Jakie badania wykonać dotyczące włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-20, 18:36   #1
MsNat
Przyczajenie
 
Avatar MsNat
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 29

Jakie badania wykonać dotyczące włosów?


W 2014 r brałam tabletki dermatologiczne, dość silne na trądzik CURACNE. Były różne dawki, ja brałam 20 mg bo dawkę dobiera się bezpośrednio do wagi i dla mnie najodpowiedniejsza była ta dawka.

Poniżej zdj




Miałam je brać przez rok do końca 2015 chyba ale nie musiałam bo dermatolog uznała, że już moja twarz jest w dobrej kondycji i mogę je odstawić. Do końca roku miałam chyba 3 msc.

To były takie tabletki dość mocne i sugerujące, że nie można zajść w ciąże podczas ich stosowania bo dziecko mogłoby sie urodzić z deformacjami płodu ale spoko, mnie to nie dotyczyło bo nie współżyłam więc ok To miałam z głowy.

Tabletki wspomniane miały mi nie uszkodzić włosów. Takie były zapewnienia. Na trądzik świetne. Wydawałam miesięcznie 100 zł na tabletki. Były/nadal sa tylko na recepte.
Wyleczyłam trądzik, ale z czasem włosy pod koniec kuracji zaczęły wypadać, zrobiło się siano. W sierpniu 2015 je ścięłam. Potem zapuściłam, ale nadal są rozdwojone i zniszczone.

Jeszcze nie zaczełam ich leczyć. Teraz mogłabym zacząć je leczyć bo mam więcej czasu i w ogóle. Tutaj nie pomogą żadne specyfiki z apteki, jakieś era, tabletki, coś tam, wcieranie czegoś tam. Tu już potrzebny jest lekarz i po prostu odbudowa włosa bo struktura jest tak zniszczona, że nawet jak milion razy je zetnę i zapuszczę od nowa - efekt ten sam.

Wtedy 2015 było istne siano poprzez tabletki, dlatego w wakacje je ścięłam bo nawet w dotyku były takie szorstkie i czuć było coś jak efekt siana. A chyba w 2016 zaczęłam zauważać, że każdy kosmyk włosa na milion mniejszych się rozdwoił i każdy mój kosmyk włosa jest jak nitka. Serio. Tak cienki. Zawsze miałam piękne i mocne, grube włosy. A takie są oznaką włosów zdrowych. Ja takich nie mam. Po raz ostatni miałam takie włosy w 2013 roku...

W ub roku robiłam jedynie badania na krew czyli morfologię i nic nie wykazały. Ponieważ te tabletki były związane z mocną antykoncepcją gdybym współżyła i sugerowały, że jak kobieta zajdzie w ciąże podczas stosowania tych tabletek to płód może być zdeformowany to myślę, że to jest związane z hormonami i myślę, że tu pomoże mi tylko ginekolog.
I leczenie ginekologiczne, hormonalne.

Co myślicie?

No ja innej opcji nie widzę. Wyleczyłam trądzik, ale okazało się, że poświeciłam włosy a miały nawet włosy być nie zniszczone, nic. Dermatolog powiedziała, że włosy nie będą wypadać. Zaczęły pod koniec. No widocznie to był efekt uboczny. Jednak cieszę się, że te 3 lata temu wyleczyłam ten trądzik. Włosy zawsze można odbudować co chcę zrobić.

Mama mówi mi, że może to może być tarczyca i żeby też zrobić badania. Na pewno też je wykonam dla własnej psychiki i dla pewności.

Myślicie, że to może być tarczyca?
Jak się robi takie badania?

A jeśli to by były problemy hormonalne, ginekologiczne to jak mogłabym leczyć to? Wiem, że u ginekologa ale jak wygląda wtedy takie leczenie? Jest doustne czy w inny sposób?

Dziękuje z góry za konkretne i pomocne odpowiedzi
MsNat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 12:52   #2
lucyna8080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Zrób caly profil tarczycowy: podstawowe TSH,ft3,ft4,inne hormony jak kortyzol, testosteron, androstendion, DHEAS i magnez,zelazo, ferrytyna,cynk,wit b12, D, kwas foliowy. Od tego by trzeba było zaczac. Moze najpierw wizyta u endokrynologa.
lucyna8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 15:40   #3
lisa898
Przyczajenie
 
Avatar lisa898
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Może warto zostawić ten temat jakiemuś specjaliście?
__________________
Kiedy budzisz się rano, po prostu wyciągasz nogi, stawiasz stopy na podłodze i wstajesz. Nie zerkasz za krawędź łóżka, by się upewnić, czy podłoga jest na swoim miejscu. Aż pewnego razu jej nie ma.
lisa898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 16:09   #4
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Myślę, że to nie jest związane z tymi tabletkami. Z antykoncepcją być może, ale też wątpliwe.
Zgłaszałaś to dermatologowi? Dermatolog to lekarz również do włosów i paznokci, warto się jego poradzić w tej kwestii.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 19:34   #5
MsNat
Przyczajenie
 
Avatar MsNat
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 29
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Myślę, że to nie jest związane z tymi tabletkami. Z antykoncepcją być może, ale też wątpliwe.
Zgłaszałaś to dermatologowi? Dermatolog to lekarz również do włosów i paznokci, warto się jego poradzić w tej kwestii.
Nie zgłaszałam dermatologowi ale powiem tyle, że innemu jak do niego się wybiorę. Od rodzinnego dostanę skierowanie i pójde do dermatologa. Do innego dlatego, że z tamtym nie mam już kontaktu.

Jednak na pewno zrobię badania, które wymieniła lucyna 8080.
Jeśli to nie będzie problem dermatologiczny czy coś z tych badań, które wymieniła lucyna 8080 to zwróce się z tym do ginekologa
MsNat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 16:21   #6
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 13:15   #7
sandrakwiat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 26
Dot.: Jakie badania wykonać dotyczące włosów?

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Popieram w 100% koleżankę!! Szukać specjalistów, którzy przede wszystkim mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie i zlecają diagnostykę zanim ustalą terapię.
sandrakwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-16 14:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.