Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-14, 12:44   #2341
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

U nas póki co spokój od chorób ostatnio było nawet 10 stopni i wyszliśmy w końcu na dwór
Maks też ostatnio protestował przy zasypianiu w łóżku. Nie chciałam go kłaść znowu do wózka więc wybrałam usypianie na rękach. Bardzo dużo się teraz zmieniło. Mały jak jest śpiący to przytula się do mnie i już wiem że pora drzemki, to samo wieczorem. Mały bardzo polubił tak zasypiać u taty, co jest dodatkowym plusem

Mamy ząbkujacych pociech trzymajcie się uśmiech szkraba z wachlarzem ząbków wszystko wynagrodzi
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 06:50   #2342
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Justi cymbalki mają zmienny dźwięk: )
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:24   #2343
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Robimy taki stolik: http://katyandzucchini.blogspot.co.u...-hack.html?m=1 tylko maz nie ma kiedy plyty plexi zamowic, a to jego projekt.

Zabawki te akurat to pomoce montessori. Mozna sie fajnie zainspirowac. Wiele firm robi podobne zabawki, w pl jest sklep dedykowany ale nie pamietam nazwy. Warto tez szukac na allegro, olx czy Gumtree.
a jakies castoramy, obi, praktikery nie mają plexi na wymiar? nie wiem co wy tam w UK macie...
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 14:36   #2344
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
My mamy cymbalki za 3,50zl z allegro i kazdy wydaje swoj wlasciwy dzwiek. Tylko male sa wiec Sofia nie z.awsze w nie trafia palka

Chcialam wiecej napisac, ale juz po drzemce :MDLEJE:
o widzisz, koleżanka miała droższe a były jednodźwięczne

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Justi cymbalki mają zmienny dźwięk: )
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 13:10   #2345
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
a jakies castoramy, obi, praktikery nie mają plexi na wymiar? nie wiem co wy tam w UK macie...
Mamu tu jeden taki market, na ich stronie nie ma nic na temat takich plyt, ale musimy sie tam wybrac. Tylko ciagle cos wazniejszego na glowie.

Na FB juz nie wrzuce, ale tu do posluchania dla zainteresowanych fajna rozmowa z Agnieszka Stein na temat "buntu" dzieciecego. Polecam:
http://www.rozmowyodzieciach.pl/podc...nieszka-stein/
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 07:09   #2346
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Na FB juz nie wrzuce, ale tu do posluchania dla zainteresowanych fajna rozmowa z Agnieszka Stein na temat "buntu" dzieciecego. Polecam:
http://www.rozmowyodzieciach.pl/podc...nieszka-stein/
och szkoda że nie ma zapisu, posłucham z przyjemnością w domu
humpback jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 16:38   #2347
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

U nas też odpukać żadnych chorób

Z super zabawek mogę polecić jeździk taki na 4 kołach, jest tego pełno na all. Młody ma taki już od jakiś 6 miesięcy i teraz to już śmiga, ulubiona zabawka od rana do wieczora. Im więcej melodyjek, pokręteł, guziczkôw tym lepiej
Od dzisiaj też konik a raczej piesek na biegunach z ikei wcześniej się bał bujać a dzisiaj non stop
Oprócz tego ciastolina play doh'
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 11:37   #2348
prodiament
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Wiadomości: 198
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
U nas też odpukać żadnych chorób

Z super zabawek mogę polecić jeździk taki na 4 kołach, jest tego pełno na all. Młody ma taki już od jakiś 6 miesięcy i teraz to już śmiga, ulubiona zabawka od rana do wieczora. Im więcej melodyjek, pokręteł, guziczkôw tym lepiej
Od dzisiaj też konik a raczej piesek na biegunach z ikei wcześniej się bał bujać a dzisiaj non stop
Oprócz tego ciastolina play doh'
Mamy już jeździk - Młoda dostała na 1 urodziny. Na razie średnio ma ochotę sama na nim jeździć, ale może przyjdzie na to czas Zainteresowania bujakami jeszcze nie testowaliśmy, ale zauważyłam, że np. na huśtawce niezbyt lubi się huśtać - max. minutę i chce zejść.
O ciastolinie nie myślałam, bo kojarzyła mi się ze starszymi dziećmi, ale będziemy musiały spróbować

