Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 08:56   #781
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
kuracją retinoidową- jak to wygląda? jak to przebiega? do jakiego isc lekarza?

Polecam lekture Biochemii kosmetycznej.

W wielkim skrócie - chodzi o stosowanie preparatów z pewnymi formami witaminy A (czyl iretinoidami), które nie tylk lecza trądzik,a le dodatkowo usuwają blizny, przebarwienia, zmarszczki,w ygładzają skórę.
Kuracje takei przeprowadza sie najczesciej jesienią/zimą. Konieczne jest uzywanie wysokich i fotostabilnych filtrów. Większośc preparatrów zawierających odpowiednie formy wit A jest na receptę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:05   #782
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Polecam lekture Biochemii kosmetycznej.

W wielkim skrócie - chodzi o stosowanie preparatów z pewnymi formami witaminy A (czyl iretinoidami), które nie tylk lecza trądzik,a le dodatkowo usuwają blizny, przebarwienia, zmarszczki,w ygładzają skórę.
Kuracje takei przeprowadza sie najczesciej jesienią/zimą. Konieczne jest uzywanie wysokich i fotostabilnych filtrów. Większośc preparatrów zawierających odpowiednie formy wit A jest na receptę.
czyli jak dobrze rozumie jest to masc?-tak? ile to kosztuje i do jakiego lekarza mam sie po ta recepte zgłosic? musi byc dermatolog? aha, i jeszcze jedno - czy mozna w czasie uzywania tego chodzic na solarium?
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:25   #783
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
czyli jak dobrze rozumie jest to masc?-tak? ile to kosztuje i do jakiego lekarza mam sie po ta recepte zgłosic? musi byc dermatolog? aha, i jeszcze jedno - czy mozna w czasie uzywania tego chodzic na solarium?

Zanim pójdziesz po maśc, poczytaj troche forum. retinoidy to bardzo silne specyfiki, skóa może z Ciebie schodzić płatami. Mozesz tez zaliczyć silniejszy wysyp krostek.

Absolutnie żadnego opalania i solarium - jak myslisz, po co pisałam o filtrach? Ryzykujesz ciemne plamy depigmentacyjne.

Poczytaj zanim coś zrobisz!:
http://www.wizaz.pl/images/retinoidy/

Chętnie odpowiem na inne pytania, ale musisz zrozumieć, ż kuracja retinoidowa wymaga pewnych wyrzeczeć oraz wiedzy - aby sobei nie zaszkodzić.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:30   #784
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zanim pójdziesz po maśc, poczytaj troche forum. retinoidy to bardzo silne specyfiki, skóa może z Ciebie schodzić płatami. Mozesz tez zaliczyć silniejszy wysyp krostek.

Absolutnie żadnego opalania i solarium - jak myslisz, po co pisałam o filtrach? Ryzykujesz ciemne plamy depigmentacyjne.

Poczytaj zanim coś zrobisz!:
http://www.wizaz.pl/images/retinoidy/

Chętnie odpowiem na inne pytania, ale musisz zrozumieć, ż kuracja retinoidowa wymaga pewnych wyrzeczeć oraz wiedzy - aby sobei nie zaszkodzić.

hmmm...wiekszy wysyp krostek... -a od czego to zależy? narazie bardzo ci dziekuje ze starsz mi sie pomóc.


a zamiast solarium jakies balsamy opalające lub samoopalalacze? -zaraz biore sie za czytanie tego linka co mi posłałaś.
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:41   #785
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
hmmm...wiekszy wysyp krostek... -a od czego to zależy? narazie bardzo ci dziekuje ze starsz mi sie pomóc.


a zamiast solarium jakies balsamy opalające lub samoopalalacze? -zaraz biore sie za czytanie tego linka co mi posłałaś.

retinoidy działają na zasadzie oczyszczania porów i złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Jeżeli skóra jest bardzo zanieczyszcona - można doświdczyć tzw. "wysypu". który trwa ok 2-4 tyg. Niektórzy nie mają go wcale. najwazniejsze to to, z enie przerywa sie wtedy kuracji. Inni z kolei bardzo sie łuszczą. Nie wolno wtedy takiej skóry zrywać, żeby nie powstały ranki i przebarwienia. trzeba naprawde mozno naiwilżac skóre i chronic ją przed słońcem.

