Styczniowe mamusie 2015, cz. IX - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-27, 11:47   #4141
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Akrolowa tez sobie pomyślałam o cholestazie.
W sierpniu robiłam badania w tym kierunku.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 11:48   #4142
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Akrolowa swędzieć Cie moze albo wlasnie od tego ze na koniec cos sie przyplątało albo po prostu od tego ze skóra przy puchnieciu tak sie naprezyla i swędzi,ale najlepiej porobić badania i tyle. Jak pójdziesz na IP z obrzędami to napewno beda chcieli Cie zostawic na oddziale
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:00   #4143
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Akrolowa swędzieć Cie moze albo wlasnie od tego ze na koniec cos sie przyplątało albo po prostu od tego ze skóra przy puchnieciu tak sie naprezyla i swędzi,ale najlepiej porobić badania i tyle. Jak pójdziesz na IP z obrzędami to napewno beda chcieli Cie zostawic na oddziale
dokładnie i pewnie na szybko zrobią badania od razu żeby zobaczyć co i jak.


Simonee a w poniedziałek będziesz miała jakieś badania?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:04   #4144
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Ja tam się nie stresuje czy donosze czy nie...jakby mnie skurcze złapały czy coś nie panikowalabym jakiś stoicki spokój mnie ogarnal ostatnio
Ale też nie czepiam się dziewczyn, które sobie ponarzekaja bo ciąża to taki czas usprawiedliwiajacy dla kobiety na marudzenie
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:10   #4145
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Suszarka mam jeść lekkostrawne a w poniedziałek rano na czczo bo zrobią badania a później co będzie to :niewiem:
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:27   #4146
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Suszarka mam jeść lekkostrawne a w poniedziałek rano na czczo bo zrobią badania a później co będzie to :niewiem:
Ok, to trzymam kciuki żeby wyniki było OK.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:32   #4147
kleo111
Zakorzenienie
 
Avatar kleo111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 969
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
__________________
Mama

Instagram
kleo111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 12:50   #4148
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
to trochę posiedzieliście w tym szpitalu. Najwazniejsze , że teraz juz wszystko ok i jesteście w domu z każdym dniem będzie zapewne coraz lepiej
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:00   #4149
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

kleo, hej Młody grzeczny w domu?
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:09   #4150
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Hej. Gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom Fajnie, że macie już ,,z głowy", bo ja się strasznie boję.... dużo bardziej niż za pierwszym razem.
, My dalej w dwupaku, ale się cieszę, bo święta spędziłam z córeczką i mężem. Trochę za bardzo się objadłam no ale... Staram się poświęcać jej każdą możliwą chwilkę, szczególnie, że przed świętami było dużo przygotowań.

Co do parcia na styczeń-chciałabym w styczniu ze względu na szkołę, bo uważam, że dzieciątko z grudnia i ma iść jako 5 latek jest jeszcze wdg mnie za małe, bo tak naprawdę ma 4, ale wiadome-nie mam na to wpływu, kiedy się urodzi, może jeszcze tysiąc razy zmienią te zasady A kto wie, czy nie wyskoczy w sylwestra.:P Bóle @ mam, ale szczerze-mało zwracam na to uwagę, bo tłumaczę sobie, że jak się zacznie, to będzie bolało coraz bardziej, mocniej, częściej. I robię swoje. Małą noszę, jak nosiłam bo się nie da nie nosić, bo tu ją do krzesełka włożyć, tu do łóżeczka, na spacer z nią wyjść... Druga ciąża jednak jest zupełnie inna.... Szczególnie z małym dzieckiem u boku, gdy niektóre rzeczy chcąc nie chcąc trzeba wykonać. No i zaglądam rzadko-bo najzwyczajniej-brak czasu.
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:30   #4151
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Ewa na 14 styczeń

Kleo gratuluję
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 13:39   #4152
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Mako ja wiem ze niektóre dziewczyny maja termin na polowe-koniec stycznia i to logiczne ze nie chcą jeszcze rodzic. Zastanawia mnie tylko skąd ta panika ze mialyby nie dotrzymać do terminu, czy maja skurcze, Sącza się wody, ciąża zagrożona czy co ?
Patrząc na to, że póki co chyba wszystkie dzieciaczki są ze stycznia... a u grudniówek też mnóstwo rodziło przed terminem, to można mieć stracha że coś się jednak zacznie dziać szybciej. Nie jedna objawów nie miała a urodziła sporo szybciej przed terminem.
Także ja tam się nie dziwię, że się denerwują.