Czy to możliwe, że dziewczynki dojrzewają wcześniej i tzw. "bunt dwulatka" zaczynają szybciej niż to ustawowo przewidziane? Najczęściej słyszanym słowem jest u nas teraz "NNNNIE!!!" i "PO CIO?!!!" i sprzeciwianie się wszystkiemu, czemu da się sprzeciwić Julia na drugie imię powinna teraz mieć "Uparty Osiołek"
prodiament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:43   #2349
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Prodiament moze Cie zainteresuje taki punkt widzenia na "bunt" dzieciecy:
http://bycblizej.pl/2014/11/21/nie-bunt-dwulatka/
Sluchalas tez tego podkastu, ktory wczesniej wstawialam? Sporo jest tam o momentach w zyciu dziecka, kiedy szczegolnie zaznacza swoja indywidualnosc i jak je wtedy wspierac. Polecam
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 12:12   #2350
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Mój Bartek jeździ na rowerku i jeździku od wiosny już. Uwielbia

prodiament - u nas też ciągłe "nie" na tapecie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 13:06   #2351
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Halo Halo

Przygnałam korzystając z wolnej chwili. Przygnałam bo sie grono wiadomo gdzie skurczyło i się steskniłam.

Co tam u Was? , tzn może dam rade cos poczytać. Z ciążami póki co jestem na bieżąco, ktos wrócił do pracy? , ktoś zmienił męża ? dzieje sie coś w ogóle ? !

Bo u nas sie nic nie dzieje
Nina nie choruje, waży jakieś 12 kg, aktualnie ida nam trójki i albo jej te trójki wyjdą albo nas szlag jasny trafi z mężem. Jest nieznośnia, każe się nosic cały dzień, i wymaga 500% uwagi. Bardzo manifestuje swoje prawo do wyborów itd. Ale jak nie ząbkuje to potrafi być grzeczną i rezolutną dziewczynką.

Odstawiłam od piersi, jakiś miesiąc temu i tu mam wielki sukces. Do tego usypianie tez idzie nam jako tako, tzn kłade się z nia i zasypia czasami trwa to godzine, ale nie świruje, nie płacze, po prostu trzeba z nią leżeć i tyle. (Dla mamy pracującej, która 10 h spedza poza domem, przydałaby sie ta godzina spokoju na taki luksus jak właczenie zmywarki, zrobienie prania, posprzatanie etc, no ale to może tylko moja fanaberia)
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 18:47   #2352
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Prodiament (co za nick brzmi jak nazwa firmy moj też długo nie lubił się bujać i nagle ostatnii szok, non stop by się bujał- jakby przestał siè bać każde dziecko rozwija się i dojrzewa w swoim czasie

Agnes u nas po staremu trójek brak. Brak też jednej 2-ki co mni dziwi i niepokoi.bo ma już wszystkie 4-ki.
Od początku tak z Tobą zasypiała? Inaczej był krzyk?
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:13   #2353
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Halo Halo

Przygnałam korzystając z wolnej chwili. Przygnałam bo sie grono wiadomo gdzie skurczyło i się steskniłam.

Co tam u Was? , tzn może dam rade cos poczytać. Z ciążami póki co jestem na bieżąco, ktos wrócił do pracy? , ktoś zmienił męża ? dzieje sie coś w ogóle ? !

Bo u nas sie nic nie dzieje
Nina nie choruje, waży jakieś 12 kg, aktualnie ida nam trójki i albo jej te trójki wyjdą albo nas szlag jasny trafi z mężem. Jest nieznośnia, każe się nosic cały dzień, i wymaga 500% uwagi. Bardzo manifestuje swoje prawo do wyborów itd. Ale jak nie ząbkuje to potrafi być grzeczną i rezolutną dziewczynką.

Odstawiłam od piersi, jakiś miesiąc temu i tu mam wielki sukces. Do tego usypianie tez idzie nam jako tako, tzn kłade się z nia i zasypia czasami trwa to godzine, ale nie świruje, nie płacze, po prostu trzeba z nią leżeć i tyle. (Dla mamy pracującej, która 10 h spedza poza domem, przydałaby sie ta godzina spokoju na taki luksus jak właczenie zmywarki, zrobienie prania, posprzatanie etc, no ale to może tylko moja fanaberia)
e tam, nie wierzę w nieznośną Ninę
humpback jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 23:05   #2354
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

