Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-05, 19:12   #4591
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1510829 9]A ja pamiętam, że kiedyś ktoś wspominał, że otrzymał "próbki" absolutów w postaci nasączonych papierków.[/QUOTE]

ale to był Ktoś
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 22:38   #4592
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny, glupie pytanie zadam, ale naprawde nie wiem.
czy jest gdzies wątek zakupowy mazidel i innych sklepow?
znaczy taki gdzie sie zbierają ludziki i zamawiaja razem?
bo kolorowka.com wlasnie robi zrzut i ja sie podlączylam a do mazidlakow tez by sie przydalo a nie umiem znalesc i nawet nie wiem czy jest cos takiego
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 23:42   #4593
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny czy znacie jakis skuteczny sposob na zabicie keratynowego smrodku?
Umerdalam wlasnie keratynowo-jedwabne serum do wlosow na bazie hydrolatu z rozy damascenskiej, sypnelam do tego troche cococinu...i mam unikalny miks zapachowy: skwasniala rozyczka, kokosik i bulion drobiowy Teraz juz pewnie nic z tym nie zrobie Jakos wytrzymam. Ale nastepnym razem wolalabym cos przyjemniejszego...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 01:57   #4594
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1510829 9]A ja pamiętam, że kiedyś ktoś wspominał, że otrzymał "próbki" absolutów w postaci nasączonych papierków.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ale to był Ktoś
To byłam ja (dzięki za "Ktosia", Natalio ), ale wydaje mi się, że jak o nie prosiłam, to na stronie nie było jeszcze informacji o "niepróbkowaniu" absolutów.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 00:53   #4595
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witajcie,
Chcę zrobić serum olejek z czarnej maliny z olejową witamina C ale w lżejszej i wzbogaconej wersji. Podpowiedzcie mi prosze czy mogę to w ogóle zmieszać ze sobą i jesli tak to kiedy - tuz przed użyciem czy też od razu jako serum dwufazowe:

Fazę olejową wzięłabym z przepisu mazidlanego (olej z czarnej maliny +
olejowa witamina C). Do tego chcialabym dołączyc fazę wodną w postaci hydrolatu, witaminy B3 i żelu HA. Połączylabym to za pomocą SLP i na końcu dodała mikrolipozomy z koenzymem Q10 i moze jeszcze nawilzające albo z ceramidami...?

Kombinuję tak z dwoch powodów: po pierwsze chcę koniecznie olejową witaminę C i Q10 w jednym a w mazidłach chwilowo Q10 nie ma. W ZSK jest ale tylko w wersji lipozomowej. A po drugie na dzień pod krem z filtrem wolałabym wersję serum ciut "lżejszą" pod względem konsystencji. Z innych dorzuconych poniżej bajerow mogę ewentualnie zrezygnować ale to wit C z Q10 w jednym baaardzo mnie kusi. B też kocham namiętnie.... Dwóch oddzielnych serów nie chcialabym z tego robic bo i tak już jako nawilzacza używam rano mleczka owsianego z olejem rożanym

Oceńcie proszę swoim sprawnym okiem czy mi takie coś nie wybuchnie ;-), nie zniesie wzajemnie swoich wlaściwości itp.

Faza olejowa
10 ml olej z czarnej maliny
1 g olejowej witaminy C


0.5 ml SLP

Faza wodna:
1.5 g witaminy B3
1 ml kwas hialuronowy 1%
10 ml hydrolat różany

Faza dodatków:
1 ml liposomów z ceramidami
1 ml mikroliposomów z koenzymem Q10


Edytowane przez Jaco
Czas edycji: 2009-11-07 o 00:56
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 09:25   #4596
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1502536 9]To na pewno wina konserwantu, bo dehydroacetic acid należy do mało łagodnych środków konserwujących - osoby o wrażliwej skórze powinny go unikać.
Przyznam się, że w ogóle dziwi mnie użycie tego konserwantu w hydrolacie, który ma pomóc cerom naczynkowym...[/QUOTE]

