Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 22:35   #4141
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

heheh, pewnie że byłam grzeczna
Z wagą mam to szczęście, że mąż czasem pożycza taką porządną z pracy Jeszcze marzę o małej łazienkowej lodóweczce

ja mam kokosowy ze sklepu z wegetariańskim jedzonkiem, pięknie pachnie i ma przyjemną konsystencję
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 05:04   #4142
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, ten maybelline wyglada super, nie wiesz gdzie mozna go dostac? zastanawiam sie nad wykorzystaniem kolezanki w uk ktora wisi mi przysluge. Tylko kolory.. chyba ze od zaraz wchodzi do polski i nie warto ryzykowac w ciemno? Jakby co, moge od razu wziac i Tobie
W UK powinien być chyba dostępny bez problemu.
Trochę jest tych kolorków. Z tego, co widzę Light 3 jest jaśniejszy niż Light 2.
A tutaj zupełnie inaczej wyglądają.

Niestety, właśnie zobaczyłam skład u dołu . Kolejny "mineralny", z polietylenem na drugiej pozycji, silikonami, teflonem i innymi atrakcjami.

Ingredients: Zinc Oxide, Polyethylene, Boron Nitride, Dimethicone, PTFE, Synthetic Wax, Acrylates Copolymer, Lauroyl Lysine, Cetyl Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Matricaria Flower Extract - Chamomilla Recutita Extract, Mica. May Contain: Titanium Dioxide - CI 77891, Bismuth Oxychloride - CI 77163, Iron Oxides - CI 77499, CI 77492, CI 77491, Ultramarines - CI 77007.

Ja chyba podziękuję. Spróbuję tego Essence, jak będę miała okazję. 10 zł to nie majątek, do eksperymentów i tuningowania puder będzie w sam raz .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 12:20   #4143
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W UK powinien być chyba dostępny bez problemu.
Trochę jest tych kolorków. Z tego, co widzę Light 3 jest jaśniejszy niż Light 2.
A tutaj zupełnie inaczej wyglądają.

Niestety, właśnie zobaczyłam skład u dołu . Kolejny "mineralny", z polietylenem na drugiej pozycji, silikonami, teflonem i innymi atrakcjami.

Ingredients: Zinc Oxide, Polyethylene, Boron Nitride, Dimethicone, PTFE, Synthetic Wax, Acrylates Copolymer, Lauroyl Lysine, Cetyl Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Matricaria Flower Extract - Chamomilla Recutita Extract, Mica. May Contain: Titanium Dioxide - CI 77891, Bismuth Oxychloride - CI 77163, Iron Oxides - CI 77499, CI 77492, CI 77491, Ultramarines - CI 77007.

Ja chyba podziękuję. Spróbuję tego Essence, jak będę miała okazję. 10 zł to nie majątek, do eksperymentów i tuningowania puder będzie w sam raz .
ja kupilam sobie ostatnio min. z body shop. jest autentycznie czysto min. bez silikonow i innych dodatkow. troche czepiam sie koloru, bo ten najjasnieszy wpada w roz i to z takim perlowym polyskiem, co przy tlustej cerze, nie jest za bardzo pozadane znowu 02 jest stosunkowo ciemny i kupilam go sabie jako roz, brazer
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:45   #4144
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

witam zainspirował mnie biochemiczny olejek z witaminą C http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html i chodzi mi po głowie zakombinować coś w tym rodzaju na razie nie chcę nic kupować bo mam troszkę zapasów z mazidełek i ZSK i tak sobie myślę jakby tak: kwas ferulowy rozpuścić w alkoholu następnie dodać wit.C i ciutkę wersaninu oraz kwas hialuronowy wymieszać wszystko do rozpuszczenia wit.C następnie dodać olej malinowy + olej jeżynowy no i może olej śliwkowy i avocado .... Dziewczyny jak myślicie wyjdzie mi coś z tej kombinacji?
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 15:02   #4145
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

postanowiłam ukręcić babci i teściowej krem PHA na bazie tego olejku
co o tym sądzicie?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 17:57   #4146
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Reniukiciu, kiepsko to widzę . Przede wszystkim bez emulgatora całość się rozwarstwi. Poza tym bałabym się o stabilność witaminy c w tym towarzystwie - na BU użyta została inna, podobno najbardziej stabilna postać witaminy c, a kwas askorbinowy może zachowywać się inaczej i nie być zachwycony np. dłuższym użytkowaniem...