wszystkiego naaaj w te święta, naszym mamusiom, dzieciaczkom i tatusiom dużo snu, leżenia do góry brzuchem, mnóstwo pysznego jedzenia, dzieci radosnych i zdrowych
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2014-12-23 o 23:06
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 08:23   #2355
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Agnes, no milo ciebie w koncu poczytac u nas nic nowego, gorne trojki przebite, zostaly nam dolne i piatki, zatem 6 zebow - uff! Flo dalej nieodstawiony, ale po myciu zebow jedzenia nie ma, cyca zatem takze. i mlody daje rade. zasypia teraz u nas w lozku, ja sie klade, on chwile wojuje, czasem od razu sie wtuli i zasypia... ale bylismy juz dalej, mlody swego czasu zasypial w lozeczku swoim tym “doroslejszym“, musialam tylko obok siedziec i spiewac no ale jak to bywa po nawet krotkich pobytach na intensywnej - trauma byla i trza bylo wiecej tulenia i caluskow w ciagu nocy. powoli znow dochodzimy do ladu i bedziemy probowac znow spanie w lozeczku do pierwszej pobudki.
wiesz co ja polecam mamom bedacym 10h poza domem? nianie, ktora ogarnia, myje podlogi, sklada pranie... zmywarke tez zalaczy i oprozni!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 09:33   #2356
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Dziewczynki życzę Wam spokojnych, rodzinnych, bezstresowych i wesołych Świąt

P.S. u nas nic ciekawego, zaczynam 19 tc, rosne trochę, nie znamy jeszcze płci, Lili od 3 tygodni już nie kp, śpi w nowym łóżeczku całą noc wychodzą jej 4 i 5 natomiast 3 brak całkowicie.
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 10:14   #2357
prodiament
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Wiadomości: 198
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Dziewczęta, życzymy Wam z Julką cudownych, radosnych, pogodnych, spokojnych i zdrowych Świąt upływających w rodzinnej atmosferze
prodiament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 12:12   #2358
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Zdrowych Wesołych Świąt spędzonych w radosnej rodzinnej atmosferze.
Dużo miłości i ciepła, aby te święta były niezapomniane i magiczne



__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 16:37   #2359
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Kinga ale super,ze u Was z odstawieniem naturalnie przyszlo lepsze spanie i to we wlasnym pokoju
Co do zebow to u nas wszystkie (bez piatek) sa na miejscu juz od wrzesnia i nie przynioslo to wiekszej ulgi od humorkow czy trudnosci z zasypianiem. Ale pocieszam sie,ze taki zywot rodzica malego dziecka, a ono male wiecznie nie bedzie

Cloche ciesze sie bardzo, ze juz jestescie w domu i powoli wychodzicie ze szpitalnej traumy. Jak zwykle jestem pelna podziwu,ze jestes taka twarda sztuka, nie do zdarcia! Daj mi Boze tyle pogody ducha i wytrwalosci!

Dziekuje za wszystkie zyczenia i sama tez zycze Wam spokojnej radosci, z tego, ze nawet jak nie wszystko zapiete na ostatni guzik, a tesciowka znow nieswiadomie wsadzi szpile to macie tych, ktorych kochacie obok siebie. Zycze i Wam i sobie odwagi w okazywaniu tej milosci. Szczegolnie dzis i w najblizsze dni.
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 22:27   #2360
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Dziewczynki kochane zycze Wam takze zdrowych i wesolych Swiat, duzo radosci i milosci
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 22:30   #2361
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

A to wyczekany prezent od Mikolaja
Ash zabieram sie do czytania Twoich pdf-ow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1419460164714.jpg (42,0 KB, 15 załadowań)
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 07:27   #2362
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Ash Kochana budzi się Lili w nocy raz i mnie woła, ale wystarczy, że przyjdę i siade obok i zasypia zaraz, koło 6 przychodzi do nas i do 7 śpimy. A w poniedziałek chciała pierś do drzemki - no to myślę ok i dałam a ona nie wiedziała jak ssać! I trochę ciumknela, ale nawet mnie nie bolało i po 5 sek odplynela. Więcej już nie chciała. No i zgadzam się z Tobą, że wszystko kiedyś minie i patrząc na perspektywe całego życia naszych dzieci to te pierwsze lata to baaaardzo krótki okres czasu, mimo, że w chwilach zwątpienia nam (rodzicom) ten czas wydłuża się okropnie. Ale patrząc na nas wiem, że wszystko może się zmienić o 180 stopni z dnia na dzień. I teraz w sumie też trochę mnie śmieszy jak niektórzy mnie przekonywali (myślę tu o rodzinie męża), że źle robię, że Lili przy piersi zasypia, bo teraz zasypia sama bez wspomagaczy typu smoczek, butelka z mlekiem, lulanie itp. Nie je w nocy. Co tylko mnie umocnilo w przekonaniu, że trzeba robić tak jak się uważa w danym momencie, że jest to najlepsze dla dziecka i nie trzeba na siłę nic zmieniać jeśli jednej i drugiej stronie to pasuje
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 14:47   #2363
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Agnes - a ja myślę, że taka godzinka przytulania jest faaajna po 10h w pracy