O dziękuję ślicznie za wyjaśnienie tego fenomenu , bo już zaczynałam myśleć, że ze mną jest coś nie tak

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Pochwalę jeszcze raz krem z ceramidami wg przepisu z mazideł. Robię albo wersję 5 lub 15 % ceramidów. Bardzo dobrze nawilża, łagodzi podrażnienia po retinolu, nie zapycha, ładnie się wchłania jest lekki i jest komfortowy w używaniu . Powoli nie wyobrażam sobie nie mieć go w lodówce. Podobnie jak silikon - ceramidy bardzo mi się spodobały. W odróżnieniu niestety od frakcji sojowej ( miałam z ZSK-u)
Ja się mogę pod tym podpisać. Też bardzo polubiłam ceramidy (mimo krzywdy, którą mi wyrządziły przy pierwszym użyciu - chociaż to moja wina, bo dałam ich 20-30%, co jest trochę przydużo), za to frakcja sojowa nie robi na mnie żadnego wrażenia . Nie widzę po niej żadnych szczególnych efektów, a jest dość trudna w aplikacji (mam jeszcze tą "starą" grudkową wersję z Naturalisa). Po zachwytach dziewczyn się trochę rozczarowałam nią.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 10:45   #4597
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny czy do samodzielnego zrobienia żelu hialuronowego koniecznie potrzebny mi jest jakiś mini mikser? Moge połączyć proszek z wodą przy użyciu zwykłej łyżeczki?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 10:49   #4598
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy do samodzielnego zrobienia żelu hialuronowego koniecznie potrzebny mi jest jakiś mini mikser? Moge połączyć proszek z wodą przy użyciu zwykłej łyżeczki?
Nie, nie jest Ci potrzebny minimikser. Ja mimo, że go mam nigdy nie rozrabiam żelu minimikserem tylko mieszam bagietką.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 15:51   #4599
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość

Faza olejowa
10 ml olej z czarnej maliny
1 g olejowej witaminy C


0.5 ml SLP

Faza wodna:
1.5 g witaminy B3
1 ml kwas hialuronowy 1%
10 ml hydrolat różany

Faza dodatków:
1 ml liposomów z ceramidami
1 ml mikroliposomów z koenzymem Q10

powstanie serum dwufazowe , a liposomy nie lubią się z olejem , mogą być dodawane do stabilnej emulsji .
Wygodnym i dobrym rozwiązaniem jest użycie tej bazy z zysku , od razu masz przepis na dodatki : oleju ,liposomów i witamin .Dziewczyny pisały że baza jest leciutka

http://www.zrobsobiekrem.pl/?360,baza-kremowa-1-1-3

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-11-07 o 15:57
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 17:32   #4600
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakis skuteczny sposob na zabicie keratynowego smrodku?
Umerdalam wlasnie keratynowo-jedwabne serum do wlosow na bazie hydrolatu z rozy damascenskiej, sypnelam do tego troche cococinu...i mam unikalny miks zapachowy: skwasniala rozyczka, kokosik i bulion drobiowy Teraz juz pewnie nic z tym nie zrobie Jakos wytrzymam. Ale nastepnym razem wolalabym cos przyjemniejszego...
Ja zabijam smrodek olejkiem eterycznym a efekty na włosach lux nieprawdopodobne że tyle czasu walczyłam z wypadaniem włosów a wystarczyło zrobić mgiełkę z keratyny jedwabiu i d-pantenolu i jest o niebo lepiej!!!!
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 01:32   #4601
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Ja zabijam smrodek olejkiem eterycznym a efekty na włosach lux nieprawdopodobne że tyle czasu walczyłam z wypadaniem włosów a wystarczyło zrobić mgiełkę z keratyny jedwabiu i d-pantenolu i jest o niebo lepiej!!!!