Ilono, pomysł jest fajny - kremik będzie ładnie pachniał, no a róża dobrze robi paniom w pewnym wieku...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 19:51   #4147
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna_juz_na_nic dzięki tak też myślałam, no nic wykorzystam to co mam do dotychczasowej recepturki na serum a potem pomyślę o tym olejku
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 20:49   #4148
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nic dzięki tak też myślałam, no nic wykorzystam to co mam do dotychczasowej recepturki na serum a potem pomyślę o tym olejku
Ja mam tak samo - wykańczam właśnie kwas askorbinowy, a potem czaję się na olejek z BU.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:54   #4149
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo - wykańczam właśnie kwas askorbinowy, a potem czaję się na olejek z BU.
Dziewczyny - śpieszę donieść, że zakupiłam ten olejek i teraz czekam na paczuszkę Jak tylko przyjdzie i potestuję troszkę, to nie omieszkam zdać relacji
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:57   #4150
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY


http://www.krainamydelek.pl/index.php?k91,zrob-to-sam
http://www.krainaswiec.pl/sklep/inde...-zrob-to-sam-b

Ledwo co przyszła do mnie paczka z ZSK, w której mam między innymi składniki potrzebne do wyrobu kul musujących, a tu już znalazłam kolejny sklep kuszący dodatkami do takich domowych wyrobów. Juz sobie powyobrażałam jak pododaje do prezentów własnoręcznie wykonane kule i świece zapachowe, które w przeciwieństwie do tych sklepowych będą pachnięc równiez podczas palenia i to w dodatku olejkami eterycznymi
Tylko nie wiem czy jest sens ryzykować, bo dziś już jest 9.12 i nie wiem czy poczta zdąrzy z takim zamówieniem ;(
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 21:35   #4151
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Iwi, będę wdzięczna za relację

Confused -
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 21:42   #4152
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, ja nawet nie zajrzałam, ależ twardziel ze mnie
Niezmienna, cieszę się, że Ci się spodobał
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 21:54   #4153
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona - podziwiam

Właśnie mnie olśniło, że może udałoby mi się zdobyć w realu parafinę i stearynę i wtedy mogłabym sobie darować zamawianie w sklepie internetowym. Foremki jakoś bym wykombinowała, chociażby z opakowań po jogurtach, maseczkach itp. Gorzej z knotem, chociaż może udałoby mi się znaleźć w jakiejś pasmanterii odpowiednio cienki bawełniany sznurek? Żal by mi było barwników, bo tych w realu na pewno nie zdobędę, ale trudno Jakoś przeżyje :P Co o tym myślicie? Orientujecie się gdzie dostane parafinę?
I żeby nie było, że robię OT to do tych świec dodawać przecież będę olejki eteryczne

EDIT:
Już znalazłam odpowiedni wątek na wizażu Kupię hurtowo najzwyklejsze świeczki białe parafinowe, a jako barwnik użyję kredek świecowych
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-12-09 o 22:19
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 23:18   #4154
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Echhh... Zakopałabym się w tych kwiatkach

Kolejny egzotyczny olej w ZSK:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?263,ole...nga-rafinowany

Czy to możliwe, żeby przy tak dużej zawartości kwasu oleinowego olej nie zapychał, a wręcz oczyszczał pory???
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 07:45   #4155
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Iwi, będę wdzięczna za relację

Confused -
Niezamienna - jasne! aczkolwiek ja laik jak chodzi o witaminę C więc nie wiem czy będę obiektywna

Dziewczyny - ma któraś z Was może olejek z rumianku rzymskiego (chodzi mi o ten z eco spa)? Przymierzam się do jego zakupu ale nie wiem jak on pachnie.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:13   #4156
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Lorri, takie kwiatki można też dostać w realu - zwykły susz w sklepach zielarskich, a pąki róży np. w herbatce Darów Natury. Ja kupuję je namiętnie. O tej porze roku zawsze muszę mieć dużo ziół, bo pogoda jaka jest, każda widzi, a napar z ziół czy kapiel w nich naprawdę poprawia humor.

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - ma któraś z Was może olejek z rumianku rzymskiego (chodzi mi o ten z eco spa)? Przymierzam się do jego zakupu ale nie wiem jak on pachnie.
Ja mam - pachnie rumiankiem, z taką odświeżającą nutą. Mnie się bardzo podoba.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:19   #4157
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

ja też mam - w butelce trochę słodki, przyjemny zapach rumianku a gdzieś w tle jakby jabłko odmiany gruszkowej, w nebulizatorze [inhaluję nim dzieciaki] już sam rumianek
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:27   #4158
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Lorri, takie kwiatki można też dostać w realu - zwykły susz w sklepach zielarskich, a pąki róży np. w herbatce Darów Natury. Ja kupuję je namiętnie. O tej porze roku zawsze muszę mieć dużo ziół, bo pogoda jaka jest, każda widzi, a napar z ziół czy kapiel w nich naprawdę poprawia humor.



