Jak pielęgnować cerę mieszaną?... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-22, 09:15   #1
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek

Jak pielęgnować cerę mieszaną?...


Jak pielęgnować cerę, która ma jednocześnie skłonności do przetłuszczania się na brodzie i czole i przesuszania na policzkach i nosie? Często po myciu skóra (zwłaszcza na nosie) łuszczy się. Nie wiem jakich maseczek używać i jakimi kosmetykami pielęgnować taką cerę... Do tego moja cera jest wrażliwa, po każdym myciu mam uczucie jej ściagnięcia.
Zgóry dziękuję za wszystkie rady! Pozdrawiam! =)
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 09:32   #2
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: Jak pielęgnować cerę mieszaną?...

taką cerę trzeba traktowac róznymi kremami, co jest dosc czasochlonne niestety. ja mam dokladnie taka samą jak ty i stosuję: wieczorem effaclar K (na ogół omijam policzki mające skłonnosci do przesuszania), na policzki iwostin odzywczy z wit. C i E, następnie po jakims czasie na nosek krem Octopirox (na łuszczenie), a na brodę Acne-Derm (na syfki i blizny po nich). 2 razy w tyg. maseczka z glinki Argiletz (na policzki czerwona, reszta zielona). Na dzień stosuję jedynie Iwostin z filtrami.
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 10:09   #3
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Jak pielęgnować cerę mieszaną?...

Oj, trzeba się przyzwyczaić do róznych kosmetyków Na początku to mnie szlag trafiał: nos i brodę mam tłustą, policzki narmalne a czoło suche --- takie zmieszanie. Do tego skóra wrażliwa i alergiczna. Moja pielęgnacja wygląda następująco: całą buźkę myję żelem dla skóry wrażliwej [jak stosowałam mocniejsze specyfiki to skóra za bardzo mi się przesuszała i łuszczyła. Do tago dwa rodzaje kremów: na poliki i czoło wspomniany już Iwostin z filtrami, nosek i czoło traktuje kremem p/trądzikowym albo do skóry łojotokowej. To na dzień. Natomiast na noc: suche partie kremem tłustym [też Iwostin - bardzo dobre mają kosmetyki] tłuste tym co na dzień {wcześniej smarowałam Cleanance K z Avene - z kwasami]. A i jeszcze pod oczka inny krem
Tak jeszcze doadam, że podkładu używam do skóry suczej i normalnej, bo matujące i te do tłustej mi nie służa.
Mam nadzieję, że sie połapiesz w tym moim pisaniu i któraś rada okaże się dla Ciebie pomocna.
Pozdrawiam
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 11:40   #4
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Re: Jak pielęgnować cerę mieszaną?...

Kurcze... Troche tego jest... Ja myje buźke żelem do cery suchej i wrażliwej (total control), w dzień smaruję kremem nawilżającym z tej samej serii a na czoło i brode nakładam brevoxyl żeby pozbyć się zaskórników... Też kiedyś używałam tego kremiku Avene, ale nie widziałam żadnych zmian, później Vichy, ale niestety... Najgorsze jest to, ze skóra łuszczy się po silniejszych kosmetykach... =( Buuu... Cera mieszana to jest tragedia! =P
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 11:45   #5
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Re: Jak pielęgnować cerę mieszaną?...

W każdym razie dziękuję bardzo za podpowiedzi! Połapałam się we wszystkim i mam nadzieję, że jakoś mi to pomoże! =) Pozdrowionka!
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 16:42   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Jak pielęgnować cerę mieszaną?...

no ja tak nie cudowalam jak wy dla mnie do tej pory to byla kosmetyki do cery normalnej i mieszanej w jednym. teraz troche cuduje bo mam dosc plasetrkow na nos ktore nie zawsze wyciagna wszystkie zaskorniki, wiec zakupilam zel peelingujacy Normadem Vichy. Zaskornikow juz nie mam , ale przy czestym uzywaniu tego zelu mozna sie nabawic suchego naskorka i ja tez troche juz przesuszona jestem. Wiec pomalu przechodze na porade pani z apteki zel stosowac 2 razy w tygodniu jako peeling, a codziennie myc zelem ktory nie wysusza np. Effaclar ( ktora reguluje ladnie cere) lub jakims zwyklym dostepnym w zwyklym sklepie, ktory nie powoduje sciagniecia naszej buzki, a krem musi mocno nawilzac( nie poczujemy wtedy ze Vichy jest troche mocnym preparatem, zwlaszcza przy codziennym uzywaniu). Jeli chodzi o moja cere to postawilam na silniejszy preparat do mycia a kremy jak do tej pory , nawilzajace i przeciwzmarszczkowe i do tego tego samego typu maseczki. Jestem zadowolona, buzka bez zaskornikow , syfki po Vichy sie goja. Jedyny problem jaki moge teraz miec to kremy nie wszystkie mocno nawilzaja. I jestem zaskoczona przy tlustszych kremach na zmarszczki nie mam tlustej cery. Wczesniej uzywalam lagodnych srodkow ale wszystkie byly do mieszanej cery i na pierwszy zut oka bylo ok ale cera szybciej sie przetluszczala i swiecilam sie na kilometr, teraz nie mam juz tego problemu, a moj maz sam mi powiedzial ze wkoncu mi sie cera poprawila
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-29, 22:29   #7
Justynacc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2
GG do Justynacc
Jak pomóc swojej twarzy??