Hej
Ja chyba świętować i odwiedzać skończyłam. Ale za chwilę kolejne święto a potem kolejne, to się cieszę, że mąż będzie w domu

u mnie pojedyncze skurcze, bóle @ i bóle krzyży. Ale mimo, że chciałabym już 1.01 urodzić to nie czuję, żeby tak miało być Chyba, że przyjdzie poród bez objawowo

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
Witam poswiatecznie 😊
przede wszystkim gratuluje wszystkim rozpakowanym Mamusiom 😊 gratuluje i troszke zazdroszcze, bo nie moge sie doczekac juz corci 😁

meczace te swieta. Wszyscy i wszysko mnie wkurzalo... I ciesze sie,ze juz po. Jestem nieprzyzwoicie objedzona, a lodowka nadal pelna.
hehe często się mówi. że święta męczą Teraz odpoczywaj
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:51   #4153
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
gratulacje jeszcze raz fajnie ze sie odezwalas
charliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:58   #4154
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Misia

i znalazłam sobie sposób na nudę wertuję temat szczepień. i jestem jeszcze bardziej na nie. Są w PL przypadki, że w szpitalach szczepią dzieci bez wiedzy rodziców i doszedł mi kolejny ból głowy związany z porodem

Mi temat szczepień dalej spędza sen z powiek.
Znaczy wiem, że nie wezmę tych 5w1 napewno.
Wiem, że chciałabym tą na gruźlicę bodajże co można dopłacić 60zł - nie mam pojecia czym szczepią w moim szpitalu.

I tak - skoro to są obowiązkowe szczepienia - te dwa na wzw i gruźlicę w pierwszej dobie - to jak można odmówić? znaczy czy później sprawdza np czy zaszczepiłam tą dopłacaną szczepionką? czy jak?na czym właściwie ta obowiązkowość szczepienia polega?

I czy zgodę podpisać/lub nie mam przed porodem czy już po? I czy muszą mi dać dokument do podpisania??

TO moje pierwsze pytania - jak któraś z Was ma odpowiedzi to bardzo prosze o info


Edit: sorki to na wzw można zamienić za dopłatą
__________________
Krysia

Edytowane przez fashionaddicted
Czas edycji: 2014-12-27 o 14:05
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:04   #4155
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez fashionaddicted Pokaż wiadomość
Mi temat szczepień dalej spędza sen z powiek.
Znaczy wiem, że nie wezmę tych 5w1 napewno.
Wiem, że chciałabym tą na gruźlicę bodajże co można dopłacić 60zł - nie mam pojecia czym szczepią w moim szpitalu.

I tak - skoro to są obowiązkowe szczepienia - te dwa na wzw i gruźlicę w pierwszej dobie - to jak można odmówić? znaczy czy później sprawdza np czy zaszczepiłam tą dopłacaną szczepionką? czy jak?na czym właściwie ta obowiązkowość szczepienia polega?

I czy zgodę podpisać/lub nie mam przed porodem czy już po? I czy muszą mi dać dokument do podpisania??

TO moje pierwsze pytania - jak któraś z Was ma odpowiedzi to bardzo prosze o info
na gruźlicę jest chyba jedna szczepionka, to wzw można zmienić na płatną.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:05   #4156
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

włąśnie znalazłam info o kalendarzu szczepień 2015 i jest informacja:
"w ciągu 24 godzin po urodzeniu dziecko otrzymuje pierwszą dawkę szczepionki przeciw WZW typu B;"
Czyli już by tylko ta była obowiązkowa a ta druga nie? tak to rozumiem...
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:16   #4157
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Grzejemy kominkiem w domu, i temperatura nie jest równa w pokojach. W sypialni mamy około. 18 stopni, w salonie 23, w pokoju Korna 21-22. TŻ mówi, że jest w sam raz. Łazienkę dogrzewamy grzejnikiem do kąpania. A mi ciągle zimno.