No tak,tylko w czym to rozpuscic? Musialabym dolewac troche alkoholu do tego Jak dolewasz do gotowca to sie rozpuszcza bez problemu?
A samo serum fajne, tylko wlosy sie okropnie elektryzuja (musze je przylizywac na jakis olejek)
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 11:51   #4602
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
powstanie serum dwufazowe , a liposomy nie lubią się z olejem , mogą być dodawane do stabilnej emulsji .
Wygodnym i dobrym rozwiązaniem jest użycie tej bazy z zysku , od razu masz przepis na dodatki : oleju ,liposomów i witamin .Dziewczyny pisały że baza jest leciutka

http://www.zrobsobiekrem.pl/?360,baza-kremowa-1-1-3
Liposomy nie lubią się z samym olejem, a ten przepis zawiera emulgator. Podobną formulację można znaleźć na stronie ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:08   #4603
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
powstanie serum dwufazowe , a liposomy nie lubią się z olejem , mogą być dodawane do stabilnej emulsji .
Wygodnym i dobrym rozwiązaniem jest użycie tej bazy z zysku , od razu masz przepis na dodatki : oleju ,liposomów i witamin .Dziewczyny pisały że baza jest leciutka

http://www.zrobsobiekrem.pl/?360,baza-kremowa-1-1-3

Natalia
Zastrzeliłas mnie.... Na ZSK jest gotowe serum liposomowe z olejem z wiesiołka. O tutaj: http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml

Zupełnie więc nie obawiałam się połączenia liposomów z olejem... o współpracę z olejową witaminą C i B3 się raczej obawiałam. I jak dwufazowe... czy SLP nie jest wlaśnie po to, żeby fazy połączyć?
Teraz mam już totalny mętlik w głowie



Za baze dziękuję ale nie o to mi chodzi. Testowałam już wresje kremowe samorobnych kosmetyków, wolę lżejsze sera.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Liposomy nie lubią się z samym olejem, a ten przepis zawiera emulgator. Podobną formulację można znaleźć na stronie ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml

O widzisz Syrenko, napisałas dokładnie to co ja zanim przeczytalam Twój post. Wiesz może tylko czy mogę do tego dodać olejową witaminę C? I co z B3? Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji .

Edytowane przez Jaco
Czas edycji: 2009-11-08 o 12:06
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:16   #4604
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość

O widzisz Syrenko, napisałas dokładnie to co ja zanim przeczytalam Twój post. Wiesz może tylko czy mogę do tego dodać olejową witaminę C? I co z B3? Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji .
W przepisach liposomowych na stronie ZSK liposomy występują w towarzystwie witaminy B3 oraz all in one, które zawiera wit. C. Więc myślę, że ważniejszym kryterium byłoby sprawdzenie czy mazidło będzie miało odpowiednie ph (4-8) przed dodaniem liposomów i ewentualne wyregulowanie ph.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:10   #4605
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
No tak,tylko w czym to rozpuscic? Musialabym dolewac troche alkoholu do tego Jak dolewasz do gotowca to sie rozpuszcza bez problemu?
A samo serum fajne, tylko wlosy sie okropnie elektryzuja (musze je przylizywac na jakis olejek)
Olejek eteryczny dolewam na samym końcu kilka kropel i rozpuszcza się bez problemu i nie dodaje alkoholu, mgiełkę robię z hydrolatu + jedwab+ keratyna + d-pantenol i na koniec olejek akurat teraz mam cytrynowy
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:47   #4606
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
dziewczyny, glupie pytanie zadam, ale naprawde nie wiem.
czy jest gdzies wątek zakupowy mazidel i innych sklepow?
znaczy taki gdzie sie zbierają ludziki i zamawiaja razem?
bo kolorowka.com wlasnie robi zrzut i ja sie podlączylam a do mazidlakow tez by sie przydalo a nie umiem znalesc i nawet nie wiem czy jest cos takiego
może TU ?
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 16:56   #4607
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Co wziasc jako probke??

Juz wszystko co mi potrzebne kupilam i nie mam pomyslu co bym mogla wyprobowac


edit: mozna o porbke oleju z witamina C poprosic?? Bylaby ona dobra na naczynka, czy nie o tą forme witaminy chodzi?

