"Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka? - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-21, 17:17   #2311
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

To tak jak mnie Zuzia, Tola, Hania i wiele innych. No bo przecież nikt nie mowi do 35 latki Zuzanno ;-)
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:17   #2312
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Też uważam nadawanie dwóch imion za totalny bezsens i cieszę sie, że mam jedno.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:18   #2313
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Ja mam 2 i nie ubolewam

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:23   #2314
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny, tak w temacie imion, co myślicie o nadawaniu drugiego imienia? warto je nadawać czy to tylko zbędny balast? żałujecie że macie jedno albo dwa imiona? ja mam jedno i osobiście nigdy mi tego drugiego nie brakowało, wszyscy moi znajomi używają tylko pierwszego, TŻ używa drugiego imienia tylko gdy wypełnia jakieś dokumenty i mówi że to tylko problem bo trzeba pamiętać żeby to drugie podać, do tego zawsze się zastanawia czy jak jest tylko jedna rubryka "imię" to czy trzeba to drugie wpisywać i czy ma dobrze niektóre papiery przez to wypełnione (a tak wógóle to jak powinno się wtedy pisać jedno czy obydwa?). także jeśli będę mieć kiedyś dzieci to na pewno będą miały po jednym imieniu
Moje dzieci będą miały po dwa imiona. Żaden zbędny balast - nie wiem, czy straciłam w życiu łącznie więcej niż 3 minuty na podawanie drugiego, więc nie uważam się za pokrzywdzoną jego posiadaniem. Znam za to osoby, które posługują się obydwoma, a także ludzi, którym pierwsze imię odpowiada mniej i używają wyłącznie drugiego. "Zwykłe" drugie imię jest też niezłym zabezpieczeniem, jeśli pierwsze jest mało popularne i może "nie podejść" nosicielowi (przykład ja - Luiza Katarzyna, pierwsze poza pierwszą setką nadań w moim roczniku, drugie - chyba najpopularniejsze).
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:33   #2315
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja mam 2 i nie ubolewam

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Ja tak samo.
Ale jak będę nadawać dziecku imię to zatrzymam się tylko przy jednym, myślę że drugie nie jest do niczego potrzebne.
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:41   #2316
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny, tak w temacie imion, co myślicie o nadawaniu drugiego imienia? warto je nadawać czy to tylko zbędny balast? żałujecie że macie jedno albo dwa imiona? ja mam jedno i osobiście nigdy mi tego drugiego nie brakowało, wszyscy moi znajomi używają tylko pierwszego, TŻ używa drugiego imienia tylko gdy wypełnia jakieś dokumenty i mówi że to tylko problem bo trzeba pamiętać żeby to drugie podać, do tego zawsze się zastanawia czy jak jest tylko jedna rubryka "imię" to czy trzeba to drugie wpisywać i czy ma dobrze niektóre papiery przez to wypełnione (a tak wógóle to jak powinno się wtedy pisać jedno czy obydwa?). także jeśli będę mieć kiedyś dzieci to na pewno będą miały po jednym imieniu
Jeśli ktoś ma często spotykane nazwisko (w stylu Kowalski, Nowak), a dziecko ma popularne imię, to warto nadać drugie. Raz spotkałam się z sytuacją, że w jednej firmie pracowały dwie Anny Nowak, drugie imię jakoś pomagało im się odróżnić. Drugie imię w takim wypadku pomaga, jeśli ktoś wyrabia sobie własną markę specjalisty i chce się odróżnić od kilku(nastu) osób o tym samym imieniu i nazwisku.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:52   #2317
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Oj tam oj tam też coś podobnego znałam, ale to może lepiej wziąć nazwisko dwuczłonowe
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 17:54   #2318
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Moim zdaniem jedno imię jest wystarczajace
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:57   #2319
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma często spotykane nazwisko (w stylu Kowalski, Nowak), a dziecko ma popularne imię, to warto nadać drugie. Raz spotkałam się z sytuacją, że w jednej firmie pracowały dwie Anny Nowak, drugie imię jakoś pomagało im się odróżnić. Drugie imię w takim wypadku pomaga, jeśli ktoś wyrabia sobie własną markę specjalisty i chce się odróżnić od kilku(nastu) osób o tym samym imieniu i nazwisku.
Warto też pamiętać, że różnie w życiu bywa i zakochana w Janku Nowaku Anna Hiltenszrumpenfacka może mieć ochotę przyjąć nazwisku po mężu
szarri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 19:05   #2320
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Podobają mi sie dwa imiona, można nadać jedno mniej "praktyczne", typu wlaśnie Hermenegilda, jesli ktos ma fantazje, a dziecko nie ucierpi. Wilk syty i owca cała.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 20:11   #2321
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 20:27   #2322
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ok, Zuzanna podałam jako jeden z przykładów, a Zuza dla mnie jest właśnie beznadziejną odmianą ;-) no ale cóż, ile osób tyle opinii.
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 20:31   #2323
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 21:50   #2324
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie, nie to tylko jeden z przykładów ;-) generalnie jest masa imion bez zdrobnień, takie ktorych zdrobnienia są beznadziejnie itd prawda jest taka, ze ilu ludzi tyle preferencji
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 22:37   #2325
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Bardzo lubię drugie imiona. Swoje odziedziczyłam po babci, która była dla mnie bardzo ważna, mój partner zgodnie z rodzinną tradycją ma jako drugie wpisane imię swojego ojca. Z jednej strony, jeśli się go nie lubi, wystarczy ignorować i wpisać raz na jakiś czas w dokumentach, z drugiej, jeśli się lubi, miło jest mieć swojego patrona czy rodzinną tradycję.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 23:25   #2326
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Też uważam nadawanie dwóch imion za totalny bezsens i cieszę sie, że mam jedno.
Ja mam dwa, ale to tylko z tego względu, że rodzice nie doszli do porozumienia i każde forsowało swój pomysł. Co więcej - odkąd pamiętam, zwracano się do mnie używając drugiego właśnie (co skutkowało tym, że pierwszego imienia zacząłem używać na studiach dopiero, zresztą do teraz uznaję je jako "urzędowe" i nie mogę się przyzwyczaić, normalnie schizofrenia) Rodzice na co dzień też używają swoich drugich imion, tylko siostra się wyłamała
Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Warto też pamiętać, że różnie w życiu bywa i zakochana w Janku Nowaku Anna Hiltenszrumpenfacka może mieć ochotę przyjąć nazwisku po mężu

