Straszny ze mnie typ ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-27, 14:10   #1
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227

Straszny ze mnie typ ;)


No dobrze, w końcu muszę Was zapytać, bo sama już się strasznie pogubiłam Taki straszny ze mnie typ
Oczy - bardzo ciemny brąz (prawie czarny - takie dwa węgielki ) z czarną obwódką i błękitne białka (z licznymi czerwonymi naczynkami, niestety - efekt komputera ). Cera dosyć blada z lekko żółtawo-brudnawym zabarwieniem, kiedyś była zupełnie biała (wrażenie "przezroczystości"), ale po solarium już nigdy nie wróciła do swej "białości". Liczne pękające naczynka na twarzy, dające efekt rumieńców "zdrowej dziouchy" (brrrr... )oraz widoczne sinawe żyłki pod oczami (mam strasznie cienką i płytko unaczynioną skórę)
Włosy - średni blond (trochę "myszowaty"), latem potrafią sporo się rozjaśnić.
Bardzo liczne pieprzyki, część bardzo ciemnych, część koloru mlecznej czekolady.
Opalanie - jeśli bardzo krótkie, to leciutko brązowieję. Jeśli od razu na godzinkę - jestem czerwonawa, brązowieję po 1-2 dniach. Kolor opalenizny lekko "przybrudzony".
Niestety nie mam możliwości wklejenia zdjęcia , ale bardzo liczę na Wasze rady
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 14:46   #2
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Jejku Wszystko mi pasuje jak ulał do Zimy... tylko te włosy! Ciemny blond - właśnie taki "mysi" - jest charakterystyczny dla Lata Z drugiej strony z opisu wynika, że masz intensywną urodę z kontrastami (czarne oczy, biała skóra), co wskazuje na Zimę. W sumie mogłabyś być mieszańcem, ale sama jestem mieszańcem i myślę, ze ich uroda nie jest az taka wyrazista. Powiedz tylko jeszcze czy ten kolor włosów jest intensywny, kontrastowy? I czy jest ci BARDZO DOBRZE w bieli i czerni i np. mocnym turkusie, intensywnym różu czy lepiej w nieco stonowanych fioletach, rózach, niebieskich? Innymi słowy czy lepiej Ci w kolorach z palety dla Zimy czy dla typu mieszanego Lato-Zima?
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 15:03   #3
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Ano właśnie, taka jestem "problematyczna". To, co opisałam, jest zgodne z prawdą, a jednak wcale nie jestem kontrastowa I szczerze powiem, że zimy to ja nawet nie brałam pod uwagę, ale może rzeczywiście...
Kolor włosów nie jest bardzo kontrastowy.
Może jeszcze dodam, że mam w średnio ciemne brwi (ani jasne, ani bardzo ciemne).
Bardzo dobrze wyglądam w bieli, w czerni zaś jak bym była chora (jeszcze bardziej widać sine żyłki pod oczami), a wszelkie beże, brązy, ciemne zielenie - tragedia.
Bardzo dobrze wyglądam w czerwieni, a najlepiej takiej malinowej (broń Boże strażackiej). Niedawno okazało się, że świetnie wyglądam w intensywnie pistacjowym. Generalnie lepiej wyglądam w kolorach jaśniejszych, nawet jeśli są intensywne. No i co mam z sobą zrobić???
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 15:59   #4
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Straszny ze mnie typ ;)

witaj..fajnie by było zobaczyć Twoje zdjątko, ale z opisu tego pierwszego i ostatniego Twoja uroda bardziej podchodzi mi pod Lato, lub typ mieszany (Lato-Zima)
a to dlatego, że:
1.Mówisz, że masz dużo pieprzyków - to raczej skłonność Lata
2.Nie masz zbyt wyrazistej urody jak sama piszesz..zimy są mocno wyraziste,
3.Ty jednak masz jaśniejsze brwi niż Zima, tzn z tego co piszesz, bo Cię nie widzę i mogę tylko przypuszczać
4.No i piszesz, że lepiej Ci jednak w jaśniejszych kolorkach i bardziej łagodnych, a to bardziej pasuje do Lata
5. Lata również mogą mieć takie ciemne, brązowe oczy...no i Twój kolor włosów też bardziej pasuje do Lata

więc ja stawiam na Lato, albo Lato-ZimE
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 16:35   #5
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: Straszny ze mnie typ ;)