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Olejek eteryczny dolewam na samym końcu kilka kropel i rozpuszcza się bez problemu i nie dodaje alkoholu, mgiełkę robię z hydrolatu + jedwab+ keratyna + d-pantenol i na koniec olejek akurat teraz mam cytrynowy
tez chce sobie cos takiego zrobic do wlosow, czyli musze jeszcze dokupic olejek?
ten dolewasz? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-11-08 o 16:57
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 17:05   #4608
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość


tez chce sobie cos takiego zrobic do wlosow, czyli musze jeszcze dokupic olejek?
ten dolewasz? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
JA swój olejek kupiłam w aptece bo wpadłam na na dolewanie olejków juz po zamówieniu w mazidłach ale wydaje mi się że nie będzie róznicy- pozatym zawsze możesz wybrać inny olejek niekoniecznie cytrynowy ja akurat ten kupiłam z myslą o moich przebarwieniach żeby dodać kilka kropel do hydrolatu i stosować jako tonik do bużki
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 17:32   #4609
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Scarlet, a dużo Ci wcześniej włosów wypadało? I naprawdę pomaga ta mgiełka? Ja właśnie ostatnio po umyciu to garściami wyjmuję włosy, i nie wiem co z tym zrobić. Używam szamponu Babydream, odstawiłam wszystkie odżywki itp, bo po nich to w ogóle masakra - nie dość że zaraz po umyciu, to przy rozczesywaniu też garściami wychodziły mi włosy :/
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 20:39   #4610
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Co wziasc jako probke??

Juz wszystko co mi potrzebne kupilam i nie mam pomyslu co bym mogla wyprobowac


edit: mozna o porbke oleju z witamina C poprosic?? Bylaby ona dobra na naczynka, czy nie o tą forme witaminy chodzi?

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------



tez chce sobie cos takiego zrobic do wlosow, czyli musze jeszcze dokupic olejek?
ten dolewasz? http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Próbkę oleju z witaminą C można kupić na stronie Mazideł, a kosztuje 15zł
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 21:10   #4611
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Natalia
Zastrzeliłas mnie.... Na ZSK jest gotowe serum liposomowe z olejem z wiesiołka. O tutaj: http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml

Zupełnie więc nie obawiałam się połączenia liposomów z olejem... o współpracę z olejową witaminą C i B3 się raczej obawiałam. I jak dwufazowe... czy SLP nie jest wlaśnie po to, żeby fazy połączyć?
Teraz mam już totalny mętlik w głowie
Napisałam że powstanie serum dwufazowe , sam emulgator SLP niewystarczy , fazy będą się rozdzielać . W przepisach zyskowych zalecają użyć do stabilizacji emulsji gumy ksantanowej, powstanie żel .Ja nie lubie , dlatego nie polecałam ci gumy wcześniej .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 22:48   #4612
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Scarlet, a dużo Ci wcześniej włosów wypadało? I naprawdę pomaga ta mgiełka? Ja właśnie ostatnio po umyciu to garściami wyjmuję włosy, i nie wiem co z tym zrobić. Używam szamponu Babydream, odstawiłam wszystkie odżywki itp, bo po nich to w ogóle masakra - nie dość że zaraz po umyciu, to przy rozczesywaniu też garściami wychodziły mi włosy :/
Dużo to słabo powiedziane całe mieszkanie miałam w kudłach masakra normalnie w każdym kącie mi się zbierały i po myciu też garściami wychodziły nie pomagały żadne tabletki niestety a problem mam już od roku conajmniej... teraz stosuję mgiełkę na mokre włoski po umyciu plus maseczkę z mieszanek olei z sokiem z aloesu przed myciem i wiceram żel HA z d-pantenplem i alantoiną w koncówki tylko zastanawia mnie to troszkę bo efekt jest już po tygodniu stosowania - czy to nie jest zbyt piekne i czar pryśnie
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 11:57   #4613
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Napisałam że powstanie serum dwufazowe , sam emulgator SLP niewystarczy , fazy będą się rozdzielać . W przepisach zyskowych zalecają użyć do stabilizacji emulsji gumy ksantanowej, powstanie żel .Ja nie lubie , dlatego nie polecałam ci gumy wcześniej .
Czy problemem jest tu fakt, że powstały produkt nie będzie jednolity, ale dwufazowy czy też fakt, że jego dwufazowość negatywnie wpłynie liposomy, czyli prościej "zepsuje" je?
[Jeśli to pierwsze to mi osobiście to nie przeszkadza]
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 12:18   #4614
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja na mazidłach kupuję raczej gotowce (najukochańsze masło karite i jakieś oleje ), preparaty do przyrządzania wolę z BU (z prostej przyczyny - otrzymywania ich w gotowych ilościach heh)
ale to mnie zaciekawiło..