Sammooplacze - jak najbardziej, tlyko jeżlei bedzie Ci sie łuszczyc skóra, to nie nałożysz takiego komsetyku równomiernie, zrobią się plamy i zacieki. W dodotku, skóa podczas kuracji retinoidami jest bardzo uwrażliwiona. Zwykłe żele i tonik imoga sczypac, nalezy uzywać tylko bardzo łagodnych preparatów. Podejrzewam,z e samooplacaze moga za bardzo wysuszać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 09:50   #786
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
retinoidy działają na zasadzie oczyszczania porów i złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Jeżeli skóra jest bardzo zanieczyszcona - można doświdczyć tzw. "wysypu". który trwa ok 2-4 tyg. Niektórzy nie mają go wcale. najwazniejsze to to, z enie przerywa sie wtedy kuracji. Inni z kolei bardzo sie łuszczą. Nie wolno wtedy takiej skóry zrywać, żeby nie powstały ranki i przebarwienia. trzeba naprawde mozno naiwilżac skóre i chronic ją przed słońcem.

Sammooplacze - jak najbardziej, tlyko jeżlei bedzie Ci sie łuszczyc skóra, to nie nałożysz takiego komsetyku równomiernie, zrobią się plamy i zacieki. W dodotku, skóa podczas kuracji retinoidami jest bardzo uwrażliwiona. Zwykłe żele i tonik imoga sczypac, nalezy uzywać tylko bardzo łagodnych preparatów. Podejrzewam,z e samooplacaze moga za bardzo wysuszać.

no, przeczytałam ale za duzo z tego nie wiem ponieważ nie znam sie na tym tak jak Ty. ktorą masc ty bys mi najbardziej polecała- bo sa rózne do wyboru z tego co czytalam.

a o co chodzi z tymi Retinoidy monoaromatyczne pierwszej i drugiej i trzeciej generacji?
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:13   #787
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
retinoidy działają na zasadzie oczyszczania porów i złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Jeżeli skóra jest bardzo zanieczyszcona - można doświdczyć tzw. "wysypu". który trwa ok 2-4 tyg. Niektórzy nie mają go wcale. najwazniejsze to to, z enie przerywa sie wtedy kuracji. Inni z kolei bardzo sie łuszczą. Nie wolno wtedy takiej skóry zrywać, żeby nie powstały ranki i przebarwienia. trzeba naprawde mozno naiwilżac skóre i chronic ją przed słońcem.
Ja jestem z tych łuszczaków, bo wysypu nie miałam żadnego, ale po każdym zastosowaniu Locacidu w kremie wyglądam jak wąż podczas wylinki i... zastanawiam się, czy jestw PL dostępny lotion z większym stężeniem, bo może wtedy bym o mocniejsze prosiła?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 10:18   #788
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
no, przeczytałam ale za duzo z tego nie wiem ponieważ nie znam sie na tym tak jak Ty. ktorą masc ty bys mi najbardziej polecała- bo sa rózne do wyboru z tego co czytalam.

a o co chodzi z tymi Retinoidy monoaromatyczne pierwszej i drugiej i trzeciej generacji?

Jaką masz skórę i co jest Twoim największym problemem? Siła działania retinoidu zalezy także od podłoża.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:29   #789
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jaką masz skórę i co jest Twoim największym problemem? Siła działania retinoidu zalezy także od podłoża.

hmmm.. jaką mam skóre.. tródno powiedziedzieć. myśle że mieszaną-a to z tego względu ze po umyciu twarzy koło ust i na policzkach mam strasznie sucha skóre i musze tam nałożyć krem bo mam wrazenie jak by mi skóra pekała ale znowu czoło zawsze mi sie swieci jak by była za bardzo natłuszczona. jezeli chodzi o skore na ciele to przez solarium mysle ze jest troche wysuszona ale ratuje sie balsamami.

co jest moim najwiekszym problemem?-jezeli dobrze rozumie to odp.tak:
mam dużo bardzo blizn, to mnie strasznie denerwuje i przez to jestem skrempowana. do tego te pryszcze...robią i sie wszedzie. twarz dekold i plecy!-a do tego te ciemne plamy!-cos strasznego!-zadnych letnich bluzek...
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:38   #790
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
hmmm.. jaką mam skóre.. tródno powiedziedzieć. myśle że mieszaną-a to z tego względu ze po umyciu twarzy koło ust i na policzkach mam strasznie sucha skóre i musze tam nałożyć krem bo mam wrazenie jak by mi skóra pekała ale znowu czoło zawsze mi sie swieci jak by była za bardzo natłuszczona. jezeli chodzi o skore na ciele to przez solarium mysle ze jest troche wysuszona ale ratuje sie balsamami.

co jest moim najwiekszym problemem?-jezeli dobrze rozumie to odp.tak:
mam dużo bardzo blizn, to mnie strasznie denerwuje i przez to jestem skrempowana. do tego te pryszcze...robią i sie wszedzie. twarz dekold i plecy!-a do tego te ciemne plamy!-cos strasznego!-zadnych letnich bluzek...

Przebarwienia zawdzięczsz solarium Musisz wiedzieć, że w trakcie i po kuracji retinoidowej nie może być mowy o opalaniu. W trakcie - ryzykujesz naprawdę silne przebarwienia, a po - szkoda by zaprzepaścić efektów kuracji. Zresztą, nie wiadomo czy taka jednokrotna kuracja pomoże.