no ja się tu z Pati zgadzam druga opcja to wiosna ale raczej bardziej ten opis do lata pasuje... zwłaszcza oczy nie są zbyt wiosnenne...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 16:41   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Moim zdaniem lato(ta przydymiona charakterystyka opalenizny skory wlosow)No i lato nie wyglada korzystnie w czerni,no ale bez zdjecia to takie zgadywanie,szkoda ze nie mozesz wkleic
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 16:55   #7
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Dobra, moja diagnoza: mieszaniec Lato-Zima Wydaje mi się, że jak na lato masz zbyt intensywną urodę (te bardzo ciemne oczy, ciemne piegi), ale z kolei nie wystarczająco wyrazistą żeby być Zimą (ciemny blond włosy, oprawa oczu: pośrodku skali). Piszesz,że źle ci w beżach, to chyba tylko potwierdza to, że jesteś mieszańcem Lato-Zimą. Bo one są dobre dla lata, wiosny, wiosno-jesieni, jesieni (pasują do tylu typów dlatego, że różne odcienie nalezą do różnych palet), ale w palecie Lato-Zimy ich nie znajdziesz. Z kolei czerń zdobi Zimę, a u Ciebie jest na odwrót więc nią też nie możesz być. Analizując dalej, intensywny róz o którym pisałaś znalazłam w palecie Lato-Zimy, którą zresztą załączam.
Moje argumenty mogą Cię nie przekonać Ale całkiem słusznie, sama nie wierzyłabym osobie która nawet na oczy mnie nie widziała, a diagnozy stawia Tak na prawdę to ty sama musisz "przekonać się" do swojego typu. Bo co z tego, że bedziesz posiadała informację "JESTEM TYPEM LATO-ZIMA", jeśli nie będziesz tego...hm... czuła. I nadal chodziła np. w brązach. Ja szczerze powiedziawszy sama doszłam do tego jakim jestem typem (z obserwacji w czym mi dobrze a w czym źle i co pasuje do jakiej palety). I od tego czasu moje zamiłowanie do ciepłych kolorów (ach te brązy) w ubiorze i rudości na głowie minęło. Jak ręką odjął, na prawdę. Za to momentalnie polubiłam fiolety i róże oraz "niebieskości", za to, że lepiej w nich wyglądam, i tyle
I Tobie życzę powodzenia w określaniu swojego typu
Pozdrawiam
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-27, 22:59   #8
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: Straszny ze mnie typ ;)

[b] Nie, nie! "E" to ten sam typ urody co ja!
Tez mam czarnawe oczka, rumienie sie a wlosy to ciemny blond latem rozjasniajce sie. Tez mialy problem z ustaleniem kim jestem panie Wizazystki, az p. Agata Maron "wycenila mnie" na jesionke!
Lato byc nie moze, nigdy nie ma tak ciemnych oczu.
Mi sie wydaje, ze ty tez jesionka. A moze zalaczysz fotke?????
Ja wklejam swoja, bedziesz miala porownanie.... Napisz, bom bardzo ciekawa co ty na to...

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 17:15
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 08:00   #9
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Strasznie Wam dziękuję - nie spodziewałam się aż takiego odzewu

Femme Banale - jesienią to ja raczej nie jestem. W kolorach jesieni wyglądam jak bym była bardzo zmęczona, ew. po chorobie. Nawet miałam kiedyś miedziany kolor włosów (miał wyjść kasztan ) - ale okropnie w nim wyglądałam No i ja mam jednak ciemniejsze brwi niż Ty, za to karnację znaaacznie jaśniejszą... Moje brwi wydają się jaśniejsze niż są naprawdę - bo niestety nie są zbyt gęste, tak samo jak włosy zresztą Kiedyś kosmetyczka chciała mnie zrobić bardziej wyrazistą i "pacnęła" mi brązową hennę - te brwi wyglądały jak z innej osoby, zupełnie do mnie nie pasowały. Ale już grafitowe - jak najbardziej
No i w takich kolorkach, w jakie jesteś ubrana na ostatnim zdjęciu, wyglądam fatalnie

Dodam, że w czerni kiedyś wyglądałam bardzo dobrze, to się zmieniło od jakiegoś czasu (chyba się starzeję ). Czasami ubieram się w czerń, ale by w niej wyglądać OK muszę zatuszować naczynka i nieco rozświetlić skórę pod oczami. Za to do bieli nie muszę nawet być umalowana i jest dobrze

Niestety nie mam możliwości wklejenia zdjęcia , chociaż chętnie bym to zrobiła.
Chyba faktycznie jestem typkiem lato-zima
GrLouie, ta paleta jes super W Więszości tych kolorków jest mi do twarzy, za wyjątkiem tych najciemniejszych
A czy możesz jeszcze wkleić takie palety dla zimy i lata??? Bardzo, bardzo proszę