Ja mam - pachnie rumiankiem, z taką odświeżającą nutą. Mnie się bardzo podoba.
oo to fajnie chyba sie zdecyduję. Dzięki Niezamienna i Ilonko

Myślę jeszcze nad jaśminem i neroli bo mnie kuszą
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 09:07   #4159
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

W pobliskiej herbaciarni mają z płatków kwiató tylko różę i czasem jaśmin. A mi sie marzy kwiat pomarańczy Takiego cuda to nigdzie nie widziałam
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 09:38   #4160
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
oo to fajnie chyba sie zdecyduję. Dzięki Niezamienna i Ilonko

Myślę jeszcze nad jaśminem i neroli bo mnie kuszą
neroli też mam i uwielbiam do tego róża, ale jaśmin to nie dla mnie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W pobliskiej herbaciarni mają z płatków kwiató tylko różę i czasem jaśmin. A mi sie marzy kwiat pomarańczy Takiego cuda to nigdzie nie widziałam
ani ja
a ja chyba pójdę wreszcie obskubać moją dziką różę, bo właśnie przemarzła, berberys zostawię ptaszkom, niech mają...
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-12-10 o 09:39
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:30   #4161
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czy któraś z Was robiła żel wg tego przepisu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=317&Itemid=2 ?
Działa świetnie, ale dzisiaj zauważyłam, że zaczął tak specyficznie pachnieć. Trudno to określić - to nie jest na pewno zapach zgnilizny czy fermentacji. Jedyne co mi przychodzi na myśl to smażona cebula Żel zakonserwowałam Opithienem i trzymałam w temp pokojowej od jakiś 3 tygodni. Teraz się przestraszyłam, że zaczął sie psuć i wstawiłam go do lodówki. Nie wiem czy dalej go używać czy ukręcić nowy (ale to dopiero za jakiś miesiąc, bo muszę zamówić alginat z mazideł )
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-12-10 o 10:34
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:30   #4162
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czy któraś z Was robiła żel wg tego przepisu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=317&Itemid=2 ?
Działa świetnie, ale dzisiaj zauważyłam, że zaczął tak specyficznie pachnieć. Trudno to określić - to nie jest na pewno zapach zgnilizny czy fermentacji. Jedyne co mi przychodzi na myśl to smażona cebula Żel zakonserwowałam Opithienem i trzymałam w temp pokojowej od jakiś 3 tygodni. Teraz się przestraszyłam, że zaczął sie psuć i wstawiłam go do lodówki. Nie wiem czy dalej go używać czy ukręcić nowy (ale to dopiero za jakiś miesiąc, bo muszę zamówić alginat z mazideł )

EDIT:
Przepraszam za zdublowany post, nie wiem co się stało, bo nacisnęłam "wyślij" tylko raz
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-12-10 o 10:33
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 11:05   #4163
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ilona - podziwiam

Właśnie mnie olśniło, że może udałoby mi się zdobyć w realu parafinę i stearynę i wtedy mogłabym sobie darować zamawianie w sklepie internetowym. Foremki jakoś bym wykombinowała, chociażby z opakowań po jogurtach, maseczkach itp. Gorzej z knotem, chociaż może udałoby mi się znaleźć w jakiejś pasmanterii odpowiednio cienki bawełniany sznurek? Żal by mi było barwników, bo tych w realu na pewno nie zdobędę, ale trudno Jakoś przeżyje :P Co o tym myślicie? Orientujecie się gdzie dostane parafinę?
I żeby nie było, że robię OT to do tych świec dodawać przecież będę olejki eteryczne

EDIT:
Już znalazłam odpowiedni wątek na wizażu Kupię hurtowo najzwyklejsze świeczki białe parafinowe, a jako barwnik użyję kredek świecowych
ja kupuje wlasnie w realu, tyle ze nie w polsce, niestety. ale podam ci pomysl gdzie masz szukac. w takich sklepach dla ludzi kreatywnych ( ze to niby ja z dwiema lewymi rekami) z farbami, utensyliami pod tytulem "zrob to sam" . o ile sobie dobrze przypominam, moja kolezanka robila tego typu eksperymenty w polsce, jeszcze w czasach co to internet nie byl az tak popularny i sie przez niego nie zamawialo. ja nawet nie zakupuje specjalnie parafiny, po prostu zbieram ze swieczek, ktore sie do konca nie wypalily- a przeciez czesto zostaje tak duzo polproduktu kupuje jedynie knot. ale mi dalas pomysl z tymi opakowaniami po jogurtach. genialne!!!!!
wyobrazilam sobie wlasnie niezamienna, w kapieli z platkow roz. krolowo, kleopatro
a wiecie co, jakos powoli uzalezniam sie od zapachu neemu. chyba jestem jakas zboczona jak go nakladam, moj tz. zwraca sie do mnie ty moja gumko scierko