Myślę że odpowiedni byłby dla Ciebie Zorac albo Locacid.

Hihi, Locacid Cię zapychał?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:45   #791
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hihi, Locacid Cię zapychał?
Nie, nie zapychał, był ok, więc ta parafina ciekła w nim nie jest taka groźna
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 10:53   #792
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Przebarwienia zawdzięczsz solarium Musisz wiedzieć, że w trakcie i po kuracji retinoidowej nie może być mowy o opalaniu. W trakcie - ryzykujesz naprawdę silne przebarwienia, a po - szkoda by zaprzepaścić efektów kuracji. Zresztą, nie wiadomo czy taka jednokrotna kuracja pomoże.

Myślę że odpowiedni byłby dla Ciebie Zorac albo Locacid.

Hihi, Locacid Cię zapychał?

ok. a ile to kosztuje i czy bez problemu dostane ta recepte u dermatologa?

a napisz mi jeszcze czy nie ma jakiegos jeszcze innego sposobu na rozjasnienie tych blizn. wiesz,chodzi o to zebym nie musiała konczyc z solaium...

i napisz mi jeszcze czy na twarz tez mozna to stosować (bo wiesz - chodzic z łuszczaca sie skóra)- cos okropnego...
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:57   #793
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie, nie zapychał, był ok, więc ta parafina ciekła w nim nie jest taka groźna

o czym wy tu piszecie? jakie zpychanie????
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:00   #794
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
ok. a ile to kosztuje i czy bez problemu dostane ta recepte u dermatologa?

a napisz mi jeszcze czy nie ma jakiegos jeszcze innego sposobu na rozjasnienie tych blizn. wiesz,chodzi o to zebym nie musiała konczyc z solaium...

i napisz mi jeszcze czy na twarz tez mozna to stosować (bo wiesz - chodzic z łuszczaca sie skóra)- cos okropnego...
Coś okropnego to jest właśnie solarium - zobacz co zrobiło z twoją skóra. Masz blizny i przebarwienia.

Nie będę pisac tu o retinoidach, kwasach itd, bo nie wezmę na siebie odpoweiedzialności, za krzywde, którą mozesz sobie zrobić.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:04   #795
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
o czym wy tu piszecie? jakie zpychanie????

Moja rada: poczytaj forum, będzie ci potrzebna dowsyć specjalistyczna wiedza zanim weżmiesz się za konkretną pielęgnację skóry.


o zapychaniu poró mówimy wtedy, kiedy okazuje sie, że kosmetyk jest za ciężki dla naszej skóry i powoduej powstawanie zaskórników czy też pryszczy. Kosmetyki skąłdają się z różnych substancji, jednak baza zawsze jest faza tłuszczowa czy silikonowa. Nie wszyscy dobrze tolerują kazdą z tych sobstancji, dlatego na forum są wątki poświęcone alanlizei skłądów, zebysmy lepiej wiedziały co w danym preparacie siedzi.

Prosze, poczytaj forum ,nie wyjaścnie Ci całej wiedzy drzemiącej w biochemii w dwóch postach.
Myślę, ze na lakture forum powinans przeznaczyc ok 2-3 tyg.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:14   #796
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Moja rada: poczytaj forum, będzie ci potrzebna dowsyć specjalistyczna wiedza zanim weżmiesz się za konkretną pielęgnację skóry.


o zapychaniu poró mówimy wtedy, kiedy okazuje sie, że kosmetyk jest za ciężki dla naszej skóry i powoduej powstawanie zaskórników czy też pryszczy. Kosmetyki skąłdają się z różnych substancji, jednak baza zawsze jest faza tłuszczowa czy silikonowa. Nie wszyscy dobrze tolerują kazdą z tych sobstancji, dlatego na forum są wątki poświęcone alanlizei skłądów, zebysmy lepiej wiedziały co w danym preparacie siedzi.

Prosze, poczytaj forum ,nie wyjaścnie Ci całej wiedzy drzemiącej w biochemii w dwóch postach.
Myślę, ze na lakture forum powinans przeznaczyc ok 2-3 tyg.
ok.nie bede cie wiecej meczyc. a co daja te retinoidy, kwasy itd... plose.. napisz mi jeszcze o tym....
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:16   #797
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
ok.nie bede cie wiecej meczyc. a co daja te retinoidy, kwasy itd... plose.. napisz mi jeszcze o tym....
To wszystko było napisane tutaj wiele razy i naprawdę wystarczy przejrzeć kilka wątków, aby sie orientować, zamiast męczyć modkę o pisanie po raz któryś tego samego, co nie wnosi nic
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:17   #798
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez anonim21 Pokaż wiadomość
ok.nie bede cie wiecej meczyc. a co daja te retinoidy, kwasy itd... plose.. napisz mi jeszcze o tym....