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
efekty na włosach lux nieprawdopodobne że tyle czasu walczyłam z wypadaniem włosów a wystarczyło zrobić mgiełkę z keratyny jedwabiu i d-pantenolu i jest o niebo lepiej!!!!
muszę się zapoznać z tymi ofertami mazidełek i przy najbliższym zamówieniu pewnie się skuszę

nie przetłuszczają Ci się od tego bardziej włosy..?
(ja oprócz wypadania mam problem z przetłuszczaniem niestety )
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 15:58   #4615
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Czy problemem jest tu fakt, że powstały produkt nie będzie jednolity, ale dwufazowy czy też fakt, że jego dwufazowość negatywnie wpłynie liposomy, czyli prościej "zepsuje" je?
[Jeśli to pierwsze to mi osobiście to nie przeszkadza]
wpłynie negatywnie na liposomy .Dobrym rozwiązaniem jest nakładać tonik z liposomami a po 15 minutach można stosować wszystko na co mamy ochote
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:11   #4616
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
muszę się zapoznać z tymi ofertami mazidełek i przy najbliższym zamówieniu pewnie się skuszę

nie przetłuszczają Ci się od tego bardziej włosy..?
(ja oprócz wypadania mam problem z przetłuszczaniem niestety )
Właśnie o dziwo nie a wcześniej miłam z tym problem i myłam je codziennie a teraz lux mam takie lekkie sianko które mi się podoba tylko grzywka się mi tłuści ale to od ojeji które a buźkę aplikuje
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 13:07   #4617
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

zamówiłam Telocapil w weekend i od razu wysłałam przelew. nie dostałam żadnej odpowiedzi. czy oni potwierdzają iż dostali pieniążki?
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:54   #4618
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

witam jestem nowa na tym wątku
jak do tej pory kosmetyki zamawiam na BU bo trochę przeraża mnie takie samodzielne mieszanie
ale pierwsze zamówienie na mazidłach mam już za sobą narazie zmówiłam tylko telocapil
byłam dzisiaj na depilacji cukrowej i dzisiaj pierwszy raz wypróbuję telocapil
będę używać go samego bez dodawaniu do balsamu bo przeczytałam tutaj, że tak można smarować będę raz dziennie
ostatnio włosy po depilacji odrosły mi po ok 3tyg, zdam relację jak będzie po telocapilu
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 21:43   #4619
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
zamówiłam Telocapil w weekend i od razu wysłałam przelew. nie dostałam żadnej odpowiedzi. czy oni potwierdzają iż dostali pieniążki?
nie, jedynie można sprawdzać swój status
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 11:54   #4620
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
witam jestem nowa na tym wątku
jak do tej pory kosmetyki zamawiam na BU bo trochę przeraża mnie takie samodzielne mieszanie
hihi ja mam tak samo
też się boję samodzielnie kombinować
na szczęście moje najukochańsze masło karite dają gotowe hihii


Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Właśnie o dziwo nie a wcześniej miłam z tym problem i myłam je codziennie a teraz lux mam takie lekkie sianko które mi się podoba tylko grzywka się mi tłuści ale to od ojeji które a buźkę aplikuje
bardzo Ci dziękuję za informację
muszę wypróbować w takim razie
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.