Kinga super się to u Was ułożyło



Wesołych Świąt Dziewczyny!!!
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 19:28   #2364
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Ash Kochana budzi się Lili w nocy raz i mnie woła, ale wystarczy, że przyjdę i siade obok i zasypia zaraz, koło 6 przychodzi do nas i do 7 śpimy. A w poniedziałek chciała pierś do drzemki - no to myślę ok i dałam a ona nie wiedziała jak ssać! I trochę ciumknela, ale nawet mnie nie bolało i po 5 sek odplynela. Więcej już nie chciała. No i zgadzam się z Tobą, że wszystko kiedyś minie i patrząc na perspektywe całego życia naszych dzieci to te pierwsze lata to baaaardzo krótki okres czasu, mimo, że w chwilach zwątpienia nam (rodzicom) ten czas wydłuża się okropnie. Ale patrząc na nas wiem, że wszystko może się zmienić o 180 stopni z dnia na dzień. I teraz w sumie też trochę mnie śmieszy jak niektórzy mnie przekonywali (myślę tu o rodzinie męża), że źle robię, że Lili przy piersi zasypia, bo teraz zasypia sama bez wspomagaczy typu smoczek, butelka z mlekiem, lulanie itp. Nie je w nocy. Co tylko mnie umocnilo w przekonaniu, że trzeba robić tak jak się uważa w danym momencie, że jest to najlepsze dla dziecka i nie trzeba na siłę nic zmieniać jeśli jednej i drugiej stronie to pasuje
aaaamen!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 21:40   #2365
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aaaamen!
Haha mialam tak samo podsumowac post Kingi!

Wierze,ze i ja kiedys doswiadcze tego dojrzewania Sofii do nocnej samodzielnosci. Poki co mamy w tej kwestii regres, a ja poznaje mroczne strony swojej osobowosci :/
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 11:12   #2366
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Haha mialam tak samo podsumowac post Kingi!

Wierze,ze i ja kiedys doswiadcze tego dojrzewania Sofii do nocnej samodzielnosci. Poki co mamy w tej kwestii regres, a ja poznaje mroczne strony swojej osobowosci :/
Pamiętaj, że każdy regres przynosi progres, więc może to jakiś wstęp do czegoś lepszego? Niestety i ja momentami mam wrażenie, że się zmieniam - szczególnie kiedy Lili ma "bunty" a mi hormony szaleją, ale na szczęście zdarza się to rzadziej teraz niż jeszcze 2 tygodnie temu.

No i dzisiaj poczułam mocne kopniaczki i ruchy dziecka i dzieć był na tyle łaskawy, że dał się poczuć też mężowi
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 15:06   #2367
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Haha mialam tak samo podsumowac post Kingi!

Wierze,ze i ja kiedys doswiadcze tego dojrzewania Sofii do nocnej samodzielnosci. Poki co mamy w tej kwestii regres, a ja poznaje mroczne strony swojej osobowosci :/
wiesz co? Kinia ma racje, to tylko taki wstep do progresu musi byc... i juz niedlugo zostalo do 2 latek - a ja zewszad slysze, ze te nocne marki i wrzaskuny okolo 2gich urodzin jak reka odjal - spia cale noce...