Myślicie, że taka temperatura jest ok ?
u mnie w pokoju jest max 22 i mi i tak gorąco w nocy spada nam temp do 20. bo zakręcamy kaloryfer ja teraz muszę mieć max 23 to już dla mnie duuuużo.

Cytat:
Napisane przez ellyunia Pokaż wiadomość
Jest bosko tylko te nocne pobudki co 3 godz mnie wykańczają
A mała miedzy jednym a drugim karmieniem potrafi nie spać i trzeba chodzić ja lulac zeby nie płakała (na szczęście tatuś to robi a ja moge po karmieniu dalej iść spać )
W ciagu dnia oczywiście po jedzeniu zawsze śpi i znowu sie nie pomyliłam bo mówiłam TŻ ze nasza księżniczka na pewno nie bedzie nam dawała spać w nocy
super że tatuś się tak spisuje
mój też dużo jadł... w nocy i 2 godziny potrafił jeść potem pół godziny przerwy

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
Ewka też oglądałam paranienormalnych wczoraj
ja też

a w tamtym roku byliśmy na żywo na kabarecie paranienormalni - wtedy łzy mi leciały non stop. takiej rozrywki dawno nie miałam uwielbiam ich

Cytat:
Napisane przez akrolowa Pokaż wiadomość
hej dziewczynki mam problem... dłonie i stopy puchną mi co raz bardziej, a do tego wszystko mnie swędzi ręce, nogi, brzuch. Czytałam coś, że to może być od zatrzymywania wody, ale jeszcze trochę i chyba oszaleję. Wiecie może jak sobie ulżyć?
oj... herbara pokrzywowa dużo picia... a jak nie prejdzie ip...

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Mako ja wiem ze niektóre dziewczyny maja termin na polowe-koniec stycznia i to logiczne ze nie chcą jeszcze rodzic. Zastanawia mnie tylko skąd ta panika ze mialyby nie dotrzymać do terminu, czy maja skurcze, Sącza się wody, ciąża zagrożona czy co ?
nie trzeba mieć skurczy odchodzących wód, ciąży zagrożonej aby nie dotrzymać do terminu może niektóre się boją że jest wszystko ok a tu nagle bach i coś będzie nie tak. ja to rozumiem akurat

Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
przyjaciolka pisala do mnie w wigilie czy czasem nie rodze,ja jej cos radosnie odpisywalam... Dzis mi napisala,ze byla w szpitalu, bo poronila... Sam poczatek, nie wiedzialam,ze byla w ciazy. To juz drugi jej aniolek...
oj biedna


Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
Druga ciąża jednak jest zupełnie inna.... Szczególnie z małym dzieckiem u boku, gdy niektóre rzeczy chcąc nie chcąc trzeba wykonać. No i zaglądam rzadko-bo najzwyczajniej-brak czasu.
oj zgadzam sie w 100%
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:41   #4158
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
Kleo przykro, że tak długo byliście i że maluszek był chory, ale dobrze, że jestescie już w domu Trzymam kciuki, żeby teraz już było tylko dobrze i rodzinnie
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:42   #4159
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez fashionaddicted Pokaż wiadomość
Mi temat szczepień dalej spędza sen z powiek.
...
fashion, teoretycznie to jest tak: jak przyjmują mnie do szpitala to ja wypełniając dokumenty zaznaczam, że nie wyrażam zgody na szczepienia. Nawet gdybym z jakiegoś powodu nie zaznaczyła tego przy przyjęciu do szpitala, to nikt w żadnym momencie nie ma prawa zaszczepić mojego dziecka bez mojej zgody, a tym bardziej wiedzy.
Po jakimś czasie zaczynam być nękana przez przychodnię i sanepid i wzywana do zaszczepienia dziecka na obowiązkowe szczepionki. Co się dzieje później to można poczytać na forum NOP i analogicznej grupie na fejsie. Od strony prawnej sporo informacji jest tutaj: http://pisma.szczepienia.org.pl/faq.php

