy pamiętam, wiec dla mnie to nie jest dziwne do tego popija maślanką smak mojego dzieciństwa
Kolezanka je tez paluszki słone z nutellą i nawet to dobre jest
A mi sie zdarzało jeść kanapkę z żółtym serem i z dżemem, albo śledzie zapijać kakao


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 07:47   #389
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Ja nie gotuję makaronu w zupie ponieważ odłączają się od niego takie pypcie i po wyjęciu woda zawsze wygląda jakby była w niej odrobina mąki Nie chciałabym tego dawać do zupy
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:00   #390
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Jak oni gotują,czyli najzabawniejsze pomysły kulinarne o jakich słyszeliście.

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Ja zawsze gotuję makaron al dente. Po prostu taki lubię do wszystkiego.
To nie wiem jak to się dzieję, ale ja u siebie widzę jak wrzucony do zupy i zostawiony traci całkowicie kształt, wręcz się rozpada.

No u Nas też się odlewa w małe garnki. Ja lubię taki półtwardy.
Co region to obyczaj.

Dla mnie placki ziemniaczane z cukrem są bardzo dziwne a Mama i Siostra jedzą tak prawie zawsze.
Nie wiem czy to kwestia regionu, ja ogólnie osobny makaron znam, ale kojarzy mi się z restauracjami, bo tam tak podają
A tak z ciekawości - z jakiego regionu jesteś? Bo mi koleżanka mówi, że u jej TŻ też się gotuje osobno, ale oni nie pochodzą ze Śląska.
I jeszcze warto dodać, że nie używamy zwykłego makaronu ze sklepu - tylko swojski, nie "rozejdzie" się, nawet jak 10 razy go podgrzejesz.

Dopiero na tym wątku przeczytałam, że placki ziemniaczane z cukrem mogą być dla kogoś dziwne Od zawsze tak w domu jedliśmy, ja jeszcze lubię do tego śmietanę dodać
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2014-03-20 o 10:07
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 23:11:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.