Lektura obowiązkowa:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193361
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 12:35   #799
anonim21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
jest tyle tych opisow, produktow ze naprawde nie wie na co sie zdecydowac. jestem zalamana. bede musiala wybrac sie do dermatologa i dowiedziec sie co on mi doradzi...
anonim21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 20:37   #800
uzumymw182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

witam wszystkich. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi podpowiedział jak mogę zdobyć krem lub żel retin A?
Z góry dziękuje
uzumymw182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:02   #801
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

jeśli w Polsce to najlepiej udać się do lekarza po receptę i zakupić w aptece
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:50   #802
uzumymw182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

własnie chodzi o to że nie ma go w żadnej aptece.
uzumymw182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 11:58   #803
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

i cóż ja ma Ci odpowiedzieć?
trzeba chodzić i szukać do skutku
i ewentualnie pytać czy byliby tak mili i ci go sprowadzili...
a najlepiej poczekać do jesieni - wtedy znowu zrobi sie ruch w retinowym interesie
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:15   #804
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ja mam mały problem: kupiłam Isotrex (bez recepty i konsultacji lekarza) użyłam na noc przez 2 dni- po kilku dniach twarz zapłonęła żywym ogniem, nic nie dało się nałożyć, nawet wodę termalną...
teraz się nieco cera uspokoiła
ale pozostaje pytanie: co robić, isc do lekarza, używać dalej-ale z rozsądkiem.
przy czym dodam że efektów nie widzę żadnych. Proszę o jakąs poradę
To tak btw...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:23   #805
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ja mam mały problem: kupiłam Isotrex (bez recepty i konsultacji lekarza) użyłam na noc przez 2 dni
"na noc przez 2 dni" to znaczy dwa razy dzień po dniu bez przerwy czy dwie aplikacje w ogóle z przerwą (parudniową) miedzy nimi
przygotowywałaś jakos skórę zanim nałożyłaś Isotrex?
Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ale pozostaje pytanie: co robić, isc do lekarza, używać dalej-ale z rozsądkiem.
przy czym dodam że efektów nie widzę żadnych. Proszę o jakaś poradę
To tak btw...
po dwóch razach trudno sie spodziewać już jakichś rezultatów. poza tym pieczenie i że "twarz zapłonęła żywym ogniem" to już jakiś 'efekt' jest
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:32   #806
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
"na noc przez 2 dni" to znaczy dwa razy dzień po dniu bez przerwy czy dwie aplikacje w ogóle z przerwą (parudniową) miedzy nimi
przygotowywałaś jakos skórę zanim nałożyłaś Isotrex?
Wczesniej stosowałam przez 3miesiące Effaclar K, ale wysyp trwał baardzo długo i sięgnęłam odrazu po mocnejszy kaliber. Wyczytałam na forum Basi Kwiatkowskiej że Isotrex jest chyba najsłabszym z retinów (ale cos mi jednak nie gra)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:14   #807
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Wczesniej stosowałam przez 3miesiące Effaclar K, ale wysyp trwał baardzo długo i sięgnęłam odrazu po mocnejszy kaliber. Wyczytałam na forum Basi Kwiatkowskiej że Isotrex jest chyba najsłabszym z retinów (ale cos mi jednak nie gra)
Effaclar K jest dość delikatny - delikatniejszy niż normalny tonik z 2% BHA
Mogłabyś sie przygotować na retinoidy stosując jeden z preparatów z retinaldehydem
Lub jeśli od razu chcesz Isotrex to stopniowo. Np raz lub dwa razy w tygodniu kłaść go na jakiś prosty krem...
aha - i skoro miałaś taki wysyp po Effaclarze K to po retinoidach też sie takiego spodziewaj.
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 15:05   #808
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Effaclar K jest dość delikatny - delikatniejszy niż normalny tonik z 2% BHA
Mogłabyś sie przygotować na retinoidy stosując jeden z preparatów z retinaldehydem
Lub jeśli od razu chcesz Isotrex to stopniowo. Np raz lub dwa razy w tygodniu kłaść go na jakiś prosty krem...
aha - i skoro miałaś taki wysyp po Effaclarze K to po retinoidach też sie takiego spodziewaj.
dzięki bardzo za rady!
faktycznie cere mogłam bardziej przygotować...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 08:19   #809
uzumymw182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Czy ktoś może wie do czego jest ten lek? Proszę pomóżcie wysłałam do niemczech pana żeby mi kupił retin a a dostałam coś takiego!

http://apoversandpunkt.de/products/206304
uzumymw182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 16:23   #810
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

to zupełnie inny środek- zawiera beta-karoten, czyli prowitaminę A.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.