ciemna strone swojej osobowosci to i ja dzisiaj poznalam Florek nie dal mi sie przewinac przed spaniem. w koncu machnelam reka, ale to, jak on sie prezyl i mnie bil - jejku mi juz tak gul skakal. mialam ochote nim potrzasnac, ale tulilam mocno. jak mnie odpychal i sie wyginal, chcialam poluzowac uscisk, zeby spadl............ oczywiscie odlozylam go bezpiecznie na dywan, on sie tam jeszcze pare sekund prezyl, a ja ryczalam obok chyba za te czarne mysli... i mi sie zrobil caly humor jakis taki... zaczelam sobie myslec, po co ja na ten durny swiat wydaje ludzi. po jaka cholere dawac zycie pelne problemow i smutkow. i tak dalej, nie bede smucic...
no, ale ale... polozylam mlodego spac bez zmiany pieluchy (od rana w niej chodzil, no ale do duzo-pijacych nie nalezy, wiec musi styknac...) i... wlasnie bylam u niego, bo sie znow przebudzil. bil mnie, ale jak go odkladalam, to sie darl jeszcze mocniej. znow mnie na ryk wzielo, nagadalam mu, ze ma mnie nie bic, no i znow wzielam i utulilam. spi dalej... on na noc teraz pozno chodzi spac, wstaje w miare rano, na drzemke chodzi najwczesniej kolo 14tej... i jak nie pospi minimum 2h, to jest totalnie "niewtenczas"... znow sobie mysle, co to bedzie w szpitalu... to, ze go odstawilam w nocy od piersi, bylo krokiem w dobrym kierunku. i sie glowie, czy odstawiac go calkowicie... teraz, kiedy jem w domu i mam pelna kontrole jadlospisu, widze, ze mlodemu skora sie poprawia. zrobilam pierniczki i makowce weganskie, rozne inne pysznosci bez grama produktow mlecznych czy jajek, i prosze, jest super. mlody daje sie uspokoic bez piersi w nocy. pewnie, ze wywalic cycka jest latwiej... ale co bedzie, jak mnie przy nim nie bedzie? i znow mam humor do bani i nie wiem, co mam robic... chcialabym czekac na to naturalne odstawienie, ale nie wiem, czy nie byloby rozsadniej zajac sie tym teraz. i ze wzgledu na skore i na szpital...

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
No i dzisiaj poczułam mocne kopniaczki i ruchy dziecka i dzieć był na tyle łaskawy, że dał się poczuć też mężowi

(ale nie, nie, nie chce byc w ciazy! jeszcze nie... tylko chwilami mnie kusicie )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 15:32   #2368
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wiesz co? Kinia ma racje, to tylko taki wstep do progresu musi byc... i juz niedlugo zostalo do 2 latek - a ja zewszad slysze, ze te nocne marki i wrzaskuny okolo 2gich urodzin jak reka odjal - spia cale noce...

ciemna strone swojej osobowosci to i ja dzisiaj poznalam Florek nie dal mi sie przewinac przed spaniem. w koncu machnelam reka, ale to, jak on sie prezyl i mnie bil - jejku mi juz tak gul skakal. mialam ochote nim potrzasnac, ale tulilam mocno. jak mnie odpychal i sie wyginal, chcialam poluzowac uscisk, zeby spadl............ oczywiscie odlozylam go bezpiecznie na dywan, on sie tam jeszcze pare sekund prezyl, a ja ryczalam obok chyba za te czarne mysli... i mi sie zrobil caly humor jakis taki... zaczelam sobie myslec, po co ja na ten durny swiat wydaje ludzi. po jaka cholere dawac zycie pelne problemow i smutkow. i tak dalej, nie bede smucic...
no, ale ale... polozylam mlodego spac bez zmiany pieluchy (od rana w niej chodzil, no ale do duzo-pijacych nie nalezy, wiec musi styknac...) i... wlasnie bylam u niego, bo sie znow przebudzil. bil mnie, ale jak go odkladalam, to sie darl jeszcze mocniej. znow mnie na ryk wzielo, nagadalam mu, ze ma mnie nie bic, no i znow wzielam i utulilam. spi dalej... on na noc teraz pozno chodzi spac, wstaje w miare rano, na drzemke chodzi najwczesniej kolo 14tej... i jak nie pospi minimum 2h, to jest totalnie "niewtenczas"... znow sobie mysle, co to bedzie w szpitalu... to, ze go odstawilam w nocy od piersi, bylo krokiem w dobrym kierunku. i sie glowie, czy odstawiac go calkowicie... teraz, kiedy jem w domu i mam pelna kontrole jadlospisu, widze, ze mlodemu skora sie poprawia. zrobilam pierniczki i makowce weganskie, rozne inne pysznosci bez grama produktow mlecznych czy jajek, i prosze, jest super. mlody daje sie uspokoic bez piersi w nocy. pewnie, ze wywalic cycka jest latwiej... ale co bedzie, jak mnie przy nim nie bedzie? i znow mam humor do bani i nie wiem, co mam robic... chcialabym czekac na to naturalne odstawienie, ale nie wiem, czy nie byloby rozsadniej zajac sie tym teraz. i ze wzgledu na skore i na szpital...