Ja nie chcę szczepić w ogóle, więc nie pomogę w kwestii poszczególnych szczepionek.
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 14:51   #4160
kika198513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 261
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Jak już się ma dziecko to nie można juz tyle odpoczywać i spac jak się chce tylko ma się pod opieka już jedno dziecko.
Ja liczyłam ze odpocznę jak Zuzia będzie w pekolu, ale okazało się ze chodzenie do pekola wychodzi nam na gorsze bo tylko choroby znosi i potem nie dość ze sama jestem chora to jeszcze mam w domu chore dziecko
kika198513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:23   #4161
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kika198513 Pokaż wiadomość
Jak już się ma dziecko to nie można juz tyle odpoczywać i spac jak się chce tylko ma się pod opieka już jedno dziecko.
Ja liczyłam ze odpocznę jak Zuzia będzie w pekolu, ale okazało się ze chodzenie do pekola wychodzi nam na gorsze bo tylko choroby znosi i potem nie dość ze sama jestem chora to jeszcze mam w domu chore dziecko
oj niestety tak... ja przez lato miałam spokój ale od września to praktycznie więcej się Oli w domu nasiedział niż w pkolu...
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:41   #4162
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
Super Kleo!!! Zazdroszczę ze masz juz maleństwo przy sobie.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:15   #4163
ellyunia
Wtajemniczenie
 
Avatar ellyunia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 161
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Potwierdzam ze zastraszają w szpitalu jak sie nie szczepi 😄 lekara chyba z 10 razy mi powtarzała ze zapłacimy mandat 500 zł
__________________
❤️Majka 21.12.2014
Szczęścia nie da się kupić, ale można je sobie urodzić ..


ellyunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:16   #4164
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

interesowałyście się już mm na wszelki wypadek? są mm lepsze i gorsze, czy wszystkie do jednego worka można wrzucić? jestem zielona, a wolałabym wiedzieć po co tż do apteki wysyłać jak będzie potrzeba
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:32   #4165
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
fashion, teoretycznie to jest tak: jak przyjmują mnie do szpitala to ja wypełniając dokumenty zaznaczam, że nie wyrażam zgody na szczepienia. Nawet gdybym z jakiegoś powodu nie zaznaczyła tego przy przyjęciu do szpitala, to nikt w żadnym momencie nie ma prawa zaszczepić mojego dziecka bez mojej zgody, a tym bardziej wiedzy.
Po jakimś czasie zaczynam być nękana przez przychodnię i sanepid i wzywana do zaszczepienia dziecka na obowiązkowe szczepionki. Co się dzieje później to można poczytać na forum NOP i analogicznej grupie na fejsie. Od strony prawnej sporo informacji jest tutaj: http://pisma.szczepienia.org.pl/faq.php

Ja nie chcę szczepić w ogóle, więc nie pomogę w kwestii poszczególnych szczepionek.
Dziękuję

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ellyunia Pokaż wiadomość
Potwierdzam ze zastraszają w szpitalu jak sie nie szczepi 😄 lekara chyba z 10 razy mi powtarzała ze zapłacimy mandat 500 zł

haha no nieźle :P ciekawe kto ten mandat wypisze;P

no ale można później po wyjściu ze szpitala pójść do lekarza po recepte po ten zamiennik np i wtedy zaszczepić (już chyba w przychodni?) no i jakoś to będzie wbite w dokumenty, że dziecko zostało zaszczepione...
__________________
Krysia
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:33   #4166
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
interesowałyście się już mm na wszelki wypadek? są mm lepsze i gorsze, czy wszystkie do jednego worka można wrzucić? jestem zielona, a wolałabym wiedzieć po co tż do apteki wysyłać jak będzie potrzeba
Ja kupiłam 3 butelki nan pro ha żeby mieć na początek na wszelki wypadek. Często jest tak, że trzeba dopasować mleko do dziecka i zmienić parę razy zanim się trafi na odpowiednie. Z takich polecanych to chyba bebilon i enfamil. Jak dziecko będzie już w szpitalu dokarmiane to najlepiej na początku stosować to samo co w szpitalu. Moja w szpitalu dostawała nan pro i potem też to podawałam ale sporadycznie. Dopiero mleko następne miała na stałe nan pro a potem to już różne (ale wszystkie koncernu Nestlé).
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:37   #4167
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