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
Albo odpowiedz dzieciaków jak na podwórku ktoś nia wołał (przyjeżdżała do kuzynów-moich sąsiadów) "nie Basia tylko ketoprom!"

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Znajoma ma Oliwiera albo Oliviera a mówią na niego Olek, i tu chyba jest coś nie teges
Mam podobny przykład w najbliższym otoczeniu
Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Mnie się bardzo podoba, jednak moja mama która ma tak na imię używa swojego drugiego i bardzo nie lubi imienia Maria
To samo u mnie Zresztą kiedyś była tradycja nadawania imion "patronów dnia urodzenia", więc dziewczynka urodzona 2. lutego - wiadomo
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 06:58   #2327
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Bardzo lubię drugie imiona. Swoje odziedziczyłam po babci, która była dla mnie bardzo ważna, mój partner zgodnie z rodzinną tradycją ma jako drugie wpisane imię swojego ojca. Z jednej strony, jeśli się go nie lubi, wystarczy ignorować i wpisać raz na jakiś czas w dokumentach, z drugiej, jeśli się lubi, miło jest mieć swojego patrona czy rodzinną tradycję.


U nas tez jest tradycja nadawania drugich imion (ale bardziej zagmatwana niż imię po ojcu xD), lubię ją i chciałabym kontynuować.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 08:31   #2328
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Nie, nie to tylko jeden z przykładów ;-) generalnie jest masa imion bez zdrobnień, takie ktorych zdrobnienia są beznadziejnie itd prawda jest taka, ze ilu ludzi tyle preferencji
dla mnie takimi imionami są np Sylwia i Marta, w tej wersji są fajne ale zdrobnienia Sylwusia i Martusia czy Sylwunia Martunia to dla mnie koszmarki i nawet do dziecka wolałabym podstawową wersją się zwracać

a co do Marii to u mnie wszystkie są albo Maryśkami albo Marynami i TŻ zna jedną na którą mówią Majka, ale dla mnie Maria to imię ciotkowe, bo oprócz jednej 10-latki i jednej 25-latki wszystkie znane mi Marie są przynajmniej 20 lat ode mnie starsze
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 08:52   #2329
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dla mnie takimi imionami są np Sylwia i Marta, w tej wersji są fajne ale zdrobnienia Sylwusia i Martusia czy Sylwunia Martunia to dla mnie koszmarki i nawet do dziecka wolałabym podstawową wersją się zwracać