Bardzo Wam dziękuję, że zechciałyście mi poświęcić swój czas
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 08:01   #10
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Straszny ze mnie typ ;)

ale popatrz Femme, co napisała E:
>Bardzo dobrze wyglądam w czerwieni, a najlepiej takiej malinowej (broń Boże strażackiej). Niedawno okazało się, że świetnie wyglądam w intensywnie pistacjowym. Generalnie lepiej wyglądam w kolorach jaśniejszych, nawet jeśli są intensywne
i to nie zgadzałoby się ze zgaszonymi kolorkami Jesionki, a już tym bardziej ta czerwień malinowa...
a muszę jeszcze dodać, że miałam kumpelę, która miała prawie że czarne oczy i była jednak Latem, a więc zdarzają się i takie Lata, a tym bardziej jak tutaj bierzemy jeszcze pod uwagę typ Lato-Zima

GrLouie - mam wielką prośbę... jakbyś mogła mi wysłać mailem, albo wkleić tutaj takie przykłady kolorków dla Wiosny i Wiosny-Jesień to byłabym Ci bardzo wdzięczna
Z góry dziękuję...
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 08:51   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Straszny ze mnie typ ;)

E moja znajoma jest (sądząc po Twoim opisie)identycznym typem,jak Ty.I pani kolorystka zdiagnozowała ją jako zimę popołudniową
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-28, 09:48   #12
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Zima popołudniowa No nigdy o czymś takim nie słyszałam (ale też nie jestem specjalnie obeznana z tym tematem). Czy możesz mi coś więcej o tym napisać???
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 10:43   #13
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: Straszny ze mnie typ ;)

wiesz co - wydaje mi sie że jesteś mieszana lato -zima - jezeli jest rzeczywiscie tak jak mówisz - ze z tej palety wszystkie ci pasują prócz ciemnych.. typy mieszane nie lubia skrajnych barw...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 10:56   #14
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Straszny ze mnie typ ;)

też ma ciemne oczy jak Ty,białka niebieskawe,przezroczystą cerę,popękane naczynka,pod oczami prześwitują jej :żyłki: niebieskawe...a włosy-sredni myszowaty blond,w dzieciństwie prawie białe.Opala się na brudno,
Kolorystka doradziła jej kolory takie jak:przybrudzony fiolet(ale nie ciemny),zimną czerwień(malina,arbuz),gr anat(ale nie za ciemny),zieleń pistacji->tak jak Ty wygląda w tym kolorze fajnie.Czyli kolory Zimy,ale z wyłączeniem czerni i ciemnych odcieni.
I jeszcze jedno,w kolorach Lata-miękich delikatnych pudrowych pastelach wygląda nieciekawie
czyli wychodzi,że okreslenie ZIMA POPOŁUDNIOWA to inna nazwa typu mieszanego Lato-Zima
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 11:44   #15
Katiabb
Przyczajenie
 
Avatar Katiabb
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 18
Re: Straszny ze mnie typ ;)

GrLouie czy mogła bym Cię prosić o wklejenie takich palet kolorystycznych dla wszystkich typów kolorystycznych??? z góry dziękuję
Katiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:04   #16
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

O rany, pratycznie wszystko się zgadza. A w dzieciństwie też miałam prawie białe włosy
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:10   #17
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Straszny ze mnie typ ;)

no widzisz tylko,że ona do tych rad się rzadko kiedy stosuje,bo lubi czernie i szarości
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:19   #18
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Ja nie przepadam - ani czerń, ani szarość nie należą do moich ulubionych kolorów. Chociaż w niektórych pastelach wyglądam OK
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:42   #19
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Hejka
Cieszę się, że te moje palety się wam podobają, bo sama je zrobiłam Kolorów oczywiście nie wymyślałam, nie bójcie się Wzięłam wszystko z takich małych okrągłych palet (taka jaką dałam już w tym wątku), tylko ujęłam to w bardziej praktyczną formę
Wkleję to tutaj, ale chyba do każdego typu zrobię inny post, bo jak to wszystko się pomiesza to dostaniemy oczopląsu
Daję więc kolory LATA.
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-28, 12:43   #20
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

ZIMA
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:44   #21
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

WIOSNA
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:45   #22
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

mieszany WIOSNA-JESIEŃ
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:46   #23
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Straszny ze mnie typ ;)

JESIEŃ
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:52   #24
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Straszny ze mnie typ ;)

GrLouie - kawał dobrej roboty
Wielkie dzięki
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 13:19   #25
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Straszny ze mnie typ ;)

Ja rówież podziękuję, bo sama o te próbki prosiłam

niezły pomysł z powiększeniem wachlarza kolorków
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.