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-12-10 o 11:14
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 12:44   #4164
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
oo to fajnie chyba sie zdecyduję. Dzięki Niezamienna i Ilonko

Myślę jeszcze nad jaśminem i neroli bo mnie kuszą
Rumianek jest super, rumiankowy , jaśminu nie polecam.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was robiła żel wg tego przepisu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=317&Itemid=2 ?
Działa świetnie, ale dzisiaj zauważyłam, że zaczął tak specyficznie pachnieć. Trudno to określić - to nie jest na pewno zapach zgnilizny czy fermentacji. Jedyne co mi przychodzi na myśl to smażona cebula Żel zakonserwowałam Opithienem i trzymałam w temp pokojowej od jakiś 3 tygodni. Teraz się przestraszyłam, że zaczął sie psuć i wstawiłam go do lodówki. Nie wiem czy dalej go używać czy ukręcić nowy (ale to dopiero za jakiś miesiąc, bo muszę zamówić alginat z mazideł )
Robilam ten źel, ale w małej porcji niekonserwowanej (trzymalam w lodowce) - nic się nie stalo z zapachem... Ale zuźyłam pred upływem 2 tygoni. Fajnie nawilźa, tylko lubi się wałkować.

Pączki róźy widziałam wczoraj w sklepie benedyktyńskim przy KENie na Ursynowie. mają też sporo róźnych ziólek - ale pewnie nie więcej niź w dobrej zielarni.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2008-12-10 o 12:45
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 13:40   #4165
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

schätzchen, a gdzie dokladnie jest ten sklep i co ma w ofercie? poza ziolami znaczy sie i czy ich tez jest szeroka gama?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 17:10   #4166
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dau - niestety nigdzie nie widziałam we Wrocławiu sklepu z serii "zrób to sam" Ale po lekturze wątku na forum i kilku stron poświęconych robieniu świec wykombinowałam jak wszystko dostać w normalnych sklepach Juz się nie mogę doczekać eksperymentów ze świeczkami, kulami do kąpieli i ukręcenia kremów z ZSK Aż nadziwić się nie mogę skąd u mnie taki zapał do tego typu rzeczy, bo zdolności manualnych u mnie brak
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-12-10 o 17:12
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 18:40   #4167
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Iwi, neroli polecam całym sercem - to chyba mój ukochany olejek, jest słodki, a zarazem orzeźwiający, cudo

Confused, kwiat pomarańczy (na żywo) widziałam na Cyprze wiosną (pachnie bosko); jeśli w tym roku jeszcze tam pojadę, nazrywam sobie i ususzę
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 18:43   #4168
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny poradżcie kupiłam sobie kremobazę fitomedu i chce ukręcić balsam antycellulitowy.Jakie oleje hydrolaty i ekstarkty będą najlepsze?

Swoją drogą fajna na kremobaza.

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2008-12-10 o 18:44
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 18:52   #4169
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dau, wlasnie mialam Ci pisac, ze przyzwyczailam sie juz do neemu Tzn. kupilam nowy szampon i bez neemu pachnial mi jakos dziwacznie - czlowiek jest w stanie przystosowac sie do wszystkich warunkow, nawet kontrowersyjnych zapachowo
Ilona, zaintrygowalas mnie tym rumiankiem w nebulizatorze. Inhalujesz tylko podczas chorob czy tak normalnie, na codzien? Tylko rumiankiem czy innymi olejkami tez? moglabys opisac caly proceder?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 20:06   #4170
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
schätzchen, a gdzie dokladnie jest ten sklep i co ma w ofercie? poza ziolami znaczy sie i czy ich tez jest szeroka gama?
Pytasz o sklep benedyktyński? Dokładnego adresu nie znam - to jest w alei KEN, trzeba wysiąć na stacji metra Stokłosy i iść na południe zachodnią stroną ulicy - sklep jest bardzo blisko stacji.
Są zioła (mają ich sporo, ale nie jakieś egzotyczne wynalazki - bardzo ładny rumianek - kwiatki, lipa - całe kwiaty z "ogonkiem" i skrzydełkiem, pąki róży - te mi się rzuciły w oczy bo były bardzo malownicze, poza tym oczywiście mięta, melisa, rozmaryn itd.). Są też ziołowe mieszanki na różne dolegliwości.
Poza tym nalewki - benedyktynka ziołowa, jakieś owocowe.
Miody, dżemy (cytrynowy, pomarańczowy, truskawkowy, wiśnie w rumie - wszystkie z jakimiś dodatkami).
Miody (słodkie, nie pitne), orzechy w miodzie. Soki owocowe.
Wędliny, w środy i piątki chleb.
Wytrawne rzeczy słoikowe - marynowany czosnek, ogórki kiszone, sosy do mięs (np. śliwkowy).

Wszystko robi dobre wrażenie - ale ceny...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.