a co do Marii to u mnie wszystkie są albo Maryśkami albo Marynami i TŻ zna jedną na którą mówią Majka, ale dla mnie Maria to imię ciotkowe, bo oprócz jednej 10-latki i jednej 25-latki wszystkie znane mi Marie są przynajmniej 20 lat ode mnie starsze
Nie da się zaprzeczyć, że Maria to jedno ze starszych imion. Tak samo jak Stanisław, Zofia, Fryderyk, Franciszek, Józef, Jan, Barbara itp.
A jednak bardzo często są nadawane teraz dzieciom(od kilku lat). To jak się zwracamy do kogoś zależy tylko od nas a stereotypów się nie uniknie
peachella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 09:42   #2330
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Co do dwóch imion, moja koleżanka ma na drugie Koleta, chociaż jej pierwsze imię w naszym roczniku nie było aż tak popularne, jest na ok. 80 miejscu. Z kolei druga koleżanka ma na drugie Walentyna, pierwsze imię tuż za dziesiątką
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."

Edytowane przez Catalina7
Czas edycji: 2015-06-22 o 09:43
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 10:42   #2331
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

odnośnie imienia Marianna. Mam ciotkę noszącą takie imię. Pani po 70. W papierach ma Marianna, bo ksiądz powiedział, że Marii nie ochrzci bo to po Matce Boskiej i tak być nie może i zaproponował Mariannę Ciotka na co dzień posługuję się imieniem Maria.

Natomiast na jej synową Marię wszyscy łącznie z jej mężem mówią Mery
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 11:17   #2332
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny, tak w temacie imion, co myślicie o nadawaniu drugiego imienia? warto je nadawać czy to tylko zbędny balast? żałujecie że macie jedno albo dwa imiona? ja mam jedno i osobiście nigdy mi tego drugiego nie brakowało, wszyscy moi znajomi używają tylko pierwszego, TŻ używa drugiego imienia tylko gdy wypełnia jakieś dokumenty i mówi że to tylko problem bo trzeba pamiętać żeby to drugie podać, do tego zawsze się zastanawia czy jak jest tylko jedna rubryka "imię" to czy trzeba to drugie wpisywać i czy ma dobrze niektóre papiery przez to wypełnione (a tak wógóle to jak powinno się wtedy pisać jedno czy obydwa?). także jeśli będę mieć kiedyś dzieci to na pewno będą miały po jednym imieniu
Ja mam dwa i bardzo się z tego cieszę. Lubię swoje imię, bardziej niż pierwsze. Uważam, że to plus - jeśli ktoś bardzo ni lubi swojego pierwszego imienia, to na co dzień wśród rodziny, znajomych i w pracy może funkcjonować pod drugim. Moja mama ma jedno imię i mówi, że zawsze w szkole było jej żal, że inne dzieci mają po dwa, a ona miała tylko jedno.

Poza tym drugie imię jest pomocne w identyfikacji. Znam kilka osób, które się tak samo nazywają, czyli mają takie samo pierwsze imię i takie samo nazwisko. To wcale nie jest rzadka sytuacja, zdarza się nawet gdy ktoś nosi wcale nie tak popularne nazwisko.

Poza tym uważam, że ubolewanie, że wpisywanie drugiego imienia do oficjalnych papierów trwa dłużej lub że nie wiadomo, czy wpisać jedno czy dwa to problem z dupy. Posługujemy się językiem polskim, a w języku polskim jest bardzo dobrze widoczna różnica między liczbą pojedynczą a mnogą. Chyba wiadomo, że gdy rubryka jest zatytułowana "imię" to chodzi o pierwsze imię, a gdy "imiona" to oba. A dokumentów urzędowych nie wypełnia się codziennie, żeby narzekać na te trzy sekundy dłużej wypisywania.