hej,u mnie już po świętach, rodzina wyjechała
mąż biedny namęczył się
ja w sumie też-ale samym siedzeniem, chodzeniem i nachylaniem nad dzieckiem, szłam wczoraj spać z mocno bolącym brzuchem

dostałam fajny polarkowy (ale bardzo cieniutki) szlafroczek-będzie jak znalazł do szpitala

siostra opowiedziała, jak to przy ostatnim dziecku jadła jeszcze obiad przy skurczach co 3 minuty, i jak przyjechała do szpitala, to urodziła w tym w czym była, bo już nie było czasu na przebranie- Ta to na lajcie podchodzi

Cytat:
Napisane przez ellyunia Pokaż wiadomość
A teraz sie chilluje 😊
jak gustownie się chilluje

Cytat:
Napisane przez askaa02 Pokaż wiadomość
W moim przypadku fajnie byłoby gdyby Mała zechciała wyskoczyć w styczniu, ze wzgl edukacyjnych
u mnie też, nie chcę , żeby dziecku odebrano rok dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
dziewczyny, które mają wystawione L4 już do stycznia. Czy ZUS wyliczył Wa, zasiłek na nowy rok?
hmm, no właśnie, jak to jest- bo tak mi coś świta, że pracodawca płaci przez pierwsze 33 dni L4 w danym roku, więc od nowego roku znów na pracodawcę by przeszło Ale tylko mi świta, nie znam się
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:41   #4168
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez fashionaddicted Pokaż wiadomość
Dziękuję

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------




haha no nieźle :P ciekawe kto ten mandat wypisze;P

no ale można później po wyjściu ze szpitala pójść do lekarza po recepte po ten zamiennik np i wtedy zaszczepić (już chyba w przychodni?) no i jakoś to będzie wbite w dokumenty, że dziecko zostało zaszczepione...
Chyba sanepid wypisuje mandat. Można zaszczepić później. Ja pogadam z lekarzem w szpitalu czy nie lepiej się wstrzymać ze szczepieniami kilka dni aż się wyjaśni sprawa nerek. Poprzednio córka była szczepiona w 4 dobie bo wcześniej było ryzyko zapalenia płuc. I szczepili ją w dniu wypisu na moją prośbę.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:43   #4169
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

A jesli chodzi o zwolnienia i ZUS to ja bladego pojęcia nie mam. Mam zwolnienie wystawione do 7.01 i nie wiem jak to bedzie rozliczane ale jakis nie zaprzątam sobie tym głowy;p wazne zebym dostała kasiore na konto za cały grudzień haha;d

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Tez kojarzę ze sanepid moze wypisać jakis "mandat" albo wojewoda
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 17:54   #4170
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. IX

Cytat:
Napisane przez kleo111 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!
Ale dlugo mnie tu nie bylo, a ile nowych Dzieciaczkow sie narodzilo!!! Gratuluje wszystkim mamusiom Kruszynekklask i: Ja w szpitalu nie mialam internetu, a wyszlismy dopiero w wigilie po poludniu do domku, bo Oskarek mial mala zoltaczke. Powiem Wam, ze wrocilam wykonczona, bo on caly czas lezal przy mnie i nagrzewal sie pod specjalnymi lampami UV, a ja nie spalam prawie nic w dzien i w nocy, bo a to go przykrywalam kocykiem jak sie odkryl, a to karmilam i przewijalam. Jednak pomimo wszystko te swieta byly najcudowniejsze jakie moglismy sobie wymarzyc. Plakalismy z TZ pol drogi do domu ze szczescia i w domku tez Ok, ide zrobic mleczko, bo Malenki jest glodny
gratuluję jeszcze raz dobrze, że już w domu
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 20:35:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.