Witam, mam problem z moją cerą.Tzw partia T u mnie jest raczej sucha, skóra łuszczy sie na nosie, na czole(nad nosem a między brwiami i dalej w kierunku włosów) oraz na policzkach,czasem również na brodzie ale mniej, są też zaskórniki i rozszerzone pory skórne. Dodatkowo właśnie te partie twarzy często się dziwnie świecą. Reszta jest w normie. Proszę o radę i wskazówki jak i czym najlepiej pielęgnować taką cerę. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ciepło
Justynacc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 16:28   #8
dbeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 2
Unhappy jak pielęgnować cerę z problemami?

Zwracam się z tym pytaniem gdyż nikt nie potrafi mi doradzić jak mam pielęgnować moją cerę, która z jednej strony jest tłusta (szczególnie na nosie i brodzie), wysuszona na policzkach a na brwiach i przy włosach skóra się łuszczy. Nie wiem czy mam używać kosmetyki do cery trądzikowej, czy też może zwykłe nawilżajace??
Mam mętlik w głowie

Proszę o pomoc...
dbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:55   #9
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Smile Dot.: jak pielęgnować cerę z problemami?

Mam ten sam problem. Używam na zmaine kosmetyków Garnier i Nivea a zasami jeszcze Florina. Ostatnio słyszałam że kosmetyki Neutrogeny są najlepsze, ale jak narazie nie mogę ich nigdzie dostać.
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:59   #10
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: jak pielęgnować cerę z problemami?

skad ja to znam ?? mam dokladnie to samo... tłusta skóra z pryszczami a zarazem sucha w niektorych miejscach ... jednak jakis czas temu zaczelam sie zastanawiac czym jest to spowodowane i stwierdzialam ze mam alergie na kosmetyki do twarzy ktorych uzywam ... odstawilam je i zaczelam uzywac innych jednak moj problem nie zniknal... stwierdzilam ze musze sobie kupic specialne kosmetyki do skory alergicznej i wrazliwej. znam jedynie firme AA wiec kupilam sobie w rossmanie kosmetyki z tej serii. modlilam sie zeby po nich nie zaczela mi sie luszczyc skora. uzywam ich juz od tygodnia i nie moge uwierzyc ze nie dostalam alergii, moje pryszcze zniknely i mam super matowa skore . suche miejsca sie nawizlyly i nie mam juz problemu ze skora. niie wiem jednak czy twoj problem jest spowodowany alergia czy poprostu masz mieszana skore czyli tlusta w partii T a sucha na policzkach . mam pytanko ?? czy te suche miejsca sa zaczerwienione, swedza i pieka??
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 00:48   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: jak pielęgnować cerę z problemami?

z jednej strony jest tłusta (szczególnie na nosie i brodzie), wysuszona na policzkach a na brwiach i przy włosach skóra się łuszczy.

zapytaj dermatologa o łojotokowe zapalenie skóry
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-02, 23:09   #12
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Question Jak pielęgnować cerę mieszaną ???

Mam cerę mieszaną, suchą na policzkach i tłustą w strefie T . Pielęgnacja tej cery jest o tyle trudna, że jest jeszcze wrażliwa i nie służą jej kremy. Teraz testuję krem OLAY nawilżający do cery tlustej i mieszanej, w postaci żelu, jest dość dobry, wydaje się lekki, ale czy to wystarczy. Mam 26 lat, nadal problemy z trądzikiem, a kremy matujące mi nie służą. Czy ta pielęgnacja jeśli chodzi o nawilżanie jest wystarczająca ??
Pozdrawiam wizażanki
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 23:31   #13
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Jak pielęgnować cerę mieszaną ???

mysle ze powinnas używac 2 rodzajow kremow, do strefy T innego (polecam osobiscie effaclar k) a do suchych policzkow czegos nawilzającego. Mam podobne problemy z cerą, no cóż nie mozemy byc doskonałe przecież
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 07:45   #14
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: Jak pielęgnować cerę mieszaną ???

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
mysle ze powinnas używac 2 rodzajow kremow, do strefy T innego (polecam osobiscie effaclar k) a do suchych policzkow czegos nawilzającego. Mam podobne problemy z cerą, no cóż nie mozemy byc doskonałe przecież
było juz chyba kilka watków ale mysle że przede wszystkim powinnas nastawic sie na nawilzanie twrzy to jest bardzo wazne oraz regularne maseczki nawilżjace
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 09:36   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak pielęgnować cerę mieszaną ???

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Mam cerę mieszaną, suchą na policzkach i tłustą w strefie T . Pielęgnacja tej cery jest o tyle trudna, że jest jeszcze wrażliwa i nie służą jej kremy. Teraz testuję krem OLAY nawilżający do cery tlustej i mieszanej, w postaci żelu, jest dość dobry, wydaje się lekki, ale czy to wystarczy. Mam 26 lat, nadal problemy z trądzikiem, a kremy matujące mi nie służą. Czy ta pielęgnacja jeśli chodzi o nawilżanie jest wystarczająca ??
Pozdrawiam wizażanki
jesli masz problemy z trądzikiempowinnas do dermatologa sie udac. na partie przetłuszczajace sie a takze suche dobrze robia kwasy BHA. proponowałąbym dobre nawilzanie, prostymi nawilzaczami, np hydrance optimale riche -legere w zależnosci od rodzaju skóry czy tez hydraphase legere-riche tez do suchej czy do tłustej. mozesz uzywac no riche na suche miejsca zaś legere na przetłuszczajace sie partie.olay kocha sie z tego co widze po składach wpolycrylamide, składmiku kancerogennym , który kumuluje sie w organiźmie .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 16:38   #16
Anielica123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak pomóc swojej twarzy??

Witaj, czasem występuje coś takiego jak skóra mieszana ale odwrotna. Partia T sucha, a policzki tłuste należy stosować dwie pielęgnacje- do cery suchej i do cery tłustej. Dodatkowo można iść na manualne oczyszczanie twarzy w partii tłustej.
Anielica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.