No i fakt, można wtedy nadać jedno imię bardziej zwyczajne i jedno bardziej z fantazją, gdy ktoś nie do końca ma odwagę na samo "z fantazją".
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 12:19   #2333
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
W dokumentacji z pracy natknęłam się na panią o imieniu Iraida. Pierwszy raz słyszę coś takiego.
znam jedną, to imię związane z kulturą prawosławną jej siostry mają równie egzotyczne imiona.
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 12:28   #2334
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny, tak w temacie imion, co myślicie o nadawaniu drugiego imienia? warto je nadawać czy to tylko zbędny balast? żałujecie że macie jedno albo dwa imiona? ja mam jedno i osobiście nigdy mi tego drugiego nie brakowało, wszyscy moi znajomi używają tylko pierwszego, TŻ używa drugiego imienia tylko gdy wypełnia jakieś dokumenty i mówi że to tylko problem bo trzeba pamiętać żeby to drugie podać, do tego zawsze się zastanawia czy jak jest tylko jedna rubryka "imię" to czy trzeba to drugie wpisywać i czy ma dobrze niektóre papiery przez to wypełnione (a tak wógóle to jak powinno się wtedy pisać jedno czy obydwa?). także jeśli będę mieć kiedyś dzieci to na pewno będą miały po jednym imieniu
Moja mama ma dwa, używa drugiego. Tak samo robi ciotka mojego taty. Mój tata ma dwa używa pierwszego. Ja mam dwa używam pierwszego, ale żeby to był jakiś ciężar? Mam dwa imiona i w życiu mi nie przyszło na myśl, żeby to był jakiś ciężar czy niewygoda. Chyba każdy pamięta jak się nazywa nawet jeśli jakiejś części nie używa. Jestem jednak za dwoma imionami - pozostawia to wolność wyboru jakiego w życiu chce się używać. Nie ukrywam jednak, że nie jestem tez jakoś strasznie przywiązana do swoich imion, a znacznie bardziej do swojego oryginalnego nazwiska.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 12:36   #2335
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Bardzo lubię drugie imiona. Swoje odziedziczyłam po babci, która była dla mnie bardzo ważna, mój partner zgodnie z rodzinną tradycją ma jako drugie wpisane imię swojego ojca. Z jednej strony, jeśli się go nie lubi, wystarczy ignorować i wpisać raz na jakiś czas w dokumentach, z drugiej, jeśli się lubi, miło jest mieć swojego patrona czy rodzinną tradycję.
Patrona to już wreszcie można sobie samemu wybrać na bierzmowanie
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 14:27   #2336
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Patrona to już wreszcie można sobie samemu wybrać na bierzmowanie
O ile jest się katolikiem i chce się bierzmować
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 17:54   #2337
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja mam 2 i nie ubolewam

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
A ja mam jedno i zawsze żałowałam, że nie mam drugiego. Mój syn ma drugie imię po swoim dziadku, jeżeli będę miała drugiego syna to dostanie imię po swoim tacie. Jeśli kiedyś doczekam się córki to dostanie imię po swojej babci. Dla mnie drugie imiona to fajna sprawa ;-)
__________________
.
michalova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 18:37   #2338
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Ja tam nigdy nie rozumiałam tego zwyczaju nadawania dwóch imion, dla mnie to nie ma sensu i nie zamierzam praktykować tego na swoich dzieciach. Ma wpływ na to też, że wśród mojej rodziny tego się nie praktykuje, nie nadaje się jakichś dziwacznych imion, nie słyszałam,, żeby w ogóle ktokolwiek na swoje imię narzekał/wstydził się etc, więc dla mnie kwestia 'bo może się dziecku nie spodobać' to taki problem z tyłka wzięty- chociaż sama za swoim nie przepadałam jak byłam dzieckiem, no ale wyrosłam z tego . Niby Natalia taka ładna i popularna, a w klasie/grupach na studiach zawsze byłam jedyna o tym imieniu, ogólnie mało moich imienniczek poznałam. Ot kwestia przyzwyczajenia się.
Ale np. w przypadku mojego TŻ bardziej podoba mi się jego drugie imię, i w razie syna chciałabym go tak nazwać

Nie wiem czy pisałam w tym wątku- ale parę tygodni temu w drogerii jedna z ekspedientek miała na plakietce wpisane imię Dejzi. No i w kontekście drugiego imienia, jakby rodzice mieli fantazję nazwać swoje dziecko w takim stylu, a drugie imię normalne- to wystarczy że rodzice jednak pohamują się i swoje fantazje będą realizować na innym polu, a nie potencjalnie krzywdę dzieciom robiąc, jak tymi Kwadratami czy innymi Żyrafami, Ogórkami etc.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 19:13   #2339
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Oby moda na Amelię szybko się skończyła, bo mnie się strasznie podoba to imię. Znalazłam je w kalendarzu jak miałam 7 lat i postanowiłam tak nazwać swoje dziecko
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 19:31   #2340
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Mi się amelia bardzo nie podoba

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-09 14:04:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.