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------



(ale nie, nie, nie chce byc w ciazy! jeszcze nie... tylko chwilami mnie kusicie )
No wlasnie takie same mordercze mysli miewam jak Sofia mimo, ze zmeczona, pokazuje, ze chce spac to po 15 min w lozku chce isc sie bawic moje zatrzymywanie jej w lozku skutkuje histeria nie z tej ziemi, wiec pozwalam jej zejsc na podloge, ale nie wyjsc z pokoju, przez chwile jest ok zajmie sie czyms po ciemku i albo wroci do lozka albo za wszelka cene chce wyjsc z pokoju i tak sie bujamy 2-3h od momentu, gdy pokazuje zmeczenie do zasniecia. Noz mi sie w kiwszeni otwiera na samo wspomnienie. Jak wrocimy z wakacji (ktore juz za 2,5tyg) to nie ma bata, mezulo przejmuje usypianie. Cyc, buziak i wychodze z domu. Teraz jeszcze nie mamy do tego warunkow, bo TZ wieczorami pracuje, ale po powrocie z RPA idzie do nowej pracy 9-17

Co do Waszego odstawiania to jesli czujesz,ze Flo dobrze bez cyca sobie juz radzi, w dodatku mialoby przyniesc to wymierne efekty na jego skorze to jasne, idz za ciosem. Ja jeszcze nie planuje.
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 16:17   #2369
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Ash, no u nas zasypianie funkcjonuje szybciej, ale idziemy jak mlody juz jest naprawde padniety... i nie wiem, czy to przypadkiem tez nie jakas zla droga, ale tak jak piszesz - pojdziemy po pierwszych sygnalach, to ten dostaje szaleju i rozrabia godzinami nim padnie...

ech, no mysle wlasnie... mleko z cycusia to jedyny "produkt mleczny", jaki mlody spozywa... sama chce zostac przy diecie bezmlecznej, ale na stolowce w pracy unikanie wszelkich dodatkow graniczy z cudem, bo oni chyba nawet gotowane warzywa "okraszaja" maselkiem makaronow tez tam jesc nie moge, bo sa jajeczne jak sie okazalo ostatnio... no ale dobra. powiedzmy, ze bede go odstawiac... jak tego dokonac????????? no jak???????? to jest taki cycoholik, olaboga... wielce juz tam nie popije, bo co chwila zmieniac strony tylko chce, no ale sobie lubi ciamkac. mysle, czy nie poczekac, az mu ostatnia trojka nie wyjdzie... a potem co? chyba wieczorne karmienie najpierw wyeliminujemy, bo jakos go zajme... i co, jak sie "pozbyc" tego karmienia kolo 5tej? (ktore akurat od czasu szpitala trwa jakos 2 godziny )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 20:27   #2370
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem -mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wiesz co ja polecam mamom bedacym 10h poza domem? nianie, ktora ogarnia, myje podlogi, sklada pranie... zmywarke tez zalaczy i oprozni!
mnie by wystarczyło pościeranie kurzy, odkurzenie i umycie podłóg tak raz na dwa dni .... wkurza mnie to że jak wracam z pracy to zamiast siedzieć z Przemkiem to sprzątam średnio 1,5-2h dziennie bo zawsze coś jest do zrobienia

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
No i dzisiaj poczułam mocne kopniaczki i ruchy dziecka i dzieć był na tyle łaskawy, że dał się poczuć też mężowi



Agnes, ja też nie wierzę w niegrzeczną Ninkę !! muszę się jak najszybciej osobiście przekonać

u nas Święta bardzo intensywne, wyjechaliśmy w wigilię, wróciliśmy dziś wieczorem ... wigilia u teściów, nocleg u mojej mamy, wczoraj byliśmy u rodziny męża 200 km dalej, wróciliśmy na nocleg do mojej mamy, zatrułam się .... nie wiem czym, nie wiem czy to nie jelitówka, jadłam to co wszyscy, rzygałam pół nocy a kolejne pół miałam mdłości i nie spałam .... leciało górą i dołem za przeproszeniem Przemek spal tam u dziadków 1,5 h i potem 2h w aucie, w efekcie poszedł spać o 1 w nocy .... ja nie kontaktowałam, mąż i mama się nim zajmowali. rano mieliśmy jechać do teściów na śniadanie i zostać do obiadu, ale ja leżałam w łóżku do południa, potem zdychałam u teściów, a jak wróciliśmy do domu i rozpakowaliśmy się to szliśmy do mojego taty jestem chyba jedyną osobą która przez święta schudła 3 kilo, dziś jestem tylko o rosołku który wypiłam
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 22:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.